Rodit ve FN Plzeň?

Porod

Přečetla jsem zde spoustu deníčků a rozhodla se napsat i ten svůj. O tom, jak se drala na svět naše malá a jaké to bylo ve FN Plzeň. První krok k našemu mímu bylo vysazení HA, kterou jsem brala celkem dlouho. Někomu se to povede hned, někomu to trvá déle, myslela jsem, že budu v té první skupině, ale ne. Přesto se to po roce povedlo.

Těhotenství bylo v pořádku, jediné, co mě děsilo, byl váhový odhad - prý až 5 kg, ale že se uvidí. V duchu jsem si říkala, že tak velké mimi mě snad nenechají rodit normálně a říkala si, že snad císař bude lepší. Jak řekl doktor, jestli jste chtěla malé miminko, měla jste si pořídit malého chlapa. Manžel má přes dva metry :-) a já taky nejsem žádný drobek.

Jak se blížil termín porodu, moje nervozita stoupala, poznám kdy to přijde. Jak to všechno zvládneme? Pro jistotu jsem si něco přečetla, ale ne moc, abych nebyla ještě ve větším stresu. Na první termín nic, malé se nechtělo, při poslední kontrole u mé lékařky padlo rozhodnutí, když do pátku nic, tak se budete hlásit ve FN na vyvolání, z důvodu velikosti nemůžete přenášet. Malá jako kdyby tušila, že „vyvolávačka“ nic moc, hned v noci to začalo. Na záchod jsem chodila pořád a že mám větší výtok mě nějak neodradilo od toho si jít ještě lehnout a prospat se, když to tolik nebolí, frkla jsem pod sebe ručník a pospávala až do rána, voda praskla cca ve čtyři a my jeli do porodnice v devět ráno :-)

K porodu jsem si vybrala FN Plzeň, vybavení atd. je zde super a kdyby se něco stalo, tak je vše po ruce. První šok přišel na ambulanci při příjmu, z člověka se zde stává číslo. Sestře jsem sdělila, že rodím, jak časté jsou kontrakce atd., dostala jsem číslo s papírkem a počkejte si. V čekárně, kde bylo asi tak dvacet lidí a ani místo k sezení. Doktor byl dost hrubý a vyšetření ještě horší, modlila jsem se, ať dr. nemám u porodu.

Pak šup šup a příjem, rovnou na porodní pokoj, zatím bylo vše v pořádku a dalo se to rozdýchat. Jenom mě děsilo střídání horka a zimy, pořád jsem se klepala a byla zabalená v dece. Musím říct, že PA i sestry, byly super a snažily se pomoci. Když se blížil večer, modlila jsem se, ať už porodím, ale pořád nic, kontrakce byly, ale otevírala jsem se pomalu, po dvou kapačkách s oxitocynem strašné bolesti, ale pořád to nepokračovalo, k tomu se přidala horečka skoro 40 a další kapačky. Nebylo to nic moc, ale konečně se v jednu ráno blížil konec, už mi bylo jedno jak, ale hlavně, ať je venku, byla jsem unavená, vysílená, malá už musela rychle ven, takže poslední pokud a sestřička mi říká, zatlačte, hupnu vám na břicho a bude to. A taky že jo, v tu chvíli už mi bylo všechno jedno. Nakonec, malá byla nádherná, 4 kg a 51 cm.

A ted přišlo moje největší zklamání, přístup sester na oddělení šestinedělí. Měla jsem velkou ztrátu krve, takže i ráno po porodu jsem skoro omdlela ve sprše, ale rozkaz osprchovat se byl jasný. Malou jsem dostala až odpoledne, kdy přijel manžel, zatím to šlo, další den bylo hůř, horečka stoupala a mně bylo bídně, ráno jsem požádala sestru, zda bych nemohla dostat něco na bolest v krku a horečku, reakce mě šokovala, prý si mám dojít pro čaj a dát si obklad na krk, nic jiného nemají a jestli chci, ať mi přinese něco rodina. Byla jsem tak vyjukaná, že jsem neřekla ani popel a prosila manžela o něco na krk.

Odpoledne bylo hůř a nakonec doktorka při kontrole usoudila, že není normální mít horečky 39 a že mi dá antibiotika, rovnou dvoje a pěkně na kapačku. K tomu ještě transfúzi, celkem litr krve. No, bylo to peklo, všude s rouškou, k malé taky, v noci mi ji odváželi a že prý ji přivezou na kojení a ani to se nekonalo, pěkně jí dali UM, pak se jí projevila silná žloutenka, takže dvakrát svícení, pak byla spavá, takže nechtěla pít, v horečkách se mi zase nedělalo mlíko, byla jsem zoufalá, ale nikdo neporadil co a jak, jak mám kojit atd. Když jsem prosila, aby mi přišla pomoci sestra, tak ani po třetí urgenci nikdo nepřišel, vzdala jsem to.

Shrnutí: kromě snad dvou sester byl ostatní personál na houby, laktační poradkyně mě viděla poslední den se slovy, alespoň vidím, jak kojíte…, dohady, co má dělat jaká sestra, zda dětská nebo ženská a musíte si pamatovat, že se rozdělují dle barvy oblečení a když o něco požádáte dětskou a netýká se jí to, tak vás odkáže zase dál. No, prostě pro mě jako prvorodičku nepředstavitelné. Nečekala jsem, že u mě někdo bude sedět celý den a učit mě, ale taky jsem nečekala, že budu prostě „kus“. Bylo mi řečeno, že je nás tam hodně a mají toho moc. Můj pobyt se protáhl na týden a já se modlila, ať jdu brzy domů.

Výsledkem všeho bylo, že kojení nešlo, ať jsem pila litry vody, čajů, brala homeopatika atd., pozvala si domů laktační poradkyni, vážila před a po kojení. Malá vytáhla nejvíc 30 ml za hodinku kojení z obou prsou, a to byl výkon, jinak stále 10 mm, snažila jsem se stále přikládat, odstříkávat, a tak pořád dokola, výsledek nulový, takže po dvou týdnech jsme byli komplet na UM a malá byla konečně spokojená.

Myslím, že kdyby byl přístup v porodnici jiný, tyto problémy bychom neměli. Teď má malá dva měsíce, je to spokojené miminko, já jsem za to moc ráda a už neřeším, co se stalo, jenom když se mě někdo zeptá, zda rodit ve FN Plzeň, tak nevím, zda doporučit nebo ne. Co se týká porodních sálů, tak super, ale oddělení šestinedělí pro prvorodičky ani omylem.

Děkuji všem, kteří přečetli až do konce, potřebovala jsem se z toho „vypsat“ a proto takový sloh.

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Michala5
Kecalka 496 příspěvků 05.12.11 07:41
Já bych tam nerodila

Ahoj, tak to už jsi několikátá, od koho slyším, že FN Plzeň je špatná co se týká porodnice. Myslím, si, že právě na tom oddělení šestinedělí by to mělo být lepší než při porodu a ne obráceně. Je mi líto, že jsi takhle dopadla a že nekojíš, ale nezoufej není to taková tragedie. Největší chyba byla, že malé dali UM a že Ti ji nenosili často a kojení. Já když jsem rodila, tak jsem měla malou pořád u sebe. Vůbec nás na chvilku nerozdělili. Vím o tom, že tohle FN Plzeň dělá, že matka po porodu 6 hodin dítě nevidí. To bych se zbláznila. Příště jdi rodit jinam. Lépe vybírej porodnici. Fakt to stojí za to.

 
mom.kri
Závislačka 4416 příspěvků 05.12.11 08:39

Tak jde o to na jaký personál narazíš… :think: Já tam rodila v dubnu 2010 a nemůžu si stěžovat. Je pravda že jsem po porodu neměla žádné zdravotní potíže. Rodila jsem 16 hodin, po porodu jsem byla tak vysílená, že jsem malou vůbec nevnímala a byla jsem ráda že mi ji přivezli až ráno (narodila se ve 22.00h) a já mohla v klidu spát, neměla bych sílu se o ni postarat.
Na toto téma je tu pár diskusí, jsou tam různé názory…Znám pár maminek které tam rodili 2× a vždy v pohodě… :nevim:

 
Mia82
Neúnavná pisatelka 17269 příspěvků 05.12.11 09:05

Já si myslím, že je to jako všude, všude narazíš na blbce :nevim: Ono už před porodem je třeba si ujasnit co si od toho všeho představuješ ;) Pokud bych chtěla nějaký rodinný přístup určitě bych si nevybrala takový nemocniční kolos jako je FN Plzeň. Já tam rodila, tedy ještě na slovanech, ale vše bylo v pohodě, sestry, lékaři i dětské sestřičky…

Ať se tobě i malé daří ;)

 
mejdzrovka
Ukecaná baba ;) 1265 příspěvků 05.12.11 09:19

Já tam rodila taky kdybych si mohla vybrat tak už tam nerodím jak psala zakladatelka na pohotovosti katastrofa člověk si přišel že je obtěžuje na porodním a rizikovém oddělení se člověk nedozvěděl vůbec nic co se děje jen si mě přehazovali jak horký brambor. Já rodila Císařem takže jsem ležela na intenzivce když mě převáželi ze sálu tak mi řekli že mi malého za dvě hodiny přivezou a nic když jsem asi třikrát žádala sestru co se děje že mi malého měli přivézt tak byla dost nepříjemná nakonec když zjistila že toho nenechám tak volala na dětský a děti přivezli všem co jsme tam leželi no a na šesti nedělí na dětský si stěžovat nemůžu o malém jsem věděla vše u mě to bylo horší rvali do mě antibiotika ani nevím proč a odešla jsem ve stavu že jsem musela na hematologii kde mi řekli že to vypadá na leukemii nakonec se ukázalo že to byla přehnaná reakce na porod která by tak přehnaná být nemusela kdyby s tím něco dělali už v porodnici jelikož výsledky už jsem měla zvýšené tam. A laktační u nás sice byla každou chvíli bohužel mě moc nepomohla kdyby mi norální sestra neukázala jak si mám dát malého k prsu tak se to ani nedozvím nakonec jsme taky skončili na UM. Řeknu to tak že kdyby všechny ostatní porodnice nebyli od nás tak daleko tak do Fn už bych po druhé nevlezla bohužel si vybírat nemohu a jen se děsím co mě čeká podruhé :(

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 05.12.11 09:53

to je zajímavý…já tam rodila naše dvojčata, jezdila jsem tam i na kontroly do rizikový poradny celý těhotenství…prošla jsem si oddělení rizikovýho oddělení, JIP, gynekologie a pak neonatologie a mám jen a jen skvělý zkušenosti…s per­sonálem, s prostředím, s jídlem…dojížděla jsem tam 100km a tady u nás nebudu rodit ani podruhý a zas jedu do Plzně! já zas naopak po císaři kdy jsem neviděla děti 24hodin, první přiložení po 3 dnech, protože to byly nedonošenci…tak i přesto mě tam pomohli s kojením tak, že jsme odjížděli a já plně kojila dvojčata! na neonatologii jsem s dětma byla dva týdny a za ty dva týdny jsem se tam něco nabrečela nad spavýma dětma, který nejedly, já nespala, odstříkávala…a sestry i doktoři mě tam chlácholili, uklidňovali…když jsem měla laktační krizi…donutili mě se vyspat, že se mi o děti postarají a já naberu síly…a přitom od začátku jsem se mohla starat o ty prťata na hadičkách…asi jsem narazila na super lidi…nebo nevim! :nevim:

 
Bobi.verunka
Závislačka 3259 příspěvků 48 inzerátů 05.12.11 11:58

Levisko, je pravda, že názory na tuhle porodnici se silně rozdvojují - většinou jsou ženské buď absolutně spokojené, nebo katastrofa...... Pokaždé a všude můžeš narazit na blbce…
Ale já osobně jsem přesvědčená, že pokud Bůh dá a já se budu rozhodovat kde rodit, jedu k Mulačům. Navzdory skvělému vybavení, navzdory velikosti… Jen teda musíme rodit v termínu a bez nějakých komplikací o kterých by se vědělo předem, jelikož bych nechtěla mít nedonošeňátko převezené samo ve fakultce… :nevim:
Mejdzrovka: Proč říkáš, že jiná než FN nikde v okolí není? Vždyť Mulačova nemocnice je kousek vedle… :nevim:

 
leviska
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 05.12.11 12:00

Holky děkuju za komentáře, pravda je, že názory jsou různé, zaleží na každém jak to vezme a taky asi jaké má štěstí na personál.

Dokonce jsem na pokoji měla sestřičku z FN, ale neonatologie a ta mi sama řekla, že se „to“ ví, že u nich je to jiné, hlavně z toho důvodu, že tma jsou fakt nedonošená a malinkatá miminka. Když mi říkala, jak se jim tam snaží pomoct atd, tak je to fakt rozdíl.

Takže nevím :nevim: , u druhého mimča už by mi to asi bylo jedno, přeci jenom už člověk ví co ho čeká a co a jak. Můj názor je, že přeci jenom prvorodičkám by se mohli věnovat víc…

 
Ukulina
Extra třída :D 13810 příspěvků 05.12.11 12:02

Ahoj, je mi to líto, že máš špatné vzpomínky. Já tam rodila na jaře, ani jsem „nemohla“ jinak, malá přišla na svět o měsíc dřív, tak jiná porodnice nepřicházela v úvahu. Na recepci jsem problém neměla. Jo, čekala jsem pár minut s mokrým zadkem od plodovky u recepčního pultu, ale to mi fakt bylo jedno… Pak mě nikdo neprohlížel, jen sestra udělala test na plodovku a převelela mě na porodnici. Tam taky bez problémů. Je to FN, takže hodně doktorů - jeden mě přijímal, další dělal UTZ, další zaváděl tablety, další rodil, ale NIKDO nebyl nepříjemný. Všichni s dobrou náladou (i doktor po noční) a snažili se vtipkovat.
Na šestinedělí jsem byla trošku „navíc“, protože malá byla na JIP. Já bez poranění, bez komplikací, takže jsem tam jen přečkávala tři dny. Zase žádná vyloženě protivná sestra. Jedna byla bez nálady, ale určitě ne nepříjemná. Vedle maminka měla hladové dítě, sama ještě byla bez mlíka, sestra jí pomáhala s odsáváním. Doktoři byli úplně v pohodě.
Na JIP skvělé sestry, některé víc, jiné míň sympatické. Ale byly skvělé a dokázaly matky podpořit. Co mi tam vadilo bylo to, že člověk neví, kdo je ošetřující lékař jeho dítěte od nich, že se musí po tom pídit, nezná jejich systém… Byl tam jeden dětský doktor, co mi nesedl, ale to mi zpětně nezkazilo celkový dojem z péče.
Vždycky, když jedu kolem FN, tak vzpomínám a zlepší mi to náladu, těším se a doufám, že se tam ještě jednou vrátím :)

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 05.12.11 12:25

no je klidně možný že až tam budu rodit donošený mimčo, tak třeba budu mít na šestinedělí taky blbou zkušenost…uvi­díme…já pevně doufám že ne…a je taky fakt, že jako zkušená matka nebudu potřebovat pomoct s kojením a péčí o mimi…i když kdo ví, co s člověkem provedou hormony… 8o

tak jsem zvědavá, jestli budu mít rozdílný zkušenosti :think:

každopádně je mi líto, žes tam musela zažít takový nepříjemnosti…je fakt, že v takovým provozu asi ten přístup nezlvádají tak, jak by to mělo být…protože čerstvá novopečená mamina je ze všeho vykulená a tu podporu a pomoc potřebuje…a každej nemá na to aby furt otravoval, dokud mu nevyhoví! na takovej přístup je asi lepší menší porodnice…

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 05.12.11 12:27

ahoj mrzi me to cos prozila ale taky bych tam nesla, byla jsem tam dvakrat na gynekologii a jejich pristup tam je strasny!! neprijemny ze me tim jak se ke me chovali rozbreceli fakt hnus! nevim na co si tam hrajou asi ze jsou neco vic..proto bych uhle nemocnici nikomu nedoporucila.

 
leviska
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 05.12.11 12:33

dvojmatka: fakt jsem byla celkem vyjukaná co a jak, hlavně ti ráno přivezou mimčo, sestra neřekla ani pumpička a zase odešla… pak ke všemu nešlo to kojení a to byla další rána. Nešlo nám to a nejlepší bylo, když si jí vzali na svícení a že ji přivezou na kojení, tak jednu noc vůbec a druho ano, ve tři ráno vtrhla do pokoje se spícím uzlíčkem, vrazila mi ho k prsu, prohlásila máte půl hodky a byla pryč, já fakt zírala jako puk..

Asi jsem měla před porodem ležet v knížkách a študovat co a jak po porodu atd, ale to mě vážně nenapadlo…

Budu držet pěsti, abys neměla zkušenost jako já a byla se vším spokojená

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 05.12.11 12:44

Ono se krásně řekne příště jdi rodit jinam,ale kam??Mě se třeba u mulaču nelíbí to zařízení,nelíbí se mi že když jsem tam byla na pokoji mojí vagínu viděli ostatní tatínci co bylo spolorudit(a to sem nerodila).Je tam sice muj užasný pan doktor,ale pokud se dítěti něco stane převezou ho do FN.Takže pokud člověk nechce cestovat daleko tak kam jinam než FN a Mulač?
Já rodila ve vojenské a to co si zažila ty je proti tomu ležení v ordinaci v ružové zahradě.Bohužel si asi narazila na blbce což se muže stát každé a kdekoliv ale hlavně že je maličká i ty v pořádku aa věřím ž podruhé to už bude lepší :palec:

Já nemám na vybranou FN a nebo odrodit doma :mrgreen: takže jedu do FN

S Fn moc zkušeností nemám kromě návštěvy pohotovosti v těhu(zatim sem u čísla 5 )a byla sem tam vždy spokojená.I když jezdim zásadně v noci,zásadně mi všechny problémy skončí jakmile se blížim k FN,zásadně sem histerická tak se mi nikdy nestalo aby na mě byl někdo nepříjemnej a to tam jezdim s cejchem nakažlivé nemoci a přesto jsou tam fajn.

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 05.12.11 12:47

a v poslední době tam porodilo 6 žen z mé rodiny a každý si to vychvaloval takže já bych FN fakt nezatracovala a to že by tam někoho rozplakali na pohotovosti,to se mi snad ani nechce věřit :,( .Se mnou se tam baví jak s dítětem samé tutununu :mrgreen: se divim že mi nedaj i obrázek nebo lízátko

 
Ukulina
Extra třída :D 13810 příspěvků 05.12.11 13:06

Kamča.dalmati mi připomněla nepříjemnou návštěvu v těhu na pohotovosti. Sestra na příjmu i na ambulaci byly skvělé, jen teda pan doktor, to byl… Neodpustil si rýpavou poznámku k mému věku. Dokázala jsem mu opáčit, ať si hledí svého, ale dostal mě. Naštěstí jsem to manželovi řekla až doma, jinak nevím, nevím, co by mu tam udělal. Prostě je to o lidech, všude se člověk potká s blbcema a jak to na něj zapůsobí, je to jen na tom, jaké je povahy, v jákem rozpoložení atd.
K Mulačům bych taky nešla. Já tam byla jednou na nějakém vyšetření a to prostředí je šíleně depresivní.

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 05.12.11 13:13

levisko- věřim žes byla vyjukaná…já měla načteno strašně moc, měla jsem mnoho zkušeností s miminama od kamarádek a rodiny a přesto jsem ve svý situaci zmatkovala, byla nešťastná…ale fakt jsem narazila na super personál, kterej skvěle podporoval…dokonce když jsem čekala na porodním sále, až se uvolní sál na SC, tak PA tam furt za mnou lítala a pořád se dotazovala, jak mi je…až jsem se divila, protože tam měli frčák, akutního císaře přede mnou a tak…ale na šestinedělí jsem nebyla a na gyndě byly moc fajn sestry a na tý neonatologii úplně bezvadný…fakt lidi na svým místě!!

a to jak jednaly sestry že Ti malou ani nepřivezly nebo že přivezla řekla, že máš půlhodiny…no tak to fakt být nemá… :cert: jenže to člověka asi fakt nenapadne prudit prudit a prudit dokud jí nedonesou a prudit, dokud neukážou, jak kojit, jak stimulovat prsa, když dítě nemám u sebe a potřebuju rozjet laktaci…kor když je člověk po těžkým porodu! to by měla být samozřejmost!! 8o

Kamčo- na pohotovosti jsem měla taky vždycky dobrou zkušenost, ale jednou jsem tam viděla sestru a ta byla na pěst…naštěstí se o mě zrovna starala jiná a tamta si s ní jen povídala…ale co jsem si vyslechla…že slouží o víkendu a že hlásí bouřky a dost zhnuseně říkala, že to zas bude směna, že se bude rodit, jak o život, že se netěší…tak to jsem si tenkrát říkala, že doufám že na ní nenarazím :roll: ale na blbce může člověk narazit všude :think:

 
evakra
Kecalka 294 příspěvků 05.12.11 13:34

Ahoj, já tam rodila v roce 2010 a byla jsem docela spokojená, kromě jedné nepříjemné sestry hned na příjmu, jsem tam zažila samý pohodový personál, ale je pravda, že sestry nemají pořád čas a když od nich člověk něco chtěl, musel se opakovaně připomenout, protože vždycky slíbily a nic. Pro mě teda bylo rozhodující vybavení, to že jsem měla pro sebe porodní sál a WC na pokoji, neumím si představit, že rodím někde v boxu a vedle rodí tři další a všechno slyší nebo že se musím na wc vláčet někam přes celou chodbu, takže podruhé bych sem šla zase.
Jinak zrovna včera jsem viděla ve Střepinách reportáž o tom, jak budou rušit malé porodnice a v celém Plzeňském kraji zbyde právě jen FN, to tam bude teprve hukot.

 
cvrčík
Nováček 10 příspěvků 05.12.11 14:42

Taky jsem rodila v této porodnici, a přesně jak se píše, porodní sál úžasný přístup všech, ovšem šestinedělí to byl pro mě jeden velký zmatek. Kojení nešlo, hned mi daly odsavačku, prý kojit vůbec nebudu, no, kojily jsme, ale až doma. Názory sester a doktorů samé opaky a co má tedy pak člověk dělat… Je to pro mě jistota, že tam člověk porodí při jakýchkoli komplikacích, šestinedělí se musí přežít, nedat se, stát si za svým. Poté co jsem musela jezdit každý den na kontroly a následné šití mne kolikrát nechaly čekat hodinu a dýl na ambulanci, ale to už je zapomenuto. Prostě mají tam v tom solidní nepořádek.

 
momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 05.12.11 14:55

Ahoj,já ve FN rodila v r. 2009,plánovaným císařem,dr na příjmu protivnej,taktéž sestra,naopak dr co prováděl císaře moc moc hodnej.
Na šestinedělí nejprotivnější byly dětské sestry,nic mi neukázaly,jen mi vynadaly,že nezapisuju,kolik malý vážil před a po kojení,ale samotné kojení mi neukázaly,jen mi ho přivezly.
Musela jsem si na to nakonec přijít sama.

 
Pettynka
Ukecaná baba ;) 2410 příspěvků 05.12.11 16:44

Ahoj ja taky rodila ve FN Lochotín…
a dopadla jsem s kojením uplne stejne byla jsem po cisari a malou mi nikdo na kojeni nevozil… az 3 den co byla u me na pokoji… a to jako uz jsme museli dokrmovat… no proste priste uz aspon vim co delat…

 
peggy.sl
Generální žvanilka 20545 příspěvků 1 inzerát 05.12.11 16:47

Já jsem rodila ve FN dvojčata v roce 2010. Kdo je teda lehce mimo je dr. Korečko.
Jinak personál super na to si nemohu stěžovat. Mně právě vyhovovalo, že sestry nemají na nic čas, byla jsem ráda, že mi do ničeho ,,nekecají,, :D
Já jsem měla nadstandart, být na obyč pokoji, tak by mi vadily návštěvy. Vedle v pokoji byla jedna romka a její navštěvy čítaly osm a více lidí a to bych nerozdýchala. :mrgreen:

 
momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 05.12.11 17:15

peggy,Korečko,to je přesně ten blb,co jsem ho měla u příjmu.
taky jsem měla nadstandart,a taky jsem potkávala ony početné rodiny.
Nebudu psát jaké,aby mě tu někdo neobvinil z netolerance menšiny.

Příspěvek upraven 05.12.11 v 17:17

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 05.12.11 17:22

hmm…tak zrovna já s Korečkem jen dobré zkušenosti…celý těhotenství se o mně vzorně staral vždy v dobré náladě všechno dokonale vysvětlil nic nenechal náhodě…a co jsem slyšela o něm mluvit maminy, co se mnou byly na neonatologii, tak mnohým zachránil děti… :roll: když jsem k němu jezdívala na kontroly, tak ho často volali k horším porodům…asi je trochu namyšelnej…ale má bejt na co! já s ním problém neměla…teda s žádným doktorem..všichni byli fajn!

 
evakra
Kecalka 294 příspěvků 05.12.11 17:24

Jo na Korečka si taky pamatuju, byla jsem tam jednou na ambulanci na kontrole kvůli těhu cukrovce a on mě vyšetřoval, celou dobu si stěžoval jak toho má moc, co tam bylo od rána lidí a jak je to hrozný fakt jsem měla pocit, že ho obtěžuju no a prohlídka od něj taky děs, myslela jsem, že mi to dítě chce snad vyndat, ještě večer mi bolelo břicho, ale kamarádka ho měla na porod a chválila si ho, tak asi záleží jak se zrovna vyspí :)

 
momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 05.12.11 17:30

…ke mě se choval arogantně,a dával mi najevo dost velkou nelibost,z čeho,to opravdu nevím.
Navíc jsem byla dost vyjukaná,tak jsem nevěděla,co si o tom myslet.
S doktorem,kterého jsem měla u císaře,s tím se to srovnat nedá.
Hodný,milý,zajímal se.
A když přišel na vizitu,tak i na malého se díval,a ptal se na něj.
A měl i radost,když jsem mu pochválila jizvu.

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 05.12.11 17:41

Týýjo…jaooby jste ani nemluvily o mým krasavci Korečkovi 8o :mrgreen: i když on by asi spíš, než mou krásu ocenil krásu mýho manžela :mrgreen: ale fakt…ke mně byl vždycky milej…dokonce, když jsem byla ve FN na NT, tak ho tam odchytla sestřička, že k nim budu chodit do rizikový poradny a on i když někam pospíchal nám s manželem zdlouhavě vysvětloval, jaký jsou rizika s jednovajkama jak se to řeší, co mě čeká…až manžel říkal „hele, Ty tu máš nějakou protekci, nebo jsou tady tak milý všichni??“ :lol: když mi pak nalánoval císaře a mě praskla voda o 4 dny dřív, tak mě potkal, když mě vezli ze sálu a s úsměvem říkal…„co jste nám to udělala já vám to přece naplánoval na jindy?“

jen jsem si teda všimla, že sestřičky z něj měly respekt…když mi natáčely monitor, tak se ptaly, co je tam za doktora a když Korečko, tak mě tam vždycky potrápily dýl…chtěl po nich prostě dlouhej, pěknej záznam :)

 
Mia82
Neúnavná pisatelka 17269 příspěvků 05.12.11 18:26

Ono si taky myslím záleží jak se chová dotyčná rodička k personálu, tak se personál chová k ní :nevim: Taky by bylo dobré si připomenout, že rodiček je na oddělení šestinedělí cca 20 a sester jen 2 max. 3 .Neříkám, že je to dobře…Ale jsou to jenom lidi ;) A ony za to nemůžou že jich tam není deset aby se každé mamince mohly věnovat tak jak by bylo třeba. Opakovanou slušnou žádostí a nebo upozornění, že se něco neděje dobře nic nepokazíte ;)

takže myslím, že kdyby jsi řekla, že se na tu sprchu prostě necítíš tak že by tě nenaháněly i přes tvůj odpor. A navíc jsi měla nízký hemoglobín :think:

Příspěvek upraven 05.12.11 v 18:28

 
Malenka1
Kecalka 118 příspěvků 05.12.11 21:19

Takhle by to být nemělo. Něco podobného jsem jako prvorodička zažila v porodnici v Hradci Králové a dodnes, malému už je osm měsíců, na to nerada vzpomínám. Přeju vám i malé hodně zdravíčka a spoustu krásných společných sluníčkových dní :).

 
leviska
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 05.12.11 21:31

Verenika: k personálu jsem se chovala slušně a přesto že jsem třikrát dorazila na sesternu se žádostí o pomoc, tak nikdo nepřišel, jiná na mém místě by udělala scénu. Ohledně sprchy, říkala jsem, že mi není dobře a nejsem si jistá, bylo mi řečeno, že to zvládnu a ať jdu… co na to mám říct, hádat se, že nedojdu…

Chápu, že je tam hodně maminek a možná málo personálu, ale na druhou stranu, to není můj boj, je mi to líto, ale je to tak. Nechtěla jsem po nich nic nadrámec jejich práce, jenom základ.

Nemyslím si, že jsem nějaké „bebíčko“ jenom jsem byla vyjukaná prvorodička. Možná jsem tam byla ve špatnou dobu a holt měla smůlu.

Holky a jak vypadá dr Korečko, já si nepamatuju, jak se jmenoval dr na příjmu, spíš jak vypadal, menší, černovlasej… :?:

Jak tu psal někdo z holek, přístup a personál na porodním sálu byl super, o tom ani potom :) ale šestinedělí mě prostě zklamalo.

 
momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 05.12.11 21:36

Veru,jen k tomu přístupu,já jsem se taky chovala slušně,a byla jsem vystrašená,tak jsem se rozhodně nechovala k nikomu arogantně :nevim:

 
Frema77
Kecalka 292 příspěvků 05.12.11 21:40
taky pořád váhám

No já mám termín na začátku dubna a opravdu váhám, kam jet…jde o to že FN mám pět minut od domu, takže asi taky nakonec skončím tam a budu doufat, že chytnu dobrou partu… k Mulačům nechci - jak psáno výše, vybavení atd… nerodila jste teď některá ve Stodě? Ne že bych tam chtěla jet, ale je to pořád ještě alternativa. Díky.

 
panibobina
Kecalka 165 příspěvků 05.12.11 22:19

jasně je to jen o lidech,pokud jsi narazila hold na blbou směnu,tak to je mi líto ale zase na druhou stranu,oni tam jsou od toho aby dělali svou práci a to,že jich tam je málo,tak za to my nemůžeme a podle toho by se taky mněly chovat,jak by bylo jim,na tvým místě,to by si šly hned stěžovat,že? já teda rodila na Bulovce a super,jen taky sestry na šestinedělí byly nic moc ale dalo se to tam vydržet :-)naštěstí jsem na tom nebyla jako ty,já byla jen po císaři,ale vše bylo v pohodě a 4 den jsme s Viky šly domů :P přeji vám moooc štěstíčka a hlavně zdravíčka a u druhého dítěte jinou porodnici :* :* :srdce:

 
leviska
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 05.12.11 22:58

Fremma: bohužel se Stodem nemám zkušenosti, ale kamarádka rodila v Rokycanech a nemohla si přístup personálu vynachválit. Prý se jí sestra věnovala, vysvětlila co a jak, pomohla s kojením, atd. Celkově jsem na tuto porodnici slyšela chválu.

 
marti.74
Stálice 91 příspěvků 05.12.11 23:06

Taky jsem rodila ve FN v Plzni dvojčata a byla jsem celkem spokojená. Ještě jsem týden před porodem ležela na rizikovym a tam taky super.

 
bombdina
Extra třída :D 10679 příspěvků 05.12.11 23:07

Blahopřeji k maličké :kytka: Co se nemocnice týče,nevím já tam rodila taky jako prvorodička,a až na jednu sestru na šestinedělí byli všeci dobří,i laktační sestra…to je mi líto že se to tak zhoršilo. Zvažuju zda tam rodit znovu,ale teď hodně popřemýšlím :( :think:

 
Frema77
Kecalka 292 příspěvků 05.12.11 23:21
Rokycany

Leviska: děkuju za tip s rokycanskou nemocnicí :)

 
Ellissa  05.12.11 23:44

Souhlasím s Verenikou… :potlesk: :potlesk: :potlesk: Nepracuji ve zdravotnictví, ale velmi obdivuji práci sester i lékařů. Vždycky si po přečtení takového deníčku a následných kritických příspěvků říkám: Co daná maminka asi dělala před mateřskou? Pokud se při své práci setkávala s lidmi, byla každý den výborně naladěná, trpělivá, vždy na 100% ochotná komukoli vyhovět, udělala každý den pro všechny maximum?
A hlavně - než tu budete psát, že je někdo blb či na pěst ap. - i setřičky z porodnic chodí na emimino a na maminky mají výbornou paměť! ;)

 
luluso
Kecalka 141 příspěvků 05.12.11 23:46

Tahle zkusenost je neprijemna a v tom zacatku vubec neprida. Clovek je unaveny, vyplaseny a ackoliv treba i neco nacetl, nevi co delat. Pomoc personalu je v tuto chvili nenahraditelna.
Jsem zdravotni sestra a tento pristup se mi i profesne krajne nelibi. Musim upozornit maminky, ktere tu poukazovaly na fakt, ze jak se do lesa vola, tak se z nej ozyva, neni vzdy pravidlem a zcela urcite nepatri do profesionalniho chovani. Nevim jestli jste to obcas sami nevypozorovali, ale kdyz je nekdo neprijemny tak to neni proto, ze druha strana se chova tak ci onak, je to spise povahou, naturou dotycneho… Protivna sestra ci lekar je neprijemny na druheho at se na nej usmivate nebo ne. Tot ma zkusenost.
Ja sama mam na chovani personalu pri porodu (az na lekare) a po porodu jen kladne vzpominky. Rodila jsem v Praze u Apolynare. Take jsem to mela s komplikacema. Narocny porod, hodinove siti, kolapsy, horecka, revize… Ale sestry se chovaly opravdu mile, vzdy pomohly, donesly… Az jsem sama byla prekvapena. Vim jake sestry jsou a jake i mohou byt, ale jejich chovani me posadilo na zadek v pozitivnim slova smyslu. A co se tyce detskych sester (vyjma jedne,ktera zrovna prijemnosti neoplyvala) a laktacnich poradkyn… uzasne. Porad chodily, radily, pomahaly aniz by je nekdo pozadal. Jen videly, ze neco delate spatne, ze mate spatnou polohu pri kojeni, hned prisly, srovnaly, vysvetlily… Take jsem s kojenim nemela sebemensi problem i presto, ze jsem pak mela operaci v celkove narkoze. Musim zduraznit, ze jsem tam nemela zadnou protekci. V nemocnici mi vadily saly (nedostatek soukromi), nekteri arogantni doktori, ktere jsem tam potkala, navstevy nemohly na pokoje. Kdyz zpetne kalkuluju jsem rada, ze jsem rodila tam kde jsem rodila, nemenila bych.
Pro dalsi porod preji jen same dobre zkusenosti. :kytka:

 
zdenik1988
Kecalka 358 příspěvků 06.12.11 04:12

Chapu Vase obavy kvuli vybaveni u Mulacu, ale lepsi vybaveni a prostredi nenahradi ochotu a znalost lekaru a sestricek. A to jak na gyn tak na sestinedeli. Rodila jsem tam cisarem a nikdy bych nesla jinam. Vsichni byli moc prijemni a hlavne ochotni pomoct a poradit. Jeste paty den po porodu mi ochotne pomahali s kojenim. Hned po porodu mi nosili maleho na prilozeni co dve hodinky. I diky milym sestrickam ted muzu plne kojit. A pokud se bojite co kdyby mimi museli prelozit kvuli komplikacim do FN, tak ze zkusenosti vim, ze Vas poslou s nim.

 
nepřihlášená verenika  06.12.11 06:26

Nebráním chování zdr. personálu jen proto že ve FN pracuji :lol: Jen, že prostě moje vlastní zkušenosti a zkušenosti mých přátel jsou jiné :nevim: Ale taky vím, že všude se najde někdo kdo se nechová dobře, ale určitě bych kvůli tomu nehanila celou porodnici. Která je mimo jiné na špičkové úrovni :palec: Jezdí sem rodit maminky z celé republiky a to samo o sobě něco vypovídá ;)

 
HankaPr.
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 06.12.11 07:50
Frema77

Já rodila ve Stodě třikrát,naposledy letos v březnu. A naprosto úžasná porodnice :palec: doktoři i sestřičky perfektní. Já byla naprosto spokojená,pora­dili,ukázali :palec: :potlesk: :mavam:

 
vopičkaa
Kelišová 6051 příspěvků 06.12.11 08:24

ahoj, je mi líto, že jsi byla z porodnice tak rozladěná…na podruhé už to snad bude jen s příjemnou vzpomínkou :kytka:
já plzeňskou fakultku zvažovala taky - mám v Plzni rodiče a porodnici blízko. Nakonec jsem dala přednost menší porodnici v Benešově u Prahy a jsem moc ráda - …zalekla jsem se velkého pracoviště, kde a individuální přístup nemůže být prostor - a je to opravdu o štěstí na koho narazíte. To je stejné i u velkých pražských porodnic…na druhou stranu v Benešově se nerodí zrovna málo dětí, sestřičky toho mají taky nad hlavu a dokáží být příjemné - všude je to jen o lidech…

 
leviska
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 06.12.11 09:20

Elissa a Verenika: nehanila jsem porodnici, naopak pokud jste četli deníček, tak jsem psala, že porodní sály a personál tam byl naprosto super, byla jsem nespokojená s oddělením šestinedělí.
Jinak pracovala jsem v obchodě ve velké společnosti a nikdy jsem nesměla být nepříjemná na zákazníky, i když jsem ráno vstala levou nohou a jela na jednání, musela jsem být profi a nedat to znát!

Druhá věc je, že pokud si přečtete i diskuzi na tuto porodnici, tak jsou rozdílné názory, tak 50 na 50, tudíž fakt nejsem sama, kdo má špatnou zkušenost. A třeba si to tady někdo přečte a chytí se za nos :kytka:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 06.12.11 16:34

jestli se má někdo chytit za nos…tak se obávám, že tady si to jen tak nepřečte…napsala bych jim dopis! já psala dopis s poděkováním za péči, protože jsem spokojená byla, ale jestli o tý nespokojenosti neví…nic s tím nikdo dělat nebude!! :nevim:

je to stejný jak v těch restauracích, jak říká Z. pohlreich…dokud jim to dovolíme, tak budeme žrát blafy!! musíme prostě říct „tohle si odneste, to nebudu ani platit ani jíst“ dokud sklopíme hlavu a budeme si stěžovat přátelům že tam vaří na ho…tak oni se nezmění a na ho… tam budou vařit furt! :roll:

já zěnila doktory kvůli špatný péči dvakrát a řekla jsem to…nejsem spokojená, jdu jinam! jestli si z toho něco vzali nebo ne…je už jejich boj!!

 
leviska
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 06.12.11 22:44

Dvojmatka: stejně by to bylo k ničemu, takže se už nehodlám rozčilovat a psát jim nebudu :jazyk: s tím Pohlreichem (nebo jak se píše :mrgreen: ) máš pravdu a tak je to asi všude. Jak jsem psala, já se takhle chovat v obchodě na jednání, tak si nevydělám ani na suchej chleba ;)

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 07.12.11 13:24

Levisko…taky jsem dělala léta ve kšeftě a pak na call centru…a přesně jak říkáš…i když jsem měla hubu nateklou a zkřivenou od zánětu okostice a 40 horečky, musela jsem bejt na zákazníka příjemná…jeho moje zuby nezajímaly…stejně tak klienta na telefonu rozhodně nezajímalo, jestli mě zrovna nas.ala šéfka nebo jestli se rozvádím…profe­sionál na sobě tyhle věci znát nedá…a já vždycky těm, co jsou nepříjemný i když by se měly chovat profi říkám jediný „jestli ti vadí, že se musíš umět tvářit na lidi, tak jdi makat někam do továrny k pásu…těm výrobkům je jedno, že se na ksichtíš“ :mrgreen: ;) a i plno zdravotníků by si spíš mělo asi vybrat jinou profesi…jenže…ne­naděláš nic! :nevim:

každopádně přeju aby ses už nemusela s takovým jednáním setkat vím že to není příjemný!

 
Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 17167 příspěvků 07.12.11 17:19

já tam rodila před třemi týdny a nemůžu si stěžovat ani v nejmenším, ať už příjem, pobyt na porodním sále, asistentky, lékaři, sestry, odd. šestinedělí, prostě super, i laktační poradkyně druhý den dorazila a moc nám pomohla…
dokonce když byl malej na fototerapii, tak sem tam co 3 hodiny chodila kojit, tak si pro mě i jednou došly, když sem zaspala a sestra mi malého po kojení i zvážila a řekla mi, co sme nakojili, než ho vrazila zpátky pod světýlko…
takže za mě péče na jedničku :palec:
asi je to opravdu náhoda, na koho člověk narazí…

 
Bobi.verunka
Závislačka 3259 příspěvků 48 inzerátů 07.12.11 20:49

zdenik1988:
Přesně tohle jsem chtěla slyšet - že tenhle názor nemám jediná… Děkuju! I za tu zkušenost s převážením do FN… :palec:
Já teď u Mulačů ležela ne kvůli těhu, ale laparo a hystero (těhu nám nejde). Byla jsem tam týden, na stejné chodbě jako šestinedělky, stejné sestry… Až na jednu jsem si tam nemohla na nikoho stěžovat - přístup skvělý, zájem o lidi taky… Jo, prostředí tam není tak komfortní, ale s personálem jsem byla spokojená… Takže já bych se tam klidně vrátila :*

Příspěvek upraven 07.12.11 v 20:50

 
kačenka1
Závislačka 4222 příspěvků 11.12.11 20:54

Fremo,já v Rokycanech rodila dvakrát a fakt naprostá spokojenost,je tam takový „rodinný“ přístup…můžu jedině doporučit

 
JesterkaT
Povídálka 41 příspěvků 14.12.11 21:17
FN Plzeň

Ahojky já jsem ve FN Plzeň rodila v srpnu a musím říct,že personál na sálech opravdu super. Jen mi vadilo,že jsem malou nedostala hned k sobě,ale bylo nesmírně nutné jí nejdřív změřit,zvážit atd. Jinak na šestinedělí mi zase naopak vadilo,že mě neustále někdo kontroloval,od kojení přes přebalování až po spaní,fakt mě to docela obtěžovalo,neměli jsme chvilku klidu.Ale možná jsem vypadala tak neschopně,že měli potřebu mě kontrolovat,nevím :nevim: :) S kojením si nedělej starosti,já se ani přes nadměrnou péči laktační poradkyně nerozkojila skoro vůbec a hned cestou z porodnice jsme s manželem zamířili do lékárny koupit UM,od té doby je malá spokojená.

 
amanda1979
Kecalka 488 příspěvků 20.12.11 21:35

Tento denicek mi pripomnel FN Ostrava - Poruba, rekla bych, ze sestry ze sestinedeli by si mohly podat ruce, teda skoro, myslim, ze na ty v Porube nemaji ani ty z Plzne.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama