Cvrček 8. měsíc

Rodičovství

Ahoj, tak si představte, že mám další 4 zoubky. Takže mám dole 4 a nahoře 2. Vypadám legračně, ale zase se už můžu učit kousat. Častěji teď všechno ožužlávám a jak slintám.

Jinak s tím sezením mám stále problémy. Když mě maminka po:,–(í na zem, tak chvilku sedět vydržím, ale pak zapomenu, že se musím držet a padám dozadu - ta rovnováha ! Ale v kočárku už vsedě jezdím častěji a moc se mi to líbí. Jinak stále péruji, ale už se mi někdy podaří zvednout jednu ručičku, ale dlouho se v této poloze zatím neudržím. Také už jezdím v nákupním vozíku - no docela legrace tahat věcičky z regálů, ale maminka se pak musí stále ohýbat a zvedat je :-) . Ale i v tom vozíku stále padám k jedné straně, protože maminka říká, že se zapomínám držet a stále mávám ručičkama kolem sebe. No nedivte se, když musím brát ty všechny zajímavý věcičky do ručiček. Teda nevím jak se to prodavačkám líbí - ale co. Taky Vám musím říct, že mám dvě kamarádky. Obě jsou starší než já (jedna o 2 měsíce a druhá o 1 měsíc), ale to vůbec nevadí. Jedna se jmenuje Deniska a je to holčička kamarádky mé maminky. Bydlí ale za Prahou, tak se skoro nevidíme. A druhá se jmenuje Terezka a s tou jsem se seznámil u nás na sídlišti. Někdy spolu chodíme ven. Maminky probírají různé blbosti a my si zase po miminkovsku pěkně popovídáme a navzájem si požalujeme. Obě to jsou blondýnky a je s nima legrace, ale obě už umí sedět a i stát a já jsem jaksi pozadu. No snad je doženu.

A co nového papám? No celkem nic, jím jogurty, pribiňáček mi teď moc nechutná, ale tak si místo něj dám Bobíka, pak jím mléčné kaše Sunarky - nejraději mám modrou a oranžovou. Častěji ožužlávám rohlík, kůrku chleba a piškoty - nejraději mám ty cukrářské, protože se mi dobře drží a nekoušu se do prstíčků. Také mi maminka udělala domácí rýžovou kaši s jablíčkem a mlíčkem - to byla dobrota. Nejdříve jsem se teda u první lžičky pěkně dávil, ale musel jsem přijít na to, že musím trošku kousat a pak jsem to do sebe ládoval, že mi maminka nestačila na lžičku nabírat. Mňam. Také mi maminka udělala polévku jakou jí s tatínkem, jen mi jí neosolila a neokořenila a dala mi do ní písmenka. Byla dobrá a voňavá, ale moc řídká, takže nám to všude teklo.

Také jsem byl v zoologické zahradě podívat se na zvířátka, ale celý můj výlet najdete pod názvem Jak jsem potkal zvířátka.

Byli jsme na kontrole očkování proti TBC a na kontrole kyčlí. Očkování bylo v pořádku, takže na přeočkování ve 2 letech nemusím a půjdu až v 11. A jadýrka se mi také vytvořila, takže to byla poslední prohlídka. To jsem rád.

Také jsem byl na preventivní prohlídce v osmi měsících u paní doktorky. Prohlédla mě, změřila, zvážila, koukla se co už umím, zkusila jestli slyším a vidím a domluvila se s maminkou, že mě nechají po 1. roce doočkovat proti hemofilu. Nevím co to je a už se bojím dopředu. Vždyť to zní jak nějaké strašidlo. No ne?

Do postýlky chodím kolem 20.00 a na mlíčko se budím kolem 7.30.

Moje poprvé

Poprvé v ZOO 14. října 2001 (7 měsíců a 21 dnů)
Poprvé zvedl ruku na čtyřech 16. října 2001 (7 měsíců a 23 dnů)
Poprvé v nákupním vozíku 16. října 2001 (7 měsíců a 23 dnů)

Hmotnost

ke konci 8 měsíce ??? 8260 g

Délka

ke konci 8 měsíce ???. 74 cm

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek