Moje lásko

Rodičovství

Za pár týdnů to bude rok, co jsem tě poprvé držela v náručí. V té chvíli jsem byla šťastná, že jsi krásná zdravá holčička, že už máme porod obě za sebou a že už tě mám u sebe na světě.

Tenkrát si byla jen takový malinkatý fialový uzlíček ;-) a já místo těch všude popisovaných okamžiků dojetí a návalů mateřského štěstí cítila jen šílenou úlevu. Šílenou únavu a taky strach, abych tě náhodou neupustila na zem, to byly naše první společné chvíle. :lol: Ještě jsem si neuměla naplno představit, jak silné to pouto a láska, co mezi námi tím okamžikem vznikla může být.

To, co cítím teď, když tu spinkáš v postýlce s přitisknutým krtečkem na tvářičce a já Ti tady píšu svoje vyznání, to se slovy moc popsat nedá. Ta směs pocitů, neskutečné lásky, neskutečného každodenního strachu o Tebe, zodpovědnosti a nejistotě, jestli dělám všechno správně, vzpomínek na Tvůj první úsměv, první zoubek, první krůčky… Mezitím tisíc úplně obyčejných situací, kdy stačí se na Tebe jen podívat, rozesmát, dát pusinku a jsem v tu chvíli obyčejně neobyčejně šťastná. Dalších tisíc situací, kdy jsem naopak totálně zoufalá z Tvého breku, vztekání a chci Tě vrátit na chvíli zase zpátky do břicha. :lol:.

Těšení se, jaké to bude až budeš umět čím dál víc povídat, kreslit. Až půjdeš poprvé do školky, do školy.

Že bych pro tebe bez rozmýšlení umřela.

Je toho strašně moc Elinko, slovy se to těžko všechno vyjádří. To všechno je v mém pohlazení a těch dvou slovech: miluju Tě - jako nikoho na světě.

Vím a je mi strašně líto, že náš start nebyl zrovna nejrůžovější. Už v těhotenství v bříšku sis se mnou prožila spoustu stresů. Všechno se ve mně svírá, když si představím, že úplně na začátku, když jsem se o Tobě dozvěděla, jsem přemýšlela o tom Tě nemít… :-( Tyhle vzpomínky při pohledu na Tebe, moje štěstíčko, bodají jak nůž. Doufám, že si moje myšlenky tenkrát vůbec nevnímala a děkuji bohu, že jsem se tak nerozhodla. V životě už jsem udělala spoustu průšvihů a špatných rozhodnutí, ale Ty jsi naopak moje nejlepší rozhodnutí a nikdy to nebude jinak, ať se stane cokoliv.

Chceme Ti s tátou připravit ty nejkrásnější první narozeniny. Už se moc těším, jak se budeš tvářit na dort, jak budeš zkoumat svíčku a jak se Ti budou líbit dárečky. Snad si přitom nevšimneš, že Tvojí mámě bude zároveň i smutno. Z toho, že kvůli mně si s Tebou tuhle první slavnostní chvíli neprožijí babička s dědečkem. Až Ti přijede popřát druhá babička, bude mě to asi hodně bolet, že moje máma se spokojí jen s tvýma fotkama. Ty za to nemůžeš, to já jim ublížila, ale tolik mě mrzí, že to všechno smutné mezi námi dospělými nepřímo odnášíš i Ty.

Vlastně až teď když mám tebe, když cítím tu neskutečnou mateřskou lásku k Tobě. Nedokážu si představit a děsí mě představa, že bysme se v budoucnosti, až budeš dospělá, měly takhle odcizit a přestat vídat. :-( I když to bude až za moc dlouhou dobu, už teď prostě vím, že pro mě pořád budeš moje malá holčička a ať uděláš jakoukoliv životní botu, NIKDY Tě nepřestanu milovat. Věřím a vlastně ve skrytu duše cítím, že moje mamka to má přesně takhle se mnou a trápíme se navzájem obě. Jenže mi to nechce pořád ještě přiznat a dát najevo.

Broučku můj, vztah rodič a dítě může být tak složitý. Mně je kvůli Tobě opravdu strašně líto. Kolik času ještě musí uběhnout, kolik tvých důležitých momentů babička s dědou promeškat, než se snad vše trochu srovná. Já Ti slibuju, že se budu snažit ze všech sil, abys byla šťastná a spokojená a naše dospělácké bolesti pociťovala co nejméně. Pro nás dva s tátou jsi už rok to jediné a nejdůležitější na světě. :srdce:

Hodnotilo 26 lidí. Score 2.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
gabousek
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 28.11.13 00:21

První, co mě napadlo po přečtení tvého deníčku, je poslat ho tvým rodičům k přečtení… :kytka:

 
Maja25
Závislačka 3824 příspěvků 28.11.13 01:05

Nádherný deníček. :hug: Dokud jsem sama neporodila našeho syna, tak jsem nechápala, co to ta mateřská láska je. Jak je nádherná a zároveň děsivá. Když se člověk bojí, zda všechno dělá tak, aby ty naše prdelky byly šťastné. :)
Doufám, že se vše pak srovná a malá bude mít obě babičky. A pak bude v dospělosti vzpomínat na babičku a dědu s úsměvem. :)
Synovi bohužel dědeček zemřel měsíc před početím, druhý dědeček stojí za… a tak má jen jednu babičku a,,dědu´´. :nevim: A mě to mrzí, že malý nezažije ty nádherné chvíle u babičky a dědy (prázdniny, dovolené, Vánoce a já nevím co ještě).
Takže ti přeji aby se Vám vztahy urovnaly a všichni jste byli spokojený. :hug: :kytka:

 
Malike
Echt Kelišová 9680 příspěvků 28.11.13 06:42

Krasne a tak trochu i o me…taky jsem sve dite malem dala pryc a dnes ho miluju tak mocccc…u me bohuzel ma jen babicku a pubertalniho strejdu…a prababicku…tata jeho zdrhl do ciziny a muj je ozrala, tak se snim nikdo nestyka…

 
Uživatel je onlineCuddy
Extra třída :D 13117 příspěvků 28.11.13 06:43

Tvuj pribeh si pamatuji. Bud trpeliva, rodina to musi prekonat. Nikomu neprospeje zivit nejake krivdy a nevrazivost vecne. Je dobre, ze tve mamce jeji rozpolcenost mezi laskou k jedne a podporou druhe dceri usnadnujes alespon posilanim fotek. I to je ve vasi situaci asi pokrok. Drzim palce, at se daji vztahy co nejdrive do poradku a dekuji za napsani pokracovani pribehu. :kytka:

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 28.11.13 09:07

@gabousek napadlo me to same :think:

 
ALENA G
Kecalka 129 příspěvků 28.11.13 09:13

Krásné a smutné zároveň :kytka: ale bohužel tak je to v některých rodinách.

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 28.11.13 09:34

@bozuzu Deníček mě oslovil hlavně proto, že je napsaný velmi LIDSKY.
Pousmála jsem se nad „fialovým uzlíčkem“, při představě holčičky „přitisknuté ke krtečkovi“, vyjádřila jsi krásně, že každá máma má občas rozporuplné pocity, když se dítě směje nebo naopak vzteká.

Jen bych Ti chtěla napsat: Neříkej raději své holčičce, žes ji původně nechtěla. Taková slova jsou velmi zraňující. Já bych to nikdy svým dětem neřekla. Znám pár lidí, kteří se tuto pravdu dozvěděli a velice je to trápí.

 
Jitulíček
Povídálka 30 příspěvků 28.11.13 11:14

Měla jsem to podobně jako Ty- taky jsem dítě nechtěla. Když jsem ustoupila, tak jsem chtěla jedině kloučka… Když jsem se na UZV dověděla, že budeme mít holku, rozbrečela jsem se a v tu chvíli jsem litovala, že jsem se rozhodla být matkou… :| :nevim: A teď? Naší Sofince je půl roku a je to ta nejkrásnější a nejskvělejší holčička pod sluncem :* Moc jí miluju a už si jiný život než život s naší maličkou princezničkou nedokážu představit :srdce:

 
Ukulina
Extra třída :D 13810 příspěvků 28.11.13 11:22

Já si tě taky pamatuju. Díky za to, že jsi napsala. Držím ti palce a přeju vám všem, ať je to lepší a lepší. :kytka:

 
nadus
Závislačka 4839 příspěvků 28.11.13 12:23

Nadhera :) krasny!!! :potlesk:

 
triada
Kelišová 5963 příspěvků 28.11.13 13:09

V rychlosti jsem přelouskala diskuzi, spíš jen tvé příspěvky. Věřím, že ti jednou sestra i rodiče odpustí a budete všichni šťastní. Elišce hodně zdravíčka a lásky. :hug:

 
AdaAda
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 28.11.13 13:55

Krásný deníček, našemu synovi bude 7.12. taky rok :-) Snad se vztahy s tvými rodiči zlepší…

 
jkra
Generální žvanilka 21236 příspěvků 28.11.13 13:58

Nenapsala bys jak se ma sestra? jak se ji dari?

 
hilary.bp
Nováček 2 příspěvky 28.11.13 17:16

Moc nádhrené. :kytka: Úplně mně to rozplakalo :,(

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 28.11.13 18:15

Krásný deníček! ráda bych své dceři napsala něco podobného.. taky nás 31.12 čekají první narozeniny! :kytka: bohužel nemám takové to spisovatelské střevo :D

 
bozuzu
Echt Kelišová 9596 příspěvků 28.11.13 18:20

Jéé holky děkuju moc za hezké komentáře, já se snažila slovy popsat to co tu cítíme myslím každá a vlastně to ani úplně popsat nejde, protože to máme v :srdce: :lol:

 
Everyone
Ukecaná baba ;) 1465 příspěvků 28.11.13 18:45

Taky si tvuj pribeh pamatuju. Neodpustila bych ti nikdy, ale o malou bych zajem mela.ona za nic nemuze.muzu se zeptat, jak je na tom tva sestra?

 
kaja00
Extra třída :D 12591 příspěvků 28.11.13 20:49

Krasa :potlesk:

 
Michaela13
Kecalka 378 příspěvků 1 inzerát 28.11.13 21:12

Je to krásné, pěkně napsané. Mě teda rozbrečí taky ledasco, ale takové vyznání neumí napsat každý a teď se ještě víc těším, až si pochovám svého syna poprvé v náručí. Achjo, už aby byl s náma :srdce: :hug: ty týdny utíkají tak pomalu!!

 
Selfi
Kelišová 5088 příspěvků 28.11.13 22:23

..také si tvůj příběh pamatuji.. člověk dělá chyby a nese za ně následky… ale já si vždy říkám, že vše má svůj důvod…

Držím palce, ať je malá zdravá, šťastná holčička a ať samozřejmě i tobě se daří co možná nejlépe…
věřím, že rány se pomalu hojí a ty najdeš cestu jak ke své sestře, tak k mamince… drž se.

 
Lenka-muller
Povídálka 11 příspěvků 29.11.13 15:20

Krásný deníček :-) nic si nemusíš vyčítat, hlavní je, že máš svou dcerku rada, a hezky se o ni staráš. Nejsi první ani poslední matka, která dítě původně nechtěla. Mas na to cely život, abys ji to vynahradila, a jak čtu, tak se ti to moc daří. Co se týká rodinných sporu, mnohé mírní čas, jistě se jednou smirite, jen to musí nějaký čas trvat, než si vaši uvědomí, ze bude pro malou lepší dat to nějak do pořádku. Je fajn, ze malá ma druhou babičku. Jednou bude mít určitě obě a to je super, ještě pořád to štěstí mám. Přeji hodne zdraví a krásných dni :-) :srdce:

 
bozuzu
Echt Kelišová 9596 příspěvků 29.11.13 22:31

Moc děkuju za podporu… :) Taky bych si moc přála aby se to časem aspoň srovnalo tak aby se mamka aspoň chtěla na Elišku podívat někdy, neviděly jsme se přes půl roku :( @jkra @Martina.ova ségra co vím snad už trochu lip… se mnou nekomunikuje :(

 
gravityoflove
Stálice 95 příspěvků 01.12.13 22:29

Gratuluji k holcice a k pocitum…jsou to ty nejkrasnejsi a taky je se svou 11 mesicni dcerkou prozivam…precetla jsem diskuzi, ktera se tady rozbehla po zverejneni tvehoo pribehu…chci ti rict, ze ti moc fandim…jasne, clovek zije s urcitou bolesti na dusi a trapi se…to je nevyhnutelne…ale pro sve dite ted mas to nejhezci…mamu a tatu, ktery ho milujou…snad se vase vztahy v rodine nekdy srovnaji…moc bych ti to prala…a vsem, ktere te odsoudili…nikdo z nas neni neomylny, ani bez viny…kazdy muze spachat hrich, ale take si za to.nese svou dan…a nikdo z nas nikdy nevi, co mu zivot prinese do cesty…proto meodsuzuji nikoho, jehoz zivot neziji…drzim palce a budte stastni…

 
bozuzu
Echt Kelišová 9596 příspěvků 01.12.13 22:44

@gravityoflove moc děkuju, zrovna sem šla tvůj komentář číst zastihnutá v momentálně takové naměkko náladě, dojalo mě to ještě víc tvoje slova :)

Příspěvek upraven 01.12.13 v 22:46

 
bamba  09.12.13 16:14

Deníček je moc hezký, jen mi na něm vadí skutečnost, jakým způsobem jsi ke své lásce přišla. Ublížilas těm, kteří by pro tebe měli být na prvním místě. Pošlapala jsi toho tolik, že si nezasloužíš politování. Pod pláštíkem své dcery se snažíš omluvit něco, co se neodpouští. Ano, tvá dcera za nic nemůže, ale ty ses zachovala snad nejhůř, jak se zachovat dá. Nes si následky svého podlého jednání. Neplač na špatném hrobě. Já být tvou matkou, v životě bych tě nechtěla vidět. Jistě, seš její dcera, ale seš i sestra, která ublížila a to neskutečným způsobem. V první řadě s esrovnej(nikdy to nepůjde) s tím, jak moc jsi ublížila své rodině. Tvé atce i sestře držím palce a přeji pevné nervy, bo zklamání, které jsi jim připravila je šílený. Trp a trp dlouho, zasloužíš si to.

 
Lenka002
Závislačka 3502 příspěvků 09.12.13 16:43

Zničila jsi celou rodinu a divíš se, že maminka nepřijde? Je mi z tebe zle.

 
terinka4444
Hvězda diskuse 57642 příspěvků 09.12.13 18:00

@Lenka002 ty si nedáš pokoj ani u jejího deníčku, co tě štve?

 
Uživatel je onlineBábrdl
Neúnavná pisatelka 16297 příspěvků 09.12.13 20:38

@terinka4444 Fajn, neragovala bych, ale nechci v tom nechat Lenku samotnou, která se nad bozuzu nedojímá.

Deníček je dojemný a dobře napsaný, a přímo se vnucuje otázka, jak by bozuzu reagovala, kdyby Elišce, jejímu uzlíčku, někdo strašlivě, možná nenapravitelně, programově a krutě, ublížil. Její máma taky držela ségru v náručí, jako uzlíček i jako uzlíček nervů potom…

 
Lenka002
Závislačka 3502 příspěvků 09.12.13 22:15

@terinka4444 To jak se zachovala, jak zničila celou rodinu, ale nyní má svou, tak a´t si užívá a ty, co zničila a´t nechá být.

 
Lenka002
Závislačka 3502 příspěvků 09.12.13 22:16

@Bábrdl Díky.

 
hBod
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 09.12.13 22:51

Lenka002

Tak to ještě napiš do všech vláken kde se autorka objevila, bude se ti líp spát.

 
Vermion
Závislačka 3735 příspěvků 10.12.13 09:04

@bamba @Lenka002 @Bábrdl Napsaly jste to krásně. Není co dodat :kytka: :potlesk:

 
Lenny0
Ukecaná baba ;) 1010 příspěvků 11.12.13 13:29

Musím uznat, že psát umíš krásně.

 
_BBQ_s
Echt Kelišová 9242 příspěvků 11.12.13 15:01

Ahoj.. cetla jsem tvuj pribeh, no co dodat.. Male hodne zdravicka.. :kytka:

 
Lenka002
Závislačka 3502 příspěvků 11.12.13 18:46

@hBod O mé spaní se neboj, ale ona by měla před spaním přemýšlet, jak zničila rodinu. Podle mě jí nedošlo, co vlastně způsobila a ještě se dožaduje soucitu, že nemá maminku na vánoce.

 
hBod
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 12.12.13 02:27

@Lenka002

Aha, zato ty víš nejlíp jak se všichni u nich v rodině cítí, mě přijde že ty ( a dvě další babizny, co máte potřeba tenhle příběh komentovat, přiživovat, spekulovat, fabulovat ) jsi snad u toho celý ten rok byla.

 
Lenka002
Závislačka 3502 příspěvků 12.12.13 07:27

@hBod Stačí, co udělala bozuzu, ale zařekla jsem se, že končím tuto diskuzi, bozuzu mi nestojí ani za to, abych si o ní opřela koště, bezcharakterní mrcha.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 12.12.13 10:26

:think: Přidávám se k těm, co se nedojímají. Deníček mi přijde falešný jak prostřílený pěťák. :nevim:

 
sophinka1  12.12.13 17:31

Ani mě nedojal. Ráno jsem chtěla napsat něco ostřejšího, ale zasekl se mi počítač, tak asi zásah z hůry :mrgreen:

Příspěvek upraven 12.12.13 v 17:32

 
Lenny0
Ukecaná baba ;) 1010 příspěvků 12.12.13 23:47

Já se sice taky samou něžností nerozplývám a uznávám, že bozuzu není sestra roku :mrgreen:, ale psát fakt umí. Když to srovnám s jinými deníčky tak je ten deníček hezky stylisticky napsaný.

nad tím budu hodně přemýšlet…ale nemyslím si, že by si moji rodiče a členové rodiny vybíjeli ten vztek a zklamání na dítěti. Na mě ano, ale svoje vnouče a vztah který k němu budou mít vytvořený by brali pořád stejně, tomu věřím. Můj brácha má taky malou holčičku a vím, že i kdyby teď čistě TEORETICKY udělal cokoliv, kvůli čemu by ho rodiče „nenáviděli“ a v nejhorším i zavrhli, tak v chování vůči malé se to neodrazí, tu by brali pořád stejně. Jediné, u koho si v takovém případě nejsem jistá reakce je ségra…ta by ho opravdu asi vídat nechtěla, ale to nevím, to si jen myslím..a u ní to je celkem pochopitelný :-(

@bozuzu toto jsou Tvá slova, která jsi napsala před přiznáním a teď víš, že jsi byla naivní.

Věřím a vlastně ve skrytu duše cítím, že moje mamka to má přesně takhle se mnou a trápíme se navzájem obě. Jenže mi to nechce pořád ještě přiznat a dát najevo.

To píšeš teď. Už jednou jsi se mýlila a nemůžeš vědět jestli se nemýlíš i teď. Maminka to má složité tak jí dej čas. Až bude chtít tak se to urovná. Nepřemýšlej co ona má dělat, ale přemýšlej co máš udělat ty.

 
sophinka1  13.12.13 08:47

@Lenny0 Maminka to má složité tak jí dej čas. Až bude chtít tak se to urovná. Nepřemýšlej co ona má dělat, ale přemýšlej co máš udělat ty.
Ano to je trefa do černého. V deníčku čtu jakési odsouzení mámy za to, že se jí odcizila, že bozuzu by to nikdy nedopustila, ať dcerka udělá cokoliv. Takže @bozuzu začni myslet na to, co bys měla dělat ty.

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1942 příspěvků 26.12.13 13:06

Nemáme nikoho soudit, neprožili jsme jeho život. Každý z nás dělá chyby a těmi se učíme a jdeme dál (někteří :) ). Věřím v to, že existuje karma, že si sami určujeme osud svými činy a myšlenkami. Nic se neděje náhodou, některé lidi potkáváme a připadá nám, jako by jsme je už znali… ;)
Být tebou, každý den bych s láskou myslela na maminku a sestru a taky na sebe (to je základní budhistické cvičení a vem si, jak skvěle to funguje dalajlámovi, kterému násilím zabrali jeho zemi a on v sobě nemá žádnou zlobu, naopak učí lidi o míru). Odpusť sama sobě, pros v duchu o odpuštění i je.
Bude zase dobře, vám všem, uvidíš :hug:

Příspěvek upraven 26.12.13 v 13:07

 
pepřenka
Ukecaná baba ;) 2303 příspěvků 07.01.14 11:35

jkra To by mě taky zajímalo jak se má sestra, ale tu by tu musela napsat přímo ta sestra, aby jsme se něco dozvěděly. Bozuzu řeší vždy jenom sebe.

Příspěvek upraven 07.01.14 v 11:36

 
Lenka002
Závislačka 3502 příspěvků 12.01.14 07:40

Jak se má sestra, jak to zvládá ona, takovou zradu a podlost?

 
truelly
Ukecaná baba ;) 1969 příspěvků 13.01.14 09:20

@Lenka002 nemá cenu se ptát…kdyby na tom byla lépe, Bozuzu by to jistě ráda přiznala, aby si tady zlepšila svou reputaci.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama