Proč matky lžou ;)

Porod

V roce 2009 jsem složila maturitní zkoušku a v květnu 2010 jsem v rukou držela už zkoušku životní – naše roztomilé miminko. Nemálo lidí si o mě zcela jistě pomyslelo, že jak jsem mladá, tak jsem blbá. Dle mého by bylo však vhodnější měřit schopnost ženy pečovat o dítě spíše po stránce psychické, než věkové. Kolikrát totiž ani ty „zralé třicítky“ přesně neví, co chtějí… Rozhodně však razím názor „neházet všechny do jednoho pytle“. Každý člověk je jiný, což je jistě všem již známo. Každý je jedinečný a vyznačuje se svými schopnostmi, radostmi i blbostmi ;)


1 komentář


1 komentář

Proč matky lžou…..

Mé těhotenství proběhlo hladce. Úspěšně jsem zvládla čurat do zkumavky každý čtvrtek ráno a docházet do těhotenské poradny. Také jsem bez problému vypila ten odporný přeslazený nápoj kvůli testu na těhotenskou cukrovku. Ukázkově jsem první tři měsíce zvracela jen při pohledu na zelí. Na pálení žáhy jsem si tak nějak zvykla, noční křeče v lýtku pro mě přestaly být překvapivé a odpudivě růžové těhotenské vitaminy jsem jedla tak pravidelně, že mi jedna krabička o obsahu 60 tablet, vystačila na celých devět měsíců.

Měla jsem krásný hnízdící syndrom a proto můj milovaný přítel navzdory tomu, že si v práci přejel nohu elektrickým vozíkem, musel na můj rozkaz vymalovat celý byt i s berlema. Byla jsem v osmém měsíci, když jsem v kleče drhla podlahu nemalého bytu od malířské barvy a vůbec mi to nevadilo. Ba naopak. Nikdy předtím jsem neměla tak kladný vztah k čistotě a proto jsem podlahu pro jistotu vytřela nejmíň desetkrát. K mému zděšení jsem zjistila, že stav oken je příšerný a tak i ty prošly důkladnou čistkou.
Pro mou velkou radost si má máma zlomila při příležitosti šílení z velikonočního úklidu na třikrát nohu a tak i vaření pro mé rodiče a mladší sestru padlo na mě.

Ještě týden před porodem jsem lítala po bytě s bílou barvou na dřevo a natírala jsem všechno od jídelního stolu až po košíky na časopisy. Když nastal den prvního plánovaného termínu porodu a dítě stále nejevilo touhu po odchodu z mého břicha, napadlo mě ještě pohrabat trávu na zahradě.
Když se mě táta zeptal, kdy budu rodit, s klidem jsem oznámila, že na to ještě nemám čas.

A najednou bylo všechno hotovo. Byt vydezinfikovaný od podlahy až ke stropu, tašky do porodnice nachystané. Toužila jsem rodit 1. máje, ale tomuto datu se miminko také vyhnulo a tak jsem 2. května naposledy ještě „znásilnila“ mého přítele před tou krásnou věcí jménem porod.

Za dobu mého těhotenství jsem pravidelně pročítala stránky časopisů o maminkách a miminkách. Četla jsem o porodu jako o něčem nepopsatelně krásném a některé matky dokonce tvrdily, že dítě z nich jen tak „vyžbluňklo“. Pro jistotu jsem si ve své mysli představila porod jako něco strašně hrozného a bolestivého, abych si pak po porodu mohla říct, že to zas tak strašné nebylo…

3. května v 7 ráno jsem přítele ujišťovala, že v klidu může jít do práce, protože mě přece ještě nic není… Marně jsem si nalhávala, že ty šílené stupňující se bolesti jsou jen „poslíčci“. V tričku s nápisem „Ticho roste mi břicho“ jsem chodila po obýváku a co pět minut ječela. Naštěstí mě přítel neposlechl a místo do práce mě spolu s mým tátou odvezli v 9 rovnou na příjem rodiček do porodnice.

Tam se na mě podívali, řekli, že jsem otevřená už na 5 cm a hned po klystýru a sprše mě dali skákat na balón na porodní sál. Zhruba od 10 hodin se bolesti už nedaly vydržet. Chodila jsem po chodbě a držela se všeho, co bylo po ruce. Dřepěla jsem, protože stát se už nedalo a nehorázně jsem řvala bolestí.
Porodní asistentky a lékaři se spolu bavili o tom, co budou dělat po práci se svou rodinou atp. a já jsem mezitím na porodním sále nadávala sprostě (což normálně nedělám) a ani jsem se nestyděla.

Kolem 12. hodiny přišla mile vypadající paní doktorka a strčila do mě asi půl metrovou kovovou jehlici a tím mi praskla plodovou vodu. Ta odtíkala v takovém množství a v takových intervalech, že jsem si ani nebyla jistá, jestli to je plodová voda, nebo jestli čurám. Pro jistotu jsem se porodní asistence v mezičase stále omlouvala za své případné počurání, ta mě ale pokaždé ujistila, že je to stále plodová voda. Nemohla jsem uvěřit, že je jí tak moc…

Kontrakce byly stále horší a já byla na porodním sále až na občasné kontroly porodni asistentky pořád sama s tím blbým balónem a neustále odtékající plodovou vodou.

Když jsem zrovna tu minichvilku neměla kontrakce, zavřela jsem oči a tvrdě spala během sekundy vyčerpáním. Bolest mě vždy spolehlivě probudila zhruba po dvou minutách spánku…

Jakmile už jsem neměla ani kapku síly a byla jsem zcela vyčerpaná a netoužila jsem po ničem jiném, než aby ta hrozná bolest hned skončila, tak naběhli lékaři a asistentky na porodní sál a oznámili mi, že teď můžu začít tlačit.
Stále dokola mi vysvětlovali, jak mám to dítě dostat ven ze sebe a já jim stále dokola vysvětlovala, že teorii chápu, ale prakticky nejsem schopna už tolik síly ze sebe vydat.

Bylo to strašné, cítila jsem, jak tenhle boj jménem porod vzdávám a že snad by bylo lepší umřít než tu hroznou bolest dál prožívat.

Najednou už dítě nemohlo v porodních cestách moc dýchat a tak mi řekli, že jestli teď nezatlačím, budou muset použít kleště. Načež jsem se tak vyděsila, že by mohli miminku ublížit nějakýma odpornýma kleštěma, že jsem hned po tom, co mi doktor celou rukou hrubě zatlačil na břicho, zatlačila taky a můj krásný růžovoučký syn byl na světě i se vším svým řevem, který byl tak vysvobozující.

Zatímco mě třičtvrtě hodiny pracně sešívali jak zevnitř, tak zvenku, řvala jsem jako tur, ale to už mi bylo všechno ukradené. Věděla jsem, že celý ten den plný jekotu a bolesti stál za to. Dívala jsem se na svého syna, on na mě a já věděla, že od teď se všechno mění. Absolutně všechno.

A to je důvod, proč matky lžou o tom, jak je porod „v pohodě“. Lžou, protože ten výsledek je tak krásný a ničím nenahraditelný, že kdyby nám řekli pravdu, nikdy bychom nerodily a ten krásný pocit při pohledu na své dítě neprožily….

A to by byla škoda. Velká škoda…

Hodnotilo 47 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21946 příspěvků 2 inzeráty 28.07.10 09:12

To je moc hezky napsané. Gratuluju k synovi a přeju jen to nejlepší.

 
Michaelakkk  28.07.10 09:14

Hezky to máš napsané :-) Já jem maturovala až v červnu 2010 a prcek se mi narodil v listopadu 2009 čili jsem to měla krapet složitější, ale moc ti přeju hodného přítele,že jte spokojená rodinka :-) :kytka:

 
Niky7  28.07.10 09:17

Ahoj, páni nadherny pribeh! Jak to vsechno zvladas? ja mam strach ze to nezvladnu :-( Ale jeste jednou hodne stetsti a mas muj obdiv :srdce:

 
Bayuska
Neúnavná pisatelka 17040 příspěvků 28.07.10 09:45

Máš pisatelský talent :palec:
Gratuluji k miminku a přeji hodně štěstí a síly do společného života :kytka:

 
kristy2008
Stálice 55 příspěvků 28.07.10 09:47

napsala si to moc krasne :palec: az me to dojalo :srdce: preju hodne zdravicka ..a mas pravdu je lepsi nerict ,pravdu".

 
Anonymní  28.07.10 10:15

Každá to prožíváme jinak, tak bych si netroufla tvrdit, že matky lžou. Já naopak měla porod opravdu krásný a ani ne tolik bolestivý. Byl rychlý a jednoduchý. Porodila jsem ani nevím jak :lol: .
Gratulace k miminku :kytka: !

 
Nellis02
Stálice 56 příspěvků 28.07.10 10:27

Přidávám se a 1000% souhlasím. Já rodila 30 hodin, vyvolávaným porodem a byla jsem na tom úplně stejně. Už jsem neměla sílu pomalu dýchyt natož tlačit…a dnes po necelých dvou letech bych do toho šla znovu. I za tu nesnesitelnou bolest. A přesně, kdoo říká, že porod nebolí, LŽE!!!!!!!!!!!!

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 28.07.10 11:07

Moc krásné, zase mi ukápla slza a já se vrátila na svůj porodní box :)
hodně zdravíčka a pohody!!! :mavam:

 
Beru*Beru
Závislačka 3112 příspěvků 28.07.10 11:20

Úžasný příběh :-) Opravdu, moc krásně jsi to napsala. Podle toho, že píšeš o absolvování maturity v roce 2009 tak soudím, že jsme stejně staré. Touhu po mateřství a rodině mám neskutečnou od 18. a upřímně ti (i když se to nemá) závidím :wink: Nevím, co bych dala za to, být matkou nádherného andílka. Pokaždé, když si čtu na emiminu deníčky spokojených maminek, brečím jak želva a moc si přeji mít dítě taky. Doufám tedy, že když se příští rok vdávám, miminko bude co nejdříve :kytka: Přeji ti mnoho štěstí a krásných chvil s miminkem. Měj se :mavam:

 
Muchitos
Závislačka 2828 příspěvků 28.07.10 12:14

Máme stejný termín maturity i porodu… teda ten porod jsem měla o 3 dny později :-D

 
Erian
Echt Kelišová 9217 příspěvků 28.07.10 14:08

Konečně někdo, kdo umí psát!! Děkuju!! :mrgreen:

 
Liviettka
Stálice 81 příspěvků 28.07.10 16:10
Děkuji !

Děkuji mnohokrát všem maminkám (i těm nastávajícím) za komentáře k mému deníčku na téma porod. Moc si toho vážím a jak bude plynout čas, pokusím se i nadále popisovat své chvíle s miminkem tak, jak je píše sám život - nikoliv já ;) Přeji krásné prožití letních dnů všem, kteří navštěvujete „emimino“ ;) Pa :mrgreen: :srdce: :mrgreen:

 
Phoebe
Závislačka 4724 příspěvků 28.07.10 16:13
:srdce: :kytka:
 
zuzka84
Kelišová 7267 příspěvků 28.07.10 16:24

ty jo, ted uz se zase rodi v jinem duchu :lol: ? za me to byli vetsinou same hruzostrasne pribehy :wink:
no a prijde mi ze porod dela strasnym to prostredi a lekari v tovarnach na deti :-/
Ale jinak hezky napsane. Moc gratuluji k synovi!

 
karamelína  28.07.10 16:34

opravdu výstižně napsané :potlesk:

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 28.07.10 17:05

Moc hezky popsané… Ale patřím mezi ty co dle Tebe „LŽOU“ mám za sebou 3porody a nejhorší byl ten 2.tedy nejvíc bolel, ale jinak opravdu, bolesti snesitelné a mimčo fakt krásně vyklouzlo, hlavně to poslední. Není nad to rodit ve svislé poloze :palec: šlo to samo, a kontrakce vždy přetrpím doma mezi horlivím uklízením, či šitím, mylsím, že i toto mi dělá porod snesitelným. Jinak hraje roli hodně psychika a taky ne každá to prožije stejně, mne třeba ani MS moc nebolí… Nebo mám jen vyšší práh bolesti :?: :think: :nevim:

Tak užívej miminka, je to moc fajn mít mimi :kytka:

 
nikita066
Extra třída :D 13195 příspěvků 28.07.10 17:29

Pěkný příběh, ale jako nastávající mamina se mi trošku zježily vlasy. No ale raději jako strašpitel, se budu držet hesla porod je pohoda :palec:

Gratuluji k miminku!

 
Vendikk
Nováček 8 příspěvků 28.07.10 17:39

Tak a to jsem teprve ve 4. měsíci a už teď při přečtení mi běhal mráz po zádech a jak jsem se koukala na rostoucí bříško, vše chtěla zastavit. Snad to bude dobrý a já si budu moct pak jen užívat malého andílka. Děkuji za příběh

 
Liviettka
Stálice 81 příspěvků 28.07.10 18:46

Nechtěla jsem vůbec někoho s bříškem zastrašit :mrgreen: , omlouvám se ;) Moje „miminko“ vážilo 3,86 kg a měřilo 53 cm a mělo fakt velkouu hlavičku a vzhledem k tomu, že jsem byla prvorodička, to byla fakt fuška :D Teď máme necelé tři měsíce a 7,5 kg :-) Jsme buřťounci ;) Jestli můžu radit, tak vy co jste ještě nerodily, skutečně nezkoumejte co porod obnáší moc do detailu, těště se na něj, protože za tu bolest získáte krásnou odměnu! ;) :andel: :kytka: papa :mavam:

 
KPKristy
Hvězda diskuse 46620 příspěvků 28.07.10 18:50

Moc hezky napsaný!! :palec:
A nemyslím, že matky lžou, ale prostě jen zapomenou na všechnu tu bolest poté, co uvidí svého broučka. Taky jsem si myslela, že musím zákonitě umřít, že se to nedá, ale dneska říkám, že jsem měla hezký porod a těším se na případný další. A nelžu! :wink: :-P

 
Liviettka
Stálice 81 příspěvků 28.07.10 19:08

Cítím to s odstupem času už stejně. Hned na porodním sále jsem prohlásila, že už nikdy rodit nechci, ale teď už se na další miminko (ovšem minimálně tak za 5 let :D ) také těším ;) Na porodní bolesti se při pohledu na toho krásného drobečka opravdu rychle zapomene ;) Jen doufám, že nepůjdu ve stopách mé rodiny - 1. dítě v pohodě a napodruhé hned dvojčata :mrgreen: :mrgreen:

 
tessmi1
Ukecaná baba ;) 1586 příspěvků 28.07.10 19:43

moc moc moc gratuluju :kytka: :kytka: :kytka: uzasne napsany fakt me to dostalo a ode dneska se porodu nebojim ale tesim se :dance: :palec: DEKUJI TI MOC :potlesk: :palec:

 
zuzka84
Kelišová 7267 příspěvků 28.07.10 20:15

Liviettka a dvojcata nejsou v pohode :wink: ?

 
ilca
Echt Kelišová 9162 příspěvků 28.07.10 20:34

Já sice už jedno dítě mám ale císařem tak nevím co mě čeká pokud pudem do „přirozenýho“ porodu.

příběh byl bezvadně napsanej i sem se bavila a děsila zároveň no snad to u nás klapne v pohodě a malému přeju vše nej do života.

 
Orinka001
Závislačka 3358 příspěvků 28.07.10 20:52

Super popsané…no, matky nelžou, fakt to zapomněly, postarala se o to milosrdná příroda(kdyby si to pamatovaly, tak by populace vymřela :wink: )…já rodila před 15 lety a teď do toho jdu znova, za necelé dva měsíce si zopáknu o čem to vlastně je a v podstatě se už na to těším…
Tobě přeju moc moc radosti s prckem a nenech ho tak dlouho čekat na sourozence jako já :oops: :-)

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 28.07.10 20:58

Perfektní!!! :palec: A moc gratuluju. S tím porodem jsem to prožívala podobně a v lednu do toho jdu znovu, opět s nadšením :mrgreen: a vírou, jak je porod krásná věc :lol:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 28.07.10 20:58

Perfektní!!! :palec: A moc gratuluju. S tím porodem jsem to prožívala podobně a v lednu do toho jdu znovu, opět s nadšením :mrgreen: a vírou, jak je porod krásná věc :lol: OMLOUVÁM SE, OMYLEM SE MŮJ KOMENTÁŘ VLOŽIL 3×.

Příspěvek upraven 28.07.10 v 21:08

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 28.07.10 20:58

Perfektní!!! :palec: A moc gratuluju. S tím porodem jsem to prožívala podobně a v lednu do toho jdu znovu, opět s nadšením :mrgreen: a vírou, jak je porod krásná věc :lol: OMLOUVÁM SE, OMYLEM SE MŮJ KOMENTÁŘ VLOŽIL 3×.

Příspěvek upraven 28.07.10 v 21:08

 
Liviettka
Stálice 81 příspěvků 28.07.10 21:17

Hi :lol: Dvojčátka jsou v pohodě, ale asi ne pro mě :mrgreen: - zatím ;). Vůbec si nedovedu představit, že mám doma hned dva malé ňunínky :wink: Na takový frmol asi ještě nejsem připravená (dá se na to vůbec připravit?). Přítel má oba rodiče z dvojčat a jeho sestra už dvojčátka má, ale první měla také jen jednoho kluka ;)Mám se proč obávat :mrgreen: :mavam:

 
zuzka84
Kelišová 7267 příspěvků 29.07.10 07:30

Liviettka, muze te utesit, ze ty dvojcata se dedi spis z matky na dceru … to jsem tedy cetla - protoze pry matka urcuje dceri ten pocet vajicek :wink:

 
kikina2004
Kelišová 6552 příspěvků 29.07.10 08:51

Tak ja vetsinou denicky nekomentuju,ale tento je tak krasne napsany,ze musim.....super pocteni,at se Ti s prtetem dari Lenka

 
chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 29.07.10 09:38

Livi, krásně napsané, čtivé, máš opravdu talent :palec: A nechci tě naštvat, ale já měla porod fakt v pohodě :oops: Šestinedělí a hojení už ne, to byla hrůza, ale porod byl sranda :wink: 

 
Liviettka
Stálice 81 příspěvků 29.07.10 10:31

Zuzko84, děkuji za uklidnění :lol: . Já se teď ale na další mimi stejně nechystám, protože se chci co nejvíce věnovat Nickymu :mrgreen:

Taky bych chtěla ještě poděkovat všem, co si můj deníček přečetli a okomentovali, opravdu mě to moc potěšilo ;) Krásný den :kytka: :mavam:

Příspěvek upraven 29.07.10 v 10:33

 
Gábi 1
Kelišová 6473 příspěvků 29.07.10 12:39

Liviettko,to je tak hezky napsaný že mám slzy na krajíčku.Přeju hodně zdravíčka a štěstíčka pro celou tvou rodinku :kytka:

 
Lakynka
Neúnavná pisatelka 17021 příspěvků 1 inzerát 29.07.10 13:21

Krásně napsané:). Souhlasím ale jen z půlky. Porod může být takový, jaký jsi ho popsala. Může být bolestivý, plný myšlenek na smrt:D. Takový jako ty, jsem měla první porod. 20hod, vysílená, s pocity, že to nedáma že mě to ubíjí ta bolest. Druhý porod jsem ovšem vzala za úplně jiný konec. S tím, že jsem se v myšlenkách věnovala miminku. Copak asi zrovna dělá a ať se nebojí, že to spolu zvládneme a jak jde krásně na svět...... A musím říct, že já opravdu měla porod nádherný! A opravdu nelžu. Byla to přímo euforie a šla bych do toho znovu znovu znovu. A to celé trvalo 15hodin, to, co bolelo trvalo ale jen 3hod. Psychika hraje obrovskou roli. Pro důkaz, že nelžu: foto asi dvě minuty po porodu:)

 
zoubky
Neúnavná pisatelka 17222 příspěvků 29.07.10 13:53

Nádherné, výstižné a čtivé........ač tvrdá povaha, tak tu brečím radostí nad vzpomínkami z mého porodu, které jsi mi svým deníčkem vyvolala :potlesk: Já teda měla „lehčí“ porod než ty, ale plně si vybavuji tu bezmoc ztlumit porodní bolesti nějakým vydýcháváním a následně bezmoc vytlačit syna ven, i když to byla dle doktorů krátká doba. Na porod se nezapomíná :-)

 
kitty25
Neúnavná pisatelka 15934 příspěvků 29.07.10 15:08

gratuluju ke zvládnutí porodu. mám podobnou zkušenost

já byla dva dny nevyspalá, bolesti asi patnáct hodin a pak ještě porodit, no hrůza. přišlo mi to nekonečné. Druhý porod po 10h bolestech císařem kvůli prvnímu velkému porodnímu poradnění.

srovnání - lepší je normoš porod, neb rekonvalescence po císaři byla nekonečná

 
Eby
Generální žvanilka 22197 příspěvků 29.07.10 15:58

Bezvadně napsané, pobavilo mě to i dojalo :palec: a gratuluju k miminku :kytka:

Holky, to, že matky lžou, musíte brát s nadsázkou, každý porod je samozřejmě jiný a autorka chtěla téma hlavně odlehčit a pojmout s humorem, není liž pravda? Bezvadné :potlesk: :pankac:

 
Liviettka
Stálice 81 příspěvků 29.07.10 20:07

Aby! Přesně tak, forma mého deníčku i názvu měla opravdu tak vyznít, jak to píšeš ty ;) Také bych chtěla poděkovat Lakynce a „Zoubky“ za jejich krásné psaní ;) JO a Kitty25 máš krásnou fotku rodinky! Děkuju moc VŠEM!!!!

 
vrony
Závislačka 2917 příspěvků 29.07.10 20:39

Liviettko, trefně, vtipně napsáno :potlesk: A jako příjemný bonus, zde tak málo vídaný - bez chyb! :palec:
Piš častěji :wink:
Chlapeček je krásný, přeju pohodové šestinedělí a spací miminko…

Příspěvek upraven 29.07.10 v 20:40

 
Dasa+Nicolasek
Echt Kelišová 8400 příspěvků 29.07.10 22:14

moc krásný deníček, moc se mi líbil, super! já rodila cca 38,5hod, ale to, že rodím jsem věděla poslední 4-5hodin. Je to asi divný, ale mě to prostě nenapadlo, myslela jsem taky, že to jsou poslíčci :mrgreen: A v porodce mi to dokonce potvrdili a poslali mě domů. O pár hodin jsem jim tam zvonila znovu, že mě nezajímá že to jsou poslíčky, at mi na ně sakra něco dají :D Jak jsem byla překvapená, když mi řekli že tam už zůstanu… V Září mě to čeká znovu, a já se těším, minule jsem se bála, ted se těším, a určitě si pak v bolestech budu nadávat, jak jsem se mohla těšit :lol:

 
kitty25
Neúnavná pisatelka 15934 příspěvků 30.07.10 22:17

děkuji za pochvalu fotky, je čerstvá stará dva dny od profi fotografky.

 
Emilie
Generální žvanilka 20389 příspěvků 01.08.10 12:40

Pěkně napsané. Výstřižné.

Moje dva porody rozhodně nepatřily k těm „lepším“. Proto je kdykoli, když se mě někdo jen náhodu zeptá, dávám k dobru. Akorát před prvorodičkama se držím,a bych je moc neděsila předem. Akorát teda jedna moje příbuzná, když jsem líčila, jak jsem po 26 hodinách „chemických“ kontrakcí (porod se zastavil) už omdlévala bolestí a únavou, tak odpoěvědla: „Ty toho naděláš. A myslíš si, že nikoho jiného to nebolelo?“ :think:

 
nikamel
Nováček 5 příspěvků 17.10.10 16:23

Měla bych porodit během měsíce, porodní bolesti si nepřipouštím a těším se na to vytoužené štěstíčko, které nosím pod srdíčkem.. že to bude bolet, je mi známo, ale touha po dítěti je větší, než strach z porodu.. Před porodem předčítám deníčky a tento mě nesmírně pobavil a zároveň i dojal. Úžasně napsané, smysluplné a upřímné! DĚKUJU!!!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama