Jak Jiříček na svět přišel

Porod

Blíží se mi termín druhého porodu a já stále přemýšlím nad tím jaké to bude. Přečetla jsem si snad všechny porodní deníčky tady na emiminu, tak mě to nedalo a rozhodla jsem se, že se s vámi podělím jak o tom Jiříček na svět přišel.

Otěhotněla jsem velmi nečekaně a příliš brzy. Přesto mě ani na chvilku nenapadlo nic jiného než to, že miminko na svět přijde.

Těhotenství bylo ukázkové a já se těšila na ten osudný den D. Byl chladný únorový den a já šla v 38 tt poprvé na kontrolu do nemocnice kde jsem se chystala rodit. Sestřička mě poslala na monitor a já jsem v klídku ležela a vychutnávala si jak tomu našemu chlapečkovi bije srdíčko. V tom přišla sestřička a kontroluje ozvy. Zavolala si doktora a já začala být nervozní. Pan doktor se udivil a zeptal se mě zda něco necítím. Na mou odpověd, že NE se začal smát a vysvětlil mi, že na monitoru bylo vidět, že mám kontrakce, sice slabé ale jsou tam. Po ultrazvuku a celkovém vyšetření mě poslal domů stím, že si mám psát na papír po kolika minutách mám kontrakce, ale, že to dneska na porod ještě nevidí.

Jelikož jsem nic necítila tak nebylo co psát, to bylo kolem 11 dopoledne. Manžel mě odvezl domů a jel zase do práce, že kdyby něco at hned volám. Já se celý den válela u televize a stále nic necítila. Až kolem 16 hodiny jsem zacítila první tlaky v podbřišku. Břicho mi tvrdlo každých sedm minut ale stále mi nic nebylo a tvrdnutí bylo velmi slabé. V devět hodin jsem si při reklamě jednoho filmu šla vyndat prádlo z pračky a jak jsem se zvedala, tak mě něco luplo a zacítila jsem, jak ze mě něco malého vyteklo. Běžela jsem na wc a viděla jsem krvavý hlen (dnes už vím, že je to hlenová zátka). Od té doby jsem měla kontrakce po pěti minutách a už o dost bolestivější. Celá vystrašená jsem chtěla volat manželovi, ten to „prej vycítil“ a volal ještě dřív než jsem stihla vytočit číslo. Hned jsem mu začla brečet do telefonu, že to bolí a že jsem měla na kalhotkcáh trochu krve. Po ukončení hovoru jsem si šla vzít tašku a obléknout stím, že počkám venku. Opět :-) byl manžel rychlejší a během 4 minut byl doma a už mi rval tašku z ruky a at si pospíším :-).

Cesta autem byla legrační, manžel vyděšenej a mě všechno přešlo a celou cestu jsem se smála, ještě jsem chtěla zastavit na benzínce u známých, že mám chut na snickers. Manžel už tak nervní nebyl a začal vtipkovat, že ze mě v nemocnici udělají hysterku.

V nemocnici jsme byli v půl desáté kde si mě vzala sestřička na starost. Manžel musel odjet zase do práce a ani jsem ho u porodu nechtěla. Ještě když odjížděl tak říká jestli nechci zavolat aspon mou sestru. Začla jsem se smát jestli se nezbláznil (sestra měla termín 4 dny po mě). Sestřička natočila monitor, oholila mě a dala klystýr se slovy at chodím co nejdéle po chodbě. Ha se zblánila či co, po necelé minutě jsem letěla na záchod. Pak se to střídalo, sprcha, záchod asi třikrát. Poté přišla mladá paní doktorka a vyšetřila mě. Prej na pět prstů ale jelikož jsme tam byla sama tak mě poslala na sál stím, že počkáme tam. Tak jsem si poslušně lehla a čekala, dostala jsem kapačku na utišení bolestí ikdyž jsem žádné neměla :-) a zase čekala. Doktorka odešla se slovy kdyby něco at hned voláme. Sestřička si ještě něco připravovala a odešla do vedlejší místnosti s tím, že mě bude chodit kontrolovat. Jelikož jsem neměla žádné bolesti a bylo už docela hodně hodin tak jsem podřimovala :-)

Pak přišla sestřička a řekla mi, že kdybych cítila nutkání tlačit at jí hned řeknu ale v žádném připadě netlačím. Jen to dořekla tak „to“ nutkání přišlo. Říkám to sestřicce a jdu dolů s křesla. Na to se mě vyděšeně doktorka která mezitím přišla ptá kam jako jdu. Říkám „no přece na záchod, chce se mi tlačit“. Tak jsem byla vyvedená z omylu s tím, že je to už porod. „Hupsněte na křeslo maminko“ říká doktorka " a až přijde kontrakce tak tlačte" tak všichni napjatí čekáme, po chvilce slyším „proč netlačíte maminko“ říkám, že přece čekám na tu kontrakci. „Tak prej znovu maminko a sestřička Vám teda řekne kdy už máte tlačit“. TED slyším a tlačím jenže jsem se málo nadechla a přestala jsem. Na podruhé už se zadařilo a náš Jiříček už byl a světě. Bylo to jak jinak nejkrásnější miminko na světě a já nejštastnější maminka na světě. Jiříček se narodil přesně V 01:00 17. 2. 2005 s mírami 2750g a 48cm.

Když si malého odnesla sestřička tak mi paní doktorka říká, že kdyby bylo takových porodů víc tak jde na pracák :-). O mém porodu se povídalo ještě dlouho a na vizitě si ze mě dělal kde kdo legraci :-)

Po šití jsem se dostala k telefonu a volám manželovi, hned na mě vyhrkl „tak co hysterko už rodíš?Nebo si pro tebe mám přijet?“ musela jsem ho hodně dlouho přesvědčovat že je táta a malej je už na světě, nechtěl mi totiž věřit, že to není možné, vždyt mi nic nebylo :-)

Já ted jen doufám, že si za dva měsíce zopáknu něco podobného a nebudu někde trčet několik hodin. Ikdyž pro ten hlavně ZDRAVÝ uzlíček by člověk udělal cokoliv, že?

Hodnotilo 17 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
marcelka_88
Extra třída :D 13795 příspěvků 07.05.10 08:38

Krááásný ! A moooc přeji aby byl druhý porod stejný jako první a i sobě bych přála stejný jako ten Tvůj :)

 
akydo
Závislačka 2534 příspěvků 07.05.10 09:09

Tak takový krásný porod bych si přála taky…mě to čeká za 25 dní…i Tobě přeji druhý porod pohodový…

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19497 příspěvků 07.05.10 09:26

Cini - vždyť ty sis ten porod ale vůbec neužila :lol: :mrgreen:
díky za krásný deníček a přeji ti, abys i druhý porod měla tak bezproblémový a měli jste krásné a zdravé miminko

Sandra

P.S. jen mě zarazilo, že ti v porodce dali kapačku, ikdyž jsi neměla žádné bolesti? :nevim:

 
Uživatel je onlineCallamaika
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 07.05.10 10:12

Krásně napsané! :palec: Myslím, že bys mohla otevřít kurz o berzproblémových a bezbolestných porodech, měla bys plna a vydělala na tom! :lol: Přeji ten stejný porod a krásnou a zdravou holčičku!

 
Macík74
Generální žvanilka 22162 příspěvků 07.05.10 10:22

krásný jen pozor! ať podruhé nerodíš doma! bývá to rychlejší.. jinak přeju ať to opravdu jde jak po másle.. a pak nám písni nový deníček.. :palec:

 
rybkabezvody
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 07.05.10 11:03

cini krásnej deníček! :potlesk: Teď už nezbývá nic jiného než doufat že Maruška půjde stejně bezproblémově :palec: Tak hodně štěstní, snad to všechny zvládneme v pohodě :kytka: :mavam:

 
webparazit
Kelišová 7438 příspěvků 07.05.10 11:04

Cini: Tak tohle je fakt super :palec: :palec: Kez by kazda mamina mela porod jako ty!

Prejeme at Maruska prijde na svet stejne krasne jako Jiricek :huban: :srdce:

 
fusa
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 07.05.10 12:48

Jee, to je hezky slyset, ze muze byt i takovy porod! Pri pristim tehotenstvi si na to vzpomenu a budu se tim utesovat :-D Preju at je tvuj druhy porod taky tak rychly a pohodovy!

 
Capricorn
Echt Kelišová 7952 příspěvků 07.05.10 13:24

Cini, závidím! :lol: Doufám, že budeme mít ten porod v červnu taky tak bezproblémový… :wink: :kytka:

 
myšánek
Závislačka 3085 příspěvků 07.05.10 14:30

Taky strááášně závidím :lol: A těším se, až nám napíšeš o druhém porodu :palec:

 
ciniminisek
Echt Kelišová 7647 příspěvků 07.05.10 15:20

Moc vám všem děkuju,ikdyž dle každodeních kopaců si myslím,že Maruš mě dá pěkně zabrat.Nebojte vše se dozvíte včas :palec:

Díky

 
Evickita
Neúnavná pisatelka 17718 příspěvků 07.05.10 21:13

Cini,moc pěkně napsané, kéž by to měly všechny čevňátka tak rychlé a bezbolestné :kytka:

 
JaniZik
Nováček 8 příspěvků 08.05.10 11:24

Cini, moc krásně napsané. držím palce, aby i druhý porod proběhl stejně, jako ten první… Můj první porod byl taková rychlovka, o měsíc dříve, ve 22 h mi praskla voda a ve 22.45 byl malý na světě. Tak jsem měla taky strach, jak to bude při druhém porodu a to byla taky taková rychlovka,… celý den jsem byla bez bolestí, jen jsem cítila takové menší tlaky… tak jsem manželovi řekla, že zkusíme zajet do porodnice a ať na mě radši kouknou. No přišla jsem na vyšetřovnu, odtud mě rovnou hnali na por. sál, praskli mi vodu a do 2 min. byla malá na světě… :lol: Takže držím palce :palec:

Příspěvek upraven 08.05.10 v 11:32

 
kača 2  08.05.10 12:49
dřina

Krásný!taky bych si přála mít takový porod :potlesk: ale jestli to půjde jako u mé první dcery tak se mám na co těšit. :-( stejně nejduležitější je že se to narodí zdravé tak držím pestičky :-P

 
macekk
Echt Kelišová 9773 příspěvků 22.05.10 21:04

Cini teda to byl super porod :palec: :mrgreen: Jak jsem četla pořád jsem čekala, kdy to na tebe jako pořádně přijde a on přišel akorát Jiříček :mrgreen: :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak jsem zažila porod

Jak se narodila Maruška


Reklama