IVF naše miminko

Snažení

Já ani nevím jak začít. Chtěli jsme dítě s manželem, asi jako větčina manželu. Snažili jsem se přes rok, pořád se nic nedělo. Tak mi gynekolog doporučil, ať si manžel zajde na spermiogram.

Na ten den opravdu nikdy nezapomenu, na manžela jak byl zdrcenej když mu oznámili že nemá žádne sperma. Ten doktor to řekl tak suše, byl to takovej necita. To se nedá říct slovama, jak je člověk zdrcenej. Ale snažili jsme se tu naši situaci nějak řešit. Zašli jsme k dalšímu k doktorovi, který nám doporučil UPMD v Praze kde jsem v roce 2006 podstoupila IVF. Ale taky můj manžel musel podstoupit operace, u které mu řekli definitívně,že je Neplodnej!!!

Tak jsme se rozhodli pro dárce spermatu. Bylo to dlouhé rozhodování, jestli ano nabo ne, přece jenom dítě zdědí geny toho dárce… Nakonec jsem podstoupila všechny ty věci kolem toho. Injekce do břicha, odběr vajíček, tak to je snad jediné co mě bolelo fyzicky. Pak transfer, který jsem vůbec necítila. A pak to čekání jestli se to povedlo, mezitím jsme se vyrovnávali s tím, že je manžel neplodnej a že jsme souhlasili s dárcem. Prostě člověk má různé pocity. Jednu chvíli jsem si přála aby to nevyšlo, potom aby to vyšlo…

Vyšlo to, na první pokus!!! Manžel byl snad ten nejštastnejší člověk na světě, no a já taky. Teď už máme dvou letou dceru, která je krásna, chytrá a hlavně zdravá…prostě náš poklad. Manžel ji miluje, a že gyneticky není jeho, na to od toho okamžiku jak jsme zjistili že to vyšlo, ani nemyslíme.

Letos jsme se rozhodli, že holce pořídíme sourozence. Zas od toho samého dárce, ale tentokrát mám paní doktorka řekla, že to skusíme inseminací. Tak za týden jdu na vyšetření a pak začne ten blázinec. Jsem s toho hodně nervozní, ale jinak než tenkrák. Tak jsem zvědavá jak to dopadně tentokrát, moc bych si přála ještě aspon jedno dědátko a manžel taky.

To je náš příběh.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Katˇula
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 12.01.09 16:01

Ahoj, dočetla jsem a mám husí kůži. Je to super že máte zdravé dětˇátko a další v plánu. Držím palce a přeju hodně štěstí.
 Katka

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32341 příspěvků 12.01.09 17:25

Mrazáčky jste žádné neměli? Já taky nemám.
Držím palce, ať to jde zase tak rychle (ono při neplodnosti si člověk může gratulovat, když první IVF vyjde, přes všechno co tomu předcházelo).

 
kvietoček
Nováček 1 příspěvek 06.04.09 21:08

Mojho partnera čaká spermiogram v piatok, bojíme sa podobného výsledku, o mimi sa snažíme skoro rok. Pre niekoho len rok, pre nás celá večnosť. Alo o podobných možnostiach ak by to v piatok nedopadlo dobre sme sa bavili. Zatial nemalujeme čerta, ale aspoň viem že partner sa iným možnostiam nebrání. a ja samozrejme tiež nie. Čaf  a držte nám palce.

 
magnolie
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 14.04.09 22:13

Ahojky,tak to ti gratuluji,ale nejen k té krásné holčičce a k rozhodnutí pořídit jí sourozence,ale také k manželovi.Já mám 12ti letého klučinu,povedl se napoprvé a momentálně se snažíme o druhé mimi,ale díky 1 injekci Depoprovery loni v červnu mám anovulaci a nemenstruuji bez injekce.Můj muž je ještě tak ochotný jít na spermiogram,ale pokud by vyšel tak špatně jako tvému muži tak vím zcela 100%,že bych druhé mimi už neměla.On by to nedovolil.Máš suprového chlapa a moc ti to přeji.Doufám,že sem hodíš výsledek inseminace.Pa magnolka

 
Bunny1
Nováček 4 příspěvky 23.04.09 10:30

Ahoj lidičky…tak je to druhý den co jsem podstoupila inseminaci s dárcem…Chci veřit tomu,že se to podaří,musí!!! Už jsme si s manželem vytrpěli dost,to že trpí azzospermii je pro nás už nepoctatná věc. Ale přece chceme druhý dítě, a člověk musí to vše znovu podstupovat. Je to psychycky náročné. Teď už jenom kůli dceři,která tady po mě leze a prosí at jdeme pa:-),musím být silná. Tak uvidím 11.května. Hodně šteští všem co se snaží o miminko.....

 
Bunny1
Nováček 4 příspěvky 12.05.09 18:48

Zdravím…tak to dopadlo negatívně. Nejhorší bylo ze všeho,že celou dobu jsem nedostala mestruaci,tak jsem si dělala naděje. Včera mi vzali krev,a to už potvrdilo,že zatím žádne mimi nebude. Tak jsme se domluvili s pani doktorkou,že podstoupim IVF-jsou u toho větčí šance,že se to povede. Nemohu si dovolit další inseminaci,mám poslední dávku spermatu od dárce. A chtěla bych aby to byl stejný dárce jako prvně…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama