Exit game

O životě

...teď už se tomu smějeme, ale...

Je před osmou večerní, panuje u nás klasický šrumec s tímto časem spojený. Muž sprchuje dvouletou, já jí chystám večeři, pak se plynule přesouvám do obýváku kojit dvouměsíční.

„Upadla klika!“ hlásím směrem ke koupelně chlapovi.

Nutno podotknout, že se není čemu divit – tato klika za svůj život vydržela střídání funkcí minimálně čtyř československých prezidentů. No, teď už si necvakne.

Přesunu se na naše sofá a dopřeji mláděti vytoužené orgie. Mezitím sleduji děj v bytě – dcera večeří, muž jí chystá v pokojíčku spaní, občas prohodíme pár slov. Ničím výjimečný večer. Když už se mladší zdá být také zasyceno, vedle už čtou pohádku. Odložím tedy opatrně vánočku a jdu popřát starší dobrou noc.

Vánočka je mírně nevrlé dítě, a tak již v půli mé poutě do vedlejšího pokoje hlásí, že s touto akcí není tak úplně spokojená. Nic naplat, střídačka, muž do obýváku za ukňourancem, já ke starší. Popusinkovat, rozloučit, připomenout, jak je šikovná.

Znáte to, jak děláte různé každodenní činnosti automaticky? Přicházím za mužem do obýváku, nadechuji se za účelem pokračování v naší přerušené diskusi a…

„Ups!“ vyměníme si s manželem pohledy, ve kterých se mísí hned několik emocí dohromady.

Ano, tušíte správně. Dveře se zaklaply. Klika byla pouze z venkovní strany. Ta druhá část se mi roztříštila předtím v ruce (byla to ta klasická plastová z panelákových bytů). Tedy k nám do obýváku trčel jen kus hranatého kovu. Hm. Dobré. Co teď?

Přebírám si kokon, který zřejmě vycítil tíhu situace a podezřele se uklidnil. Pozoruji chlapa, snažícího se beznadějně otáčet kouskem kovu.

„Potřebuju dvě placaté věci,“ utrousí a přechází po pokoji, jako při hře samá voda, přihořívá.

Hoří. Našel starou šperkovnici s víkem. Provádí teď pro mě trochu nesmyslný manévr, kdy se snaží simulovat pomocí šperkovnice jakýsi provizorní svěrák s cílem otočit trčící částí kliky.

Nečekaně bez úspěchu.

Následuje pokus o vysazení dřevotřískových dveří z pantů.

Ne.

Další hrabání kolem místa, kde bývala dřív klika. Když se při nezdařilém manévru schylovalo k tomu, že ji manžel vyšťouchne i z druhé strany, usoudili jsme, že potřebujeme jinou alternativu.

Teď už nevím, koho to napadlo, ale máme obousměrné chůvičky. Další plán byl, přimět jemně dvouletou dceru, aby za námi přišla (otvírat dveře umí po celém bytě, když ráno či odpoledne vstává, normálně za námi přijde). Ovšem co nám situaci trochu komplikovalo, byl fakt, že se dcera vysílaného hlasu z chůvy poněkud bojí. Už jsme na ni párkrát skrz ni zkoušeli mluvit, ale nikdy nám neodpovídala zpět. Navíc je ve věku, kdy má myšlenkové pochody ještě různé a podle mě si myslí, že v té krabičce někdo je, když na ni mluví…
Za pokus to ale stojí.

Zvolili jsme strategii „Miláčku pojď za mámou a tátou do obýváku a my ti dáme gumový bonbonek.“ (Sladké má totiž velmi výjimečně.) Bohužel už je i ve věku, kdy má moc ráda veršovanou pohádku o kůzlátkách.

Nejen tedy, že se nic nedělo, ale na manželovo - „Počkej, zkusím do toho promluvit víc nahlas, možná to nejde slyšet“ – se dala do zoufalého pláče.
Dva dospělí a kojenec zavření v obýváku svého vlastního bytu a vedle zoufale plakající a zmatené dvouleté dítě. To nevymyslíš. :-D

Se stoupajícím adrenalinem mi to docvaklo. Vždyť tady za skříní máme ještě jedny dveře!
Z důvodu nedostatku místa jsme je léta nepoužívali a nějak na ně zapomněli. Já sama jsem s tou skříní, co před nimi stála, jednou potřebovala hnout a trvalo mi dost dlouho, než jsem z ní vyskládala všechny věci (ručníky, utěrky, ložní povlečení, staré knihy a fotoalba)… a i prázdná je těžká dost. Chlap se ovšem pochlapil a jal se skříň posouvat plně zatíženou.

Nečekala jsem to, ale kolos se dal do pohybu. Načež se muž zatvářil asi jako Ivánek v Mrazíkovi, když se ho loupežník zeptal: „Pročpak ty naše klacky nespadnou zpátky?“

Abych to nenatahovala, manžel to oběhl, otevřel, utišili jsme starší a na druhý den namontovali kliku novou.

Naši domácí exit game jsme vyřešili v celkem slušném čase, takže ji můžeme směle zařadit mezi zábavné příhody do naší rodinné kroniky.

Hodnotilo 49 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Uživatel je onlinexjuklickova
Závislačka 4251 příspěvků 1 inzerát 09.07.16 00:48

Dobre vy… Super denicek, uz mene zabavna situace, hlavne v tu chvili.
Moc dekuji za takove čtení
:palec:

 
Mexie
Závislačka 2878 příspěvků 09.07.16 01:03

:palec: :potlesk: :potlesk: super deníček :mrgreen: úplně jsem se do toho vžila :palec: :dance:

 
Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 09.07.16 05:25

Super deníček! Ta klika mě jednou zaskočila na veřejných záchodcích. Zavřela jsem a už vidím ten couhajici konec. Uf. Nikdo tam nepřišel asi hodinu, aby mě vysvobodil :-) Až pak nějaká paní a to jsem si připadla, jako když mi ji posílá samo nebe. :lol:

Příspěvek upraven 09.07.16 v 05:27

 
tini
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 8 inzerátů 09.07.16 07:13

Parada, taky mame obousmerne chuvicky, dceri jsou 4,ale stejne mi prijde, ze to moc nechape a neboji se teprv posleni rok, zvladli jste to skvele :potlesk:

 
belladonna
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 09.07.16 07:42

Pěkné, dobře se to četlo, pobavilo :palec:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 09.07.16 07:46

@xjuklickova @Mexie @tini @belladonna děkuju moc za komenty, snad vám to nastartuje hezké ráno :mrgreen: @Judithkaj teda strávit hodinu na veřejných záchodech..by mě zajímalo jak sis krátila chvíli :lol: :lol: :lol:

 
PerlaZP
Stálice 73 příspěvků 317 inzerátů 09.07.16 08:17

Výborně napsaný deníček - jeden z nejlepších, který jsem zde zatím četla. :potlesk: Hlavně, že všechno dobře dopadlo. :D

 
Adis89
Kecalka 485 příspěvků 2 inzeráty 09.07.16 08:43

:mrgreen: super čtení :palec:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 09.07.16 08:45

@PerlaZP děkuji ale asi jsi jich ještě moc nečetla..jsou tu některé spisovatelky s velkým „S“ ;)

Příspěvek upraven 09.07.16 v 08:46

 
Jahudka82
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 09.07.16 08:59

Dost dobrý, hezký čtení poránu:-) Docela jsem byla napnutá jak jste to vyřešili! Nám přesně takhle nedávno vypadávala klika v ložnici, taky jsem se tam bála zavírat abysme nezůstali uvězněný, nechtělo se někomu z nás třeba na záchod a dítě kdyby spalo tak jsme bez šance:-) Leda oknem na dvůr:-) No a tak rok zpátky jsem šla na chodbu dát něco do kočáru, co už jsem měla připravenej venku na procházku a samozřejmě bum, zabouchly se mi dveře - a doma dvouleťák co sotva dosáhl na kliku! Naštěstí krátce předtím sám přišel na to, že když si tam přistaví schůdek z koupelny, může otvírat dveře což ho hodně baví, tak stačilo toho využít, zavolat na něj přes dveře (hned k nim letěl a „mámo kde jsi“)a hned pochopil co má dělat:-) Ale moje noční můra vždycky byla že se mi to stane v noci a navíc když nebude doma partner, já půjdu třeba venčit psa nebo dát za dveře odpadky na vyhození a zapomenu si klíče nebo prostě dveře bouchnou, takže když za ně něco dávám, vždy nechávám jednu nohu vevnitř…je fakt že si neberu třeba na to venčení ani mobil…

 
PerlaZP
Stálice 73 příspěvků 317 inzerátů 09.07.16 09:16

@reinkarnace: Pár už jsem jich četla… a vážně super… :palec:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 09.07.16 09:17

@PerlaZP :kytka:

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 09.07.16 10:02

Prekérní situace.. proč jste nepoužili na otočení kombinačky?

Stalo se nám podobné..dvouleťák zavřený v pokoji, v kování se rozpadl jazýček, takže neřešitelná situace. Kluk měl navíc horečku a nebylo to doma, ale naštěstí už spal. Musela jsem volat hasiče.

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 09.07.16 10:13

@PetiteFillette tak nevím jak vy, ale takové nářadí v obývacím pokoji běžně nemáme :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 09.07.16 10:16

Pěkné, zasmála jsem se :palec:. Ještě že ty další dveře máte!
Připomnělo mi to skoro tři roky starou historku, kdy se naše tehdy tříletá dcera zamčela v neprůchozí kuchyni. Nebyla schopná se odemčít, navíc se situací docela bavila - a co teď. Já byla v sedmém měsíci těhotenství, vypadala jsem jak zmatená koule. Zámek rozebrat nešlo, náhradní klíč nebyl. U nás se taky tatínek pochlapil - bytelné dveře vykopl na první pokus. Dcera koukala, co blbneme 8o :lol:

Příspěvek upraven 09.07.16 v 10:17

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 09.07.16 10:32

Mily deníček, odlehčující :dance: mame s klikou velice podobnou zkušenost :lol:

 
Manticora
Ukecaná baba ;) 1782 příspěvků 09.07.16 10:52

Pěkný deníček, čtivě napsáno.

Náš kluk se ve 20m zamknul po odpoledním spaní v ložnici, nenapadlo mě, že dokáže otočit klíčem, který byl v zámku. Vlézt se dovnitř jinudy nedalo, naštěstí byl manžel doma a dveře vyrazil. Dobře to dopadlo, kluk se jen lekl, když se k němu manžel vlámal.

@reinkarnace Nemáte, to je zvláštní? My máme v obýváku kompletně vybavený ponk a soustruh k tomu :lol: :lol: :lol:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 09.07.16 11:10

@pe-terka @Manticora @Jitusee teda holky docela koukám, že skoro každá domácnost měla někdy nějakou „nehodu“ s dveřma.. :lol: tak jsem ráda, že nejsme sami :mrgreen:

Příspěvek upraven 09.07.16 v 11:11

 
unuděná
Závislačka 3992 příspěvků 09.07.16 11:58

Vtipne, trefne, super! Uplne jsem citila tu bezmoc. A jake jste meli stesti, ze tam vanocka byla s vami a nezavreli jste ji omylem u starsi :mrgreen:
Jinak me prekvapuje, ze jste dvere nezkouseli vyrazit ci vykopnout. U tech klasickych panelakovych to jdr pomerne snadno ;)
Nam se jednou zavrel synovec (tehdy asi 6let) na wc ve vlaku, v te regionove. A tam kdyz zavres zevnitr, tak se to automaticky zamkne. A musis to odemknout jednim z asi 5ti tlacitek vedle dveri (svetlo, voda atd).Nastesti se po chvili hysterie uklidnil a podarilo se mu ten cudlik najit ;)

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 09.07.16 12:02

@unuděná klidně bychom vykopli, ale z naší strany byly panty, tudíž vykopnout by šly jedině ze strany druhé…z naší strany dveře přečuhovaly přes futra (jestli chápeš jak to myslím)

 
unuděná
Závislačka 3992 příspěvků 09.07.16 12:46

@reinkarnace aha,jasne-dvojnasobne stesti :lol:

 
Gabi3S
Povídálka 12 příspěvků 09.07.16 14:04
:potlesk: :lol: :lol: :lol: :mavam:
 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 09.07.16 14:20

To vas pres dvere neslysela, kdyz jste museli pouzit chuvicku? Jinak velmi hezky psany denicek. :kytka:

 
kaja00
Extra třída :D 12585 příspěvků 09.07.16 14:24

Moc hezky napsany denicek, vic takovych! :kytka:

 
Monnish
Zasloužilá kecalka 797 příspěvků 09.07.16 14:33

Pěkný deníček :-) s dveřma máme čerstvou zkusenost. Minulý týden jsem byla na brigádě a nás téměř dvouletý syn zavřel manžela na balkoně. Nepochopil, jak to má otegřít. Manžel bez telefonu, bez klíčů (bydlíme v prvním patre, tak by šlo možná bez zranění vyskočit z okna). Já přisla az cca za půl hodiny. Nastesti byl syn porad na ocich, jinak manzel rikal, ze by vymlatil sklo :-)

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 09.07.16 14:51

@sebaanez díky, od tebe jsem chválu upřímně nečekala :mrgreen: nene, neslyšela, má svůj pokoj takže by to bylo přes dvoje dveře…a zas jsme ji nechtěli moc vyplašit aby se o nás třeba nezačala bát (zrovna jsme ji uložili ke spaní)

 
stáťáva
Závislačka 3518 příspěvků 4 inzeráty 09.07.16 18:37

Hezky napsané, náš mladý když jsme byli v Paříži pod Eifelovkou šel na ten automatický záchod a nechtěli ho ty automatické dveře pustit ven jemu do smíchu nebylo a ani mě ne protože když bylo obsazeno tak se tam další člověk nedostal no nakonec se mu povedlo se z toho WC vězení vyprostit, doteď historka ze záchodu frčí, a není to všechno stálo nás tam asi pět lidí ve frontě a přišel člověk to tam uklízet my všichni přešlapovali a ten to uklízel asi půl hodiny chtěli jsme mu říct že jsme Češi a nejsme zvyklí že veřejné WC je až takový komfort

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 09.07.16 19:13

@stáťáva počkej pokud vím tak zrovna ty záchody pod eifelovkou se po spláchnutí po nějaké době zevnitř samy čistí ne? neosprchovalo ho to? :mrgreen:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 09.07.16 19:47
:lol: :lol: :lol:
 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 09.07.16 20:20

Supeeeer, to mě inspirovalo k tomu sesmolit další můj deníček…téma bude velmi podobné..možná i trochu dramatičtější. Zvládli jste to super. Btw. Teď jsem ti posílala dost obsáhlou zprávu a vypadl signál z WiFi. Tady v ložnici to mám 50/50. Měla jsem co dělat, abych po dnešním hektickém dnů nevyslala telefon proti zdi :-D

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 09.07.16 20:27

@LennaZS :mrgreen: tak se těším na tvůj deník ;) sz nedošla :-(

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 09.07.16 21:13

@reinkarnace Aha, nepochopila jsem z toho, ze z obyvaku jste se nemohli dostat nikam, treba na chodbu, ci kamkoliv, kde mate naradi. Mimochodem, my v byte kufr s naradim v obyvaku meli. Ted uz mame vic prostor, tak mame po ruce jen dva sroubovaky, strcene mezi tuzkama.

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 09.07.16 21:15

:D deníček opravdu pobavil a navíc mi přivodil několik retro ‚flashbacků‘ z panelákového dětství. Plastove kliky a papundeklove dveře… Každý s nimi uzil nějakou historku :mrgreen:

 
yoshua
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 09.07.16 21:17

Teda, nechci si představovat, jak by to vypadalo, nebýt těch druhých dveří. Vyřešili jste to skvěle :palec:

 
pamelka20
Kecalka 208 příspěvků 2 inzeráty 09.07.16 21:21

Tak to sem se docela pobavila ale situaci vám nezavidím :) :mavam:

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 09.07.16 21:26

@pe-terka zamčela a odemčít…? :D boží, to jsem ještě neslyšela, muzu se zeptat z jakého jsi kraje? Jazyky a nářečí me baví, takže by me to opravdu zajímalo.

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 09.07.16 21:32

@En.Joy jnj, zamkla a odemknout :mrgreen: SU holka z Moravy :mrgreen:

 
simanska
Ukecaná baba ;) 2115 příspěvků 12 inzerátů 09.07.16 22:11

Super sa to citalo ;) ale situacia je to hrozna. Mna raz takto zavrel starsi na balkone. Zavrel (klicka dolu) a nevladal ju otocit spat nahoru. Chvalabohu, ze muz ma kancelar v baraku a synacik vie obsluhovat mobil (volava mu, ze moze prist na obed). Tak som ho prosila, aby nasiel v obyvaku mamky mobil a nech zavola tatovi a povie - pomoc dvere (este moc nerozpraval). Tata pochopil a v momente ked otvaral dvere do bytu, tak sa synovi podarilo tu klucku otvorit aspon tak, ze som dvere vytlacila, cize sme si poradili sami, ale aj tak. Podotykam, ze vonku bolo okolo 5 st a ja v kratkom tricku a tehotna, takze ziadne kaskaderske kusky neprichadzali v uvahu

 
iiiv
Echt Kelišová 9847 příspěvků 09.07.16 22:11
:potlesk: :potlesk: :potlesk:

mě se skoro 2 a půl letý syn s čerstvým miminkem zamkl v baráku, když jsem šla ven pro dříví na přiložení. No jenže mu to nešlo odemknout. Já u sebe neměla telefon, máme všude plasťáky a v přízemí mříže. Nejhorší bylo, že jsem mimino nechala ležet na gauči a modlila se celou dobu aby nespadlo. naštěstí byla odemčená garáž a tam máme okénko na uhlí, které má rozměry asi 70×40. dvířka byly otevřený, to bylo moje jediný štěstí, protože se zavírají a otvírají ze sklepa. Takže jsem 15minut lezla okénkem do sklepa a čekala, že ještě urvu trubky na vodu, ty díky bohu vydržely :andel: a já už jen čekala, že dveře ze sklepa budou zamčený. Naštěstí nebyly a já se po šílených skoro 45minutách dostala za dětma.

Příspěvek upraven 09.07.16 v 22:13

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 09.07.16 22:13

@En.Joy já taky používám zamčít, odemčít, rožnout, z kama si a tak…njn já taky moravačka :mrgreen:

 
fotze
Kecalka 193 příspěvků 09.07.16 22:14

Priste by stacily obyc nuzky jestli mate v obyvaku, vystrcit kliku ven a do diry strcit nuzky, rozevrit co to jde a otocit

 
Merunka02
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 09.07.16 22:16

Také máme příhodu s dveřmi. Vyběhla jsem v paneláku na balkon a tehdy dvouletý syn zatáhl kliku dolů. To se mu povedlo, protože se na ni pověsil, leč samozřejmě už ji nedokázal vytlačit nahoru. Takže já zůstala zamčená na balkoně a doma dvouletý syn a 9měs dcera. Oba naštěstí v pokoji, tak jsem na ně alespoň viděla, byli u balkonových dveří, malá hysterák, že mě vidí a nemůže ke mně… No, ale co teď… Po chodníku šla naštěstí sousedka, tak jsem na ni zavolala, jestli má u sebe mobil. Zavolala manželovi do práce, naštěstí je to kousek a dovezl ho kolega autem, tak to bylo během chvíle vyřešené. Kdyby ale manžel nepracoval blízko, nezbylo by než volat hasiče, bála jsrm se, aby se dětem něco nestalo. Od té doby si vždy, když jdu na balkon, otočím kliku okna vedle balkonových dveří vodorovně, abych mohla okno zvenku otevřít a kliku od balkonu si otočit. A jednou jsem toho i využila, lumpík by mi to udělal znovu :)!

 
kuchle
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 114 inzerátů 09.07.16 22:17

Moc krásný deníček :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 09.07.16 22:17

@fotze člověče, věříš, že ani nůžky tam nemáme? :lol: jsou v kuchyni a jedny v koupelně :lol:

 
Jana206
Generální žvanilka 24186 příspěvků 09.07.16 22:22
:lol: :lol: :lol:

Ja takto jednou zůstala zamcena skoro celou noc na intru na střední na zachode :mrgreen: Taky se vylomila klika. V pokoji jsem byla sama a i na celém patře, byla noc z nedele na pondělí a vetsina studentů jezdila az v pondělí. Od te doby kamkoliv v cizím prostředí, jedine s mobilem v kapse, kdybych ho tenkrát mela, dovolala bych se na vrátnici :mrgreen:

A tříletá dcera se zamcela u babičky v domě, my jsme klabosily venku. Zámek je hůř zamykatelny, je levak a měla to proti ruce, nebyla schopná ten klíč otočit zpátky. Tatínek musel přelézt po žebříku pres dvůr souseda.

 
Jaja87
Kelišová 6386 příspěvků 09.07.16 23:27

Skvele… :potlesk: :potlesk: :potlesk:
Me by asi jeblo..Ale jste sikulky. :dance:

 
Merunka02
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 10.07.16 08:11

@Monnish Tak teď koukám, že se vám stalo to stejné :). Včera jsem nečetla všechny příspěvky. Také jsem byla ráda, že na děti vidím, jinak bych asi šílela, zvlášť když tam byly malinké děti dvě…

 
scentini
Závislačka 2800 příspěvků 10.07.16 11:22

My s dcerou jsme takhle zavrely v pokoji. Byly jsme tak skoro 4 hodiny nez nas prisel zachranit muj bracha. Nejhorsi bylo ze jsem nemela nic k jidlu pro dceru. A ona je velkx jedlik. Posledni hodinu se snazila snist papirovy kapesnicky. :mrgreen:

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 10.07.16 11:34

@reinkarnace @pe-terka Já si to myslela! :D Morava to je hotová jazyková šperkovnice! :mavam:

 
eva mrazova
Kecalka 102 příspěvků 10.07.16 13:40

No, prekérní situace! Mně se syn zamkl v koupelně ve dvou letech. Nenapadlo mě, že si dá ke dveřím stoličku a zamkne se, když je tam sám. Já jen vyšla na chodbu a cvak. Byl zamčený. Dá se to otevřít šroubovákem, ale ten jsem nemohla najít. Naštěstí jsem ho přes dveře přesvědčila, aby se zase odemknul a slezl ze židličky. ;)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

I když děláte totéž, není to totéž


Reklama