Náš andílek

Porod

Deníček o tom, jak náš andílek přišel na svět. :)

Když jsem objevila dvě čárky na těhotenském testu, zaplavila mě obrovská vlna radosti a začala jsem plakat štěstím. Celé těhotenství probíhalo v pořádku, bez nevolností či zvracení, i všechny testy vycházely skvěle, těhotenské cukrovce jsem se také vyhnula. Jediné, co mě trápilo, byly šílené otoky nohou, byly jako dvě bambule a do ničeho jsem se nevešla. :)

Pořád jsem si četla deníčky o porodu, hrozně jsem se těšila na ten svůj a představovala si, jaký asi bude a kdy to asi přijde. :) Radost mě přešla na konci 38. týdne, kdy jsem z hodiny na hodinu šíleně otekla a necítila jsem pohyby malého i přes všelijaké fígle, které na něj dřív zabíraly. :) Proto jsem se raději rozhodla jet na pohotovost, aby zkontrolovali, jestli je vše v pořádku.

Naštěstí bylo všechno tak, jak mělo být, ultrazvuk také v pořádku, a tak nebyl důvod mě v nemocnici držet. Jen mi paní doktorka raději domluvila kontrolu na pondělí, aby se ujistila, že vše zůstalo stejné. V sobotu i v neděli jsem pohyby cítila, ale musela jsem se více soustředit, proto jsem se těšila na následující kontrolu, abych se uklidnila.

Na kontrole mě sestřička napojila na monitor, kde byl jeden pohyb za druhým, jen já jsem nic necítila. Následovala ještě kontrola u paní doktorky. Když ale došlo na ultrazvuk, tak se pozastavila nad hodně malým množstvím plodové vody. Proto se rozhodla mě hospitalizovat, aby malého mohli kontrolovat v průběhu dne.

Nikdy před tím jsem necítila, že by mi plodová voda nijak unikala, ale večer na pokoji jsem ucítila, jako by ze mě něco vyteklo. Šla jsem to říct sestře, ta mi dala jejich vložku s tím, že až to bude znovu, tak ať přijdu. Znovu jsem to ucítila asi o hodinu a půl později. Test potvrdil, že voda opravdu uniká, a tak jsem si mohla jít zabalit a šlo se na to. :)

Sestřička mě dovedla na porodní box, po chvíli přišel pan doktor a praskl mi vodu. Teď už zbývalo jen čekat, kdy se začne něco dít, proto mi sestřička zhasla, ať se ještě prospím, že to hned tak prý nebude. Tak jsem jí to uvěřila a šla zkusit naivně usnout. :D

Hodinu od prasknutí vody začaly nepravidelné kontrakce, tak jsem tomu pozornost moc nevěnovala. Vždyť přece říkali, že to potrvá dlouho, než se to rozjede. Bolesti začaly být pravidelné, ale pořád se to dalo. :) Kolem třetí ráno už jsem měla co dělat, abych je vůbec prodýchala. Cítila jsem na sobě únavu a vyčerpání, proto obdivuji maminky, které rodí 15 hodin a více.

Celá první doba porodní se přehoupla ani nevím jak a najednou jsem měla potřebu tlačit. Sestřička mě vyšetřila, řekla, že jsem na 10 a můžeme tlačit. Během tlačení už jsem byla tak vyčerpaná, hlavně i z nevyspání posledních dní, že jsem jim tam třikrát omdlela.

Tlačení mi přišlo strašně dlouhé, ale když si to promítám zpátky, tak to byla jen chvilička a na 4. zatlačení, kdy jsem kupodivu zůstala při smyslech, byl malý venku.

Takový maličký andílek, konečně jsem viděla, kdo mě tak kopal a pořád se vrtěl. :) Porod od prasknutí vody trval 8 hodin, na první porod to docela jde.

Ondrášek se nám narodil 28. 7. 2015 v 5:52 s mírami 47 cm a 2,8 kg, se spoustou vlásků a krásně velkými kukadly. :)

Nemohli jsme se vynadívat a měli jsme obrovskou radost, že už je mezi námi. Všechno bylo tak krásné a dokonalé, že by nás nikdy nenapadlo, co všechno nám osud připravil…

Hodnotilo 24 lidí. Score 3.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
tynaterezka
Závislačka 2840 příspěvků 08.11.15 11:10

Tak takový porod doufám, že teď bude v květnu ;-),jen nechapu proc ti praskly vodu když šla sama..jinak moc pěkný deniček.

 
Kulicka20
Ukecaná baba ;) 1205 příspěvků 08.11.15 17:47

Snad bude lepší než ten minulý :-) praskli jí protože tekla někde po trošičkách a nevěděli kde a malej už měl na utz hraniční množství vody tak asi proto :nevim:

 
elvia2
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 08.11.15 18:13

Proboha proč to píšeš? 3× omdlela - no to snad ne…

 
Kulicka20
Ukecaná baba ;) 1205 příspěvků 08.11.15 18:34

@elvia2 a co jako? Když se ti něco nelíbí tak to necti, psala jsem to pro sebe ne pro tebe. A nevím co ti na tom přijde divnýho nejsem ani první ani poslední, jako bych za to mohla…

 
Uživatel je onlineMartina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 08.11.15 18:45

@Kulicka20 Pochopila jsem to dobře, že deníček bude mít pokračování?

 
Kulicka20
Ukecaná baba ;) 1205 příspěvků 08.11.15 18:46

@Martina D. Ano bude mít..

 
Uživatel je onlineMartina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 08.11.15 18:52

@Kulicka20 Mně se deníček líbil a Ondrášek měl skoro stejné míry jako můj syn (2,74 kg a 47 cm). Jsem zvědavá na pokračování a doufám, že úplný konec bude dobrý. ;-)

 
Kulicka20
Ukecaná baba ;) 1205 příspěvků 08.11.15 18:55

@Martina D. Děkuji. Taky to byl koukám drobek ;-) ano bude, díky bohu… :-)

 
Uživatel je onlineMartina D.
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 08.11.15 19:00

@Kulicka20 To je dobře, že konec bude dobrý. :srdce: Těším se tedy na druhý díl!!

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 08.11.15 20:02

@elvia2 proč by nemohla napsat, že třikrát omdlela? 8o byly tu teda mnohem víc zarážející deníčeky, kde rodičky hystericky řvou, štěkají na personál či partnera a děsí ostatní v okolních boxech :nevim: to, že omdlela, mohl být prostě nedostatek kyslíku, to není žádná ostuda, prostě blbě rozvrhla dech :roll:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Co nám osud přichystal


Reklama