Můj rychloporod č. 2 :-)

Porod

Byl začátek dubna a já čekala na známou kamarádku červenou. Ta ale zůstala stát někde na semaforu.

Jako prvnímu človíčku, kterému jsem řekla, že jsem těhotná, byl můj 18měsíční syn. Ten na mě chudák koukal, jako by si říkal, co to říkala, jaký brácha či ségra? :-) Jako druhý byl můj manžel, kterému jsem to řekla na oslavě padesátin mé tchyně. Byl šťastný, páč jsme se o druhé snažili 3. měsíc.

Oznámili jsme to rodině při manželově oslavě narozenin, že čekáme 2. dítko. Bylo nám to přáno a všichni jen, ať jsme zdraví. Čekal nás první screening a jeli jsme do Brna. Pořád jsem si říkala, že vše bude v pořádku. Bohužel nám bylo oznámeno, že malej má záhlaví 2,4 mm, což je velké a musíme na odběr plodové vody.

Večer nám ještě volali výsledky z krve, a i ta vyšla špatně. Svět se mi pomalinku hroutil a do toho jsem začala krvácet. V nemocnici na nic nepřišli a buď tam zůstat, či jet domů. Jela jsem domů s prášky klid, musela jsem se starat o synka.

Přišel den odběru plodovky a my jeli do Brna. Vzali nás rychle a zákrok nebolel. Jen klidový režim 2 týdny. V den odběru nám volali, že hlavních 5 syndromů se vyloučilo a pak už jen čekaní na další výsledky, a i ty byly ok a já si začala užívat těhotenství naplno. :-)

Poslední měsíce byly docela těžké, hlavně vše už mě tlačilo a do toho aktivní 2letý syn. :-) Ale vše se dá zvládnout. A teď pěkně k porodu. :-)

Byla neděla a od rána se mě manžel ptal, zda už to bude. S tím mě dokázal vždy bravurně naštvat, ale zato to asi pomohlo a malého naštval asi taky. :-)

Začaly mi bolesti kolem 5. hodiny odpolední, ale nepravidelné, takže jsem tomu nedávala moc naděje, že by se to mohlo rozjet. Ještě jsem vyžehlila, uklidila, hrála si se synkem. Po 9. hodině, kdy jsem už hodinu marně uspávala synka, začaly být bolesti větší a větší.
Malej to asi cítil, že se něco děje, nechtěl vůbec usnout a chtěl být jen se mnou.

V 11 hodin manžel volal babičce, ať dojede pohlídat synka, že jedem. Cesta byla rychlá a říkat manželovi „Jeď opatrně, ale rychle,“ je vražedná kombinace. Hlavně, když začne sněžit. :-)

Do porodnice jsme dojeli 11:55, ve 12:00 jsem měla příjem a už jsem volala svojí porodní asistentce, ať dojede, že rodíme. Ta dojela v 0:12. Byla jsem na 2 volné prsty otevřená. Dávala mi na bříško a záda teplé zábaly a pak jsem i chodila po pokoji a prodýchávala kontrakce. Manžel byl celou dobu u mě a pomáhal mi při kontrakci s masáží zad.

Byla jsem otevřená 00:30 na 5 prstů a porodní asistentka se mě ptala, zda vypustíme rybník. Říkám, že jo, ať se to rozjede pořádně. Porodní asistentka vypustila rybník a šlo to děsně rychle. Za chvilenku jsem byla na 8 cm a šílené tlaky na konečník. Byla jsem pořád na lůžku a prodýchávala jsem kontrakce a neměla jsem sílu ani stát na nohou.

Za chvíli jsem měla šílený tlak. Porodní asistentka řekla, že se přesuneme na kozu. Už jsme to nestihli, hlavička byla venku a malej šel rychle ven. Manžel rychle podával porodní asistentce věci, co potřebovala, na lůžko a byl oporou.

Porod byl velmi rychlý. V 1 hodinu ranní se Kristiánek narodil, měl 3900 g a 51 cm a byl to kluk jako buk. :-) Nebyla jsem nastřižena a jen malou oděrku jsem měla, kterou nechali tak, že se zahojí sama.

Dneska jsou to přesně 2 týdny, co se náš syn Kristiánek narodil.

Jinak holky, kdo má větší záhlaví u miminka, ne vždy to značí nějaký problém. Můj gyndař říkal, že to může být i velký plod. :-) A taky že jo. :-)

Hodnotilo 20 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Čajíček1980
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 04.01.17 00:50

Velikanska gratulace k budoucimu lamaci zenskych srdci ve vsi pocestnosti :D At vam dari! :kytka:

 
Martina84
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 2 inzeráty 04.01.17 04:00

Gratuluju ke klouckovi a krasnemu porodu :kytka:

 
Jitusee
Extra třída :D 10210 příspěvků 04.01.17 08:15

Miso gratuluji :kytka:
To záhlaví se zřejmě posuzuje vsude jinak. Ja (respektive Erik ) mel taky 2,4 mm a mého lékaře to vubec ne zarazilo, u nas je norma do 2,5 mm.
Ale to uz jsme řešily spolu na skupince :) Super rychlý porod :potlesk:

 
Devuska
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 04.01.17 08:38

Geatuluju ke krasnemu synovi a tak pohodovemu porodu. Muzu se zeptat, jestli jsi rodila v Brne na jmeno PA?
Ta panika kolem zahlavi me taky prekvapuje, schvalne se jdu podivat, kolik ma moje mlade, o moc min, pokud vubec, to nebude

 
svycarka
Kelišová 6880 příspěvků 04.01.17 08:49

Gratulace a prani hodne zdravicka. Moc hezke jmeno a super porod :palec: :kytka:

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 04.01.17 10:06

Moc děkuji holky byla to rychlovka :-) Já rodila v Kroměříži a PA jsme měla paní Bartůskovou.

 
maminka2017  04.01.17 11:49

Kočko, moooc veliká gratulace :srdce:

 
Soňa Zacharová
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 04.01.17 13:40

Míšo velká gratulace hodně zdraví a štěstí Kristiánkovi je moc krásný :*

 
Beverlyn
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 04.01.17 15:08

Ještě jednou moc gratuluji! :srdce: Malý je krasavec a v dobrém závidím rychlý porod..

 
Rezii
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 04.01.17 16:36

Gratuluji, krásný porod! očekávám taky Kristiánka, taky jako druhého, taky velkého a taky každým dnem;) jen my na něm, zapracovali' až o měsíc později, začátkem května:), takže jsem dnes teprve 37 plus 0, ale uz vše nasvědčuje a nedivila bych se, dcera která šla 38+1 šla na poměry naší rodině pozdě;)

 
Motýlice
Kelišová 5023 příspěvků 05.01.17 00:44

Větší NT často nějaký problém znamená. Ale ne hodnota 2,4. To opravdu není vysoká hodnota.

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 05.01.17 09:20

@Beverlyn moc ještě jedenkrát děkuji :-)
@Rezii moc děkuji tak to vám přeji pěkný porod hlavně rychlý :-) a hlavně zdravíčko pro kloučka :-)

@Motýlice nám řekla doktorka že je to vysoká hodnota tak zaleží jaka je doktorka a jaký k tomu maji oni přístup :-) a každá genetický ústav to má jiný třeba ve Zlíně by to vubec neřešili a na odběr plodovky co ž vím by mě ani neposlali :-)

 
ASAndrea
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 1 inzerát 09.01.17 18:59

Koukala jsem do ofocené průkazky a můj syn měl dokonce přes 3 mm NT (pokud to je ono). Větší plod se třeba myslí i délkou? Protože při narození mu nožky nenatahovali a naměřili mu 50 cm, ale o týden později u lékařky měl 56 cm. :nevim:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Můj rychloporod :-)


Reklama