Narození mé dcery

Porod

Myslela jsem si, že když budu celé těhotenství pozitivní, tak budu mít i rychlý a pohodový porod. Neměla.


7 komentářů


1 komentář

V 1h ráno mám oči dokořán. Dneska by to šlo - říkám si. Cítím šťouchnutí v břiše. Taky si to myslí. Otočím se na bok a snažím se usnout. Ne…neusnu, chce se mi zase čůrat. V koupelně si všimnu vlhkého pyžama. Musím si sundat gatě, abych se podívala, jestli se mi to nezdá. Nezdálo - je trošku vlhké, ale žádná povodeň se nekoná. Ráno jdu na kontrolu na ambulanci do nemocnice, tak plašit nebudu. Sunu se do postele a přítel se mě ptá, co že nespím. Odpovím, že mi asi lehce teče voda. Hmm, ucedí z polospánku a spí dál. Takhle bych se teda chtěla mít taky, projede mi hlavou a musím se nad tím pousmát. Můj chlap nepatří mezi plašící část mužského pokolení.

Ráno v 7h mě odveze do nemocnice, zeptá se, jak se cítím, a abych okamžitě po vyšetření dala vědět, a jede do práce až na druhou stranu republiky. V čekárně je narváno - jako každé pondělí.

Lékař na ambulanci se mě ptá, jak se cítím. Dobře se cítím, ale mám pocit, že mi asi utíká plodová voda. No tak si vylezte na křeslo. Při lezení na křeslo, ze mě teče voda. Tak zase slezte a položte se na postel. Vyšetří mě. A bolesti nemáte? Říkám, že vůbec. Tak my si vás tu už raději necháme. Paráda. Tak dneska to fakt bude.

Volám příteli, že si mě tam nechali a že bych potřebovala tedy dovézt tašku. Hodí chlapy do práce a odpoledne přijede. Na příjmu se mi představí PA a lékařky, vyplním lejstra - některá pro mne naprosto k nepochopení a svlékám se. Koukám na erární noční košili a říkám si nahlas, knoflíkama dopředu? A vedle se ozve: „Jasně“. Jasně že jo. Prsa, ze kterých budu kojit, nemám na zádech. Zase jsem se usmála. Po příchodu na „bílý pokoj“ jsem napojená na monitor, volám své mamce, tchýni a švagrové, že si mě tam nechali a že se nic neděje.

Po vyšetření lékařem jsem na špičku prstu. Jsou mi podána antibiotika a stále se nic neděje. V 15h přijede přítel s taškou. Jsem ráda, že je tu se mnou - rozhodnutí být u porodu jsem nechala čistě na něm. Do 20h se u mě střídají lékaři a PA, papír monitoru už se válí až na zemi, jak je dlouhý. A stále se nic neděje. Vtipkuju, mám dobrou náladu a věřím, že to budu mít rychle zasebou. Ve 20h za mnou příjde lékař, že nasadíme Oxytocin, aby se rozjely porodní bolesti. Zaplať bůh, že jsem si v těhotenství nepřečetla, co ten oxytocin dokáže. Jsem převelena na porodní sál, oxytocin mi kape do žíly.

Pořád mám dobrou náladu. PA mají také dobrou náladu. Ve 22h stále nemám žádné bolesti. Dostávám další oxytocin. Monitor nevypadá dobře a je mi zavedena sonda. To znamená, že se nemohu skoro hýbat - nemohu se procházet. Za půl hodiny příšerná bolest. Jako menstruační, ale hodně silná. Hm..říkám PA, že budu zvracet, protože při menstruačních bolestech se mi dělá na zvracení. Opravdu házím rybám. Další kapačka na to, aby se mi nedělalo špatně. Pak už to jde jedna kontrakce za druhou po 2min. Snažím se je rozdýchávat a v pauze se ještě snažím vtipkovat, že pokud bude chít mít přítel druhé - tak si to odrodí sám.

Bolest je nesnesitelná, přítel se mě snaží uklidnit a sáhne mi na koleno. V ten moment mi rozhodí dýchání, tak ho uzemním do křesla. Pořád se neotvírám, pořád jsem na špičku prstu. O půlnoci je nález pořád stejný, pořád kontrakce po 2min, pořád na špičku prstu. Lékařka mi řekne o epiduralu, že by mohl pomoci k otevírání se. BERU TO. Za chvilku dorazí anestezioložka se sestřičkou. Obě moc milé a hodné. Zavedou epi a já jsem v ráji. Jen mi tupě vystřeluje bolest do jednoho stehna až ke kolenu, ale je to nádhera. Vrací se mi dobrá nálada. PA mi říká, že až budu cítit tlak jakoby na konečník, tak ať ji zavolám.

Za půlhodiny na ní volám, že cítím ten tlak. Naběhnou 2 PA a 2 lékařky. No paráda, otevřená na 9cm a jdem na to. Epidural přestal účinkovat. Na kontrakce tlačím, co to jde. Prodýchávám a tlačím. Ale nejsem s to vytlačit hlavičku. Slezu z křesla a zkouším to opřená o palandu. Nepomáhá. Začínám být vysílená. Začínám brečet, že to nezvládnu. Po další hodině s půl tlačení jsem u konce se silama. PA mě povzbuzují, že tlačím moc dobře a že musím ještě víc přidat. Něco se zlomí a já jim řeknu, že na to kašlu, že nejdu rodit a jdu domů a hrabu se z postele ven.

Přiskočí můj přítel a řekne mi, že si vedu moc dobře, že jsem statečná a za chvilku to budu mít za sebou. Znovu zatlačím. Odbíhá PA a zachvilku přichází lékař s německým přízvukem. Koukne na mě, a já slyším „VEX“. Nee..to snad nee..zavírám oči, je mi zle jen při představě toho slova. PA mi říkají že mi trošku pomohou rukama na břiše - tak loktama pomáhají, tlačím, cítím ten VEX a jak to bolí. Mám toho plný zuby. Přichází další lékař, pak další. Mám na porodním sále 8 lidí. Pak slyším toho lékaře s německým přízvukem, jak říká abych tlačila. Říkám že nemám kontrakci. Říká, ať tlačím bez kontrakce, že musí ven. Tak zatlačím, co to jde. Najednou skoro všichni lidi odchází spěšně pryč. Otevřu oči - už je venku? Ani jsem ji neviděla, jaktože nepláče?! Neslyším ji. A pak se rozezní ten nejkrásnější řev na světě. Úlevou nemůžu ani dýchat, brečím - doslova řvu štěstím. PA mi přeje ke krásné holčičce, německy hovořící lékař mě šije.

Přichází za mnou starší lékař, představuje se mi jako primář z novorozeneckého oddělení a říká mi, že má moje holčička na hlavičce z vexu hematom a poškozený vrchní obal kůže - prostě natrženou kůži na hlavičce. Sestřička mi dceru ukazuje v zavinovačce. Je nádherná. Udělali UZ hlavičky, vyšetřil ji a říká, že bude v pořádku. Žádné poškození hlavičky, a že si půjde odpočinout do inkubátoru. Znovu brečím. Do háje. Radši bych tisíckrát zažila tu odpornou porodní bolest s tím odporným oxytocinem, jen aby moje dcera byla v pořádku. Znovu brečím. A pak na chodbě slyším, jak se sestřička ptá mého přítele na jméno dcery. Tak na něho řvu: „Opovaž se říct Božena!!“ Sestřičky a lékař se na mě dívají a já na to, že mě tím odporným jménem provokoval celé těhotenství a že to fakt nechci. Začínají se smát, směju se taky. A slyším přítele, jak hláskuje jméno dcery.

Děkuji lékařům i PA za jejich péči, omlouvám se za svoje výlevy. Děkuji příteli, že tam byl se mnou a posílám ho domů se vyspat. Ptám se lékaře, jestli s tím šitím už bude hotov. Podívá se na mě a já říkám: „Už chci dát konečně ty nohy k sobě.“

Moje dcera Isabella, 12.3.2013 ve 2:14.

Hodnotilo 24 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
bara 1  10.06.13 05:20

Moc krásný deníček, jste šikovné holky:) Popravdě mě trošku vyděsil na to že mám každým dnem rodit. Věřím, že za tu bolest to miminko stálo:)). Hodně štěstí a ať malá dělá samou radost:) :kytka:

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 10.06.13 06:13

Krasne napsano! Gratuluji…prin­cezna, kterou prave kojim mi take dala zabrat.Mela jsem podobny porod, jen mne to zaclo bolestma hned po 5ti min a za 26h to zkoncilo cisarem. A take tvuj prvni uvodni odstavec, presne muj pohled na porod v tehu :P.

 
fenny
Závislačka 4927 příspěvků 10.06.13 07:44

Dostala mě hláška z Boženou :lol: Gratuluju k holčičce :kytka:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 10.06.13 08:00

Gratuluji k holcicce, at vam dela jen samou radost :kytka:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 10.06.13 10:45

Šikovná holka :) zvládla jsi to, příště to bude lepší. Graruluju k Isabellce a ne k Božence. Jo je to hrozný jméno. Přítel mi hrozil Ištvanem. Blbec :D

 
Terez_v
Ukecaná baba ;) 2293 příspěvků 10.06.13 10:54

Hlavně, že vše dopadlo dobře a malinká je v pořádku :potlesk: :andel:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 10.06.13 12:50

Krásný deníček :kytka: Hlavně, že vše dopadlo dobře, malá je opravdu krásná :kytka:
A hláška „Opovaž se říct Božena!“ mě teda dorazila :mrgreen: :mrgreen:

 
jun
Kecalka 493 příspěvků 10.06.13 13:20

Krásný deníček, jsem moc ráda, že to dobře dopadlo a obě jste v pořádku :hug: A ta Boženka na závěr nemá chybu :D

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 10.06.13 13:30

Moc hezký deníček :DTak hlavně že je malá v pořádku. A s tou Boženou jsi mě fakt rozesmála :mrgreen:

 
Nikola92
Závislačka 3663 příspěvků 10.06.13 14:40

Jéé moc hezké. :)

 
unity
Kecalka 167 příspěvků 10.06.13 15:12

Gratuluju k Isabelce. Dcera se narodila taky 12.3., ale 2011 :) Krásné, lehce zapamatovatelné datum :) Přejem hlavně zdravíčko :mavam:

 
evullina
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 10.06.13 18:05

Moc krásný :hug:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 10.06.13 18:41

No, prožívám to tu. to je fakt nepříjemné. škoda, že jsi souhlasila s tím oxytocinem, obávám se, že spolu s epi je důvodem, proč miminko nešlo ven, někdy už nemají sil na správné dorotování.

tak hodně sil na regeneraci fyzickou a hlavně tu psychickou :kytka:

 
NikysekR
Echt Kelišová 7980 příspěvků 2 inzeráty 10.06.13 18:50

Bezvadný deníček, vtipný a zároveň dojemný. Přeju hodně zdravíčka a gratuluju k dcerušce :hug: :kytka:.

 
Cayse
Echt Kelišová 8818 příspěvků 10.06.13 20:09

Děkuju holky :kytka:

 
Luisiana
Neúnavná pisatelka 16579 příspěvků 10.06.13 20:18

Krásné… Hned jsem si vzpoměla na můj…

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 10.06.13 20:53

Krasny denicek! Mne taky neni jasne, jak nekdo porodi na 2 kontrakce, taky jsem malou tlacila skoro 2 hodky a uz jsem nemela silu, chtela jsem se na to vykaslat a jit spat, ale nakonec dobre a uz me to ceka znovu, tak snad to bude tentokrat jednodussi… Gratuluji k prckovi! :hug: :hug:

 
Veras82
Závislačka 2583 příspěvků 10.06.13 21:00

Gratuluji k dcerusce…per­fektne napsany denicek :kytka:

 
Uživatel je onlineLuska
Kecalka 213 příspěvků 10.06.13 21:07

Malej šel taky vexem-hroznýýý. Jinak moc gratuluji…

 
Cayse
Echt Kelišová 8818 příspěvků 10.06.13 21:11

@Luska kdo nezažil..nedokáže si představit. Doufám že je malý v pořádku :kytka: @Mondík držím pěsti, aby tenhle porod byl opravdu rychlý a pohodový :kytka:

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 10.06.13 21:32

@Cayse, on i ten prvni byl rychly (co se tyce otevirani) a pohodovy opravdu byl, jen to tlaceni bylo fakt vysilujici… Ted uz vim, co delam, tak verim, ze to pujde rychleji…

Příspěvek upraven 10.06.13 v 21:34

 
Cayse
Echt Kelišová 8818 příspěvků 10.06.13 21:33

@Mondík :mrgreen: určitě bude - jak říká moje kamarádka: autosugesce je mocná - takže je potřeba si několikrát denně (nejlépe furt) říkat že to bude rychlý :D

 
Tapeta
Echt Kelišová 8263 příspěvků 10.06.13 22:55

Říkala jsem si, jestli někdo z naší skupiny deníček napíše :) Moc pěkně napsané, hlavně ten konec. Vytrpěla sis to teda fakt hodně..budeš si klepat na čelo, ale trošku ti ten přirozený, i když takhle těžký, porod, a to, že ho partner viděl, prožil a ocení tvoje utrpení, závidím. statečná žena :*

 
baba1234  11.06.13 11:14

:mrgreen: Zvládla jsi to dobře, tvůj humor je neutuchající! :kytka:

 
smuclik
Stálice 53 příspěvků 11.06.13 18:17

Perfektně se to četlo!!! Až jsem si připomněla svůj porod, který proběhl jen o den dříve, tedy 11.3…A naše Emča měla na hlavě taky hematom i bez vexu (protože já blbá zatlačila celkem rychle) a už se to vstřebalo…Tak přeji hodně štěstí a trpělivosti :kytka:

 
mahdalka
Neúnavná pisatelka 16560 příspěvků 11.06.13 21:59

Moc krásný deníček, gratuluju k holčičce :kytka: Rozesmála mě ta Božena a hned jsem si představila samu sebe, jak za pár měs. řvu na porodním sále"Opovaž se říct Josef" :mrgreen: :mrgreen:

 
mimuško1
Kecalka 318 příspěvků 12.06.13 10:18

Moc hezký deníček ;) gratuluji k holčičce :kytka:

 
Páčko
Stálice 63 příspěvků 13.06.13 09:08

Moc gratuluji, jsi skvělá…

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 22:27

Také gratuluji… krásné :-)

 
Barčí1411
Závislačka 3183 příspěvků 19.09.13 08:25

Musela jsem zamcknout slzu… Lec je zajimave, ze ta slza prisla u vety: PA mi přeje ke krásné holčičce, německy hovořící lékař mě šije." :nevim:
Gratuluji a malicke hodne zdravicka :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama