Hon za penězi

Ostatní

Jak hloupá holka chtěla být bohatá. Jsem maminka malé holčičky a jako téměř každá z nás vím, že mateřská není jen o hraní a pohádkách, ale taky bohužel hodně o penězích.

Nikdy jsem nebyla ten typ, který by se nechal vyživovat někým jiným, ať už třeba i manželem. Má snaha po samostatnosti na mateřské mě přesvědčila, že každá koruna je opravdu těžce vydělaná. Dřív jsem nad tím tak neuvažovala. Chodila jsem do práce, nedostatkem jsem netrpěla, a i když nejsem marnivá, utrácela jsem, za co jsem chtěla.

Moje původní představa byla, že si najdu nějaký hezký úklid hospůdky nebo kanceláře, ale v dnešní době je práce málo a hospodu si každý raději uklidí sám, a kanceláře se snad neuklízí vůbec, jen když hoří, anebo má dorazit inspekce. Tak jsem zapátrala po brigádě jiného typu.

Poblíž mého bydliště hledali osobní asistentku na pár hodin týdně, to bych měla zvládnout. Beru telefon, domlouvám si schůzku. Na pohovor beru malou, nemám hlídací babičky a manžel je v práci. Nevadí, malá je hodná, kouká z kočárku a ani nemukne. Z práce osobní asistentky se vyklubala telefonní operátorka. No nic, říkám si, když už jsem tady, tak to zkusím.

Kdo tuto práci nikdy nedělal, moc mu ji nedoporučuji. Moje první pracovní hodiny se odehrávaly v pátek odpoledne. Venku bylo sychravo a nálada lidí, kterým jsem volala, se moc nelišila od počasí. Shánění klientů touto metodou je opravdu někdy dřina, lidi dokážou být opravdu oškliví.

Další protelefonované hodiny se nelišili od té první. Po měsíci (pokaždé jsem musela do „práce“ brát i dcerku, ale byla nejzlatější na světě) mi najednou šéfová pár dní nedala nový termín. Myslela jsem, že je na dovolené, ale po nějakém tom týdnu jsem ji navštívila v kanceláři a ona se tvářila dost překvapeně, co po ní chci. Spolupráce byla přerušena, protože jsem sehnala málo nových klientů a peníze mi nevyplatí, těch pár korun nemá smysl. Pro mne „supr“ zkušenost.

Hledala jsem dál, ale v jiném oboru. S mojí sestrou, která je taky na mateřské, jsme si našly inzerát na práci doma. Ségra říkal, že to zkusí a pak mi dá vědět. Poslala obálku se známkou, do dvou týdnů měla doma odpověď, že jí nabízí domácí kompletaci per, ale má poslat zálohu (ani nemůžu napsat, kolik to bylo peněz, švagr by si to mohl přečíst, ale bylo to dost). Sestra poslala peníze, domů jí pošťák doručil 10 krabic a dala se do práce. Montovala tužky každý večer a po týdnu, když měla hotovo, volala na číslo uvedené ve smlouvě a to, tamtadadá, bylo odpojené. Takže drahá sestra skončila bez peněz a s tunou tužek doma.

Já jsem poučená chybami hledala stále dál. Napadl mě roznos letáků. Tolik lidí roznáší letáky, tak to zkusím i já. Volám do agentury a mám štěstí, právě jim vypadla paní na pár okrsků v našem městě. Celá šťastná odkývám i plat pár haléřů za leták a čekám na řidiče s nadílkou. Nadílka to byla opravdu bohatá. Paní v agentuře mi chtěla zajistit dostatečný příjem a našla mi ještě pár dalších okrsků. Na roznos mám dva dny.

Dlouho do noci kompletuji letáky a ráno beru kočárek a vyrážím do nové práce. Po hodině mám za sebou jenom nezanedbatelnou část trasy, malá je protivná, v kočárku ji to nebaví, tak musíme domů. Odpoledne ten samý scénář jako ráno, dítě mi odmítá sedět v kočárku a když ji vypustím, neroznesu vůbec nic. No, pomyslím si, zítra to prostě musím zvládnout.

Jenomže v noci vůbec nic nenaspím, dítě má horečku a není mu vůbec dobře, ráno se přidá kašel a je vymalováno. Letáky na mne koukají z chodby a já vůbec nevím, co mám dělat. Ven s malou nemůžu, to je jasné, tak volám do agentury a oznamuji paní, že dnešní roznos nezvládnu. Paní mi mile oznámí, že se nic neděje a že si pro letáky pošle řidiče. Náhradu za mě má prý sehnanou raz dva. Takže zase nic.

A co jsem tím vlastně chtěla říci? Nechci tady debatovat, jak jsem já hloupá naletěla, ale úmysl byl ten, že někdy je opravdu lepší sedět doma na zadnici a číst dětem pohádky, než se hnát za nesmyslným vypohádkovaným výdělkem.

Hezký den.

Hodnotilo 13 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 15.02.13 01:50

Znám, znám… I když nejsem na mateřské. Ale mám taky vyzkoušeno, že existujou i brigády, kde jsou pravidla přesně daná a práce se zvládnout dá. Ale hledají se těžko, to věřím.

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 15.02.13 08:59

To není o tom, že se nemáme hnát za bohatstvím a radši sedět doma na zadku. To je o tom, že naše (a nejen naše) ekonomika je prostě v háji. Práce není, nebo je mizerně zkreslená, statistiky o nezaměstnanosti se záměrně zkreslují atd. Za normální situace by zas nebyl takový problém sehnat brigádu, dneska je bohužel problém brigáda, natož stálé zaměstnání.

 
Ajuše
Ukecaná baba ;) 1201 příspěvků 15.02.13 10:20

Taky jsem se pídila po práci a taky prd. Manžel mi sám řek, že aby se to vyplatilo musel by mi to nabídnout nějakej známej, kterej by mi vyšel vstříc i když je třeba dítě nemocný. No škoda, že takovou osobu neznám :). Jinak chudák ségra, ale je to přesně ten odstrašující případ. Aspoň teď mají nadosmrti čím psát :mrgreen:. To se nevysmívám, jen mi ta představa 10 krabic přijde vtipná. Hlavně nikdy nikam neposílat peníze. Za práci se má zaplatit pracujícímu a né naopak.

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 15.02.13 12:45

Mě tyhle brigádičky úúúplně minuly. Logické uvažování mi nedovolilo o něčem takovém vůbec uvažovat. :roll: Je toho plná televize, všude samé varování, příběhy těch co naletěli… copak to někomu ještě stále nedochází??? :roll:

Jediné čím se (PODLE MĚ) dá reálně vydělat na mateřské aniž by jsi byla omezená svým dítětem je hlídání… hlídání dalšího děťátka společně s tím tvým. :kytka:

Nebo když něco umíš (háčkování, pletení, domácí výrobky, výuka angličtiny, gelové nehty apod.) tak tím nějakou kačku vydělat…

Přeji ať se pracovně daří lépe než doteď :kytka:

 
smutný nick  15.02.13 12:57

Jo kéž by tyhle výdělky byly bohatství. Jenže někdy je to jediná možnost, jak na mateřské vůbec přežít.
Případně nemít na hřbetě bič od chlapa, že ON živí a matka a dítě žerou.

Honila jsem se celých 7 let s dvěma dětma postupně. Někdy toho lituju, že jsem radši neseděla u pohádek a nevymýšlela chlebovou polévku ze zbytků. Mám pocit, že to uteklo a ani nevím jak. Jen peníze, peníze…aby bylo za co zaplatit to základní.
Lituju naše děti.

 
Anonymní  15.02.13 13:33

Ahoj, já sem taky dělala roznos letáku, poctivě jsem si to roznesla,
když jsem to roznesla nahlásila jsem že je to roznesené, bohužel jsem za tu práci nedostala zaplaceno. Potom jsem zjistila že nejsem sama kdo od společnosti nedostal peníze.

 
Petra3890
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 15.02.13 13:39

Mamka kdysi kompletovala plyšové hračky, a maňásky
mám od ní udělaného krtečka. Nevím jestli ta firma ještě existuje.

 
macik33
Stálice 68 příspěvků 15.02.13 14:09

Jejda, když to tak čtu, tak můžu být ráda, že mám vstřícného šéfa a že můžu chodit do práce na jeden den v týdnu. A to jsem si té práce před mateřskou zrovna moc nevážila… Ale je fakt, že to nedělám ani tak kvůli penězům, ale kvůli tomu, že si od malé na chvíli odpočinu.

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 15.02.13 14:45

Jj máš recht. Já byla dycky líná na takovýhle shiťárny byť jen odpovídat. Teď dělám jen to, co mne baví, dá se skvěle zvládnout s dětma a občas z toho taky nějaká kačka kápne a ještě mě za to všichni milujou a plácaj po ramenou :pankac: (dělám v MC).

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 15.02.13 14:49

No a nezkoušela ségra ty tužky někam prodat, do nějakého papírnictví? Třeba za pakatel, ale aspoň trochu by se zhojila :think: :nevim:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 15.02.13 15:33

Myslím si, že hlavně ta role ženy v domácnosti je často opovrhovaná a tlak okolí i partnera nutí matky do těchto nesmyslů. :pankac:

 
jitka 11
Neúnavná pisatelka 18025 příspěvků 15.02.13 15:39

Já jsem také zkoušela kdeco. U dcery jsem prodávala Avon, u syna již zmíněné letáky.
Ten Avon se mi vyplatil tak před Vánoci, jinak ne. Dělala jsem ho asi tak rok.
A letáky, ani nemluvím. Občas mi je ani nepřivezli, i když jsem je urgovala. Tak po 7 měsících jsem to vzdala také.
Víc asi nebudu pokoušet.
Sestra musí být ráda, že má aspoň nějaké propisky, :lol: :palec:.

Asi budu dělat doma to, co mě baví. Třeba toto.

Příspěvek upraven 15.02.13 v 15:44

 
marca46
Neúnavná pisatelka 19498 příspěvků 15.02.13 16:50

Není to jednoduché, když chce být člověk i na mateřské soběstačný (finančně). Nestojí to za to, děti hrozně rychle vyrostou. Přeji klid. :hug:

 
kyslík
Kecalka 128 příspěvků 15.02.13 19:55

Není lehké si na mateřské přivydělat, ale někdy je to fakt nezbytné. Proto blahořečím tomu, že jsem se učila, a můžu si přivydělat překládáním po večerech, když malej spí. Některé měsíce jsou to fakt pěkné peníze.
Jinak úplně souhlasím s Cmochy, že reálně se dá přivydělat tím hlídáním nebo háčkováním, pletením, pečením (dobrot i třeba výrobků), soukromým doučováním jakéhokoliv předmětu nebo třeba účetnictvím.
Zkoušet ty shiťárny je fakt o ústa. Deníček to dobře vystihl, taková práce za ty peníze, kdy člověk riskuje, že jde o podvod, pak opravdu nestojí.

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 15.02.13 21:43

Tak jsme na tom stejneě…teda je pravda že jsem nikam neposlala peníze ale s tím sháněním a zkoušením jsem na tom do puntíku stejně…achjo

 
Ivaaandilci
Zasloužilá kecalka 795 příspěvků 15.02.13 22:31

Ještě že mám rozumného chlapa a od takových hloupých nápadů mě odradil. Taky jsem chtěla být víc soběstačná, ale holt je to asi úděl matek, jinak to prostě nejde. Jedinou jistou brigádou je pro mne pečení Vánočního cukroví, peču už třetím rokem. I když to je jen sezónní záležitost… Kéž by se cukroví dalo prodávat v takové míře po celý rok :lol:
Ale co, mám krásnou zdravou a spokojenou tříletou dceru a vím že jsem jí dosud dala vše co jsem mohla :srdce:

 
péťaskléňa
Kecalka 372 příspěvků 15.02.13 22:56

Jj, to znám. Nejkratší dobu mi vydrželo navlíkat korále. Dostali jsme jich pytel a měli je navlíkat po PATNÁCTI šňůrách, ale paní nám to počítala jako TUCET :! Ptala jsem se jí, že mi to trochu nesedí do počtu a ona, že se to tak dělá.. Takže jsme navlíkali za někoho. :zed: Vydělali jsme si asi 3oo co jsme dali za benzín a elektřinu při celonočním navlíkání. Už mě na to nikdo nenaláká :!

 
maxak
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 16.02.13 00:08

…a to se vyplatí :lol:

Já si minulý týden vydělala 1,70 Kč, když jsem ve výzkumu na netu vyplnila věk a vzdělání :pankac:

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30592 příspěvků 16.02.13 00:16

Mě se zase letáky osvědčily, ale mám jen jeden okrsek. a jsou to fajn skoro 3000 měsíčně :)

 
kalinichta
Kecalka 411 příspěvků 16.02.13 09:52

Ja se pridavam. Zkousela jsem snad vsechno vcetne ruznych vydelku pres internet. Penize jsem videla jen od jedne dotaznikove spolecnosti, vydelam cca 300/pul roku :-D Pak Avon, amway, partylite… Svicky jsem si nechala pro zabavu, jsem s nima v minusu, ale proste je miluju. Plus pripravky z foreveru, hodne nam pomahaji, ale taky jen pro sebe. Takze vydelek z obou je minus. Nakonec ale vydelavam. Vyzivam se v penezich, jejich setreni a rozmnozovani, vzdycky jsem radila svym znamym, zadarmo. Finance jsem dokonce vystudovala, jednoz :idea: jsem dostala nabidku od jedne firmy a delam to za penize :-). Zameruju se na hlavne na rodiny s detmi, snazim se je ucit jak setrit a jak nenaletet podvodnikum. I kdyz mam variabilni pracovni dobu, s ditetem to nejde, poridila jsem si chuvu, starsi pani :-) Moje rada? Kaslete na podvodne firmy, umite pect, pecte, mate radi deti, hlidejte je pracujicim, umite sit, sijte, internet je dobra zbran, pomuze vam ;-)

 
Anonymní  16.02.13 12:20

Já si našla úklid na černo za 250Kč/hod.,bohužel jen na 10 hod. měsíčně :(. Chodím o víkendu, odpočinu si od dětí i manžela, vyvětrám hlavu a ještě si přilepším k RD.Ale bylo to přes známého známého…
Kamarádce to dře s penězi jen svou hloupostí - nadělala dluhy a to nemá děti. Je ráda, že dostane ofiko 80Kč/hod. za večerní úklid :zed: a už padá na ústa.
U takových reportáží jak se staříčci nechali nalákat na zdarma obědy a levné výlety a pak skončili zavření v tělocvičně než podepíší nesmyslné kupní smlouvy mě vždy rozlítí k nepříčetnosti. Jak může být někdo v dnešní době tak naivní, že věří že pečení holubi zdarma lítají do pusy. Teď nemyšleno na tvou sestru, ale všeobecně

 
Mišanila  16.02.13 20:16

Tady jsou občas nabídky z mateřského centra na nějaké minivýdělky, tak třeba se zkusit poptat tam. Kamarádka má práci v MC dokonce na nějaký větší úvazek po mateřské.

Já naštěstí nemám potřebu být na mateřské soběstačná (a manžel nás spolu s mojím rodičákem v pohodě uživí), mně stačilo zjištění, že se uživím v pohodě sama před dětma :) Pokud chci, zvládnu to, teď mám veledůležitou práci - výchovu divé zvěře :)
Mně by vyhovovala spíš taková práce během mateřské, třeba na půlden až dva, kde bych si mohla udržet kontakty, zvýšit kvalifikaci, naučit se něco nového, co by se dalo v budoucnu využít apod.

 
Mishka85
Ukecaná baba ;) 1442 příspěvků 16.02.13 22:35

Já mám štěstí, že mi zaměstnavatel nechal část práce i na mateřské, i když je to za směšný peníz(3000kč měsíčně, ale práce je to hodně). Vážím si toho ale také proto, že si musím(za peníze firmy) udržovat kvalifikaci a přehled v oboru a hlavně jsem v kontaktu s lidma, což na rodičáku občas chybí. Známá zase dělá jídelníčky pro maminky, co chtějí hubnout, já mám možnost ještě dělat jednoduché danove přiznání, ale to je taky jen jednou do roka. Dřív jsem pomáhala jedné líné zazobane paničce s úklidem domu. Občas se něco najít dá, ale je to hrozně těžké, to přiznávám.

 
VeTi
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 17.02.13 09:02

Ahojky, no v naší zemi to je děs běs. Znám hromadu maminek, které by chtěly pracovat, ale nemůžou. Prostě celý úvazek by nezvládly a částečné úvazky v této zemi prostě neexistují - hlavně že se tím vládá ohání :pocitac:

Já měla obrovské štěstí, že jsem sehnala brigádu v obchodě - jsem tam už dva roky a držím se tam zuby nehty, protože bez těchto peněz bychom to prostě nedali. Do toho se snažím ještě vydělat háčkováním a upřímně, také lituju své děti, které si musí samy hrát a nějak se zabavit, protože já zrovna potřebuju vydělat peníze :,(, což je den ode dne těžší a těžší…
Každý se ohání, jak se máme my matky na rodičovské dobře - nemáme…dneska je holt všechno o penězích

 
rences
Kecalka 293 příspěvků 18.02.13 22:00

Zkuste českou poštu na letaky nebo noviny, ja jsem je delala jako student a ted kdyz jsem na materske :) da se tam s nema rozumne domluvit :palec:

 
e-máma  28.03.13 13:47

Chápu, že chceš být nezávislá, s tím jsem bojovala taky, ale vzdala jsem to. raději se budu starat o dítě a zdokonalovat se ve vaření než se hnát za každou cenu za penězi. ty byly, jsou a budou, ale děti odrostou mrknutím oka

 
Wejik  25.08.13 14:50

Dělám internetové klikačky, sice si to člověk buduje dost dlouho, ale já do toho už na začátku zainvestovala, aby to šlo rychleji. Po dvou měsících už vydělávám, peníze zase investuju, aby se mi výdělky zvyšovaly…
Teď už vydělávám 120 dolarů měsíčně, přičemž náklady mi z toho spapkají 60 dolarů. Čili 60 dolarů čistý zisk a to je jen třetina toho, co z toho můžu každý měsíc vymlátit. Takové klkačky si udržuji dvě :) A vyplácí poctivě!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama