Kam kouknu, tam mimi

Snažení

Přítele mám jíž dlouho a tak jsme začali mluvit o miminku. Říkala jsem mu a říkám, že na to musíme pomalu, ale je to chlap a myslí si, že to půjde hned.

S přítelem začínáme již druhou ruku, to znamená, že jsme spolu už 6 let. Máme krásný vztah. Vůbec se nehádáme, naprosto spolu vycházíme. Již nějakou dobu jsem si přála miminko, a tak jsme o tom začali mluvit. Říkala jsem si že, když už je mi 26, tak je na čase, protože když se rozhlédnu kolem, tak je plno holek, kterým se miminko nedaří.

Tak nějak jsme pokus plánovali na září. Přítel říkal, to je v pohodě, proč by nám to nešlo, však to půjde hned. A já mu říkám: „si myslíš, že to bude hned?“ A co na to chlap neřekne: „jistěže se to povede.“ :) A ono nic. V září jsme to tedy zkusili poprvé, a když jsem dostlala měsíčky, byl z toho přítel víc nešťastný než já. Ale tak jsem si říkala, když ne teď, tak příští měsíc. Proč by ne, že? Jenže teď je konec ledna a ono pořád nic.

Ale co se nestalo. Jak kolem mě bylo plno holek, které nemohly otěhotnět, teď jakoby se najednou roztrhl pytel s těhulkama. Nejhorší je, že minimálně dvě moje kamarádky otěhotněly nechtěně přes antikoncepci. Říkám si, sakra co to je. Kam kouknu na Facebooku, tam miminko, nebo ultrazvuk. Jsem šťastná za všechny, ale já chci taky.

Jeden večer mi přítel volal, že jí celer. Říkám: „proboha proč celer?“ On mi říká: „ono je to dobrý na miminka.“ :) Tak se ptám: „a co mám jíst já, aby to šlo?“ Prý, když se tak koukám kolem nás, tak asi antikoncepci :D To jsem šla do kolem. Ale budu doufat, že se štěstí unaví a sedne si i na nás :)

Hodnotilo 19 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Misi-nnka
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 05.02.13 00:13

Víš ono se to určitě podaří!! Jen na to tolik nemysli. Ja si říkala, ze je to hodne divny v mých letech brzy neotehotnet. Pak jsem zacala i mít nějakou divnou ms tak jsem si ani nehlidala ovulaci a řekla ze mimi ted nechci a jednou proste přijde samo. A najednou jako kdyby mi mimi spadlo z nebe a krasny darek k Vanocum. Vubec jsem to nechapala ze tak najednou;) uvidíš ze brzy bude s vama :hug:

 
And-y
Ukecaná baba ;) 1265 příspěvků 05.02.13 00:31

Taky jsme si s přítelem říkali že to nebude trvat dlouho a nakonec jsme se snažili rok a pořád nic. Potom jsem chodila asi 4 měsíce ke gynekologovi pro různé prášky na podporu ovulace, kterou jsem vůbec neměla. Srovnalo se to, dostala jsem injekci a další měsíc jsem byla těhotná. Ale ta cesta k miminku byla zdlouhavá a náročná. Uvidíš že se to povede. Držím moc palečky :hug:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 05.02.13 07:14

Přítel je koukám stejnej vtipálek jako můj manžel… Gratuluji - není nic lepšího než mít chlapa se smyslem pro humor… to máš v životě fakt vyhráno :hug: :kytka: :potlesk:

Jakobych četla deníček o nás… Někdy je to cesta nesnadná a trvá dlouho, ale nám se taky podařilo… 10tý měsíc snažení, přirozenou cestou (po jednom prodělaném biochemku :( )

A během té cesty mi došlo jaký je to vlastně zázrak… a říkám si, že o tom to asi je. Proto ta cesta asi trvá déle.
Aby člověku došlo jaký je to obrovský zázrak a byl vděčný i za ty ranní nevolnosti, nevadily mu strie, otoky a kila navíc a pomalu se i radoval z obtěžujícího nočního močení, protože to přeci znamená, že miminko je tam kde má být a je OK :palec:

Přeji mnoho štěstí a hlavně žádné nervíky… je to zbytečné. Mimčo prostě jednou bude a basta! :pankac: :kytka:

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 05.02.13 07:21

Kam kouknu, tam složenka :mrgreen: Záleží na úhlu pohledu :D Neřeš, nepřepínej, sedne…mějte se :kytka: :mavam:

 
myšák1187  05.02.13 08:52

Přesně vím o čem mluvíš, my se rozhodli po 10-ti letech vztahu, vysadila jsem v říjnu a také nic, zatím až takto nepropadám beznaději, myslím že tak rok snažení není nic neobvyklého, natož jestli jsi brala antikoncepci dlouhodobě :nevim: já se upínám k tomu že se na jaře budeme stěhovat a budu mít myšlenky někde jinde(ono totiž rada nemysli na to je dobrá, ale přeci jen to člověk někde vzadu pořád má :,( ) Držim palečky

 
lenty
Závislačka 4300 příspěvků 05.02.13 10:28

Nic si z toho nedělej, 5 měsíců není tak dlouhá doba. My se o první snažili 8 měsíců. Pak v létě 2012 jsem otěhiotněla ani jsem nevědla jak, ale boužel jsme o miminko přišli. A teď se znovu pokoušíme od listopadu a taky se nám ještě nepodařilo.

 
hanci.hp
Nováček 3 příspěvky 05.02.13 11:40

Poprvé jsem taky otěhotněla přes antikoncepci, tedy, ne že bych ji brala nějak moc poctivě :oops:, ale stalo se to. A když jsme se s novým přítelem rozhodli si pořídit tedy společné dítě, doslova jsme v situaci - moje děti, tvoje děti a naše děti. Každý už jedno z předchozího vztahu máme, strašně jsem se bála, aby to vyšlo. První měsíc se ms dostavila, přítel to moc vážně nebral, jeho syn se povedl po 3/4 roce, ale já jsem z toho byla úplně špatná. A když se druhý měsíc objevila i druhá čárka na testu, najednou jsem se nemohla vyznat v pocitech. Jsem ráda, nebo nejsem? Byla jsem, bohužel to těhotenství nevyšlo a tak se snad za nějakých pár měsíců pokusíme ještě jednou.
Jedna maminka - snažilka (tak divně to zní!) mi doporučila pít kontryhel - dvě lžičky vyloužit v hrnku a vypít každý den. Prý to srovnává menstruaci a připravuje na těhotenství. A prý to dokonce i pomáhá. Vyzkouším to. Tak hodně štěstí :).

 
blanula19
Závislačka 3557 příspěvků 2 inzeráty 05.02.13 11:51

Když jsem vysadila antikoncepci, řekla mi gynekoložka, že buď se tělo zblázní a budu těhotná hned nebo pak cca za 6 měsíců, než se dostane vše do normálu. Otěhotněla jsem přesně po 6 měsících od vynechání prášků. Ale je fakt, že já na to moc nemyslela, vysadila jsem prášky dřív, než jsem se dostala do stádia „toužím po mimi“ - právě proto, abych se vyhla případným sklamáním nad přicházející menst.
Zkus na to nemyslet a uvidíš, že se zadaří. Ono 5 měsíců opravdu není žádná doba.

 
JuliKo
Kecalka 454 příspěvků 05.02.13 11:51

Tak určitě popíjej kontryhelový čajík, zobkej kyselinu listovou, pořádně vysleduj plodné a neplodné dny a prstíčková metoda taky velmi často funguje ;) Je toho mraky čím člověk sám může pomoci.Ale jak píší holky… zkoušíte zatím chvilku, takže nic se neboj! Ono to pujde :hug: Přeji co nejdříve krásnou dálnici na testovacím proužku :palec:

 
Fima
Nadpozemská drbna 28613 příspěvků 05.02.13 12:34

Neboj, mimčo určitě bude, snažíte se krátce, tohle je naprosto normální doba. Miminko holT přijde tehdy, když je správná doba, není to jít si jako koupit teď hned rohlíky. ;)

U nás první těhotenství vyšlo po roce, prvním cyklu braní Provery, skončilo to bohužel jako ZT. Druhé dítko se nám povedlo po osmi měsících a pak jedné stimulaci Clostilem a to třetí (druhé) se nám povedlo jen tak mimochodem, neplánovaně o rok dříve a ještě přes kondom. Pila jsem tedy kontryhel na srovnání cyklu a pomalu se připravovala zase na běh na delší trať. A přišlo překvápko samo. Neřešila jsem, neplánovala, nesnažili jsme se, mám diagnostikování PCO a endometriozu a asi byla zrovna ta správná konstelace všeho.

Příspěvek upraven 19.11.15 v 14:52

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 05.02.13 13:26

Neboj určo to vyjde pokud si brala antikoncepci, tak je to docela normální, že to hned nejde… já to tedy zatím nezažila já sem otěhotněla plánovaně neplánovaně právě z toho důvodu, že některé holky na těhu čekají i roky, tak sem si řekla, že to tteda od srpna odstartujeme, chtěla sem otěhotnět až další rok, ale co se nestalo v září sem našla //. je to teda už nějký ten rok pozpátku, ale ted chceme pořizovat sourozence a já už mám depky, že to za tři měsíce nestihnem… začnem se snažit od června po svatbě a aby mě to vyšlo na navazující mateřskou měla bych to stihnout do září… Takže sem na to zvědavá pořád si říkám tak co tak pak pudu do práce na chvilku a pak se uvidí :palec:

 
papopy
Kecalka 474 příspěvků 05.02.13 15:00

Nám to trvalo 1,5 roku a pak jsem šla na lapadoskopii, kde zjistili, že mi neodchází vajíčka (ale měla jsem rozhozenou menstruaci a třeba jsem to 4 měsíce vůbec nedostala), udělali mi driling, po zákroku další měsíc menstruace a pak hned jsem byla těhotná. Druhé mimi bylo hned napoprvé až jsem z toho byla překvapená. Kup si kyselinu listovou a jestli máš rozhozenou menstruaci, doporučuju Femigard, ten mi tenkrát moc pomohl a menstruace mi naskočila.

 
Misheila
Kelišová 5697 příspěvků 05.02.13 17:33

Držím pěsti, chce to se trochu uvolnit a nemyslet na to. Čím víc to člověk chce, tím víc se to né a né podařit. U nás to bylo obdobně až se najednou, dosti nečekaně, objevily dvě čárky na testu :) Věřím, že dřív nebo později se to určitě podaří :)

 
Eteas
Echt Kelišová 8157 příspěvků 05.02.13 18:12

Mně radili brokolici, třeba taky pomůže ;)

 
Sisi S
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 05.02.13 20:45

S manželem se snažíme 5 let..Ty pocity když se druzí baví o miminkách, nebo je mají..sdílení fotografií ultrazvuku nebo čerstvě narozených miminek je mi tak líto..že mi vždy ukápne slzička..Říkám si ale ještě pořád, je mi 29 let, jednou to přijde…a když sleduju jak třeba celebrity to mají s dětma..? Kdy otěhotněla Simona Krainova? Až po 30tce..a má už 2 děti.. Nic ji neuteklo..a tobě taky nic neuteče neboj se. Nesoustřeďte se na to a milujte se kdykoli a kdekoli.
Já vím, nejsem zrovna ten typ který může radit, když samo nám se ještě nepovedlo..ale druhým se radí lépe, znáš to :mrgreen:
Co se doporučuje? Mužům vitamíny - selzing, pít čaje kopřivové..Ženám vitamíny v podobě selzing, C, E, a ženské čaje..
Držím moc palce :hug: :andel:

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 05.02.13 21:24

V dobách snažení, kam jsem koukla taky bylo mimi, těhulka, kočárek… je to zákon schválnosti, obrníš se ;) Pořád se ještě nesnažíte dlouho, k nám to štěstí přišlo za dva roky a paradoxně když jsme se přestali snažit. Takže věřím, že se to podaří, ještě to nech chvíli pracovat a moc a moc držím pěstičky a vitamínky jsou určitě dobrá věc ;)

 
Irinka0210
Závislačka 4410 příspěvků 05.02.13 22:16

Držím pěsti, ať se brzo zadaří, my se snažíme skoro 7 let a pořád nic, ale doufat nepřestávám :hug:

 
bjetuschka
Závislačka 4015 příspěvků 05.02.13 22:56

Jestli jste zacli v zari, tak to jeste neni zadna doba. Urcite se brzy zadari, neboj :) Zkus kontryhelovy caj :)

 
krupkobrani
Kecalka 199 příspěvků 05.02.13 23:02

Ahoj to je asi typicky pripad, take poprve se nam zadarilo az po vice nez roce, kdyz jsme to vzdali se stejnym scenarem jak pises ty. no a po druhe jsem si rikala, nebot jsem uz i starsi(34), ze tomu dame dva roky a kdyz nepujde tak hold nepujde a manzel zakopl upadl na mne a bylo :-))))temr napoprve. Byla jsem vyjukana jak mlada holka. Ja hodne myslim, ze je to prave ta psychika, u druheho jsme jak pubosi hledali minutu kdy mala zaspi, nic neresili a slo to jak po dratku, zadne hlidani ovulace, zadny sex pravidelne pred po a tak. Na prvni mas moc casu premyslet, sledujes kde co a cas ti utika desive pomalu. Neboj ono se zadari, never, ze to kazdemu jde hned, nekomu rok nekomu hned, ale dulezite je, ze kdyz se to ma zadarit tak ma byt zdrave miminko a to je to nejdulezitejsi. Telo si ten spravny cas najde. Ona je to celkem alchymie, co vse musi zacvaknout do sebe. Hlavne pozor na ten stres, to je peklo, to telu vadi nejvic.
Jinak z druhe strany, tolik sexu co si uzijes pri snazeni uz budes jen vzpominat. Nam se narodil totalni nespavec a na ty zlate casy jsme casto jen mohli vzpominat. :-)))) tak si to aspon poradne uzivejte :-)Ted se povedlo hned a zese nemuzem kvuli mimi tak to ma i opacnou stranu mince :-))) :roll:

Příspěvek upraven 05.02.13 v 23:05

 
jitukka
Kecalka 193 příspěvků 07.02.13 09:45

@hanci.hp no já antikoncepci brala čtvrt roku tak před 5 lety…nesedla mi, hrozně sem přibrala tak jsem ji vysadila… 8o

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama