Může člověk prožívat radost a smutek zároveň?

O životě

Nikdy jsem ještě deníček nenapsala, ale ráda je čtu, kdo má jaké strasti nebo i radosti. Nyní mám i já pocit, že se potřebuji vypsat. A omluvte mé psaní, možná to bude chaotické, jako guláš v mé hlavě, ale musí to ven. Ráda bych tento deníček a vzpomínku věnovala svojí mamince.

V nemocničním parku s maminkou

Další začínající život

Přijde mi, že jsem na dně, ale mi blízcí jsou naštěstí se mnou. Před rokem jsem čekala miminko, moc jsme se radovali. To, že jsem těhotná, jsem zjistila na naše výročí svatby. Těšili jsme se, že budeme čtyři. Bohužel přišla rána osudu a doktor mi jednoho dne oznámil, že naše miminko nebude zdravé.

Dohodli jsme se, že těhotenství ukončíme, za podpory všech jsem si myslela, že to tak bude lepší. Dneska už ten pocit nemám, neboť si myslím, že ta malá dušička chtěla na svět. Čas bohužel nejde vrátit a bude mě to trápit neustále. Pár měsíců jsem nemohla ani mezi lidi, nedokázala jsem si představit, že bych mohla pracovat.

V dubnu jsem konečně nastoupila do práce, ale v květnu přišla další rána, moje maminka měla infarkt. Byla téměř měsíc v nemocnici, kde podstoupila operaci, neboť zjistili, že žaludek už nepracuje tak, jak by měl. Měli jsme strach, zda se po operaci vůbec probudí, neboť srdíčko bylo slabé, ale operace byla nezbytná. Bohužel nám operace přinesla další špatné zprávy, maminka měla všude metastáze, lékaři jí dávali půl roku.

Maminka včera odešla do nebíčka. V srdci cítím obrovskou díru a bolest, ale zároveň i radost. A z čeho? Včera jsem také objevila na těhotenském testu dvě //. Už jí tu novinu ale neřeknu.

P. S.: Maminko, mám Tě ráda! A snad si tam nahoře svoje vnoučátko ohlídáš.

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
BertaCek  18.07.12 03:42

To je mi moc lito, ze vas potkala takova ztrata a tragedie.
Nicmene gratuluji k tehotenstvi, at se vse vydari. Mejte se pekne, hodne stesti.

 
BertaCek  18.07.12 04:24

To je mi moc lito, ze vas potkala takova ztrata a tragedie.
Nicmene gratuluji k tehotenstvi, at se vse vydari. Mejte se pekne, hodne stesti.

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 18.07.12 04:27

Ahoj, soucítím s tvojí ztrátou :( :hug: a zároveň moc gratuluji k parádní dálnici :hug: Někdy to tak život podivně zamíchá, a člověk jen zůstane koukat, co to má vlastně znamenat. Malinkého/malinkou v bříšku opatruj a maminku v srdíčku taky, vzpomínej na ní, jen tak bude žít dál.

Můžu se jen zeptat proč si myslíš, že ta dušička, kterou jsi měla před časem v bříšku, chtěla na svět? Proč jsi o svém rozhodnutí začala pochybovat? Nemusíš odpovídat, ale z deníčku mi to nebylo jasné a zajímalo by mě to. I když asi není vhodné se teď v tom rejpat, nezlob se :oops:

Mnoho sil! :hug: :hug: :hug: :hug:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 18.07.12 05:35

Drz se holka a posilam ti spoustu sil abys to zvladla :hug: Drzim ti palecky :hug:

 
luci.hor
Kecalka 471 příspěvků 18.07.12 05:56

Moc smutné…držte se :hug:

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 18.07.12 07:18

Je to strašné, ale je to tak - vždy je něco za něco :,(
Držte se a hodně pohody a klidu :kytka: :hug:

 
Katy2
Hvězda diskuse 50340 příspěvků 18.07.12 07:27

Mahjo :hug: :hug: :hug:

Příspěvek upraven 18.07.12 v 07:28

 
Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 18.07.12 08:08

To je neuvěřitelný jak je je to na světě…jeden odejde, druhý přijde…
MOc Ti přeju ať to všechno zvládneš, určitě budete mít zdravý, krásný miminko který bude Tvoje maminka opatrovat celej život z nebe!!
Krásnej deníček, ikdyž mě ke konci vehnal slzy do očí…

 
SuzaG
Závislačka 3609 příspěvků 18.07.12 08:41

Byla jsem cca v 6tt když mi zemřela sestra. Já jí to stihla říct,3dny nato zemřela. Vím jak ti je, moc to bolí, ale zkus ted myslet na to malé co máš v bříšku. Mě tehdy psycholog poradil, pokusit se odsunout truchlení až na dobu po porodu. Snažila jsem se, ale šlo to těžko. Držím ti palce, at vše zvládneš a na jaře at se radujete z malého drobečka. :hug:

 
Mahja
Závislačka 4737 příspěvků 18.07.12 08:54

Moc děkuji všem za komentáře a příspěvky, je to zvláštní si svůj článek tady číst.

Miruš:
Já nevím, jak to vysvětlit, mám takový pocit… Miminko předtím mělo mít podobný termín narození, jako mi vychází i teď. Každý do svého vínku dostáváme nějakou charakteristiku ve svém znamení a proč to nešlo za celý ten rok?
Možná to tak není, možná je to jen můj pocit.
Shodou okolností, kdy jsem se chytala každého stébla, abych mamince nějak pomohla, tak jsem zkoušela i jednoho léčitele. S takovým člověkem jsem se ještě nesetkala. Jen pouhým pohledem na mě poznal, jaké mám zdravotní problémy a co mě trápí, moc se k tomu nechtěl vyjadřovat, aby mi tím ještě víc neublížil, a jen píšu, co mi říkal: Každá dušička by měla přijít na svět, neboť každý tady máme nějaký karmický úkol na tomto světě, z nějakého důvodu se rodíme právě svým rodičům, neboť máme mezi sebou řešit nějaký úkol, vztahy, ze svých předešlých životů, není náhoda, že máme práci jakou máme, potkáváme lidi jaké máme. Život žijeme jako tento jeden, ale naše duše, se někde rodí stále, pokud nanaplní svoji cestu. Tak nějak mi to říkal.
A každé naše zdravotní problémy jsou z něčeho, co jsme zmastili (zalhali, ukradli, někomu ublížili…)
Bohužel mojí mamince nedokázal pomoct, neboť to člověk musí chtít sám.

 
makina
Neúnavná pisatelka 15323 příspěvků 18.07.12 09:20
:hug: :hug: :hug:
 
Linettka
Kecalka 433 příspěvků 18.07.12 09:24

Přeju Ti hodně sil a gratuluju k pozitivnímu testu! To „už nikdy tu novinu nepovím“ znám, mně umřel tatínek, nečekaně, předčasně a jsou to čtyři roky a stejně jsou chvíle (jako porod, který čekám každou chvíli), kdy nejsem vůbec smířená s tím, že už se mu nemůžu pochlubit. Musíme jenom doufat, že oni o tom prostě nějak vědí… :( Hodně pevných nervů!

 
silwuschka
Závislačka 4410 příspěvků 18.07.12 12:11

Ahoj, přeji mnoho síly, bolest nad ztrátou maminky a náhlým zjištěním těhotenství se možná bude bít, ale ber to z té lepší stránky…maminka se už netrápí a ty zase budeš mít jinou radost…mě zemřela mamka před rokem, v prosinci jsem měla mimoděložní a letos skoro přesně na rok budu rodit své první dítě…léčitel ti to říkal správně, já tu filozofii znám ještě trošku jinak…každá duše má svůj úkol, ale některá se nemusí narodit, znamená to, že ještě nebyl její čas a rozmyslela si to, je možné, že se ti narodí ta samá dušička, jen to chtělo ještě roční odklad :D
Přeji mnoho štěstí:-)

 
Jullii
Závislačka 2603 příspěvků 18.07.12 14:57

Mahja :hug: :hug: :hug: je to moc smutné, ale máš se i na co těšit. Gratuluji k těhotenství :kytka:

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 18.07.12 16:36

Vím moc dobře jak se cítíš, slova jakékoliv útěchy jsou asi zbytečná. Jen čas, nejlepší přítel nás všech, dokáže vše zmírnit, nikdy však zapomenout.

Včera jsem pochovala milovaného človeka, když farář četl z bible, cítila jsem jak mi najednou na mysl přišl všecny naše společné chvilky, jako by se mi před očima promítal nějaký film. Pak přišla ta nejhorší chvíle v mém životě, jít za rakví, v tu chvíli jsem si uvědomla že je opravdu konec, byla to ta úplně poslední cesta na kterou jsem jí vyprovodila.
Teď jen řvu a řvu, ale časem bude líp, věřím že ano.
Mám dvě děti a ty mi dávají obrovskou sílu a tak já ti ji trochu posílám :hug:
Mysli na svoji fazolku co ti spinká v bříšku a hned ti bude lépe.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14422 příspěvků 18.07.12 19:28

Moje maminka zemřela, když jsem byla ve 12tt. druhého těhotenství - ze dne na den, bez varování, do té doby zdravá - prostě se ráno neprobudila.

Zprávu o druhém vnoučátku jsme chtěli rodičům oznámit o společném víkendu… zemřela ve čtvrtek.

Rozumím Ti moc dobře… a můžu Ti říct jediné - nikdy to nepřebolí, ale čas to otupí. Tvoje miminko bude mít anděla strážného…

 
PavlaZu
Kecalka 493 příspěvků 18.07.12 20:07

Ahoj, také musím reagovat, mě maminka zemřela v 21letech, rok po svatbě a v době kdy jsme miminko plánovali, měla rakovinu plic a také metastáze. Bohužel za 11dní v nemocnici zemřela. Za 2měsíce od smrti jsem otěhotněla - bohužel se naší krásné holčičky nedožila. Ale pevně věřím, že na nás kouká z nebíčka a je pyšnou babičkou. Drž se a moc se nestresuj, to malému neprospívá.

 
Danitschka
Závislačka 2817 příspěvků 18.07.12 20:41

Mahjo, tak trochu vím, co prožíváš, proto Ti chci jenom popřát, ať rychle uteče čas, který tvoji bolest aspoň trochu utiší. 5. září to budou už tři roky, co mi podobně nečekaně odešel tatínek. Bylo mu jen 56 let, ale bohužel na jeho nemoc přišli lékaři pozdě - v červenci první operace, jedno ozáření a domů už se nám nevrátil :( Teď taky čekáme miminko a určitě víš, jak mě mrzí, že ho taťka neuvidí, určitě by měl z dalšího vnoučete velikou radost. Proto Ti přeju moc a moc zdraví a ať se vaší rodině podobné smutky na dlouhou dobu vyhnou!

 
Betka22
Povídálka 22 příspěvků 18.07.12 21:33

Ahoj, neco podobneho se stalo i me. Kdyz odesel muj dedecek tak jsem zjistila, ze jsem tehotna. A moje babicka rekla a rika dodnes, ze muj syn je nahrada za dedu :). Tak preju mnoho sil a hlavne vsechno nej

 
xenynka
Kecalka 207 příspěvků 18.07.12 21:35

Osud si s námi někdy nepěkně hraje..bohužel. život vezme a vzápětí dá…přeji hodně sil a hlavně zdravé miminko :hug:

 
mirka799
Nováček 1 příspěvek 18.07.12 21:59

NENÍ CO K TOMU ŘÍCT JE TO VELKÉ NEŠTĚSTÍ. PŘEJI HODNĚ ŠTĚSTÍČKA A SÍLY. BLAHOPŘEJI K MIMINKU. :potlesk: :hug: :mavam:

 
Mahja
Závislačka 4737 příspěvků 19.07.12 06:34

Holky, moc děkuji za příspěvky a slova útěchy.  :hug:

Vidím, a čtu, že podobné osudy má nás tady více.

Sbírám síly na dnešek, kdy máme rozloučení s maminkou, držte pěstičky…moc Vám všem děkuji!

Příspěvek upraven 19.07.12 v 06:35

 
Sazkarka
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 19.07.12 07:08

Ono se říká, že když někdo umře, tak někdo druhý se musí narodit. Možná za sebe maminka poslala tuhle „náhradu“ :)

 
IkaT
Kelišová 6020 příspěvků 19.07.12 15:34

Moc mě mrzí, co jste prožily :-(. Nad ukončením těhotenství už nepřemýšlej, myslím že v tu chvíli jsi udělala dobře nebot jsi to tak cítila :hug: Maminky je mi moc líto :( ale to maličké které, ted nosíš pod srdíčkem ti právě poslala Tvá maminka tak se raduj a těs se na nový život :hug:

 
dasjana
Kecalka 296 příspěvků 19.07.12 20:34

TO JE MI MOC LÍTO, MĚ MAMINKA UMŘELA 22.12.2011 A JÁ JSEM SEM 2 MĚSÍCE NATO OTĚHOTNĚLA(DOZ­VĚDĚLA JSEM SE TO O 2MĚSÍCE DÉLE, ŽE ČEKÁM MIMČO) :,( …MOC MI CHYBÍ, MĚLA TAKÉ METASTÁZE..OBJEVILY SE PO ROCE, CO JI OPEROVALI NA RAKOVINU DĚLOŽNÍHO ČÍPKU..OPERACE SE ZDAŘILA, PODSTOUPILA CHEMOTERAPIE, ALE ANI NE ZA ROK TO PŘIŠLO..JAKMILE UKONČILA CHEMOTERAPIE, TAK ZA 2MESICE PŘESTALA CHODIT, PAK UŽ TO BYLO RYCHLÉ…BYLA NA MORFIU, MĚLA HROZNÉ BOLESTI, KE KONCI UŽ NÁS ANI NEPOZNÁVALA A KAŽDOU NÁVŠTĚVU SPALA :,(,JÁ VĚDĚLA, ŽE UŽ JE ZLE :andel:..UMŘELA MI PŘED VÁNOCEMA A JÁ JSEM SI MYSLELA, ŽE PRO MĚ ŽIVOT NADOBRO SKONČIL..ALE NĚJAK JSEM TO PŘEKONALA. BOLÍ TO DODNES, NEPOPÍRÁM TO, PROSTĚ UŽ TO NENÍ JAKO KDYSI.
TAKÉ SE TĚŠILA, ŽE BUDE BABIČKOU..BOHUŽEL NEDOČKALA SE.ALE ŘEKNU TI JEDNO..JÁ SI MYSLÍM, ŽE MI MÉHO BROUČKA POSLALA PRÁVĚ MOJE MAMINKA.2ROKY JSEM ČEKALA, DOČKALA SE. BOHUŽEL MOJE MAMINKA NE. PROSTĚ VE MNE TO UŽ ZŮSTANE NAPOŘÁD. TO ŽE BOLEST ZMIZÍ, JE HLOUPOST.SNAD JEN ŽE SE OTUPÍ. ŽÍT SE MUSÍ DÁL.

MŮŽU TI JEN ŘÍCT..DRŽ SE, JE TO TĚŽKÉ, ALE BUD SILNÁ. JÁ SI TAKÉ MYSLELA, ŽE TO NEZVLÁDNU, ALE NEBUDU TVRDIT ŽE JSEM VYHRÁLA…
JEN PROSTĚ ŽIJU…JSEM RÁDA, ŽE ČEKÁM MIMI A JSEM ZATO RÁDA, ČEKÁM NA NĚJ A UŽ SE NEMOHU DOČKAT…

VÍM DLOUHÝ PŘÍSPĚVEK, ALE MUSELA JSEM SE VYPOVÍDAT :hug:

 
Katerina38  20.07.12 11:49
ahoj

Vím co prožíváš, já jsem přišla o maminku v říjnu 2010 a v únoru jsem zjistila, že jsem těhotná, mamka si moc přála další vnoučátko, ale bohužel ho už neuvidí, ale já věřím, že moje i tvoje mamka tam někde nahoře vidí moc dobře mého syny i tvé nenarozené mimi a, že je budou chránit, drž se… :srdce:

 
Mahja
Závislačka 4737 příspěvků 23.07.12 11:22

Děkuji všem za Vaše slova…

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 23.07.12 12:04

Je mi to moc líto :,( První co mě napadlo že maminky dušička se vrátila ve vašem miminku aby tady na vás mohla dávat pozor :,( :hug:

 
BABIES
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 16.12.12 20:37

Jsi hrozne silna a doufam, ze vsechno dopadlo dobre…musim si precist vsechny tvoje denicky. Ja ztratila maminku, kdyz mi bylo 16, takze o te dire v srdci vim moc dobre, udelalo se mi uplne zle a muzu rict, ze s tebou soucitim na 100 %. Dnes je mi 21 a po jednom samovolnym potratu jsem objevila //. Dneska jsem v 12. tt a taky doufam, ze je vsechno v poho. Drzim ti moc moc palecky, jsi urco silna :)

 
Mahja
Závislačka 4737 příspěvků 17.12.12 18:12

@BABIES Moc ti děkuji! A hlavně ti taky gratuluji k miminku. To jediné, mě tak drželo, že to musíme prostě vydržet. Zpočátku mě neustále trápily sny, že se doktoři spletli a maminka žije, já třeba bloudila v ulicích a ona na mě někde čekala. Takže jsem se pořád budila šíleně udýchaná… Pak jsem měla sen, kdy jsme třídili oblečení a taky se najednou vrátila, jako by byla udělat něco na zahrádce, já zase brečela a řekla mi, ať už nebrečím, že už to bude dobré. Od té doby se mi už spí lépe.
Jen mě mrzí a bolí, že až se mimi narodí, tak už ji nemůžu volat jako první, že už má další vnouče - v pořadí sedmé…

V 16-ti je brzo ztratit maminku, to muselo být pro tebe moc těžké!

 
BABIES
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 17.12.12 20:33

@Mahja Zadna slova utechy ted nepomuzou. Opravdu i kdyz me to hrozne vadilo, kdyz mi to kazdej rikal, to chce cas. S tema snama mas urcite pravdu. I kdyz uz je to pet let obcas se mi porad zda, ze maminka zije a ze ja v tom snu jsem hrozne prekvapena a pak je mi desne, kdyz se rano probudim, ale on to cas vsechno spravi a az se narodi spuntik tak uvidis, ze se to prazdne srdicko rychle zaplni. Vim, jak to myslis, ale v duchu je s Tebou mamca porad a kouka na Tebe, takze to bude vedet, jako nejprvnejsi. Je to uzasny, ze ted budes maminkou Ty a vsechno to, co Ti dala Tvoje maminka muzes predat dal. Jo, bylo o desny, trvalo mi to pres rok, nez jsem se z toho nejhorsiho dostala. Mela rakovinu, je to svinstvo. :srdce: :srdce: Jen bud silna pro svoje miminko

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama