Můj krásný porod

Porod

Ráda bych se s vámi podělila o můj porodní deníček.

Když jsem se před 10 měsíci dozvěděla, že jsem těhotná, byl to pro mě celkem šok. Moc jsem si přála holčičku a nedovedla jsem si představit, že by to vůbec mohl být kluk. Na screeningu ve 13. týdnu mi bylo řečeno, že je to jasný kluk. :D

No, nevadí, po pár dnech jsem se s tím smířila a začala se těšit.

Celé těhotenství probíhalo naprosto ukázkově, žádné problémy jsem neměla (pokud nepočítám ranní nevolnosti první 3 měsíce). Mám za sebou 2 konizace čípku, tak jsem si každou návštěvu u gynekologa vyslechla půlhodinovou přednášku o tom, jak mám jen ležet a nic nedělat. Od 20. do 30. týdne mi dokonce zakázal sex, abychom nic neriskovali. Ve 34. týdnu mi nasadil Utrogestan na udržení těhotenství - no, nakonec jsem rodila 9 dní po termínu, den před vyvoláním porodu. :)

V těhotenství jsem zde přečetla snad všechny porodní deníčky a byla připravená opravdu na všechno - na tu největší bolest na světě, na nástřih, klystýr… V pubertě jsem měla tak šíleně bolestivou menstruaci a při představě, že porod bolí 1000× víc, jsem předem věděla, že to nemůžu přežít.

Den před porodem jsem byla smířená s tím, že druhý den jdu do Hradce Králové na vyvolání. Ale celý odpoledne jsem měla bolesti břicha, který vždy přešly. Myslela jsem si, že to jsou poslíčci, kontrakce přece bolí. Celý den mi to vůbec nepřišlo divný, že to je už pár hodin po 6 minutách a ani horká vana nepomohla.

V 10 večer odcházel přítel a kdyby něco, že mám zavolat, ale byla jsem tak unavená a přesvědčená, že tohle opravdu porod není, že jsem šla spát…

No spát se moc nedalo, tak jsem si stáhla aplikaci do mobilu, která mi vždy po 5 kontrakcích psala hlášku, ať vyrazím do porodnice. :D

Kolem 1 hodiny ráno mě vždy bolest začala v břiše a končila v zádech, už to bylo po 4 minutách. Ve 3 ráno volám příteli, že radši jedem. Voláme do Hradce a tam hlásí STOP stav, je plno, jeďte jinam… No paráda, takže jsme nakonec jeli do menší porodnice, cesta byla v pohodě, sice kontrakce občas po 2 minutách, ale přítel to na mě ani nepoznal. Oba jsme si mysleli, že jedeme zbytečně.

V nemocnici jsme zazvonili a hned mě přijali, já se šla převlíct a přítel zatím skočil pro tašku. Po převléknutí jsem šla na sesternu a rovnou říkám sestřičce, že v žádném případě nebudu při monitoru ležet na zádech. Naštěstí mě uklidnila, že budu sedět.

Stojím si tak uprostřed té místnosti, v tom přišel přítel s taškou a mně najednou praskla voda. Litry vody. Bylo mi opravdu trapně, taková potopa.

Po tomhle už ty bolesti byly docela veliký, ale prostě to po chvilce přešlo tak paráda. Sestřička se mě pořád vyptávala na různé věci a dala mi do ruky asi 100 papírů na vyplnění, to už bych fakt nezvládla. Přítel seděl vedle mě, tak jsem mu je všechny vrazila do ruky a PIŠ.

Po půl hodině monitoru a kontrakcích po 3 minutách přichází konečně doktorka mě vyšetřit, než vylezu nahoru, tak se mě ještě na něco ptá, já zrovna kontrakci, takže nejsem schopná odpovědět hned, a ona "Paní, vás se ptám!

Lehám si na křeslo, počítám, že je to teprv začátek porodu. Ale ona: „Už chápu, proč jste nereagovala, vždyť vy už rodíte!“

Nechápala jsem a popravdě ani moc nevěřila. Tak jsme se všichni sebrali a šli na porodní sál. Mně bylo celkem trapně, tak jsem se i usmívala, vlastně vždy mezi kontrakcemi. Porodní asistentky pořád nechápaly, jak se můžu usmívat.

Přítele jsem za každou cenu chtěla mít u porodu, i kdybych ho tam měla přivázat na provaz. Ten po pár minutách tlačení ale prohlásil, že je mu zle, takže běžel na záchod. Když se za pár minut vrátil, tak jsem na něj jen zařvala, ať jde pryč. No ten musel mít radost. :D

Tlačila jsem asi hodinu, že si doktorky dělaly srandu, že tam budem asi ještě pár hodin… Kdybych nakonec rodila v Hradci, je mi jasný, že by tak dlouho nečekali, rozstříhli mě a vytáhli kleště.

No nakonec se povedlo a malý byl venku, jaká úleva! Následovalo šití pouze jednoho stehu, vůbec jsem to necítila a myslela jsem, že to mám konečně vše za sebou. Ale placenta nešla ven, tak se doktorka snažila ji ze mě vyndat, dostala jsem kapačky a pak byla konečně venku.

Náš malej s námi na pokoji zůstal 2 hodiny, poté ho šli teprve zvážit a změřit.

Na to, jak jsem se porodu bála, to byla nakonec pohodička, žádnej epidurál, klystýr atd. se naštěstí nestihlo.

Holky, nebojte se porodu, já jako prvorodička jsem myslela, jaká to bude hrůza, ale nakonec se už těším na další. :D

Omlouvám se za ten popis, ale nejsem moc dobrý spisovatel. A co váš porod? Také jste si mysleli, že to bude hrůza a nakonec to bylo ok?

Hodnotilo 30 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Peťuláková
Stálice 84 příspěvků 1 inzerát 28.08.16 07:13

Pěkný příběh. :) Já byla na vyvolávaném a měla jsem také rizikové, nechali mě Utrogestan cpát dost dlouho. Porodní bolesti cca 16 hodin, z toho 2 hodiny na porodním sále. Roztržená jak zevnitř, tak z venku, až po zadek. Zapomněli mi vyndat tampony, takže po cca 4 dnech, kdy jsem si pipku stále potřebovala chladit, za mnou přišla na pokoj porodní bába, vrazila mi tam celou ruku a vyndala plnou pěst tamponů. :zed: Teď jsem opět těhotná a věřím, spíš doufám, že porod bude bez komplikací. :oops: :D

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 28.08.16 08:48

Gratuluji ke krásnému porodu a zdravému miminku. I když deníček se mi bohužel nelíbil… ‚no nevadí po pár dnech jsem se s tim smirila‘… tahle věta pro me byla jak kopnutí kobylou do hlavy. Též nechápu proc ti bylo trapne když jsi šla na sál… nicméně důležitý je, že vse bylo v pořádku a na porod budeš vzpomínat v dobrem. To ti přeji.

 
kikina89
Povídálka 22 příspěvků 28.08.16 12:14

Mě se deníček líbil :) Takový normální, od normální holky ;)
Já jsem se svého prvního porodu taky šíleně bála, a nakonec to byla pecka.
Mě si v porodnici nechali asi 4 dny před termínem s podezřením na odtok vody. A když jsem o půlnoci šla za sestrou, že mi začínají kontrakce tak mě prohlédla, řekla že to jsou posly, dala mi prášky na spaní a poslala mě do postele :-D Tak jsem si kontrakce podle předporodního kurzu prodýchávala v porodnické sprše pod teplou vodou (což bylo supeeeeer) a když už jsem ve 3:30 ráno fakt nevěděla co se sebou dělat, tak jsem za nima přišla, že si myslím že už fakt rodím ať mě prohlédnou. A najednou, Ježiš, vy jste na deset otevřená, rychle volejte tatínka ať to stihne! A čekali jsme fakt na manžela, to bylo asi nejhorší, tak moc už jsem chtěla tlačit.. a na sále na dvě zatlačení a byl venku. Žádná bolest, jen tlak a pocit na velkou a bylo :)
Takže moc moc gratuluji k chlapečkovi, a krásnému porodu :*
Ps:třeba bude holčička příště ;)

 
Padme93
Závislačka 2511 příspěvků 28.08.16 12:27

@En.Joy Co je na tom špatného? Já taky doufala a věřila, že moje dítě bude chlapeček. tak moc jsem si ho přála. Když doktor potvrdil holku, taky jsem nejdřív byla zklamaná, smutná, neschopná mít kluka. Samozřejmě to pak přešlo a teď když už i malou cítím, jsem šťastná, že je zdravá a že jí mám.

Kdyby ale bylo možné si pohaví vybrat, i teď bych zvolila chlapečka, nevím proč. Srdce mi to tak prostě říká.

 
Duckula
Generální žvanilka 23046 příspěvků 28.08.16 13:19

Já zas po konizaci se nemohla otevřít, u dalšího porodu si to dr pohlídal a dělal všechno pro to, aby hrdlo povolilo, takže po předchozí sekci se syn narodil přirozeně a taky měli v HK stop stav a taky sem i byla raději :D :mavam:

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 28.08.16 13:30

@Padme93 Každý to vnímáme jinak. Tak už to holt je. Že ty něco vnímáš tak a ne jinak neznamená, že to je „správné“ a zároveň jakási norma i pro ostatní. Vše je relativní a věcí osobního názoru. Mě tvůj názor nijak nepřekáží, ale cítím to prostě jinak.

 
quinty
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 7 inzerátů 28.08.16 13:54

Deníček byl fajn. Ale reaguji spíš na to, co tady píšete, že bych „radši kluka“ „neschopná mít kluka“ nebo „smířím se s klukem“… Vždycky když něco takovýho čtu, tak je mi hrozně líto toho miminka. Jako by ono mohlo za to, jaké má pohlaví. Jasně, můžu si přát holčičku, ale kdyby mi dr řekl že bude kluk, nikdy bych se s tim nesmiřovala. Byla bych šťastná, že mám zdravé dítko. A ne že to teda překousnu… :think:

 
sunny7
Kecalka 192 příspěvků 28.08.16 14:16

Tak to tak nehorťte, jsem ráda, že ho mám, naopak si ted nedovedu predstavit ze by to byla holka :-D :mrgreen:

 
pe-terka
Extra třída :D 11248 příspěvků 28.08.16 15:28

@En.Joy „Že ty něco vnímáš tak a ne jinak neznamená, že to je „správné“ a zároveň jakási norma i pro ostatní.“

Ale to platí i pro tebe ;) Přání a touhy jsou běžnou součástí našich životů a pokud honba za nimi nepřeroste únosnou mez, nic špatného na tom není. Zakladatelka nikde nenapsala, že by synka neměla ráda ;)
Zakladatelce gratuluji k hezkému porodu a k miminku :kytka:

Příspěvek upraven 28.08.16 v 15:33

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 28.08.16 16:27

@pe-terka nějak moc nechápu proc na me reaguješ… asi jsem Te necim hodne zaujala… :mrgreen:

 
pe-terka
Extra třída :D 11248 příspěvků 28.08.16 16:28

@En.Joy no to rozhodně - svou netolerancí :mrgreen:!
Ale karafiát na profilovce máš taky pěknej :kytka:

Příspěvek upraven 28.08.16 v 16:29

 
prdelka17
Kecalka 198 příspěvků 1 inzerát 28.08.16 16:42

Mě spíš překvapilo, že jsi musela po dvou konizacích ležet…Já je mám taky zasebou, rok po nich jsem byla těhotná a mudr. mně nic takového neříkal :nevim:

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 28.08.16 16:46

Žádnej aspirant na Pulitzera sice nejsi :mrgreen: ale vubec mi nepřekazi, ze je to psáno tak nějak hovorově. Mam chvilku pred porodem a pozitivní zkušenost bez popsaných hektolitrů krve mi bodla :kytka:

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 28.08.16 17:07

@pe-terka tak ted jsi me opravdu pobavila, a to nemyslím tu hlášku s karafiatem. Ty musíš byt studovany psychoanalitik, jednička ve svem oboru! :potlesk:

 
pe-terka
Extra třída :D 11248 příspěvků 28.08.16 18:14

@En.Joy no to rozhodně jsem :mrgreen:

Příspěvek upraven 28.08.16 v 18:15

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 28.08.16 20:15

Díky za optimistický deníček :), naštěstí vím, jaká je realita, protože nejsem prvorodička a tak vím, že ani druhý porod nebude s úsměvem na rtech mezi kontrakcemi. Místy to znělo trochu sporně - měla jsem pohodové těhotenství - zvracení, bůh víc co mezi tím - ale musela jsem ležet od nějakého týdne atd všechen další výčet co jako pohoda nepřipadá..
Pak porod vůbec nebolel:D postupoval „rychle“ a tlačila jsi dítě hodinu, ale nevydržela bys ležet a nemohla jsi odpověďet na otázku doktorce, ale přes to vše tě vlastně nic nebolelo.
Tímhle bych prvorodičky raději nekrmila. :kytka:

 
kacaba379
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 28.08.16 20:20

@MiaRimonta Tak třeba já jsem druhý porod s úsměvem na rtech mezi kontrakcemi měla :lol: Úsměv mi ztuhl akorát u tlačení, které naštěstí netrvalo dýl jak minutu…Pamatuju, že i lékař mezi dveřmi komentoval, jakou tam má vysmátou rodičku…Takže zadařit se může, né že né :mrgreen:

 
sunny7
Kecalka 192 příspěvků 28.08.16 20:26

No ja nelezela, chodila jsem na vylety pohodicka… A pro me teda je bolestiva menstruace tisickrat horsi nez nejaky kontrakce… Ale kdo nezazil, nepochopí… Sice jsem tlacila hodinu, ale to nebolelo, jen ta hlava kdyz vysla ven :lol:

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 28.08.16 20:27

Konečně jednou normální počtení :potlesk:

Gratuluju k synkovi, já to měla dost podobně, jenomže já ještě ten klystýr stihla, jak jsme na něj těšila :pankac:

 
sunny7
Kecalka 192 příspěvků 28.08.16 20:30

Ja ani u tlaceni nelezela ale sedela :* nikoho nekrmim to je kruta realita, to ze si mela hroznej porod neznamena ze vsechny :p treba po druhym budu mluvit jinak

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 28.08.16 20:55

@sunny7 já nikde neuvedla, že můj porod byl hrozný :lol:. Hrozný nebyl, ale byl hodně bolestivý to zlatá mentstruace teda

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 28.08.16 22:27

Normalka denik pro vzpominku! Gratulace k ditku. ja mela prvni porod tez fajn, 10min po akci bych protancila snad i Techno party :mrgreen: Jsem zvedava na druhy porod a pro zmenu doufame v holcicku, chlapecek bude vsak nemene milovan ;)

 
jjahodda
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 31.08.16 19:18

Hezký deníček :potlesk:. U mě první porod probíhal tak, že jsem 4/5 (8 hodin) byla doma, pak mi došlo, že i když mi neprdla voda, tak rodím a na porodním sále jsem byla 2 hoďky. Bohužel museli použít kleště, ale dobrý :roll: Po dvanácti letech jsem myslela, že porod bude jako ten první, ale vše úúúplně jinak a naše holčička se drala na svět už ve 34. týdnu. Voda mi praskla sama, ještě chtěli malou udržet v břiše co nejdéle, ale nepovedlo se. Čtvrtý den se rozhodla, že tři hodiny před plánovaným císařem vyleze sama…co vyleze…vyletí. Během osmi minut jsem byla otevřená z 0 na 10 a málem jsem nedošla ani na porodní pokoj. Porodní asistentka byla ze mě celá zelená :dance:.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama