Nakonec všechno dobře dopadlo...

Porod

Po porodu prý každá ženská tvrdí,že víckrát už rodit nebude. I já jsem tuto větu pronesla.

S pyšným tátou pár minut po porodu

S unavenou ale šťastnou maminkou
3 komentářů

Vše začalo v pondělí 31. 5. 2010

Byla jsem v 37+1 když si mě přebrala porodnice na pravidelné docházení na točení monitoru. Těšila jsem se co mi řeknou doktoři nového, jak malá prospívá a jak se jí u mě daří. Opak byl pravdou. V pondělí na monitoru, mi bylo řečeno, že mám vysoký tlak a monitor se doktorce taky moc nelíbil. Tak se rozhodli, že už mě domů nepustí a raději si mě nechají v porodnici na pozorování. Zbytek dne byl pak v pořádku. Monitor pravidelně cca 2-3 hodiny, byl v normálu a můj tlak se taky upravil. V úterý ráno mi vyšetřili plodovou vodu která byla v pořádku, udělali odběry a čekalo se na výsledky. Výsledek toho byl, že mi maličko přestávali fungovat ledviny, ale vše bylo zatím v normě, teda vzhledem k pokročilému těhotenství. Tak zase celý den pravidelné monitory a měření tlaku. Ve středu mě to celé čekalo znovu, vyšetření a odběry. Doktor chtěl počkat alespoň do začátku 38týdne ale…

Odběry dopadly ještě hůře než v úterý, ledviny selhávaly čím dál tím více, a taky mi zjistili menší množství plodové vody než je obvyklé. Ortel byl vyřčen, ve čtvrtek ráno zavedeme pilulku a vyvoláme porod. Vůbec jsem se nebála, naopak jsem se na naši malou už moc těšila.

Ve čtvrtek ráno v 8 hodin byla zavedena pilulka a rovnou mě převezli na porodní sál, kde jsem měla hodinu ležet. Manžel přijel kolem deváté, převlékl se a zůstal se mnou. V půl desáté jsem začala pociťovat trochu silnější první kontrakce, natočili monitor a pak to byl hrozný fofr. Bolesti sílily, doktorka napíchla plodovou vodu a jelikož měla malá placentu přilepenou na hlavičce tak ji maličko pořezala. Druhé natočení monitoru a výsledek?Placenta nefunguje, malá se začíná ztrácet, srdíčko slábne, musíme provést akutní císařský řez jinak to miminko nepřežije. V 10. 15 mě odvezli na operační sál, jen vím, že jsem se hrozně bála brečela jsem celou cestu a když jsem zahlédla manžela jak se mě snažil se slzama v očích podpořit, blesklo mi hlavou, co když ho vidím naposled, co když to malá nepřežije…?

Anesteziolog se snažil napíchnout páteř a provést epidurální anestezii. Nakonec se to asi po 6 pokusu povedlo a já přestávala cítit spodní část svého těla. V 10. 31 jsem jen zaslechla sestřičku, tak už se vzteká a hned potom pláč, byl to ten nejkrásnější okamžik v mém životě, ukázali mi jí jen na chviličku a hned se zeptali jak se jmenuje. Už v slzách jsem odpověděla Kristýnka. Je to malá bojovnice, sice prý byla hodně studená když jí vyndali, ale zvládla to.

Kristýnka má 17 dní a já jen si na to všechno vzpomenu tak brečím jako želva a děkuju za to, že nám bylo dopřáno všechno zvládnout.

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
luciash
Kecalka 358 příspěvků 21.06.10 21:10

Jéjo já tu vždycky brečím jak koza, todle je pro mě nejlepší zábava číst si tu deníčky maminek. Moc vám gratuluju k holčičce i když to nakonec takhle dopadlo stejně je to to nejkrásnější co ženská zažije…Teda myslím nás to teprve čeká a už se nemůžu dočkat. Tak hlavně ať je Kristýnka zdravá a mamince i tatínkovi dělá samou radost.

 
kacabus
Kelišová 6885 příspěvků 21.06.10 21:39

Ahoj.moc gratuluji k holčičce.ať vám dělá samé radosti a skoro žádné starosti.můj první syn se taky narodil malinko dřív.byla jsem v 36+5.všechno jsme zvládli a dnes má 2,5 roku.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 22.06.10 06:57

Taky si tu vždycky pobrečím :lol:
Gratuluju!

 
LucaLuca
Závislačka 4455 příspěvků 22.06.10 12:34

Běhá mi mráz po zádech a slzy se taky derou. Tak ať už odteď probíhá vše, jak má. :kytka:

 
Mari20
Závislačka 2822 příspěvků 85 inzerátů 22.06.10 14:00

Taky mi slzička ukápla :cry: moc gratuluji ke Kristýnce :kytka: :kytka: :kytka: je nádherná :srdce:

 
Alyss
Extra třída :D 10471 příspěvků 23.06.10 08:18

Taky jsem ubrečená :mrgreen:

Hlavně ,že to dobře dopadlo!! Moc gratuluju ke Kristýnce :kytka:

 
LenkaPT
Závislačka 2667 příspěvků 23.06.10 09:36

Taky se přidávám k plačícím maminkám.Moc gratuluju, že jste top obě zvládli a přeju hodně zdraví a sil do života :kytka:

 
karpík
Kecalka 391 příspěvků 23.06.10 09:45

Všem vám moc děkujeme.Ještě si opravdu hooodně rozmyslím jestli budu rodit ještě jednou.Zase bych nechtěla aby Kristýnka zůstala jedináčkem.A manžel by taky moc rád kluka,když ta holčička už je. :think:

 
Smaikii89
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 23.06.10 11:13

Blahopřeji..... :kytka:

 
natašimi
Ukecaná baba ;) 1159 příspěvků 23.06.10 12:40

brečím tady :cry: , protože já takové štěstí jako vy bohužel neměla...........
ale z celého srdce vám k vaší krásné holčičce blahopřeji

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Líp to nešlo načasovat

Co teď a co potom


Reklama