Napíši vám příběh o Petře a Ondrovi

Neznám žádnou dívku/slečnu/ženu, která by netoužila prožít pravou, vášnivou a spalující letní lásku. Jako holka jsem vždy o takové lásce snila. Mé sny podpořily romány Lenky Lanczové, které jsem snad znala nazpaměť.

*

Nikdy by mě nenapadlo, že budu mít v životě to štěstí si zažít léto jako z románu. Na svůj letní románek jsem si musela počkat do roku 2013. V tom roce jsem na začátku ledna začala pracovat v jazykové škole, jako nezadaná jsem koukala kolem sebe, ale motýlci v břiše nepřicházeli a léto se rychlostí blesku blížilo. Když vtom mě oslovila šéfová, jaké mám plány na začátek července a pozvala mě, abych jela do Tater s partou jejích kamarádů, přičemž „ten“ jeden se vracel z ciziny a rád by někoho poznal.

Její nabídka mě poprvé popudila, nelíbilo se mi, že moje šéfová mi chce někoho dohodit (přeci nejsem zoufalka) a potom se mi nepozdávalo, že dotyčný se vrací z ciziny. Z vlastních zkušeností cestovatelům moc nevěřím, nejsou to většinou lidé, kteří touží se usadit (já ano). Po přemlouvání slovo dalo slovo a já se do Tater, s lidmi, které jsem neznala, nakonec vydala. Jela jsem tam s tím, že si užiji dovolenou, šéfce udělám radost a vše bude jako předtím. V hlavě mi jen běželo, že se stejně do nikoho nezakoukám a už vůbec ne do cestovatele.

Přišel den D, parta mladých lidí byla moc fajn, sjížděli jsme se na nádraží a z celé skupinky jsme čekali na poslední auto – auto s cestovatelem. Když se otevřely dveře auta, podlomily se mi nohy. Vystoupil mladý, opálený, vysportovaný sympaťák, co se vrátil z Ameriky, kterou projel od severu na jih na kole. Přišel ke mně, představil se, podal mi ruku a s lehkým úsměvem řekl „ahoj, já jsem Ondřej“. Věděla jsem, že je zle, a měla jsem pocit, že jsem se do něj zamilovala už na tom šedivém nádraží (od té doby věřím v lásku na první pohled).

V Tatrách jsme se oťukávali, hodně jsme si povídali a navzájem se seznamovali. Po příjezdu z Tater jsem se dočkala sms zprávy, ve které bylo i pozvání na kafe. Ani vteřinu jsem neváhala. S Ondrou jsme si prostě sedli. To léto 2013 bylo nezapomenutelné, krásné, plné lásky, motýlků v břiše a romantických chvil. Dodnes mám vůni toho léta v nose a nikdy na něj nezapomenu. Od tohoto léta uběhla spousta času a my letos oslavíme společné páté výročí.

Za těch pět let jsme toho spolu hodně zvládli. Randili jsme, měli jsme vztah na dálku, přestěhovali jsme se do Prahy, vzali se, zplodili syna, plánujeme stavět domeček snů a návrat do našeho rodiště.

Ondra je můj životní partner, manžel, kamarád, otec mých dětí a člověk, kterého nade vše miluji. Jsem vděčná, že jsem tenkrát neodmítla a na dovolenou s cizími lidmi se vydala. Bylo to léto jako z románů, o kterém budu (snad) jednou vyprávět svým vnoučatům :)

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
15.6.18 10:13

Moc hezky denicek.gratuluju :-) at to klape :,( :?

 • Zmínit
 • Nahlásit
4170
15.6.18 14:49

Ja jsem take takova romanticka dusicka, ktera vyrostla na knihach Lenky Lanczove a jeste dnes, po 20 letech se k nim obcas vrati :oops: :) Neni zivot prave v tomhle krasny? Ze zdanlive takova mala rozhodnuti ( jet ci nejet do Tater) nam uplne zmeni zivot? Me podobne bezvyznamne rozhodnuti zmenilo zivot pred osmi lety a pred mesicem jsme s manzelem oslavili pate vyroci svatby a v rijnu se dockame narozeni prvniho mrnouska - nasi vysnene holcicky :srdce:
Preji i vam, at vam to nadale klape a laska nikdy nevyprcha :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
13291
15.6.18 21:02

Hmm, to je zajimavy pribeh a moc hezky. At vam to klape!

 • Zmínit
 • Nahlásit
3760
15.6.18 21:21

Také jsem potkala svého životního partnera na cestách přes další lidi. Jsme spolu přes 10 let, manželé a 2 děti, domek, přestěhování. Vše proběhlo :palec:

 • Zmínit
 • Nahlásit
106
15.6.18 22:35

Děkuji všem, moc ráda na to léto vzpomínám :)

 • Zmínit
 • Nahlásit
13589
15.6.18 23:39

@bogape Zdravíme z eMimina,

to je ale krásný příběh, přesně jako z romantických filmů.

Přejeme Vám, ať to klape i dál. Dejte nám zase za čas vědět, jak se u Vás vše vyvíjí a co podnikáte. :)

Pěkný víkend! :kytka:
adminka Eliška

 • Zmínit
 • Nahlásit
3723
16.6.18 17:59

Krásný :srdce: Knížky Lenky Lanczové mám dodnes celou sbírku :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
3396
17.6.18 22:21

Přeji hodně lásky :kytka: Krásný pribeh.

 • Zmínit
 • Nahlásit