Když dospělý chlap poslouchá mámu na slovo II

O životě

Pár měsíců jsem se snažila dát to do kupy, ale pořád jsem poslouchala jeho připomínky, že máma říká, že jsem neschopná a blbá, a máma to dělá takhle, to nechci, apod. V dubnu 2010 jsem mu řekla, ať se sbalí a jde, ale o tom až příště. To bylo posledních pár řádků z minulého deníčku a teď napíši pokračování.

Když jsem mu řekla, ať se sbalí, tak to vypadalo, že mě minimálně chytí pod krkem, pak jsem šla ven a za chvíli přišel, jestli můžu nahoru. Já jsem přemýšlela, co chce, no a on nám zrovna vybíral auto, tak jsem mu řekla, že to myslím vážně a že má jít. Začal házet věci do tašky, ale to mu vydrželo asi 5 minut, pak začal brečet, že mu chci malou vzít a nenechal si vysvětlit, že stačí, když se ozve, až jí bude chtít a že se nějak dohodneme. No a on mi teda řekl, že mi bude dávat alimenty 2000 Kč. A protože neměl na ten den odvoz věcí, tak jsme s malou šli spát k mámě na matraci.

Den nato šel do práce a já jsem chtěla jít na sociálku požádat o svěření do péče, ale nemohla jsem nikde najít Nikoly rodný list, samozřejmě, že byl v jeho věcech. Z práce mi psal, že si vzal dovolenou a že budeme spolu, když přišel, vysvětlila jsem mu, že se dnes stěhuje. Nakonec odešel a za 3 hodiny mi psal, že si jede pro věci a malou bere s sebou. Byly jsme s mámou samy doma se dvěma dětmi, tak jsme s nimi poslali ségru nahoru, ale jak jsme byly obě na nervy, tak jsme nezamkly. Když ex přijel, začal na mě řvát, že chce Nikolu a ať ji okamžitě přinesu, pak nám vlítl do baráku a chvíli se tam s námi pral, nakonec odjel a že prý to tak nenechá, že má malá jeho příjmení, takže je jen jeho, ne moje.

Já mu pak malou nechtěla dávat, protože jsem měla strach, že ji nepřiveze, ale suprová sociální pracovnice (ke které dodnes chodíme) mi řekla, že kdyby ji nepřivezl, tak i když nemám rozsudek, tak ona ví, jak to u nás je a že mi malou přivezou policajti, stejně jsem ale brečela strachy vždy, když s ní odešel, ale naštěstí se vždy vrátil. Zapomněla jsem napsat, že když odcházel, tak vzal malé postýlku i jídelní židličku. Takže jsem nakonec nastoupila do práce, abych nás uživila, a máma hlídala. Pak mu najednou zase ruplo v bedně, chodil mi řvát pod okna, psal výhružné smsky, a to nejhorší bylo, že chodil na sociálku a vymýšlel si, takže jsem měla obden doma kontroly.

23. 6. 2010 jsme měli soud, dceru mi svěřili do péče a jemu spočítali alimenty 2000 Kč. Tím to ale neskončilo, odvolal se a dál dělal zle, pořád chodil na sociálku, takže sociálka dál chodila k nám, pak byl zase chvíli klid, a to jen proto, že si našel přítelkyni. Alimenty platil, jak se mu chtělo, a tak jsem v prosinci podala žádost na exekuci a jemu to naštěstí začali strhávat, ale v té době už byl sám, a tak zase všechno to, co už jsem psala, začalo. Naštěstí jsem v práci někoho poznala (o tom až příště, to bude ten happyend). Trvalo to skoro 2 roky a on pořád dělal zle vždy, když měl dceru přivézt, bylo mi špatně z toho, co by si mohl vymyslet tentokrát.

Letos přišlo předvolání na 7. 2. 2012 ke krajskému soudu do Ústí nad Labem. Dokonce si na mě vzal právničku, a protože neměla mít čas, chtěli soud odročit, což by pro mě znamenalo dalšího (minimálně) půl roku teroru, naštěstí si asi odročila něco jiného a soud se konal. Snížili mu alimenty, malou má na víkendy a o prázdniny na 2 týdny, ale já mám konečně po dvou letech dceru oficiálně ve své péči, a to jen díky tomu, že mu nevěřila sociální pracovnice a i přes jeho výmysly neexistoval důvod, proč by mi dceru měli vzít.

Dnes po dvou letech se spolu dokážeme dohodnout na základních věcech, ale nic víc, já jsem nejšťastnější člověk na světě a jen závidím tomu mému chlapovi, že se s bývalou na všem ohledně dcery dohodnou. Jsou dva roky od sebe a ještě ani nebyli u soudu.

A příště ten happyend :-)

Hodnotilo 9 lidí. Score 3.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 02.05.12 01:58

No teda to bylo dost na nervy a jeho měli zavřít na čas do cvokárny :zed: :zed: Hlavní je, že teď už máš klid a máš dceru ve své péči. :hug: :hug:

Příspěvek upraven 02.05.12 v 01:59

 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 02.05.12 06:23

Dekuju zes nas nenehala dlouho cekat na pokracovani! Vic vas takovych co prestovsechno utrpeni dokazou stat za svym nazorem a od takovych chlapu utecete. Chce to odvahu a nervy. Obdivuju Te!

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 02.05.12 07:43

:cert: Měl by se zřídit nějaký koncentrační tábor nebo trvalé úložiště pro nepoužitelné chlapy :mrgreen:

 
mysicka5
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 02.05.12 08:55

Ahoj tak to jsi na tom podobně jako kamarádka. Jen stím rozdílem že její ex si začal se svojí nejlepší kamarádkou když má kamarádka byla ve 3 měsíci to teda zjistila ale podle všeho sní byl daleko dřív :cert: :cert: . No ale abych se dostala k jádru věci. Ex jí začal taky vyhrožovat že jí kluka sebere a podobné :poblion: . No ale nakonec soud o úplné svěření do péče vyhrála. Pak začal dělat problémy stím že kluka málo bába vidí ( má ho každý lichý výkend ) . Sociální pracovnice jí poradila schovávat si vše co on napíše . Těďka byl znova u jejího ex a on jí říká že jestli ví jaká je to práce dát kluka spát a dát mu najíst :cert: :cert: . Kluka jí přivezl hladového a nevyspalého . Ta jeho přítelkyně má taky kluka a ten si prý chtěl hrát tak proto syna nedal spát a když mu dali jídlo tak mu ho ten druhej kluk snědl. Tak jsem jí poradila ať navštíví dětskou psycholožku aby měla posudek i od ní. Protože když se blíží výkend s ex tak on dělá hysterické záchvaty že tam nechce ( budou mu 3 roky )

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 02.05.12 09:10

Nemyslím si že to všechno bylo z jeho vůle. Maminka asi do mazánka pěkně hučela

 
terynka006
Závislačka 3518 příspěvků 02.05.12 10:44

tak to tam jí zase všechno dovolí takže když přijede tak je jak utržená ze řetězu ale bylo mi sděleno že jí nic zakazovat nebude. Jinak kamarádce držím palce je to těžký ale stojí za to to vydržet.A k tomu psychologovi bych šla taky když k němu nechce jít na sociálku totiž nemá smysl řeknou jí jen že otec má na syna právo takže tam musí

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 02.05.12 11:21

No seš dobrá že si to takhle ustála..:) přeji už jen štěstí a lepšího chlapa :palec:

 
lambda  02.05.12 12:07

Uf, tak to byly nervy. Jsem ráda, že ten happy end opravdu je. :palec:

 
Kapřík90
Závislačka 3089 příspěvků 02.05.12 12:07

to byl ale blb :roll:

 
terynka006
Závislačka 3518 příspěvků 02.05.12 14:31

díky všem za reakce.Byly doby kdy jsem večer seděla u postýlky a brečela protože jsem měla pocit že to snad nikdy neskončí naštěstí všechno jednou skončí a i já se dočkala. Nejvíc mě mrzelo že to nebylo tím,že by o ní stál jen se chtěl mstít mě a věděl že to půjde jen přes malou a velkou roli v tom asi sehrála i ta baba co si říká jeho máma :mrgreen:

 
Chula
Ukecaná baba ;) 2255 příspěvků 02.05.12 18:04

Je dobře jak to nakonec dopadlo a že to byly nervy, no musely být ohromné.
Já jen doufám že si to přečtou jiné holky co uvažují o miminku s chlapem mazánkem u kterého doufají že ho změní. Nezmění a od takového rychle pryč!!! Nejhorší jsou právě tihle citoví ubožáci a paraziti bez svého názoru, trochy cti a duše.

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2135 příspěvků 02.05.12 18:24

hulvát. fakt obdivuju, co jsi musela vydržet.

 
ariena
Závislačka 2896 příspěvků 02.05.12 21:57

Přečetla jsem oba deníčky a kloubouk dolů!!! Obdivuji tě jak jsi to statečně ustála!!!Sice mám doma něco jiného,ale takovou odvahu jakou jsi měla ty k ukončení vztahu bych také potřebovala…Já jí nenašla za poslední roky ani jednou…Ale tobě přeji ať máte konečně klid a malá ať dělá jen samou radost!!!A sa­mozřejmě se těším na happyend!!! :)

 
meduzza
Echt Kelišová 8509 příspěvků 03.05.12 08:27

To sis ale užila :roll: . Co sociálka tak často kontroluje? Těším se na happyend :)

 
terynka006
Závislačka 3518 příspěvků 03.05.12 08:35

no on tvrdil že se o ní neumim postarat,mlátím jí a doma prej mám bordel no tak se chodili dívat jak jí vychovávám

 
Sebinah
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 03.05.12 21:06

Ja už teraz chcem ten happyeeeeend prosim prosiiim!! Napíš to dneeees! :)

 
terynka006
Závislačka 3518 příspěvků 03.05.12 21:43

už je napsaný jen čekám až tu naskočí :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama