Můj druhý porod

Porod

Aneb jak Kačka přišla na svět. Martínkovi už byly dva a já dodělávala školu, dálkově a už jsem opět měla jít k maturitě a ouha, byla jsem opět těhotná, takže z maturity opět sešlo, protože jako těhotná bych nemohla dělat praxi, takže další odklad.

To je naše slečna dnes a nikdo by jí už neřekl že měla 4400g při narození :-)

To, že jsem byla těhotná, jsem věděla už snad od prvního dne, bylo my šíleně zle, pořád jsem zvracela a bolel mě žaludek, a to pořád. Navíc už od začátku jsem tušila, že čekám holčičku, proto mě to ani tolik nepřekvapilo, když mi to pan doktor na UZ potvrdil :-) Bohužel, během mého těhotenství můj pan doktor umřel a tak za něj zastupovala jedna postarší paní doktorka, od okolí jsem si vyslechla, že je prý ta nejhorší, co jsem mohla mít, no nic, mně tak hrozná nepřišla. Ke konci těhotenství mě poslala ještě na další kontrolní UZ, aby potvrdila, co si myslela, Kačka byla koncem pánevním, ale ta „hrozná“ paní doktorka mi dala ještě malou naději, pokusila se malou obrátit nějakým hmatem, strašně to bolelo a zdůraznila, že se to nemusí povést, že už je dost velká. Jakou já měla radost při další kontrole, že se malá otočila, byla jsem jí moc vděčná.

A tak přišel termín porodu a já jako když se mě to netýká, nic, až nato, že se mi chtělo pořád zvracet, což jsem, bez asi jednoho měsíce, i bolení žaludku, měla celé těhu. A tak jsem večer usínala s pocitem, že do rána se snad už konečně něco pohne a ráno se vzbouzela zklamaná.

No nic,bylo 26. 11. 2001 ráno a já nasedám k sousedům do auta a v klidu odjíždím do porodnice úplně bez bolestí a bez jakékoliv známky něčeho, co by alespoň porod připomínalo :-) Sousedka měla větší nervy než já a ptá se mě, ty se nebojíš? Já na to že vůbec, že se těším, až to přijde :D

Tak mě přijali, na UZ mi řekli to, co všichni, že mimčo bude mít tak maximálně 3,20 kg a odeslali mě na pokoj s tím, že když se to do zítra nerozjede, že začnou vyvolávat a že mě čekájí ještě další vyšetření. Dopoledne za mnou přišel pan doktor a s otázkou, jestli mi nebude vadit, že u vyšetření budou žákyňky, mi vyšetřily plodovou vodu. Nevadily mi, vždyť naučit se to musí.

Kolem oběda se dostavily první kontrakce, hrozně slabé,ale pravidelné. I přesto jsem dostala oběd. Na monitoru se ani nezaznamenaly. A tak to šlo až do večera. Říkám to sestrám, ale na monitoru ani náznak, tak jsem dostala i večeři. Po ní to sestře nedalo a šla jsem na vyšetření k panu doktorovi, ten řekl, že okamžitě na sál, už to začíná, ale že to jen tak nebude. Po vyšetření kontrakce zesílily, ale nebylo to nic hrozného, kolikrát mě při menstruaci břicho bolí podstatně víc.

Ležela jsem na hekárně a byla tam sama. Koukala jsem na hodiny a bylo 18:40, když jsem si říkala, že bych mohla rodit v 19:20 jako Martina :-) Vlezla jsem si na míč a najednou tlak mezi nohama, volám na PA,,ta okamžitě přiběhla, ještě mi stačila vynadat (ale to spíš, aby řeč nestála), že maminka dělá jako nic nic a najednou rodí a smála se. Praskla mi plodovku a odvedla do křesla. Pak nastala chvíle, kdy jsem se musela smát, oni opravdu nepočítali s tím, že tak brzy porodím, takže tam lítali jako o život a mně to přišlo jako hrozná komedie :D

A tak už bylo všechno připravené a já už mohla tlačit. Tak jsem tlačila tak nějak instinktivně, jak mě to nutilo. No na pár zatlačení byla Kačka venku. Jenže mi jí hned odnesli a já ji pořád neslyšela. Až se najednou ozvala a mně se strašně ulevilo. Přinesli mi jí a já si ji hladila a tiskla k sobě. Sestra mi popřála a povídá, gratuluji maminko, je to holčička a váží 4,40 kg, 51 cm. Úlekem jsem málem spadla z toho křesla, kde je to malé miminko? :-) To se holt nekonalo. Pa, když vyndala placentu, tak mi ještě povídá, tak maminka tlačila, jak jsem jí říkala a proto je bez nástřihu, přičemž jsem se usmála a myslela si své, že jsem si do toho nenechala kecat :D

Takže Kačka se nakonec narodila v 18:55 a měla o kilo dvacet víc než byl odhad :-) Ale to je spíš jen pro usmání, né jako stížnost. V porodnici se o nás starali moc pěkně i na šestinedělí a je fakt, že bych měla strach jít rodit někam jinam a ať si říká kdo chce co chce, já budu rodit vždy v Havlíčkobrodské nemocnici.

Děkuji za přečtení a pokud se Vám deníček líbil, tak si přečtěte pokračování o tom, jak jsem rodila potřetí :-)

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Janysek61
Stálice 51 příspěvků 22.05.11 09:33

A ještě o té škole,tu jsem dodělala když Kačce bylo půl roku :dance:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 22.05.11 10:39

Krásný deníček i porod :-) Ať se vám daří :hug:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 22.05.11 11:03

krásný deníček, taky mám holčičku kačenku… :kytka: :kytka: :kytka:

 
Luciasek86
Kecalka 200 příspěvků 22.05.11 13:35

téda tak to je dobrý,chudák sousedka musela být vyjukaná jako blázen:-) já nevím no s těma žačkama,radši jsem řekla,že je tam nechci,asi by mi to bylo dost nepříjemný,ale jsi šikulka jak jsi to zvládla :srdce:

 
lucias22
Kecalka 180 příspěvků 22.05.11 13:42
:palec:
Vložit nový komentář

Reklama


Reklama