Cvrček 7 měsíc

Rodičovství

Tak teď už jsem zase o něco šikovnější. Pasu koníčky, plynule se otáčím ze zádíček na bříško a z bříška na zádíčka. Maminka říká, že válím sudy. Sice nevím co to je, ale já to vidím asi tak, že je to zatím jediný způsob, jak se dostat kam potřebuji. Dokážu se takhle přemísťovat docela rychle a tak stačí, aby maminka na chviličku odešla z pokoje a pak mě musí hledat. Většinou se jí schovám pod záclonu nebo pod křeslo, ale ona mě vždycky najde. Teď se už ale také opírám o ručičky a o kolínka a péruji ? jen popolézt. A pak ať si zkusí mě najít, natož chytit. Už se těším. To bude legrace.

Další zoubek zatím nemám, ale dostal jsem novou lžičku ? je gumová jako dudlík a už se sní nedá tolik zlobit. Maminka mi jí někdy půjčí do ručičky a já si jí pak snažím strkat do pusinky sám. Někdy to docela jde, ale když se to nepovede, většinou se šťouchnu do oka. Už vím proč jen gumová !

Taky už papám těstoviny ? zatím jsem měl taková písmenka co se dávají do polévky - s mrkví, kukuřicí a vařeným žloutkem. Docela to ušlo, ale ta kukuřice by tam příště být nemusela. Je sice sladká, ale má šlupičky, které mi nechutnají. Písmenka jsem samozřejmě měl v celku. Taky mi maminka udělala vanilkový pudink. To jsem baštil až jsem měl boule za ušima jak to bylo dobré. Další dobrotou jsou jogurty. Vyzkoušel jsem jahodový, meruňkový, banánový a vanilkový. Sním ho celý a pěkně si pochutnám. Nejraději mám ale vanilkového pribiňáčka ? mňam ? ty sním hned dva. Zkusil jsem i meruňkového taky dobrota a nebo vanilkový Bobík to je taky prima kluk. A teď asi nejlepší pošušňáníčko které znám. Piškůtky a rohlíčky. A hádejte proč. No přeci proto, že se můžu krmit sám. Páni to je dobrota. Pěkně si rohlíček (piškůtek) ožužlávám? Ale to kdyby jste viděli jak pak vypadám. Rohlík už jako rohlík nevypadá, spíš jako pěkná patlanice, ale za to já jsem jako prasátko a nedej bože, když mi tuhle dobrotu někdo vezme. To mu pak z plných plic pěkně vynadám. Pak se ale musím jít hned celý vykoupat. Ale to já mám rád. Vždycky maminku a tatínka pěkně zmáčím.

Taky jsem byl poprvé sám bez maminky a tatínka. Rodiče mi odjeli oslavit výročí svatby a já jsem strávil víkend u babičky a dědečka. Byl jsem tam hodný, babička a dědeček si se mnou hráli, ale stýskalo se mi. A když si pro mě rodiče přijeli tak jsem skoro brečel, protože jsem jim chtěl ukázat, jak jsem naštvaný, že mě nechali samotného. Pak jsem se na ně ale usmíval a byl rád, že se vrátili. Maminka mi pak říkala, že se jim moc stýskalo a příště už mě vezmou určitě sebou.

Ještě sám nesedím, ale paní doktorka říkala, že nejdříve se má lézt a pak sedět. V kočárku mi to ale maminka někdy dovolí, protože pak na ten svět lépe vidím.

Spinkám stále celou noc, ale protože mám teď spoustu práce, tak chodím do postýlky až kolem 19.30-ti a vstávám kolem 6.30-ti. To víte nesmí mi nic uniknout !

Moje poprvé

Poprvé jogurt 24. srpna 2001 (6 měsíců a 1 den)
Poprvé piškoty 26. srpna 2001 (6 měsíců a 3 dny)
Poprvé pudink - doma dělaný 6. září 2001 (6 měsíců a 14 dnů)
Poprvé sám 14. září 2001 (6 měsíců a 22 dnů)
Poprvé těstoviny + žloutek 17. září 2001 (6 měsíců a 25 dnů)
První spánek na bříšku 18. září 2001 (6 měsíců a 26 dnů)

Hmotnost

ke konci 7 měsíce 7770 g

Délka

ke konci 7 měsíce 72 cm

221×300 .{border:1} ][ 211×300 .{border:1} ][ 300×212 .{border:1} *]

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek