IVF: nevzdávám se, čeká mne další pokus

Umělé oplodnění je v dnešní době bohužel docela časté. Jsem jednou z žen, která podstupuje IVF a ne vše bylo úplně v pořádku. Pokud ale žena ve svém životě si nejvíce na světě přeje mít své miminko, udělá pro to cokoli...

IVF: nevzdávám se, čeká mne další pokus

Jsem ten typ ženy, pro kterou je nejdůležitější na světě rodina. Už jako malá jsem si představovala, že budu mít velkou rodinu, krásný dům a psa. Taková idylka. Nejprve jsem si přála chlapečka, jako druhé miminko holčičku. A s touto vizí jsem žila celou pubertu, až do dospělosti.

Když mi bylo 21 let, poznala jsem pana Božského. S přítelem jsme spolu 8 let a jsme šťastní, jenže můj sen z dětství se ještě nevyplnil. Mám pejska, ano tento sen jsem si splnila. Nádherného labradora Marleyho, který je pro mě nejen nejlepším přítelem, ale i velkou oporou. Mám byt místo domu (ale to chci časem změnit) a co se dětí týče, stále se snažíme.

Začalo to všechno před 6 lety, kdy jsem se v noci vzbudila s velikými bolestmi. Bylo to nesnesitelné, nevěděla jsem, co se děje, jako by mi mělo prasknout břicho. Jeli jsme do nemocnice, kde mi našli cystu a poslali na první operaci z mnoha.

Celkem mi cystu operovali tak 5-6×, už ani přesně nevím. A proto, že jsem měla stále zdravotní komplikace, doporučila mi gynekoložka podstoupit umělé oplodnění. Když jsme jeli na první schůzku s panem doktorem, překvapilo mě, kolik je v čekárně lidí. Je to hrozné. Poslali nás na různá vyšetření a zjistili, že je vše relativně v pořádku, byla jsem pro ně mladá žena a mysleli si, že otěhotním hned při prvním pokusu.

Jenže vše se hodně zkomplikovalo. Nestává se to často, ale mě se stalo, že mi po odebrání vajíček praskl vaječník s vejcovodem, ztratila jsem skoro 4 litry krve a skončila na JIP.

Nejhorší týden mého života. Když už jsem byla po zdravotní stránce v pořádku, čekal mě první pokus, který nevyšel. Když jsem uviděla negativní těhotenský test, byla jsem několik dní smutná a v depresi, ale člověk si řekne, že ho čeká ještě několik pokusů a že na poprvé to vyjít nemusí.

Pak přišel druhý, třetí pokus a pořád nic. Mezi tím vším jsem podstoupila další vyšetření, kdy mi i jiný odborník řekl, že pokud bych chtěla otěhotnět bez IVF, tak se mi to nepodaří. Psychicky jsem na tom taky ne vždy byla nejlépe. Pro ženu, která si ve svém životě ze všeho nejvíc přeje mít miminko a nedaří se to, je to velmi bolestivé.

Ale nevzdávám se, na jaře mě čeká poslední pokus a věřím, že se svého vysněného miminka dočkám.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
586
18.2.21 13:41

Moc dobře vím čím si procházíte. I já jsem si kdysi vysílá že do 25 let bude první dítko a do 30 druhé. Bohužel na to první jsme čekali skoro sedm let než jsme se dočkali. Pomohla nám až změna centra kde se to pak povedlo na první dobrou. Ale ta beznaděj když se nedaří první, druhý ani pátý pokus je šílená, ta psychika dostává pořádně na prdel.
Držím Vám palce, pěsti vše co jde aby k Vám miminko co nejdříve přišlo :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1831
18.2.21 15:27

Nevzdávej se! To samé bylo řečeno i mě, že přirozeně neotěhotním a hádej, co? Teď mi spí doma 7 měsíční princezna, která prisla naprosto nečekaně a voala přirozeně. Vím jak se cítíš, čekali jsme na ní 9 let. Vyjde to, uvidíš a určitě se dočkáš!

 • Zmínit
 • Nahlásit
2841
18.2.21 16:49

Ahoj, moc mě mrzí tvoje trápení, věřím že další pokus bude úspěšný. Budu držet palce aby vše klaplo a ty se dočkala vytouženého miminka. :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
335
18.2.21 17:43

Určitě to musí být pro ženu moc těžké, ale nevzdávej to!! Ver tomu, i kdyby ti všichni kolem říkali opak a určitě se svého miminka dockas, a možná ne jen jednoho. Držím palce ať to vyjde!

 • Zmínit
 • Nahlásit
553
19.2.21 09:08

Moc dobře vím, čím si procházíte. Je to náročné a únavné, obzvlášť když se dlouhodobě nedaří, ale určitě stojí za to neztrácet víru a naději :hug:
Mám za sebou šest neúspěšných pokusů umělého oplodnění a diagnózu, že přirozeně je to nemožné. Nakonec jsem otěhotněla přirozeně a v září se nám narodil zdravý chlapeček :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
47
19.2.21 19:49

Děkuji

Všem z celého srdce děkuji za krásné, optimistické komentáře. Hodně mi pomáhá, když si mohu přečíst, že mám naději a že stále mohu věřit ve splnění mého největšího snu :srdce: :srdce: :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1599
20.2.21 20:56

Moc mě mrzí čím jste si prošla a moc moc bych Vám přála ten štastný konec :srdce: :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 00:27

Chápu jak se citite prochazim necim podobnem zatim prvni inf neúspěšně

 • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 15:15

Snažili jsme se o druhé dítě 5 let, asi 10× ivf. A to nepočítám snahu o první dítě. Museli jsme jít do darovanych vajíček… I když to nejde, spousta dalších cest je ještě otevřená…

 • Nahlásit
129
13.3.21 21:12

@EvieK přála bych každé ženě, která čeká na své vytoužené dítě, aby se dočkala v ne moc pozdním věku. Sama čekám už 11. rokem a možná dříve, než dítě se dostaví přechod.. :,(

Příspěvek upraven 14.03.21 v 19:15

 • Zmínit
 • Nahlásit
17444
14.3.21 15:34

Holky, vsem vam moc držím palce :hug: :hug:
Jednou to musí vyjít!!!

 • Zmínit
 • Nahlásit