Snažení č. 1

Tento deníček píši po vypsání se, o našem ztraceném andílkovi. Je to rok a půl a začínáme znovu. :)

*

Bylo 1. srpna, když jsme se s manželem rozhodli, že si přestaneme dávat pozor. Jasně, předtím to nebyla 100% ochrana, ale nechtěla jsem HA a kondom samozřejmě doma máme, ale zase jsme si řekli, že když by se stalo, tak by bylo. Šlo spíš o moji psychiku, to pomyšlení, že bych měla být těhotná. Okamžitě mě šli slzí do očí, a to i přes to, že je to už rok a půl od zamlklého těhotenství.

Plodné dny poznám. Od ZT poznám, když mám plodné dny, ty bolesti jsou nepřehlédnutelné a zároveň to mám potvrzené od lékařky, takže to beru jako malé plus. Ale neznamená to, že „skáčeme jak tělo píská.“

První měsíc za námi, jsem teď 4DC, takže začínáme druhý měsíc. Nicméně proč tento deníček píši… Víte, já jsem tak nějak klidná, co se miminka týče. Přeji si ho a moc, ale snažíme se druhý měsíc a to je sakra málo. :) Ale můj manžel?

Bylo asi 16. srpna ráno. Předchozí den jsme se vrátily z dovolené. Snídáme a manžel na mě: „Lásko? Budu potřebovat nové trenky, nějaké volné.“ Říkám mu, že to je to nejmenší. Přeci jenom proč ne, že ano.

O pár hodin později má notebook na klíně a zavolá na mě: „Zlato, máme nějaký polštář navíc?“ Donesla jsem mu polštář, koukám, co s ním dělá, a on si ho dává mezi svůj klín a notebook. Už mě to je divné…

Navečer mi můj drahý manžel řekne, zda najedeme zase na lowcarb stravu. To jsem řekla dost. Co se jako děje???

Víte, mám úžasného manžela. Když se mi svěřil, co se děje a proč ty malé změny, byla jsem pobavena a zároveň dojatá… a dovedlo mě to k zamyšlení.

Všeobecně těhotenství se řeší převážně mezi ženami. Samý článek o tom, jak stres udělá v ženě paseku, nebo provařená fráze „Nesmíš to mít v hlavě.“, ale skoro nikde se nedočtete, co to udělá s chlapem. A to jen proto, že muži jakožto zástupci silnějšího pohlaví (dejme tomu) o tom nemluví.. Ale proč o tom nemluvíme my?

Můj muž „to má v hlavě“ a já jako jeho žena s ním o tom z taktních důvodů prozatím nemluvím, ale neznamená to, že to nechám být. Začínáme druhý měsíc a já se pokusím manžela „hodit do pohody“.

Že je to deníček o ničem? Ano, možná ano, ale zkusme se zamyslet nad tím, že vše není o nás a naši psychice, ale že tento problém může být i u našich poloviček a upřímně ruku na srdce, napadlo vás nad tím někdy chviličku uvažovat i ze strany muže? Nebo berete muže jako oporu, aby aspoň jeden z vás byl tzv. v pohodě? Byť na oko… Nepočítaje totálních flegmatiků… i když jde to v tomto případě?

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
25.8.18 09:02

teď moc nechápu… jsou chlapi, který nedostaneš na spermio, jsou chlapi, kterým přineseš Selzink a oni ho berou a přestanou kouřit a pak i chlapi, který si do googlu zadali : nedaří se nám otěhotnět a dodrží pár zásad :nevim: Kde v tom hraje roli žena? A co by z toho měla usuzovat podle tebe? Nebo to píšeš, že se bojíš, protože „když se na to myslí“,tak to nejde? Podle mě je to přirozené od obou, prodělali jsme ZT, SP nebo se nedaří. Kouknu na NET, dodržím pár dobrých rad, mám dobrý pocit, že něco dělám, psychika se zlepší… Samozřejmě, že s délkou snažení jde do kelu všechno. Takže manžel je zcela v pohodě a ty naopak přidej listovku a oba třeba časem gynex :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
25.8.18 10:22

Bavila jsem se o tom s partnerem, ale jak píšeš oni jsou ty silní a málokdo přizná svoji slabost. Musím zatukat, že jsem otěhotněla tarka na poprvé, ale partner to nezvladal. Začal se obávat zda nás uživí, aby se mu něco nestalo, ( má dost náročnou a i rizikovou práci a dle mě jsou tyto práce dost málo placené,nejen dle mě ale dle i ostatních.)
No a tak nějak se to vše skloubilo a upadl do depresích :( naštěstí se měsíc před narozením dal do kupy a jsem šťastná rodinka :srdce:

 • Nahlásit
688
25.8.18 11:07

@Bubla_Bučková Asi jsme se úplně nepochopily. Ja nejsem ve stresu, že nam nejde otěhotnět :) Ale můj manžel ano. Smyslem toho deníčku je, že mě přijde, že se hrozně řeši stres ženy, ale málo kde se dočtete, že to může být i problém opačný, u muže. Nechápu proč je takové „tabu“, protože podle mě to neni ostuda, když i muže to zasáhne… Možná sem zařadila špatně deníček.. Ale zase sem chtěla ukázat že i chlapi můžou být sami iniciativní a pod tlakem, nejen ženy. Mrzí mě, že jsme se nepochopily, možná sem to špatně formulovala :)
@Anonymni právě o tom mluvim.. Veřejne se predevsim píše o stresu ženy, ale co muzi.. Jsem moc ráda, že vam se povedlo a timpadem muž mohl byt co nejdříve v klidu :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.8.18 12:06

@Levixka tak ono obecně o tom tématu se „nikde“ nemluví a druhá věc je, že stále si většina lidí myslí a automaticky předpokládá „chybu“ u ženy :think: :zed: Každopádně moje zkušenost je taková, že můj chlap se do „snažení“ zapojoval a zjišťoval si, takže to beru asi jako běžnou věc. Ten tvůj nutně není ve stresu, jen dodržuje pár dobrých tipů a to je dobre naopak, buď za to ráda, máš muže, co dítě opravdu chce a dělá to i pro tebe :mavam: Přeju ať se brzy zadaří :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
688
25.8.18 13:04

@Bubla_Bučková právě… Tak ja mluvim o mužích v globalu, ja sem ráda že jsou i muzi tací jako je ten váš a můj :)
Měl to být článek na pobavení a zároveň na zamyšlení…
Dekuji. Pěkný den.

 • Nahlásit
 • Zmínit
5651
25.8.18 14:33

Budu potřebovat nove trenky,mame polstar,…?? Mozna to je jen blbe napsane,ale mi prijde,ze tvuj manzel neudela nic sam…ma se zvednout pro polstar,zajit si koupit nove spodni pradlo a udelat ti prehlidku zakoncenou sexem. ;)
At je snazeni krasne a kratke :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
688
25.8.18 17:37

@kve-tinka Ne to je jen blbě napsané ☺️ Mam zlatého a samostatného manžela :srdce: Jen neví kde mam uložené polštáře no :) Trenky si kupuje většinou sám a i si uvaří a vaří i pro mě :) smysl toho deníčku je jiný než jak vyznívá, ale nevadí, moje chyba formulace textu :) snad si ostatní ženy přečtou i konverzaci pod deníkem, aby byl jasný koncept ☺️
Děkuji za reakci :) a děkuji :) Přeji krásný den :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.8.18 22:56

Zažila jsem biochemicka těhotenství, potraty i zt s revizí a manžel mi byl oporou, já byla v pohodě a on taky. Nikdy neřešil nové trenky nebo noťas. A to vím, mám chlapa který nemá problém mluvit o citech i když patří mezi silnější pohlaví.

 • Nahlásit
 • Zmínit
688
26.8.18 04:44

@lachtanice86 Ale tady nejde o nový notebook a trenky sakriš…

Asi sem naivně věřila, že všichni umí číst mezi řádky… Ale každý vidi jen ten povrch.. Nu což už, je to veřejné, tak co čekám ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
688
26.8.18 04:51

Tak jo ženský.. Doufám, že si přečtete i toto…
Smyslem deníčku není pohanit muže jako oporu, ani to, že manžel je nesamostatny a další nesmysli.. Prosím přečtěte si ten text aspoň 2×..
Smyslem je to, že se v globalu na veřejnosti masmediich píše převážně o problematice žen =neplodnost kvůli stresu apod, ale málo o mužích… A tak sem jen chtěla poukázat že i muži nad tim přemýšli, můj manžel nad těmi věcmi co píši, nemluví kvůli tomu jak to zní, jenže sem to nechtěla napsat na plnou pusu, proč… Mysli nad tim, aby správně podpořil tvorbu spermii a proto mě to dovedlo k zamyšlení, zda my ženy uvazujeme někdy nad tím, že muž může být z toho všeho pod mírným tlakem ikdyz o tom nemluví.. Ale tím přeci neříkám, že je to tak všude. Prosím o zamyšlení, nebo přečtení 2× než budu hanit cizího manžela…
Všem děkuji i tak za reakci.

 • Nahlásit
 • Zmínit
26.8.18 07:06

@Levixka tveho manžela jsem nehanila. Ale je to blbě napsáno

Příspěvek upraven 26.08.18 v 07:07

 • Nahlásit
 • Zmínit
688
26.8.18 07:16

@lachtanice86
Ok. Děkuji za reakci. Snad sem to osvetlila v posledním příspěvku. Samozřejmě si příště dám pozor na formulaci textu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3395
26.8.18 09:40

Ano, umím číst mezi řádky a moc se mi tvůj deníček líbí :palec: Těhotenství, porod, kojeni…to vše je spojeno s matcinym tělem, ale na oplodnění se podílejí oba dva stejnou měrou, je fajn, že si to partner studuje. Ať se Vam zadaří v pravou chvíli :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
17701
26.8.18 10:32

Ja myslim, ze tvuj chlap je super vyjimka, vetsinou tohle chlapy vubec nezajima. U nas bylo vse v me rezii, ani pohyby a tak ho moc nebralo. Ale ted deti miluje a to je hlavni :palec:
Ale je fakt faj, ze chce i tvuj manzel neco pro otehotneni udelat. To se vidi malo :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
26.8.18 10:34

Myslím, že v dnešní době už se všechna chyba na ženu nehází, to bývávalo dřív. Každý normální člověk ví, že problémy s početím souvisí s oběma, ne jen s jedním. Je hodně případů, kdy to páru nešlo kolik let, pak se rozešli, našli si nové partnery a bum - bylo to tam napoprvé.
Můj muž to řešil před dvěma roky podobně jako tvůj - pod noťas si začal dávat pevnou podložku, staral se víc o to, ať nemá zapařená varlata (on teda použil jiný výraz :mrgreen: ) apod. A nepřišlo mi, že by to dělal proto, že by byl ve stresu nebo tak… prostě měl jen starost, chtěl udělat maximum a nic nezanedbat. Starostlivý je doteď ve všem, i co se týká syna a mého těhotenství. Je skvělý :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
688
26.8.18 11:03

@Laddmie Mě to právě hrozně mile překvapilo od něj, protože jsem na Proveře bohužel a tak pak jakákoliv snaha od něj je pro mě dokonalá :) Děkuji moc :)
@viky23 Určitě je super, že chlap děti chce a je pak dobrý otec, to je nejdůležitější ☺️☺️ Mě jen ten můj potěšil a chtěla sem to s někým sdílet když v okoli nikdo nevi, že se snažíme :)
@Daenerys91 Právě už ale i to je super, váš z toho třeba nebyl ve stresu, ale mě můj přiznal, že pod tlakem je, že chce udělat maximum, když ja sem na hormonech, tak že i to „málo“ udělaa a pro mě už ani tohle není málo ☺️
Přijde mi úžasný, že se i muži snaží že už není trapný spermiogram, ale berou to většinou tak že to prostě je vyšetření a hotovo, že to není potupa, mě jen přijde, že se o tom stále mluví, je pravda že muž nekoji a nemá pod srdcem 9 měsícu nový život, ale přeci jenom, je toho součástí a nezbytnou součástí :) oc přeji starostliveho manžela :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Pandulka
26.8.18 11:13

@Levixka U nás to mělo 2 fáze. První trvala asi týden a chlap byl přesvědčen, že špatný spermio bude příště lepší (jak ho tím tam krmili) a odmítal se o tom bavit. Celkově dost mlčel, což mě jako ženskou která si o tom musí hned promluvit dost užíralo.
Po týdnu jsem mu přečetla pár článků co s tím dělat. Od té doby si ani jednou nevzal slipy (a to nosil jen je). Koupila jsem mu 8 vitamínů a vždy ráno mu je dám na talířek. Když zapomenu, hned se připomíná, abych mu dala „snídani“. A co jsem hrozně ráda, tak ochotně souhlasí se všemi vyšetřeními (i když mu radši nečtu co ho čeká :mrgreen: ), objednáním se k doktorům a dokonce sám řekl, že udělá pro dítě cokoliv, že klidně půjde i na operaci :srdce:

Příspěvek upraven 26.08.18 v 11:13

 • Nahlásit
688
26.8.18 12:34

@Pandulka To je úžasný!! :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit