První dopis Dárečkovi

Těhotenství

Tohle je první dopis našemu ještě nenarozenému miminku. Je to vůbec můj první deníček, trošku delší, ale chtěla jsem našemu Dárečkovi napsat, jak to všechno začalo. Díky za trpělivost při čtení.

Oznámení tatínkovi :-)

Jak jsme to řekli babičkám a dědečkům :-)
3 komentářů

Můj milý Dárečku nebo možná moje milá Dárečko, už je to přesně osm týdnů, co jsem se dozvěděla, že tě čekám, a tak jsem se rozhodla napsat ti první dopis. Je mi jasné, že ještě dlouho nebudeš umět číst, ale jednou tě možná potěší.

Jak to všechno začalo? S tvým tatínkem jsem se poznala před deseti lety, v roce 2002 po mém návratu z Indie. Nebyla to tak úplně láska na první pohled, trochu nám to trvalo, než jsme zjistili, že si chceme být blíž. Dodnes se tak trochu hádáme, kdo koho „sbalil“. Ale to si jednou, no možná i víckrát, určitě poslechneš ;-) Já jsem tenkrát bydlela a chodila na gymnázium v Ostravě a tatínek bydlel v Třinci a chodil na vysokou ve Zlíně. Takže jsme se tak moc často neviděli.

Ještě že už byly ty mobily! Pořád mám ještě deníček, jak jsem si jeho krásné zprávy zapisovala, protože můj telefon měl malou kapacitu. Když tatínek dostudoval, začal pracovat v Ostravě, kde jsem i já nastoupila na vysokou. Ale pořád bydlel v Třinci. Jednoho zimního večer roku 2006 mě po večeři a kině cestou domů vysadil na betonový květináč a požádal o ruku.

A tak v září 2006 začala další kapitola našeho života, tentokrát už úplně společná kapitola! Pár měsíců před svatbou jsme si začali zařizovat naše hnízdečko lásky. Byl to pronajatý dvoupokojový byt v takové nic moc lokalitě, ale byl to náš první domov. Určitě ti to tam někdy ukážeme. Já jsem za pár let dostudovala a našla si první práci a po roce druhou, kde už jsem zůstala. Pracuji v azylovém domě pro ženy a maminky s dětmi, které nemají kam jít. A čím déle tam pracuji, tím víc jsem Bohu vděčná za všechno, co mi kdy dal, za mou rodinu, tvého tatínka i tebe. Ale to trochu předbíhám.

Je to něco přes rok, kdy jsme si s tatínkem řekli, že si pomalu začneme hledat lepší bydlení, nějaké místo, kam se nebudeme bát přivést miminko. A loni v létě jsme to místo našli! Trvalo to až do konce listopadu, než se nám podařilo všechno zařídit, ale na Vánoce už to tu vypadalo jako doma. Tou dobou bylo i hodně změn v práci, ale na jaře se to postupně všechno utřepalo, a tak už nic tomu, aby k nám přišlo miminko, nebránilo.

Vždycky jsem si přála mít miminko, ale dlouho mi doktoři říkali, že kvůli problémům s páteří to nejspíš nebude možné. Když mi v mých šestnácti řekli opak, byla jsem štěstím bez sebe! A před rokem mě v tom ujistil můj současný ortoped. Jen si prý budu muset dávat trošku víc pozor. Ale to já si dám, neboj.

Před osmi týdny jsem ráno zjistila, že nejspíš miminko čekáme, Tebe Dárečku! Ani neumím popsat, jak velkou radost jsem měla! Tatínek ještě spal, tak jsem jen potichu běhala po bytě a radovala se! Pak jsem tatínkovi připravila jeho oblíbené kafe a sobě čaj do speciálních hrníčků. A tak se to tatínek dozvěděl. To víš, že i on měl radost! Ale samozřejmě jako každý správný táta začal mít i trochu starosti, jestli to všechno zvládneme. O pár dní později se ke mně přitulil a řekl mi, že to přece musíme zvládnout, když je to dar od Boha. A proto ti taky říkám Dáreček.

Moc se na tebe těšíme! Budeš mít úžasného tatínka, který si s tebou bude moc rád hrát a učit tě všechno, co budeš v životě potřebovat. A věřím, že budeš mít i tu nejlepší maminku na světě, která tady pro tebe vždycky bude, ať se bude dít cokoliv. Modlím se za to!

Už se nemůžu dočkat, až tě pozítří u pana doktora uvidím.

Mám tě moc ráda!

Tvoje máma

Hodnotilo 13 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 11.10.12 10:15
:kytka:
 
jellyy
Stálice 89 příspěvků 11.10.12 10:53

Moc pěkně napsané :kytka: gratuluju a držím palce ať těhotenství probíhá hladce :kytka:

 
Pejtsna  11.10.12 10:55

Tohle je opravdu krása..závěr mi vehnal slzy do očí!! Moc vám to přeju :kytka: :potlesk:

 
Chiřdlová
Kecalka 438 příspěvků 11.10.12 12:13

Krásný deníček. gratuluji a přeju hodně zdravíčka…tak jsem si při čtení zavzpomínala, jak to bylo u nás, když jsem budoucímu tatínkovi před osmi měsíci říkala tu radostnou novinu. Taky to bylo krásný :) tak hodně štěstíčka :kytka:

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 11.10.12 12:24

Nádherný deníček :) Nevím jestli je to hormony nebo čím ale celej deníček jsem probrečela :) Držím vám palce aby všechno dobře dopadlo

 
LilinkaM
Povídálka 48 příspěvků 11.10.12 12:52

Krásné :kytka: gratuluji a držím palečky ať vše spojené s Dárečkem probíhá hladce :kytka:
Přesně jak píše Pejtsna: závěr mi vehnal slzy do očí :potlesk:

 
ewanka
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 3 inzeráty 11.10.12 19:17

Sedím ve vlaku, čtu tvůj dopis a pláču u toho… A to nejsem těhotná a nelomcujou se mnou hormony! Krásné, opravdu… :kytka:

 
Lenča86
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 11.10.12 19:49

Přeběhla mi z toho husina.. :hug: máš to moc krásně napsané. Držte se oba!! Držím palce! :hug:

 
Bjedrunka
Závislačka 4262 příspěvků 11.10.12 20:06

Moc děkuji za krásné komentáře… Už se těším, až se mi nasbírá na další dopis :andel:

 
DedaRaF  13.10.12 22:44
PraDáreček

Milý Dárečku, Tvoje maminka se moc zmenila, moc krásně, alespoň v mých očích. Znám ji už víc jak 28 let, ale dnes je nejkrásnější, co jsem ji kdy viděl. Děda RaF

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

První dopis Mrňouskovi


Reklama