Druhý měsíc

Rodičovství

JAK SE VÁM DAŘÍ? V tomto měsíci ukončíte šestinedělní období. Děloha se zavinula, očistky jsou již jen bledé, hlenovité a ponenáhlu úplně pominou. Ba v některých případech se dostaví i měsíčky. Cvičte dál, uchováte si krásu, zdraví a výkonnost!

JSOU MĚSÍČKY PŘEKÁŽKOU PŘI KOJENÍ?
Nikoli. Není správné se domnívat, že v tu dobu má mateřské mléko nevhodné složení nebo že je pro dítě nezdravé. Snad bude děcko v tu dobu poněkud nevrlé, snad bude mít řidší stoličky nebo mamejvýš bolení bříška, ale zdravotně mu to neuškodí. Rozhodně by mu ublížilo více, kdyby se na těch několik dní odstavovalo! Ani vám kojení neuškodí, i když máte měsíčky.
DEJTE SE ODBORNĚ VYŠETŘIT
Každá žena se má dát odborně vyšetřit, i když sama necítí potíže, ani nemá bolesti nebo nezvyklé příznaky.
Porod je nezvyklý zásah do vnitřního ústrojí ženina. Je nutná kontrola rodidel po uplynutí šestinedělí! Zjistí se přitom, zda se děloha zavinula, zda má správnou polohu, není-li snížena pochva, nehrozí-li výhřez..
Zjistí-li lékař, že je váš zdravotní stav normální, můžete se věnovat mateřství a svému zaměstnání s bezpečným vědomím, že jste zdráva a že jste předešla pozdější ženské nesnáze, dříve tak četné.
POCIT ÚZKOSTI, ÚNAVY ČI LHOSTEJNOSTI
Dostavuje se u přesvědomitých maminek, které nic jiného neznají než péči o dítě.
Tělesná únava a duševní starost o dítě účinkují neblaze na nervový i duševní stav matky. Nepatrný projev děcka, který by mohl vysvětlovat nepříznivvě, pokládá se za zhoubný, v noci se dostavuje úzkost z budoucnosti, matka nespí, nebo je pronásledována hroznými sny. Ve dne je unavena únava se projeví buď podrážděním, nebo naopak lhostejností. Podrážděním a rozčilováním matky trpí celá rodina, vytváří se nepříjemné napjaté ovzduší, jako by se stále čekalo na neštěstí. V takovém ovzduší lze těžko žít.
Jaká je pomoc v takovém stavu? Může to být cvičení, procházka bez kočáru, nerušená četba či spánek. Nad děckem bdí otec . Zkuste to a uvidíte, jak se zlepší váš zájem o život a jak vaše dobrá nálada a uvolnění od křečovité chápané povinnosti bude příznivě působit také na dítě a na ovzduší rodiny.
ZMĚNA JÍDELNÍHO ROZVRHU DÍTĚTE
S pravidelným přibýváním na váze (denně 20-30g) přibývá vašemu dítěti sil. Vypije na jednu dávku 120 až 150g. Proto přejděte z 3-hod kojení na 3,5hodinového. Je to zdravější pro dítě, které má víc času na vytrávení, a příjemnější pro matku, která má víc času k práci, osvěžení a zbytečně nezatěžuje bradavky.
Zde je příklad rozvrhu:
6,30: kojení, poté se dítě uloží ke spánku
9,00: mytí, převlečení do čisté košilky
10,00: kojení
10,30: pobyt na čerstvém vzduchu 2-3hod
13,30: kojení, opět pobyt na čerstvém vzduchu
17,00:kojení
20,00: koupel ve vaně, převlečení do čistého prádla
20,30kojení. Po něm uložíte do postýlky, mějte ji ve zvláštním pokoji. Dítě se má naučit spát při denním světle jako ve tmě. Uložte jej a odejděte. Rozhodně nekolébejte, nechovejte, nezpívejte mu před spaním ani u něho nestůjt, dokud neusne. Tím byste si jen pletla bič na sebe a kazila dětskou povahu.
Jednou v noci kojení, když se dítě probudí. Vícekrát než jednou v noci nekojte. Převiňte je, pláče-li, upravte jeho polohu a nechte je dále spát.
Spí-li dítě ve dne v čas kojení, vzbudíte je snadno a šetrně převinutím.

Tohleto byl malý výňatek z knihy NAŠE DÍTĚ z roku 1971, ze které čerpala moje máma před a po mém narození. Něco se od té doby změnilo, co? :-)))

Tááák a už zase máme kam psát! :o)))

Lucie s Vildíkem (jubilant-4týdny)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 26.10.04 13:17

Ahoj holky,
Lucko, jupí, nový deníček:) a s ním zajímavé počtení…já si říkala, že ten styl psaní je nějaký divný:) A čtu koupel ve 20hodin? Hm, doma mi každej cpe koupat v 18, já koupu v 19hod:) Ráda bych malé kousek protáhla pauzy mezi kojením, ale ona si je naopak nutí zkrátit:)
Jinak právě jsem se vrátila z poradny. Takže bacha. Před 22 dny při propuštění z porodnice měla Bára 3360gramů a dneska 4400!!! a měří 55cm. Já měla strach, že přibírá málo a teď mám zaděláno na vepříčka:)))) Ale hlavně, že je malá OK. Doktor říkal, že když malé dávám flašku jednou denně, o nic nejde. Dokonce jí event mám zkusit dát večer po kojení po koupání trošku, že by jí to mohlo uklidnit a nemusela by tak ječet, že je možné, že večer už toho tolik nemám. Ale každopopádně mlíko určo slabé mít nebudu (oblíbené sousloví tchýně), když tak moc přibrala:) Já mám radoooost:) Znovu jdem za měsíc. Jinak dr potvrdil, že můj přístup s oblékáním je lepší než tchýnin. Dokonce doma musíme větrat víc než obvykle, neb tam prostě tu teplotu pod 25 stupňů ani v noci nedostanem (a to netopíme). A musíme zvhlčit vzduch, protože má malá náběh na zadní rýmu, která není způsobena chybným oblékáním, nýbrž právě suchým a teplým vzduchem. Půjčil nám teploměr, který měří i vlhkost, tka jsem zvědavá…
No tak se napapám a ve tři zas na:,–(im malou do auta a pojedem do Prahy vyzvednout taťku z práce…venku je stejně ošklivo a co doma? Jen tchyňucha zas bude naštvaná, protože opět nepůjde s kočárem…ale ona se mnou asi stejně nemluví…huráááá:)
Gabča a Barča (mezi námi, už jí asi týden ířkám Buřtík:))) - dnes 28dní

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 26.10.04 13:29

Teda Lucko,
pěkně si mě dostala. Kulila jsem oči a říkala co je to za blbost. NEKOJTE V NOCI VÍCKRÁT NEŽ JEDNOU!!!
Chuděrky dětičky hladové. Kubísek si řekne o kojo kojo v noci třikrát.

Gabčo my máme taky vepříka. Dneska jsme byli na kontrole a váží 4,6kg v šesti týdnech. Taky dávám flašku jednou denně - večer. To je přímo hladovec. Vycucne ji a není potom nevrlý uplakánek.

Radka a Kubíček (6týdnů a 1den)

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 26.10.04 14:17

Ahoj holky,
tak se zase hlásím s horečkou 38C,padlo to na mě dnes dopol..Už je to tento týden potřetí!!! a mám toho dost..Zítra jdu na gyndu..Dneska jsem se musela přiznat,že dáváme Nutrilon,asi 3krát denně,protože z toho levého prsu prostě teče málo,melounek je protivný,že nic neteče a odstříkám akorát slabou desítku..Jsem z toho špatná,ale co mám dělat?!
Jdu se zase potit,je mi hrozně mizerně a náladu mám pod psa..:-(((
Lucko díky za deníček,už jsem myslela,že se to v druhém měsíci zlepší,protože ty 3,5h přestávky by mi vyhovovaly..

papapa

Kokhi a Venoušek 19dní

Katcha
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 26.10.04 14:47

Ahoj holky,
obě děti SPÍ!!! Teda nebude to trvat moc dlouho, Míša se vzbudí tak do půl hodiny ;-) Zřejmě jsou už domluvený, když jeden spí, druhý mě baví :-) No zatím jsem v pohodě. Ještě zítra a pak zas bude taťka doma. Ale musím se pochlubit, včera jsem se stihla i v klidu podívat na film Jedna ruka netleská (dost jsem se pobavila), byli jsme venku a než přišel manžel z práce byl Vítek vykoupaný a Míša po večeři. Koupání zvládla s tátou ještě před večerníčkem. Ale Víteček dnešní noc zrovna za vzorňáka nebyl, od půlnoci po dvou hodinách … Uspávání pak dlouhodobým vozením košíku. Takže ten návod výše rozhodně nedodržuju :-)))
Gabčo, ta Tvoje tchýně je fakt případ !!!!!! Růžový obleček jsem nestihla okomentovat, barva je fakt šílená, asi to hřeje, ale … Nejhorší je, že Ti do všeho hrozně kecá, to by mě deptalo navíc když ji máš v baráku. Sice je to její barák, ale to ji přece neopravňuje do všeho se vám plést?! Co na to říká Tvůj manžel?
Báře držím palce, aby se pan asistent uráčil rozhodnout, to čekání je na hlavu.
Ještě k Sab simplexu - Vítka nijak zvlášť bříško netrápí jen večer trochu ječí tak mu je dávám spíš preventivně před večerním kojením - 10 kapek. Míša se něco nařvala, doktorkou předepsaných 10 kapek 3×denně nepomáhalo. Takže poté co si vyřvala kýlu a byla v 7 týdnech na operaci jsem jí dávala podle návodu 15 kapek před každým kojením (pokud to bylo po méně než 2 hodinách tak ne) i v noci. Veeelmi se jí ulevilo. Kapky se do těla vůbec nevstřebávají (takže nemá smysl když je bere maminka jak tu myslím některá psala), působí pouze fyzikálně tím, že rozpouští pěnu, která se miminkům dělá v bříšku a která je tak moc trápí.
Ještě jsem se chtěla zeptat těch, které odstříkáváte mlíko - odstříkáváte z prsu z kterého zrovna mimčo pilo? A kolik ještě vytáhnete? Já bych si chtěla udělat nějaké zásoby pro strýčka příhodu, ale vytáhnu vždycky tak max. 20 ml a to mi to trvá dost dlouho. Mám teda tu nejobyčejnější odsávačku. Vítek má mlíka určitě dost, dělají se mu pěkné faldíky, ale nadbytek buď nemám nebo to neumím :-s
Tak jdu ještě využít svých 2 volných rukou a něco tu porobit.
 Katka

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 26.10.04 17:16

Ahoooooj!!!

Tady maminka veverky :o))). Holky, jeste jednou diky za podporu, jeste ze vas mam!!! Jsme zrovna v plne laktacni krizi, takze upirice vyzaduje kazde dve hodiny (max. dve hodiny a pul) a to me prosim vysaje az do dna z obou stran… Chudaci bradavky, jeste se jakz takz drzej, ale cekam, kdy jim zustane ten zplostelej tvar, kterej si Elinka vzdycky tak nadherne vycuca… ;)))

Vcera manza vymeknul (kdyz videl v jakem stavu me vecer doma nasel: prsa prazdny, moralka na nule, deti sice vykoupane, ale rvouci… no prava domaci idylka :o))) a za meho vydatneho slzeni dal male na noc prikrm (Malino, Eliska pije jenom 60ml? Ten muj jedlik nikdy nejde pod 125!!! A co mi to da nekdy prace to odstrikat!). Holky, drzte se: mala Pupina pak spala od osmi az do pul pate do rana, tj. rekordnich OSM hodin!!!! Teda ne ze bych se vyspala lip, porad jsem se chodila divat, jestli jeste dycha a menit vlozky do podprsenky (i tak jsem spala v kaluzi mlika):o))). Vy co prikrmujete jste me uklidnily, ze az zas takova krkavci matka nejsem a kdyz dite ma hlad a mama prsa jak prazdny mechy, tak se nic jineho delat asi neda (pro klid rodiny, ze ano?;)).

Cekam ze se zase trochu rozkojim, kdyz ji ted davam po tech dvou hodinach, ale chudaci bradavky, ach jo!!!
No apson ze uz nekrvaci.

Mio, Anicka je rozkosna a ma uz krasne buclaty tvaricky, je videt, ze ji mlicko svedci ;)))!!! Vsechny ostatni deticky jsou taky k sezrani (Vitecek, Petrik, Barborka…), holky uzivejte si jich, dokud jsou tak roztomile mali, za chvili je neunesem :o)))!!!
Tak ja zase jdu (vyjimecne ne kojit :o)), mejte se!!!

Pa Pupina a veverka Elia (5tydnu)

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 26.10.04 19:34

Ahoj Pupino…
dneska na poradně mi dr povídal, že dokrm jednou denně nestojí za řeč a že když mi malá večer tak šíleně vyvádí, mám jí dát i trochu nutrilonu po koupacím kojení, nemám ji trápit čekáním na další dávku. No, vzhledem k tomu, že jinak jen kojim, tak to za tak hrozné nepovažuju, i když zpočátku jsem si to obrečela taky. Ale klid obou stran je nutnej a popravdě kdo s tím problémy nemá, tak to asi nepochopí. Takže v klídku:) Jinak ta moje mrška začíná v noci taky baštit 120 (no, nadvakrát)…
Katko, to odstříkávání. Mamka mi říkala, že bych měla i z prsa, z něhož jsem kojila. Těžko soudit, kolik to má bejt, prostě vysát to, co zbylo. Takže je klidně možný, že toho je malinko. Začala se mi nalévat zas prsa, jenže v noci, když malá chrní a tak chrnim já a tudíž nemám náladu odsávat a zamražovat…škoda. No jestli někdy uklidní ty své záchvaty tak to možná zkusim:) Jinak používám tu Avenťáckou a jsem s ní spokojená…občas to teda moc nejde, ale jinak to ze mě stříká:))) Dokonce když se malá brzy pustí nalitého mléka, tak jsem jak fontána a stříkám úplně na všechny strany:)))
No nic, jdu se zkusit opláchnout a spinkat, ráno jedem k babičce
Papa
 GaB

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.04 09:42

pupino, toto mě potkalo taky,laktační krize - ve třech měsících.Trvalo to 5 dní a až jí ve špitále dali flašku (nepřibírala celkově-300g za 6 týdnů) . já smířená s tím,že je dokojené a že prostě mléko nemám, vyčerpaná pláčem,stresem, lítostí že nebudu kojit…vyspala jsem se a ráno nakojila,zvážila a malá vypila 130! další kojení 150, pak po stovkách, v noci jednou až dvakrát. pomohlo mi v klidu se vyspat. takže jednu flašku bych tragicky neviděla. a to,že jsi spala v kaluži mléka svědčí o tom,že mléko máš a kojit jsi schopná dobře. Laktační krize je pěkná mrcha,nevím proč si na nás příroda něco takového vymyslela, ale dá se překonat. Hlavně nepanikařit. Já panikařila a skončily jsme zbytečně ve špitále.

nakukovatelka eliška

alenka2004
Kecalka 171 příspěvků 27.10.04 11:48

Ahojte maminy,
nestíhám číst ani psát, ale přihrála jsem vám do galerky toho našeho drobečka ať máte představu jak vypadají 4,20kg :*))))))
Kojení se nám nedaří, malý má krátký jazýček a já zrovna neoplývám dlouhýmy bradavkami, tak odstříkávám jak můžu. Někdy nestíhám, protože velké mimi má velký hlad, ale máme v záloze 2 dávky Nutrilonu Premium, kdyby něco, a zrovna nic jiného neteklo.
Včera jsme byli u paní doktorky a dostali jsme pochvalu, že pěkně přibíráme (po propuštění z nemocnice jsme měli jen 4,04kg a teď jsme dohnali na 4,25kg). Dává nám zabrat, ale jinak je strašně hodňoučký.
Díky za deníčky, díky za blahopřání, mějte se hezky a zatím čauky
Alča a Alánek 11 dní

Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 27.10.04 13:46

Čau holky,

zajímalo by mě, jaké „kapičky“ máte předepsány od doktorů.
My kapeme Kanavit 1 kapku 1× týdně do 6 týdnů věku prcka (pak už jen 1× za měsíc) a jednou denně 2 kapky Infadinu. V letáku u toho Infadinu je však napsaná max. 1 kapka denně jako prevence nedostatku vitamínů A, D. Nerada bych prcka předávkovala!!!

Lila + Petr 3,5T + Tom 4r.

Katcha
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 27.10.04 13:53

Ahoj Lilo,
Vítkovi dávám Kanavit 1× týdně do 1 měsíce, pak 1×měsíčně do půl roku. Ten Infadin dávám 1×denně 1 kapku. Míše jsem to dávala stejně (no máme pořád stejnou doktorku tak to těžko změní…) Ty 2 kapky se mi zdají dost, ještě co napíšou ostatní maminy.
Katka a Vítek 3 týdny

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 27.10.04 14:14

Ahoj Lucka a dievcata,

tak toto je jeden z nasich poslednych pozdravov zo zamoria, uz sa nam to krati a nam zostava uz len par dni.

Lucka, velmi pekny dennicek. Robko dnes oslavuje 2 mesiace, ten cas leti, nedavno som utekala do porodnice.

Nas stale trapi brusko a velmi tazke su pre nas noci, teraz rano mi opat zaspal a spi ako anjelik, len v noci je to opak.

Vidim, ze fotky v galerke pribudaju a je pekne si tak pozerat babetka, ktore nedavno este boli v bruskach.

Zelame vam pekny den a Robko posiela velku pusu

Miska a Robko dnes 2 mesiace

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 27.10.04 16:10

Ahoj všichni,
Lilo-my bereme Kanavit do 1měsíce 1týdně,od 1-6měsíce 1měsíčně..1 kapka a pak Vigantol od 14dne denně 1kapka..Návody neštuduji,považuji svoji dr za odpovědnou,měla by vědět,co píše..Možná,že větší dávkování je pro větší hmotnost dítěte..nevím..

JInak jsem dnes dostala antibiotika na to bolavé prso,takže když už konečně usnu,budu se budit kvůli práškům..:-((
Melounek dnes v noci krásně spal,budil se po 3hodinách a stačilo mu jedno prso a 60mlNutrilonu..:-)))Třeba se to po těch antibiotikách zlepší..:-))Holky,jak ten se krásně směje,je k sežrání..Babča mi ještě nedovezla digi foťák,tak vám ho nemůžu ani poslat do galerky..Jsem dnes strašně unavená,tak se jdu natáhnout..zatím se mějte..

Kokhi a Venoušek 20dní

bzb
Kecalka 135 příspěvků 27.10.04 16:14

AHOJ HOLKYYY!!!!
Tak se konečně hlásím z domu :-))). Včera mě pan asistent milostivě propustil s tím, že mám á 3 dny chodit na kontroly. Zdůraznil to á… Blbec. Ptal se co mi asi tak může chybět na nadstandartním pokoji, ne? Místa víc jak v obýváku, vlastní sociálka, televize, přehrávač na CD a i ty blbé kapačky dávkovala elektronická pumpa. Myslela jsem, že mě jebne, když jsem si spočítala, že dávkuje 45 ml za hodinu a kapačka má půl litru…Zlatej stojan, kterej si osolíte podle potřeby :-).
O co šlo - moje diagnoza je symfyolíza (snad nedělám chyby v i/y) -jde o to, že přesně uprostřed je pánev spojena pouze chrupavkou - symfýzou a u mě došlo k tomu, že se mi do ní uskříplo kus tkáně. Myslela jsem, že umřu bolestí. Brečela jsem jak malá, pokud si dobře vzpomínám, porodní bolesti se aspoň dají zvládnout, tohle nešlo. Neudělala jsem ni krok. Od holek asi víte jak moje hospitalizace probíhala, už mi to lezlo na mozek, i když štěstí toho vlastního pokoje bylo nesmírné. Přestavuje se u nás gynekologie, takže mě odvedli mezi dvě staré paní, které mě sprdly hned jak jsem vzala telefon do ruky , že mám jít ven, že je to ťukání ruší (já, kterou dovezli na vozíku). Nebyla jsem schopná udělat nic, jen se sestry zeptat jaké mám možnosti získat ten pokoj. No, bez mimi ten můj stál bezmála 800,.kč na den, s mimi to je o 300 víc. Ale jsou chvíle, kdy to člověk neřeší a , naštěstí, nemusím. I když pět tisíc už jsem utratila líp :-).
Moje bolesti jsou snesitelné, je pravda, že úplně dobré je to jen po proleženém dni, ale snažím se ležet. Miminko je úplně OK, porodní cesty uzavřené, pevné, na monitoru sem tam slušný oblouček o tlaku až 106, ale nic se prý neděje. Přenášení zdar, říkala sestra. V pátek jdu na kontrolu, doufám, že tam nebude pan asistent, ale ten mladý hovorný pan doktor, který je nad celým porodnictvím značně povznesen a je s ním legrace. Chvíli to vypadalo, že mi buď porod vyvolají (to v případě, kdy by se pánev rozjížděla moc a každý gram mimi by byl pro mne trestem…), nebo půjde ven císařem, protože by hrozila ruptura a nebo půjdu domů a budou mne sledovat. Ten mladý dr. mi řekl, že lepší už to nebude a bolest bude přetrvávat ještě po porodu, kdy budu nosit pás na stažení pánve tak dlouho, dokud se to spojení zase nezpevní. Takže každopádně ten porod asi bude stát za to. Nezbývá než doufat, že naše malé štěstíčko už až tak moc nevyroste, protože mimo porodních bolestí mě čeká další roztažení již tak zvalené pánve. Ale snad to zvládnem na jedničku, zatím se nebojím :-)
Moc děkuji Mie, Lucce a Lile za podporu, kterou mi poskytovaly po telefonu, ty SMSky přece jen lezou do peněz :-). Holky, díky …
Mio, díky za mailík, zítra Ti napíšu, nemám čas ani koukat na příspěvky, protože kolem lítají chlapi a stěhují. Ano, můj muž toho měl na krku málo, takže finalizuje naše stěhování a v sobotu by mělo být dokonáno… Takže pak se do 2.11. neozvu, to nám budou připojovat internet v domečku, aby jsme zas mohli být 24 hod on line a on air :-). Můžu Vám říct, že je na pokraji sil i nervů a já moc nevím proč se tak musel honit. Teda vím . chtěl mi udělat radost… Miláček, je to truhlík…
Jinak, zrovna mi psala ,Zuzina, že od toho dlouhého příspěvku nedávno jí umřel počítač a tudíž žije bez nás a je jí smutno a má toho moc na povídání a snad už se koncem týdne dostane zpět na vyléčeném stroji. Jinak oba kluci - Simonko i Tomo jsou nemocní, sople jim visí až po kolena, berou léky, odsávají… Však to znáte. Moc Vás všechny pozdravuje - maminky, miminka i těhulky a těší se zpět.
Zpráva od Verči - Mety: byli za mnou v porodnici, jsou úžasní, chovala jsem Petříka asi hodinu, naše bříško jej nakopávalo do plínečky a tak bylo veselo. Bohužel, to hned v zápětí skončilo - prcek neprospívá, málo mlíčka a tak dodávají Nutrilon. Poradila jsem jí od Vás tu lahvičku od Aventu s 1 dudlíkem, je to tak, ne? Moc Vás pozdravuje a myslí na Vás, pustím ji někdy k netu, ať se může pochlubit sama :-).
No nic, holky, moje pánev už zas skřípe. Jak se to všechno mění, nedávno jsem se hrozila svého CS…Jdu si lehnout a večer si půjčím manželův notebook a přečtu jak se všechny máte a co děláte. i tak jsem toho zas vypsala na román. Snad zde nenajdete příliš překlepů…
Mějte se krásně, pohlaďte mimísky, přép. bříška a bojujte se všemi starostmi a depkami s úsměvem… Též se snažím :-)
Bára (TP 17.11. potvrzen, takže začal 38tt - je to tak?)

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 27.10.04 21:50

Ahoj,
my bereme do 18 měsíců jednou denně kapku Infadinu a Kanavit v prvním měsíci kapku jedno týdně a od druhého měsíce jednou za měsíc. Pak jsme měly mít jod, ale ten nemáme, protože užívám calibrum mami.
 GaB

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.04 11:19

Ahoj holky,
maly se prave precpal skoro k prasknuti, tak se mi tu krouti a snazi se vytlacit hovnouska, ale nedari se. Blinkame po kazdem kojeni, a to ne malo, skoro vzdycky abych se prevlikla a kreslo vypada silene. Uz se tesim, az tohle obdobi skonci, ach jo. Ale nijak mu to nevadi, pribira predpisove. Jen je mi lito, ze vynalozi tolik energie nanic, kdyz z nej vsechno zas vytece.
Prdiky mame diky kapkam a cipkum pod kontrolou, huraaa!
Dneska prijedou babicka s dedou a teta z Cech, za chvili je jedu vyzvednout na letiste.
Mejte se, vydrzte, ty probdele noci nam za to stoji.
Pepsi + Lukasek skoro 6 tydnu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.04 11:46

Pepsi,
zkus Lukáškovi v krmení udělat pauzičku, jen na odkrknutí a pak pokračovat. Nám to občas v ublinkávání pomáhá. A možná se moc přejídá a nebo moc hltá (pozor, ať se neutopí:))).
Na pana Hovínka:))) nám pomáhá vysvléct do půl těla a nechat ležet na podložce a kopat, masírovat bříško, cvičit s nožičkama. To pomáhá i panu Prdánkovi:))) Na nejhorší situace používám teploměr či teď jsem koupila rektární rourku (teploměr při prdech nepomáhá), jinak gel Pupík, dělá jí to dobře.
Měj se hezky…
Gabča a Barča 31dní

(ach jo, kdyby tak někdo ty nevítané návštěvníky Prdánka a Kakánka poslal někam…aby nás neprudili, že:) a pana Krkánka jen vítáme…no, asi jsem dětisnká, ale malé se to líbí:)))

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 28.10.04 11:57

Čauky Lucko,
teda tys mě vyděsila. Aspoň děvčata víte odkud mají vaše maminky a babičky svoje názory na péči o dítě. A bohužel, mnohé mladé maminky jim docela rády naslouchají. Nikdy nezapomenu na radu z 80tých let, které se nám dostalo při propuštění z porodnice, týkala se hlavně kojení - „dělejte to jako cikáni“ a ještě Dr. dodal, že máme zahodit všechny „chytré“ knížky a hodinky a věnovat se dítěti.
Uf, musím se jít vzpamatovat :-). A ta knížka byla nejvyhlášenější a nejpoužívanější, asi před rokem jsem trhala list po listu a s rozkoší strkala do kamen s představou, že starý časy jsou definitivně pryč.
Krásný den přeje Stefinka

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 28.10.04 19:22

Ahoj holky,
tak musím konstatovat,že máme nejen krásné,ale taky hodné miminko..:-))
Vůbec si nedovedu představit,že by mě melounek třebas jednu noc nenechal vyspat..Ve dne taky dost spí,občas si zabéká,ale to jen když se mu dlouho nikdo nevěnuje..Něk­dy,když jsem sama,tak ho nechám i 5min vyplakat,protože pak se lépe unaví..O kojení už jsem toho psala dost,tak zas o něčem jiném..Kaká vcelku v poho,Sab simplex dáváme jen večer jednou a někdy přes den(vzácně)..Nechci,a­by za něj kakaly kapičky..:-))Hezky prdíkuje,mažu mu někdy ráno,každý večer mastičku Flatulin a je klid..Málokdy bečí kvůli prdíkům..oproti těm začátkům je to teď zlaté..Krásně se na nás směje,už se jen těším,až mu zmizí ty různé pupínky,protože mu je každý večer potírám fial.vodičkou a vypadá jak indián..:-))
Taťka zase hojdá,u mě prostě za chvíli béká a loví kojokojo…Taky na půl noci otvírám ventilačku,ve studenějším vzduchu se mu lépe spí a vydrží déle..jako venku v kočáře..Jen jsem se divila,jaké spací rekordy tu padají..Melounek spal max. 4hod a to pouze jednou..Jsem den ode dne víc v poho,beru antibiotika Oxacilin,ale dnes jsem byla hodku venku s kočárem..
Tak já jdu něco dělat..mějte se všechny a přeji krásný nastávající víkend..

papapa

Kokhi a Venoušek 3týdny

Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 28.10.04 20:55

Ahoj holky,

děkuji za odpovědi Katce, Kokhině a Gábiněna na téma Infandin. Zeptám se doktorky proč vlastně ty dvě kapky, doufám, že ji tím moc nepopudím.

LAKTAČNÍ KRIZE - vypadá to, že se mi podruhé nalila pořádně prsa, včera ráno jsem se vzbudila a málem mi praskla a to jsem kojila v noci jako vždy po dvou hodinách max po třech. Přes den to vůbec nepočítám, protože prcek pije pořád, i po půlhodině - je to náš malý otesánek. Je pravda, že taky už uvažuji o Nutrilonu, alespoň na večer, protože ty moje mlékárny jsou večer prázdný jako dva splasklý měchy. No uvidíme.

Jinak se Petřík už krásně směje, kulatí se a roste nám před očima. Za dva týdny jdeme do poradny, tak jsem zvědavá, kolik nám přibral. Minule v poradně měl 4,2 kg.

A já 73 kg!!!! Hrůza! …mě tedy nevážili v poradně, váhu mám doma.
Od porodu jsem o 11 kg lehčí, takže ještě 5 kg a jsem zpět na váze jako před otěhotněním. Ale dalších 5 kg jsem přibrala ještě před početím a to dojídáním po mém starším synkovi. Takže mám co dohánět do své původní váhy!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!

Teď koukám na prcka, „sedí“ na tatínkovi a očička má jako baterky, Už se mě dožaduje a těší se nato, až ho maminka vezme, odnese do své postele a on usne s prsem v puse.

Tak pá pá
Lila + Petřík skoro 4T + Tom 4r.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.04 21:30

Ahoj holky,

píšu vám ze špitálu (ukecala jsem sestřičky), kde jsme se Slimáčkem od pondělního večera hospitalizovaní. Vilík měl trochu dýchací problémy, asi z důvodu nachlazení.
Doufám, že je už dostatečně odpozorovaný a zítra nás pustí domů.

Mějte se, musím končit.

Lucie s Vilíkem (měsíc a den)

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 29.10.04 01:15

Ahoj,
Lucce hodně sil a Vilíkovi zdravíčko..
Lile pevné nervy..

Jo,tak jsem psala,že mám zlatíčko a ejhle,už mi to zlatíčko pěkně předvádí..Už jsme přes dvě hodky vzhůru,ani jídlo nezabírá a já abych se šla odstřelit..Manža radši rychle usnul,aby nemusel hojdat..Já už nevím,jestli se chechtat nebo brečet..No nic,jdu uspávat..papa

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 29.10.04 11:22

Ahoj holky!!!
Zase online a bez Aničky!! nechala jsem ji na krku manželovi - udělala jsem z něj muže v domácnosti:-) a dala mu na starosti i vaření.
měla jsem jet dnes k té zubařce, sehnala jsem i auto - od šéfíka ale v noci nějakéj pakoš mu vymlátil zadní sklo na autě, takže s ním musel do servisu.Přijela mi kamarádka z Londýna, tak si to trochu užíváme samy.
Nebudu se moc rozepisovat, u nás je všechno s malou ok, taky zaděláváme „na vepříka“, protože měla ve třech 4260g - tzn. o 760 g více od porodní vhy!
Pořád plně kojím, mlíka tak akorád, možná trochu navíc… Bradavky celé a AA v poho.
No mějte se fajn.
Ozvu se po neděli.

A začínají nám být malé Pampers Newborny.

Pa Mia s 4 týdenní Aničkou Amálkou

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 29.10.04 11:23

Jo, Luci, klobouk dolů s deníčkem, strašně jsem se tomu smála…
Ha ha…koupání někdy po 8.hod…to my už všichni většinou chrníme…
Dítě vzbuďte převinutím… Úžasné.
Ještě že se časy mění:-))))
 Mia

Katcha
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 29.10.04 11:39

Ahoj maminy,
tak jsme si včera odbyli návštěvu u našich a u babiček, u manželových rodičů a prarodičů jsme byli už v neděli. Michalka včera zůstala u babičky a přivezou ji až v pondělí. Takže si užívám bez té malé dračice pouze s malým dráčkem :-) Ten na mě vrčí z košíku, nevím proč, je přebalený a napapaný. No jo - dovolila jsem si ho odložit! Ještě před chvílí mi spokojeně chrněl na břiše ;-) Kolik přesně váží nevím, ale minimálně 4 kg má, pěkně se baculatí, některé oblečky už jsem vyřadila a včera jsem taky přestala dávat Pampers newborn. Zařezávaly se mu do stehýnek, měl je tam už otlačená a červená. Zbyl nám skoro celý balík a to jsem měla jen 3. No kamarádka končí 7.měsíc těhotenství takže je mám komu věnovat.
V sobotu jsme prťatům koupili do pokjíčku palandu! Teda zatím na ní spí jen Míša a to dole, i když nahoře se jí moc líbí… Nicméně hned první noc zezdola spadla, naštěstí tam měla polštáře a je to nízko, ani se nevzbudila. A to ani poté co jsem ji šla zkontrolovat a zakopla jsem o ní… Teď vymýšlím jak zakryju zeď, už ji kočička zkoušela škrábat nehtíkama. Asi jí tam vyrobím ze světle modré látky moře s postavičkama z filmu Hledá se Nemo. Pokud se mi to podaří tak to dám do galerky.
Musím končit, Vítek už se nějak zlobí.
Lucko, ať je Vilík rychle v pořádku!
Všem maminkám přejí hodná miminka
Katka a Vítek 23 dní

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 29.10.04 18:05

Ahoj,
tak se zase překulil jeden den a před námi je zase víkend..Taky vám to tak příšerně utíká?!Naše hlídací teta je už 3hodiny s kočárkem venku,tak čekám,že zas v noci bude melounek vzhůru..Já nevím,že má tendence přes den pěkně spát a v noci začíná blbnout..Dneska v noci jsem myslela,že ho fakt vyměním..:-)))
Jasně,že člověk razdva zapomene,když na něj mimi udělá roztomilý kukuč a dělá,že on nic,on muzikant..:-))

Tak se zatím mějte a pěkný víkend,papa

Kokhi a VEnoušek 22dní

Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 29.10.04 19:40

Ahoj Kokhi,

tak to máme ty naše zlatíčka stejný. Malej taky přes den většinou spí a v noci řádí. Očička jako baterky, pak je z toho přetaženej a ani u prsu neusne a tak začne děsně řvát. A ne plekat, ale řvát, jako by mu někdo řezal nohu. Nevím, co ho bere, protože kaká o 106, tak bříško to snad není. Tak přeji klidnou noc.


Lila + Petřík zítra 4T + Tom 4r.

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 30.10.04 10:19

Ahoj holky,

tak jsme se včera vrátili domů, Slimáček je, krom toho, že chrochtá a sípe, zdravý(ťuk ťuk ťuk).
Začalo to všechno minulý víkend. Vilík byl neklidný, plačtivý, takový jakoby nešťastný. Byla jsem přesvědčená, že je to bříškem, tak jsme masírovali, cvičili, mazali…a nakonec skočili na pohotovost pro Sab Simplex. Pak byl relativní klid, ale v pondělí po poledni to opět začalo. Byl nervózní, smutný a těžce dýchal. Dokonce si i několikrát ublinkl a to je naprosto neblinkavé dítko.
Po 23hodině jsem ulehla do postele a poslouchala prcka, jak chrčí, sípe a chrochtá a najednou se při nádechu zachrochtal ještě víc, jakoby zalknul a…už nevydechl.
Chvilku jsem čekala, přece jen u novorozenečků je nepravidelné dýchání normální, pak jsem rozvítila lampu, koukám na něj a byl celý bledý, jakoby voskový. Zatřepala jsem s ním…nic. Zatřepala jsem víc…nic. Vytáhla ho z postýlky, automaticky vypla Nanny, zařvala na Radka, že Vilík nedýchá a konala jsem. Hlavička nehlavička, mlátila jsem s ním jako s hadrovým panákem, ze zad na břicho, herda do zádíček, ucho nad pusinku, hledat zrdcadlo nebyl čas, bylo to hrozné, nekonečné a panika ve mě rostla.
Zbývalo poslední, fouknout do něj. Foukla jsem trošičku a vzpamatoval se. Nadechl se, zčervenal, rozplakal.
Pak jsme šli opět na pohotovost a tam nám zavolali sanitku do špitálu.
Chuďátko malé v měsíci už absoloval tolik nemocničních procedůr a vyšetření :-((((, kolik možná některý dospělý za celý život.
Všechno zlé je ale k něčemu dobré. Aspoň vím, že má Vilík naprosto zdravé srdíčko, v pořádku plíce, mozek i celou hlavičku, dokonce i krev už má lepší. Sice primář při UTZ ledvin našel rozšířené kanálky a za 6týdnů jej chce znovu vidět, ale kdyby se to nestalo, nepřišlo by se na to. (Jo, v porodnici mu UTZ ledvin dělali, ale prý je to nesmysl, že ve 3-4 dnech života ještě na UTZ ledvin není nic vidět, protože ledviny nejsou ještě rozpracované). Mimochodem to má po mě. Taky mám 1ledvinou vrozeně postiženou, ale vůbec o tom nevím, akorát to mám někde napsané na nějakém papíře.
Jinak jsem se zpočátku v nemocnici strašně radovala, že jsme se rozkojili, malý Otesánek „vychlompal“ i 135g (za dohromady 15min) a pak jsem ještě třeba 30-40odstříkala. A to jsem byla přesvědčená, že mám jen 70 dohromady.
Ale asi jsem se zaradovala moc brzy, neboť máme zase krizi. Asi to bude tím, že má Vilda plný nosánek, špatně se mu saje a polyká. Navíc mu dávám Fenistil, který ho uklidňuje a trochu uspává, takže je lenivější a slabší. Tak teď nevím, jak to budem řešit.
Přikládám ho, saje špatně, vyplivuje dvorec, chce jen bradavku, urputně s ním bojuji, ale nevím, kolik vypije, protože nemám kojeneckou váhu. Je fakt, že po pití bývá nespokojený, asi nedopitý.
Příšerně mě naštvali na tom JIPu, kde ležel. Sice mě volali na každé kojení, ale mezi kojením dávali bez mého vědomí malému čaj z té nejmenší a nejodpornější savičky na světě :-(((. A taky mu vrazili takového malého dudlíka..a prý BABY FRIENDLY HOSPITAL!!!Děs a hrůza! Řekla jsem to primáři, tak se trošku vykroucel, že žádný čaj nedostal, když jsem mu řekla, že jsem u jeho postýlky viděla flašku s čajem a napsaným příjmením řekl, že sice dostal, ale jen málo.
Tak já se tak snažím, bojuju a ti zhovadilci mi vše zničí :-(((. Škoda mluvit.
Takže teď budu odstřikovat, dávat mu mléko z Aventu a pořádně mu tu savičku vrazím do krku, ať zapomene na ty špatné manýry. Snad to s rýmou vše pomine. Třeba vydržať!!!

Zdravím všechny. Jdu si trochu zdřímnout, Slimáček konečně zabral.

Lucie + Vilík (měsíc a 3dny)

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 30.10.04 10:46

Zapoměla jsem napsat, že na tom JIPu pracuje jako sestra má spolužačka ze zdrávky, tak jsme to kojení a dokrmování řešily, staví se ke kojení dost negativně, říká, že je to davové šílenství, že kdo jiný to může posoudit, než sestra pracující na JIPce, chodí tam děti plně kojené prolezlé chorobami a na druhé straně děti zdravé jak řípa, ale uměle živené (léčící se s úrazem).
Mnooo, taky názor.
Taky mě upozorňovala, ať dám strašný pozor na to, abych se nevzdálila ani na krok od dítka, když přbaluji a tak, mívají tam strašlivé úrazy po pádech i těch úplně nejmenších mimineček, od kterých by nikdo větší pohyb neočekával.
Vilda se klíďo píďo převrací z boku na bok a na bok včera, když ho už nebavilo pást koníčky, převrátil se na záda. No jo, rosto nám ty děti. Já bych to tak ráda zbrzdila :-(. Strašně to letí :-(.
Už chci další těhu a mimi. (To jsem si zas našla koníčka, hi hi. Ještěže jsem nezačla v 18-ti letech! To už bych jich měla aspoň 20! :-)))

Ciao.
L+V

Lila002
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 30.10.04 11:34

Ahoj Lucko,

jsem moc ráda, že všechno dobře dopadlo, ty nervy, co byly, musely být strašný.

Hodně zdravíčka všem mimískům a jejich maminám

Lila

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 30.10.04 16:19

Ahoj všichni,
Lilo-díky za podporu…
Luci-to je hrůza,ale ještě že vše dobře dopadlo..ťukťuk na dřevo(na čelo)hihi..:-)))
Báro-drž se..
Gabčo-díky za komentář..

Jinak docela dobrý,akorát se mi zdá,že se melounek přežírá a pak tak divně dýchá-skoro bych řekla,že chrochtá..:-((
Z prsou kojíme,z lévého nic moc a dokrmujeme už 90ml..někdy to vypije,jindy 30ml nechá..I když je nadlábnutý,poslední dobou mi stejně v druhé polovině noci nespí déle jak 2hodiny!!Jo,někdy ráno ho nemusím dokrmovat,vytuhne mi u prsu..Jinak přechod flaška-prso zvládá docela dobře,hlavně když to odněkud teče..:-))

Všem zdravíčko a papapa

Kokhi a Venoušek 23dní

bzb
Kecalka 135 příspěvků 30.10.04 16:21

Ahoj holky,
jen ve zkratce, píšu přes mobil, protože stěhujeme a není zapojené žádné PC…
Angie se dnes ve 12:30hod narodil syn Adam, 3100g, 50cm. Moc Vás všechny pozdravuje a jistě se brzo ozve sama.
Milá Angie, gratuluji Vám ještě jednou a přeju Vám oběma rychlý start do normálního života a maminkovských starostí…
Papa Bára (38tt)
neležící, takže večer bude nechodící… :-)

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 30.10.04 16:26

Angie,
velikánská gratulace k synáčkovi!!!!!

Báro,
mazej do pelechu!!!! :-)))

L.

Kernerka
Povídálka 48 příspěvků 30.10.04 19:22

Čau Lucko,

to jsi tedy duchapřítomná, Jiřík se dost často přepije a ublinkává a párkát se později po pití zakuckal, ale vždy to „vydýchal“ sám. Taky celkem „chrochtá“. Nevím jesti ho mám zvedat do zvýšené polohy?
Přistihla jsem, že mi mlíko teče moc rychle a že on to nestíhá pít a stává se to hlavně ve dne, kdy nekojím vleže a tak to teče ještě větším samospádem. Tak ho kojím s přestávkami a mezi nimi ho zvedám na odříhnutí. Mimochodem taky kojíte tak dlouho? Já někdy skoro hodinu, většinou 30-40min. Ale povedl se nám už v pěti týdnech osmihodinový noční spánek … asi důsledek „překrmení“.
Holky, co děláte, když mimi neodříhne, nemáte už sílu to dál zkoušet, a usne, já ho pak hlavně v noci ukládám s divným pocitem, že se mu to vrátí do krku a já budu spát. Někde jsem četla, že není odříhnutí tak nutné.
Máme zelenou a řídkou stolici, ale prý je to při plném kojení mateřským mlékem normálka, protože má mírně projímavý účinek. No tolik co jsem vyčetla …

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 30.10.04 19:40

Ahoj Kernerko,

mi řekla laktační poradkyně, že kojené dítě si vůbec nemusí odříhnout, stačí, když se položí na pravý bok. Ale asi je potřeba zvážit, kolik spolykal vzduchu.
Vilík spí 8,5hodiny úplně každý den. To se ještě raduji. Semtam totiž spí i 10hod a rekord má 13!!!!!!hodin. Hrůza!!! Ale fakt nejde probudit.
My s tím kojením docela bojujeme, teď ale na tom JIPu primář nechápal, kroutil hlavou a smál se, když zjistil, že prcek vypije 120. Prý je to hodně. A to vypil i 135!
Já nekojím víc než 20minut. Dříve jsem si taky nechávala masakrovat bradavky i dýl, ale poslechla jsem dr, že se dítě napije za 7,5min z jednoho a totéž z druhého, pak už si jen hraje. Dodržovat to se mi celkem vyplatilo.
V nemocnici mi taky doporučili podložit matraci polštářem. Ale já to ještě neudělala, bojím se, že by Nanny nefachčila. Zítra zavolám paní od Nanny a poptám se :-).
Jinak ti strašně moc závidím , to „bezproblémové“ kojení, že ti teče mléko proudem. Závist je sviňa :-)

Měj se!
L.

Kernerka
Povídálka 48 příspěvků 31.10.04 13:36

Lucko, zlaté dítě, to máš spoustu času, takže kojíš 10 min z jednoho a 10 min z druhého? Já totiž tohle dělala ze začátku, ale teď se občas nakrmí i po 30 min z jednoho prsu, ale je fakt, že si asi hraje, pak už často odpočívá koulí očima a vyvrací hlavičku a čučí po okolí a zase hledá. Tuhle část jsem mu už jednou nahradila dudlíkem a neprotestoval, ale prostě vyžadoval být u mě. Slyšela jsem, že když mu to vezmu brzo mohl by přijít o to zadní tučné mléko, to jsem vyčetla na http://www.lalecheleague.org/cz/.

No moje začátky kojení byly trauma, byla jsem po císaři a mlíka dost, jenže mi malého skoro nenosili na kojení a měl jen 2900 g a zhubnul na 2720g, tak jsem se třetí den pro něj stavila a už jim ho nedala, jenže on nechtěl pít, v porodnici jsem dokonce brečela před sestrama i doktrokou, protože mě sestry na šestinedělí masírovaly těma hláškama o tom kolik by měl vypít a já tam trapně ždímala ze sebe mlíko a Jiříčkovi se prostě nechtělo pít z lahve ani z prsu … doktorka mi při odchodu doporučila příkrm, ale já jsem se doma snažila s kloboučkem až si Jiřík zvykl a jednoho dne, když mi klobouček spadl, tak se přisál normálně, takže tolik k tomu, když mlíko sice je, ale …

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 31.10.04 14:28

Ahoj Kernerko,
co já slz vybrečela!!! V porodnici jsem ze sebe vyždímala 10ml a sestra to chtěla VYLÍT!!! Myslela jsem, že ji zmlátím :-)
Narodil se s porodní váhou 3700g a za pár dní měl 3420g. Nejen, že nepil. Taky zvracel. Byla to hrůza.
Doktorka mi doporüčila těch max 10minut, protože podle nejnovějších průzkumů si fakt dítě za 7,5min vytáhne, co potřebuje. Pak už je na pití příliš unavené. Prý je dobré ho za těch 10min jednou prsa vystřídat.
Je ale fakt, že když dostal cca co 3hodky, pil těch 20minut, měla jsem volného času habaděj. Teď nám to v tom špitále narušili, takže zase začínáme od píky.
Zpočátku jsem s pomocí rad různých laktačních odbornic kojila, když si malý řekl (nonstop) a nevedlo to k ničemu. Teda vedlo to k tomu, že jsem byla úplně KO, ubrečená, nešťastná, vydepkovaná… A malý byl protivný, urputný a neuspokojitelný.
Takže zase začnu makat na pravidelnosti a systému. Nejdřív jsem dělala všechno proto, abych nemusela matce dát za pravdu, ale nakonec jsem dala. Nepravidelnost ničím nepomůže. Ani matce, ani dítěti.
Tím ovšem nemůžu říct, že kdyby řval hlady, nedám mu, protože má dostat až hodinu… hi hi hi, to ne.
Zatím ahoj. Jedu do Makra.

Lucie + Vilík (zítra 5měsíců)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.04 16:27

Ahoj holky,
tak se zas po dlouhé době hlásím:) Malá sice nespí, ale leží na posteli, obložená kojícím polštářem a čučí a tlačí a dělá svoje eh:)
Koukám to kojení je ještě pořád velký boj. Hlavně obdivuju Lucku, jak jede v podstatě pořád od počátku…opravdu máš pevné nervíky. Osobně se snažím, aby malá mezi kojením měla minimálně 2 hodiny pauzu. No, celý den kojim obvykle po 3-4hodinách (občas už ji musim i lehce vzbudit), spíš v noci zlobí a dostane i po 2, když má ten svůj výstup. Začala jsem pít meltu, prý je na mlíko dobrá, abych malou zkusila nedokrmovat v noci, ale bohužel. Nakrmim, za hodinu už ječí a nakonec flašku dostane. Holt moje dítě bude mít v noci jeden výstup asi vždycky…Ale je fakt, že buď po výstupu či před ním vydrží spát tak 5hodin většinou. Jen zřídka se budí dřív. A ten delší spánek bude dán asi tím, že nakonec dostává flašku. No, aspoň nějaké pozitivum, tím však nechci říct, že jí flašku dávám automaticky a jen kvůli tomu, aby chvíli chrněla. To ne. Zkouším jí ošálit oběma prsy, ale ona se nedá:)
No, dneska jsem šla po 4 hodinách odpoledne kojit a holky, moje prsa jsou jak placky, zmáčknu dvěma prsty a ty prsty se přes prsy div nedotýkaj. Tak doufam, že vše bude OK.
Jinak se máme. To počasí dneska je teda na bednu, chtěla jsem jít teď odpoledne ještě jednou ven, ale prší a je tam sychravo. No navíc díky změně času je dřív tma, ráno jsem nebyla venku (jen v poledne), protože jsem konečně vyžehlila měsíc starou hromadu prádla a najednou se stmívá…brrr. Tak zas zítra…
Chtěla jsem se vás zeptat, nenabízel vám dětský doktor něco jako vakcínu Colinfant Newborn? Pokud ano, rozhodly jste se to dětem dát a event jak? Píšou, že se má dát do čaje nebo mlíka před jídlem. Čaj malé žádný nedávám. Máte s tím někdo zkušenost?
Jinak jsme v pátek začaly druhý měsíc života. Je to znát:) Malá je velká, už po kojení pokaždé nespí, třeba jen leží a kouká a směje se a tlačí (což se tady tluču smíchy, jaké ksichtíky u toho dělá:) a před koupáním a po koupání (při mazání zad) ji nechávám chvilku na bříšku a statečně pase:) Pokud nemá ty hysteráky, tak je k sežrání…Hysteráky řeším tím, že je kojo, kontrola, jestli není posrajděná (přebaluju před kojením, ale občas jí vadí, když se pak posrajdí a nepřebalim hned, což standardně nedělam, neb přebalováním se probere totálně), zkouším rektární rourku a když z toho nic neni, nechám ji chvilku vykopat, jinak i vybrečet, protože potvůrka je vyčůraná a jak jí přendám z postýlky do postele, bývá klidnější. V postýlce zatim moc teda nespí, ale snažíme se. Po kojení po koupání jak zabere, dám ji do postýlky. Občas vydrží, občas ne. Včera nás nechala koukat na „blondýnku“.
Holky jak čistíte nosík? Já štětičkama, poté, co jí vystříkám nos mořskou vodou, jsem zkoušela i odsávačku (foukací). Jinak na prdelku pořád Bepanthen, v úterý jsem dorazila poslední (asi 7balík po 20ks) balík Fixies New life 2-5kg a od středy jsme na 3-6kg, ovšem tempem, jakým přibírá, si ani nedělám zásoby:) Používáte už nějakou kosmetiku na mímo? Já koupu v koupeli od Bubchenu. Od něj mám i krém na tělo a na obličej. Jinak nám vyhovujou prdelkové utěrky Pampers sensitive. Zkoušeli jsme i jiné, ale po nich se nám červenal zadeček.
Další dotaz se opět týká oblékání…jak oblékat mimčo v noci? Nemůžem doma ani omylem dostat teplotu pod 22 stupňů v noci, ať větráme jak větráme a to netopíme. Malá je teploučká, ale…spí v dupajdách a pod nima nevim, co. Bodýčko s krátkým je málo, košilka je moc. Teda se mi zdá…dáváte taková ta pyžámka? Ta celopropínací. Dáváte i něco pod ně, nebo jen to pyžámko? Jo, a dáváte někdo široké balení? My jo, ale v noci to malé asi vadí a navíc tím, že ho má, dochází k tomu, že má hlavičku z kopce a pak ublinkává…nepod­kládáte mimčo nějak?
Uf, zas duchaplnej komentář plnej blbých otázek, co? :) Tak já budu radši končit a půjdu vybrat nějaké fotky, které nechám vyvolat…konečně. Tak se zatím mějte:)
Gabča a Barča, 4týdny a 4dny

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.04 17:39

Koukám, že píšu nepřihlášená:) Musím napravit…
Jinak na http://rodina.cz/maslerovi jsou přihozené nějaké fotky Báry…kdyby měl někdo zájem:)
 GaB

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 31.10.04 19:39

Ahoj všechny,
tak koukám,že času psát je méně a méně..Jinak reaguji na poslední komentář Gabči-na noc dávám jen pyžámko zapínací..mám otevřenou větračku,protože nám blbne topení(když ho úplně zavřu,tak teče),ale pak se nám zase lépe dýchá..Když ho zabalíme do fleecovky(nevím,jak se to píše),tak je spocenej jak myš..pod svojí postýlkovou dekou to moc nevydrží,tak ho přikrýváme našima dekama..a je klid..Jo,v pátek jdeme na sono kyčlí,tak uvidím,co nám řeknou,protože žádné široké balení nedávám..
Dneska k ránu mi zas dával,prostě se chce tahat,takže je to na prd..Když ho položím,tak za chvíli řve jak tur,dokonce má záchvat,až je rudej..no paráda..
Když si melounek nekrkne,tak ho dávám na bok,jinak na záda..na břichu usne,ale jen na nás..:-))Krásně už udrží hlavičku,takže jen celkově krásný dojem z miminka kazí ta pupínková pusina..Nějak mu to nemizí,nevím,čím to mazat,aby si to nezanesl do pusy nebo hned nesetřel..
Jinak Pampers newborn jsem vyloučila už v porodnici,měla jsem jeden vzorek a měl to jak mini slípky..Teď už mám fixies a huggies 3-6kg..Střídám je,protože huggies jsou lepší,že neprotečou a fixies jsou zase volnější okolo pupíku a zdá se mi,že lépe větrají..No nic,jelikož jsem se moc nevyspala a přes den to nešlo,jdu se natáhnout..
tak papa a všem pěkný začátek týdne…

Kokhi a Venoušek 24dní

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 31.10.04 19:41

Ahoj Gabčo,

já se teda taky obdivuju :-))), ale chci to, tak musím být urputná, ne?
Dr nám žádnou vakcínu nenabízela.
Nos čistíme vatovou štětičkou, ale pokud je čistý, nedoporučuje se, aby se do nosíku moc šprtalo právě proto, aby se nespustila rýma. V nemocnici nám kladli na srdce, odsávačku máme použít jen v případě, že se malý bude dusit a budou se mu dělat bubliny u nosu. Jinak se zbytečně dráždí sliznice a rýma se zhoruje a prodlužuje. Vilík má teď rýmu, takže mu 5× denně vytírám nos štětkou namočenou v Nasivinu pro novorozence. Je to místo odsávání.
Koupem jen v oleji LINOLA FETT a tímtéž mažem po koupání (předepisuje kožařka, je super!!!)
Utěrky střídáme. Vilík snese vše :-))))
V minulém deníčku Mia psala, že hovínka utírá nejdřív do flanelových čtverečků, pak do těch kupovaných vlhčených. My jsme nejdřív utírali do nastříhaných buničinových přířezů, ale teď jsem se na to vykvákla a natrhala na kousky jemný toaletní papír. Takže nejdřív utřu hrubou špínu a otřu ubrouskem.
My Vilíka oblíkáme skoro pořád do takových těch pyžamovitých overálků. Pod ně dáváme tričko a na nožičky vždycky ponožky. Dupajdy měl jenom 1× :-) a měl pod nima triko s dlouhým rukávem. Široce nebalíme, ale i v porodnici, i teď ve špitále mi doporučili, aby dítko spalo s hlavičkou výše. Takže je lepší matraci vypodložit třeba polštářem.
Ufff…další dotazy? :-))))))
Tak a teď jdu šlapat zelí do vany. Nechce se mi, ale R tam raději nepusím :-))))))))

L+V

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 31.10.04 19:48

Kokhi,

na pupínkovou pusinku je nejlepší omezit mléko a mléčné výrobky. Já jsem na mléku závislá, stašně jsem se jím nalévala a malý byl jak puboš. Teď jsem ho téměř eliminovala z mého menu a pusinka se hojí den za dnem.
Tím kravským mlékem zaděláváme prckům na alergie na mléko. Zkus to!
V nemocnici mu na pupínky dali Bepanthen, ten, když si zavleče do pusy se nic neděje, ale je to zbytečné. Nech je raději vyschnout a zkus omezit to mlůéko. Teda pokud ho piješ :-))).
Teda nechápu. Já nadávám jak špaček na Huggiesky. Malá je pořád protečený na zádíčkách. Taky máme 3-6kg a V váží teď cca 4700g.

Fičím šlapat to zelí. Sakra, nechce se mi. :-(

L.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.04 08:19

Kokhi,
já teda fixiesky používám od začátku (jen v porodnici jsme měli nějaké jejich nevím co to bylo a na cestu domů vzorek Pampersek. S fixieskama potíž vůbec nemám, snad za ten víc jak měsíc byla jedna mini nehoda, že měla jen jako kapičku proteklou a to bylo mou vinou, že jsem to blbě napasovala a zapla. Jinak ani ťuk, jediná nehoda…Ale to je mimčo od mimča, že:) Každé dokáže něco jiného:)))
Jinak díky za komentář k oblékání…
Držím palce na sonu a s pupínkama…
 GaB

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 01.11.04 08:23

Lucko díky za vyčerpávající odpovědi:) Doufám, že ses u toho moc nezapotila a máš síly na to, co potřebuješ:)
 GaB

Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 01.11.04 08:42

Ahoj Luci ,zkusila si z DM-drogerie plíny BABYLOVE? Nejsou to igelitky,povrch mají jako pampers a cenově jsou přijatelné.Jo a když máš čerstvé mimi ,máš vyplněn BABYBONUS v DM? Máš tam slevy na všechny možné věci nejen pro mimi,ale i pro sebe(prsní vložky,vyvolání filmu,různé plíny ,kosmetika, Lovela-na prádlo pro mimi).Stojí to za to a pokud to nevyužiješ sama ,tak můžeš slevy někomu dát-platí víc než rok,ale musíš se zaregistrovat do konce roku ,stačí jen okopčený rodný list přinést do DM.Tuším ,že přiláška a podrobnosti jsou i na stránkách DM-drogerie.Jinak se měj krásně a uzdravuj bobíška .Pa Anna

Kokhina
Kecalka 483 příspěvků 01.11.04 09:52

Ahoj Lucko,
díky za tip..jen doufám,že se nevzdám dobrot z mléka a nemá to z těch mých antibiotik..ještě je budu brát 2dny..fuj,jsou cítit všude..tak pa

Kokhi a Venoušek 25dní

malina02
Kecalka 107 příspěvků 01.11.04 09:54

Ahoj holky,
konečně šla ta moje havěť do škol a do práce, je to hrůza, vůbec se nedostanu k PC když jsou doma. Jasně, mohla bych zařvat jako matka a hned by vyklidili pole, ale to se mi zas nechce, aspoň tu nedřepím a jdu třeba s mimi ven.

Taky mi při čtení Lucčina deníčku bylo něco divný, ale pak jsem na konci viděla ten rok 1971 a už jsem byla „doma“ haha. Ale jinak zajímavý. Mam tady knihu dokonce z r. 1956, tak myslím, že bych z ní mohla pro zajímavost zkusit vytvořit nějakej příští deníček.

Lucko, to jak ti Vilík nedýchal, to musel být docela šok, jsi statečná matka, že jsi nehysterčila a jednala. Brr, dobře to dopadlo, tak přeju už jen a jen zdravíčko.

Eliška ačkoliv dokrmovaná z láhve (stále z klasickým dudanem, protože mi jí ještě neposlali, ale už mě se…, tak si jí pojedu koupit do lékárny a tu jejich už nechci) se chytá prsu celkem slušně. Díky váze vím, že někdy vypije ode mě i 100g, ale je to různý, někdy jí stačí 60g a chrní. Nutrilon dávam tak 2× za den, v noci jen kojím a spinká pěkně. Jinak ty vaše váhy mě opět ohromily, Elinka sice přibírá, ale z porodky jsme šli s váhou 2820g a teď má 3500g, ale je fakt, že to je skoro 700g, takže brzy skoro 1kg. Pan Kakánek a Prdánek nás taky zlobí, ale zatím kapičky nemáme, 9.11. jdem do poradny, tak se tam poradíme.

Prsa mám taky někdy nalitý až mě bolí, ale někdy mám dojem, že tam neni nic. Jo to v sobotu jsem si na stadionu dala můj oblíbený Gambáč a to byli panečku mlíkárničky! Jen jsem se pak bála, aby chudáček Eliška nebyla opilá, ale tu jednu malou desítku přežila bez újmy na zdraví. No hlavně, že jsem si nedala svoji taky oblíbenou cigaretku, už si to ani nepamatuju, ale docela to bylo fajn, jak jsme občas zasedli v hospůdce, třeba když měli chlapi „dokopnou“ a pěkně jsme se břinkli. To už jsem nezažila od ledna a musim říct, že mi to trochu chybí. Ani ne tak ten alkohol, i když pivko mam ráda, ale spíš to posezení a semletí všeho možnýho a ty chytrý kecy chlapů po fotbale atd. I když chci Elišce dát to nejlepší a co nejdýl, stejně se trochu tajně těším, až budu zase „normální“ tedy nekojící. Ale určitě to nechci nějak uměle urychlovat, to zlatíčko mi zase za tu "oběť "stojí.

Taky posílám gratulaci novopečeným maminkám, nějak mi ty události za těch pět dní utekly, ale přesto na všechny myslím i na naše všechny miminka.

ahojky malina + Eliška 1měsíc

konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 01.11.04 11:31

Dievcata ahojte,

tak toto je od nas posledny pozdrav z poza oceanu, dnes vecer odlietame. Nezanedbavam vas, ale nestiham ani citat a uz ani nie pisat.

Vcera ako na potvoru Robko dostal vysoke horucky, teraz vyzera ze je OK, tak uvidime ako to vsetko zvladneme.

Myslime na vas, drzte sa nam, pozdravujeme drobcekov a ozveme sa

pappa Miska a Robko 9 tyzdnov

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 01.11.04 12:25

Ahoj holky,

Miško, přeji ti šťastnou cestu, šťastný návrat domů a hlavně šťastné shledání s Kikem! Konečně se bráškové poznají, co? :-)
Přeji ti, ať to vše v pohodě zvládáš a ať Vám s velkým Robkem čas co nejrychleji uteče.
Těším se na zprávy z domova.
Páááááááááááá­ááááááááá!

Malino, Gambáč,– blink :-)))), nikdy nezvracím, jen když si loknu Gambrinusu :-). Tady na Ostravsku to je docela neoblíbená značka. Já bych si taky dala do frňáku (Radegast, Ostravar), ale mám nějaké záklopky kvůli malému. Říkáš teda, že pivson ti pomohl na mléko? Tak se dnes asi vožeru :-))). To myslím doslova, protože jsem vyšla za cviku, bude mi určo stačit pár loků a budu zpívat a tancovat :-).
Já se prolívám (doslova) meltou, ředím ji ovesným nápojem (když nesmím to kravské mléko) a nějakou změnu nepozoruji. Dokonce už si vařím i zasmažené polévky :-). Je to sranda. Zpočátku jsem se vysmívala všem radám mé matky, babičky apod, zuřila jsem, když mi je chtěly vnutit, opakovala jsem, že doba pokročila, věda je dál a já vím víc než ony dohromady díky netu atd… a teď za něma potupně lezu, dávám jim v mnoha věcech zapravdu a dožaduju se jejich rad. :-) Ale samosebou ne ve všem.

Dnes jsem byla na odběru, zítra budou výsledky, jsem zvědavá, co děla ta má sedimka. Minulý týden jsem měla 80.
Dnes mi dr na:,–(il ATB, bolí mě v krku, hlava třeští, nosohltan je v jednom ohni, celkově se cítím nemocně. Tak my si to s Vildou asi budem neustále předávat.
Jo, dneska jsem si koupila tyčky (takové ty na mávátka) a budu vyrábět hrazdičku. Polepím je barevnýma izolepama a zavěsím na ni štěrkotky, plyšáky atak. Nechce se mi za ni dávat tolik peněz, když by to nemusel být takový problém ji vyrobit.
Tak já končím.

Lucie + Vilík (dnes 5týdnů)

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 01.11.04 13:44

Ahoj Anulko,
dík za info, DM je ta drogerka vedle Kaufu v Zábřehu? Až se tam octnu, zaregistruji se.
Pleny Babylove jsem ještě nezkoušela, zatím jsme vypoužívalů cca 140ks těch nejlacinějších plenek ARO- 2-5kg a paradoxně jsme s něma byli výsostně spokojeni.
Je ale asi tím, že má Slimáček ty Huggiesky malé. Když ho rozbalíme, mívá je jako bederky.
Díky.
 L.

malina02
Kecalka 107 příspěvků 01.11.04 14:30

Lucko, vidíš, to je docela dobrej nápad. Já zrovna včera řikala taťkovi, že by jsme se měli poohlídnout po něčem co zavěsíme nad postýlku, že Elí už obstojně kouká a pozoruje a že by se jí ty barevný hejblátka určitě líbily. A kupovat ten kolotoč je asi opravdu nákladnější záležitost, takže zkusíme udělat doma !!!!!!

Holky, teď jsem byla nakoupit, malou jsem měla na košíku v sedačce, docela jsme to zvládly, jen v jednu chvíli mi začala „nabírat“, tak jsem se zděsila, aby nespustila ten svůj hysterickej hihi, ale dobrý, hned zas usnula prdelka moje. Ale chtěla jsem se zeptat, MYSLÍTE, že je prckům v tý autosedačce dobře? Já nevim, vždycky když jí do toho dáme, tak strašně ale příšerně brečí, je tam celá taková prohnutá, já se snažím jí tam porovnat jak nejlíp to jde, ale to pak pláče ještě víc, tak nevim, jestli to pro ně neni utrpení, když jsou tam tak divně usazený.

Tak já jdu vařit, no to brzo, ale prostě nestíham, ta výprava na nákupy, autem a ještě s mimčem, ta mi zabrala půl dne.

malina

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »