Můj první porod

Porod

Již dlouho pročítám vaše deníčky a taky bych se s Vámi chtěla podělit o můj zážitek, kdy jsem se stala matkou a dala život drobečkovi jménem Martin. Bylo mi pouhých 18, když jsem otěhotněla a neměla jsem to v plánu, byla jsem ještě na škole ve čtvrťáku.

Zjistila jsem to ve čtvrtém měsíci a byla pevně rozhodnutá, že se stanu mámou, ať už se děje co chce. Musela jsem přerušit školu, protože na zemědělce bych nemohla dělat praxi. V pátém měsíci jsem se byla naposledy projet na koníkovi, protože už my to nedělalo moc dobře, tak jsem se loučila dvouhodinovou vyjížďkou a se slzami v očích opouštěla stáj. A tak dny plynuly a já se připravovala na příchod toho mrňouska. Termín jsme měli vypočítaný na 26. 2., ale nebyl až tak přesný, protože jsem nevěděla přesný termín PM.

19.2.jsem ještě odjela jízdy v autoškole, tedy byl to třetí pokus a naštěstí úspěšny :-) A tak jsem si říkala, že už to může přijít. Jenže bylo 26. 2. a nic. Na kontrole u pana doktora mi bylo řečeno, že když neporodím do 11., tak 12. nástup do porodnice na vyvolání. A tak jsem se modlila, ať to příjde samo…

9. 3. už mi od rána nebylo dobře, začala jsem mít stahy po 5 minutách, a tak jsem šla do nemocnice, pěšo, měla jsem to asi 200m :-) Na příjmu mě prohlídli, udělali ultrazvuk a přijali, ale s tím, že to jen tak nebude, ale dnes to snad ještě stihnu. Stahy jsem měla po 5 minutách až do večera, jen se stupňovala jejich intenzita. Kolem 3 odpoledne už jsem byla strašně hladová a bolestí lezla skoro po zdi. Byla jsem tam sama a překvapená tím, jak dlouho to trvá, myslela jsem si, že porod trvá tak max. 5 hodin, bože, jaký to byl omyl. No nic, tak jsem dál tiše trpěla na míči ve sprše. Sestřičky jsem pořád otravovala, že už to je ono a ony mě vždy vyvedly trpělivě z omylu. Už jsem jim i řekla, že ho nechci, ať si ho klidně vemou, ale ať už to konečně skončí a sestra mi jen odpověděla s úsměvem na tváři a tu větu slyším dodnes: „jo maminko, dovnitř to může ale ven musí“, čemuž jsem se musela smát.

Nakonec se jim mě asi zželelo a já dostala kapačku na urychlení, během chvíle mi ruply vodu a já byla na křesle, jak já jim zato byla vděčná. Nasadily my kyslík a už si jen pamatuji, jak jen říkají: „maminko tlačte“. Na třetí zatlačení jsem ucítila velikou úlevu. Ihned mi ho položily na břicho, ale já byla ještě v šoku z toho, co se vlastně událo, navíc jsem to vůbec nečekala a malej mi málem spadl, ještě dnes se za to stydím. Pak mi personál pogratuloval k synovi Martinovi, který se narodil v 19:20 a já byla šťastná maminka a jsem jí už 10 let :-)

Děkuji všem, kdo dočetli až sem a doufám, že jsem vás moc nenudila, ale každá z nás to cítí asi jinak, ale pro mě to bylo jedno z nejšťastnějších období…

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 21.05.11 08:53

hezky jsi to zvládla..věřím že v osumnácti s toho všeho musí být každá holka trochu vyhukaná..měj se moc hezky :dance: :potlesk: :potlesk: :kytka: :andel: :hug:

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 21.05.11 15:01

Moc krásnej deníček jsi napsla o svém synkovi jak se klubal na svět velikánská Gratulace :kytka: :kytka: :kytka:

 
PetaP
Neúnavná pisatelka 19208 příspěvků 21.05.11 18:36

Krásné, stručné a přesto výstižné :palec: :palec: :palec:

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 21.05.11 19:11

Krásně napsáno,taky mě to čeká,tak jsem zvědavá na ten náš příběh :-)

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 22.05.11 18:15

Ja obdivuju vsechny mlade maminky, ze to tak zvladaji! Rozhodne si to teda osobne nedovedu predstavit. Ted jsem na tom tak, ze mam dobrou zkusenost s detmi i s miminky, protoze jsem s nimi pracovala, muj prvni drobecek se mi narodi v mych temer 27 letech a presto na me obcas prijde obdobi, kdy si rikam, jestli to vsechno zvladnu… Tak hlavne, at se vam i nadale dari a at jste zdravi!

 
pumicka
Nováček 4 příspěvky 29.05.11 15:45

moc hezke :palec:

 
Sylviii
Závislačka 2591 příspěvků 31.08.12 15:19

Pekne napsane:)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama