První dopis Mrňouskovi

Těhotenství

Můj milý Mrňousku, už hodně dlouho tě nosím pod srdcem a skoro stejně tak dlouho se ti chystám napsat první dopis. Mrzí mě, že jsem se k tomu dostala až teď, ale věřím, že ti to nebude vadit a že tě potěší.

Byl čtvrtek 22. ledna a já jsem si říkala, že je něco jinak. Posledních pár dní mě občas zabolí v podbřišku a v křížích a hlavně: cítím se tak nějak jinak. Už jsem se takhle jednou cítila. Bylo to před dvěma a půl roky, když jsem zjistila, že s tatínkem čekáme tvého staršího brášku Kryštůfka. Rozhodla jsem se proto udělat si těhotenský test. A ten moje domněnky potvrdil.

Čekáme druhé miminko! Bylo to pro mě veliké překvapení, takový skoro novoroční dáreček :-) Jak jsem byla sama celá překvapená, ani jsem nestihla pro tatínka připravit nějaké oznamovací překvapení, a když přišel domů z práce, hned jsem mu to řekla. Samozřejmě byl překvapený i on. No, byli jsme oba hodně překvapení a možná taky v šoku. Ale byli jsme rádi a začali jsme se na tebe moc těšit.

Po pár týdnech jsme se o tu radostnou novinku chtěli podělit s rodinou a kamarády. Tak jsem vyrobila pro tvého staršího brášku tričko s nápisem „Bude ze mě velký brácha“. A navštívili jsme tvé babičky a dědečky. Chvilku jim trvalo, než tu zprávu na tričku rozluštili, ale přišli na to! A i oni měli velikánskou radost! Taky jsme ti nechali nafotit fotky. Sice na nich ještě nejsi vidět, ale všichni vědí, že jsou hlavně o tobě a moc se jim líbí.

Když jsme ještě nevěděli, jestli jsi chlapeček nebo holčička, začali jsme ti říkat Mrňousku. Kdo ví, možná ti ta přezdívka i zůstane. Když jsem byla na kontrole ke konci prvního trimestru, řekl mi pan doktor, že mám v bříšku nejspíš chlapečka. A taky že jo. Potvrdilo se to na dalších několika kontrolách. Jsi náš malý chlapeček, bráška miminko, nebo teda „báška miminko“ - jak říká tvůj velký brácha Kryštůfek. Už pro tebe máme vybrané i moc krásné jméno, které nejen krásně zní, ale má taky moc pěkný význam. Ale to zatím tajíme, aby těch překvapení nebylo málo. ;-)

Už toho máme spolu hodně za sebou, spoustu zkoušek a nějaké vystoupení s Family Gospel Ostrava, výlety se starším bráchou, chození do práce, svatbu mojí sestřičky, tvé tety Lucinky, se strejdou Pavlem, a taky trošku Festivalu v ulicích a Colours of Ostrava. Neměl jsi to se mnou jednoduché, občas jsem nám dávala pěkně zabrat. Ale slibuji, že už budu více odpočívat a chystat se na tvůj příchod k nám domů.

Teď je polovina července a ty bys k nám měl přijít ke konci září. Máme před sebou ještě pár hodně teplých dní, ale to spolu zvládneme. Taky ještě musíme připravit pokojíček pro Kryštůfka, který už je velký kluk a uvolní ti místo v malé postýlce hned vedle mojí a tatínkovy velké postele. Neboj, velký brácha bude hned vedle ve vašem pokojíčku a určitě to skvěle zvládne. A kdyby mu bylo přece jen moc smutno, může si jít za ním lehnout tatínek nebo se přijde přitulit k nám. Viď, že ti to nebude vadit. :-)

Kryštůfek už se na tebe moc těší. Každý den se mě ptá, jestli už se narodíš, jestli už tě vytáhneme z bříška. Povídá mi, že máš oči, uši, pusu, nos, zadek a pindíka a malinké ručičky. A taky už ti chystá hračky, se kterými si spolu budete hrát. Budete skvělá dvojka! :palec:

Můj milý Mrňousku, moc na tebe myslím. A nejen já, i tatínek, velký brácha, babičky a dědečkové a spousta dalších velkých kamarádů. Modlíme se, abys u mě v bříšku krásně rostl a až přijde ten správný čas, aby se nám narodil náš milovaný malý chlapeček. Taky se s tatínkem modlíme, abychom uměli správně vychovávat dva úžasné kluky, ze kterých vyrostou správní chlapi, kteří budou lidem kolem sebe dělat jen a jen radost.

Mám tě moc ráda a těším se na tebe. :srdce:

Tvoje maminka

Hodnotilo 19 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Pov
Kecalka 200 příspěvků 23.07.15 06:10

Krásné :srdce: hodně stesti :kytka:

 
PerlaZP
Stálice 73 příspěvků 316 inzerátů 23.07.15 07:38

Výborný deníček… :palec:

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 23.07.15 08:11
:srdce:
 
fenny
Závislačka 4916 příspěvků 23.07.15 09:05

Pěkný deníček, krásné fotky :palec:

 
meryclare
Stálice 95 příspěvků 23.07.15 12:28

Celá rodina vypadáte šťastně a spokojeně :potlesk: Krásný deníček, trochu mě to dojalo :oops: *

 
Lucyyyyy
Stálice 85 příspěvků 23.07.15 14:30

Krasny denicek, mam slzy v ocich ;)

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 23.07.15 14:44

Držím pěsti k porodu a přeju hodně zdraví. Mám děti téměř tři roky od sebe, dvě holky. A zatím jsou to fakt parťačky, až mě to kolikrát překvapí a dojme. Je to prima :srdce:.

 
Dendaaa
Kecalka 158 příspěvků 116 inzerátů 23.07.15 19:18

Krásný deníček :potlesk: :potlesk:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26450 příspěvků 23.07.15 19:42

Krasne fotky, spokojena rodinka-krasny denicek :srdce:

 
sijanka
Stálice 57 příspěvků 23.07.15 20:52

Moc hezký :kytka:

 
Bjedrunka
Závislačka 4262 příspěvků 23.07.15 22:13

Děkuji za krásné komentáře :srdce:

 
Kačka1982
Povídálka 20 příspěvků 03.08.15 13:03

Krásné, až mě to dojalo. Přeji hodně štěstí.

 
Bellinečka
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 14.08.15 17:37

Nemám slov, nádhera!!! :srdce:

 
Any11
Nadpozemská drbna 29236 příspěvků 21.08.15 17:58
:srdce: :srdce: :srdce:

Jeee, ja to uplne propasla.

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

První dopis Dárečkovi


Reklama