Kdo mi poradí?

Ostatní

Chtěla bych znát svá práva, jsemli těhotná a je mi skoro 17 let. Máteli nějaké zkušenosti, poraďte mi, prosím.

Za tři měsíce mi bude sedmnáct let a jsem již měsíc těhotná. Mám v hlavě obrovský zmatek a spoustu otázek.

Ve svých čtrnácti až patnácti letech jsem udělala mnoho chyb a byla jsem v Diagnostickém ústavu kvůli předávkování léky na uklidnění. Mám i nějaké problémy ve škole a to absolvuji již druhou střední školu.

Mám teď obavy, jestli mi dítě nevezmou, porodím-li za těchto podmínek dříve než budu plnoletá. A jaké překážky budu muset překonat, abych si svoje miminko mohla nechat? Může mi někdo z Vás poradit?

Váš příspěvek
Zdenek
Stálice 74 příspěvků 14.01.02 19:46

Myslí, že by jsi se mohla obrátit na Fond ohrožených dětí, kde jsou jistě i specialisti na podobné problémy jako máš Ty. Na jejich internetových stránkách www.fod.cz jsou kontakty na jednotlivé pobočky www.fod.cz/pobocky.htm . Tobě nejblíže budou asi Pardubice Masarykovo nám. 1484, 530 02 tel. 040/671 44 13

Krasomila
Nováček 7 příspěvků 31.01.02 15:51

Chceš-li si dítě nechat,bude zřejmě muset někdo plnoletý z Tvé rodiny požádat o tzv. OPATROVNICTVÍ Tvého dítěte,jinak hrozí riziko,že Ti miminko odeberou!Nevím to sice stoprocentně,ale usuzuji tak na základě příběhu jedné nezletilé maminky odvysílaného asi před 10 dny na ČT1 v pořadu „Tady a teď“( v rámci Televiz.novin).Také nebyla plnoletá,a protože si její matka (tedy babička dítěte) včas nepožádala jakožto zletilá rodinná příslušnice o tzv.opatrovnictví dítěte(samozřej­mě,že nikdo z nich to nevěděl!),jednoho dne přišli ze „sociálky“ a dítě jí sebrali a dali do kojenec.ústavu!Zou­falá matka je tam pak pětkrát denně chodila kojit!Tak - takové jsou zákony v našem státě,takže - doporučuji co nejdříve v tomto ohledu jednat!Drž se,čau!

Vložit nový komentář