Druhý syn

Porod

Tenhle deníček je o tom, jak porod může být rychlý a krásný oproti prvnímu porodu, který rozhodně nebyl nic záviděníhodného...

Jakub
1 komentář

Prvnímu synovi byli v březnu dva roky. Jeho porod byl těžký, relativně dlouhý, velice bolestivý a s následky, které se mě držely ještě rok po narození syna. Ale o tom si můžete přečíst v prvním deníčku.

Dnes jsem se rozhodla napsat o druhém porodu. A hlavně tím ujistit ty maminky, které měly první porod takový těžký a komplikovaný jako já, že opravdu porod může být něco pěkného a bez následků.

Druhý porod začínal odchodem hlenové zátky. To byl čtvrtek a já byla 40+0. Měla jsem radost, že tentokrát se moje tělo na porod krásně připravuje. Poprvé mi jí píchali až s plodovou vodou v porodnici. Hlenová zátka postupně odcházela od čtvrtka do neděle. V neděli odpoledne jsem manželovi říkala, že je to neskutečný, jak dlouho odchází, ale že mám radost, že se třeba i začne něco dít.

Večer jsme šli spát, uspali jsme syna a i my si zalezli do postele. Usnuli jsme všichni skoro hned. Ve 3 hodiny v noci mě probudila kontrakce, pak po 9-11 minutách následovali další. Říkala jsem si, že to ještě nic neznamená. Přebalila jsem synovi plenku a šla zkusit zase usnout, bohužel kontrakce docela silné, takže mě po těch cca 10 minutách pořád budily. No ale po 10 minutách, kdo by to řešil. :) Bylo 4:50 a já najednou ucítila rupnutí, tak jsem vyskočila z postele a metelila do sprchy. No byla to plodová voda. Vzala jsem hadr, že to vytřu v ložnici, probudil se muž a já mu říkám: „Do práce nepojedeš, ale běž se nasnídat.“

Od prasknutí plodové vody se kontrakce zkrátily na 4minuty, tak jsem si šla dát sprchu, umyla si vlasy a pomalu dobalila věci do porodnice. Manžel se mezitím nasnídal a obléknul. Dorazil děda hlídat syna a já manželovi říkám: „Tak pojedeme.“ Koukal trochu nechápavě, ale ihned jsme vyrazili. (po prvním dlouhém vleklém porodu jsme opravdu ani netušili, co nás čeká podruhé). To bylo cca 5:50. Jelikož jsem si tentokrát vybrala porodnici o něco dál, tak nás čekalo cca 30 minut jízdy autem do porodnice.

Cestu autem si ne úplně pamatuju, ale včera mi manžel líčil, jak to bylo. V klidu vyjel a jel ne pomalu, ale ani nijak rychle. Na palubovce sledoval četnost kontrakcí a jakmile po 4 kontrakcích zjistil, že ze 4 minut se to velice rychle přesunulo na 2 minuty, tak na to šlápnul. 15 minut na to jsem stála na příjmu v porodnici. Mezi kontrakcema jsem jen s obtížemi stihla říct, že kontrakce po méně než dvou minutách. Sestřička hnedka běžela pro porodní asistentku. Bylo 6:09…

V 7:06 dne 8.7. jsme uslyšeli poprvé pláč našeho druhého syna. A navíc jediným „následkem“ porodu je jeden steh, jak já říkám, pro krásu, aby se neřeklo, že tam nemám nic. :)

Takže maminky, které jste měly první porod dlouhý, náročný, a s nehezkými následky a nevíte, zda do „TOHO“ znovu jít. Moje rada zní - ano, jděte. Ne vždy to musí být takové jako poprvé. Můj druhý porod byl se vším všudy 4 hodiny. Ne že by nebolel, bolí každý porod, ale těch pár kontrakcí je raz dva za vámi a máte u sebe krásné miminko. :)

Hodnotilo 9 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lloren
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 17.07.13 01:58

Můj první porod byl velice podobný šití fakt katastrofa :zed: horší než samotný porod pro mě. Moc krásný deníček a do druhého půjdu určitě:-)krásný deníček

 
Elísek22
Kecalka 377 příspěvků 17.07.13 06:48

Krasny denicek :kytka: Ja mela prvni porod rychly a docela pohodovy, tak doufam, ze to tak bude i na podruhe8)Obema prckum preju hodne zdravicka a stesticka do zivota :kytka:

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 17.07.13 07:09

Jen víc takových pěkných děníčků a konec uječených amerických filmů :), ať se maminy zbytečně nebojí předem :)

gratuluji k pohodovému porodu, alespoň tomu druhému :palec:
Já měla obdobné oba, no prostě paráda :), přála bych to všem :kytka:

 
KristyM
Ukecaná baba ;) 2089 příspěvků 17.07.13 09:53

Gratuluji k rychlemu a beznasledkovemu porodu. Me jako prvo-tehulku prekvapilo, ze mezi kontrakcemi se v poho osprchujes, umyjes vlasy a dobalis veci do porodnice-jako by se nic nedelo. Fakt se to da tak v pohode? Jinak preji cele rodince stesti a zdravi v zivote ;)

 
KristyM
Ukecaná baba ;) 2089 příspěvků 17.07.13 09:53

Gratuluji k rychlemu a beznasledkovemu porodu. Me jako prvo-tehulku prekvapilo, ze mezi kontrakcemi se v poho osprchujes, umyjes vlasy a dobalis veci do porodnice-jako by se nic nedelo. Fakt se to da tak v pohode? Jinak preji cele rodince stesti a zdravi v zivote ;)

 
Bobsh
Závislačka 3671 příspěvků 17.07.13 10:10

Tak gratuluji k porodu rychlému a doufám, že u mě ten první byl hrozný jen proto, abych si u druhého mohla říci, že to jde i rychle a bez komplikací. Snad to tak bude, příští rok na tom chceme začít pracovat.

 
Teeeri
Echt Kelišová 8565 příspěvků 17.07.13 10:37

Já ti děkuji za tento deníček, otevřel mi oči. Můj první porod byl HROZNÝ, BOLESTIVÝ… můžu věřit, že ten druhý proběhne právě tak jako ten tvůj.

Díky T

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 17.07.13 11:28

Nevím co konkrétně ale tvůj deníček mě rozbrečel, asi jsem si vzpoměla na svůj taky hezký porod :potlesk:

 
lluuccii
Kecalka 220 příspěvků 17.07.13 11:57

Všem moc děkuji.

@Kristy Záleží po jak dlouhé době kontrakce přicházejí a jak moc intenzivní jsou… Když byli ještě po 4minutách, tak se dalo mezitím udělat všechno jako normálně, sprcha, balení věcí, sváča pro muže,… :) Ale neříkám, že to tak mají všechny.

Všem nastávajícím maminkám přeji ať jde všechno hladce a rychle a brzo máte svoje drobečky u sebe

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 17.07.13 13:52

Ty jo tak to byla rychlovka :mrgreen: Gratuluji :potlesk:

 
ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 17.07.13 23:50

@KristyM
Tak já měla porod dlouhý a bolestivý a když jsem měla kontrakce po 4 minutách, tak už jsem snad ani nebyla při smyslech a do sprchy by mně nedovlekli ani párem volů :mrgreen:
@lluuccii
Takže deníček pobavil a rozesmál svou rychlostí, je to první deníček o porodu, který jsem se rozhodla přečíst, protože jinak už se porodů fakt bojim :mrgreen:

 
Veru87
Kelišová 6658 příspěvků 18.07.13 07:53

Gratuluju a děkuju za pěkný a povzbudivý deníček, už mě totiž taky začala přepadat myšlenka na to jestli podruhé to bude taky tak dlouhé a bolavé a trošku i strach…a hlavně poslední měsíc už jsem jen ležela, 14 dní i v porodnici tak nevím jak to jednou uděláme se synem, ale třeba se mi taky poštěstí a druhé těhotenství bude bez problém a porod lepší…

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 18.07.13 13:04

Tý jo, tak to musel být super porod :kytka: Po přečtení tvého prvního deníčku jsem si řekla, že sis ten druhý opravdu zasloužila! Moc gratuluju ke krásnému chlapečkovi, zvládla jsi to skvěle :palec:

 
maruskaaa
Kecalka 348 příspěvků 19.07.13 11:01

Krasne :)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Strašlivý porod


Reklama