Je ještě šance?

Snažení

Ahoj snažilky. Prožívám smutné dny. Mám za sebou nevydařenou inseminaci a nevydařené IVF. Minulý týden jsem měla jít na KET, ale večer předtím jsem začala krvácet (předmenstruační krvácení) a tak musel být KET zrušen.

Nejhorší je, že jsem měla zmražena jenom dvě embrya, které není možné po rozmražení znovu zmrazit a tak se musely jednoduše „vyhodit“. A jsem zas tam, kde před rokem - na začátku. Zase mne čeká celý proces IVF podruhé, od stimulaci, přes narkózu a transfer. Nejhorší je ale to moje krvácení mimo cyklus, s čím se musí něco dělat. Co, nevědí ani doktoři. Už jim nevěřím, celé to podceňovaly a takhle to proto dopadlo. 20.000,–Kč je v hajzlu (promiňte za výraz) a bylo to k ničemu. Jasně, že mi nezůstává nic jinýho, než to zkusit celé odznova, ale už jsem z toho popravdě znechucená a sklamaná. Když mi dají injekci která zastaví to krvácení, mírně mi znehodnotí vajíčka potřebné k odběru. Proto jsem z toho zmatená. Nemá náhodou některá z vás stejný problém? Abych se mohla něco nové dovědět a mohla si popovídat s někým, kdo to má třeba již za sebou. Jinak, všem vám/nám samozřejmě držím palce a přeji naději a optimismus, který sama pomalu strácím…

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32221 příspěvků 11.05.08 10:05

Ahoj  

Já ti osobně žádnou zkušenost nesdělím, k tomu co ty se teprve propracovávám, ale u nás v psychice  máme děvčata po neúspěšných pokusech, třeba veko neměla IVF zrovna min týden. tak se přidej k nám (diskuse pod články „psychika snažilky“, jestli chceš, vzájemně si olizujeme rány.  

Zkušenější snažnice najdeš u Zeber.  

Určitě máš ještě hodně šancí :-)))  

 
VeKo
Generální žvanilka 20577 příspěvků 12.05.08 10:02

Ahoj Mermaid,
já jsem si tím prošla stejně jako ty. V únoru nevydařená inseminace se stimulací - celé to bylo k ničemu. A předminulý týden jsem ukončila stimulaci s nadějí prý více jak 12 foliklů, v pátek mi odebrali z 10ti foliků jen 6 vajíček, 2 poškozené, takže k oplodnění jen 4 a z těch se zdárně nevyvíjelo ani jedno. Takže po OPU jsem odcházelá s maximální spokojeností a nadějí a tím, že teď už se nemůže nic stát, přece 4 vajíčka to nějak dopadne a v pondělí mi je dají zpátky. Embryoložka byla vyloženě nadšená, že vše bude super. Jo houby, v sobotu ráno studená sprcha od té samé doktorky. Bohužel noc přežilo jen jedno embryo a ještě defektně se vyvíjející, takže tam museli dělení zastavit. Byl to pro mě a i pro manžela totální šok, nepočítali jsme s tím. Sice ti nejsem schopna pomoc s tím problémem krvácení před KET, já bych měla ET hned 2 dny po odběru a nekrvácela jsem, ale jinak vím, jaké máš pocity. Tolikrát dostaneš naději. Při stimulaci, při kontrolách UTZ, když ti rostou a přibývají folikuly, úspěšný odběr, plný nervů, a pak nakonec, je to všechno k ničemu. Je to pocit, jako kdyby tě jen někdo zkoušel, co všechno ještě jsi schopná přežít. Jsou to opravdová muka. Naděje je ti sebrána a nahrazenou prázdnotou a bezmocí. Není to vůbec jednoduché, pouhé přežití pár dní po tom všem se rovná nadlickému výkonu.
Já měla nejhorší stavy asi 3 dny. Pak jsem si s doktorkou naplánovala co dál a to pro mě byla velká úleva. Jsem velká bojovnice a chci jít do toho zase znova, co nejdřív, nemůžu už vystoupit z tak rozjetého vlaku. Musí se kolem mě něco dít, to mě uspokojuje a podporuje v dalším jednání a rozhodování.
Nejvíce mi pomohly holky z Psychiky, vším tím si prošly se mnou. Když jsem potřebovala politovaly mě, podpořily, poradily, vyslechly. Daly mi všechno, co jsem v tu chvíli opravdu chtěla a co mi pomohlo.  Anonymita je tam jednou velkou výhodou. Víme o sobě všechny intimní podrobnosti, známe svá trápení, problémy a dodáváme si velkou sílu v dalším boji.
Pokud budeš chtít, můžeš se k nám připojit. Je tam s náma docela legrace, protože někdy je třeba to brát s nadhledem.
Měj se moc hezky a přeji ti, abys vše zvládla s rozmyslem a klidem a hlavně aby to nejhorší období co nejrychle odeznělo.
 Venda

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Podaří se miminko?


Reklama