Nakukovatelka

Ostatní

Ahoj, proč jsem nakoukla? Minulý týden jsem na svém pracovním stole našla knihu Péče o dítě. Proč, že by můj šéf slyšel tikání mých biologických hodin? Chce se mě tímto způsobem zbavit a být za lidumila, který to myslí dobře? Pak zaměstnat nějakou mladší a bez tikotu? Pitrýsku, hlavně klid, snad to nějak vysvětlí, nepiš poplašné SMS a počkej, hlavně nikomu nevolej.

Vyčkávala jsem na jeho telefonát. Á už zvoní. Milým hláskem jsem mu popřála dobré ráno a vyptávala se jak proběhlo jednání atd…, pak to vyklouzlo. Já: Mám dát výpověď? On: Proč? Jé, ty myslíš tu knížku. A mohutný smích. Dostal jsem tě, viď? Chtěl jsem ti k tomu napsat pár řádků, ale takhle mně to přišlo vtipnější. Pak mi vše vysvětlil :-) Být vedle mě, tak bych se ocitla v rubrice černé kroniky s titulkem „Neštastnice 29 zabila svého šéfa kvuli Péči o dítě“.
Večer jsem to vyprávěla svému snad nastávajícímu a on se tak smál. Smích ho přešel v okamžiku, když jsem knihu otevřela a ta začíná kapitolou Výběr otce :-) Vzhledem k tomu, že jsme spolu šestý rok, máme snad jasno, ikdyž rok a půl bylo zataženo. A protože můj Brouček musí mít vždy poslední poznámku, dodal, že knihy mají být pro všechny a tudíž nechápe, proč tam také není kapitola Výběr matky. I já musím mít poslední slovo a tak jsem mu řekla, že matka je vždy jistá :-) a právě proto je tato kapitola bezpředmětná. Knihu jsem pohodila na postel a tiše jsem doufala, že se Brouček začte. Proč ženy si ženy malují svět na růžovo? Místo toho ji tiše uklidil do knihovny mezi encyklopedie a na postel mi položil nabídku na okna. Proč si muži lebedí v tabulkách? Že by i ten můj měl plán? 1. rodinná dovolená - 1. dítě? Nebo to bude odpovědný tatínek a chce mimiska až když budeme bydlet v mém vysněném domečku se zahrádkou. Tak tady je ten zlom. Napsala jsem v Mém vysněném. Bože, já mám doma poklad, opravdu mám.
Buduje můj-náš vysněný domeček. A jestli jsme mluvili o dítkách? Mluvili, a to když se mi opozdily mé dny, které jsem měla přesné jak hodinky. Už večer jsem oznámila, že se nějak nedostavily. Brouček prohodil, to bude falešná březost. Nelam si s tím hlavu. To se mu to řekne, když ani nepoznám jestli jsem těhotná, to já přeci ještě nebyla. A to moje břicho bylo větší než normálně a předemnou byla celá neděle pozorování. V pondělí jsem byla první, kdo přišel do čekárny. Sestřička otevřela dveře a suše mi oznámila, že dnes je poradna pro těhotné. Rozhovor slyšel pan doktor a tak mi pobaveným hlasem řekl, že tam taky už možná patřím, že mám jít dál. Prohlídka byla rychlá, pak spousta otázek, krev a já odcházela, s tím že mám zvětšenou dělohu a tak skutečně mohu být těhotná a ve středu si mám zavolat na výsledek krevních testů. Volala jsem dle mého skoronastávajícímu tatínkovi a ten zas zpíval tu svou oblíbenou o falešné březosti. Výsledky byly negativní a tím skončila i má falešná březost :-) Byla jsem trošku zklamaná a myslela jsem si, že jen já a pak to vypadlo i z Broučka. Já si tě už představoval s bříškem.
Budu doufat, že okolo vánočních svátků, kdy mě chce přenést přes prách našeho domečku mi řekne, že už je čas a přijde Ježíšek. A to je opravdu za pár měsíců, tak musím pod stromeček vytvořit nějakou tu tabulku z kapitoly Plánování rodičovství, abych Broučka také mile potěšila :-)
Všem Vám přeji mnoho štěstí a vysněné uzlíčky v náručí. Já mám zatím sice velký uzel v podobě Broučka, ale to se časem změní.
Pitrýsek

Váš příspěvek
CherPap
Povídálka 13 příspěvků 07.04.05 22:46

Čau Pitrýsku, s tou falešnou březostí jsi nás teda napnula. Je to škoda, že to nevyšlo. No jo, jaro dělá divi. Mám už dva uzlíčky (4 + 1) a k tomu velkého Broučka, který mi taky postavil můj vysněný domeček.
Tak Ti moc přeju ať Ti vše vyjde, jak si představuješ.

CherPap

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.05 11:01

Ahojky..
tak to jsem ráda, ze na tom nejsem takto sama, je mi taky 29let, zachvilku to budou 2 roky co jsem vdaná a v práci se me snad kazdý druhý mesíc ptají jestli uz neplánuju mimi..jsem z nich uz celá nervózní..chceme jeste rok pockat, ale desím se co mi reknou az to príjde…
Tak se mejte krásne
 Irena

Tulipka
Nováček 2 příspěvky 08.04.05 12:20

Ahoj Pitrýsku, s radostí jsem si přečetla tvůj příspěvek. Tak skvělý sloh se málokdy vidí :o). Shodou okolností jsem tvá jmenovkyně a mé biologické hodiny se také zacínají „opět“ ozývat. Mám už 10letou dceru z prvního manželství a s mým také snadskoronastá­vajícím plánujeme mimi. Vzhledem k tomu, že mě je 32 a mému šmudlovi 41, tak jsme se do toho pustili opravdu s vervou. Máme jen malý problém. Protože je moje dcerka rozmazlený jedináček, nechce o bratříčkovi-sestřičce ani slyšet :-) Snažím se jí vysvětlovat samé ty chytré věci o lásce dvou lidí, o zázraku stvořit nový život, dokonce o snižování stavu českého obyvatelstva :-) … nic naplat, ona je prostě býk zrozený ze dvou beranů. Bude si ale muset chtě nechtě zvyknout, protože moje mateřské pudy jsou opravdu silné a já věřím, že pokud se nám to podaří, tak se i ten můj malý býček srovná a vše bude OK.

Můj šmudla už 2 měsíce nemluví o ničem jiném, než o tom, jak budu roztomilá s kynoucím (nejen) bříškem :-), jak mě bude opečovávat, všude se se mnou chlubit… no nevím, co na mě bude tolik úžasného, když ze mě bude nateklá, neohrabaná koule s výkyvy nálad, navíc hrozí, že si posledních pár měsíců poležím, protože mé hrdlo děložní není zrovna ideální. I přes to všechno se toho už nemůžu dočkat. Náš poloprázdný domeček s velikou zahradou už 2 roky stojí a to by v tom byl čert, abychom ho nenaplnili. A jestli se nám to mimčo podaří a můj šmudla se opravdu vydrží starat tak, jak slibuje, budeme plánovat v brzké době další. To už ale mojí zlaté dceři nevykládám, protože nechci riskovat infarkt nejmladšího pacienta na světě :-)

Takže Pitrýsku, přeji Tobě a všem, se kterými cloumají mateřské pudy stejně jako se mnou, hodně štěstí a spoustu krásných a zdravých miminek.

Petra

Berun
Závislačka 4921 příspěvků 08.04.05 12:52

Napsalas to skvěle. Moc chválím. Jsem na tom stejně a čekám až se náš vysněný domeček promění v místo vhodné k bydlení pro miminko:) Probíhá u nás rekonstrukce podkroví, která by snad do konce roku měla být hotová a tak je mimísek pečlivě naplánován až na říjen roku 2005-tedy to snažení, abychom se snažili v novém. Takže k Ježíšku-malého Ježíška:)

Pitrysek
Kecalka 229 příspěvků 08.04.05 14:48

Ahoj, CherPap,
děkuji za přání. Tvým uzlíkům a Broukovi přeji krásné jaro.

Pitrýsek

Pitrysek
Kecalka 229 příspěvků 08.04.05 15:13

Ahoj, Irčo,
studium a praktika jsou velkou nezbytností pro výkon povolání, že? A výroba :-) miminka je přece velká zodpovědnost, proto i já při podobných otázkách odpovídám, že jsme ve fázi tréniku :-)
Pa, a nebuď nervózní, nech to koňovi, ten má větší hlavu.

Pitrýsek

Pitrysek
Kecalka 229 příspěvků 08.04.05 15:33

Milá Peťo,
tak Vám přeji ať těstíčko začne kynout a pekaři neutuchajíci elán.
A k tvé princezně, každá princezna nakonec zmoudří, bude hrdě vozit kočárek, dospělácky klábosit s kamarádkami o mimčách a starostech okolo.

Vzkaz maminkám!
Milé maminky, nezkoušejte nám v jakémkoliv věku vysvětlovat snižování stavu čéského obyvatelstva.

Pitrýsek

Pitrysek
Kecalka 229 příspěvků 08.04.05 15:42

Ahoj, Berun,
jé, tak na snaženíčko v novém se také moc těším - tedy to naše :-) Přeji, aby ten pán v červeném kabátku a bílým vousem měl v kapse schované Vaše mimi. Tak hlavě nezapomeň dávat za okno mlíčko, aby si vyzvednul dopis.
Když jsem byla malá, tak mi jeden pan doktor říkal, že když chci sestřičku nebo bratříčka, tak mám dávat za okno cukr a prý přiletí čáp nebo vrána. Bohužel teorii musím vyvrátit. Sypala jsem poctivě a pak jsem poctivě dostala od rodičů, protože věčně nebyl cukr. Ale Ježíšek mě nikdy nezklamal.

Pitrýsek

Berun
Závislačka 4921 příspěvků 12.04.05 07:45

Tak to moc děkuju za radu, budu tam dávat radši plnotučné, abych si to pojistila:) Až se budeš připravovat na snažení, napiš si u mě o výpočet Jonášovy metody, jako pomůcky (koukni na snažilkovský denníček Jonášova metoda aneb ministudie…)
pa pa Berun

Pitrysek
Kecalka 229 příspěvků 12.04.05 13:43

Ahoj, Berun,

děkuji moc, napíšu. Deniček jsem již přečetla i komentáře :-).

Pa, pa
Pitrysek

megy
Stálice 65 příspěvků 16.06.05 18:10

Ahoj, náhodou jsem tady narazila na to, že umíš vypočítat plodné dny pomocí jonášovy metody. Chtěla bych Tě moc poprosit jestli bys mi s tím nepomohla. Snažíme se z manželem skoro už rok a pořád nic. Zatím moc děkuji. Megy

Vložit nový komentář