Jak přežít a nezešílet

O životě

18. dubna 2008 jsem začala pracovat v nově založeném baru v Ostravě. Bylo mi čerstvě osmnáct a měla jsem pocit, že mi patří celý svět. Dřív jsem měla problém oslovovat lidi, natožtak je obejmout nebo jim bez zábran sdělit své pocity. Od té doby, co jsem však začala pracovat v baru, mi všechno přišlo snažší. Kamarádi se snadno hledali, protože po tom, co mě půl hospody pozvalo na panáka, nebylo tak těžké tvářit se přátelsky i na ty, co jsem za střízliva pokládala za absolutní pitomce.

Zapojila jsem svou kreativitu, namísto učení se do školy jsem malovala plakáty, organizovala všemožné akce, které zvyšovaly tržby natolik, že mě šéf nechtěl dát z ruky. Pracovala jsem od 18:00 do 7:00 rána. V 8:00 už jsem seděla ve školní lavici. A spala jsem se sluchátkama v uších rozvalená na lavici. V 16:00 jsem přijela ze školy, napustila si vanu a do 17:30 jsem nabírala síly zase do práce.

Nutno říct, že mě práce barmanky opravdu bavila. Většinu víkendů jsem strávila organizováním akcí. Jednou jsem byla převlečená za čarodějnici, pak jsem zas pořádala pyžamovou párty, atd… atd… Lidi v jinak nudně vypadajícím baru najednou začali tančit v kostýmech a náramně se bavit. Každý víkend. Jenže já pracovala i přes týden a peníze všeho všudy nikde. Všechno prokouřeno a propito. Ve škole pro změnu zase všechno prospáno… Tedy když už jsem do školy vůbec došla… Mnohdy jsem totiž byla tak unavená, že jsem spala celý den a do školy jsem pak došla jen s nějakou „výmluvou“…

Moje přátelskost zašla tak daleko, že jsem pořádala party nejen v baru, ale pak i v domě mých rodičů v 1. patře. Slavil se můj maturitní ples, moje narozeniny… Slavilo se všechno. A pilo se a pilo.

Koncem konců z nás byla tzv. LOST BANDA. Měli jsme svoje www stránky plné akcí, fotek a alkoholových zážitků a nenápadně jsme se všichni vzájemně hrnuli do propasti. Naše setkání byla neuvěřitelná. Pusa, objetí, pak tancování na baru, pivo čepoval každý, kdo chtěl. Ti poctiví si to psali na lístek. Těm moc opilým už to bylo jedno. Mě už pak taky, takže mě vůbec nepřekvapovalo, že jsem ráno namísto pětistovky za práci dlužila třeba 1500Kč.

Zpětně si plně uvědomuji svou nezodpovědnost, nespolehlivost, nerozvážnost, lehkomyslnost a hlavně blbost :-) /Chybami se člověk rychle učí ;-) /

Lidí znám spousty. Od těch náctiletých až po staré pány, se kterými jsem si potykala a pak s nimi hrávala kulečník nebo karty.

Jednoho večere jsem se neopila. Zůstala jsem střízlivá a najednou jsem pociťovala odpor a naprostou nepopsatelnou averzi k „ožralcům“ kolem mě.

Všichni si tímto prapodivným způsobem života cosi vynahrazovali. Jakmile jsem na sobě neměla růžové brýle opilosti, cítila jsem tu bolest a smutek v každém člověku z baru. Všichni byli tak nešťastní. A řešili to (stejně jako já) alkoholem. Byli jsme banda trapných lidí, kteří si hráli na přátelství. Teď už vím, že nejde být hodná na všechny bez rozdílu. Lidi, se kterými chceme trávit čas, si musíme vybírat, jinak bychom pak v tom všem zmatku a snaze o neutrálnost mohli zapomenout na to, jací ve skutečnosti jsem my samotní.

18. dubna 2009 jsem pracovala v baru jeden celý rok. Prodělala jsem jednou tolik, než vydělala, ve slabé chvilce jsem si dokonce „ze srandy“ sedla k hracímu automatu.

„LOST BANDA“ byla opravdu ztracená. Rozpadla se stejně rychle, jako vznikla. Já jsem zázrakem odmaturovala a udělala za svým životem v Ostravě tlustou čáru. Už nikdy víc!

Dokonale jsem se vybouřila. Mě to stačí. Pokračování? Děkuji, nechci! A ne a ne a ne!!!!

Teď jsem doma. V ložnici spinká můj nádherný syn a vedle něj můj perfektní přítel, kamarád a celý svět v jednom. Dospěla jsem k názoru, že člověk potřebuje přátele jen do chvíle, než najde někoho, s kým si dokáže představit celý život jenom ve dvou. Možná ve třech nebo čtyřech :-). Protože není důležité mít sto kamarádů, kterým plácnete pusu, obejmete je a popíjíte cuba-libre dlouho do noci. Důležité je najít v životě někoho, koho milujete takového, jaký je doopravdy. Nikoliv krásného bohéma, který je pro život nepoužitelný a svou úžasnost dopuje alkoholem.
A hlavně už nikdy víc žádné kamarádky, které začínají každou větu „Já … “

Bohužel někomu opravdu schází takt a tak se doteď potýkám s tím, že navzdory tomu, že jsem si změnila telefonní číslo a bydlím daleko od Ostravy, čímž jsem dala maximálně najevo, že mám svůj jiný život, tak se mi občas stane, že někdo prostě bez ohlášení zazvoní u dveří. Jsem unavená, je mi zle… Chci svůj život s Davidem a Nicoláskem. ONI to nechápou…

S těhotenstvím a mateřstvím přichází mnoho změn, které okolí nemusí vždy chápat a tolerovat. Neradím být ke všem odmítavá nebo dokonce zlá, ale od počátku života s miminkem jednoznačně stanovit jakési meze. Z vlastní zkušenosti doporučuji namísto slov „ANO, slibuji, udělám, mám, dám,…“ používat „NE, omlouvám se, nemám čas, chci se věnovat rodině, nepotřebuji, nechci,…“. Zní to možná moc krutě a odmítavě, ale lásku celému světu přece jen dát nemůžeme, lásku svým nejbližším ano. Obzvláště svým dětem.

Celý život v mnohdy „zvláštní“ společnosti je o tom jak „přežít a nezešílet“. Jestli však chcete skutečně žít a nepřetvařovat se, naučte se říkat NE :-) . Nebo opravdu zešílíte :-)

PS.: Bláznit je lidské… ale dá se tomu zabránit :-)

Hodnotilo 13 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 03.09.10 11:50

Liviettko, bezvadně napsáno, smekám :palec: . Vím přesně o čem píšeš, prožila jsem něco obdobného a také jsem se zavčas dokázala „odtrhnout“.
Přeji mnoho šťastných, spokojených chvilek s rodinkou :kytka: :srdce: :srdce: :srdce:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 03.09.10 11:52
:potlesk: :potlesk:
 
Kika123  03.09.10 12:01

Díky za zajímavý deníček a gratuluji ke šťastné rodině. Měla jsi štěstí, že jsi prozřela včas, spousta lidí už z rozjetého vlaku nedokáže vystoupit a stanou se z nich vyžilí, nešťastní, osamělí třicátníci, čtyřicátníci… Jen bych si dovolila odporovat v jedné věci - je důležité mít přátele. Není pravda, že středobod vesmíru lze udělat jen z partnera a dítěte. Partnera závislost partnerky časem unaví - i on si občas potřebuje oddechnout „mezi chlapy“ a dítě jednou dospěje a bude si žít vlastní život. Já taky ledacos proberu s kamarádkou, takové ty ženské věci, které muže v podstatě ani nezajímají, a to neříkám, že se toho i spoustu dovím. Myslím, že skloubit se dá všechno, aby byli všichni spokojení.

 
irinek  03.09.10 12:23

Je to krásné, i já to podobně prožila. Nyní se snažím mít jen pár kamarádek, které jsou skutečné. A vlastně úplně nové.

 
Liviettka
Stálice 81 příspěvků 03.09.10 15:17

Kiko123, sdílím stejný názor jako ty. Neboj, přítele pouštím za jeho kamarádama „na pivo“ a ráda přijmu návštěvu v podobě kamarádky či kamaráda. Psala jsem spíš o tom, že nechci ony pochybné přátele pocházející „z baru“, protože ti mi do života mnoho skutečného „krásna“ opravdu nevnesli. Děkuji mnohokrát děkuji za komentáře :-) Mějte se všichni krásně :-) :dance: :mavam: :kytka:

 
Muchitos
Závislačka 2828 příspěvků 03.09.10 17:01

:pankac: přesně tak :pankac:

 
nonina
Závislačka 3845 příspěvků 04.09.10 12:14

Livietko … opět úžasně poutavě napsáno :potlesk: :pankac: . A hoooooooodně pravdivě :wink: .

 
mamisek
Povídálka 25 příspěvků 04.09.10 18:56

taky musím souhlasit s tím…že někteří projdou určitou etapou a dostanou rozum a někteří bohužel ne(škoda, že je pomalu víc těch co ne),tak ať je víc těch co se změní a jsou štastný.

 
klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 05.09.10 10:33

krásně napsaný…super… :palec: :palec: hlavně ať si spokojená ve svém dosavadním životě…!!!!!!!!

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 05.09.10 15:36

Taky bych mohla vyprávět… máš naprostou pravdu a je moc dobře, že jsi nakonec sebrala síly a dostala se tam, kde jsi teď. Člověk nakonec zjistí, že neexistují miliony kamarádů, ale miliony lidí, kteří nás chtějí vyždímat, využít a o něco obrat, a těch skutečných přátel je tuuuze málo. Hodně štěstíčka :-D

 
BettyB.
Echt Kelišová 9039 příspěvků 6 inzerátů 05.09.10 18:51

Opravdu nádherně napsané :potlesk:

 
tessmi1
Ukecaná baba ;) 1586 příspěvků 06.09.10 11:23

:palec: :potlesk: O5 mi mluvis z duse jak my mame spolecneho :mrgreen:

 
Issobel
Extra třída :D 11030 příspěvků 07.09.10 14:47

to překrásně napsané :palec:

moc gratuluji, že si našla sebe a že máš to po všem všichni hluboko v duši touží :kytka:

 
evel
Kecalka 257 příspěvků 07.09.10 15:06

:lol: Hezký příběh, trochu se v něm vidím :-D je to tak, a gratuluji, že jsi také dospěla k tomuto užasnému závěru. Také jsem se vybouřila v pubertě a, i když, v té době mi to přišel super život, tak teď postupem času jsem moc moc ráda, že jsem se posunula dál, cestou pochytila více rozumu a zkušeností a s tím jsem poznala skutečně šťastný život i když (zatím jen ve dvou) :srdce:

 
S.a.n.y6444
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 06.11.10 16:25

pidavam se k tem vsem c tady napsali, opravdu super napsano, klobouk dolu. uzivej zivota :palec: taky jsem musela odjet hodne daleko a ted cekam svoji rodinku a uz se mc tesim pa pa

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama