SNAD RADA PROTI NEPLODNOSTI...

Snažení
  • 31.01.05

Ahojte všechny, do brouzdáte tímto tématem. Chtěla bych se s Váma podělit a můj příběh, a dát radu, která stojí za zvážení... takže: hned po svatbě jsme chtěli miminko. A čekali na něj dlouhých 6 let!!!

Čím jsme si prošli, to určitě každá z Vás zná. Různá vyšetření, 3 x omělé oplodnění a nic!!! Prožívala jsem pokaždé šílené zklamání, o trápení nemusím ani psát. A tak jsme si pořídili pejska. Tomu jsme dávali lásku jako dítěti. Ve Zlíně na klinice mi udělali laparo, aby se podívali, jak na tom jsem a kde asi je problém. Zjistili endometriózu. Tu vyléčili, zkusili jsme další umělé, ale nic. No a tak jsem začala chodit na orientální tance!!! Teď dávejte pozor! Já do 4 měsíců otěhotněla!!! A nejen já. Chodily tam se mnou další dvě co měly stejné problémy, ba dokonce jedna měla šílené opakující se cysty, a srůsty a přesto se to povedlo. O doktoři říkali, že toto byl určitě ten pravý podmět. Zkuste si něco o orientálních tancích přečíst, a uvidíte, že se dočtete o tom, že posílí ženské orgány, uvolňuje cesty a hlavně osvobozuje mysl, což je DOST důležité. Tak co vy na to?! Aspoň za zkoušku by to stálo, né? Kdybych to neměla vyzkoušené, tak teď nebudu psát to, že jsem nejen otěhotněla, ale bez problému donosila a porodilu nádhernou a zdravou dceru, která má teď 5 měsíců a já nepřestávám věřit v sílu orientu a hlavně tancovat. Připojuju i mejlík pro ty, co si toto přečtou a budou chtít dodat optimismus!!! Držím mooooc palečky. sumatra@atlas.cz

Váš příspěvek
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 31.01.05 17:09

Ahojky neznámá, nejspíš dle emila Sumatro :-),

tak to já bych musela na orientální tance poslat manžela, protože u nás je ten problém na jeho straně. Takže bohužel, bych si tím nepomohla.

Je skvělé, že vám to pomohlo a doufám, že i svým deníčkem pomůžeš spoustě dalších snažilek :-)

Měj se krásně,
Lostris (od Maru)

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 31.01.05 22:33

AHojky Sumatro, na břišní tance chodím od září a musím ti dát za pravdu, že se tam člověk báječně odreaguje a na alespoň na chvíli zapomene na své trápeníčko.
Miminko si k nám sice ještě cestičku nenašlo, ale máme problém u manžílka, takže by musel začít tančit taky. I když už to zkoušel a musím říct, že takhle teda pánví nevrtím ani já :-DDD
Přeji vaší rodince moc štěstíčka Maru

Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 01.02.05 08:50

Ahoj Sumatro,
jsem ráda, že ti břišní tance pomohly k miminku. Já na ně chodím už druhý rok a k tomu nejdůležitějšímu mi zatím nepomohly. Mám endometriozu, alergii na spermie a jeste ke vsemu mi nereagují vaječníky na stimulaci (jsem po dvou IVF, chystám se na třetí). Ale jsou stejne skvělé na zmírnění bolesti zad a bolesti při menstruaci. Určitě to není špatné cvičení ať už člověk chce otěhotnět nebo ne (tady asi víc lidí jo). Tak přeju hodně štestí!
Bohunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.02.05 16:46

Ahoj Sumatro,
do břišních tanců jsem začala chodit nedávno - jednak mě to dost lákalo a jednak jsem také slyšela o vlivu tohoto tance na otěhotnění.
O miminko se sice ještě pár měsíců snažit nebudeme, ale přesto mu aspoň připravím co nejlepší pelíšek :).
Jen jsem se Tě chtěla zeptat, zda je normální, že mě po tanci bolí kyčle (kyčelní klouby)? Včera jsem byla teprve na třetí hodině, lektroka mě neopravovala, že bych dělala něco špatně, tak nevím… Nebo že by si tělo teprve mělo zvyknout na takové pohyby?
Díky za radu a všem přeji brzy mimíska v bříšku!
 Jája

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.05 14:32

Ahoj Jájo,
ze začátku, než si tělo a hlavně naše „staré“ kosti a klouby zvyknou, to bude oříšek. Taky mě to bolelo, a hlavně ty kyčle, odcházela jsem z hodiny sice super odpočatá, naladěná a uvolněná, ale kyčle bolely jak starou babu. Neboj, po pár hodinách si tělo na to zvykne! Hlavně tanči co nejvíc uvolněná a nezapomeň dýchat do břícha. Dost podstatné. Měj se krásně a přeji snadnou cestu k miminečku.
 Alča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.05 14:37

Ahoj Bohunko,
s tou endometriozou by to asi neklaplo, protože to je vlastně obrana těla proti otěhotnění… Když víš, že ji máš, proč ti s tím něco neudělají?! Já byla na Laparo, kde mi ji zjistili, ložiska vypálili no a pak jsem začala tančit. Do toho ještě jedna stimulace, ale ta byla marná. Pomohly ty tance. Alergie se taky nějak léčí, hlavně neklesej na mysli. Jestli si budeš číst odpověď ode mě, tak mi napiš, co ti s tou end. dělaj a s tou alergii. Zkusilas cvičení dle pí. Mojžíšové…?! Taky prý dobrý. Měj se krásně a držím palce.
 Alča

Vložit nový komentář