Můj druhý porod

Porod

A je to tady...Bylo 11.2.2013 a miminku se ven nechtělo. Komu taky jo v té zimě. :) Byla jsem u doktora a říkal, že počkáme ještě týden. Nu což, do 18.2 je času, říkala jsem si. Vyzkoušeli jsme skoro všechny babské rady, dokonce i na maškarním jsem byla s malou, ale s miminkem to ani nehlo.

sestřička se nabídla, že nás vyfotí:)
1 komentář

Viki 51cm 3525g a narodil se v 18:17h

velká ségra:)
1 komentář

cesta domů

Jediný, co mi přišlo trošičku divný, bylo, že ho moc necítím. Ale na druhou stránku jsem říkala, že tam má málo místa, tak sem to moc neřešila. Jen mi deptaly otázky typu „Ty jsi ještě v celku?“, „A kdy máš termín?“ Když jsem řekla „Před tejdnem“, koukaly na mne jak na blázna.

Víkend se přehoupnul a bylo 18.2. Doktor mě vyšetřil a poslal do porodnice s tím, že se tam domluvím co a jak. Sbalila jsem tašku, starší dítko šoupla tchýni a odjela s manželem směr porodnice. Po příjezdu mne vyšetřil a oznámil, že se u nich vyvolává až 10 dní po termínu. No fajn, říkala jsem si, mám ještě tři dny k dobru.:)

Ale prej že jestli chci, tak mi pomůže. Prej je to nepříjemný. No tak jo, šla jsem do toho a on mi udělal Hamiltona (au). Šla jsem na ozvy, jenže ty se jim nějak nezdály, takže hodinová procházka a pak zpět, a ozvy? JEŠTĚ HORŠÍ NEŽ PŘED TÍM.

Takže si mi tam nechaj už a doktor rozhodl, že to rozjedou. Dali mi klystýr. Měla jsem z toho strach, ale bylo to úplně v poho. Pak přišel doktor a píchnul plodovku. No zelenej brčálník a prej smrděla. :( Kupodivu ale píchnutí jsem vůbec necítila, jen teplo a pak tlak, když doktor pomáhal, aby líp vytekla.

Za deset minut začaly kontrakce po čtyřech minutách. A najednou po třech. To už jsem byla ve sprše a prodýchávala. Pak přišla sestřička s tím, že mi musí dát pásy kvůli miminku, zda se mu daří líp. A ono hle kupodivu jo. Za hoďku jsem byla otevřena na 3. Chtěla ksem vstát a prodýchat ve stoje, ale kvůli mrňousovi ksem nemohla. Do toho mě chytly křížový bolesti. Prosila jsem sestřičky, že chci chodit, že to nedám, a výsledek? Kvůli miminku ležet a pásy. To už jsem si myslela, že jsem navíc, jak to svinsky bolelo. :)

Doktorka oznámila, že jestli souhlasím, že tomu pomůžou a urychlí injekcí do zadku, tak jo. A za hodinku na to jsem byla na 7. To už jsem div neviděla všechny svatý. Malej se najednou dral rychle na svět, ale bohužel jsem nemohla tlačit, i když mé tělo hlásilo opak. Prej nějaká branka ještě zcela nezašla.

Ani nevím, na kolik jsem nakonec byla otevřena, jen vím, že jsem nebyla nastřižena a že to byla o hodně větší bolest než u malý, když nastřihly. Malej mne jen odřel a sebe taky. Placentě se ven moc nechtělo a sestřička mi tlačila na břicho, to mi trochu bolelo, u malý jsem to vůbec necejtila.

Když to shrnu - porod trval 3 a čtvrt hoďky. Šita jsem sice byla prej kvůli krvácení (labůžo - au!), chodit jsem mohla skoro hned a sedět taky. Divím se, že jim vydržely okenní tabulky. Neskutečně jsem křičela a pískala, ale prostě jsem se nemohla ovládat, připadala jsem sij jak kdybych stála vedle a tělo nebylo moje.

Jsem opravdu ráda, že vedle na pokoji nikdo zrovna nerodil. Sahla jsem si na dno svých sil. Můžu říct, že ik dyž jsem ještě v šestinedělí, užívám si to. Malej je neskutečně hodnej oproti ségře, která furt řvala, a já se cejtím po psychickej stránce v pohodě.

Hodnotilo 11 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
nezna_margarita
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 07.03.13 10:13

Jééé to super, že už máte prcka na světě. :kytka: Gratuluji rodičům a přeji šťastný život malému!

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 07.03.13 14:53

Týjo, tak to bylo rychlý ale taky dost nepříjemný… Hlavně že jste oba v pořádku…Malej je nádhernej :) Gratuluju

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8711 příspěvků 07.03.13 17:36

Mazeeeec, rychlovka teda. Ale je dobře, že tě dlouho netrápili. A upřímně, neznám žádnou, která by si při porodu trochu nezaječela :lol: :lol:
PS: máte krásnou společnou tu fotku ze sálu. Můj manžel nestihl dojít pro foťák, tak máme jen rozmazanýho naháčka z mobilu :lol: :lol: :lol:

 
Kamka33
Závislačka 2616 příspěvků 08.03.13 07:43

JJ pásy, to je vždycky maso!! Tak hlavně, že už to máš za sebou a jsi nejšťastnější mamča pod sluncem :hug: Hodně zdraví a lásky malýmu :kytka:

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 11.03.13 22:42

Krásný, super rychlovka, tak ať to malýmu vydrží co nejdýl :-)))

 
Kamča Kamí
Povídálka 20 příspěvků 16.03.13 20:42

Pěknej deníček :potlesk: A gratulka taky samozřejmě :kytka:

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 22:44

Gratuluji :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama