Mé tři porody

Porod

Všechny mé tři porody proběhly velmi rychle a všechny byly nádherné. Začalo to roku 2003. S přítelem jsme se dohodli, že děti plánovat nebudeme. Až bude vhodná doba, tak si pořídíme miminko, ale život to zařídil jinak a já jsem v březnu, na své narozeniny, zjistila, že jsem těhotná. Přítel i okolní rodina nadšení nebyli a velice mi to rozmlouvali. Byla jsem skoro v sedmém týdnu, krásně nám bilo srdíčko, takže pro mě nepřipadal pro mě v úvahu.

Těhotenství probíhalo přímo ukázkově, žádné nevolnosti, pálení žáhy nic. Ani jsem nevnímala, že jsem těhotná, protože do šestého měsíce jsem neměla žádné bříško. Termín porodu jsem měla stanovený na 19. 12. 2003. Byl pátek 5. 12., Mikuláš, a já jsem se ráno za pět půl osmé probudila s mírnými bolestmi břicha. Bolesti byly po pěti minutách a jenom velice slabé. Jelikož jsem byla prvorodička, nevěděla jsem, o co jde. Přítel byl ten den ráno s kolegou u nás na kafi, a tak se mě ještě přišel zeptat, jak mi je. Odpověděla jsem mu, že celkem dobře, jen mě trochu pobolívá břicho, že to nic není, že si jen zajdu k doktorovi na prohlídku, a kdyby něco, tak zavolám. Odešel tedy do práca já jsem ještě na půl hodinky usnula.

V osm jsem vstala a oblékala se, že jdu k tomu dr. Naštěstí měl ordinaci jen pět minut pěšky od mého baráku. Nedostala jsem se ani do půlky cesty a přepadly mě děsné bolesti. Musela jsem na bobek a pěkně v klidu prodýchávat. Cesta domů, necelých sto metrů, mi trvala 15minut. U baráku byla ještě v tu dobu lavička, tak jsem se na ni uvelebila a pořád prodýchávala. Bolesti ustoupily a já jsem to riskla po schodech na horu. Do třetího patra jsem vyjela výtahem, kde jsem se už dost kroutila.

Doma jsem hned volala muže, ať přijede, že jedeme rodit. Než muž přijel, už jsem po obýváku lezla po čtyřech, jaké jsem měla bolesti. Muže dovezl kolega v 9,20 z práce prý proto, že kdyby naše škodovečka stávkovala, musel by nás odvést on. Chytla na poprvé a já už si to zkroucená štrádovala k ní, aby mě odvezla do porodnice. Nemocnici jsme měli dvacet kilometrů daleko, ale naše autíčko se nenechalo zahambit a svištělo pěkně 120 km/h směr nemocnice.

Přijeli jsme v 9,45h, ihned na vyšetřovnu, dovyplnit papíry, sestřičce jsem už vše diktovala jako robot, mezitím mě ještě udělali poslech srdíčka a v deset hodin mě vezli na sál. Ani klystýr mi nestihli dát :) Tehdy jsem rodila na sále, kde bylo jen starší lůžko, umyvadlo a malá televize. Bylo 10,10 a nikde nikdo. Tak volám na sestřičku, že už asi budu tlačit. Sestřička odněkud hlásí, že ještě určitě ne, ale jde se na mě podívat. Najednou má naspěch, protože už vidí hlavičku, volá doktora a jde se na to. Já jako prvorodička bez jakýchkoliv informací jsem tlačila, kdy jsem neměla, a během minuty jsem jim tam začala kolabovat.

Hlavička už byla venku, ale já jsem už neměla síly, sestřičkám se ztrácely ozvy srdíčka, a pak to šlo na ráz. Jedna sestřička z jednoho boku, druhá z druhého, na další kontrakci zatlačit, sestřičky mi hopsaly po břiše a napodruhé byl synáček venku. Položili mi ho na prsa, nechali pohladit a hned s ním pryč. Byla jsem šťastná jako nikdy v životě. Ulevilo se mi, že už to mám za sebou a po těle se mi rozlil takový nádherný a nepopsatelný pocit. Syn dostal jméno Patrik a narodil se 5. 12. 2003 v 10,15 hodin.

Pokračování příště

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
beruska03
Kelišová 5394 příspěvků 18.06.12 10:26

Tééééda, to byl fofr :) :potlesk:

 
Kapřík90
Závislačka 3089 příspěvků 18.06.12 11:07

Super porod :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 18.06.12 11:09

To byla teda rychlost :mrgreen: už se těším na další deníček, to jsi asi ty ostatní porody už nestihla do nemocnice co??? :lol: :hug:

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 19.06.12 19:26

Moocc krasny porod

 
Maklik
Povídálka 26 příspěvků 24.06.12 03:03

Ale jo stihla sice taky jen o fous ale to až příště… :D :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama