Pochybnosti o těhotenství

Těhotenství

Miminko se zadařilo hned napoprvé, a tak je tenhle deníček spíš o nesnažení. Ani moc nevím, kde začít. Nejspíš tím, že manžel si velmi přál dítko a já se stále necítila na to, ho mít. Nevím, jestli za to mohl rozum, že už mám nejvyšší čas, ale jednoho krásného dne jsem si řekla, že do toho jdu.

Ve svém okolí jsem měla příklady, kdy bylo otěhotnění spíš malým zázrakem, a tak jsem počítala s tím, že ani já nebudu výjimka. No, člověk míní - příroda mění. Otěhotněla jsem hned napoprvé :-) Podotýkám, že jsem se nezajímala o ovulaci, plodné dny ani bazální teploty. Možná proto to byl šok. Nemohla jsem pochopit, kde se na testu vzaly ty dvě čárky, vždyť se přece necítím těhotná, nic mi není.

Tak, jak jsem si představovala, že dám o miminku manželovi nějak romanticky vědět, jsem mu neromanticky a nesouvisle volala do práce hned po počůraném zabarveném papírku :-) Musím podotknout, že měl velkou radost a v tu chvíli mě dost uklidnil. Ten den se mi šlo do práce opravdu zvláštně. Měla jsem chuť se o tu novinku podělit, jenže - pracuji v jednom nejmenovaném řetězci a do večera by to věděla i poslední uklízečka. No nic, takže mlčím a celý den myslím jen na těhotenství a co se tím pro mě změní.

Za tři týdny, které byly plné nejistoty, jsem měla potvrzeno těhotenství. Nevěřícně jsem koukala na tu malou tečku na monitoru a slyšela srdíčko miminka. V tu chvíli jsem věděla, že mám tu pecičku moc ráda. No a také nastal čas podělit se o tuto informaci v práci. Moc se mi do toho nechce, jenže práce je fyzicky náročná, v chladu a neubráním se nošení těžkých věcí, takže s pravdou jsem musela ven. Některé kolegyně mi miminko přály a opravdu mi moc pomohly, jiné přece nebudou dělat práci za mě a šéfová? Z té je mi smutno asi nejvíc. Ano chápu, v tuto chvíli nejsem úplně ideální zaměstnanec, je mi špatně, zvracím a nechci nosit těžké věci.

Chci vydržet aspoň dokud mi nebude překážet bříško. V pátek se mi udělalo opět špatně, nezbývá, než se omluvit a jít zvracet domů. Nicméně se od své šéfky dozvídám, že v pondělí už nemám chodit, protože za mě nastoupí náhrada. Přiznávám, že tohle byl docela šok. Podvědomě jsem věděla, že to dlouho nepůjde, ale pořád jsem doufala, že se mi uleví. Emoce se mnou cloumají a já celou cestu domů brečím jak želva. Dnes zpětně ani nevím proč. Tato práce mi chybět nebude, ale budou mi chybět peníze a některé kolegyňky, které mám opravdu ráda.

V tuto chvíli jsem v šestém měsíci těhotenství a zpětně vidím, že bych to v práci stejně nezvládla. Prozvracela jsem kompletně první čtyři měsíce od rána do noci a měla snad všechny neduhy, které jsou s těhotenstvím spojené. Moc se těším na miminko a snad nejvíc na den, kdy mám kontrolu u své mudry a vidím, jak se miminko krásně mrská a má se k světu. Sama sobě musím nadávat, když si vzpomenu na všechny pochybnosti, které jsem kdy měla ohledně těhotenství…

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 26.09.11 09:16

jen doufám, že tě nenapadlo dát výpověď

 
Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 26.09.11 09:43

Ahoj, tacky by mě zajímalo, jak jste to vyřešili? Dr ti dal neschopenku? Sotva ti asi platí když nepracuješ, co :mrgreen:
A moc gratuluju k těhotenství a držím pěsti, ať v pohodě projdete zbývajícími měsíci :kytka:

 
JaLa
Závislačka 4340 příspěvků 26.09.11 10:27

Ahoj, blahopřeji k miminku a neboj, to, že jsi si nebyla jistá, jestli ho chceš, na tom není nic špatného. Taky jsem otěhotněla (sice po dlouhé snaze) spíš proto, že jsem se začala cítit stará a ne proto, že bych po miminku nějak zvlášť toužila. Ale po narození syna to byla láska na první pohled a teď je to moje největší láska. A co se týče Tvého zaměstnání - ze zákona je těhotná žena chráněna před výpovědí. Pokud nemůžeš vykonávat své původní zaměstnání (nošení těžkých břemen, těžká fyzická práce, noční směny apod.), tak je zaměstnavatel povinen Tě přeložit na jiné vhodnější pracovní místo.
Pokud je Tvůj stav natolik vážný (neustálé zvracení, nařízený klid apod.) je vhodná neschopenka. Nicméně opakuji: žádná výpověď.

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 26.09.11 11:11

souhlas s ostatníma žádná výpověď!!!!Za­městnavatel je povinen Vám držet másto po celou MD a v případě ,že momentálně teď pro Vás nemá práci ,nebo není vhodná ,musí přeložit na lehčí odpovídající vašemu stavu nebo nechá nevím ten poměr prostě doma za asi 60% platu…až do řádného nástupu na MD mezi tím si můžete vybrat dovolenou nebo si jí zaměstnavatelem nechat proplatit!Nebo Vás ještě může nechat na neschopence gynekolog :-D !Jinak hodně štěstí!Můj starší kluk je taky na poprvé ,strašně sem ho chtěla a po shlédnutí dvou čárek jsem dostala uplně pobíhací reflex ,že jsem to podělala,co budu dělat ,najednou jsem měla strach !Pak mě tohle popadlo ,ještě tak v 7 měsíci … ale ten první pohled na něj … věděla jsem ,že je to anděl co mi dává křídla!!!! :andel: Dnes mám ty anděli 2 :andel: :andel: a jsem šťastná jako blecha!!!! :dance: :dance: :dance:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 26.09.11 11:14

MIMO JINÉ.....vše nejlepší k dnešnímu svátku!!!!Ste Andrejka!!!? :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
Andrea2006
Nováček 2 příspěvky 26.09.11 12:52

Ano jsem :-D děkuji moc za milý komentář a přáníčko!

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 26.09.11 20:32

Ahoj, tak tak přesně jsem to měla i já, nic mi nebylo, BT, ovu testy? Co to je?? No // se objevily hned po vysazení HA, takže radost, v práci jsem nic neřekla do první a potvrzující kontroly, potom jsem to šla oznámit, ale už s neschopenkou (taky náročná práce a na směny), ale mě nic teda nebylo, žádné nevolnosti, prostě nic, jako bych těhotná vůbec nebyla, za to teď si to vynahrazuju, otěhotněla jsem sice taky skoro hned (ve druhém cyklu, ale už jsem věděla co ovu testy a BT je), je mi špatně, na záchod chodim každou chvíli a prostě všecko co k těhu patří se mi tentokrát obloukem nevyhlo. Takže gratuluji a souhlasím, žádnou výpověď, ale neschopenku a divim se, že jsi nešla vlastně hned, když nebyli schopní tě přeřadit na jinou práci (u nás to nešlo).

 
eginka
Kecalka 455 příspěvků 26.09.11 20:37

Pockaj, jak to ze ti zamestnavatel mohl povedat, ze nemas chodit. Zo zakona mas ochranu pred vypovedi, tak ze ked si tehotna, tak zamestnavatel nemoze ta vychodit, a plus je povinen ta prelozit na inu poziciu za tu istu vyplatu, aj ked ta pozicia je mene placena.

 
Andrea2006
Nováček 2 příspěvky 27.09.11 09:47

Zdravím všechny maminky, samozřejmě, že jsem se nenechala vyhodit :-D mimo jiné po mém odchodu kolegyňky řekly milé šéfové svůj názor/myslím, že ji neomlouvá, že je mladá a asi hloupá/ a možná dostala i strach, protože i když naše firma k zaměstnancům moc ohleduplná není, existuje zaměstnanecká linka,která je v Praze a jistých práv se tam dovolat dá…takže mi později zavolala, že jsem to špatně pochopila, že se mnou cloumají hormony, že to tak nemyslela..bla bla..a že teda pokud chci, můžu přijít a možná bude i pan ředitel tak hodný a nabídne mi jinou práci. Nicméně po dohodě s manželem a vlastně i prozvracenými dny jsem šla na neschopenku a jsem na ní dodnes. Finančně to je samozřejmě velký úpadek, ale zase mám klid. Jenda moje kolegyně otěhotněla čtrnáct dní přede mnou, průběh stejný jako u mě, cca v pátém měsíci se vrátila do práce a..ředitel ji udělala peklo, takže už je zase zpátky na neschopence :-? J třeba nadřízenou chápu, jde mi jen o to, jak a kde mi to řekla. Asi by mi stačilo, kdyby mě vzala aspoň do kanclu a slušně mi řekla, ať jdu na neschopenku, ne že je u toho ještě dalších deset lidí a v pondělí nechoďte :-x

 
xsaleen
Echt Kelišová 9026 příspěvků 27.09.11 13:17

já to měla podobně.. v práci jsem to nechtěla říct, dokud jsme neměla průkazku, ale stejně se to šef domáknul a seřval mě, a pohrozil vyhazovem, nakonec mě ředitel přendal na jinou pozici a bylo zas líp.. teda než dostal ten magor vedoucího dne, zacházel se mnou jak s debilem.. :cert: :cert: no a pak se vyměnili ředitelé a to teprv bylo žůžo… dozvěděla jsem se, že těhu přece není nemoc, můžu chodit do práce na odpolku, nebo od 10 do 6… o víkendech a můžu přece tahat palety ne?? když jsem si jí neodtáhla, tak jsem dostala vynadáno, že nic nedělám. ve 20tt se mi udělalo zle, spadla mi placenta a já zůstala doma.. kdo ví jak by to dopadlo, kdybych tam jetě chvíli chodila.. :think:

 
Rascal
Kecalka 226 příspěvků 27.09.11 22:00

Tyhlety obchodní řetězce!!!!! Je mi z nich na blití! Můj přítel si vyzkoušel 3 měsíce v Pennny a říkám, že pracovní tábor je proti tomu hadr!!!! Protože i v pracovním táboře se jedlo ( i když sporadicky) a spalo! V Penny není výjimečná práce nonstop!!!! A nikoho to nezajímá. Po 3 měsících vypadal jak kdyby fakt vylezl z koncentráku!!! Takže tvou šéfovou bych akorát praštila po ksichtě a vůbec. Všichni si nechaj všechno líbit a ještě litujou nadřízený, to mě bere dycky ďas! Už by se měli všichni probrat a říct ne! My nebudeme dřít jak otorci za ubohou almužnu!!! Stačí jen říct, mě se to nelíbí! Podepíšu se pod hromadnou žalobu…

 
Rascal
Kecalka 226 příspěvků 27.09.11 22:10

http://www.penize.cz/…puji-v-lidlu

Je mi smutno, že by do té žaloby nikdo nešel…

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 28.09.11 08:27

nepracovala jste náhodou v řetězci začínající na K :wink: ? Já byla těhu skoro před 10.ti lety. Pracovala jsem na pokladně, po první poradně mi dr.řekl, že mi vypíše neschopenku, když se dozvěděl, kde pracuji,byla půlka listopadu a já mu řekla, že nenechám holky ve štychu a vydržím do konce roku. Jenže za 14.ní jsem měla jít na kontrolu a začala špinit, takže dr. nekompromisně neschopenku. Přišla jsem tedy ještě to odpoledne za šéfkou, dala ji neschopenku, řekla ji jak se věci mají ta po mě (ne přímo po mě, ale směrem ke mě) hodila na stůl směny na prosinec, že prý nad nima sedí dva dny, aby pokryla svátky, napsala mi plno směn a já ji přijdu s neschopenkou. Jsem ji řekla, že jsem těhotná a mám problémy (ona přes 40.let bezdětná, začala řvát, že ji to nezajímá, že jsem se nechala zbouchnou atd. V té době mi táhlo na 34.rok, měli jsme tři kluky (14, 13 a 11 let) a vždy jsme chtěli až odrostou ještě jedno. No zkrátka celé těhu jsem se v tomhle hypermarketu neukázala. Těhu proběhlo v pohodě, jen do 6.měs. šílené křížové bolesti.

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 28.09.11 08:34

RASCAL-ono je to těžké, lidi jsou rádi, že mají práci, já pracovala kdysi v kauflandu, po mateřské jsem se tam nevrátila kvůli směnosti, pak jsem prošla vším možným, dělala jsem v tescu noční doplňování-směny super, přišla jsem po noční, malou vypravila do školy a šla spát, malá přišla, já byla vyspaná, udělali jsme úkoly a večer jsem šla ještě na dvě hoďky s ní do hajan. Tam mi nebyla už prodloužená smlouva, no největší omyl v mém životě šla jsem pracovat do Alberta, no 53/hod. a pracovat jako : pokladní, prodavačka, doplňovačka, uklízečka, pátek svátek-to je fakt brutal. Takže nyní nastupuji do nemocnice, jdu uklízet sice za min.mzdu, jen na ranní směny, ale klid a pohoda, proti stresování se, jak s lidmi-zákazníky, tak s nadřízenými.

 
turny
Závislačka 4875 příspěvků 28.09.11 11:08

to máte pravdu a nemusí to být ani velké řetězce typu Albert atp…stačí i malé prodejny, lidi se k vám chovaj jak ke spodině, nebo hadru a sprostě nadávají hlavně někteří naši spoluobčané jiné barvy pleti :cert: a vedoucí to samé…když jsem přišla že jsem těhu, řekla jsem to hned, pak jsem začala mít problémy, prosila mě ať nejdu na neschopenku, že budu jen na kase a najíst se budu moct když budu potřebovat, skutečnost? první den a hned byl problém, řev…v jednu chvíli jsem se rozbrečela, druhý den už jsem musela i doplňovat zboží a když jsem řekla že to nedám, že půjdu na neschopenku, tak byla obrovsky uražená…když jsme pak o mimi přišli, zamlklé těhu, tak mi řekla, že mě tam nechá pokud ji slíbim, že rok neotěhotnim, řekla jsem že to neslíbim, že můžu za dva měsíce a bylo mi řečeno, že mě tam nechce, že když otěhotnim, že se to stane znova a bude mít problemy, tohle mi řekla den po revizi…šla jsem pryč sama, ostatnim kolegyním to podala uplně jinak než to bylo :nevim: dodnes mě to mrzí…jako kamarádka je fajn, jako nadřízená děkuji, už nikdy víc…
Tak už si užívej klidné těhu a ať jste s mmiminkem v pořádku

 
Rascal
Kecalka 226 příspěvků 28.09.11 11:43

Lidi jsou rádi, že maj práci, já to chápu, dnes je opravdu složité práci najít. Přítel od té doby co opustil Penny o práci nezavadil. Ale podat hromadnou žalobu, kam se podepíšou všichni zaměstnanci konkrétního řetězce… Co je na tom za problém? Maj strach, že by ten řetězec najednou vyházel všechny své zaměstnance???? To je hloupost. Já tomu říkám lenost cokoliv řešit. Každej totiž nakonec řekne, že to není tak hrozný a že šéfová je vlastně fajn ženská a že chudáček je vlastně taková, protože její nadřízení na ni tlačí a má toho moc atd atd… Nakonec mi není líto nikoho. Dělaj si to všichni sami. Já bych s tou žalobou proti vykořisťování ráda pomohla. Ale není tady ani nikde jinde nikdo, koho by to jen trošku zajímalo… lepší je si stěžovat kamarádce a mít se o čem bavit, než říct TAK DOST!!! Chci taky 10Euro za hodinu a proplacený všechny přesčasy!!!!

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 28.09.11 12:42

a o tom to je, lidi jsou jako berani, ať je to v práci, ať je to v republice. Všichni si říkají " a co mnohdy je to někde ještě horší". Každý remcá, jak je to tam a tam strašné. Jenže, kdyby se kdekoliv cokoliv mělo podepisovat, tak jen, co se něco sepíše, tak se o tom ví na vedení-TAM TAMY jsou všude a to by v tom byl čert, aby toho iniciátory nedonutili odejít samotného po dobrém.

 
mysicka5
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 28.09.11 23:04

ja jsem taky zamestananec obchodniho retezce a opravdu na si na zamestnavatele stezovat nemuzu. A diky tomu ze mame provozovnu hned na proti centrale tak znam cele vedeni. A i generalniho ridile drive nam na provozovne delal oblastniho. A jakmile se dozvedel ze jsem tehotna tak me okamzite zakazal praci v obchode a oznamil mi ze mam jit na neschopenku a zustat doma az do konce.Coz u nich obdivuju.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama