Příroda či IVF

Snažení

Ahojky všem, doufám, že vás nezarazí má mužská maličkost. Již dva roky se snažíme s manželkou otěhotnět, leč bez výsledků. Byl jsem na spermiogramu a OK, manželka podstoupila folikulometrii a OK, po dalším zkoušení bez jakéhokoliv výsledku jsme byli odesláni do CAR v Brně a tam to dostalo pěkný spád.

Vyšetření krve, spermiogram a hle, manželka špatné hormony a já průměrný spermiogram s tím, že u nás bude nejlepší IVF, ICSI, AH, PK.
Takže nastal krátký stimulační protokol (tabletky, injekce). Po této stimulaci jsme měli 21 vajíček, po čtyřech dnech ET. Moc jsme se těšili, ale rána nastala, když jsme si měli udělat těh. test, byl negativní, i z vyšetření krve to bylo negativní.

Takže nás čeká 6 měsíců klid a pak KET a zase čekání.

Bylo nám řečeno, že přirozenou cestou přijít do jiného stavu nemůžem, špatné hormony, které navozují anovulační dny, zahnutá děloha, průměrný spermiogram, takže musíme zůstat věrní IVF, ale vzhledem k financím je to dost náročné, ale snad se nám podaří zvítězit nad mocnou přírodou a otěhotnět, přeci už nám je přes 30 let.

  • In vitro fertilizace (IVF) - odběr vajíček (oocytů), jejich oplození mimo tělo ženy (in vitro), a přenesení (transfer) vzniklých embryí do dutiny děložní.
  • Prodloužená kultivace embryí (PK) - kultivace embryí déle než 48 hodin. Umožňuje přenášet embrya ve vyšším vývojovém stádiu (blastocysta), což se blíží přirozenému uhnízdění embrya v děloze a zvyšuje úspěšnost umělého oplození.
  • Asistovaný hatching (AH) - Mikroskopické naříznutí obalu několikabuněčného embrya, které po přenosu (transferu) do dutiny děložní usnadňuje jeho uhnízdění ve sliznici dělohy a otěhotnění.
  • Intracytoplas­matická injekce spermie (ICSI) - Injekce jediné, vybrané spermie přímo do cytoplasmy vajíčka. Zvyšuje úspěšnost umělého oplození u párů s problematickými spermiemi, či protilátkami proti spermiím u ženy.
  • Kryoembryotransfer (KET) - přenos rozmrazených embryí.
Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Šárka
Kecalka 418 příspěvků 29.09.06 17:19

Ahoj,
vítáme po dlouhé době zase nějakého muže - konečně !!!
Držíme palce. Lékaři dnes umí zázraky a  peníze, které si musíte za procedury platit sami, za to přece stojí.
Takže hlavu vzhůru a hodně štěstí šárka

 
Kati
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 29.09.06 17:54

Ahoj,
je docela hezké, že jako muž máš zájem se o své zkušenosti podělit. Nezoufej, jedenkrát to vyjde. Já byla nejvíce plná nadějí při 1.IVF, bohužel nevyšlo. Myslela jsem si, že když doktoři všechno udělají za nás, tak proč by to nemělo vyjít!  Tak mě během dvou let čekalo několik dalších pokusů. Dokonce jsem byla těhotná po KETu, takže  i tam máte šanci, nikdy nemůžete vědět, kdy to štěstí přijde. Tenkrát nám to sice nedopadlo dobře, ale teď jsem těhu po 4.IVF, sice zatím krátce, ale snad to bude tentokrát to pravé!
My jsem taky odkázaní jen na IVF a já na zázraky nevěřím, takže jsme do toho šli naplno.

Pokud by jsis chtěl ty nebo manželka popovídat, přijdťe se podívat do nažeho snažilkovského deníčku Zebřiček.

Drýím vám pěstičky, aby vás matka příroda dlouho netrápila! Kati

 
vendelina
Kecalka 473 příspěvků 29.09.06 19:28

Ahoj Honzo, vítám Tě. Už jednou tady nějaká holčina psala, že v Brně jim řekli, že mají spermiogram průměrný a v Olomouci, že nadprůměrný!!!Nic proti IvF, taky jsem ho 2× podstoupila, ale je to jen honění peněz. Opravdu  málo center se pacientovi věnuje s plnou péčí a že by sakra za ty prachy měli!!!Manžel neměl spermie skoro žádné. Žil ve stresu, špatně se stravoval, nesportoval. Když začal jíst vitamíny, sportovat a stresu se vyhýbal, tak se jeho ejakulát rychlostí blesku zlepšil. Doktoři ti ovšem řeknou, že na to nic není. Bodejť z vtamínů nemají prachy, že:o/ Povedla se nám přirozenou cestou krásná holčička. Můj soused měl spermiogram katastrofální. Po IVF se jim narodila dvojčátka. ZAčal žít jinak, bez stresu, chodil s malýma na procházky, viděla jsem ho pořád v dobré náladě. Předtím tomu tak nebylo. A víš co? Jsou to dva roky po narození dvojčat a teď čekají další přirozenou cestou!!!!!!!!!!!!­!!A to jim doktoři nedávali ani minimální naděje. Jestli ti můžu radit, Zkuste centrum v Olomouci. Není to z Brna zase taková dálka a myslím, že tam to bude jiné. Držím palce, ať máte toho svého prcka v náručí co nejdříve!!  

Vendelina

 
Honzam
Povídálka 12 příspěvků 29.09.06 19:51

Díky Vendelino, snad nám to KET v CAR UNICA Brno dopadne dobře a pokud ne pokusíme se ohlédnout  na 2.IVF ciklus někam jinam.

 
Honzam
Povídálka 12 příspěvků 29.09.06 19:54

Děkuji Šárko, stojí to za ty peníze, jen mít více toho štěstíčka.

 
renda
Povídálka 28 příspěvků 30.09.06 19:05

Ahoj,
ne vždy stačí změnit životosprávu i když věřím, že svůj význam to má.
Rozhodně ale stojí za trochu námahy, získat si všechny dostupné informace o CAR - centrech, kde se IVF provádějí.
My jsme první pokus absolovovali v roce 2003 v Iscare. Spermiogram byl mizerný  tak bylo nutné ISCI. Chtěla jsem svého manžela, který je Němec, ušetřit konfrontace s naším zdravotnictvím a tak jsem volila privátní zařízení. Bohužel - za fůru peněz jsme se dočkali příšerného chování, po oznámení výsledku jsem se málem složila, jak „šetrně“ mi byl oznámen . Naděje do budoucna nám nebyly dány moc veliké.
Tehdy mě ranilo hlavně to zacházení, které jsem v soukromém zařízení nechápala a tak trochu i proto, že jsme „stejně neměli moc šancí“, jsem zvolila levnější státní zařízení - druhý pokus jsme absolovovali u Apolináře.
A hle: poté, co mi zjistili vysoký prolaktin a zaléčili ho, dostala jsem plnou dávku hormonů (v Icare jsem vybrala jen necelé 2/3 dávky) a náhle jsem měla 10 vajíček, z nichž se 9 oplodnilo (v Iscare to bylo 1 ze 3).
A navíc - veškeré jednání lékařů a personálu bylo daleko příjemnější, v Iscare jsem si připadala, jako bych za naši neplodnost mohla sama a byla jim na obtíž. Podle některých hlasů v diskusích zde a na www.neplodnost.cz se to již zlepšilo, ale moje zkušenost nebyla ojedinělá a ten stav tam trval ještě hodně dlouho po mé návštěvě. I můj muž ocenil Apolinář daleko výše.
Po prodloužené kultivaci (která je tam zdarma!) mi zavedli 2 nejlepší embrya a dneska mam dva dvouleté kluky.
V Iscare jsme platili přes 20 tisíc (pokus byl bez PK a bez mražení, to by bylo dalsích 10 tisíc), v Apolináři jsme hradili pouze 6.800,– Kč a to přímo v lékárně, kde manžel vyzvedával jehlu na ICSI. I mražení je tam zdarma.
Vím, že jen o peníze nejde. Ale je třeba zvážit všechny aspekty. Nedovedu si představit, že bych zůstala v Iscare. Při tehdejší úrovni jejich služeb bych byla dnes pravděpodobně bezdětná…
Renata + 2× Johann + Matthias
P.S.: Každopádně moc oceňuji, že se tím jako mužský zabývaš. Ten můj mě v tom nechal docela plácat :-)

 
Honzam
Povídálka 12 příspěvků 30.09.06 20:31

Ahoj, to je pravda, že si člověk musí získat info o každém centru, jenže také musí brát v potaz jak ty centra jsou vzdálena od bydliště. Ale stejnak všude píši jak perfektně zvládají situace neplodnosti, jak to dokáží moderní technikou řešit bezbolestně a bez následků, ale opak je pravdou, všechny CAR centra se předhánějí statistikou úspěšností a proto se okamžitě vrhají hlava nehlava, zdravotní stav nezdravotní stav do krátkého protokolu IVF s ICSI a PK a AH aby tu statistiku zvýšili a přilákali vícero lidiček. Prostě kvalitní biznysa neplodnost neřeší. Začnou ji řešit jen tehdy pokud si to dotyčný vyžaduje, jenže chceš mimi? to jsou silná slova a přistoupíš na jejich hru za ty peníze.

 
alas
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 01.10.06 10:06

Ahoj Honzo
Moje kamaradka podstoupila take v Brne dvakrat IVF. Problem byl u ni, ze se ji spatne uvolnovala vajicka, i po stimulaci mela jen 1-2 vajicka. Po druhem pokusu ji dokonce vcelku nesetrne oznamili, ze je jedinou moznosti darcovstvi vajicek a ze nema nadeji na vlastni deti (taky ji rekli neco v tom smyslu, ze se jim nehodi do statistik-kazi jim je..)Byla z toho psychicky hrozne spatna. Nakonec se rozhodla metodu IVF upne odlozit, venovat se vice sobe, zivotosprava, cviceni, meditace…a nakonec se ji ted v srpnu narodil zdravy chlapecek.
Nechapu doktory, ze ji oznami, ze vlastni deti mit nikdy nebude a ona je nakonec ma!!!!! Taky mi pripadne, ze je to desny byznys a snazi se lidi casto zmanipulovat…  

Alca  

 
karinka
Ukecaná baba ;) 1413 příspěvků 01.10.06 14:27

ahoj Honzo, a co IVI? To podstoupit nemůžete? Není to tak fin. náročné jako IVF a ani takový zásah do těla. Jinak s tím spermiogramem a s těma hormonama. Měli jsme s manželem něco podobného, takže jeho jsem krmila EREGMOU , přestali jsme chodit do sauny, manžel začal nosit místo slipů trenýrky, začal se sprchovat stud. vodou, a já brala kys. listovou, Sarapis aj. vitamíny. No nevím, co nám pomohlo (třeba to byla náhoda). Doktor nám říkal, že můžeme napřed podstoupit ivi a v případě neůspěchu ivf. Já jsem chtěla jít raději napřed na ivf (z důvodů, že mám pouze 1 vejcovod a ještě na něm mi před půl rokem odstraňovali srůsty). Každopádně hned první pokus IVF+ICSI+AH vyšel a to i když naše embrya nebyla moc dobré kvality a nezbylo nám nic k zamražení. Taky Vám přeji moc úspěchů a raději (pokud půjdete na ivf) nechte si zkontrolovat imunitu v PRaze nebo v Plzni. U spousty zdravých párů se tam našel problém, který se dá zjistit jedině vyšetř. imunity. Buď Vám napíše doporučení doktor (i když oni ho moc psát nechtějí, protože prý je zbytečné) nebo se tam objednejte prostř. mateřské naděje přes internet. Moji kamarádku taky ujištovali , že je zdravá, manžel měl dobrý spermiogram a nevyšly jim 2 pokusy - ivf. Doktoři ji nechtěli napsat žádanku na imuno, takže se tam objednala přes mat. naději. V PRaze na imunu zjistili, že má sníženou imunitu a špat. reak. na manž. spermie. Po přeléčení , cca po 7 měs. šla na ivi a dnes je už ve 30tt.  

 
Arny
Stálice 57 příspěvků 04.10.06 10:58

Ahoj Honzo, jsem velice ráda, že se tu objevil i mužský příspěvek. Váš problém je mi velice blízký zejména tím, že též navštěvujeme Unicu v Brně. U nás je problém u obou a o to větší ten problém je. Já mám polycystické vaječníky- takže ovulace buď  žádná nebo velice nepředvídatelná a manžel má málo sperimií a ne příliš dobré kvality. V dubnu jsme podstoupili 1.IVF/ICSI, kdy jsem otěhotněla, ale následoval zaml.potrat. Máte velkou výhodu že Vám vyšli „mrazáčci“, my to štěstí neměli. Jen mě následující debata trochu rozhodila, zda klinika, kterou navštěvujeme, dělá vše pro nás nebo pro sebe. Přístup je tam přímo ukázkový, ale bylo pár věcí, které nás zarazily - např. manžel měl v jiné nemocnici daleko lepší spermiogram a najednou ho měl v Brně katastrofální, tím hůř, že prý na to vůbec nic neexistuje a najednou sama zjišťuji, že pár vitam.pomocníků existuje, i když vím, že zázraky asi nezpůsobí. Trochu jsem zapochybovala, zda opravdu není jiná možnost jak nám pomoci než IVF. Pan docent také projevil zájem, abychom jim rozšířili statistiku. Ale vzhledem k tomu, že máme oba problém je tahle metoda pro nás asi nejlepší, i když za dost peněz, těžko říct jestli je to byznys (částečně určitě ano), ale je spousta případů, kterým se to povedlo a tak se snažím jim věřit a  já věřím, že jednou se to povede. Kdyby se to povedlo hned poprvé jistě bych je velice chválila, vše hold nemůže dopadnout napoprvé a tak jsem teď možná malinko skeptická. Na konci října se jedeme do Brna domluvit na dalším IVF/ICSI s nadějí, že se to třeba teď povede. I Vám přeji hodně štěstí. Jaké pocity máš z kliniky ty?
 Arny

 
Honzam
Povídálka 12 příspěvků 05.10.06 10:08

Ahoj Arny, po rozhovoru s panem docentem jsou pocity rozpolcené a všelijaké, ze začátku to bylo na špičkové úrovni, podruhé už si člověk připadal nedostatečně obeznámen s tím co má dělat, už se ti věnovala asistentka a ne lékař, lékař se ti věnoval jen na tvou žádost a nebo pokud nastaly komplikace. Neřeší tvou neplodnost a její příčinu, oni rovnou řeší podle finančních tabulek co bude pro jejich kliniku lepší a co zvýší jejich průměr a toje rovnou IVF+ISCI+AH+PK+ET, pokud se to nepodaří a ty neotěhotníš, řeknou ti že je vše špatné a že jinou možnost nemáme, než je IVF. Já jsem měl spermio mimo tuhle kliniku perfektní, na klinice špatný. Měli jsme hodně prý kvalitních vajíček, 8× oplodněno uměle a zbytek spontálně a mohu ti říct, že oboje dvoje se vyvíjely perfektně, tak proč ISCI ?, když to spermie dokázaly oplodnit. Po PK jsme měli 8 buněčné vajíčka, které byly transférovaný, bohužel se neuchytily. Na embryo nám řekli, že se vyvíjej skvěle. Po nezdaru nám řekli, že se vajíčka moc dobře nevyvíjela. Tak čemu máš věřit. Oni ti stejnak řeknou co potřebují a ne jak to je. Proč nedělají po příchodu hned IMUNO a GENETIKU popřípadě průchodnost vaječníků a pak teprve IVF. Je to těžké,  jsou to hodně citové situace a ty uděláš vše co ti řeknou jen abys měla prcka v náručí. Přeji hodně štěstí. Ahoj Honza

 
Arny
Stálice 57 příspěvků 09.10.06 10:08

Honzo, nedá mi to, abych opět neodpověděla. Zcela se ztotožňuji s tvým názorem. Věřím, že na klinice dělají vše proto, aby se to povedlo (vždyť se jim tak lépe vyvíjí statistiky), ale nevěřím, že problémy řeší tou nejjednodušší cestou. Zajímalo by mě, zda z kliniky někdy odešel pár, jemuž by pan docent nabídl jinou variantu než IVF/ICSI -tedy tu nejdražší, věřím, že je i nejlepší, ale copak to nejde v některých případech jinak? Čekala jsem od nich hlubší vyšetření, stejně jako ty např. imuno a genetiku nebo nějaký způsob léčby, jak určité problémy vyřešit, ale hned se šlo na IVF (ovšem s ohledem na naše problémy, to asi jinak nešlo). Nechci nikomu křivdit, ale z pana docenta jsme měli také všelijaké pocity. Ale co by člověk neudělal pro vysněné mimčo. Také mě zarazilo jak se v dobu, kdy jsme kliniku na jaře navštěvovali , stířdali lékaři, kteří mi hlídali stim.cyklus, byli celkem čtyři, z toho tam nyní zůstali dva. To nám také nepřidalo, jednat pokaždé s jiným. Mrzí mě a zaráží, že pan docent, který nás potkal v době příprav na IVF u pokladny, tehdy neprojevil zájem o to jak se nám např.daří, nebo jak vše snášíme, ale jen konstatoval, že doufá, že mu rozšíříme statistiky. Na druhou stranu mi dal velkou naději (doufám, že ne planou), když mi řekl, že si je jist, že mě otěhotní- otázkou je, zda tak neuklidňuje každou pacientku. Musíme věřit. Ahoj Arny.

 
Jitka31
Nováček 6 příspěvků 09.10.06 10:52

Ahojky.Jsme na tom s manželem podobně.Už jsem byla na 2 IVF cyklech a nejhorší je to čekání jestli to vyšlo nebo ne.I ta finanční částka není zanedbatelná.S man­želem jsme přemýšlely,že existují různé nadace pro nemocné AIDS,narkomany a podobné individua kdy je jím i léčení hrazeno z fondů,tak proč nemůže být i nadace pro nedobrovolně bezdětné páry?Ty přece za tu neplodnost a ty nepřijemnosti nemůžou,Kdežto takový narkoman si za svůj zdravotní stav může sám.No nic trochu jsem se víc rozepsala.Nicméně Vám přeji aby se to jednou povedlo a vy měli vytoužené mimi.Ahoj Jitka

 
gabri1
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 09.10.06 11:34

Ahoj Honzo, také mi to nedá, jelikož i my jsme byli „klienti“ na Unice. Po několika měsících snažení jsme byli odesláni do Unicy. Nejdřív spermiogram, ten nebyl nic moc, pak jeden UTZ  s diagnózou PCO a bylo vyřešeno. Samozřejmě podle pana docenta, jsme byli ideální pár na IVF, samozřejmě když připlatíme za AH, apod. výsledek bude lepší. Sice mě zarazilo, že jiné vyšetření nejsou potřeba, ale chcete děti, tak co byste kvůli nim neudělali. První pokus nevyšel. To nám bylo sděleno takovým způsobem, že jsme byli docela v šoku. Co by prý jsme chtěli hned napoprvé, a ať prý přijdeme za půl roku znova. Jelikož jsme potom měli hodně práce, nechali jsme všemu volný průběh.  Poté se nám podařilo dvakrát otěhotnět přirozenou cestou, bohužel to nedopadlo dobře. Ale to pozitivní je, že dnes jsem v 22 tt a také přirozenou cestou. A ještě jedno. Seznámili jsme se tam s jedním párem, který byl na tom úplně stejně jako my a dnes mají kluka také přirozeně. No není to zajímavé?
Dnes když se na to dívám s odstupem času, říkám si, že je to hrozný byznys. Už tam nám bylo sděleno, že za víc peněz víc muziky. A tím se dokonale řídí. U nás asi nejvíc zabralo, že jsme nejdřív jeli po několika letech stresu na dovolenou. Pak jsme si vzali hypotéku a když jsme se stěhovali, tak jsem otěhotněla. Přeji vám hodně úspěchu a hlavně psychické pohody (ale vím, že se to řekně jednoduše). gabri1 

 
Honzam
Povídálka 12 příspěvků 09.10.06 12:26

Ahojky, koukám, že na Unice se postup k pacientům nezměnil, jak tu čtu je to ta stále stejná píseň, kterou lékaři na Unice pějí, " Vás určitě otěhotníme, nemusíte se ničeho bát a ani stresovat ", tak to je ta píseň, která rozehřeje každý pár. Musím tě ubezpečit Arny, že po nezdařeném IVF nám dal taky naději že nás otěhotní, kolik nás to ještě bude stát sil, očekávání a zklamání to se uvidí. Ahoj Honza

 
Honzam
Povídálka 12 příspěvků 09.10.06 12:39

Ahoj gabri1, předem gratuluji a je to pro nás velmi pozitivní zpráva, doufám, že vtomto mezičase před 1KET se nám podaří přijít do jiného stavu přirozeně. Jinak máš pravdu, po neúspěšném IVF se s námi rozločil pan docent že nás určitě otěhotní, ale musíme platit „víc peněz víc muziky“. Zajímalo by mě, jak by se chovali, kdyby jim bylo placeno za výsledek, to znamená za donošené těhotenství by si nechali účtovat danou částku, za zamlklé půl a za neúspěch nic. To by byl pak přístup. Ale to jsem trochu odbočil. Ahoj Honza

 
gabri1
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 09.10.06 13:07

Ahoj Honzo, to máš tedy pravdu, kdyby chtěli platit za donošené těhotenství, tak to bychom se asi teprve nedoplatili. Když jsem se dívala na stránky www.neplodnost.cz tak se tam doslova kšeftovalo s léky, holky si je tam přenechávali za sníženou cenu. No docela hrůza. Jinak mě těší, že nějaký mužský se stará o tyto problémy. Držím palce. gabri1  

 
monicka-S
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 09.10.06 13:18

Ahoj Honzo,
na začátek super, že chlap se zajímá. Jsem jedna z těch, které také podstoupily. My jsme si z mužem ( po informacích ) vybŕali Pražský Pronatal - musím řící, že jsem byla z jejich jednání nadšená a vždy s námi mluvili otevřeně a dali nám vybrat z veliké nabídky a doporučili - fakt jsem neměla pocit  toho tahání peněz. Můj muž dvě dcery z předchozího manželství a já po potratu a přesto jsme byli adepti na IVF. Po několika pokusech se podařilo a narodila se Kačenka - bohužel díky těžkým vrozeným vadám v půl roce života zemřela, ale píšu to proto, protože dneska mám Barunku, která byla počata naprosto přirozenou cestou a byla jsem diagnostikována přesně jako tvá žena. Takže chce to nevzávat se a hlavně se moc neupínat - já osobně doporučuji vykašlat se na bazální teploty a jiná měření a vyplňování tabulek kdy a kolikrát :-O) Nevzdávejte vždyť za ty krásná očka dětiček to stojí. Seberte se a vyzkoušejte jiné zařízení a mezitím zkoušejte, ale MILUJTE SE  a nedělejte děti :-)  

Hodně štěstí tobě i tvé ženě a smekám, že jako chlap si sem napsal o umíš o tom otevřeně mluvit. Doufám, že se dočkám od tebe příspevku jak se ženete na svůj první ultrazvuk.  

Monika a Baruška

 
Honzam
Povídálka 12 příspěvků 09.10.06 15:45

Ahoj Moniko, moje žena na tohleto moc není, číst na netu a povídat si s někým kdo je na tom stejně a získávat zkušenosti a zprávy. Zato já ty informace potřebuji a rád se bavím s lidičkama co jsou na tom stejně a nebo podobně. Zajímám se o to, protože mít prcka je záležitost obou partnerů a každá zkušenost a rada je vždy dobrá než balík peněz. A určitě napíšu jak budeme mít první ultrazvuk. Ahoj Honza

 
commex
Povídálka 24 příspěvků 10.10.06 19:06

Ahojda Honzo......

Ne , nejsi sám chlap,mezi těmihle úžasnými ženskými,které se snaží jít za tím nejkrásnějším,co život nabízí-za otěhotněním.....
Myslím,že naše prsty na klávesnici se už potkaly v diskusi s názvem „Zkušenosti s CAR Brno“.....

Nedalo mi to abych nenapsal pár řádků i sem :
I nám se nějak nedaří otěhotnět..Přes­to,že máme doma už nějaké 2 ratolesti,roz­hodli jsme se,že ta naše klukovská kvítka by potřebovala nějak rozzářit v podobě holčičky..(je zajímavé,jak se dokáže lidský tvor upnout na něco,co je v podstatě 50 ti % ní…Holka-kluk)…
No v takovém tom něžném-nočním přítulném objetí se krásně plánuje a slůvka,jako"Lás­ko,nepořídíme si ještě jedno miminko"? určitě lahodí každému ženskému oušku…Zvláště,když něžnějšímu z této dvojice je 31 let a cítí,že biologické hodiny jdou najednou nějak rychleji..
A už je tomu rok,co to né a né uvézt do života…
Po vysazení antikoncepce se nám začala plašit menstruace,jednou po měsíci,následně za 14 dnů,pak zase měsíc,zase 14 dnů…No „Matematický ingenýr“ aby se v tom vyznal…A začali jsme tohle řesit s našim Gynekologem…
Ten se zase snažil nějakým způsobem(léky) upravovat menstruaci.Po lécích se to sklidnilo na nějaký ten měsíc,ale stejně si to občas dělalo,co chtělo…Myslím,že nemusím popisovat,jak jsme úzkostlivě hlídali pravděpodobné dny ovulace,měřili bazální teploty a zkoumali,zda máme cervik.hlen a jak jsme se snažili pro oplodnění udělat vše,co bylo možné…Možná jsme právě proto udělali spoustu špatného-stres, apod…Vždy jsme se dočkali akorát smutného konce s poznáním,že jsme to zase dostali..Tak určitě příští měsíc…
Dělal jsem ve výzkumném týmu zdravotní techniky v Kúnz Ostrava ,speciálně pak na Sonopřístrojích (Ultrazvukové zobrazovače atd.V podstatě technika,která se paradoxně používá v oboru,který teď řeším-čili Asistovaná reprodukce…
Náš Gynekolog je rodinný přítel a v podstatě můj zákazník,co se týče údržby a nastavení jeho Ultrazvukového přístroje..Tím pádem i k našemu přání-přivézt na svět nové miminko,se staví trochu jiným způsobem,jako k jiným svým pacientkám..
Zhruba před měsícem nám zavolal,že má pro nás rychlé řešení,jak docílit našeho vysněného cíle..To byl zlomový moment,kdy jsme dostali nový vítr do plachet a začali se ne miminko o to více těšit…A sjednali si termín návštěvy,abychom se dozvěděli víc a mohli udělat pro to maximum…
Při kávě nám sdělil náš Gynekolog,že nedochází k ovulaci
a tím pádem nás odešle ke svému kolegovi,taky kamarádovi Dr.Malému,do CAR Unica v Brně.Samosebou před tím udělal různá vyšetření mé ženě (krev,UZ apod),mne poslal do laboratoře na Spermiogram abychom měli do Brna připraveno všechno,co by mohlo být potřeba…A poté jsme telefonicky dali panu Profesoru v Unice o sobě vědět i s patřičnými doporučeními a objednali se na 13.9.06 k první návštěvě..
Ten týden,který zbýval do cesty na Brno byl nekonečný…Ale konečně tady byla streda a my uháněli na Brno-do Unica…
Pan Profesor nás přivítal velmi vřele,usměvavý,vel­mi erudovaně nám vysvětlil pomocí připravených prospektů problematiku asistované reprodukce,dokonce dal sáhnout na katetr,kterým se zavádí oplozené vajíčko do dělohy s tím,abychom si vyzkoušeli,jak je jemný.....Poté mne vyzval,že mi jako udělají hned spermiogram.Sdělil jsem mu,že ten mám hotov a je starý dva dny a výsledky má ve složce od našeho Gynekologa..Okoukl to,nějak posmutněl s tím,že kdyby bylo třeba,že si jej udělají ještě taky dodatečně-příště…Dnes tuším,proč posmutněl-já měl spermiogram,jak plemenný býk…
Pak nastoupilo seznámení s praxí,kdy je oplodněno vajíčko spermiemi ve zkumavce probíhá tak a tak,ALE je malá pravděpodobnost úspěchu..A že by byla možnost tomuhle všemu pomocí jejich CAR velmi pomoci,kdybychom hormonálně stimulovali vaječníky,aby vytvořily vhodná vajíčka,samosebou zdr.pojišťovna hradí léky pro tuto stimulaci,ALE tyhle léky jsou nic moc,ALE kdybychom použili jiné,za které si připlatíme,tak by se úspěšnost zvětšila…Následně se vajíčka odeberou a je třeba je oplodnit spermií,ALE pokud bychom zvolili metodu ICSI,byla by šance větší…A přišlo vypočítávání způsobů pro zvýšení šance na otěhotnění a s tím také k vysvětlení,že jen tento způsob je ten NEJ…
Pan Profesor si vzal do ruky kalendář,začal v něm listovat a jeho resumé znělo následovně:
Paní,jste pověrčivá?Věříte na číslo 13 ? Po ujištění,že ne,sdělil pan Profesor následující:Tak co by jste říkala tomu,že budete 13. listopadu těhotná???Líbilo by se Vám to takhle??
A ruku na srdce!!!! Komu by se tohle nelíbilo??To bylo přesně to,co chtěla ouška mé ženy a samosebou i má ušiska slyšet!!!To byla ten den,ta nejkrásnější písnička !!!!!!!!  A pan Profesor  tlačil na pilu dál…
Tak dnes Vám předepíši antikoncepci,a­bychom docílili toho,aby se nám nespustila ovulace předčasně,za měsíc přijedete opět k nám,kdy to zkontrolujem na ultrazvuku,dáme Vám domů injekce,potom za několik dnů přijedete k odběru vajíček,Vy pane k odběru spermií a za pět dnů Vám zavedeme oplozená vajíčka do dělohy…
Jak tohle krásně znělo…To byl balzám na ouška nás obou…Pod stolem jsme se drželi za ruce a už se viděli,jak prožíváme následné těhotenství,jak se bude nosit ta má životní láska v těch volných hadřícík,které těhotným ženským,tak krásně sluší… atd atd atd.....  Božská slova......Velmi dobře cílená,co se kšeftu s city týče…
Z Unica jsme si to namířili přímo na Špilberk,kde se dá krásně snít,povídat a plánovat, při procházce tamní přírodou…Pak na krásný oběd ve dvou a hajdy domů do Ostravy  za našimi kluky..
Přijeli jsme domů a já nemeškal a hladový po informacích zasedl k internetu a proklikával se slovy"Neplodnos­t,umělé oplodnění,asis­tovaná reprodukce atd…
Jeden z cílů,které jsem také našel bylo tady tohle úžasné EMIMINO…Díky Vám všem za něj !!!!
A teprve teď mi začalo svítat…Bylo mi už v Unice,při schůzce s panem Profesorem divné,že mi asi profesně něco uteklo mezi prsty…Že se asistovaná reprodukce pohla sakra mílovými kroky vpřed a já to nezaznamenal,když tohle řízené početí je v CAR tak jednoduché...­..A čtu,že jedna z Vás byla po prvním IVF neúspěšná,druhá po druhém IVF neúspěšná,tře­tí,čtvrtá stopadesátá atd,atd.....Dnes už bych získanými vědomostmi asi mohl panu Profesorovi dělat partnera…
Ale jak to bylo dál????
Nemeškal jsem a informoval ženu o všem,co jsem se tady na Netu dozvěděl…Chtěl jsem si s ní o tom všem  popovídat,jaké jsou možnosti ještě jiné,než CAR,že bychom měli asi nejprve celou záležitost probrat s našim Gynekologem a pokusit se nejprve sami vaječníkům domluvit,aby to mršky vyzkoušely přirozenou cestou a až by to teprve ani potom nešlo,tak vždycky může v zásobě zůstat CAR se svým  ICSI..Ale její ženská ouška,plná emocí a nadějí nechtěla tohle všechno slyšet a začala si myslet,že je to o penězích,které nechci za miminko dát…Dalo mi to celé tři dny práce její emoce ukočírovat a přivézt ji k trochu reálnému myšlení…Navrhnul jsem jí,že raději,než bych ze svého účtu převedl nemalou částku na účet Unicy,dám tuto sumu peněz na cestu k moři,kde můžem oba přijít na jiné myšlenky a zrovna tahle cesta může být krůčkem k přirozenému početí,..Dnes uřž je vše v pohodě a potom,co tohle vše řádně oplakala,jsme se sblížili o to víc a já děkuji Bohu,ač jsem nevěřící,že má žena prohlédla a  pochopila,že mám stejný cíl jako ona…Vozit v kočárku krásnou malou holčičku…(nebo kluka?To je jedno!!)…
Příští týden se vrátí náš Gynekolog z dovolené,tak jej vytáhnu do jedné prima hospůdky na večeři a proberu s ním všechny možnosti,které by vedly k početí…Samosebou se nebudeme bavit o CAR…Velmi rád mu o praktikách CAR v Brně řeknu své......
Týýýýjo…Ale jsem já to spisovatel......Tak pokud jsem Vás nudil tím,co jsem tady dostal ze srdíčka na papír,tak se všem omlouvám.....­..        Další chlap mezi Vámi Leoš

 
Arny
Stálice 57 příspěvků 16.10.06 10:21

Ahoj Leoši,
já se před týdnem také rozeesala na toto téma s Honzou, takže jsi zřejmě moje názory na Unicu četl. Ale to co píšeš, mi připadá, jako bys popisoval naši návštěvu u prof.Malého (ovšem manžel tam měl sperm.dost špatný), asi to tak znají všichni, kteří kliniku navštívili. I já po první návštěvě jela domů celá nadšená, že za dva měsíce budu těhotná, i když na nás pan docent působil dost zvláště, že jsme nevěděli o co mu vlastně jde víc - o peníze nebo o naše těhotenství?! Ovšem já byla opravdu za dva měsíce těhotná! Ale bohužel přesně tak jak řekl pan docent, jsem také musela za pár týdnů podstoupit revizi dělohy-plod přestal růst - vše podle plánu.
Za týden jedeme za panem docentem plánovat 2.IVF/ICSI, ale mám z toho trochu obavy jak se chovat, když už vím o něm taky své, nejraději bych mu tyhle informace jak se propírá jeho chování na webu řekla, ale touha po mimi je větší a tak raději budu držet pusu a krok a také pochopitelně platit, abych se dostala k vysněnému cíli. Co jiného mi zbývá? Arny

 
commex
Povídálka 24 příspěvků 18.10.06 12:54

Arny...............
Držím Vám palečky,ať Vám to vyjde…Co může být v životě krásnějšího,než ten maličký uzlíček,který se tak krásně šklebí na svět,sotva vykoukne ven?…Moc Vám to přeji…

U nás se to trochu zvrtlo (stále ještě kvůli těm mým pochybám) někam úplně jinam…Nakonec jsem odřekl i večeři s kolegou-gynekologem…A ne­vím,zda ještě bude nějaké příště…Žena to neukočírovala a dosud se mnou mluví jen to,co musí…Jo,někdy chceš něco udělat s dobrými úmysly a uděláš to zrovna špatně…
Ale uvidíme,jak vše dopadne…Přeji Ti krásný a pohodový den…A držte se !!!!!

 
leňule
Kecalka 261 příspěvků 19.10.06 13:06

Ahoj vše. je pěkný číst příspěvky od mužů. Já svému skoromanželovi tisknu reakce na mé otázky od zebřiček a on včera zalitoval, že doma nemáme internet, že by také rád něco napsal k tématu. Mám smíšené pocity z toho co tady čtu. Je hrozný, že když někdo chce přivézt na svět dítě musí zaplatit tak šílené částky. Také jsem již řešila mimotělní oplodnění a bohužel jsme to museli z finančních důvodů zrušit. Výpočet zněl kolem 20 tisíc a to pro nás v danou dobu bylo dost. Teď poctivě střádáme korunky. je ostudou našeho zdravotnictví, že to tak je. Léčíme zadarmo všechny - narkomany, kuřáky, alkoholiky. Jen když pár touží po miminku a né vlastní vinou to nejde musí sáhnout hodně hluboko do kapsy. Jezdila jsem do centra v Praze Hloubětíně - šokoval mě jejich přístup. Byto to tam jak na běžícím páse a paní doktorky také nebyli zrovna chápající. Veškeré informace zdělovaly dost natvrdo bez ohledu na důsledek. Vždy jsem odjížděla v slzách a na pokraji sil. Dnes jezdíme do Teplic do Pronatalu Nord. Nemá s nimi někdo zkušenost? Pan doktor je milí, ale nevím jak to půjde dál. Mám tam za sebou neúspěšnou inseminaci. Docela mě zaujala chvála na Apolináře. Tam se mi narodila dcera tak, že by to přineslo štěstí ? Nevím. Mám z toho všeho hlavu jak balˇon. Snažím se hledat odpovědi na spoustu otázek, ale nezdá se že bych byla klidnější. Všem moc držím palečky. Ahojky Lenka

 
commex
Povídálka 24 příspěvků 19.10.06 20:56

Krásný večer Lenko Tobě i Tvému muži...............
Píšeš přesně…A přesně tak,jak to v téhle malé středoevropské zemičce funguje…Staráme se zadarmo o narkomany,řešíme tady různě sexuálně orientované lidi,zadara ošetřujeme vězně a já nevím,jaké ještě povaleče …Stěžujeme si,jako národ,že populace se pomalu tenčí,ale nikdo pro to ani nehne prstem…Jen církve se smějí…Když v parlamentu se řeší potraty a přerušení těhotenství a řeší to paradoxně v parlamentu dědci,kteří jsou dávno za vodou a v podstatě se jich to ani za mák netýká…Tím pádem neví,o čem je řeč…Namísto toho,aby to zrovna v tom parlamentu řešily ženské,které jsou v produktivním věku a sakra ví,o čem je řeč…
Stejně tak vláda prdí na lidičky,kteří z jakéhokoliv důvodu nemohou mít děti a přitom by je tak moc chtěli…Namísto toho pár chytrých si zřídilo různe CAR centra a mají velice výnosnou práci,zajištěnou na doživotí…Vždyť je tak jednoduché,naladit lidičky,chtivé miminka,na tu správnou písničku a pak jim brnknout na tu pravou strunku…Však oni své úspory převedou ze svých účtů na účty těchhle soukromek…
V tomto státě stále něco smrdí a zahnívá…Nebyli to jen komunisti…Jsou to současní mocní…
Ale takhle jsem původně nechtěl psát…  Chtěl jsem napsat úplně něco jiného: Že Vám Lenko přejeme,aby jste se velmi rychle dočkali miminka..Že Vám přejem,aby Vám dělalo radost,stejně jako Vaše holčička…Ať se Vám povede to krásné zlatíčko.....­.Držíme Vám palečky…
A toho svého chlapa zapoj taky do diskuse…Určitě Vám ženským to něco dá-slyšet názor i z druhé strany…
Leoš (commex)

 
leňule
Kecalka 261 příspěvků 21.10.06 12:10

Ahoj.----Jsem přítel Leňule.Chtěl bych vám všem poděkovat za vaše názory.Víte    moc nám  pomáhají.Je těžké to přiznat,ale některé postřehy které jsem si přečetl mi vhánějí slzy do očí.Ale dávají sílu a spoustu nadějí.Pevně věřím,že celé blízké , ale i daleké okolí uslyší křik i smích našeho drobečka.miluji Leňulku z celého srdce.Má modřejší oči než blankytné nebe a srdce do kterého jsem se zamiloval už od sekané.Ale to je jiný příběh---našeho prvního setkání.Rozhodli jsme se,že uděláme vše,aby jsme našemu státu zajistili dalšího daňového poplatníka.Budeme ho-jí vychovávat ve shodě a lásce tak dloho dokud nás nevychová.Jo a něco vám na Leňulku prozradím…Každý pokus přijít do jiného stavu normální cestou je s ní naprosto úžastný plný něžností.Milujeme se proto,protože se milujeme.Nikdy by se nemělo snižovat milování pouze jako prostředek k otěhotnění.Vždyť je to tak .........

  • No na to jsi jistě přijde každý sám.Tak jako já se SVOJÍ Leňulkou.               Zatím čauky I..
Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Měsíc po neúspěšném IVF


Reklama