Janikovy holčičiky, 20 týdnů

Těhotenství

Ahoj všem, co úspěšně přežívají ta šílená vedra! Tak zase píšu něco málo ze života s dvojčátky. No, možná s třemi dětmi. Manžel si před deseti dny zlomil levé zápěstí a tak ještě obskakuju jeho. Nemůže holky zvedat ani nosit, takže jim občas dělá alespoň opičárny na zemi nebo v postýlce, zatímco já chodím místo něho krmit koně.

Takže nejdřív nějaké novinky. Obě slečny už mají i druhý zub. Darinka ho opět náležitě „oslavila“ řevem, Šárka je z něho vysmátá a nevyndá ruku z pusy. Musí se neustále přesvědčovat, že tam je. Takže teď většinou vypadají jak do reklamy na hlad.

Šárka nám začíná neskutečně tloustnout. Minule už byla těžší než Darinka, ale co nás čeká za překvapení zítra u paní doktorky..... Určitě sem dopíšu aktuální váhy.

Darča už se přetočí na břicho, v noci ji na krmení občas najdu otočenou. Šárka zase stále zvedá hlavu, hlavně aby ji něco neuniklo. I v kočárku při jízdě. Ten už jsem definitivně upravila na letní verzi. Vyndala jsem vaničky. Už se do nich vešly jen taktak. Holky jsou z toho nadšené.

Taky už konečně usínáme doma. I Darča. nechala jsem si poradit od jedné „zasloužilé“ trojnásobné maminky a Darinu jsme nechali jednoho dne „ubrečet“. Byla už hrozně ospalá, nakrmená, přebalená. Já jsem na to neměla srdce, takže jsem šla ven a manžel hlídal, jestli žije. Postýlku jsme přenesli do obýváku, aby nebudila spící ségru a nechali ji být. Za půl hodiny byla tuhá. Další den to bylo za 15 minut a pak se to zkrátilo na současných asi 10 minut povídání si a pobrekávání. Takže teď máme přes poledne každý den 3 hodiny spací orgie. Teda holky, já doháním vše, co nestihnu, když jsou vzhůru. Je to vážně pohoda.

Šárka mi začala zlobit s jídlem. Stále plně kojím. Minule jsem zde zmiňovala naše pětiminutovky, z původních 20i minut a krmení po 3 hodinách. Druhý týden některá kojení odmítá. Když si ji přisunu ke krmení, začne hrozně ječet a odvracet se. Tím samozřejmě rozbrečí i Darinku, která by si baštu dala. Takže odnesu Šárku jinam, nakrmím nejdřív D a pak se jdu věnovat Š. Vyzkoušela jsem i jiné polohy, ale prostě to je asi tím, že ještě nemá hlad. Zaručeně vždy se mi přicucne v kuchyni na lince. Ona leží a já se nad ni musím naklonit. Teda lidičky, mě pozorovat, to musí být švanda. Ale jak jinak do ní něco dostat? První dny jejího protestování jsem párkrát sáhla i po odsávačce a nakonec se napila z flašky, ale nejsem blázen, abych si odsávala mlíko a pak jí ho hned dávala lehčím způsobem. Prostě jsem neustoupila. Nejlíp pije na obvyklém kojícím místě, po 4apůl hodinách hladovění. A při těch vedrech, kdy normální smrtelník pije neustále a i kojenci by měli pít víc, stejně to s ní nehne. Takže ji nutím po našich zaběhnutých třech hodinách, když řve, jdu krmit do kuchyně a ona mi to pak stejně všechno vyhodí vrchem ven. To jsou radosti…

Máte s tím někdo zkušenosti? Přitom mlíka mám dost, Darinka pije úplně normálně a když přibrala 4 kg za 4 měsíce svého života, výživné je určitě taky.

Minule se někdo ptal na náš denní režim. Baštíme ráno asi v 8 hodin(Š bez problému), kolem deváté, půl desáté jdou do kočárku ven a tam si trochu schrupnou. V jedenáct se nabaští a jde se chrnět. Šárka spí většinou hned, jak ji dám do postýlky, Darinky usínací ceremonie jsem popsala výše(dnes si jen povídala, bez breku!!!). Po jejich probuzení se znovu baští, většinou kolem 15. hodiny. To Šárka pije až na jednu vyjímku vždy, vytrávilo jí. Pak doma řádíme, děláme blbiny, někdy hlídá babička a já chodím jezdit. Zase se jde do kočárku a mezi 17. a 18. hodinou si každá ještě asi 10-15 minut pospí. Teda když se s ním jezdí. Další krmení, pak si zase hrajeme, alespoň půl hodiny je nechávám samotné. Báječně se spolu zabaví, já se zatím v klidu navečeřím. Po 19. hodině je koupu, to se nám náramně zamlouvá. I když už jsou třeba hodně unavené, při koupání se vždy smějí jak sluníčka. A pak je největší problém dne. Darinka se opět nechává na noc „ukojit do mrtva“, Šárka nechce jíst. Takže většinou Darinka kňourá u manžela na gauči, zatímco já se snažím alespoň trochu Š napojit na noc. Pak dostává dudlík a spát. D je tuhá tak do dvaceti minut dudlání si u mě.

V noci vstáváme kolem půlnoci a pak mezi 3.-5.hodinou, jak kdy. Budíček je taky individuální. Mezi 6,30-7,45h. Ještě dodávám, že i když vstávají dřív, baští až před osmou. Jsou tak naučené. Dnes jsem je zkusila nakrmit těsně po sedmé, než jsem šla krmit koně. Šárka odmítla i v kuchyni. Darča mě dvakrát kousla, místo pořádného pití, takže útrum. Jedly až v 8 hodin a v pohodě.

No, tak to je asi vše. Čekám, zda má někdo taky podobný problém s krmením, jako já. Mít jedno dítě, je to v pohodě, ale pokud bych měla jednu krmit po třech hodinách a čekat, až druhá dostane hlad, to bych se od nich nesměla trhnout. Nic jiného bych nezvládla. Teď, když je manžel mimo jakoukoliv práci, mám toho víc než dost. Dnes jsme začali žně, přibude úklid slámy, každý den obstarat koně, domácnost. Děti jsou samozřejmě na prvním místě.

Mějte se všichni moc fajnově a letně a neupečte se. Já letím něco klohňit k obědu, andílkové spinkají.

S pozdravem Janik a dvě princezny, 20 týdnů

 Váš příspěvek
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.03 01:40

Janíku, máš můj neskonalý obdiv. Zvládáš všechno úplně na jedničku a ještě jsi při tom , zdá se, v pohodě. Je to radost číst tvůj deníček, úplně bych měla chut pořídit si ještě dvojčata. Ale to by už počet mých dětí stoupl na šest a to by už opravdu na mne asi bylo moc. Moc vám všem přeju zdravíčko a děkuji za pohodové a pozitivní počteníčko. v.p.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.03 10:18

Ahoj Janiku,
dik za denni režim, mojim dvojčatům je 13 týdnů, ale máme to podobné. Co se týče tvého problému s kojením, řeším to trochu jinak. Také jen kojím, ale většinou zvlášť, zdá se mi totiž, že tak snědí víc. Dohromady kojím jen tehdy, když mají oba hlad. Zatím se mi nestalo, že by Ted nebo Anka odmítli jíst, ale někdy si s prsem jen tak hrají a to jim ho pak vezmu - nemají hlad. Pokud se je snažím nakojit, když nechtějí, přisají se, ale odtrhávají se, vrtí se a různě „zlobí“, moc toho nevypijou a pak jsou protivné, protože se nenajedly pořádně, chtějí furt pít, ale nemají dost hlad a pak je z toho začne bolet bříško… prostěb radši čekám na hlad.
Zatím ahoj, Ethel, Ted a Anka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.03 09:38

Ahoj!
Tak se konečně dostávám ke sdělení našich váhových přírůstků. Darinka 6,53kg a Šárka 6,73 kg. Ve středu 6.8.
Celý týden jsem nebyla v sedle a nechybí mi to. Kojím, když má Šárka hlad, ale někdy i tak dělá blbosti. Dnes jsme vstávaly už v 5,15h, jinak od středy až v 8 hodin. Nevím, co se jim dělo. TeĎ už zase od 8 hodin spí a vypadá to, že prospinkají celé dopoledne.
Mějte se fajnově. janik

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.08.03 16:02

Ahoj Janníku,
Tvuj deníček jsem četla od začátku, aniž bych věděla, že zanedlouho po Tobě budu čekat také dvojčata. Včera nám bylo 5 týdnů. Je to páreček - kluk Vilém a holčička Anna. Papáme skoro ve stejných intervalech jako Vy. Anička asi týden dělá stejné problémy. Přisaje se, pustí se, takto se to opakuje několikrát a pak se přisaje a asi po pěti minutách skončí. Jelikož pak spí 4 - 6 hodin, tak doufám, že jí to stačí. Vilík by jedl pořád. Včera jsem je kvuli tomu rozhodila, ale nedá se to pak zvládat. Takže po koupání zase jedli spolu. Většinou i v noci jedí spolu i za cenu, že musím někoho vzbudit. I přes den se musí ten druhý budit. Vím, že máš asi málo času a kór v tuto chvíli, ale docela bych byla ráda, kdyby jsi mi mohla napsat na mail. Stále bojujeme s kojením - polohy (kojíme pouze na kojícím hadovi) a pak bych ráda čerpala rady od zkušenější maminky. Můj mail je renatas@magicc.cz. Děkuji.
Mějte se krásně Renata + Vilík a Anička, 5 týdnů

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.03 10:38

Ahoj holky,
s radostí sleduji váš deníček vždy mě to dost podpoří. Mám také dvojčátka o měsíc mladší Moničku a Lucinku. Holky plně kojím, každou zvlášt, holt musí ta druhá počkat. Když byly menší kojila jsem je spolu. V noci se mi často budí, mám je v posteli a tak se převaluji od jedné ke druhé. Většinou jak uslyší známé mlaskání, tak se vzbudí i druhá, ale když jedna křičí jako tur, tak to z druhou ani nehne, vždycky mě to udiví.
O zábavu se mi také stará tříletá Helenka a pětilety Kája. Někdy bych se potřebovala rozčtvrtit. Holky mějte se hezky moc vám fandím. Danka DankaNovackova@sez­nam.cz

Vložit nový komentář

Všechny deníčky uživatele

Janikovy dvojčátka, 7.měsíců