Láska na celý život

Porod

Rozhodla jsem se podělit o nejkrásnější období a den našeho života.


3 komentářů


4 komentářů

Psal se rok 2012 a já stále řeším své rozpadající se manželství. Ano, byla to opravdu chyba.

Kupuju byt a stěhuju se společně s manželem do částečně zrekonstruovaného bytu. Ještě tu je spousta prace, ale aspoň to bude podle nás. Jenže po pár dnech už vim, že to tak nebude. Nebyl schopný ani smontovat skříň, na vše měl dost času, televize a playstation fungovaly, nic víc nepotřeboval. Já stále víc utíkala z bytu pryč - nemohla jsem tam být, vůbec mě neposlouchal, s ničím nepomohl.

A tak jsem se chodila bavit a vypnout. Opět jsem začala jezdit na kafíčka s nej kámošem. Začal s náma jezdit i můj přítel.

Wau, co to je za kluka? To charizma, ty oči, ty bláho… Vůbec jsem ho nepoznala. Ostříhal a jak mu to slušelo.

Uplynulo pár dní, Silvestr a já už byla rozhodnutá, že bude rozvod. Byla jsem a stále jsem zamilovaná až po uši. Přestala jsem řešit, jestli nás někdo uvidí nebo ne.

Rozvod běžel plným proudem, ex přestal vyvádět, už měl novou přítelkyni (později jsem se dověděla, že spolu byli dřív než já s přítelem). Zkrátka vše běželo, jak má. :)

Od začátku jsme si nedávali pozor, oba jsme cítili, že to tak má být - a šup, první týden v červnu začínám uvažovat, že očekávaná menstruace nepřišl. Kolik to je dní? Hm, 5, tak ještě počkám. Nevydržela jsem, v práci do mě šili: „Určitě si těhotná.“ Blbost. :D Nevydržela jsem a šla si koupit test - a juuu, dvě čárky. To štěstí, co mě zaplavilo! Byla jsem úplně v šoku štěstím. Poradu už jsem vůbec neposlouchala. :D

Hned druhý den objednat k doktorovi, čekala sem 10 dní, než jsem šla na kontrolu.
„Tak se na vás podíváme, lehněte si…nooo gratuluju, maminko,“ nejhezčí slova, co jsem slyšela. V tu chvíli, ale i strach, aby vše bylo v pořádku. Rozhodla jsem se, že do 12.tt nic v práci nepovím. Přítel byl nadšený a hrozně se těšil.

Nakonec jsem musela kvůli práci nastoupit na rizikový. První dva měsíce jsem byla ráda, bylo mi opravdu zle. :( Přítel se o nás staral, vařil, uklízel, no nádhera. A já už lítala po netu a přemejšlela co koupit. :D

30. tt poslední velkej ultrazvuk a ano, opravdu budeme mít holčičku, i když si přítel přál jako první kluka, bylo na něm vidět to štěstí. :) Řekla bych, že malá ho měla omotanyho kolem prstů už po tomhle ultrazvuku. :D Každej den jí povídal, hladil a trošku i zlobil.

Zbytek těhotenství probíhal v pořádku, cítila jsem se skvěle. Bříško mi rostlo a celkové 20 kg nahoře, ale to jsem vůbec neřešila. Hlavně že malá je v pořádku. Termín smě měli 4.2. Malá si ale vybrala jiný datum. Já mám narozeniny 11.2. a naše zlatíčko si vybralo datum 12.2. :) Jediný týden, kdy musel přítel odjet na otočku, ano, ten den si naše malá vybrala, že konečně vykoukne na svět. :)

Bylo 11.2., kontrola: „Zatím to nevypadá na porod, udělám Vám Hamiltona a když nic, 14. nástup na vyvolání.“ Teda celkem to bolelo, ale rozchodila jsem to. :) Zbytek dne už sem jen ležela, k večeru opět poslíčci, jen tentokrát mi nebylo dobře, udělala jsem si vanu.

Telefon - naši ti přijdou popřát, nic víc sem si nemohla přát. Už jsem seděla a pomalu občas rozdejchavala.

Konečně jsou pryč. :D

Večer probíhal jako posledních 14 dní klasický pár stahů a nic.

Přítel usnul, já pořád koukala na telku a opět jsem nemohla usnout. Cca v jednu konečně usínám, ovšem ne na dlouho. :D 2:15 praskla mi voda. Přítele budím se slovy „Do prdele, do prdele…“ :D

3:00 příjezd porodnice, ozvy v pořádku, já otevřena na ani ne 1 cm. Přítele poslali domů. Já po příchodu na pokuj do 10 minut dostala kontrakce, ale úplně mě překvapila ta bolest. Okamžitě byly po 5 minutách.

4:00 „Co tak kňučíte, musíte dýchat,“ opravdu povzbuzující od porodní asistentky. Kdy bude moct přijít přítel??? Až tak v šest, v sedm, nic se nechystá. Dodnes nechápu, proč nemohl být se mnou, byla jsem na pokoji sama.

5:30 volá mamka, jak jsem na tom. Po zjištění, že u sebe nemůžu nikoho mít, je vytočená. Byli 5 minut od porodnice, takže se sebrala a dorazila. Cca 6:30 dorazí přítel, u mě pořád stejný - kontrakce co 5 min, ale pořád cca na 1 cm.
Ujišťuju ho, že to stihne a může jet.

Teda pak už si to časově moc nepamatuju, kontrakce byly děsně bolestivý, chodit jsem nemohla. Sotva jsem se doplazila do sprchy, kde mi mamka sprchovala záda.
Po příchodu sestry se mamka ptá, jestli mi může zaplatit nadstandard - bohužel ne, podle asistentek zbytečný.

V cca 11 hodin jsem otevřená na 3-4 cm, konečně mohu dostat oblbovák, ať si odpočinu. V cca 13 hodin porod nepostupuje. Na doporučení doktorky epidural - ten mi teda vůbec nezabral. Bolesti jak blázen už po 5-3 minutách. Po cca 2 hodinách druhá dávka, taky nic.

Výměna doktoru, :( to bylo to nejhorší. Porod stále nepostupoval, malá neklesala, já se neotvírala. Dělali mi ultrazvuk, u kterýho mi řekli, že neví, proč to nejde opravdu. Povzbuzující.

V 16 hodin konečně přítel dorazil, přebírá štafetu po mamce, která už si potřebuje odpočinout a chodí brečet do koupelny. Dál řeší s PA, co dál. Ani oni nechápou, proč už neležím na sále. :( Od těch 16 hodin už si opravdu vybavuju jen útržky - přítele, jak mě drží za ruku…pobíhají mamku…a já pocit jedny nekončící kontrakce.

17:30 záchrana! Jelikož se nic neděje, jedeme na sál, malá půjde císařem. V tu chvíli pro mě úleva, ale v zápětí strach. Na sále byli všichni moc fajn. Jen po píchnutí anestézie jsem místo půlky těla necítila skoro celé, opravdu děsnej pocit. :( Malá se narodila v 17:59, ale podle mamky a přítele v 18:01, tak bůh ví, jestli nebylo ještě něco špatně. :(

Tak tohle byl můj zážitek z porodu. Malá je úžasná, měla 50 cm a 3685 g a hned ukázala svůj úžasnej ječák. Hned jak jsem ji viděla, Láska na celý život…

Moc Tě milujeme, Verunko naše. :*

Hodnotilo 32 lidí. Score 3.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Romka723
Stálice 79 příspěvků 20.06.14 11:41

Gratuluji k malé, ale za mě překotný deníček.

 
Máma21
Závislačka 3756 příspěvků 20.06.14 13:06

Strašně moc chyb a působí na mě dost zmateně ;) :nevim:

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 20.06.14 13:24

Ne každý má spisovatelský vlohy, nevim, že se tu poslední dobou rozmohla tahle móda - na všechno mít kecy :nevim: Četla jsem spoustu horších deníčků i se čtyřkovym hodnocení…
Gratuluji k Verunce a mne osobně se deníček líbí víc než kdejaký přeslazený dojáky :palec:

 
terien
Závislačka 4810 příspěvků 20.06.14 14:02

Kdybych se v tom vyznala, možná bych si i početla :mrgreen: Každopádně gratuluju k holčičce :kytka:

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 20.06.14 14:41

Nevím co řešíte, já to tedy přečetla úplně bez problémů :)
gratuluji k verunce :)

 
Gerojka
Kecalka 243 příspěvků 20.06.14 20:04

Gratuluji k holčičce :kytka: Řekli po operaci doktoři, proč porod nepostupoval?

 
kaja00
Extra třída :D 12587 příspěvků 20.06.14 21:28

Gratuluji k Verunce :kytka: Mas to pekne napsane ;)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 20.06.14 22:46

Gratuluju k miminku. proč porod nepostupoval? byl problém u miminka?

hodně zdraví

 
wladka73
Ukecaná baba ;) 2169 příspěvků 21.06.14 16:54

Trošku zvláštní deníček ale vše jsem pochopila. :) Gratuluji k Verunce. Toto jméno mám moc ráda, taky jsem měla mít Verunku ale… :(

 
Jitka79
Závislačka 3531 příspěvků 2 inzeráty 21.06.14 22:05

Hezký deníček. Máme doma také Verunku-ta už je větší a pak Markétku narozenou 10.2.2014:)

 
Domíisek
Ukecaná baba ;) 1526 příspěvků 22.06.14 22:54

Bohuzel mi nedokazali doktori vubec vysvetlit co se delo, ze porod nepostupoval…sem tedy dost zvedava jak priste…

jinak za chyby se omlouvam pisu z mobilu

 
novamaminka
Povídálka 44 příspěvků 09.07.14 13:40

Gratuluji, at vam dela radost :-) :,(

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama