Rozmazlená holčička

O životě

Někdy i dospělá žena může být jako ve 13, rozmazlená a naprosto nesamostatná, čím více se tváří mile a příjemně, tím spíš si dávejte pozor. Dnes jsem se po přečtení jednoho velice zajímavého článku rozhodla napsat deníček. S manželem jsme spolu 4 roky. Naše vztahy s jeho rodinou nedopadly úplně nejlépe, řekli jsme si moc ošklivých věcí a zabouchli za sebou dveře.

Dnes, když už mám klidnou hlavu, jsem vám chtěla napsat něco o osobě, kterou byste v příbuzenském vztahu nazvali švagrovou. Moje švagrová, budeme jí říkat třeba Petra… Můj muž před pár lety poznal slečnu, byl mladý, nezkušený a po týdenní známosti počal syna, samozřejmě neplánovaně, ale postavil se k té situaci jako chlap. Ukončil studium a nastoupil do práce. S přítelkyní se sestěhoval do podnájmu.

Dítko se jim narodilo, ale Petra jeho partnerku neměla opravdu ráda. Neustále ji pomlouvala. Špinila před rodiči. Pomlouvala ji s kamarádkami, a když k nim Petra s přítelem a jejich dítkem měla přijet na návštěvu, nemohla to vůbec překousnout. Svého synovce neviděla hned po porodu, ale až v pár měsících, a to z toho důvodu, že jí tak strašně vadila a žárlila na ni. Partnerka manželovi zahla a našla si jiného muže, když bylo klukovi asi 9 měsíců. Samozřejmě se vztah rozpadl a Petra svému bráškovi začala dohazovat své kamarádky, jak krásné, hlavně aby se do rodiny nedostal nikdo cizí, kdo by ji mohl nějak ohrozit. Kamarádky, které znali i její rodiče, samozřejmě.

Nicméně se jí to nepovedlo a její bráška si ženu vybral sám. Ze začátku to vypadalo celkem dobře a já jsem měla za to, že je Petra normální holka, která se má ráda a je sama se sebou spokojená, ale spletla jsem se. Svěřovala jsem se jí vlastně od samého začátku, ale to jsem ještě nevěděla, že Petruška poběží okamžitě za maminkou a za tatínkem a všechno jim vyslepičí a leccos si vlastně upraví podle sebe, tak aby se jí to hodilo.

My jsme se s manželem vzali a Petruška plakala na svatbě, že jí brášku beru. Měla jedovaté řeči jako, že mě nikdy do rodiny nepřijmou (upozorňuji, že Petrušce není 13 ), a když jsme říkala příbuzným, co mi v den mé svatby řekla, samozřejmě mi to NIKDO nevěřil. Pokaždé, když o mně jejich rodiče něco říkali, ihned mi to běžela napsat, pokaždé když si něco pořídila, věděla jsem to jako první, a když jsem si já koupila jednu věc, ona měla okamžitě tu samou nebo pro jistotu ještě něco navíc. Dělala mi různé naschvály, a teď už vím, že to všechno, co veřejně vystavovala na známé síti, bylo jen kvůli mně, jak směšné. Chtěla, abych ji litovala, svěřovala se, ale můj názor nikdy nesměl být odlišný od toho jejího, jinak utíkala napsat bráškovi nebo příteli, aby nám to vysvětlil :-)

Přijdete od kadeřnice a ona zvažuje ten samý účes, koupíte si tričko, ona má to samé, jdete na večeři, ona taky, posloucháte jednoho zpěváka a ona taky, jedete k moři, ona taky :-), milujete svíčky, ona taky, držíte dietu, ona taky, nosíte jednu barvu vlasů, ona taky… jako kdyby byla vaše dvojče a doma vás jen pomlouvá. Dělá všechno pro to, aby vás s mužem rozeštvala, a když ne s mužem, tak ale určitě s rodiči. Bydlí s nimi doteď. Ani nevím, co všechno jim doma vykládala, slepička jedna, ale muselo toho být moc a moc. Udělala zlo celé rodině, nebaví se s ní ani její bratr. A nebaví se s ním jeho vlastní rodiče. Vždyť je jasné, že nemohla v rodině chtít konkurenci, ona je ta nejhezčí, asi se 100 kg, a nejchytřejší.

Dokonce už chodí na návštěvy i k té ex, co ji neměla tak ráda :-) Jen když vy jste ze hry. Já nikoho za zády nepomlouvám, většinou jsem vždycky říkala všechno na rovinu a k manželově rodině jsem cítila úctu, a cestu jsem si k nim hledala na etapy, ale vždycky, když už to vypadalo ok, přišel velký konflikt a já po dlouhé době přišla na to proč… ale teď díky Petrušce vím, a všechno je pryč.

Nejlepší na tom všem je, že sama Petra žije ve skutečné falši, pomlouvá svého přítele, měla milence a vůbec si na něj pořád stěžovala, pomlouvá nonstop svoji kamarádku, a ještě hrdě řekne, to ona přileze, ona mě potřebuje, jinou kamarádku nemá. Její přítel zase pomlouvá ji, jaké má nálady a řekl mi, jak mě ona pomlouvá, ale já nejsem taková, abych jim to řekla do očí, a taky proč, je to jejich život, ať si ho v té falši, sobeckosti a žárlivost užijí, když je to baví.

A co jsem tímto deníčkem chtěla říci? Nevěřte každému, kdo se tváří jako rodina, i takové holčičky jsou… Tak pozor na ně, někdy může být i švagrová horší než kdokoli jiný.

Hodnotilo 5 lidí. Score 3.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Petrajan
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 18.02.12 10:12

Tak takovou švagrovou ti nezávidím.Možná až bude mít třeba děti a víc každodenních starostí,dá ti pokoj,protože na tenhle její „koníček“nebude mít ani náladu ani energii.Anebo jo,taky znám jednu takovou a ubezpečuju tě,že všichni co s ní mají zkušenosti,vědí jaká je a prostě jí tak berou.Nikdo se jí nesvěřuje,nemá kamarádku,inte­ligence moc nepobrala a její chování tomu odpovídá.Je to člověk,kterýho můžem akorát litovat :nevim: Hodně síly přeju :mrgreen:

 
Gabika  18.02.12 10:49

Nikoho za zády nepomlouváš? ;) (sorry, nedalo mi)

Ja to akosi nechápem, preto to riešiš? Prečo ti vadí, že má niekto rovnaké tričko, rovnakú dietu… že sa po tebe „opičí“? To je snáď jej problém, že má nutkenie neustále po niekom niečo opakovať. Nevšímaj si ju a buď v pohode…

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 18.02.12 12:53

Fůůůů - no tak tuhle švagrovou ti teda nezávidím :zed: :zed: :zed:

 
Elficek
Kecalka 110 příspěvků 18.02.12 13:35

Já mám taky hroznou švagrovou.Vůbec si nerozumíme, a ona si rozumět vlastně ani nechce.Nikdo z rodiny ji nemusí.Každého jenom kritizuje a ničím se jí člověk nezavděčí. Já už to nijak neřeším, k životu ji nepotřebuju.

 
Bobsh
Závislačka 3671 příspěvků 18.02.12 14:51

Některé věci podobné jako sestra od mého manžela,ale já ji švagrovou nazývat nebudu nikdy,pohádkářka co ze mě udělala před manželovými rodiči tu největší bestii na světě,oni mě též nemají rádi.Vygradovalo to před svatbou,na kterou jsme ji a jejího starýho ani nepozvali neb naši vysněnou svatbu na facebooku nazvali jako pohřbívání koulí a oslavu blití krve s tím,že nám to tam pěkně osladí,tak jsem jen řekla,že pokud dorazí,tak na ni zavolám policajty.Naštěstí jim to strach nedovolil,protože by tam byla pěkná mela.Tyhle lidi nechápu a jsem moc šťastná,že už ten její falešnej ksicht neuvidím do konce života,mimochodem rodiče od manžela nám od svatby ani nezavolali a to se dušovali jakej nám dají ranec peněz,ať si to nechají,nebo dají dceři na nové auto,na cokoliv.Mě se mnohem lépe dýchá bez nich jen s manželem,který je díky bohu jiný než oni.

 
martinaaaaaaaaa7  18.02.12 17:20

Každej má v rodině nějakýho blba, asi je to normální. U nás je to zase švagr :-)všichni si myslí totéž, ale berou ho takovýho a nechají se na každém rodinném setkání urážet a ponižovat. Vtipnosti jako: No jo, ty s tvojí inteligencí asi na takový kulturní pořad nekoukáš,co? Sonička jíst nemusí, je tlustá dost. (pro ilustraci je to normálně vypadající čtyřicátník - žádnej model teda není - pracuje jako nádražák a maturitu si kdysi dávno dodělával při práci). Na mě si netroufl, dokud jsem se nevdala, pak měl pocit, že se zařadím a já se nezařadila :-) Po dvou takových výstupech jsem po něm vyjela, že je chudák a je to pět let, co jsem jeho, jeho ženu a děti neviděla a nijak mě to nebolí. Manžela ovšem ano a to mě trápí, ale ani kvůli němu se urážet jen tak ze sportu nenechám. Takže jsi to určitě udělala dobře, těmhle blbům se uhýbat nesmí.

 
babule  18.02.12 19:15
Politovat

Někdo je zralý na psychiatra a ty to tedy určitě nejsi :D .Mám také kamarádku, po které se jiná kamrádka opičí. Musí jí to stát spoustu peněz ( ty nemá a bere si na to půjčky :P ) a všichni okolo z toho mají jen srandu. Začalo to obarvením vlasů, pokračovalo novou mazdou a končilo silikonovým poprsím… to už asi na vyšetření u specialisty bude. Já to komentovala tím, že než 60-tisíc za nové „kozičky“ volila bych spíše transplantaci nových mozkových buněk. Radím si nevšímat, nekomunikovat a nenechat užírat se :-)))

 
eMaminka  18.02.12 19:51

já bych mžná řekla, že potřebuje pomoct?…

 
kopretinamio
Povídálka 31 příspěvků 18.02.12 21:13

Gabika : :lol: ale tak to víš, že občas někoho zdrbnu :lol: ale ne ty lidi co bych si přála mít po svém boku…Ať už kamarádky nebo rodinu a pokud se mi u nich něco líbí říkám to většinou na rovinu nebo aspoň naznačím :D ale nejsem takový člověk abych si hrála na kamarádku a pak zdrbla naprosto všechno co mi ten člověk řekl …

Nemyslím si, že někdy bude mít svou vlastní rodinu možná jí v tomhle křivdím ale ona by se bez máminy sukně opravdu nezvládla pohybovat…mrzí mě to ale je to tak… Ona se mnou závodila a já to ani nevěděla jinak bych se samozřejmě snažila vyhrát :mrgreen: Copak to opičení taky se mi někdy stalo, že jsem si přála něco co jsem mít nemohla ale nejvíc mě naštvala tím jak mě pomlouvala u manželových rodičů takže teď vlastně už se nebavím ani s ní ani s rodiči…Děkuji za podporu dámy…Koukám, že to znáte :( :( :(

 
Lotynka
Stálice 93 příspěvků 18.02.12 23:47

Ahoj, mne to taky neda, ale musim rict, ze mi tvuj prispevek misty prijde dost jedovaty, treba o tech 100 kilech :) Taky moc nerozumim tomu, ze kdyz vsechno rikas na rovinu, nemelo by se ti tedy vubec stavat, ze by nekdo vyslepicil nejake tvoje tajemstvi, nebo co si o kom myslis… Na zacatku pises, ze jste si s manzelovou rodinou rekli mnoho osklivych veci, ale pak pises, ze to byla svagrova, kdo te pomluvil - takze k zadne prime vymene nedoslo? Nejak se v tom moc nevyznam. Jinak ale samozrejme chapu, ze mit v rodine takovou osobu neni nic prijemneho, ale souhlasim s vetsinou komentaru, ze takovy clovek je vetsinou vsem znama firma, tudiz nema cenu se tim zabyvat.

 
kozimura
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 19.02.12 00:04

Hele, nemáme stejnou švagrovou? :-D Jo, je to boj a to bez výhry. Znám… Švagrová mi dělá taky různé „sviňárny“ Ale vzhledem k tomu, že mě i vyhledává na netu a pak to používá proti mě, raději nerozepisuju… Síla… Držím pěsti, aby se ten tvůj manžel, narozdíl od mého :-( držel na tvé straně a rodinu bral hodně s rezervou. :hug:

 
kozimura
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 19.02.12 00:05
Petrajan

Nevěř tomu, že takový člověk se změní s dětmi a podobně - v takovém člověku to je a nezmění ho nic. Je to má osobní zkušenost.

 
kopretinamio
Povídálka 31 příspěvků 19.02.12 11:28

Ano v tuhle chvíly je už můj názor jedovatý pár let snažení,vyříkávání si, usmiřování a hádání.Já už v tuhle chvíly nemám ani snahu a ani sílu. Ono to totiž je hrozně těžké překonávat zhruba párkrát do měsíce návštěvy kdy vy se bavíte o běžných starostech o životě tak jak je nesete řenete třeba že zrovna teď nemůžete jet na dovolenou protože na ní nemáte momentálně úspory máte výdaje na bydlení,školu, auto, a mohla bych jmenovat … a je Vám odpovězeno no to si neumíš představit jaké výdaje mám já a přitom vy víte, že bydlí s rodiči a nijak domu nepřispívá. Ona neslepičí moje tajemnství svoje tajemství jí zásadně neříkám :) ale překrucuje věci třeba si přejete aby Vám Váš muž přidělal v bytě úchytky na kuchyňskou linku a ona přijede domu a řekne mé tchýni…že jsem hrozná, že manžela nenechám ani chvilku odpočinout, že víkendy jsou od toho aby nabral sílu do nového týdne a že by se neměl takhle přemáhat.No a vznikne s toho nakonec telefonát nebo návštěva matky se slovy ale doufám, že doma nešéfuje ona a že si nenecháš srát na hlavu měl bys taky odpočívat :D nevím možná to tak vyznělo, že říká má tajemství ale ty ona neví ona překrucuje běžné věci o kterých ví, že když je přibarví doma tak já budu mít zle.A s tou váhou je to myšleno obrazně já nevím kolik váží a nemám proti nikomu kdo má i nadváhu vůbec nic ale já jsem štíhlejší než ona a ona mi bez opatrnosti řekne ať se na sebe podívám, že bych ze sebou měla něco dělat takže je to myšleno tak, že by se na sebe taky občas mohla podívat jak vypadá ona.Prostě jsem taková jaká jsem …Můj příběh by mohl být stránky a stránky a bylo by to málo.S rodiči nemluvíme kvůli spoustě věcí ale velkou vinu na tom má ona protože jím povídala věci, které pravdou nebyly a doma se nikdo neptal na můj názor stačil jim jejich a proto se už nebavíme. Ale nepopírám ulevilo se mi lépe se mi dýchá…Prostě každá máme jinou povahu a já nerada soutěžím v rodinných vztazích myslím si ať si má každý partnera jakého chce asi proto ho má, že je s ním šťastný.Ale předhánět se kdo má co lepší to mě neba to není má parketa… :)

Příspěvek upraven 19.02.12 v 11:37

 
kopretinamio
Povídálka 31 příspěvků 19.02.12 11:33

Koukám taky je Vás vícero kdo to zná jo je to boj a nezmůžete vůbec nic :,( pořád budete vy ty špatné našla jsem pěkný článek o tomto tématu http://www.prozeny.cz/…me-nema-rada já jsem si hezky početla i v názorech :)

 
dada1511  19.02.12 23:34

Jé,moje kamarádka má to samé ..... :? ,je teď těhotná čeká třetí dítě,její „Petře“ končí RD po dvou dětech,říkala,že vrchol všecho by byl kdyby otěhotněla 8o :roll: :zed: ,bo jinak ji dohání stejně,jak u kadeřnice,tak s návštěvou aqua parku,oni koupí auto "Petra "lepší atd.Jsem ráda,že to znám jen z doslechu,protože já jsem taková,že bych jí to plivla do tváře,i když je mi jasné že, následky v rodině,by byli asi fatální......­.............­....Drž se :hug:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Zlá tchyně


Reklama