Jako u Polívků

O životě

Kdysi řekl Bolek Polívka, že dopřál každému svému dítku jeho maminku. Teď už to pravda není, ale tak nějak se mi to sem hodí...

Bylo mi sladkých 18, už nějaký čas jsem pracovala a jednou noční ubíhala nějak pomalu, tak jsem z nudy (doufám, že to mí bývalí nadřízení nečtou) vytočila číslo na dálnopisu a na druhé straně se mi ozvalo…tady vojsko, dejme tomu Zábřeh. Kluk z ústředny mi sedl tím, jak psal a tak jsem se těšila na každou noční a psali jsme si a psali.

Po pár měsících jsme si domluvili rande, jela jsem za ním. Sympatie byly vzájemné, začali jsme se scházet pravidelně.
Pak místo toho, aby jel domů na Slovensko, skončil u nás, no a protože mí rodiče nebyli doma, zůstal na noc.

Po nějakém čase jsem zjistila, že naše tajné milování nezůstalo bez následků.
Měli jsme před svatbou, jela jsem se představit jeho rodičům, ale na poslední chvíli jsem si svatbu rozmyslela, nechtělo se mi jít za ním na Slovensko.
Rozešli jsme se, probrečela jsem pár nocí, ale poté, co se mi narodil syn Vašek, vynahradil mi to moje asi uspěchané rozhodnutí.

Byla jsem s ním sama asi 3 roky, když do mého života vstoupil ON, byl rozhodnutý se nás nevzdat, dlouho mě přemlouval, abychom se vzali, dokonce si i kvůli synovi vzal moje jméno. Myslela jsem, že je to napořád. Po pár měsících se narodil Vojta.

Jenže partner propadl automatům a to byl začátek konce. Dlouho jsem se snažila, aby se začal léčit, jenže on nechtěl a propadal se stále hlouběji. Začal rozprodávat společný majetek, nenosil výplaty, lhal, prostě to nebylo k žití.
Rozvedli jsme se po 7 letech.

A situace se opakuje, teď už mám děti dvě. Zamilovala jsem se, kluci v mém příteli našli kamaráda. Po nějaké době jsme spolu začali bydlet, pořídili jsme si zahrádku a plánovali miminko, jeho první dítě.
Po 6 letech jsem s radostí hlásila //, pod stromečkem jsme to oznámili klukům, bohužel po 12 týdnech jsem o dítě přišla, přestalo mu bít srdíčko. Musela jsem na revizi.

Začali jsme se zase snažit, v srdíčku jsme měli díru a po dalších 3 měsících jsme byla znovu těhotná.
Jenže přítel jakoby se bál, že se zase něco pokazí, začal situaci řešit alkoholem, pak přestal chodit na noc domů a v osmém měsíci mě napadl. Když pil, byl agresivní. Pak si sypal popel na hlavu a já mu odpustila. Dala jsem mu šanci, doufala, že ho miminko změní.
Narodila se Viktorka, bohužel změna nepřicházela a po dalším extempore, které řešila i policie, mi došla trpělivost a já ho vyhodila.

Možná mě někdo odsoudí, ale já jsem si život takhle neplánovala. A pořád věřím, že je někde nějaký chlap, který bude stát o moji velikou rodinu.

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
eva valoi
Extra třída :D 10221 příspěvků 1 inzerát 14.06.10 19:38

A za co by tě měl někdo soudit? Za to, že se staráš o děti? To, co tě v životě potkalo, by si asi nikdo takhle neplánoval. Ale pokud svůj osud statečně zvládáš a miluješ své děti, tak si nezasloužíš žádné odsouzení, ale obdiv za statečnost. Určitě to nemáš jednoduché. přeji Ti super chlapa a Tvým dětem prima tátu.

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 14.06.10 19:51

Já mám švagrovou, která má tři děti a každé z jiným partnerem, ale případ je opačný-když byl manžel na vojně otěhotněla s někým jiným. Pak se rozvedla, druhý muž v práci a ona trávila noci s někým jiným, taky z toho bylo dítě a s třetím se už ani neprovdala. Taková je odsouzení hodná a ne ty, která chceš pro své děti harmonickou rodinu a klidné zázemí, ale neboj někde je třeba nějaký hodný taťka, který má taky své dítě či děti a hledají mamku. A pamatuj dříve či později ti štěstí do života vstoupí.

 
madlenka73
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 14.06.10 20:02

Teda holka,to je smutný a krutý příběh. Obdivuji Tě,že to zvládáš. Držím palečky ať se konečně najde ten pravý,který Tě bude milovat i s dětmi. Jsou takoví ale musí se najít. Určitě po tolika smůlách musíš mít v osudu štěstíčko,moc Ti ho přeji.

 
Kathula  14.06.10 20:47

Ladus neboj … i na tebe nekde nekdo ceka … jen ho najit (nebo se nechat najit :wink::hug:

Příspěvek upraven 14.06.10 v 20:47

 
žanule
Kecalka 130 příspěvků 15.06.10 08:27

Jako bych četla svuj přiběh ze života!Prvni těhotenstvi,když to přitel zjistil tak zmizel dodnes nevime kde je.Pak se našel jeden o kterem jsem si myslela že nas ma rad,ale jak jsem se pletla jsem zjistila až po dvou letech,ale to už jsem měla druheho syna.Automaty,al­kohol a nočni život nam ho vzaly,dnes nelituju život snim si neumi představit ani naš syn.Pak jsem se zařekla že radši budu sama,ale znate to někoho potkate a …,ale tam zase zapracovala maminka ktere se nelibilo že se jeji syn taha z nějakou ktera ma dvě děti a ještě každe z jinym.No a pak jsem si zhodou nahod po sedmi letech samoty našla nynějšiho manžela,mamince děti nevadily dodnes je bere jako vlastni vnoučata a ještě jim přibyli dalši dva brachove,ziskala jsem nejlepšiho chlapa na světě,teda aspon pro mě joo!A taky hodnou tchyni,kterou sice moc nevidime(350km)je dost na ježděni,ale oto vic to stoji zato když se sejdem.Takže muj zavěr zni,nevěš hlavu oni ti hodni jsou a jeden se určitě jednou oběvi!!! :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:

 
Macík74
Generální žvanilka 22162 příspěvků 15.06.10 09:20

jééé krásný! a až po přečtení celého deníčku jsem si říkala.. to je mi povědomé! no jo!!!! a pak když jsem si uvědomila.. je to tak! poznala jsem tě laduš! :lol: :wink:
moc bych ti přála abys konečně našla toho pravého! kdo by měl rád tebe i tvé děti! snad se začne blýskat na lepší časy!!! držím palečky!

 
Vedaniga
Kecalka 466 příspěvků 15.06.10 10:14

I já zažila něco podobného, jak jsi nejspíš četla ve skupině…
Takže hlavu nevěš, on se nějaký prima chlap najde. A odsuzovat Tě? Určitě není za co.

Příspěvek upraven 15.06.10 v 10:28

 
Sherry
Generální žvanilka 20272 příspěvků 15.06.10 10:18

ladu
ale jsi jinak spokojená ne?
kluci a Viky ti dělaj radost..
tak přeju jen pohodičku a nějakýho hodnýho chlapíka :lol:

 
laducha
Neúnavná pisatelka 19247 příspěvků 15.06.10 11:51

Dík za komentáře :wink: , měla jsem strach, že budou spíš ty negativní.
Jo, jsem teď spokojená, zatím mám okolo dětí práce dost, takže partner mi ani tak moc nechybí a když si potřebuju pokecat, mám eMimino :hug: :wink:

 
Pomnenkam  15.06.10 12:32
Máš můj obdiv

Opravdu máš můj obdiv za to že to tak pěkně zvládáš a i když nesvítí každej den sluníčko tak se jen tak nedáš a nevzdáváš se a prostě žiješ! na koho v životě narazíme to se bohužel ovlivnit nedá. Ovlivnit můžem životy našich dětí a já moc dobře vím jak se o ně staráš a uděláš první poslední jen aby se měli dobře. A na Vaškovi, kterej už je prostě dospělej, je vidět, že vychovat dítě umíš opravdu dobře, protože Vašek je fakt super kluk! A držim palečky aby se našel pořádnej chlap, kterj stojí o rodinu a nepropadne žádnýmu chlastu ani něčemu podobnýmu! Drž se!!!

 
PeťulaK
Echt Kelišová 8049 příspěvků 15.06.10 12:32

Laduš, taky koukám, že je mi ten příběh nějaký povědomý :wink:
Máš krásné děti. A akční Vikča ti dělá určitě obrovskou radost. A neboj, on i ten správný chlap jednou příjde..... :wink:

 
martyk
Neúnavná pisatelka 17237 příspěvků 15.06.10 14:06

Ahoj Laducho,

já si tě pamatuju z diskuze úplně nové hubnutí, byla jsi moc sympatická a držím palečky ať se daří a ten pan správný se brzy najde :srdce: . Někdy holt jde život tak, jak si člověk nenaplánoval. Ale myslím, že tvoje dětičky ti dělají radost a to za to stojí.

Mmch jestli už jsi se odhodlala k hubnutí, tak se k nám přidej zase ale my už teď hubneme v uzavřené dikuzi Sluníčka. Pokud by ses chtěla přidat, písni mi SZ, zkusím to zařídit.

 
bamba  15.06.10 15:56

Laduš,já mám taky děti každý s jiným a nemyslím si,že má někdo právo mě odsuzovat,bo nikdo neví jen já ano,proč tomu tak je.
Dodám ti trochu naděje,mě to napotřetí vyšlo a už jsem s manželem 12 let.Ten pravý na vás určitě někde čeká.Jsi dobrá,že zvládáš tři děti sama.Držím tobě i dětem palce,abyste toho pravého potkali,zasloužíte si ho.

 
Ilwimia
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 15.06.10 17:53

Naopak! Jsi jedna z mála, která má svůj osud pevně v rukou, dokážeš udělat rozhodující krok i když to je pro mnohé třeba nepochopitelné a pro tebe nejednoduché. Jsem ráda, že takové ženy jsou a dává mi to sílu „za svou pravdou stát“
Tak hlavně vydrž stát za tou svou a osud tě nakonec odmění… on to tak dělává… koneckonců, už asi začal… dal ti tři děti, sílu do života a neztrácíš naději… Co víc si přát?!
I já přeju k tomu všemu ještě hodně štěstí na cestě dál!

 
Myšinka
Ukecaná baba ;) 2072 příspěvků 15.06.10 17:59

Ladí ano i já tě obdivuji a Viktorka je sluníčko :huban:

 
vitecek
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 20.06.10 01:18

Laduš,my už víme dávno,že jsi správná mamča :lol: :lol: A aspoň teď už mám jasno,jak to máte všichni s tím stejným příjmením :wink:
:mavam:

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 24.06.10 11:44

Mně to jako smutný a krutý příběh nepřijde. Nakonec má Laducha 3 zdravé děti, co by za to jiná dala,že? Smutné a kruté by bylo, kdyby dodnes zůstala s násilníkem. Však chlapů je všude jak much, to by bylo, aby se nějaký pořádný časem nenašel :wink:

Příspěvek upraven 24.06.10 v 23:30

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama