Růzňata č.72 - Vánoční ...

Rodičovství
  • andela
  • 16.12.07

Ahoj mé drahé virtuální přítelkyně,      2/3 naší krásné rodinky spokojeně chrupkají na gauči (otec je znaven prací, dítko nemocí) a já se tedy vrhám do nového deníčku.Ale musím opatrně, pomalu, abych moc nemlátila klávesnicí ;). A jaký že bude deníček? No jaký může být jiný, než vánoční :).Ale asi možná kapánek jinší, než by jste čekali :).

Vánoce mám ráda, asi jako každý. Nepamatuju se, do kdy jsem na Ježíška věřila … V paměti mám jedny vánoce, kdy jsem z celé duše toužila po malém pianku. Bylo růžové, plastové, mělo asi 10 kláves (těch bílých) a já ho viděla za výlohou obchodního centra Kahan :-). Tenkrát jsem o něj ježuchovi i psala.Tak to mi mohlo být tak max 6 let. A představte si že jsem ho opravdu dostala :-). Další vánoce které si z dětství pamatuji jsou ty, kdy mi máma se starší ségrou zabalili vařečku, dokonce na ní uvázali i mašli :-/. Ten pocit křivdy mám v sobě i dnes když si na to vzpomenu. A dokonce mě donutili se s vařečkou v ruce i vyfotit. Ale jinak u nás byli vánoce klidné, milé … a i když jsme nikdy moc dárků neměli, spíš oblečení než hračky, vůbec mi to nevadí.A stejně až na výjimky mi vánoce splývají se vším ostatním.
Po pár letech dostali nový význam - moci někoho obdarovat a potěšit ho - dárek kupovaný s láskou a pro lásku, to je úplně něco jiného než vybírat něco pro rodiče ;-). Jako malá holka jsem se těšila na ty první vánoce, které jsem trávila už mimo rodné hnízdo s člověkem, který byl pro mě ten nej. Ale ty vánoce byli spíš zklamáním … přítel pracoval v dílně, když jsem mu říkala aby se šel umýt a obléknout před večeří, tak na mě koukal nechápavě jako že proč proboha?? … a to ještě v poledne položil na stůl krabičku že si to mám zabalit :-/. Sic jsme nakonec ke Štědrovečerní tabuli usedli čistí a ve svátečním, kouzlo a radost byli ty tam. Strávili jsme spolu pak ještě jedny vánoce, ty možná byli lepší - nevím, nepamatuji si na ně, a ty poslední jsem trávila s rodiči. To jsem byla už skoro přestěhovaná do mého podnájmu.
O rok později byli Vánoce zas ty první. Žila jsem se svým současným přítelem něco přes půl roku, a přípravy jsem i přes pracovní vytížení nenechala náhodě. Sic jsem neměla mega druhů cukroví, ale to základní určitě. Měla jsem ohromnou radost jen z toho, že to vše dělám někomu blízkému pro radost. Všechno dopadlo skvěle, a Štědrý večer musel mít i víc než skvělé zakončení ;-). Další těšení na svátky bylo zas jiné. Přemlouvala jsem našeho synáčka, aby se svým příchodem počkal, bo jsem nechtěla být na Vánoce v nemocnici, nebo aby si pospíšil a my byli u stromečku všichni 3. No že nás převeze a přihlásí se na svět až za 14 dní, to jsme nevěděli.
A přicházel konec roku 2006. A vánoce dostali zas jiný smysl … udělat radost dítěti. Ty rozzářený očička, když ráno Jája vstal a viděl rozsvícený stromeček, na ty nikdy nezapomenu. :-). Neexistuje na světě snad nic krásnějšího než jeho radost. A i když jsme mu museli s rozbalováním dárečků večer pomoct, měl velikou radost, a my jakožto pyšní rodiče jsme byli dojati :-).
No .. a za týden to tu bude zas … už te´d jsem celá na měkko, když si představím Jáju u stromečku.To bude ráno radosti z kouliček a světýlek. Už slyším to jeho :„maminko, jajoušek pučit“. A místo odpovědi na otázku, jestli chce půjčit kouličky, se náádherně zazubí ;-). A my budeme pracně hlídat aby nám nějaká ta koulička na stromku zůstala, a aby tam taky vydrželi světýlka :-). Už ví jak vypadá dáreček, bylo mu vysvětleno že je nosí Ježíšek, tak to tak i povídá. (jak to však chápe netuším). Sic se mi doma vše neblýská, netřpytí a pod., vůbec mi to nevadí, bo nám je to stejně jedno (a Ježíšek se narodil ve chlívě, tak jakýpak štráchy s úklidem né? ;-) ) Dárečky jsou zabalené, čekají pěkně na hromadě na půdě (pšt) ;-), cukrovíčko čeká na chodbě pěkně v chládku uleželé, salátek udělá mamka … A protože moje drahá polovička na štědrý den náhodou pracovat nebude, tak pro salátek si zajedu 23, a 24 budeme všichni tři pěkně spolu doma, možná se dočkám i té rodinné procházky, odpol si schrupneme, pak usmažíme řízečky, hodíme se do gala a usedneme ke stolu. A pak .. nastartuji kameru a budu se přemáhat abych se nerozbrečela dojetím, až náš syn bude rozbalovat dárky které mu Ježíšek nadělí pod stromeček. A už teď se děsím toho, v kolik půjde do hajan, jestli vůbec půjde :-D. A letos poprvé nepůjdeme ještě ke tchánovcům, jako roky předchozí. Je to náš Štědrý den, a myslím že budeme muset vyzkoušet všechny hračky, postavit kolejnice, vyhrát balonkovou válku, stokrát zatlouct kolíčky … a tak ani na tchánovce čas asi ani nezbude ;-). Takže u nich a u druhých prarodičů si Jája rozbalí dárečky o den či dva později.
Chjoo, já se tááák těším, už aby ten týden utekl … až teď vidím, že vánoce mají to své kouzlo největší až s dětmi :-).

A tak milá děvčátka růzňátka, kašlete na nějaký dokonalý úklid, dokonalé cukroví … hlavně že máme dokonalé rodinky, se kterými můžeme vánoce strávit a podělit se s nimi o radost a štěstí. A zároveň vám přeji, ať se vám vydaří vše co jste si naplánovali ( bez nás by totiž vánoce nebyli vánoce, že ;-) ), a´t mají všichni radost z vašich dárečku a vy z jejich, ať jsou ty letošní vánoce zas ty nej nej nej nejkrásnější ze všech. A mějte se moooc rádi :-).

„Prostě a jednoduše : Šťastné a veselé“

Vaše Andělka na měkko ;-)

***Pelotonek:****

Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-1982)
***Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín (Lenka-1981)****
***Babulda - Tonik 29.9.2006, Trutnov (Zuzka-1980)******
Dalif - Vitek 25.10.2005, Zuzanka 17.4.2007, Brno,(1976)
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, Valašské Meziříčí ( Dáša-1976)
Helena77 - Nikolka 12.7. 1995, Natálka 10.2. 2005, Třešť (1977)
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár (Ilča-1977)
Jedule - Anežka 27.8.2005,Toník 18.8.2007, Jičín (Jitka-1976)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-1977)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť ( Péťa-1982)
Valli - Martínek 22.6.2005, Karolína 15.3.2007 Třebíč (Eva-1982)
*Violet - Matyáš 15.1.2005, Barunka 5.9.2007, Most (Denisa-1981)****

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 16.12.07 22:23

PRVNÍÍÍÍÍ !!!!!!
Jupí, to se mi ještě nestalo.
Jdu číst a pak do hajan, tak všem přeji dobrou noc a krásné sny :o))
 Helena

 
micka1
Nováček 6 příspěvků 17.12.07 06:22

Opravdu moc pěkně napsané. Unás je to docela podobné. Na vánoce z dětství zbydou jen nádherné vzpomínky. To že jsme byli zklamaní z měkkých dárků dávno odnesk čas, spíš vzpomínáme na atmosféru. Tu se rodičům nebo babičce s dědečkem vždy podařilo udělat sváteční.
Sváteční byla mimo jiné i v tom, že jsme se tradičně scházeli všichni pohromadě. A že nás bylo! Slovy sešlo se nás patnáct.
Jako zážitek si pamatuji třeba to, že během štědrého dne když babička s maminkou kralovaly v kuchyni museli zbylí dospělí přetrpět námi dětmi pořádanou vánoční besídku kde jsme zpívali a tančili a… no asi to pro ně bylo utrpení, ale pokud chtěli ve zdraví přežít tak jim nezbylo nic jiného než trpět. Ale nakonec se vždy smáli až chechtali.
Nebo jiný rok jsme se měli sejít u babičky tentokrát jen s našima bez strejdovy rodiny. ale rodiče jedoucí s jedním z bratrů autem se někde zasekli cestou a u babičky jsem byla já s malým bratrem a sestřenicemi 17,7,7 a 3 roky tak jsme udělaly s babičkou náhradní plán. Jen sami. Zdobil se stůl tentokrát jen v jídelně, dokonce děti dostali kapičku červeného vína jak velcí. Pak se večeřelo a stromeček se rozsvítli jako sám.
Když se blížil čas jít se podívat co pod ním je, zazvonil zvonek a kdo tam byl? Naši s bratrem. Prý cestou uvázli v závěji a pak ještě dojeli kolonu s bouračkou, tenkrát ještě bývalo hodně sněhu.
Pro babičku i nás to nakonec byl nejhezčí dárek s překvapením.
Nyní s manželem strávíme poslední vánoce jen jako manželé, příští rok už budeme rodina.
Těším se na nový rozměr vánočních svátků.

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 17.12.07 08:35

Ahoj,drugááá od náás!
no Andělko,skvělej deníček!!!holt máš to střevo básnický a je vidět,že jsi to psala fakt s láskou.a přesně vím,o čem mluvíš-vánoce jsem milovala vždycky,donedávna kvůli dárkům,od té doby,co žiju s Honzou,tak kvůli atmosféře.
Když jsem byla s našima,tak vánoce se rovnaly svátky zběsilého uklízení,nervozity a pečení a pečení a pečení.Mě to nebavilo,uklízet samo taky ne,takže jsem se s mámou hádala a na štědrý den si pamatuju,jak jsme ještě se ségrou smrdutou Diavou leštily dveře.Samozřejmě byly i hezké chvilky,holt člověku utkví spíš tyhle vyhrocený okamžiky,kdy jsme se na sebe u slavnostní večeře mračili a snažili se ze všech sil vyčarovat vánoční atmošku,kteréá někam zdrhla.fakt děs.takže jsem už tehdy věděla-takhle teda ne!
naštěstí jsem si vzala stejnýho salámistu jako jsem já,takže sice na vánoce se uklízí-ale ne tak jako s našima,prostě v klídku,šuplíky a skříně si taky počkají,takže spíš aby tak jako na oko to bylo.co se nestihne,nestihne se,nic se neděje.cukroví mě začlo,co mi Bára povyrostla,děsně bavit,protože to baví ji a ona je na sebě strašně pyšná,pouštíme si koledy a děláme u toho kraviny,takže tohle mi taky najednou přestalo vadit. štědrý den probíhá ve znamení válení se,když se nechce,nedělá se vůbec nic,stromeček se zdobí společně zase u koled a potom pohádek.zkrátka je to paráda,tak jak jsem si vždycky přála.žádný stresy,žádný řvaní,jsme k sobě takoví hodnější,furt se ňuhňáme zvlášť a všichni dokupy…
no a večer pod stromečkem- od té doby,co mám děti,nedokážu udržet slzu,hlavně loni mi tekly slzy jak hrachy,když ti naši prcínci šli z pokojíku za ručičku a už od dveří měli oči jak baterky a oba dělalí jééééééééééé…a takovou radost při rozbalování…letos je zas Vojtík větší,tak to zas bude o kapinku lepčejší:)no,sice mám nějak moc dárečků,jak to nakupuju už od září,ale to mi neva,protože každej dáreček=minimálně půl hodiny ticha a hraní si:)
nejkrásnější je to večer,když skončí pohádka,u který Honza požírá kapra nastudeno a do mě se už fakt nic nevleze,jdem do pokojíčku a tam spí ti naši andílci,každej nějakou novou hračku-to jsou nejhodnější,po celým pokojíku neuvěřitelnej čurbes,v obýváku tuny balicího papíru a my jsme strašně spokojený a tak utahaný,že už se na nic nevzmůžem:)
zbytek rodiny navštívíme až další den,to jdem na oběd a rozdělování dárků k našim a pak ke tchánovcům na kafčo a na setkání s druhou půlkou hlučné rodinky.ale štědrej večer je jenom náš… ¨

tak a dost o vánocích,ještě se jich užijem.
o víkendu jsme se tak nějak prostřídali u dětí-v sobotu jsem vařila já a Honza šel s nima nakoupit,po O jsem s děckama šla pěšky k našim-musím pochválit Vojtu,chodíme ven bez kočárkku a šlape statečně.U našich jsme byli až do půl sedmý,byla to prča-hrajem s nima vždycky mač v člověče nezlob se,Vojta do toho škodí,pak tam děcka řádily,ale v normě.Honza mezitím doma vysál a umyl podlahy a utřel prach,pak měl volno:)
V neděli vařil pro změnu Honza,odpoledne šel s dětma k jeho rodičům a já se snažila poklízet fujkoupelnu a záchod a dělala jsem pořádek v lince,blé.ještě jsem spáchala švestky v čokoládě,to já můžu.Honza přišel s děckama strhanej-ještě s nima byl v Kauflandu,tak z to­ho byl trochu vycukanej.já tohle zažívám denně,aspoň vím,z čeho mi to oko cuká.
včera mě ráno začlo ukrutně bolet v krku,úplně se mi strachy sevřel žaludek,bojím se jak čert kříže,že se mi vrátí ten absces v krku-prý se to vrací v 90%případů,tak jsem si hned představila vánoce v nemocnici.naš­těstí to asi bude jen angína či co,protože tantum mi zabralo a dneska je to o dost lepší.tak snad…
Báru už jsem poslala do školky,jinak bych ji musela zakousnout-je úplně děsná,strašně pořád kňourá a fňuká,je to tak týden,co s tím zas začla.děsnej doktor bolítu,scéna kvůli záděrce,nic jí nejde,nic nechce,furt odsekává-zajímavý,když chodí do školky,tak tohle nedělá.musím nabrat sílu na vánoce.  

ANDĚLKO,no je vidět,že už se taky nemůžeš dočkat.fakt to má s dětma úplně jiný kouzlo..a co Jája,jak je mu?to je taková škoda,že marodíte,no snad se toho za týden zbavíte.horší by to bylo na vánoce,co?ale teď to řádí všude,je toho moc.  

DALIF,taky přeju brzké uzdravení,koťátka malinký,je mi jich(a tebe)moc líto…no ale Vítek mě s "bonbonkem pobavil.černý uhlí jsem ještě nemlsala:)  

VIOLET,s lustrama je to trága,si pamatuju,že když jsem sháněla pěknej lustr,objeli jsme snad celý brno a nic se nám nelíbilo,aby to bylo nadčasový.já bych brala bodovky,ale Honzovi se nelíbí-prej je to jak v ufounský lodi.tak snad něco seženete do celýho bytu.
a o těch nákupech v přelidněnejch obchodech mi nemluv-fakt všichni šílí,jak kdyby měl být hladomor.no ale nakoupit se musí,přece nebudem hlady,že.s tím nábytkem po manžovi-taky to tak máme,ale i tak by mi bylo líto,kdyby ten nábytek děcka počmáraly,protože přežil už nájezd jedněch dětí skoro ve zdraví.a mě se i celkem líbí,tak snad nám vydrží,než dětičky vylítnou z hnízda.
jé,koukala jsem te´d na míry mých dětí ve 3měsících-ty máš prďolku!Bára měla 64cm a Vojta 65,5:)  

VALLI,to je fajn,když si věříš s diplomkou,to zvládneš.už to máš za pár,ne?
no a s tím vínem-my pijem oba obojí-mám ráda vinnej střik,takže občas to,ale oba máme radši červený.a souhlas-fakt jsme skvělá parta!!!  

tak jo,jdu Vojtu odlepit od televize-je z něj závislák.nejvíc miluje Sezamáky.
pa Jitka a VOjta    

 
dalif
Kelišová 5811 příspěvků 17.12.07 09:31

ANDELKO- holt jsi se narodila jako spisovatelka, fakt se to moooc pekne cte. DIKY.

vic doctu pozdejc.
venku zima a o 2 patra niz vrtaj. grrr. takze se V. boji.

D

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 17.12.07 12:27

Tý jo, deníček......­.......
jdu číst a ozvu se večer, ale píše Andělka, tak je mě jasný, že to bude hezký!!!!!!!
mějte se děvčátka

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 17.12.07 14:45

AHOJ !
ANDELO:super diky za denicek.taky jsem z toho cela namekko a to ja nic zadrzovat nebudu a budu pekne bulet:-)jinak teda s tou vareckou to je drsny,to jako zes zlobila?to bych asi brecela.ja si na vanoce kdyz jsem verila v jeziska nepamatuju,ja vim uz jak jsem cekala a se segrou cucela dirkou jestli neuvidime nekoho jak tam darky dava(tak to jsem mozna jetse verila-nevim).a taky me bavi vanoce ted-darku pro deti je tolik:-))

no nic jdu zehlit.:-)ewa

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 17.12.07 20:04

Ahoj tlamičky :-) :-) :-)

tak jak se máme? holky, za týden, to bude pohodička, já se těšííííííííííííím.
takže ANDĚLKO   - prostě moc hezky napsaný, plně to chápu a cejtím stejně jako asi každá z nás. Normálně jsem ukápla slzu když jsem to četla, dokonce aji u Jituščinýho komentu. Já prostě vidím, jak to bude u nás na vánoce. No jen to píšu, tak mám nějak navlhlý oko. :-)

Jinak, jak víkend? jo, vlastně naprosto super. Normálně Standa natvrdo vnutil tchánovcům kluky, prostě jim zavola, co mají v plánu a že tam kluci dlouho nespali, jestli je můžem zbalit a buch, po 4 odpoledne byl klídek. Večer jsme šli ke známým, kamarádka měla narozky, tak to byla pohodička, nemusela jsem hlídat kluky, nespěchalo se domů, dorazila jsem domů mírně( nebo více ) ovíněná až kolem půl druhý, manžílek šel ráno na fotbal a já se vyloupla z postele až v 9.30. No pro kluky jsme šli kolem 2 hodiny, jen jsem je zbalila a šla k ségře, neteř má narozky a švagr svátek, takže dětí všude jak smetí, super zábava, no prostě zkrátka a jednoduše, takhle hezkej víkend jsem dlouho neměla.

Dneska razil Ondra do školky, doma se strašně těšil, povídal jak bude s Pavlíkem něco stavět, ale nakonec se šprajcl a začal brečet mezi dveřma, že chce být se mnou, že nechce do školky, až musela učitelka aji násilím  zavřít dveře. takže HELO - nejseš v tom sama. :-)

Jinak vánoční úklid u nás probíhá v rámci času, co se poklidí, to se poklidí, z toho si hlavu nedělám. cukroví - jsem blázen, mě to strašně baví, donesla jsem si dneska recept na takový jakoby perníčky s povidlama, udělá se proužek, namaže povidlama, přehne a peče, pak jen nakrájí na proužky a je to. je to rychlovka a strašně dobrý. ostatně.....co mě nechutná, že :-) No jsem prostě blázen, ale když mě to baví a hlavně chutná. No a je mě jasný, že až budu chodit do práce, budu píct jen tak 5 druhů a ne 17 jako letos. stejně toho 1/3 rozdám.
Včera jsem skoro 2 hodiny balila dárky, a normálně to ještě nemám hotovo, jsem normální?????

ANDĚLKO : - zlato moje, moc ti dík že na mě tak myslíš a komenty jsou kratší:-) a je jich víc. nevím, možná jsem sama, ale mě se to líp čte :-) a jinak Jáji je mě hrozně líto, hlavně ať léky brzo zaberou a je to aspoň krapet zase ten rošťák jakej byl. Neboj, na vánoce už zase bude plnej elánu a kdo ví, třeba tě zrovna pošle do ......:-) :-) :-) No a hele, jak teda mimi? zadělává se?

DALIF - teda prve jsem se smála fotečce s Vítkem, fakt kolík s tím uhlím:-) hlavně že mu bonbonek chutná. Ale drží se vás to taky nějak moc dlouho, ne. To náš Vítek má tak strašně bolavej zadek, jak měl strašný prujmy, žádná mastička mu absolutně nepomáhá. No ale už 3 den nemá průjem, tak snad se to zahojí. A Vítkovi moc přeju ať je už konečně brzo fit. A Zuzík, jen to ne, mít nemocnou ještě aji slečnu, to by byl mazec. Snad to prcina  ustojí.
Hele, víš co, dej si vínko, pusť si nějakej hezkej film a aspoň na hodinku hoď relax, jinak tě švihne. Vím o čem mluvím.

VIOLKO - tak jáááááák, už se spalo v novém bytečku? jsem zvědavka. Hele, není ta Barunka nějak divná :-) ják jako spát celou noc, takovej prcek. Já se dočkala první prospaný noci až v 10m. Hele, zasloužíš ty si vůbec tak vzorný dítko? .-) No jo, holt ty druhý jsou za odměnu, ale u nás Vítek byl jen první rok života, pak to začlo. :-)

VALLI - tak gartec ke zkoušce. Ty jo, tak se taky dočkáš konečně zoubku u Káji, tak ať je to v pohodě a bez bolístek. A jinak, BLÁZNE !!!!!!!!!!! ty už máš roupy na 3 dítko, jo. No, tak teda paní, máš můj obdiv. A čtu že nás letos bude mít více těch velikejch stromků. jenže u nás, ve 2+1 s 2m. stromkem, to bude taky prča. Musím ještě dokoupit světýlka na stromek, mám jich nějak málo na tak velikou krávu.

HELO - Tak ty jsi v deníčku poprvé první, jo. tak dobře, tak ti to teda přeju, ale tiše závidím:-) A co Roman, kdy že se vrací? už se těšíš? A jak Naty zvládla poslední dny ve školce?

Nic holky, já si jdu uvařit kafčo a plácnout sebou na gauč, nic se mě nechce.
Pa ilča

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 17.12.07 20:40

Ahoj, lásky moje,  

já vás vůbec nečetla, jen jsem aspoň zaregistrovala, že je další deníček ( díky andělko).
Od SO tedy i nocujem v našem novém hnízdečku, je to super úpocit, pokud tedy nejdu do „ložnice“- nastěhovali jsme tam přes víkend úplně vše od všech a můžu vám říct, že zkrátka můj mozeček naskrz prolezlý mlíkem nedokáže pobrat, kdeže jsme jako měli tyhlety veškerý krámy v tom malým bytě??????? Nějak si neumím předtsavit, kam to dáme tady, kde je o pokoj navíc, k tomu i velikej balkon a ještě 2 komory?!! No, necháme se překvapit, jedno řešení už jsem našla, půlku věcí při tom vybalování vyhodím do popelnice… :-)  

Jinak - Matý nadšen z pokojíčku, i když je to ještě takové skladiště, já zase z mé krásné a prostorné kuchyně a Luky? Ten je nadšen, že vidí dítka každý den a já se prý tak nemračím :-) Ovšem té práce, co tu je :-((( No, holt komu se tu zatím nebude líbit, ať sem nechodí, že. Dnes jel Luky ráno na Moravu na firemní večírek vedení firmy. No chápete to? Z pondělka na úterý… no jo, hlavně, že se trošku odreaguje, šikula můj, potřebuje to jako sůl. Takže dopol. jsem byla u táty a pobrala už jsem téměř vše, co tam ještě máme, no byla jsem proto pak v autě na 4×. Pak nákup - jen něco málo, velký nákup (udělání základních zásob) a něco na Vánoce nás čeká asi ve ST, fuj, se netěším. No a mezitím vyklízet další a další pytle a krabice … zkrátka, kdo máte pocit, že nemáte doma uklizeno, tak věřte, že máte!! :-))
Snad ne neudálo něco důležitého, dočtu snad zítra… pápá a mějte se fajn! Violet

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 17.12.07 21:23

AHOJKY,

tak martinek je u mamky,a ty dva zbvyvajici  uz chrni:-)
ja cucela na serial a ted ctu jeste neco od vas.

IKO:tak jste si uzili vikend,to je super.no my mame sice vetsi byt nez vy,ale misto tady neni.musim presunout kralika a misto nej pujde stromek:-)

VIOLET:uplne to vidim u vas.ja se taky desne tesim az budeme v novem.to vybalovani ti nazavidim a uz vubec ne s detma.a radim taky vyhazet pulku nepotrebnych veci:-)ono se toho za dalsich let zase nastrada…

jinak ja jsem nejak mimo a nevim jestli vse stihnu,ale nejak mi nedochazi ze za tyden uz bude po vanocich.jako nevim kdy jdeme pro kapra,nevim kdy se co bude delat a to ja nemam rada.ale martin byl ted porad na stavbe,chudak cely promrznul a nemohl se zahrat.no a zitra ma zase neco natirat pro tetu,tak nevim kdy mi udela stromek,toho kapra,nakup na salat a tak:-)jen ty darky mam hotove :-)

DOBROU noc.ewa,kaja a martinek spici u babicky.

 
dalif
Kelišová 5811 příspěvků 17.12.07 21:27

cau,
tak mam testo na pracky a mrkvovy prasatka (kdyz nesezenu vakrajovatko prasatka, tak holt hvezdicky).
Letos nedelam linecky, vyzkousela jsem solamyl.cukrovi, toz uvidime. Vanilk rohlicky uz mam- uplne se rozplyvaj v ustech, :,-(love kolacky tez a perniky,stejne jako loni nezdobim, pac jsou nadherne takhle „nahate“ :oops:

Vitek dnes mel bobek !!! sice cernej jak uhli ale regulerni bobek. A z vyteru campylobakt.- takze za 3 tydny na kontrolni vyter.Ale Zuzka chrapti a kasle a rymuje silene ;(. v noci byla i tepla.
no ve stredu jdem na 8 mes. kontrolu,tak uvidime.

ciao D a Vitek a dnes 8 mes. Zuzka

 
andela  18.12.07 13:38

Ahooj mamuši,  

předně díky za pochvalu :-). No ale pěkně jsem si s tím nadrobila teda .. to ani nemůžu číst vaše komenty … hned mám slzu v oku :-P. Jéé, já budu asi řvát jak želvička. To už se s Járou dohadujem kdo bude při rozbalování držet kameru (loni jsem ju měla já), bo ten kdo bude točit bude plakat skrytě :-D. No ale asi ju upevníme na stojan, aby jsme tam byli všichni 3 pohromadě :-).
No a to jsem dnes vymyslela ještě pro járu super dárek. Až přijde tak mu to navrhnu. Kupuje si pořád Score (časopis o hrách na PC a vždy je k tomu i DVD s hrama) tak že by si to předplatil. Nechala bych mu to ale k narozkám a ten strojek holící dala pod smrk :-).Dokonce by na předplatném i skoro 1000,– ušetřil ;-).  

Jinak u nás pěkná nuda .. bože, jak někdo může být celý dny zalezlej doma nechápu. Normálně už po těch 4 dnech mám ponorkovou nemoc.A taky mě napadaj takový blbosti holky, by jste nevěřili. Normálně se mi chce žehlit!!! včera jsem umyla skleničky ve vytrýně … no prostě myslím aj na práci. Ale statečně tyhle vtíravý myšlenky odháním ;-). Fuj, práce, žehlení … blééé :-D. A plně chápu matky školkujících dětí když je mají doma … já z jáji fakt nemůžu. To je od rána maminko sem maminko tam, ukňouranej, neví co by chtěl … grr a já tak nesnáším kňourající děti :-/. No ještě že je mu omluvou že je nemocnej, jinak nevim teda :-P. No ale dneska už je bez teplot. Včera jsem mu začla dávat ještě mucosolvan na kašel - resp. na odkašlávání, tak dneska už pěkně chrchlá. Ráno se málem pozvracel, fuj. No ale mám radost, bo to v něm aspoň už nechrčí. Jéé, jaký já měla nutkání za něj odkašlat :-D. Nos má taky plnej, tak je porád unudlanej jak si to roztírá .. bléé. Dneska už proběhne sprchou, tak bude zas moje voňavý a čistý miminko ;-). Taky má kapánek srajdu po těch atb. Včera se odpol vzbudil, tak tam letím, on stojí v posteli a já myslela že chce čurat, a jak jsem dočla vedle něj tak vidím že stojí v louži srajdy. naštěstí to bylo jen na prostěradle a ne i na mojí peřině a polštáři. Tak jsme to hned zlikvidovali a spinkal dál. Jinak mu dávám plínku na noc … páč že se počurá mi neva, ale když prdne s obsahem, tak je to horší. Ale vypadá to, že jako ví že má plínku kvůli prdění, bo jinak jí chce hned sundat, a ráno se dokonce vzbudil a že chce kakat na nočník :-).
Počítám že zítra by jsme šli už aspoň do města, a´t se provětráme. Nebo doma shnije,e. Jája taky není zvyklej být doma celej den, tak otravuje že půjdeme ven, a že pojedeme za pájou za Ivetkou, a za babičkou starou … chudák muj malej. :-(. No uvidíme jak mu bude v pátek, a kdyžtak by jsme v sobotu zajeli ka bábině, bo nás už dloouho neviděla a jája taky pořád otravuje ;-).
Jinak se zase pereme s lékama. Dávám mu všechno stříkačkou z nurofenu, a tak si přikryje pusu a nechci, nechci, kapičky ne!. Tak se ho ptám jestli se s ním mám prát, tak že ne. Tak ať otevře pusu a vezme si kapičky. Ne!. Nechci! No tak se jdem prát .. já ho položím, chytnu pusu když ju nechce otevřít a pomalu leju a hulákám ať polyká. Naštěstí to nefluše ale spolkne. Aspoň něco, ale jsou to boje teda. Akorát práček vezme dobrovolně, on na to kouká a uculuje se že dostane bonbonek, tak mu řeknu ať pořádně otevře pusu a hodím mu to jako co nejdál až pomalu do krku a rychle mu dám pití ať se napije. Akorát mu tvrdím že je to prášek že to není bonbonek, a ono mu to je asi šumák nebo co :-D.
Včera spinkal odpol do 3 hodin, a v půl 6 usnul v autosedačce (sem mu jí dala před TV jako křesílko, ale to vajíčko jen), tak spal půl hodinky, pak se probral, usínal na gauči, tak jsme ho s Járou nadopovali a valil do pelechu. Za 5 minut se vzbudil a chtěl do obyváku a v tu ránu se probral, pookřál a šel spát v 11 večer :-/.A ráno vstával ve čtvrt na 9 no.    

Jituško - teda ty si taky spisovatelka … sem tu málem brečela dojetím :-). Tak úklid doma jsem taky nesnášela, máma byla na tohle hrozná, to se muselo vsmejčit a vyčistit všechno!! (od tohomám určitě odpor k pracem domácím). A dělala to i třeba před odjezdem na dovču nebo když měl někdo přijet.prostě jí ruploa všechno lítalo.. brr. A járy bývalka musela mít pořád nablejskáno, takže jára je plně spokojen, že já ho do ničeho nenutím aby uklidil (no snažim se ale bez výsledku že), a zároveň je mu šumák, jestli jsem dneska vysála nebo jsem to dělala před týdnem :-D.Hlavně že je pohodička :-). To kuchtění s Bárou ti závidím, no taky se snad dočkám .. jája takhle chce docela dost pomáhat, jenže ne všechno mu jde ještě svěřit. Včera mermomocí chtěl nosit skleničky do skříňky no. Tak jsem mu povolila a dala jen jednu, a to takovou u který neva že ju rozbije. Ale měl děsnou radost a neopoměla jsem ho chválit jak mamince pomáhá :-D. Víkend jste si s Honzou teda pěkně rozdělili. paráda :-).    

Ilčo - no jo, ale do mě prudíš že napíšu mega koment, a co třeba J9ťa, he?? No jo, ale její nemusíš číst co, vy si to povíte doma :-D.hm .. co sem ti to ještě chtěla nevíš?? …    

Helčo - gratuluju k prvenství :-D. mě překvapilo jak byli admini rychlí, bo byl můj článek 4 v pořadí, a oni ho procpali kupředu a ještě hned aj vydali :-D. tak jsem to rpopásla ;-).    

Dalif - no gratuluji k bobku, snad už budete mít pokoj. A princezně posíláme pusu ať jí je lépe (nebo to byla jedulka??? .. sakra teď v tom mám zmatek, tak si to holky přeberte jo??)    

Violet - tak huráá, bydlíte. Kašli na úklid,ono se to poddá, hlavně že máte kde sedět, kam dát strom, a kde spát. Zbytek je šumák ;-).  

Valli - opožděně gratuluju ke zkouškám. Smekám před tebou že se stíháš ještě učit, a vůbec že se ti chce … :-).  

Tak letím … mějte se zatím krásně dámy a někdy zas páááá    

Andělka a Jája 23m    

 
dalif
Kelišová 5811 příspěvků 18.12.07 14:39

ANDELKO_ jojo strikacka od nurofenu je oblibena ;) taky jsem tak davala Vitkovi. Jsem mu rekla ze je to MEDICINA, on teda kricel cosi medicina neee, ale spolkl to a zapil. Horsi je to se Zuzkou, ona je horsi jedlik, dnes mi u obeda malem ruply nervy, se vztekala a snedla jen par lzicek Dyne s ryzi, kopala, rozmazavala to vsude, no a pak jsem dokojila ( jesteze to kojeni jde, jinak by asi byla hlady, teda jo krupky ji jedou, vsak uz mame oznackovane hracky Zuzciny - kousek krupky ;) ). Takze do Zuzky dostat Ambrobene ( = Mucosolvan) je umeni, ji to vyteka koutkem ust, ci to vyplive. a v noci teda dost chrcela- jak nos, ryma tak kasel. Zitra jdem na kontrolu toz uvidime.

Jejda bych taky mohla uz zabalit darky co ? mame hlavne pro decka,resp. Vitka, navzajem jen pyzama, ponozky atak.

deti vzhuru, teda jen jedno, druhe spi.

ciao D a Vitek jiz temer zdravy, a Zuzka vcera 8mes.

 
andela  19.12.07 18:52

slezem se večer na chatu? Budu čekááát :-D

 
dalif
Kelišová 5811 příspěvků 19.12.07 21:40

cau,

dnes kontrola - Zuzka  8mes. :  7550g, 68cm, hlavicka se zvetsila HURA 42cm,
Zuzka kasle ,ale dnes dr. poslech cisty, takze jen ryma, a kasel, ale kasle az se eurokna Dare otrasaji !
Jo a Zuzka s sebou pekne mlela na prebalovaku a pred dr. si poprve SEDLA !!!
Vitek dal bobkuje, ale do kolektivu muze az po kontrolnim vyteru po vanocich, to me asi slehne, pac za celej dnesni den Vitek nezamhouril oci ani na minutu !

vic pozdejc, jdu pect.
D

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 20.12.07 09:25

Ahojte všichni,   dalif- no super zprávy od dr., Zuzka ti udělala radost, viď :-) Hlavně, že je s hlavičkou vše OK a i poslech že je čistý!  

Já včera pomýšlela na chat, jenže odpol. jel Luky na velký nákup s jeho máti a ségrou, že to vezmou při jednom a samozřejmě se chtěli přijít podívat, jak bydlíme…dorazili v 19:30!!!! Grr, jsem byla naštvaná, obě dítka znavená, tož jsem se těšila, jak si udělám hezký večer s manžílkem, když určitě brzy usnou, no vypadly až před 21.hodinou, Matý samozřejmě rozdováděn a Barča ukňouraná. Sice oba hned po uložení usnuli, ale já už měla po náladě, tož jsme jukli na Útěk a já šla spát. Fakt nechápu, ty dvě mají času celý dny a musí sem takhle blbě. Tož třeba jste si pokecaly hezky i beze mě :-))
Pytlů s hadrama ubývá a skříně se plní, jupíí, dnes mám v plánu to zlikvidovat z pytlů úplně, i když budu mít hromady na praní, ale to je vyprané raz dva a i se těším na žehlení!?!
Musím ještě dnes koupit Lukymu košili a tátovi nějaké hezké triko s dl.rukávem a snad už nebudu muset  nikam po obchodech. Tak já si jdu vypít kávu a posnídat a jedem. Jo, solidně tu mrzne, ale sněhu ani vločka :-( Violet

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 20.12.07 10:07

Jo a Dáší -VŠE NEJ k dnešnímu svátku přejem :-)) Jak je, nemáš pro nás nějaké novinky? :-)
V* s Matým a Barčou

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 20.12.07 10:40

Ahoj zlatuše moje,
tak se hlásím ze Žďáru,kterej je zalitej sluníčkem,hned je lepší nálada.Prý je inverze,takže to znamená,že jsem hory:)venku je mínus osm,takže je všechno namrzlý a vypadá to jako v pohádce.a venku není ani taková kósa,na sluníčku.snad to takhle vydrží do vánoc.
Jinak předvánoční přípravy finišujou,už mám skoro všechno zabalený,myslím,že máme opět moc hezké dárečky,akorát dětičky toho mají podezřele moc..nojo,sice je to nevýchovný,ale zase si říkám-každá nová hračka=půl hodiny ticha a hraní si(nebo hádek?)Aspoň ty svátky rchle utečou.taky se strašně těším na ségru,přijede v pátek z Francie,tak si ji chci co nejvíc užít.moc se mi stýská.
Jinak doma už to začíná vypadat jak u lidí,Koberce jsou na chvíli bez fleků-Honza se včera činil s vodním vysavačem,k sedačce se zas chvilku nebudem lepit-ale už ji víckrát čistit nemůžem,začíná být řídká látka,tak aby to neruplo.škoda,no­jo,máme ji už sedm let,tak to musí být vidět.
Musím se taky pochlubit,že mi přestává cukat oko-začla jsem brát pravidelně b-komplex a magnezko,béčku jsem se teda bránila,se po něm tloustne,ale fakt to zabírá.takže žádný nervy,nedostatek vitamínků!jsem ráda,už jsem se začla moc pozorovat,jestli nejsem ten mešuge.
Barunka pořád trochu pokašlává,už má skoro vybranej Hedelix,ale zakašle si jen ráno,prý po obědě u spinkání  a to je vše,přes den nekašle vůbec.Včera měla besídku vánoční ve třídě,přišla s očima navrch hlavy,co jim všechno ten ježíšek nechal.je tam dětí jak do mariáše-jsou hodně nemocný,tak snad jen osm.
Vojta je můj šikulka,už skoro nemáme nehody s čuráním,ale bobek se pořád háže do slipů:(
No a teď vám popíšu včerejšek,kdy jsem potřebovala vypadnout na celý odpoledne,aby Honza mohl v klidu vyčistit ty koberce.
Protože má manžel od Ilči odpolední,tak se to hodilo a my jsme se nakvartýrovali k nim.o půl třetí už jsme tam byli,děcka okamžitě zapadly do pokojíku si hrát a my s Ilčou si daly kafíčko s cukrovím(mňam,těch druhů a jak dobrý! a k tomu domácí vaječňák. a plkaly jsme,jak kdyby jsme se rok neviděly.Vojta tam byl s náma,nějak se mu za dětma nechtělo,ale dobrý,byli fakt zlatý a byl klídek.pak Ilču napadlo,že bysme mohly zapít ty svátky,tak dotáhla ze sklepa lahvinku vínka.Takže jsme si popíjely,najednou nám už ani nevadilo,že děcka začly hlučet a lítat,přišlo nám vtipný,že rohazujou křupky a dělaj bugr.okolo šesté hodiny si děti-matky neměly čas-vpomněly,že vlastně nejedly.tak se obsloužily samy-pustily se do suchejch špaget z oběda,chudinky naše hladový se napráskly,ale náhodou jim to jelo.tak jsem si je hezky fotily,jak jsou roztomilý,a že je to slušná sámoška,když si najdou jídlo.
no a zase jsme krafaly u vínečka v obýváku.načež se začly zjevovat u nás děti,který byly na různých místech oblepený špagetama.to už nám začlo bejt podezřelý,tak jsme šly dokuchyně-a tam sodoma gomora,děcka si hrály na špagetovou bitvu,takže dobře uvařený špagety byly nalepený snad všude.do výšky dětí-takže na opěradlech židle,na koši,na dětech,ve vlasech,no síla.a my,matky alkoholičky,místo aby jsme je zdrbaly,jsme se začly strašně řezat smíchy,jako kdyby jste to viděli,to byla fakt síla.takže tam pak lítaly klucive slipech a my zaklekly na čtyři a začly tu pohromu sbírat.
a to se radši nezmiňuju o tom čurbesu v pokojíku.po večerníčku jsme se přes protesty sbalili a šli dom,no Ilče jsem to nezáviděla.
Dohru to mělo v noci-strávila jsem valnou část na hajzlíku,bylo mi ouvej-bolelo mě bříško,asi vražedná kombinace vaječňáku vína a cukroví,fuj,ble,j­sem si na:,–(ila dneska dietku.
no a to je konec,to nám ty vánoce pěkně začínaj…:)  

VIOLET,to je krása,nechápu sice,jak to stíháš,ale jseš dobrá!takže už i pytle budou prázdný,no věř mi,budeš mít uklizeno nejlíp-za skříněma žádnej prach,ve skříních poklizeno…zkrátka špígl nígl.a co,jak se ti vrátil manžel z večůrku?Honza jde dneska s jedním zákazníkem,to zas bude-loni se s tímhle opili jak čuňata,byl nepoužitelnej a sliboval,že už NIKDY nebude pít..haha,už je to tu zas.
No a tchýně se švagrovou-jsou prdlý,no,tohle mi občas dělá máma,ale já jsem držkatá,takže ji pak normálně vy…pošlu pryč.Jako kdyby nevěděly,kolik máte práce.nebo jen na deset minutek.taky miluju,když se mi děcka návštěvou rozdivočí a pak tady dělaj hovadiny do noci…  

ANDĚLKo,nojo,tak už řešíte,jak s kamerou?my se asi budem střídat, a taky musíme cvakat fotky,jinak to dopadne jak loni-samý filmy a fotky žádný.nojo,vy jste akční s Jájou,se nedivím,že se kopete nudou do zadku.a teď si vem,že jsme takhle s Ilčlou byli dva měsíce-já v létě,ona teďko…to je teprv na mašlu.aspoň budeš mít krásně uklizeno.
s lékama je to děsný,já se takhle peru s Bárou,vojta vzorně polyká i prášky,ale Bára je děsná hysterka.
jak jsi psala o tom,že jste měli stresy taky o vánocích,tak jsem si vpomněla-cestovní horečka,to bylo ještě horší,než váánoční úklid.všichni po sobě ječeli,pak jsme se několikrát vraceli,naši se v autě obviňovali,kdo to měl sbalit-no komedie.  

DALIF,Zuzka je šikulka,že už sedí!a zrovna u doktora,machru­je:)a je fajn,že je ta hlavička dobrá,no vidíš,další dárek k vánocům.A Vítek bobkuje,no paráda,už je to zas o kus lepší.Ven už snad můžete,ne?  

tak pa,jdu vařit.ajéje,vojta usíná,ho jdu probrat.
 Jitka

 
andela  20.12.07 15:17

čus ženušky :-)  

U dr. ko dobrý. Máme dobrat atb a ještě aspoň 2 dny ten mucosolvan. No ale jája byl super, krásně držel když ho dr poslouchala, jen pusu nechtěl otevřít, tak dr musela kapánek násilím. Jinak ale fakt pohoda s ním :-). No taky si od neděle pamatuje jak to chodí, a já mu neopoměla vysvětlit kam jdeme a co mu dr bude dělat že.Ještě jsem dr říkala o pindíkovi že nejde přetahovat tak nám dala Triamcinolon E že máme mazat a trénovat . tak jsem teda zvědavá :-P.  Jéé, ale v čekárně … byl před náma klučina tak 3letej a chudák řval jak tur že nechce k dotorce au au nechce. Že chce domů. (co jsem pochopila tak mu minule píchali uši) . No vždycky utekl ke dveřím a tam potichu stál, a jak ho maminka vzala a nesla zpátky do čekárny tak zas spustil. A to se jí v ruce škubal že měla co dělat aby ho udžela. No na mamince bylo vidět že by tam radši nebyla. Já jsem zkusila kluka ukecat aby si šel s náma hrát a postavit koumín, tak ho to na chvíli zarazilo, ale pak zas utekl a zas řval. Naštěstí už šli do vnitř k dr, tak zvýšil hlasitost a po chvíli přestal. tak ho dr chudáka ukecala. No je to hrozný když se děti u dr bojí, chudinky malí.
Jináč se jája už i večer srovnal, tedy aspoň včera spal normálně a byť se probudil, usnul zase v pohodě. Páč se budil asi jak mu nebylo dobře a ne a ne znova usnout, takže byl třeba přes hodinu s náma v obyváku než jsem šla spát i já. Ale zas ráno vstával v půl 8. Jsem se namlsala do 8 až půl 9 :-). Ale už řádí zas jak černá ruka, takže mu nic vlastně není a ten kašel je jen tak aby se neřeklo ;-).
No já peču ještě pracny, narvala jsem to i do formiček na ořechy, tak možná udělám náplň a slepím je. Šak je to těsto skorem stejný tak co ;-). Akurát to jára včera začal plnit když jsem se šla koupat (jako těsto do formiček) a nevystříkal je tím olejem ve spreji. Tak doufám že to půjde vyklopit, jinak budem dlloubat jako divý :-/.
No ještě musím stihnout ušít závěsy, teda není to žádná práce ale dostat se k tomu … a dám látku i na sedáky na židle, tak mi to bude pěkně ladit k sobě :-D. Jo Járu jsem na stůl a židle ukecala .. jsem se ho optala jestli už má pro mě dárek (jakože vím že nemá, bo pokaždý kupuje na štědrej den že) a že teda ať mi to koupí pod stromeček ;-). Tak nakonec souhlasil, tož ho musím donutit aby pro to zítra nejlépe zajel, a budem papat u normálního stolu, na který se nám kromě 3 talířů vejde i víc věcí že :-P. večer bych se mohla brhnout konečně na to žehlení .. chjo .. a to zas je plnej koš prádla na praní :-P.To je hrůza s tím prádlem …    

Dalif - no hurá, tak snad bude zu v pohodě s hlavičkou. Jsem mrkla a Jája měl v 6ti 43, tak to zas takovej rozdíl není ne? Si myslím že záleží taky na celkový konstrukci těla, že jako je někdo drobnější a někdo mohutnější tak někdo může mít i menší hlavu ne? No ale hlavně že rostete :-)    

Jituško - no jo, Ilča už nám něco nznačila na chatu, ale chlámala jsem se u tvýho poisu jako blázen :-D. To viš, sranda musí občas být že jo … no ještě čekám  na Ilču kde všude bude nacházet špagety. Joo, což o to balení před odjezdem a dohady, ale moje máma i uklízela, aby bylo doma čisto až se vrátíme! A ten úklid se dá klidně přirovnat k předvánočním galejím :-/. No já na to dlabu že … uklízím jako vždy a jakýpak s tím štráchy, ono to za chvíli stejně není vidět … :-/ No právě taky nevím jak skloubit kameru i foťák. Každopádně musím mít natočeno ráno jak jája uvidí stromeček, a pak jak uvidí dárečky. Sem přemejšlela že jí hodím na stojan a bude … nechám ju zaplou a pak si to uprvíme až zjistím teda jak :-D. No a fota musí být taky, to je jasný, bo pak bych se neměla čím chlubit že.    

Violko - no vidiš, už s blížíš do finále :-D. Hlavně že máte kde být, a že není všechno vb cajku, to neva přece :-).    

Tak já valím ať to nespálím. Zatím pa pa    

Andělka a Jájoušek 23m

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 20.12.07 16:07

Ahoj holky.
Jen zkusím sem dát odkaz, trápím se s vánočním přáníčkem, někde to otevřít jde, někde ne......
zkuste to, jestli to někomu pujde, písněte mě prosím. Díkes.
 http://www.elfyourself.com/?…

 
andilek
Kecalka 486 příspěvků 20.12.07 17:00

Ahojik maminky a děťátka!  

Chtěly bychom vám s Nicolkou popřát krásné a klidné vánoční svátky! Také hodně štěstí, lásky a hlavně zdraví do nového roku!  

Váš Andilek a Niki (+ Ikeáček)

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 20.12.07 20:21

Tak krapet ze špageťákova  máte na rodině

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 20.12.07 21:53

Ahojky maminy,

nějak nestíhám, tak se omlouvám, že vás zanedbávám.Romáč mi moc nepomáhá :o( , tak se pořád mám co ohánět.
Dárečky už mám konečně všechny, už jsem je i zabalila, až teda na kočárek pro Naty a židli pro Niku, to jsou moc velké krabice, tak to nechám tak.
Naty je nachlazená, z nosu už jí moc neteče, ale kašel ještě má.Dnes se mi i pozvracela, jak je zahleněná, tak to muselo ven.
Už se také na štědrý den těším, jsem zvědavá jak bude Naty reagovat na dárky, hlavně ten kočárek.Když se jí někdo zeptá, co chce od ježíška řekne kočárek, tak proto.Doufám, že i Nika bude spokojená, protože je už přeci jen náročnější než Natka.
Teda mě vůbec nenapadá, co dál psát.Asi už jsem z toho předvánočního shonu úplně vygumavaná.

ANDĚLKO - deníček je krásný, opět jsi nezklamala.Hrozně mě na ten štědrý den natěšil, to bude paráda, až si děti začnou rozbalovat dárky.Já si pamatuju, že jsme si se ségrama pokaždé připravily nějaký program, jako básničky a písničky, a před rozbalováním jsme ho našim předvedly.Všechny Vánoce byly krásné a s dětmi ještě krásnější :o).Tobě se chce žehlit, jo?Tak přijeď, něco bych tady pro tebe měla :o).S léky jsme na tom podobně, protože dostat něco do natky je někdy nadlidský výkon.Jája je zlato, že je tak u Mudr. hodný.

JITUŠKO - ten čurbes po rozbalování si popsala přesně.Vojtík je šikula, že už tak krásně šlapká bez kočárku a navíc i nočníkování vám jde skvěle.Co bychom dětem nedopřáli, ne?Taky doufám, že hlavně Natku, nové hračky zabaví.To jste si s Ikou užily báječný den ;o).I když teda dětem jste mohly dát najíst :o).

IKO - víkend bez dětí, jo, to se někdo má ;o).Tak to jsem ráda, že nejsem jediná, komu dítko ve školce stávkuje.Jsem zvědavá, jak to budeme zvládat ten příští rok.Cukroví máš moc hezké a určitě i móóc dobré :o)Děkuji za krásné přání, pustit mi šlo.Naty z toho byla úplně u vytržení, takže jsme to zkoukly hned několikrát :o).Špagetové fotky jsou super.

VIOLET - to je paráda, že už bydlíte v novém :o)).Ta tvá tchýně ale umí „potěšit“.

VALLI - neboj, určitě všechno stihneš, jsi holka šikovná ;o)

DALIF - hurá, tak průjem je pryč.A hlavička je v pořádku, to je taky paráda.Míry máte hezké a hlavně gratulujeme k posazení :o).Jinak přjeme, ať jste brzy úplně fit.

ANDÍLKU - také přejeme krásné Vánoce a šťastný nový rok 2008 :o))

Tak to je tak vše.
Přeji všem krásnou dobrou noc.
Helena a spící dračice

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 21.12.07 13:34

Helčo- Natálce přejeme VŠE NEJ k svátku, hezky si ho společně užijte :-)  

Ahojky všem,  

nemám snad ani minutu, mám mooooře práce :-) Včera jsem byla opět slaměnou vdovou, Luky dostal pod sebe další lidi, takže už je to fakt celkem „šéf“, tak se jim jel jakože oficiálně ukázat (ani nevím kam že, mmně se ta města pletou) a že jim rovnou vydobyl nějaké peníze na jakousi vánoční chlastačku, tak tam zůstal a já zas uklízela do půlnoci. A je to znát :-) A holky, už mi konečně!! visí ty nádherný záclony, co jsem si vybrala do obýku a kuchyně - to je vám krása :-))
Jituško- jak ses ptala, v jakém stavu se mi můj drahý vrátil z tamté chlastačky…no, bylo to skoro divný. Dojel další den pozdě odpol. a choval se, jako by nás asi měsíc neviděl, byl celý zjihlý při pohledu na dítka, pořád nás objímal a mně řekl „Mámo, kdo by to řekl, že se mi po tobě bude u pivka stýskat…“ ??? Prý to zabalil chvilku po půlnoci, ostatní pařili do 4h, tudíž se ráno všem smál, jak vypadají a on byl jako rybička. To je fakt divný, páč ze svých tajných zdrojů vím, že těmhle firemním akcím vždycky vévodí Luky, většinou ho zahání ráno do postele až třeba obsluha :-)
A s těma světlama- to je blbý, že Honza neholduje bodovkám, ono v dnešní době je to fakt skoro jen o nich…i když, jsem vysledovala, jak jsou teď v módě taková ta placatá světla, co se připlácnou na zeď, nebo strop a je moře barev…už jsem si nějaké vybrala a Luky mi řekl, že to nebude pořádně svítit :-/ Naštěstí proti bodovkám nic nemá, spíš naopak, přijdou mu praktické, tož bodovkujem všude :-) Tedy pokojík ještě nevím, ten jediný nám chybí ještě koupit.  

Holy, musím letět dát prát další várku z pytlů a sebrat suché ze sušáku. Ještě vám sem skočím popřát… :-) Violet

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 21.12.07 13:46

Ahoj holky,
tak se konečně hlásím, jsme od úterka v pořádku doma, nedělám nic jiného, než peru a dochystávám svátky, honím poslední dárky, dnes nevím, zda vyžehlit tu kupu prádla, co jsem od úterka vyprala nebo zda konečně nazdobit perníčky.....
nemám vůbec načteno, takže pomalu začnu dočítat a reagovat, teď jdu alespoň na nový deníček a pak snad i ten zbytek :-)  

Pa Dáša  

 
andela  21.12.07 15:44

ahojky hospodyňky,  

Tý jo, jsme byli dneska v tescu dokoupit salámy pečivo a nějaký drobnosti .. nofůůůůj, těch lidí jak kakání :-/… brrr nesnáším to. No a ještě jsem koupila jájovi psací tabulku. Ale bude to mít od našich nebo od ségry, já už to domů nechci, mám toho až až ;-).Járovi jsem ještě dokoupila sprcháče, ty se hodí vždycky tak je pak hodím do papíru aby se neřeklo :-P. Jéé, a včera jsem mu balila holící strojek, tak jsem ho rozdělala a zabalila zvlášť baterku a zvlášť strojek :-D. Ale musím mu pak prní dát tu baterku aby koukal na co dostal jenu baterku :-D. Hrneček jsme mu koupili taky novej když jsme tamten rozbili, ale není s nápisem. Sic měli, ale byl kousíček odštípnutej, takže ani se slevou bych ho nekoupila, bojeden rozbitej už ve vytrýněmám že :-P.
Jája mi usnul v autě tak spí v sedačce v ložnici tachumlanej ještě do peřiny, bo jsem na něj otevřela dokořán okno. Teda už je zavřený - tam byla děsná kláda, brrr.  

No jinak je tak nějak hotovo no. Úklid nehrotím, bo dnes poklidím, porovnám a zítra je to tu zas že. To dodělám v neděli, abych se v pondělí mohla s klukama válet, a jen udělám řízečky :-). Jůů, já se už nemůžu dočkat :-).    

Violko - tak koukám stíháš, a vánoce budou se vším všudy ;-). Jára taky včera přijel, a na jarouška hned no poď ke mě zlatíčko moje, pojď ka tatkovi se pomazlit. A už ho měl na ruce :-). taky jsem koukala jestli je plně zdráv, bo na to nejsme zvyklí :-D.    

Helčo - no jo, chlapi … já po Járovi chtěla vynést koš … už jsem neměla kam dávat, tak byl plnej koč tedy až vrchovatej, vedle něj narvaná tesco taška a porád se nic nedělo. Tak jsem si to musela vynést nakonec sama :-/. mmch, od tchýně jsem se dozvěděla že jsem v domácnosti, tak co chci po chlapovi … tedy řekla to asi stylem - seš doma tak si to udělej, chlap tohle nedělá. No jo, ale já nejsem služka abych mu vše strkala pod nos a vše odstraňovala z cesty že, jenže tohle ona nepochopí. Natka bude určo mít radost, a přejem ať je rychle zdravá :-). Jo jo, taky si užívám že jájovi teď můžu koupit co chci, že má radost i z autíčka za 20cku. za pár let to budou různý příšernosti co budou mít děcka ve školce a škole, a pak MP10  a takový krámy ;-) a to si teprva budem stýskat co to stojí :-D.      

Tak děvčátka moje zlatý, předpokládám že sem už asi nepáchne ani noha, tak vám už dnes přejeme krááááááásné vánoce, ještě krásnější Štědrý večer, pohodu a radost. Užijte si to jak se patří :-).


******
A+J+Jjunior

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 21.12.07 16:18

Táák, holky,  

koukala jsem, že mě andělkapředběhla :-)
Chci vám za celou naší rodinku popřát moc krásné svátky plné pohody, dobrého  jídla a pití :-) a hlavně, ať každá z nás najde v očích těch našich ratolestí tu obrovskou radost z dárečků a z toho, že budem všude kompletně spolu - včetně našich tvrdě pracujících tatínků :-)
Toť k Vánocům, do Nového roku se tu snad ještě ukážu … ******
Violet a M+B+L

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 21.12.07 18:10

AHOJ,
NATALCE OD HELI vse nejlepsi k svatku!ewa

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 22.12.07 14:51

Když Vánoce přijdou a venku je mráz,    my vidíme se s blízkými zas,    vůně vanilky sedá na jmelí,    všichni se společně veselí,    a pak přijde večer, čas dárky dát,    ani na chvilku se nepřestáváme smát,    všichni se radují z maličkostí,    láska vše překoná svou velikostí,    a její pouta, ta nesvazují,    spřízněné duše pospojují,    a právě ten večer, vánoční čas,    ten nejhezčí pocit vyvolá v nás,    myšlenky míru a klidu duší,    naše srdce pro sebe tiše buší,    a svět je hned místo tisíckrát krásnější,    lidé jsou na sebe milejší,    a v tom se skrývá kouzlo té noci,    každý den nechť je pro Vás Vánoci.

Milá Růzňátka, přejeme vám krásné Vánoce, plno dárečků pod stromečkem a vše nejlepší do nového roku 2008, ať je rokem vašich splněných přání … :o)

Helena, Roman, Nika a Naty

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 22.12.07 18:13

Ahojíík mamči a dětičky,

tímto  Vám naše rodina přeje hodně bohatého ježíška, aby naježil hodně dárečků. Ať vidíte pod stromečkem rozzářená očka dětiček. A do nového roku hlavně to zdravíčko lásku atd…

Mějte se hezky a po novém roce páčko Petra, Milan a Eliška Kopalovi

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 23.12.07 08:11

Dobré ránko,
dodatečně všem svátkovým oslavenkyním vše nej k svátku.
a také se připojuji k přání krásných,klid­ných,pohodových vánoce plných dobrot,dárečků a lásky.
Ať je máte vy i děti co nejkrásnější!Jit­ka,Honza,Baruš­ka a Vojta

 
jitulli82
Stálice 68 příspěvků 23.12.07 08:56

Ahoj, vsem Ruznatum prejeme krasne Vanoce!!!!
jitulli + Terezka a Davidek Radislav
P.S. Snad se nezlobite ze Vam sem lezu, ale chteli jsme jen poprat ;o)

http://www.baby-cafe.cz/…F%202008.jpg

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 23.12.07 09:24

čau kočky.

Tak jak je, tady je nějak mrtvo, že by se blížily VÁNOCE :-)
právě mě kyne těsto na vánočku, vaří brambory na salát, kapr statečně plave ve vaně od pátka, dneska tam bude za chvilku ještě jeden. prostě u nás na vánoce asi vše připraveno. Až na ten binec, co děti dovedou udělat během chviličky, ale to neřeším, zítra večer bude ještě hůř, až tady v tom pidi bytečku bude o hoooodně hraček víc.

jinak s Vítkem furt válčíme se střevama, pořád i po týdnu není v pohodě, bojí se prdnout a hlavně zalačit, tak to v sobě drží 2 dny, což u něj je strašně moc, když kadí asi 3× za den, takže máme mastičky, čípky a občas třeba i 2 hodiny probrečený v tahu. No ale když se mu věnujem, furt se něco dělá, tak zapomíná že má nějaký trápení.

HOLKY - včera byl tak super den, po obědě jsme připravily řetězy z mrkve, jablíček, chleba a šlo se do lesa nazdobit zvířátkům stromeček. No  a protože netroškařím a měla jsem toho narvanej batoh, tak jsou tam opd nás hned 3. Ale jinak drží se to tady hezky, těch stromků je tu nazdobeno strašně moc.  Pak jsme šly na rybník a litovala jsem že jsme nevzali aspoň dětem brusle, tak jsme se vyblbli aspoň kluzáním. led je úplně super, krásně rovnej. už se těším na 26 až ráno vyrazíme s klukama bruslit. Standa jde teda s klukama zítra, na štědrej den dopoledne bruslit, berou sebou dědu, tak se rodinka vyblbne a já budu mít klídek na finiš přípravy.
No a pak kolen 4 hodiny se došlo na chatu, uvařil se svařáček a zapálil oheň, holky řeknu vám, takhle dobrý opečený špekáčky jsem dlouho neměla. jak ono to v těch 8 stupních mrazu strašně chutnalo. No domů jsme došli před půl sedmou, kluci rychle sprchu a šlo se spát. No oba toho měli plný kecky. venku od 13.30 do 18.30 to je docela záhul.
No já vytuhla teda u zpráv taky, co nadělám, že. Ale v 9 večer jsem byla hezky čilá. :-)

Dneska jdem k brababičce, donest dáreček a trošku cukroví, zase bude reptat, ale bude ve finále ráda. navečír dojdou tchánovci na svařák a odnést si hlavu a vnitřnosti z kapra. jsem ráda že polívku nevařím, já ju neměla jako děcko vůbec ráda, tak jsem spokojená že S. taky ne a mohla se u nás z jídelníčku vyřadit.

No nic, asi budu končit, stejně mě už nic nenapadá.

TAKŽE DĚVČÁTKA - Balcárci vám všem přejou hlavně klidné a pohodové svátky a prostě všechno co k tomu patří, jo. No a těším se na vaše komenty, co a jak a kde probíhalo, jo. jsem zvědavá kdo bude první. :-)

Jo, dodatečně NATY vše nej k svátku DÁŠI vše nej k svátku, VALLI předčasně taky vše nej k svátku. A jestli ještě někdo, tak se omlouvám že nevím.

 
dalif
Kelišová 5811 příspěvků 23.12.07 14:05

cau,

pekny prani, my letos zadny mit nebudem, toz Vam sem hodim cerstvou fotku ;)

http://www.baby-cafe.cz/…VItekaZu.jpg

takze pohodove vanocni svatky a radostny vstup do noveho r. 2008 ! preji Vitek, Zuzka, D a M

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 23.12.07 14:20

Ahoj holky,
pomalu dočítám, ale není nějak stále čas reagovat…omlouvám se!  

Iko, snad budete brzy fit!!!  

Vše nej všem, na které jsem zapomněla a nestihla včas poblahopřát!!!! Pak budu konkrétní, moc se omlouvám.   Jinak přejeme za celou naší rodinku krásné svátky, bohatého ježíška, krásně rozsvícené očička všech růzňátek nad dárky, pro maminky trošku klidu po tom shonu, tatínkům míň práce a víc času na ratolesti alespoň v tento vánoční čas!!!!  

Do silvestra se ještě ukážu..... :-)  

Dáša + Lukášek + mimi

 
dalif
Kelišová 5811 příspěvků 23.12.07 15:36

DASO_ srdecne blahopreju k zadelani ;) !!!!! skvela zprava !

D

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 23.12.07 17:27

Daší  - též velká gratulace k mimískovi moc ti to přeju Petra

 
andela  23.12.07 19:14

Jůůů, dáší … tak to je kráásný dáreček pod stromeček. Držím pěsti ať jste v pořádku a všechno je v pohodě. Nopak nám musíš napsat jestli jsi to i tatínkovi a rodině nadělila pod stromeček, nebo už to věděli :-). Oobr gratulace.      

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 23.12.07 20:36

Děkuji za gratulace, měla jsem co dělat, abych to neprozradila dřív......Ika na to již 2 kápla, málem jsem to prozradila :-)))))  tatínek to ví, jsem totiž již v 14 týdnu, rodinka to bude mít zítra jako vánoční dárek, ale asi už tuší, protože mi nějak rychle narostlo bříško a řekla bych, že je to dost vidět - no svádět to na vánoční cukroví moc nešlo :-))))
Zítra si to všichni parádně užijte!!!! ospalá Dáša -snad už to brzy přejde   

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 23.12.07 20:51

prejeme VSEM Z DENICKU KRASNE VANOCE,BOHATEHO JEZISKA-HLAVNE DETEM A STASTNY NOVY ROK 2008!EWA,MARTIN,KA­JA A MARTINEK

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 23.12.07 20:53

DASI TED TO CTU,TEDA UZ 14TT!JAK TO DOKAZETE HOLKY TAK DLOUHO TAJIT?NO MOC GRATULUJU!!!!!EWA

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 24.12.07 09:03

DÁŠO, DÁŠO, DÁŠO, DÁŠO, DÁŠO, DÁŠO, DÁŠO.........­.............

SUPER, SUPER, SUPER, SUPER, SUPER, SUPER........­.............­....

GRATULUJEM, GRETULUJEM, GRATULUJEM, GRATULUJEM

jinak holky, pohod klídek, stromeček nazdoben, a já jsem sama doma a popíjím kávu. :-)
Zbytek mojí smečky šlo bruslit.
Užijte si ten dnešní den.
Ilča a svišti.

 
andela  25.12.07 21:36

ahoja zlatíčka :-)  

Tak to vypadá že budu první se svým povánočním komentem :-). No jo no, to se nemůžete divit, když mám chlapa opět v právi že. Dokonce i včera dopol byl, jen teda zaplať pánbůh včera večer nejel :-D. Blbá hospoda .. nechápu proč ju taky nezavřou že? :-P.  

Tak o víkendu se vlastně nic extra nestalo. V neděli jsem jela k našim pro salát a šoupnout jim dárečky pod smrk, Jára přijel jen na otočku na kafe a pak jeli s davidem kupovat dárečky (nějak blrzo, normálně to stíhá na štědrý den ;-) ) a já s jájou jela dom. Večer jsem nazdobila stromek. No je kráásnej barevnej … Ráno se jája vzbudil že chce mlíčko, tak řval v ložnici jako blázen že chce za mnou. Vypil mlíčko, ještě na chvíli usnul a pak jsme vstávali. Což znamenalo nechat ho opět v ložnici, nastartovat kameru a rozsvítit stromeček aj světla. Šla jsem pro něj tak řval a letěl za mnou do kuchyně, mezi dveřma zmlknul a rozzářil se jak sluníčko. jéé, stromeček, maminko, podíveej :-D. Kouličky, žárovičky svítí maminko vidíš, no. No byl úžasnej, a snad mu to tu chvilku řevu v ložnici s tatínkem vynahradilo dostatečně. Dopol jsme jak jinak byli bez tatínka, po obědě jsme si hodili rodinného šlofíka. Já vstala ve 4, umyla se, učesala, namalovala obličej na ksicht a šla vzbudit klu´ky. Do vany šli spolu, ale jájovi se tam s taťkou moc nelíbilo, šel docela brzo ven a úplně dobrovolně, dokonce na vlastní žádost. Akurát jsem se chlámala … jsem si v kuchyni chystala stůl a slyším z koupelny Járu - héééj, nech toho, cvič si svým pindíkem. No v tu chvíli jsem se mohla strhat smíchy - náš jajoušek chtěl cvičit tatínkovi pindíkem :-D. (já totiž jáju naučila že když přetahujeme, tak pindíkem cvičíme - obrana do budoucna, kdyby si s ním chtěl hrát, ať se mu to neplete že nejprv s ním cvičíme spolu a on pak sám nemůže ;-) )
Véča byla skvělá - jak jinak se salátkem od maminky že. Pustili jsme si k tomu koledy, jája nechtěl ani sfouknout svíčky na věnci hned po zapálení … paráda. Dokonce i snědl kousek řízku ;-). pak šli s taťkou na balkon a já bleskurychle hodila dárečky pod strom a zapla kameru. Jája letěl hned v čepici ke stromku a už roznášel dárečky, ani na tátu nečekal. No rozbalil první (zatloukačku) a musel teda vybalit úplně, hned si začal hrát, a my ho pak kapánek museli nutit aby rozbalil i další. No a jak narazil na :,-(u zemědělských strojů, tak byla konečná a zbytek jsem rozbalovala já a pobízela ho ať se aspoň podívá co tam je :-D. Tatínek měl z dárečků radost noa já … no … já taky. Dostala jsem :,-(u parfém a k tomu krém ve stejné vůni.Nějakej Gucci rush2 - v krásném růžovém balení .. no a druhý dárek byl taky růžový … no asi ani nemusím moc rozebírat co to bylo že. (teda já si vždycky dělala srandu no, takže jsem fakt byla překvapená ;-) ) a k tomu i malé doplňky na údržbu a provoz ;-).
Jájovi jsme hned postavili kolejnice, tak jezdil vláčkem, vysypal pytel balonků … no bordel jak v tanku. A nej bylo, že pak šel k hromadě krabic a papíru, rozházel to a chtěl ještě dárečky :-). Páč jsme vše stihli rychle, tak jsme se rozhodli a šli dolů ke tchánovcům. Jája šel zcela dobrovolně. Tak si hned rozbalil dárečky i tam, Jára taky - mě už dárek vysí na okně, páš jsem chtěla látku na závěsy :-).A pak chtěl jája domů, bo měl doma traktor že ;-). Asi v 9 přišli šaškovi, a jája šel spát a dokonce usnul celkem rychle, s čímž jsem nepočítala bo vstával o půl 5!. Tak jsme se nacpali jednohubek, napili vínečka, pokecali a šli jsme spát před 2 hod. ranní. Dneska jsme na oběd jeli k našim. Jája vytuhl v autě, ale podařilo se mi ho nejenom přemístit do postele ale i částečně svlíknout. Tak spinkal a šel pak za náma do obyváku a rozbalil si dárečky od našich a od ségry. Tak si teď má zas s čím hrát … ani tak nějak nemůžu říct z čeho má nejvíc radost … určo teda z těch traktorů, ten akuvrták z něj je taky nadšen, a pak i z psací tabulky. Brala jsem mu jí ještě v pátek v tescu, ale nechala si ju ségra. Má z jedný strany tabulku na psaní a z druhý jako magnetický kostičky barevný, který se skládaj jako do obrázku :-).  

tak už to máme za sebou co? Papírů plnej pytel, tak bude mít děda co pálit … akurát nám za chvíli jen ty dárečky zbudou. Z jáji jsme měli mooc radost … stojí to za to :-D. No a začíná nám zas úplně bežný život že … Jára zas zejtra na:,–(í plnépracovní tempo a je to … chjo :-P.  

No a co u vás děvčátka? Těším se na vaše komenty. Už mám tatu doma, nalejvá vínečko s colou … a třeba ozkoušíme ten můj růžovej dáreček ;-).Tak letííím, pa pa    

Andělka a Jája 23m

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 25.12.07 21:37

Ahoj holky,
tak se hlásím asi jako první, u nás nadšení parádní, jsem si to ani tak nepředstavova­la…Luky pořád sedí u lega - mašinky…občas zabrousí k jiné hračce, ale pak se zase vrátí. Jinak všude říká, že má maminka v bříšku miminko a šeptá, protože spí.....no a že bude velký brácha a bude mimi vozit v kočárku a nosit dudlík… :-) Je u toho zlatý. Tato novinka byla samozřejmě nejlepší dárek pro  celou rodinku :-)  

Víc příště, musím jít testovat cukroví … :-)))))) pa, těším se na vaše komenty Dáša

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 26.12.07 08:25

Dobré ránko,emiminí maminky,
tak užje v podstatě po vánocích,které byly opět moc krásné.
Ale ještě než se rozepíšu-DÁŠO,mocmoc gratuluju k tomu nejkrásnějšímu dárečku!!!!no teda,jak jsi to dokázala to nevyslepičit?já bych teda nevydržela…a jak ti bylo,ty první měsíce u mě byly dost krušný,ale u tebe asi všecko OK,žejo?a je krásný,jak se malej těší na roli staršího bráchy,fakt je to krása-hezčí než mít dítě je mít je dvě,fakt.
no a jinak,jaké byly naše vánoce.štědrý den probíhal trošku jinak,než jsem si představovala,pro­tože já i Bára máme šílenej kašel,já mám asi zánět průdušek(kašlu fujtajbly),takže z nějaké romantické dlouhé procházkysešlo,vzhle­dem kmínus osmi venku.
Ráno jsme začli s dětma zdobit už připravenej stromeček,takže to zabralo tak hodinku.to bylo kouzelný,Barunce už to jde,zpívala si koledy i se mnou.Vojtíšek zdobil poprvý,takže se mu zadařil vždycky trs na jedný větvi,ale měl ze sebe děsnou radost,když se mu baňka udržela,tak si zatleskal a poskakoval,že je šika(šikulka).Po zdobení,asi v deset,jsme jeli ke tchánovcům,nakonec autem,pěšky jsem se necítila.tam jsme si dali maso na obíračku s polívkou,děti skoro nejedly,to už mi bylo divný,protože to milujou.
na spaní jsme jeli domů,takže odpoledne bylo válecí u cukroví a pohádek.Honza šel s Vojtou na procházku na hodinku,my s Bárou jsme tady už začly chystat stůl-Barunce nebylo dobře.
Když chlapi dorazili,začla jsem smažit kapříka,nazdobila kuchyň,takže ve 3/4na pět jsme usedli k večeři.Jenže to už Bára začla plakat,že je jí špatně,že ji bolí krk a že nechce papat.Tak snědla jen pár lžic polívky a že teda plakat nebude,aby se ježíšek nelekl.Já jsem mezitím naběhala maraton mezi ložnicí a stromečkem,ta­kovejch dárků nanosit:)se nám to ani pod toho našeho obra nechtělo vejít.
Po večeři šel Honza zapálit prskavky a zazvonit zvonečkem,tak děti mazaly se podívat,takže samé jůůůů a jééééé,Bára zapomněla,že je jí špatně a začla hned rozbalovat dárky.No co mám povídat,to bylo nadšení,radovali se snad ze všeho,i z měkejch dárků:)Vojta trval na tom,že všechny hračky se musely vybalit nejen z baličáku,ale i z plastových obalů,aby mohl hned ozkoušet.takže se tady hromadily papíry,obaly,dě­ti…no nádhera.Děcka když si to vezmu i s dárkama od tet a babiček,tak dostaly každej snad 17dárků,ale všechny se mi moc líbí,fakt si vyhrajou.ještě jsme to ani se všema nestihli.
Já jsem od Honzy dostala poukázku na cvičení do rekondičního studia za 1000,–(chci zas něco shodit),pak noční krém od Nivea,řasenku,pe­něženku,:,–(u slánky a pepřenky od Tescomy a to je snad všechno.On byl s dárkama letos moc spokojenej,jsem ráda,snad jsem se trefila se vším.
Děti kupodivu odpadly celkem brzo,my jsme koukali na filmeček,oba jsme byli rozněžnělí,jak jsou děti slaďounký.pak bohužel se vzbudila Barunka a pak už jsem moc nenaspala,protože zas asi 5× zvracela.
Ráno dostal pro změnu srajdu Vojta,vždycky si uprdnul i s blátem na hřišti,achjo.no ale jeli jsme k našim na oběd,kde bylo druhé kolo rozdělování dárků-první dětem do oka padla klouzačka,pak už je nic moc nezajímalo.no jsou z ní nadšený,furt se kloužou.pak ještě dostali plastový zvířátka,Bára doktorku s kufříkem,Vojta natahovací autíčko,knížky.Já od našich dostala předplacenej aerobik,to mám radost-jsem nečekala,pak kulmofén,od ségry kosmetiku z Francie,i se vzorečkama drahejch parfémů:)od bráchy flašku medoviny,no krásný dárečky.
Na oběd dělali naši jehně,tak jsme si pošmákli,byla u stolu sranda,pořád se něco koštovalo-jako alkohol,já teda nepila jako řidič.
Po O šel Vojta spát,brácha s Honzou kouřili vodní dýmku(dárek pro bratra) a já se ségrou,bárou a našima jsme hráli Z pohádky do pohádky-to byla děsná prča,pořád nás to vracelo zpět,akorát to bylo moc dlouhý,snad přes hodinu v tahu,tak jsme si trochu upravili pravidla a vyhrála Barunka.
No a pokračovalo se rodinným maratonem-k druhé babičce,kde se slezl zbytek rodiny z Honzovy strany,takže hromada lidí,včetně prababičky s pradědou.Ti dostali od všech dárky,byli moc dojatý,dostali hezký.
A opět přežíračka a přepíječka,o půl pátý jsme se odkulili domů.Večer jsem měla jít s holkama do hospody,ale bylo mi hodně zle,měla jsem i trochu teplotu,tak jsem to vzdala.nakonec z toho byl moc příjemnej večer s Honzou s pokecem,vínečkem a vyzkoušením masážního gelu zn.Durex:)
pořád si s dětma hraju s novýma hračkama,konečně něco,co baví i mě-Vojta je nejvíc unešenej z obr auta na setrvák a z autíčka na dálkáč,Bára z těch zrůdiček My little ponny a z lega,tak je o zábavu postaráno a ani mi neva,že jsme doma.
no a dneska jsem chtěla někam na oběd ,na výlet,třeba na brusle a zas velký kulový-Bára ráno zvracela a má i teplotu,tak budem asi doma a odpoledne vyrazí asi někam spolu akorát hoši.ani mi to tak neva,takový válení u pohádek není taky špatný.a děcka jsou andílci,strašně hodný.
no,sečteno podtrženo-až na ty zdravotní problémy to byly nádherné vánoce,nejdůle­žitější je to,že se máme moc rádi,pořád se mazlíme a jsme na sebe hrozně hodný-třeba hodinu ležíme všichni v posteli a muchlem se.Prostě jsem ráda za takovouhle rodinku.
Mějte se a pište,ať mám co číst!
Jitka a marůdci

 
dalif
Kelišová 5811 příspěvků 26.12.07 16:53

ciao,

teda DASO- tak dlouho to tajit to bych asi nedokazala.

JITUSKO- teda opet nemocni :( ale nalada nastesti dobra a vanoce se vydarily

ANDELKO- teda Jaju si umim predstavit :) S tim „cvicenim“ ve vane jsem se pobavila.

u nas- M. rozhodl ze bude i den bez netu, takze vcera nebyl zapnuty PC. Salat udelal vybornej Martin s Vitkem, dopol. zdobeni stromecku, dodelani cukrovi, pak po obede spanek deti (Vitek nespal grrr), pak „pulnocni“ detska mse v 15:30h, tam se oba vyradili a Zuzka usnula po ceste domu, dosmazeni kapra a vecere, Vitek chtela maso maso maso, no vybirali jsme mu bez kosti, salatu snedl jen malinko,samej kapr. My to zas tak slavnostni nemeli. Jo loni a predloni jsme se najedli az sel Vitek spat, tak to bylo se svickama a vsim vsudy.Letos kazdej jsme hlidali jedno decko a druhou rukou jedli.No ale pak zazvonil Jezisek a my dosli ke stromecku, V. unesen prskavkama, foukaci harmonikou co dostal, a hral si hodne s plastelin.:,–(ou z Tesca, i vcera rano,vazne ho to chytlo, to su moc rada. Zuzka ani tak nemela radost z noveho pitka- hrnecku (dnes z nej moc nepila ;() ,jako z baliciho papiru a sacku s V.formickama na plastelinu, s tim mlatila ostosest. Jo vecer jsme si udelali hezkej, v TV nic nebylo, takze vinko, cukrovi a … spat.

Zuzka ted posl.dve noci zlobi, mezi 2 a 3h ranni je proste vzhuru, a po nakojeni neusne, breci kdyz dam postylky, breci kdyz dam vedle sebe, chce si hrat, perovat, no proste je totalne vzhuru!

Ted jsme  na par dni u M.rodicu v Pelhr.

ciao D a Vitek 2roky a Zuzka 8mes.

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 26.12.07 17:22

Ahoj holky,
tak dnes jsme byli u našich včera u tchánovců, zítra přijdou známí… pořád jezdíme autem, už mě to nebaví, teda to ježdění a sedění na prdeli, cítím, že bych se potřebovala hýbat. Jinak jsem nadšená, Luky dostal supr dárek a pořád si s ním hraje,......takže paráda. občas zavítá k puzzlím nebo garáži na auta, buldozer taky jezdí, blesk taky.....ale mašinky a dráha vedou. Jsem ráda, že jsme se trefili !!!! Jinak Luky už seděl v židličce, že jde jíst v momentě, jkdy jsem začala smažit kapra, pak otevřít okno pro ježucha, převlíct… no honem papat, nezdržujte s focením a přípitkem :-)))) Pak vyhlíželi s taťkou ježucha, který tam ještě žádné dárky nenechal a já lítala mezi ložnicí a stromkem a nosila a nosila… Luky nadšen, rozbalil téměř veškeré dárky, rozdával poctivě, vše nádherné komentoval - i naše dárky :-) asi poslední 4 jsme si už pak nechali, protože se Luky už víc hrál neež rozbaloval, já stejně věděla, že je tam povlečení a prostěradla :-)) Jinak jsem dostala telefon, krásnou bundu + doplňky (čepice, rukavice, taška) a rifle, protože se do žádných kalhot jaksi nevlezu, tak jsem si je nadělila :-) pak nějakou kosmetiku...... Manža byl nadšen, jsem se dost trefila - polštář, parfém, tenisáky, nové holení i s gelem po holení, diář na rok 2008, měl letos vše jako překvápko a líbilo se mu to. Jinak si ještě koupil brusle, aby mohli s Lukym chodit, mikču, triko, nějaké spešl ponožky atd. Ale měla jsem radost, že jsem se trefila a udělala jsem mu fakt radost.  

Jinak tak dlouho jsem to vydržela, jsem to chtěla nadělit jako dárek i vám, no několikrát jsem měla chuť napsat, ale pak jsem to vždy rozdejchala :-) Jinak se Jituš ptala, jaké byly stavy . HROZNÉ!!!!!! To u Lukyho nebylo, to mi bylo trošku zle a měla jsem citlivější nos na vůně.....teď jsem jako encyklopedie problémů v těhu: nevolnost celodenní - naštěstí ustupuje a neblinkám, mám jen návaly, ale celý den, pomáhá mi čerstvý vzduch. Nos citlivý tak, že jsem si musela koupit obyč niveu a na jiné voňavky zapomenout, otevřít myčku (čistou - o špinavé ani nemluvím) hrůza, veškeré čistící prostředky, smrad z aut.....prostě citlivka na vůně, samo plný cočník, to je noční můra ještě teď. Zácpa, nadýmání, krvácení dásní a ospalost. Toť snad vše......? :-)  Ta ospalost se mě drží pořád, proto teď míň reaguji , protože hodně spím - ráno , v poledne, večer usínám u TV …no a protože to nikdo nevěděl, tak ani nikdo nebral Lukyho na hlídání - no jako obvykle, že a já musela vše stíhat s ním , protože v poledne jsem chrápala, ještě brno, výlet k babičce… se divím, že mám uklizeno (teda měla jsem ) a napečeno a nachystáno na svátky. Ale už je mi líp, tak snad už bude jen dobře. Holky, nemáte nějaký návod proti zácpě a nadýmání - te to totiž šílená kombinace, když 2 dny nejdu a pak pšouknu :-((( Švestky už nemůžu ani vidět, občas zabírá trošku aktivie jogurt, ale začínám ho mít taky plné čočoky :-((((  

Už mě nahání , jdeme do půjčovny, takmusím valit.  

Jituš, ať jste brzy fit!!!  

Dalif . snad Z, začne líp spát!  

Andělo, taky supr dárky!!!  

no nic, fakt musím, tak budu konkrétníí snad zítra!!!! Opatrujte se Dáša

 
dalif
Kelišová 5811 příspěvků 26.12.07 18:15

DASO- na nadymani a zacpu mi pomaha muesli- ovesne vlocky se syrovatkou susenou (nepiju mliko, pac to nadyma i Zuzku)  a pak i slaby kafe, to si dam ke snidani a pak jdu. Pak ten jogurt Activia taky celkem pomaha, ale tohohle problemu jsem si uzila a jeste obcas uzivam dodnes. Jo jeste je celkem dobry merunkovy kompot. O paleni zahy bych taky mohla psat hodne - zlaty rennie ci tums.
Dava se sirup Lactulosa= Duphalac, ale u nej na zac. uzivani nez. ucinky _ nadymani, takze to jsem pro jistotu ani nezkousela.
ad ospalost- jojo taky me provazelo, no snad Ti ted babicky pomuzou,kdyz vi.

jee tady maj tch koberec, a Zuze se to moc libi, uz regulerne leze po ctyrech, sedi,ted se chystala shodit stromecek, jo je to raubir (jako Vitek), treba treti ditko bude klidne (to za par let ).

ciao D

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 27.12.07 10:48

Ahojte děvčátka,  

no supr, jsem věděla, proč to aspoň na moment zapnout a číst novinky :-)))
Dáší - gratulujeeeee­eemz celého srdíčka, to je fakt krásný dáreček pro všechny !! Úplně Ti rozumím s tím přemlouváním se to tu nenapsat :-)))
K těm problémům - úplně jsi mi zas připomněla těhotenství s Barunkou, to jsem byla na umření hlavně z únavy, jak už jsem vám psala, taky se nehodilo, že nikdo nevěděl těch 12týdnů, že bude mimi. Ale dalo se to, když jsem chodila spát s Matým po obídku a proležela každé druhé dopol. na gauči a napůl spala, když si Matý v obýváku hrál. S tou zácpou- mně po těch prvních 3měs pomáhala ráno taky káva, do té doby jsem ji nemohla ani cítit, se mi navalovalo i při čaji, tak zkus, jestli můžeš, a nebo musli s mlíkem. Jinak nezabíralo nic :-/ Vydrž, holka, ta únava co nevidět přejde, uvidíš. Jééé, já mám takovou radost :-) Tak se opatrujte :-) A Luky musí být taky kouzelný, jak se připravuje na roli velkého brášky :-)  

Jinak u nás byly Vánoce trošku jiné, než jaké jsem si celý rok toužebně přála, ale přesto super. Ve zkratce - Luky zjistil 2dny před Vánoci, že jeho máti bude zřejmě na Vánoce doma sama, že jeho sestra, která je celý rok skoro pořád navezená u mámy, se na ní vyprdne a bude někde pryč. Zjistil to tak, že mu máma brečela a nadávala, že jeho sestra prý obvolala celou rodinu, jestli by si jí někdo na svátky nevzal k sobě, aby nebyla sama.....njedřív volala nám a ptala se, jestli zas bude u nás, nečekala Lukyho odpověď, že bychom chtěli mít první Vánoce jen naše, že chcem být sami. Tož Celou neděli byl Luky špatný z toho, že neví, co udělat s tou mámou. Evidentně čekal, až já řeknu, aby jí zavolal a pozval k nám :-/ No já se držela dlouho, ale je vám jasné, že to nešlo, že jsem to nakonec někdy odpol. řekla s tím, že ať se mě radši neptá po svátcích, jestli se mi líbily, protože já to takhle upřímně nechci a mrzí mě, že nedodržel slib z loňska, kdy u nás taky byla a stálo to za prd, byla i hádka mezi nimi, načež slíbil, že už fakt bude sami :-( No, večer jsem poprvé udělala sama salát a byl výborný  a rychle hotový, což mě příjemně překvapilo :-) Trochu jsem ještě poklízela a Luky dával dohromady satelit, co jsem si ten den ještě koupili - Luky ho zahlídl v obchodě v akci, když jsem se byli projít, tak pro něj ještě večer zajel autem. A pak kuchal naše kapry Káju a Pepu, hrůza, musela jsem další den Matýmu vysvětlovat, že nám asi uplavali :-/
Od rána jsem toho 24. šílela jak pitomá, že tu není dostatečně poklizeno na tchýni, já osobně chtěla mít jen pohodu a užívat si tatínka, ale s příchodem tchýně se to jaksi změnilo. Takže Luky ze mě na nervy a pořád mi vysvětloval, že jestli se tam mámě nebude líbit, tak jí odveze a bude, že tohle přesně vůbec nechtěl, nějaký uklízecí stresy a tak…bylo mi všechno hrozně líto, chtěla jsem mít u stromečku jen tu svou rodinku…  Zajel pro ní v 17h, já nakojila, všichni jsem se oblíkli, Luky osmažil ryby a zasedli jsme k večeři. Matý nejdřív baštil o stošest, ale pak si vzpomněl, že by rád nějaký darček, tak už sebou šil a  nedojedl. Barunka byla v lehátku u stolu taky a pořád se řehtala a povídala, no úžasný. Po jídle jsem Matýho muela zabavit skládáním nádobí do myčky, aby mohl Luky nanosit dárky pod stromek a zazvonit minutkou - my neměli zvoneček :-)))  No a rozbalování - jééé, to byla sranda. Matý stihl rozbalit asi dva dárky, než přišla na řadu ta nej věc, co jsme pro něj měli - takový autodomíchávač, byl to model, nádherně dělaný. A asi jako u andělky s Jájou - pak už mu bylo vše jedno, sotva natrhl papír od další krabice, už stál u stolu s autem a nic ho nezajímalo :-) Ještě se jevil aspoň chvilku nad ručníčkem s obrázkem z Aut, ty on má rád a nad DVD Pata a Mata, trošku si prohlédl puzzle s hasičema, jinak teda nic moc :-) A bylo krásně vidět, že Matý už má ten syndrom měkkých dárků- absolutně ho neberou :-)))  Já měla nej radost snad z DVD kolekce Četníku ze S.Tropez, miluju je a Luky je někde sehnal, tedy až na 1.díl, mám ty další čtyři, ale ten se snad ještě sežene. A pak jsem valila oči na tu drahou kosmetiku, je jí docela dost, od šamponů po parfémy. Luky měl radost hlavně z košile, vybrala jsem jednu dost elegantní, tak jí hned tahá, i když ještě není ani vypraná 8-o  Teď je v Praze, musel jet vyzvednout nějaká lejstra, tak jsem se sem dostala :-)
Tchýni odvezl Luky asi ve 21:30, obě dítka už znavená, tak jsem byla poslední půlhodinu krapet nervoznéí, kdy už pojede…ach jo. Bylo to sice bez konfliktů, ale víte jak- nebylo to ono. Tak třeba příští rok? …
A dva následující svátky byly už suprové, 25. jsme  nevystrčili nos z domu, páč Lukymu bylo nedobře, tak jsem se všichni váleli celý den v posteli u pohádek a knížek, co Matý dostal, byla to nádhera, jsme v posteli i jedli :-) Barunka je smíšek, takže nepotřebovala žádné akce a byla hodná s námi v posteli, Matý si začal užívat i dalších dárků. A včera jsem odpol. jeli k mému tátovi a pak k mamce, kde si dali všichni krapet slivovice, já jako řidič jsem si lízla domácího vaječňáku od maminky, mám flašku i doma v lednici, to je lahoda :-) Matý nadšen ze soupravy traktora a 3 přívěsů za něj, opět zbytek mu nic neříká a já se tak těšila, jak si pohraje s magnetickou tabulkou…tak snad za pár dní, no :-)
Holky - kdybyste si některá stěžovala na nedostatek se.u, tak se moc omlouvám, ale my jsme zkrátka teď jak dva trosečníci na opuštěném osotrově a kdykoli je Matý jakkoli zabave a Barunka spí, nejlépe večer po uložení obou, užíváme si, co to jde :-) Ale počítám, že v těchto dnech na tom nikde nebudete hůř :-)  

Jejda, to je román, pardon :-) Tak já jdu tedy poklízet, dokud Barunka ještě spí, ale už by mohla vstávat, ne? Mějte se krásně, zase snad někdy juknu, co je zde nového a počtu si další popisy rozzářených oček dítek :-) Violet

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 27.12.07 14:00

AHOJ

tak jsem si pocetla jake jste meli vanoce.a ted vam napisu jak to bylo u nas.

23.jsme asi do 11h delali pripravy.salat-tatka loupal brambory,vse vlastne pripravil a ja to pak zamichala:-)ja mezitim zdobila stromek,ten martinek videl kdyz ho martin stvael do stojanu,porad pridrzoval a pomahal:-)pak sel spat a ja ho vecer zdobila,no tak pak jsem na prani tatinka chtela dat na stromek vatu jako snih,tak nejporve spatny pokus o krasny stromek co maji ve vankovce:-)tak ze na to pujdu jinak a úpo kouskach jsem davala vsude mozna vatu,no dobry,pak prisel tatka,ze to je malo a pustil se do toho a ja v kuchyni michala ten salat.pak prijdu a myslela jem ze me vomyjou:-)strom cely posety vatou,ze nesli videt svetylka ani ozdoby-skoro.tak jsem nadavala a tak a pak jsem púroste pulku vaty sebrala a uz je to OK:-)rano martinek vstal a sel na stromek,hrozne se mu libil a rozvicoval svetylka a tak.tatka se natirat nabytek k nim domu a zabijet 4kapry.porad ho nekdo nahanel mobilem tak zuril:-)jo vlastne nejdriv jsme sli na dopoledni prochazku,kaja v kocaru,martinek za ruku a sli jsme se podivat na nas domecek a konecne si rekli kde co bude:-)jako v kuchyni a kde pricka na satnu a obyvak a tak:-)pak jsme zacali celkem mrznout,tak jsme obesli rybnik ,martinek sel s tatkou poprve po lede a horzne se chechtaL jak mu to klouzalo.my sli domu a tatka sel ted na ty kapry.vratil se asi v1h.ja ho furt nahanela,at mi naporcuje kapra,ze to nestihnu…no on si lehnul s martinkem a chvili spal,ve dve h. jsme byla uz nervni,tak to naporcoval,sam obalil a ja pak smazila.s martinkem jsme uklizeli hracky,aby se jezisek nezlobil a tak.kajuska celkem dost brecela,chtela se chovat,tak jsme porad musel odchazet a tak.martinek pak byl cely nervozni z toho jezoiska,tak delal pitominy a vsude lital(takova cestovni horecka),no kolem 4h dorazila mamka se segrou a pritelem,pak jel martin pro babicky a prababicku+dedy.no bylo nas10+dve deti:-)akorat byli vsichni nejakci pohadani,tak jsme byla nasrana.tchan byl unaveny z prace,takze mlcel a cekal kdy pujde domu do postele.a svagr byl zase drzy na maminku.vecere pro nas rodice probehla tak nejak rychle,protoze jsme to nosili.obsluho­vali,mezitim davali pozor na maritnka.ten snedl polivku,pak chtel jen vajicko a nic vic.pak uz behal,tak ho segra zabavavola,kajinka brecela v lehatku anpak se po jidle chovala.no ja zamkla obyvak a porad jsem vyvetlovala martinkovi ze tam jezisek ted nosi darecky(ty jsem tam pred tim nanosila-no bylo toho hroozne moc-jak nas tady bylo hodne).no a pak se slo.martinek hned bezel na darky a chtel hned vse rozbalovat,i kdyz to nebylo jeho:-)pak rozbalil sve darky a nejak nestihal,no nejvetsi dary prisly nakojnec-dostal dva traktory s vleckou(jeden martin, druhy mamka)takze ostatni bylo vedlejsi.pak pritahnul do obyvaku krabice se starymi hrackami a nakladal je do traktoru,takze vsude bordel:-)no pak vsichni zacali odchazet a my to uklidili a chvili lezeli,pak chytla tatky zimnice a zvysovala se mu teplota,tak jsem ho zabalila do perin a dala leky,a lsi jsme spat.v noci se pak vzbudil maritnek a brecel,byla mu zima,taky zimnici,kaslal a tak.ale pak usnul.rano jsem vstavala brzo,protoze jsem jela pro mamku na hlidani,my jsme jeli totiz zase do rakouska lyzovat.takze jsme si dve odpoledne zalyzovali a vcera o pulnoci jsme se vratili.tchyne tady spala u martinka,ten se dnes zase vzbudil,brecel,zi­ma,ryma,dostal leky a spokojene usnul.no a dnes a zitra mame tatku v praci.ja s deckama ven nejdu,kaja v noci jak kdyby kaslala nebo co a maritnek taky.
tak takovy jsme meli vanoce my:-)
jo a ja nenapsala jeste co jsem dostala!dva dny pred vanocema jsem rikala martinovi co mi teda da a on ze nevi a ja mu porad rikala,ze mi staci neco napsat:-)a on ze ne.a nejak jsme dosli na to ze bych treba chtela prstynek:-)tak on pak bezel do mesta a nechapu to jak to tak rychle stihnul,ale zdalo se mi to jak 15minut a byl doma a jakoze tam nic nemeli.ale byl tam s mamcinym pritelem a ja z nej vytahla ze nakonec neco koupil:-)no tak jsme vecer sla na sraz s holkama ze skoly,tak jsme to hctela uz ukazat,tak jsme ho premluvila aby mi to dal:-)tak jsem dostala teda prstynek,takovy hezky s kaminkem,mne se takove libi.pak to treba vyfotim.takze ja letos neco dostala(on martin na to moc neni).
tak pa.musim jit vzbudit kaju,spi uz snad 4h!

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 27.12.07 14:33

Ahoj holky,
tak se hlásím :-)
Domů jsme se po 3 týdnech vrátila již v pátek (opouštěla jsem uklizený dům a našla jsem „chlívek“ tu snad nebyl ani stůl na svém místě :-) ) Ale úklid i s vánoční přípravou jídla se zvládlum celkem rychle a vklidu. Vánoční svátky byly super, těch papírů od dárků jak je Anežka něžně škubala a zahazovala všemi směry :-) Byla schopna sama si i přestřihnou šnůrky, které jí nešly rozvázat :-) Jako všude, dárku tolik, že zájem na dalším rozbalování nebyl, tak 3 či 4 by byl ten správný počet. Naše dárky jsou ješte zasunuty a dostane je později (to je vláčkodráha, kuličková dráha, puzzle se zvířárky a DVD - to je na etapy) nejvíc ji unesly dřevěné Maxiperle - ne že by je sama navlékal, ale všede je rozsype a pak je sbírá do kelímků, které naskládá do vleku ke traktoru a třídí dle barev a tvaru (barvy nepozná, že je to žlutá či zelená ale roztřídí je správně), pak auto dílna se šroubovákem, kladivem apod. - rozebere mi nábytek a rybky na překližce, které chtá magnetem (už jim urvala některým ocasy - ale je to pro ni moc jednoduché a až strácí zájem). A málem bych zapoměla VEDE PEJSEK od Fishe praise, toho dostal Toník ovšem :-)  

Ještě před Vánocemi jsme stihli kontrolu ve 4 měsích, tak Toník má 8 kg, 65 cm a 43 obvod hlavičky, kyčle u Dr. také OK: Je to holt cvalík :-) Ale sám se přetáčí, na pravou ruku mu to jde mnohel lépe, otáčí se kolem pupku a začíná se vztek, že se mu nedaří popolézt dopředu za míčkem, který si tam odpink. Jinak včera mi udělal radost, chviličku nazvedl bříško a opíral se o natažené ruce a kolena. Rodiče sněho byli paf, že tak usměvavé a pohodové dítko ještě neviděli, když jsem vyděla tatíka jak si sToníkem hraje, musela jsem zatlačit slzu. On se fkat na každého hned směje a povídá a když se veme, tak se řehtá na plné kolo.Je to fakt zlatíčko.  

DASA - obr gratulace!!!!!!!!!!! Suprový vánoční dárek. S těmi nevolnostmi a zácpou ti rozumím, já mám pocit, že nos mám přecitlivělý dotěd :-)  

JITUŠKA - snad nebudete marodit o Vánocích? At jste brzo zdraví!!  

VIOLET - tě obdivuji! Vánoce s tchýní! To bych hodně dlouho rozdejchávala, on naštestí po tom netouží ani Roman, když má přijet, je u nás vždy dusno a po odjezdu potřebujem další 3 hodiny na rekonvalescenci, nejsme schopni nic dělat, většinou se seberem a jdeme se projít na čistý vzduch.....a začíná jezdit moc často, tak je to sotva týden, kdy je klid.....už nám to vadí oběma, ale nevíme co stím, neb si stejnak děla co chce a přijede kdy chce a ješte nám vyčte hned mezi dveřmi, že mi nikdy nepřijedem, ale to bych pak nebyl volný ani jeden víked v roce.......  

zdraví Jitka    

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama