Dotaz snažilky

Snažení

Ahoj holky. Ráda bych se přidala k vašim deníčkům. Našla jsem si vás náhodou (hledala jsem nějaké informace ohledně IVF) a narazila jsem na tento link. Jsem ráda, že je možné si pokecat o svých problémech s někým, kdo zažívá něco podobného popř. zažil a rád poradí.

Ráda bych se zeptala, jak dlouho zhruba trvá od nasazení léků (injekcí…) na stimulaci vaječníků po samotný odběr vajíček. Všude píší že se to sleduje ultrazvukem ale nikde nepíší kolik dnů to zhruba trvá. Chápu, že každá to máme jinak, ale zajímalo by mě, jak jste na tom byly vy. Můžete mi prosím někdo říct, jak to probíhalo u vás. Chystáme se na 1.IVF a mám z toho docela strach.
Děkuji moc.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Boriska
Extra třída :D 12331 příspěvků 04.11.08 18:34

ahoj Penny, protože se ještě nenašel nikdo, kdo by se tě ujal, dělám to já :-).  Buď koukni k holkám do diskuse čeká nás 1. IVF, nebo se přidej k nám do psychiky.
zdraví Boriska
PS doba od začátku stimulace do OPU trvá různě, v závislosti na druhu protokolu, u kratšího to bývá většinou od 10-13 dnů,ale může to být i více i méně  

 
Penny
Kecalka 120 příspěvků 05.11.08 10:15

Dobré ráno Borisko,
děkuji moc za přijetí i za odpověď. :o)  Máte tu tolik různých „kolonek“ - nevěděla jsem kde začít.  Můžu se zeptat - ta psychika to jsou snažilky? (předem se omlouvám za hloupý dotaz).
Chystáme se na první IVF a tak mě zajímá každý detail. Určitě mě chápeš.
Děkuji moc. A těším se na další „pokecání“        

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 05.11.08 11:28

Ahoja  

Najdi si (v leém rámu) deníčky - snažilkovské
když na to klikneš vyjedou ti v podstatě jen dva druhy deníčků - jeden se jmenuje „zebřičkový“ a druhý „psychika snažilky“. Vždycky pod posledním z nich diskutujeme. prdlé snažilky patří k nám (do psychiky), normální k zebrám :-)))  

když je komentářů pod deníčkem moc, tak některé z nás napíše další (teď mám č. 81)  

Mimochodem zrovna mám v sobě sruhou stimulační injekci.  

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 05.11.08 11:29

Ještě poznámky: svoje komentáře piš vždycky pomocí tlačítka „přidat komentář“, nikdy nepoužívej „odpovědět“. Tvoje odpověď by se totiž přiřadila ke komentáři na který klikáš, klidně doprostřed textu - a my si sjíždíme jen konec, nejnovější příspěvky, takže by si tě nemusel nikdo všimnout.

 
Penny
Kecalka 120 příspěvků 05.11.08 12:43

Ahoj Pudloslavo,
děkuji moc za info jak na to :o)
Psala jsi, že máš zrovna druhou injekci, můžu se zeptat, kdy se s nimi začíná. Četla jsem o nějakém dlouhém a krátkém protokolu. To asi určí lékař, že? Víš, ptám se jak blb, protože mám na jednu stranu docela strach a na druhou jsem zas zvědavá.
Držím ti pěsti v tvém snažení :o)  

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 05.11.08 13:12

Mám krátký protokol, začíná se 2 DC. Budu píchat puregon nejdřív 250 IUI, pak 200 IUI (to je aby folikuly rostly, opsledních několik dní Orlanlutran nebo tak nějak (lidově orangutan) - to aby nepraskly předčasně a nakonec se píchne pregnyl (aby dotrály) a za 2 dny se jde na OPU. V pátek mámprvní UZ kontrolu a podle toho se upraví dávky a event. naplánují další kontroly.
píchání je snazší, než se zdá, hlavně to skoro vůbec nebolí.
protokol ti rozhodne lékař, obvykle se dává dneska krátký. výhody a nevýhody jsem moc podrobně nestudovala, tuším, že při krátkém je sice méně vajíček, ale je měnší riziko hyperstimuláku. první cyklus je takový testovací, jak reaguješ, při neúspěchu ti to při dalším upraví.  

Klidně se ptej tady, ale u nás v psychice je spousta holek, co má IVF už celé za sebou, i víckrát, takže ti poradí víc. já mám první IVF a teprve jsem začala.

 
Penny
Kecalka 120 příspěvků 05.11.08 13:23

Jsi moc hodná, Pudli. Každá rada je nad zlato. Nám teď  teprve schavují žádost - takže musím počkat ještě tak týden. Pak tam brnknu abych se objednala na ultrazvuk a pak  na to snad hned vlítnem. Už se nemůžu dočkat. Paní doktorka říkala, že bychom to mohli stihnout do vánoc. Ale co to „to“ obnáší už mi neřekla. Když nevím, co mě čeká, ani nevím na co se mám ptát. Takže vylezu z ordinace a dotazy mne napadají až posléze. Jsem ráda, že existujete…člověk se dozví víc než od lékařů :o)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama