Co teď a co potom

Snažení

Jak to dopadá, když se přestanete snažit a začnete dělat více věcí najednou.

Kristýnka

Dosud nenarozený Lukášek

Můj první deníček byl o porodu naší dnes téměř 4leté dcery. Po jejím narození mě manžel vyburcoval, abych si dodělala maturitu. Nakonec jsem kývla, ale sama do toho nepůjdu. Naštěstí se nechal přemluvit i švagr.

V září roku 2011 jsme nastoupili dálkové studium obor podnikání. Školu jsem měla hned za barákem, chodili jsme jen 1× týdně v pátek na odpoledne. Doma více než roční dcera. Všechno šlo jak po másle. První ročník ukončen, druhý ročník ukončen.

Mezitím jsme se začali s manželem snažit o druhé mimčo, nešlo nám to více než dva roky. Nespočet těhu testů a probrečených dní a nocí. Všechna vyšetření v pořádku. Usoudili jsme, že to bude psychika.

Přestali jsme se snažit, přestala jsem sledovat ovulaci, začala jsem se více soustředit na školu a na stěhování, které následovalo. Z města na vesnici, to bylo naše jedno z životních rozhodnutí. Věřím, že kdyby jsme neměli dceru, tak nikam nejdem, ale kvůli dětem je člověk ochoten přijmout téměř vše. Určitě pozitivní věci jako čerstvý vzduch, velká zahrada, barák, v létě grilovačky, koupání v bazénu, snídaně pod pergolou. Tohle všechno se ve městě nedá.

Jen to mělo háček. Před náma tady bydlela babička, která se dožila necelých 98 let. Vše hooooooodně zastaralé, jen dvě místnosti, ale další dvě patra navíc, které dřív sloužily jako seník. Rozhodnutí bylo jasné - předěláme ty dvě patra nad tím a do spodního se provizorně nastěhujem.

Třetí narozeniny naší Kristýnky jsme oslavili již v baráčku a v říjnu téhož roku jsme se definitivně zabalili a přestěhovali.

Dny plynuly a najednou mi po těch všech starostech došlo, že jsem to měla taky dostat. V den MS jsem si udělala test, nechala ho chvilinku bez povšimnutí, pak nakoukla a nikde nic. Znovu brek, výčitky, test hozen do koše. Manželovi jsem oznámila, ať je v klidu, že na testu nic není.

Jenže jsem měla nějakého červíčka v hlavě, který mi pořád říkal, dostáváš to ráno a už je odpoledne, koukni do koše. Přišlo mi to jako největší hloupost, ale já ho poslechla a šla se kouknout zpátky.

Hrábla jsem do koše (naštěstí to bylo nahoře) a koukám, pusu do kořán, oči na vrch hlavy a hned volám manžela. „Pojď sem, honem, to není možný.“ Koukáme, ani test nemusíme moc naklánět a vidíme vysněné //.

Začala jsem se celá klepat, myslela jsem, že se mi to jen zdá. Není přece možné, aby tam po více než dvou letech byly? Zrovna byla sobota, tak jsem počkala do pondělí a hned zavolala doktorovi, aby mě objednal. Těhotenství potvrzeno: „Jste v 6. týdnu.“

Vše bylo tak, jak má. Celodenní nevolnosti na denním pořádku, ve škole jsem kvůli nim zameškala cca 3 měsíce, které jsem s pomocí nakonec dohnala.

Dnes jsem 33+0 a čekáme chlapečka. Mám za sebou první písemné maturitní zkoušky a na baráku se provádí dál rekonstrukce, zedníka tady máme téměř denně mimo víkendů. Učení, naše malá dračice a starost o provianty je mou momentální náplní. Občas si říkám, že přeci není možné, abychom to všechno zvládli. Vypadalo to u nás pomalu v jednu chvíli na rozvod, když manžel marodil přes tři měsíce, malá byla nemocná dlouhodobě, nechodila do školky a k tomu vše kolem.Ale ustáli jsme to. Teď už jen úspěšně odmaturovat, dodělat barák, mezitím porodit a léto může začít. :-)

Hodnotilo 28 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Sanlitun  28.05.14 06:28

Bezva denicek - jste akcni, to se mi libi :potlesk: Drzim palce :palec:

 
LadyPet
Závislačka 3947 příspěvků 28.05.14 07:00

Super! :potlesk: Úspěšné dokončení maturity, moc fandím :)

 
zizulka
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 28.05.14 07:31

Jednicka za odvahu ;) Je to krasnej denicek, takovej pekne „ze zivota“ :potlesk:

 
Leenuska
Závislačka 2531 příspěvků 28.05.14 09:33

Je tak to obdivuji, ono neni jednoduche skombinovat, maturitu, rekonstrukci domu, malou dablici a pokrocile tehotenstvi. Jinak ja sem taky tehotna, cekam dvojcata a sem 32+0, cekame holcicku a druhe mimco nam chysta prekvapko(porad se nechce ukazat),jinak uz mi trochu stoupa tlak tak se asi mimca narodi drive ale mame vahovy odhad 2kg na kazde mimi. K mature moc gratuji a preji ti pohodovy konec tehotenstvi a rychli porod :kytka:

 
PinkPanther
Kecalka 163 příspěvků 28.05.14 09:34

Moc pěkné :potlesk: pozitivni povzbuzující zápisek. Držím palce k maturitě ;)

 
Edita2
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 28.05.14 09:41

Držím palce ať se maturita vydaří a jste šťastní. Moc hezký deníček :) :potlesk:

 
karpík
Kecalka 391 příspěvků 28.05.14 09:45

Všem Vám moc děkuji za povzbuzení :mavam:,aby toho nebylo málo, tak mě ještě čeká před tím vším pohřeb v rodině, ve městě vzdáleném 360km tam a zpátky během jednoho dne :,(.Když se s… tak se s… se vším všudy

 
nadus
Závislačka 4839 příspěvků 28.05.14 10:34

Svezi denicek, potesil mne / preji hodne stesti a at se vse podari!!! :kytka:

 
Andy27
Závislačka 4509 příspěvků 28.05.14 10:52

Moc hezkej denicek…a moc gratuluji :kytka:

 
saskula
Stálice 67 příspěvků 28.05.14 12:50

Hezký deníček, jsi šikulka a přeju hodně štěstí, at jde všechno jako po másle :)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 28.05.14 13:27

Hodně štěstí

 
Ivana333
Povídálka 19 příspěvků 28.05.14 16:22

Správný přístup k životu!!! :palec: :palec: :palec:

 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 28.05.14 16:45

Hezky se to četlo a snad některým dodá povzbuzení :palec:
Hodně štěstí a zdraví miminku a celé rodině :kytka:

 
Clarietka
Stálice 89 příspěvků 28.05.14 20:19

Držím pěsti ať se vše splní :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama