Štěstíčko má 16. týdnů

Rodičovství

Ahoj holky, hned ze začátku bych ráda pogratulovala Martině (od Brusinky) k Patrýskovi a popřála jim hodně zdravíčka a štěstí!!!!!! Tak a co my už 16ti týdenní kromě toho že marodíme, tak krásně rosteme. Ve čtvrtek jsme byly na vážení a máme 6 580 g. Celkem slušný výkon přesto, že od pondělka vyzvracela vše co spapala a taky konečně začalo zase fungovat trávení a kakajdíme o sto šest. Sice na Kačkač a její Klárku nemáme, ale my vás doženem holky :o))))

Dívala jsem se do knížečky jak nám ta princezna hezky roste a řekla jsem si, že to sem pisnu pro přehlednost.
Při narození : 3 740 g
6. týden : 5 260 g
10. týden : 5 880 g
15. týden : 6 580 g

A co náš malý marod? Naštěstí můžu říct, že je sobota večer a zdá se, že nemoc konečně polevila. Od pondělí měla hrozně zahleněný nosík, kašel, zvracela a přišla o hlásek, takže místo pláče jen sípe. Dnes už konečně mohla lépe dýchat a dokonce až na ten kašel by člověk neřekl, že byla nemocná. Také dnes poprvé nezvracela, takže snad jsme opravdu na dobré cestě k uzdravení.
Stejně v pondělí nepůjdu na to plánované očkování, ikdyby byla fit, protože organismus je oslaben a raději ještě týden až dva počkám.

Víte co se nám dnes stalo? Chytili jsme cizí signál a v chůvičce se nám ozval pláč cizího dítěte. Dokážete si představit ten šok, když sedíte v obýváku, poklidně se díváte na televizi a najednou se z chůvičky ozve (podle vás nic netušících hlas vašeho 4. měsíčního miminka) : " ma maaaaa maaaaaaa aaaaaaaaa ma maaaaaaaaaaaa, dadyyyyy eeeeee mama!!". Nejdříve by se ve mě krve nedořezal a mozkové závity pracovaly na plné obrátky. Jak to že Daisy mluví :oD???? Jak to že vůbec mluví, vždyť přišla o hlásek :oD ???? Tak letím do ložnice, a ona spokojeně oddychuje, leží si tam jako placka a až v ten moment si uvědomím, co bizárního se nám stalo.....
Bohužel dnes vůbec nechytáme náš signál a pouze to cizí dítě, které zdá se je také nemocné, protože co 10 minut kašle a já slyším tu cizí maminku jak jej utěšuje. Už vím, že je to chlapeček a jmenuje se Harry :o)

Tak by mě zajímalo, komu už se podařilo dposlechnout nás ! Víte někdo, jak daleko se dá signál na chůvičkách pochytit? Už jsem o tom dříve slyšela, taky prý někdy tyto chůvičky zachytí rozhovor lidí na mobilních telefonech........ hmmm, to je nepříjemné, když si představíte, že by vás takto někdo špehoval.

Příští úterý 13. ledna to bude rok ode dne, kdy jsem se díky své nedočkavosti tři dny před očekávanou MS, na svůj svátek dozvěděla, že budu podruhé maminkou. Ach, už zase mě přepadá nostalgie…Letos si na svůj svátek pro změnu nadělím novou pračku :o) Naše věrná Bosch nám vypovídá službu, tak jsme se rozhodli místo do opravy vrazit penízky do nové pračky. Nu ty dvě čárky na těhu testu byly o poznání krásnější dáreček, ale novou pračkou také nepohrdnu, obzvlášť když u nás se pere co druhý den.

Už dávno jsem se vás chtěla zeptat, ale vždy zapomenu : Jaké máte na svém miminku nejoblíbenější místečko?? Ujetá otázka? No hned vysvětlím :o)
Já Daisynku miluju od hlavičky k patě, ale stejně úplně nejvíce mě vždy dostanou její chodidélka. Tak strašně mrňavé palečky a prstíčky a vůbec, celá ta ťapinka je tak rozkošná tím, jak je malinká :oD
No a pokud bych to měla brát v pořadí, tak na druhém místě je její pleška, co se jí udělala vzadu a já jí na to místečko strašně ráda pusinkuju.
A na třetím místě je čelíčko, tam se taky krásně dávají pusiny :o)

Ještě bych se ráda zmínila o vlastní zkušenosti s čajíky pro podporu laktace. Kamarádka mi nechala asi pět různých druhů čajíků, co si dovezla z ČR a zatím ze všech bych řekla nejvíce zabírá MEGAFIT. Také mi nejvíce chutná :o) Momentálně ho piju ráno a večer vždy když začne být Daisy více hladová a pár dnů na to mám o poznání více mlíčka.

To je od nás všecičko. Pozdravujte svoje lumpíky, přidávám fotečku, naší drobinky v 16. týdnech.
Pa
Ed xxx

Váš příspěvek
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 11.01.04 12:34

Ahojky všem!
Ed Daisinka je nádherná! Já jsem stále bez scanneru, takže fotky posílat nemůžu, ale Matýsek stále zdatně drží podobu sedmého trpaslíka od Sněhurky - v čepičce s bambulkou k nerozeznání. Také stále každé dva dny zpíváme naší novou variantu písně Ach synku, synku a pereme. Jinak já také ujíždím na nožíčkách. Jinak už bych brala, aby přišlo jaro, to zimní oblékání je děs a hrůza, už ty kombinézy nemůžu ani vidět. Jinak s Luisem poslední měsíc každý večer poctivě cvičíme (také chtěl shodit pár kilo) a výsledky začínají být vidět, sice jsem se vešla do všeho, ale přece jenom svaly chtěly trénink.Mateo zrovna teď svičí za mnou na dce. Ohledně těch čajů mi také nejvíc vyhovuje Megafyt. No jo, já budu muset končit, náš cvičenec se rozeřval, takže ho jdu zabavit. Čauky,
Jindra + Sofia + Mateo

vajo
Kecalka 272 příspěvků 11.01.04 13:17

Ahoj Ed,

Daisy je opravdu moc úžasné miminko a moc jí to sluší. A jak ti krásně přibýrá. To já ani nevím, kdy se k 6 kg dopracujeme - doufám jen, že to bude dřív než za rok ! Zítra jdeme taky na převážení a tak se jen klepu jestli mé Melice stačí moje mlíčko a zda po něm dostatečně přibýrá.

No musíme se pochlubit prvním úspěchem už jsme vyřadili první oblečky - velikost 46 a 0 M a posunuli jsme se k velikosti 50 - 56. Nohavičky jsou nám ještě trochu delší, ale ponožky to spraví a jinak to sedí akorát O:)))). To vy jste nejspíš tuto velikost rovnou přeskočili O:)))).

Jinak se musím přiznat, že i když k tobě moc nepřispívám, tvůj deníček si nikdy nenechám ujít. Tak jak jsem byla napjatá než se Daisy narodila, tak ted sleduju jak ti roste. Snad se mi podaří od brachy vyloudit kameru a nofotit taky toho našeho drobka abych se mohla taky pochubit.

Mějte se poc krásně

Eva + Melika (vajo od Brusinky)

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 11.01.04 15:03

Ahojky Ed!
Docela mě pobavil Tvůj překlep…Daisy už má 160 týdnů:o))))))))­)))))))))))))))))))))))).
Jinak je to moc hezká holčička,řekla bych,že celá maminka,že?Je to pěkný cvalda,je vidět,že jí mlíčko od maminky chutná.
Daisynce přeju,ať už ji konečně netrápí rýma,ta už se jí potvora nazlobila,co?
Mějte se hezky,ahoj Hanka a Klárka od Šulánka a Veroniky(a letos už snad zase snažilka a poté těhulka:o))))))))­)))

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 11.01.04 15:35

Ahoj Hanko,

nejsi jediná, koho ten překlep pobavil :o) Koukám na to z rána jako jelen a šotek asi zapracoval, protože v mém mailíku to bylo napsáno správně, asi si vedení řeklo, že tomu mému miminku přidají týdny, že na těch 16 nevypadá :o)
Už jsem šéfovic psala oznámení o chybě, ale Šárka prý má zlomené rameno :-O a malá Verunka stůně, tak mají asi jiné starosti. Brzy se uzdravte holky!!

Mlíčko nám zatím opravdu jede, což jsem moc ráda, přece jen příkrmy jsou práce na víc a po pravdě se celkem bojím, jak budu mít čas krmit třeba obě najednou, když Polinka se zase až tak úplně sama nenají. Ona se sice sama krmí, ale takovým stylem, že si nacpe vše co je na talíři do pusiny a s plnou pusou mi řekne : „all gone“ nebo taky „hotovo“ a nemusím snad ani říkat, že to většinou končí zvracením, když se celé to sousto snaží spolknout… Takže dohled potřebuje.

Rýma zdá se je na ústupu, takže je Daisy o 100% lépe. Troufám si říct, že snad je skoro zase zdravá.

Tak vy se letos začínáte opravdu snažit? To je skvělé. Moc držím pěstičky a raději nebudu vyzvídat kdy začínáte, protože bych se tě potom pořád vyptávala, jestli už :o)
Raději si počkám, až mi sem napíšeš zprávičku, že JO a že Klárka bude mít tehdy a tehdy sourozenečka !! Hodně štěstí !

Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 11.01.04 15:40

děkuju za pochvalu Daisynky, ihned vyřídím :o)
Už se na toho tvého trpaslíčka těším, tak snad brzy nějaké ty fotečky přiodíš!!!!

Ani nevíš jak já se také těším na léto. Nějak mi ta zima začíná lézt na mozek. Je pořád tma a tady neustále prší. Nebo ráno svítí sluníčko, tak holky vypravím, což nám trvá někdy i hodinu a déle a než teda vytáhneme paty z domu, tak se zatáhne a spustí se taková plískanice, že si raději ani netroufnu překročit práh :o/

Jsi skvělá, že máš výdrž cvičit. Já momentálně cvičím jen ty břišní cviky na stáhnutí břišních svalů. Ve středu příští týden jdu na další kontrolu, tak snad se to trochu stáhlo.
Do svého před těhu oblečení se mmch stále nevlezu :o/


Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 11.01.04 15:51

Ahoj holky!!

Děkuju za hezký komentář. Neboj se nic, že by jste se na těch 6 kg také nedopracovaly - vždyť byla Melika při narození malinká, tak to jen bude trošku déle trvat.
Jestli je spokojená a nepláče ti mezi kojením a taky spí v noci déle než 3 hodiny, tak se jí určitě dostává dostatek. Ikdyž vlastně u menších miminek je prý normální jíst častěji i po hodině, protože mají malinký žaludek a tak to co spapají zase rychle stráví…

Myslíš, že máš málo mlíčka?

No a podle toho jak už jste poskočily na velikost 50 - 56 je vidět, že roste krásně, takže mi dej zítra vědět, co říkala doktorka.

A definitivně loudit po bráchovi foťák musíš, strašně moc ráda bych tu vaši malinkou princeznu viděla!!!

Opatruj se
Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.04 23:03

Ahoj Ed,
Daisinka je už teda veliká! Já se každý den při pohledu na ty svoje dvě holky úplně zděsím, jak ten čas šíleně letí! Nedávno jsem měla v náručí miminko Elinku a najednou už tady druhá Sofinka leze! Je to hrůza, bez dětí jsem si ten neúprosný čas tolik neudědomovala.
Děkuji za krásný email, dlouho jsem v deníčku ani na emiminu nebyla, protože mám doma fakt šílený počítač, skoro celý prosinec jsem ho měla pořád zavirovaný a manžel laptop nenosí domů každý den. Taky jsem měla obě holky pořád doma ( napřed nemoci, pak operace), takže jsem byla večer fakt mrtvá.
Také Vám přejeme do roku 2004 hlavně zdravíčko, hodně štěstíška, pohody a lásky. Ptala ses na vánoce, my je doma moc neslavíme, holky dostaly dárky spíš u babiček. My si nadělujeme dárky na konci února, kdy slavíme Dny štědrosti a nový rok slavíme první jarní den 21.3. - to si taky dáváme dárky a byt zdobíme spíše jarně, kytičkama a tak. Souvisí to s tím, že vyznáváme víru Bahá´í. Ve Velké Británii je také docela velké Bahá´í společenství, v ČR zatím spíš menší. Naše děti to mají docela dobrý, protože dostávají dárky jak na vánoce, tak na Bahá´í svátky.
S dietou ti držím palce. U dělené stravy je výhoda, že můžeš jíst i večer, ale podle toho, jaký máš den. Takže jsem se v masové dny večer naspávala sýrama a zeleninkou, v rostlinné dny zas ovocem a v létě i zeleninkou. My už v tom jdeme spolu tři kámošky a navzájem se podporujeme, je to super. Už jsem zhubla 12 kilo, samozřejmě , že s návštěva o vánocích se to trochu rozjelo a tak se teď snažím zase „chytit rytmus“, daří se mi to jen částečně, vždycky dva dny dobrý a pak zas dva dny ujíždím. I ten pokles váhy už je teď minimální, ale mám strach, abych to zas do léta nepřibrala. Mám totiž o ž 6kg méně, než jsem otěhotněla a tak si to chci do léta udržet.
Pusinky holčičkám,
pozdrav tobě,
 Darina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.04 10:59

Ahoj holky,
tak se zas po delší době ozývám a dodatečně všechno nejlepší do nového roku ale hlavně zdravíčko…! čtu pravidelně vaše příspěvky, ale bohužel nestíhám abych vám taky něco napsala. Náš Kubík totiž přestal přes den úplně spát, a vyžaduje pozornost…chce si jen hrát a jíst, takže v 21h padám mrtvá do postele:)..Nechápu po kom má takovou výdrž:)..Momentálně běháme po doktorech, protože se naší doktorce nelíbí barva pleti (je prý bledý-ale vzhledem k tomu že je blonďáček, není to prý nic neobvyklýho:)…a pořád bojujem s váhou…mlíka mám dost, Kubík dost pije, ale místo do hmostnosti nám to jde do výšky (nějakých 64cm v 15.týdnu)..tak doktorka radila přikrmovat vlastním mlíkem..jo zkoušeli jsme, ale jen jsem po nakojení vzala stříkačku a stříkla párkrát do pusinky, tak to co jsem mu stříkla, tak to vyzvracel..tak nevím, mě připadá spokojenej a usměvavej (fotky jsou v galerii)..je to takový naše sluníčko:)…jen kdyby chtělo papat z lahve.To vám fakt závidím, protože on raději nebude jíst, než aby si lokl z láhve (když je maminka třeba na nákupu)…takže já jsem k němu docela uvázaná..Teď mi někdo poradil, ať si zkusím koupit lahvičku z Avantu, tak jsem zvědavá, jak dopadne ta..:)Modlím se, ať si ji vezme, neboť máme na březen koupené lístky na Bídníky a s takovou bych je musela prodat:(…nemáte někdo s tou lahvičkou zkušenosti?

Zdraví
MarťulaR-2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.04 12:07

Ahoj holky! Tak Terině (* 1.10. 2003) od známé se včera vyklubal zub. A to mi sestra v poradně tvrdila, že by to byla vyjímka. Nás to čeká každou chvíli.
Naše váhy: * 3.750
6 týden 5.150
10 5.900
15 6.700
Taky pěkně kynem. Ale ted nás trápí zuby. Naštěstí v noci Simona spí dobře, většinou tak jednou kojím. Já ji nejraději pusinkuji na hlavě. Ona když ji zvedám za ruce, tak jde rovnou do stoje a to od 6 týdnů. Vydrží celkem dlouho a vůbec se neunaví. Chůvičky jsme nikdy nepotřebovali, bydlíme v rod. domě, ale obě děti mají tak silné hlasivky, že to bylo zbytečné. Ale musí to být šok, slyšet cizí lidi. Ze začátku s Michalem jsme měli interní telefon, jenže on byl slyšet šíleně i v okruhu kolem baráku. Ty to Ed využiješ, budeš mít další děti. Daisy vypadá jak naše Sisi, taky tam posléze hodím foto. Až příjde manžel. Já to sama neumím. Už mě zas ohryzává, má to v puse dost tvrdé, určitě už to dlouho nebude trvat a budou zuby venku. Renča

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 12.01.04 12:44

Já lahvičku Avent mám a je pravda, že je jediná, ze které se Mateo napije (odstříkané mléko, než by zkusil čaj nebo šťávičky, které už má dovolené, to snad radši umře žízní). Sice nejásá, ale aspoň se netrápí hlady. Sofinka ta se vrhala na cokoli z čeho něco teklo, kombinovala láhvičky s džusíkama a čajem s kojením, ale Mateo ne, ten prostě nic jiného než mléko neuznává. Zatím začínám mít pocit, že ho budu kojit snad ještě na základce. I když ze lžičky si ten džus veme (teda nadšení se také nekoná, ale spolkne to). Takže myslím, že by ti to s lahvičkou Avent mohlo vyjít.
 Jindra

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 12.01.04 12:46

Ahoj holky,
tak náš Matějíček se konečně směje nahlas. Je u toho strašně legrační, strašně se snaží a občas se mu to nepovede a jen tak zahuláká. V sobotu jsme měli doma párty, pozvala jsem nějaký kamarády a Matěj zase byl vzornej, probudil se až kolem půl druhý ráno, kdy všichni odcházeli (já byla kupodivu děsně čilá), dostal mlíko z lahve a spal do půl šestý. Tak jsem se další noc rozhodla vyzkoušet zase tu lahvičku a po prvnim nočnim kojení, kdy už usnul u prsa a nechtěl pít jsem mu nabídla ještě odstříkaný mlíko z lahvičky, vypil ještě 40 ml a proudil se až za 4 hodiny (od novýho roku mě budil po 2). Takže se asi fakt budil hlady, no zkusim to takhle praktikovat dál.

Ed, Daisy je krásná holčička, má bradičku jak ty holčičky na obrázkách od Heleny Zmatlíkový. Já tomu říkám zmatlíkovská brada. Má ji i moje neteř. s těma chůvičkama jsem o tom slyšela, proto jsme si koupili 4kanálovou, aby byl větší výběr. Bydlíme v paneláku, kde pár dětí je a šance že někdo bude mít philips je velká, neb jsou to tady ty nejpprodávanější. Ta naše má dosah ař 300 m, ale prý jen na volném prostoru. Ještě jsme to nezkoušeli. Pusinky nejraději dávám na chodidla (dokud to jde :-)) a taky na plešku, kterou má ale matěj na straně hlavičky. Je to tam takový hebounký :-))

Marťulo, s tou lahvičkou zkušenost mám - náš chlapeček o ní nechtěl ani slyšet. Sice má dobře vytvarovanej dudík, ale myslím, že dělají jen silikonový a ten byl na matěje moc tvrdej. Co já toho vyzkoušela…A pak zabral až takovej taky trochu anatomicky tvarovanej, placatej a hlavně kaučukovej dudlik. Ale avent jsem si schovala, až bude Matěj starší a zkušenější popíječ z lahve. Já s tím ze začátku bojovala a dneska slavíme úspěchy :-)

Renčo, to jsem tedy vědavá jak to u vás bude s těma zubama, dej hned vědět.

Tak ahojtě
Martina

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 12.01.04 16:15

ED ty bydlíš v Londýně nebo mimo. V červnu bych měla doprovázet manžela na kongres, který je někde poblíž Londýna, byla bych moc ráda, kdybys mi mohla poradit, kam se tak vydat za něčím zajímavým, kde nakupovat atp. Budeme tam asi týden. Samozřejmě obě šelmičky pojedou také.
 Jindra

vajo
Kecalka 272 příspěvků 12.01.04 18:42

Ahoj Ed,

moje obavy byly plané - HURÁ !! Za 10 dní Melika přibrala 300g takže máme krásných 2.9 kg a už jsme dnes byly venku. Další kontrola až za měsíc. Jen nás trápí dost prdíky, ale jak to tady čtu tak skoro všechny, takže si ani nebudu stěžovat.

Jinak foták dostanu kolem 20.1. a slibuji, že pošlu fotečku.

Jinak pozdravuj obě svoje princezničky a děkuji za podporu.

Eva

aduna
Povídálka 37 příspěvků 12.01.04 22:02

Ahoj holčiny,

omlouvám se, moc času není, tak jen v rychlosti, ale čtu úplně všechno a závidím Vám ta krásná a hodná :) miminka!!

EditkoMy máme dvě nejoblíbenější mazlící místečka - samozřejmě šlapenky (těm od narození říkáme nanynky, a budulín je rád k mazelní nabízí) a potom podbradeček - to měl taky jako malinkatý moc rád a zakláněl hlavičku a natáčel ji, aby si rozkoší užil…:). Ale většinou mazlení přerůstá v šílenství, kdy neumíme přestat a nakonec se všichni tři válíme po zemi a smějeme se a někteří z nás jsou oslintaní… S chůvičkou Philips mám taky jednu odposlouchávací zkušenost. Stalo se to loni na Silvestra, kdy na mě promluvil CIZÍ chlap - málem jsem spadla ze židle a srdíčko mi bouchalo tak, že to muselo být slyšet i na druhé straně. Řekl jenom „haló, jak se máte?“ a nám až později došlo, že to byl nový rok a přišel se představit :D. A i já jsem párkrát utíkala k plačícímu dítěti, které ale nespinkalo v naší ložnici…

Pěkný leden a štestíčka ať rostou

Aduna

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 13.01.04 10:20

Milá Ed,
přeju Ti všechno nejlepší k dnešnímu svátku, aspoň podle našeho kalendáře mají dneska Edity bouchat šampáňo !!! S novým rokem se v duchu vracím k tvým prvním deníčkům a je to teda už rok co na miminu fakt „visím“ nejen že občas nakukuju. Fotka Daisyniky je úžasná, já myslím, že jsou si obě holčičky tím kukučem podobné ..? Akorát jsem koukala že Tvoje stránky na rodině už nejsou veřejné.
Hezkou oslavu a hodně zdraví Ti přeje
Claudie
(předsnažilka, ale to se snad v tomhle roce změní :-) )

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 13.01.04 14:34

Milá Ed!
Posíláme Ti letecké přání všeho nej k Tvému dnešnímu svátku.
Ať Ti holky i Guz dělají jen radost. Živijó,živijó,ži­vijó,.....
Hanka a Klárka z LA

aduna
Povídálka 37 příspěvků 13.01.04 20:56

Ediko,

ještě jednou vše nej k svátku - a myslím si, že Daisynka by jej mohla slavit společně s Tebou, aby se to nepletlo…:D

Blanko - včera bylo trošku přebabováno, chtěla jsem si tě stáhnout jinam, ale utekla jsi mi :). Tak třeba příště

Jindro - vítej do klubu věčněkojících…!! Musíme vyšpiónit, jestli jsou někde ve školním řádu přestávky na kojení (když to v zákoníku práce je, tak proč nee:))?

Páá

Aduna

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 13.01.04 20:59

Ed, všechno nejlepší k svátku, pěkně oslavuj a hezky si to užij.
Jindra + šelmičky

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 13.01.04 23:07

Ed,

přejeme ti vše nejlepší k svátku, hodně radosti z dětí a jen samou lásku

Simunka+Matyá­šek+Tobiášek+Kris­týnka

Daisynka je miláček, má nádhernej kukuč.

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 14.01.04 01:43

Ahojky!!!

Všem moc a moc a moc a moc děkuju za přání k svátku. Jste tááááák moc hodné, že jste si vzpomněly!!! Děkuju!!!!!!

Teď tu vedle mě bzučí můj dáreček k svátku - nová pračka a že jí to jde :o)
Ta první nás stála 2× tolik a houby vydržela, tak snad tato nová vydrží alespoň těch 5 let !

Holky průser - dnes jsme se snažili dát malé flašku s formulí a ona to nechtěla… průser proto, že nemám dost mlíčka na odstříkání a mám tak akorát na nakojení, takže jestli budu chtít někam zase na večeři, tak nevím, čím to naše mládě táta nakrmí.
Zkusila jsem koupit tři různé značky mléka - už udělané, v takových krabičkách, jako jsou fruka - a dumlala to skoro 15 minut, jazýčkem to vystrkovala ven, když se jí náhodou podařilo spolknout kapku,tak vykulila oči a zašklebila se jako Rákosníček a nechtěla si vzít a ne a ne a ne :o)
Ono se mi to směje (pravda, v duchu jsem si říkala, holka moje šikovná, pozná kdo je máma a ví co je „dobrota“ v podobě mateřského mlíčka, ale na druhou stranu to znamená, že jsem uvázáná doma dokud nenastříkám alespoň dost na to, aby mi tu v době mé nepřítomnosti neumřela hladem). Či já vím, jestli to nebude prostě chuť toho mlíka, když jí dával manžel mé odstříkané, tak to vypila prý málem i s lahví…
Má někdo nějakou radu? Uvítám ! Sem s ní.
Mám zkusit doma připravit formuli z prášku, místo té už dělané, mají totiž zcela jinou chuť … ale zase co pak doma s plechovkou sušeného mléka…? Jsem z toho jelen. Ne vlastně srna :o)

Vajo - Evi to je senzace!!! Gratuluju, tak vidíš mamino, strachovala jsi se zbytečně!!! Za chvilinku budeš psát holky pomoc, to moje dítě už neunesu, snad mě sní i s trakařem :o)))
Jak se líbilo Melice na první procházce???

MarťulkoR-2 - viz můj příspěvek výše, asi ti moc neporadím. My používáme právě láhve od Aventu a doteď si nestěžovala, snad je to tím mlíkem, že to dnes odmítla, ale mě připadlo, jako by vážně nevěděla jak z láhve už sát… Takže snad opravdu zkusit jen různé druhy dudlíků a jiných materiálů, dokud se mu nějaký nezalíbí. Výběr je ohromný! Pokud ho ovšem přemluvíte na flašky od Aventu, moc ráda ti zašlu snad 10 dudlíků, některé zcela nepoužité, co tu mám, protože jich mám tady opravdu šílenou zásobu a k ničemu :o) Jsou podle různého věku, takže pro malá mimi do 3 měsíců, pak 3 - 6 měsíců a dále.
Koukala jsem na fotečky, no co jiného dodat, než že fantastické - Kubíček jse nádherný a jak roste!!! To je tak úžasné, jak se ty děti změní během pouhých několika měsíců. Vůbec mi nepřipadne bledý, tak věřím, že je naprosto v pořádku !

Darino - děkuju za vzkaz ! Jsem ráda, že jste v pořádku.
Copak je víra Bahá´í ? Jestli teda neva, že se ptám, já jsem nevěřící a moc se v těch vírách nevyznám. Vaše oslavy jarního dne a dnů štědrosti zní úžasně.

Díky za držení palečků ohledně diety, ale na tebe teda nemám a asi mít nebudu. Já to prostě nevydržím ani kdybych se měla rozkrájet. Navíc mužíček mi pořád něco nosí z práce, protože nemám moc času si vařit a tak o nějaké dělené stravě nemůže být řeč :o(
No až se oteplí, hurá ven s kolem a věřím, že to potom půjde.

Renčo - no „tloustnete“ ukázkově,jen tak dál ! Koukám, že asi vážně razíte zoubky, tak ať to malou hlavně moc netrápí a nebolí!!!

Marti V - gratulujeme k řehocení se nahlas ! Je to krásné že jo??
Hi hi, smála jsem se u srovnání bradičky Daisy s malůvkama H. Zmatlíkové - to sedí :o) Od té doby jí přezdívám "moje zmatlinka " :o)))

Jindřiško - já bydlím trochu na jih od Londýna, poblíž města Guildford. Já ti asi moc neporadím, coje tu zajímavého, v Londýně jsem byla akorát v ZOO a nikde jinde he he. Nejsem typický turista.
Záleží kde a jak dlouho tu budete. Na nákupy je samozřejmě nejlepší Londýn a v obchodech jsme zatím také vždy při našich výletech do hlavního města Anglie skončili :o)
V Londýně je toho na okoukání spousta, Londýnské oko, muzeum madam Tuso (vidíš, určitě to píšu špatně, ani nevím jak to vlastně je …), jízda dvouposchoďovým červeným autobuskem.
V okolí už zase až tolik památek jako třeba v ČR není, ale za podívanou stojí Winsdor. Mrkni na tento odkaz : http://www.thamesweb.co.uk
A taky třeba můžeš navštívit nás :o) A ještě vás k tomu pohostíme !!

Claudie - pokud se chceš nadále chodit dívat na fotečky, tak si zažádej o přátelství a ráda ti to potvrdím. Musela jsem to uzamknout kvůli nechutným mailům týkajících se našeho alba.

Adunko - děkuju :o)

Mám zítra po týdnu kontrolu břišních svalů zda jsem cvičila poctivě :o) No cvičila, ikdyž párkrát jsem ráno zapomněla, tak snad se to trošku zlepšilo, jinak dostanu sprda :o)
Beru sebou obě holky, to bude zase něco pro Polinku, ona nemocnice z nějakého důvodu ráda - asi se jí líbí ty dlouhé široké chodby, krásně se tam utíká a taky vždy vyfasuje z obchůdku v hale heliový balonek, tak proto :o)

Pááádííííím spááááát
Mějte se krásně
Ed

Kimmy
Kecalka 158 příspěvků 14.01.04 08:15

Ahoj Ed,

jestli Ti muzu radit, tak zkus odstrikavat pred kojenim z jednoho prsu - ne z toho, ze ktereho zacinas krmit. Z plnejsiho jde odstrikavani snadneji a detatko si mlicko umi vytahnout lip nez odsavacka…

Co se tyce chuti - zkousela jsi smichat trochu odstrikaneho mlika s formuli?

Doufam, ze Ti to pomuze - hodne zdaru!

emcaca
Povídálka 43 příspěvků 14.01.04 11:42

Ahoj holky!

Tak se zas hlásíme s naším mamánkem (vysvětlím) a napřed chceme popřát Editě všechno nejlepší k svátku!

Co se týče váhy, jukla jsem taky do záznamů a tady to je:

při narození vážila Týnka 3450g
6. týden: 4270g
10. týden: 5320g
15. týden: 6190g, z čehož plyne, že miminko hezky kyne. A mamka je mizerná básnířka ;-).

Tak tento komentář jsem rozepsala včera a pak jsem ho nějak nestihla dokončit a dnes ráno tu na mě vyskočil! Měla jsem včera depku z toho, jak jsem tlustá a ošklivá a neschopná a nepříliš inteligentní a bordelářka… a tak. Znáte to taky? Tak už se mi ani nechtělo moc psát. Ale dnes jsem se vyspala dorůžova a můžu v klidu pokračovat.

Mazlící místečka máme taky po celým tělíčku, malé se hrozně líbí, když jí „jím“ nejrůznější části těla a já bych ji opravdu někdy sežrala. Že se tak doposud nestalo, za to vděčí naše holčička jen a jen obavě maminky, aby nepřibrala ještě víc ;-))) Ale šlapičky jsou moc přitažlivý a ještě mám moc ráda dávat jí pusy na její heboučkou hlavičku, hlavně za ouško a dozadu na krček. Taky k ní furt ňuchám a mám myslím štěstí, že to naše děcko je celkem mazel, jinak bych mohla mít problém držet se zpátky!

Ed, jsem moc ráda, že už jste zdravý, Daisynka na fotce rozhodně nemocně nevypadá a je opravdu čím dál hezčí!! Musíme taky pochopitelně pochválit i ostatní mimoušky, Simunčini tři rarášci jsou taky k sežrání (fotka osmitýdenního Matyáška mě dostala - on má tak krásné naducané tvářičky!) a Kubíček od MarťulyR má krááásné vlásky ( co bych za to dala, těšila jsem se, jak budu malé česat vodotrysky a jí ty hustý vlásky všechny vypadaly a teď jí teprve rostou nový :-(( ). Kristýnin favorit na ženicha je Matýsek od LaBouche, ale holky ne že to rozkecáte, svěřila mi to důvěrně při koupání ;-)). No, nevím, já bych se mezi těma všema Matýskama těžko rozhodovala, protože Matýsek od MartiV se umí kráásně smát a teď už i nahlas a Matýsek od Lucky zas má nádherný kukadla a dá se taky očekávat, že bude vzhledem ke svému věku o něco zralejší :-)))). No, jsem na Vás zvědavá na všechny, ale určitě jsem neviděla od Lesiny Adletku, od aduny Péťu, Jindřiško Tvoje šelmičky na těch fotkách taky nejsou moc vidět (je to nějaký rozmazaný) a od Renči Simonku. A taky jsme s Týnou zvědavý na Meliku od Evy - musíme přece vědět, jaká nám roste konkurence, ne?? Tak sem s fotkama, ať se můžem kochat!!!

Jindřiško, jsi frajerka, že cvičíš, já dnes vytahuju aspoň rotoped, abych ty pneumatiky nějak odstranila. Některá z vás (myslím, že Simunka) tu psala, že dostala v porodnici poukázku na stoly, chtěla jsem se zeptat, jestli je možný tam chodit, když kojím. Ne, že by to bylo nějak moc zábavný, ale když jsem hubla do svatebních šatů, tak mi to docela pomohlo. Tak jestli máte nějaký informace, pochopitelně je uvítám!

Sešla jsem se předevčírem na chatu s adunou a bylo to moc fajn (dělala jsem to podruhý v životě a je to celkem zábava), akorát jsem tak pitomá, že jsem nebyla schopná se moc zorientovat a hledala otázky, protože mi nebylo jasný, k čemu se vztahujou odpovědi. Ale příště už to snad bude lepší! Funguje tu ještě to chatování štěstíček???

Holky, musím končit, malá se budí v kočáře, ale zas se ozvu (znáte mě, když začnu psát, tak neznám míru :-)). Zatím ahoj Blanka

p. s. ozvat se stejně musím, abych vám vysvětlila mamánka!

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 14.01.04 14:02

Ahoj holky!
Tak dneska jsem vytáhla Matýska i Sofinku na městský úřad (nebo obvodní, asi ten), šla jsem si žádat o občanku, která mi prošla někdy v prosinci, ale zatím jsem na to neměla čas. Naštěstí šlo všechno rychle, paní úřednice byla milá, culila se na dětičky a za deset minut jsme byli venku. Takže do dvou či do tří týdnů už budu zase „opapírovaná“. Nevím, jestli jsem vám psala, že Luis má teď někdy dostat české občanství, dost se těší hlavně na pas, protože s tím ekvádorským musí žádat o vízum úplně všude. Mateo od očkování nějak hodně přibral, Luis i můj táta ho odhadují tak na šest a půl či více kilo, fakt už má ne dvojitou ale trojitou bradu, taky vytáhnul, takže opět se budou kupovat bodíčka a punčocháčky a dupačky a všechno… jo, jo, Sofince byly čtyři měsíce v červnu, bylo nádherně, takže jsem jí nakoupila několikery šortky a bodíčka s krátkým rukávkem a jezdilo se pěkně nalehko, to byla nádhera. Mně to oblékání na procházky asi zničí.Obleču sebe, aby potom děti nemusely čekat. Potom Sofinku, která trochu horka snáší lépe než Matýsek, navíc si může vyběhnout na lodžii (jsme v přízemí a zamřížování, takže je to v pohodě), než jí doobleču je mi takové vedro, že uvažuji o tom, že omdlím. Potom přijde na řadu Mates. Jen ho nacpu do fusaku a jsem připravená vyrazit, Sofinka vážně praví kakat a jako nikdy se dožaduje nočníku. Dám jí na nočník, Matesa vyvezu na lodžii, aby se nevařil. Znovu obleču Sofinku ( v 7 případech z 10 se žádné kakání nekonalo). Konečně vyjíždíme, to už se ovšem cítím jako po absolvování finské sauny. Při návratu řvou oba, protože mají hlad a je jim horko… Potom ovšem po obědě odpadnou a já mám hodinku na resuscitaci. Ed, jak to děláš ty? Polinka se už strojí sama (Sofinka zvládá kabátek a čepici) nebo je to podobné?
ED: To by bylo fajn, kdybychom se mohly sejít! Holky by si asi rozuměly, no a Matýsek s Daisinkou už budou taky trochu povyrostlí, takže se rovněž můžou kamarádit. Dám ti vědět, kdy a kde přesně budeme.
BLANKA: Neboj, nebýt mého manžela, tak určitě necvičím. Jenomže když vidím jeho, tak mám výčitky a přidám se, potom jsem vždycky jako zmlácená, nevím, kam na ty cviky chodí, ale jsou příšerný. A k těm depkám - ty jsem si už zakázala, protože jenom když vidím ty hory prádla k vyžehlení, tak bych depkovala každý den. Luis teď navrhuje, abych objednala vždycky jednou za deset dnů nebo tak nějak paní na žehlení. Já nejdřív nechtěla nikoho cizího do bytu, ale asi to zkusím, protože se mi nechce kvůli žehlení nestíhat překlady, to mi přijde docela škoda a během dne zase nechci ukrádat čas dětem. Blanko, kolikátého se narodila Týnyka? Myslím, že jsou s naším Matýskem skoro stejně, že?
Tak jsem se nějak rozpovídala, ale Mateo už se vzbudil a dožaduje se položení na podlahu - bude se kutálet. Takže já letím, ahojky všem a mějte se.
Jindra + šelmičky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.04 22:02

Ahoj všichni,

tak jdu jenom na skok, musím šprtat.
Ed, taky přeji všechno nejlepší k svátku. Taky ti musím pochválit Daysinku - fakt na té fotečce nevypadá nemocně - moc jí to sluší. S tím mlíčkem, jak nemůžeš s kamarádkama ti dám radu. Ale nevím, jestli dobrou - tak to dělám já, když jedu na zkoušky :-). Mám sice mlíčka dost, ale malá si nevezme láhev, a to jich mám doma snad dvacet, prostě manžel nemá šanci ji žádným způsobem nakrmit. Prostě jedu do školy (cesta půl hodiny autem, ale musím na to šlápnout) napíšu písemku, sednu do auta a jedu zpět, nakrmím, jedu do školy na výsledky, dozvím se (pokud to dopadlo dobře, že jako písemka jo), že ústní bude za pár hodin takže jedu domů, nakrmím, jedu do školy, jdu na ústní a pak zpět domů. Super! Občas mi manžel vyhoví a jede se mnou, takže pak krmím na parkovišti. Prostě to naše zvíře je jenom na cecík.
Jinak nám roste hezky:
narození 3200g
2. týden 3550g
6. týdnů 5000g
15. týdnů 6800g,
je to pěkná tlusťoška, protože mám ve skříni šest balíků Pampersek č.3 Midi a už jí začínají být těsné, budu muset koupit č.4 Maxi, které moje kamarádka začala používat, když bylo jejímu synovi 13 měsíců.

Já radši frčím ať si to pak nevyčítám až pofrčím od zkoušky.

Mějte se tu hezky a pohlazení mimískům.
Kačkač + Klára (16t+5dní)

emcaca
Povídálka 43 příspěvků 14.01.04 22:04

Ahoj Jindřiško!

Napsala jsem ti dnes odpoledne sáhodlouhou odpověď, nicméně jsem si ji odborně (a odporně) vymazala. Takže teď už budu stručná (já fakt nikdy nevím, kdy přestat:-)).

Týnka se narodila 23. září (btw tři dny po mých třicetinách a zhruba dvě hodiny po začátku podzimu). Byl to strašně hezkej den a moc ráda na něj vzpomínám!

Co se týče vaší oblíbené písničky ach synku, synku, můžu konstatovat, že naše poserka za vaším Matýskem o nic nezaostává a pokaděný oblečky perem nejmíň obden. Zatím si jako prvomamka nedokážu představit jaký to je oblíkat dva prcky a z toho jednoho samostatně uvažujícího a chtějícího kakat ;-)) Takže s Týnou je to celkem OK a máme to hezky zautomatizovaný (vyjma případů, kdy má opravdu VÝJIMEČNĚ!!! dupajdy bez rozpínání v rozkroku a zrudne a zatlačí naostro v okamžiku, kdy je už hezky uložená ve fusaku). Ale jinak mě to zimní oblíkání už taky trochu štve, protože jak je zababušaná, nemůže si v kočárku hrát s rukama a tím pádem když se vzbudí, tak se nudí (já mám rýmy lepší než Jára Cimrman, že???).

Co se týče žehlení a jiných povinností, který nemusíš dělat sama, paní na úklid ti jen a jen vřele doporučuju. Když jsem ještě byla v Praze a bydlela sama, měla jsem jako součást služebního bytu i uklízečku. Ze začátku mi trvalo než jsem si zvykla (jsem v tomhle taky dost konzervativní a už jen když mi mamka uklidila bez mého vědomí v pokojíku, tak jsem to těžce nesla) a uklízela jsem před jejím příchodem, ale pak to byl hrozně příjemný pocit vědět, že když přijdu v určitý den domů, tak mám vycíděnou koupelnu - pak jsem si naopak nemohla zvyknout na to, že mám koupelnu vycíděnou pouze tehdy, když si ji uklidím sama ;-))) A s tím žehlením se to navíc dá domluvit i tak, že odvezeš koš s prádlem a přivezeš si prádlo už vyžehlený, takže nemusíš nikoho cizího domů pouštět. Náhodou si toho važ, že je Luis tak rozumnej a sám ti to navrhuje - Tom má pocit, že by mu někdo cizí v domě vadil. Když jsme ale měli paní uklízečku, tak to nesl statečně, bohužel ona se vracela do práce po mateřské, takže nám s tím švihla a teď nemůžu nikoho sehnat… Já vím, že teď vypadám jako lenora líná, ale já ty domácí práce dělám celkem ráda a teď jsem se v tom přímo vyžívala, ale když mám ještě stihnout udělat něco do práce, tak něco nutně musím ožulit. A rozhodně nechci, aby to byla Týnka! A čisto doma taky mít musíme, hlavně kvůli malé… A já to teď dělám tak, že se jeden den tvářím, že práce neexistuje a druhej den zas nevidím prach na podlaze…Takže jsem rozhodnutá někoho najít.

Ještě mám na tebe dotaz: šelmičky vychováváš bilingvně? A jak to jde? A na které Praze bydlíte? Šjů, já jsem zas zvědavice, viď?

Měj se moc hezky a pozdravuj šelmičky! Blanka s Týnkou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.04 22:05

JO, ještě jsem zapoměla to oblíbené místečko. Chodidýlka jsou sice super, ale moje nejoblíbenější místečko je prdelka. Ale jinak ji doma pusinkujeme od hlavy k patě.

Tak už fakt čau

Kačkač

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.04 23:02

Poukázku na stoly jsem dostala já a chodila jsem tam už po prvém porodu. Koupila jsem si tehdy (je to téměř přesně 3 roky zpět) 10 hodin + 2 zdarma dvakrát. Takže 14 hodin. Kojila jsem tehdy Michala, ale měl 5 měsíců, tak jsme i přikrmovali. Ničemu to nevadilo. Pak jsem začala hubnout, během 5 měsíců 9 kilo. Ale nevím, zda jen z těch stolů. Ty to asi nastartovaly. A Michálek byl nespavec, moc času jsme trávili venku, v 9 měsících jsme začali jezdit na kole, chodili na dětský plav. kurz…No řeknu Ti, že dnes spí víc, než tehdy. Usínal ve 4 ráno a budil se v 9. A přes den tomu spaní taky nedal. Já sice cvičím denně 40 minut, jenže moc žeru (musím napsat pravdu). A taky mám depku, když se ráno zvážím (při příchodu z porodnice jsem měla jen 1.5 kg navíc a ted mám 3.5 kg. A ty Simončiny zuby! Něco bílého se tam klube, ale pořád se to nechce prorazit. A ona ječí a ječí! No děs. Míša ječel pořád, tak jsme to ani nepoznali.(Měl první zub 1.2. 2001 - tedy ona by podle něj měla mít 1.3.) Pokusím se dat tam fotku. Já vůbec nestíhám, barák je velký, pořád něco uklízím, Simča ted stále řve a strká vše do pusy, do toho Míša, žárlí, pořád je to dokola… Zatím čau Renča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.04 23:09

My to samé s těmi plenami- budu ráda, když doberem midi z Billy. Michal měl midi Pampers ještě po svém druhém roce na dovošce v Chorvatsku a byly mu. Simči přišel vzorek a sotva jsme to zapli. A to Míša měl ve 2 letech asi 11 až 12 kg.(ve 3 letech 12.5 kg) Kluci mají tenké nožky, na rozdíl od nás… Renča

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 15.01.04 01:31

AHOJTE HOLKY,

naš Matyášek měl dneska otočkový den. Nejdříve se ráno otočil na bříško, spinkal totiž se mnou a vzbudil se na mlíčko, já vystrčila právé prsíčko a pak si vzpoměla, že má dostat z levého, tak jsem mu utekla
a on chuděrka jak se chtěl přicucnout tak skončil na bříšku. No a večer ležel na bříšku, fotila jsem si ho a najednou, nějak uhnul ručičkou a přetočil se na zádíčka. Od té doby už na bříšku neležel. Pokaždé když jsem ho tak položila okamžitě se mi otočil. Po šestém přetočení jsem to vzdala a už ho tak nedávala. Tak doufám že na to zapomene.

Já jsem vysazená na měkoučká místečka. Takže dávám přednost pusinkování a mazlinkování tvářiček (sysliněk), bříšku a prdelce.

Jo, a pravidelně teď chodíme spát ve dvě ráno, to semám co!!!!!
Taky jsme teď byli na chalupě a bylo to moc krásné asi zruším školu a přestěhujeme se tam. Je to totiž na hov… ta škola. Člověk nemůže nikde zůstat.

Jindřiško, měla jsem půjčenou moc pěknou knížku jmenovala se Londýn Anglie a Wales. Jsou v ní mapy Londýna, je tam popsané kde co je i kde v jaké stanici metra máš vystoupit bylo to celkem přehledné, sice z roku tuším 1996 ale památky asi neutekly. Jo a byly tam i obchoďáky a trhy. Mě třeba zaujal květinový. Taky tam byli různé triky např. nevím už přesně na jakou památku, ale jsou tam prý hrozné fronty a přitom lze zakoupit kombinovaná vstupenka bez fronty naproti v planetáriu (tuším). Byly tam i otevírací doby. Já už si to moc nepamatuju, ale ta knížka byla fakt dobrá. Měla jsem ji z knihovny, koukala jsem se jestli se někde neprodává ale nic jsem nenašla. Tak se pokus někde kouknout a kdyby jsi nesehnala a chtěla, tak ji půjčim a pošlu.

Mějte se moc krásně
Simunka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 15.01.04 15:11

Ahoj Blanko!
Vezmu to postupně. V Ekvádoru, kde jsme s Luisem žili (je odtamtud) jsme měli paní na úklid i na vaření, ale ta pro jejich rodinu pracovala už strašně dlouho, takže mě vůbec nepřišlo, že je to někdo cizí. Ovšem když vidím, co mám stále práce, tak asi tohle rychle překonám a někoho začneme zvát i tady (aspoň na to žehlení, to nenávidím, zbytek mi nevadí).
Bydlíme na Praze 4, u hotelu Panorama. Pokud bydlíš někde poblíž, mohly bychom se někde sejít. MartinaV je taky z Praha 4, myslím, že z Chodova, tak bychom třeba mohly uspořádat nějaký srazík z téhle a přilehlých oblastí. Ty bydlíš kde? A co děláš, když zrovna nejsi na mateřské? (Musím být taky trochu zvědavá!).
Se šelmičkami mluví manžel španělsky a já česky, když je manžel doma, tak my dva spolu španělsky a na děti opět odděleně. Sofinka se teď začala hezky rozmlouvat a má to vyrovnané, co umí říct česky umí i španělsky, také už pochopila, že já „nerozumím“ španělsky a táta česky, takže to i ona už pěkně střídá.
Tak já letím nacpat prádlo do pračky, nádobí do myčky, nakrmit dítě, druhé poslat na plavání no a potom třeba i něco přeložím.
Mějte se všichni krásně,
 Jindra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.04 20:17

Ahoj holky,
nějak nestíhám psát, ale poctivě čtu :-) Zítra jedeme na hory, takže nakupuju, balim a přenejšlim, co ješte do toho baráku s polníma podmínkama vzít. Berem sebou notebook, takže deníček napíšu tam :-) Akorát si nejsem jistá jak to tam bude se signálem kvůli připojení, takže kdyžtak se o něco málo zpozdí, ale snad to bude v pohodě.
Tak se mějte
Martinav a Matěj

aduna
Povídálka 37 příspěvků 15.01.04 21:28

Editko,

jen mě napadlo - zkus odsávat mlíčko při kojení. Samozřejmě, že z druhého prsu, než který Daisynka cmoulá :)). Já to tak dělala kvůli úspoře času..třeba to pomůže.

Aduna

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.04 22:34

Ahoj Martino a všechny šťastné maminky,
Martino, děkuji za odpověď ohledně očkování a pediatrovi na Budějovické. Nám žádná pozvánka na kontrolu po TBC nepřišla. Malého očkovali v Motole hned po porodu.
Holky, ráda bych se vás všech zeptala na jednu věc a to na chuť k sexu po porodu. Já jsem po šestinedělí neměla vůbec žádnou chuť na sex. Teď se to zlepšilo a chuť se mi obnovila, ale stále to ještě není jako předtím. Jste na tom holky stejně?
Můj chlapeček Lubíšek má 14 týdnu. Měla jsem rodit stejně jako Ed, ale chlapeček se narodil o 2 týdny později, ale myslím, že vaše mimísky 16. týdenní celkem dohání. Už se v pohode otáčí na bok a několikrát se mu podařilo i na břicho. Pořád si o něco tře dásničky a tak bude mít asi brzy zoubek. Chystám se mu koupit kousátko. Máte s tím nějakou zkušenost?
Jinak zatím plně kojím a v pohodě, ale denně se snažím vypít alespoň 4 litry čaje. Četla jsem si vaše příspěvky o čaji pro kojící a tak ho asi vyzkouším. Mám problém s odstříkáváním mlíka, vůbec se mi to nedaří a tak jsem zatím byla venku nejdéle 3 hodiny. Manžel chodí domů pozdě z práce a já jsem na malého vlastně pořád sama. Malý je moc šikovný a musím zaklepat, že nemáme žádné problémy. Jenom jsem občas dost zoufalá a doma si připadám jako za mřížemi. Přistěhovali jsme se na Prahu 8 a žádné známe tady nemám a tak nemohu ani do obchodu. To je jediná věc, která mě trošku kazí mateřství.
Lubíšek pěkně roste. V 10. týdnu měl již 6 kg a 62 cm a tak jsem zvědavá, kolik bude mít teď. Příští týden jdeme na kontrolu po 3 měsících a také na očkování. Zatím není třeba ho přikrmovat a tak jenom kojím. Možná zkusím nějakou šťávičku, kterou by mu manžel mohl dát sám a já na chvíli mohla ven.
Všem mimískům a maminkám přeji v novém roce hodně radosti.
Helena a Lubíšek (14 týdnů).

emcaca
Povídálka 43 příspěvků 15.01.04 22:40

Ahoj!

Tak se hlásím s vysvětlením „mamánka“ - naše malá je poslední dobou nějak nesvá, pokud ji chová někdo jiný než Tom nebo já. Stalo se nám už víckrát, že když ji chovala moje mamka nebo budoucí švagrová, tak ačkoliv je s nimi dost často, chvilku pohoda a pak řev. A k tomu dokonce slzičky!!! Ty my moc nevidíme, protože Týna opravdu skoro nebečí, takže mě to trochu poděsilo. Uklidní se jedině u mě, ani milovanej tatínek na to nezabírá. Tak se trochu bojím, co se z toho vyvrbí. Přitom od začátku jsem pro to, aby se malá nebála lidí a byla společenská - to taky je, ale nejlépe z mámina náručí. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat, obávám se, že pro období separační krize, který nastává podle chytrých knih někdy okolo sedmýho měsíce, se budu muset připravit na trvalou kouli u nohy, a to asi i na záchodě ;-))). Není tady přitom absolutně důvod, aby cítila malá jakoukoliv nejistotu - moc jsem se na ni těšila a strašně moc si to užívám, tak nevím :-((. Přitom lidí se fakt nebojí a směje se, nevadí jí ani větší množství lidu, akorát musí mít mamku za prdelí. Holky, co mám dělat? Tuhle jsem byla pryč dvě hodiny a volal mi Tom, jak jsem na tom (jejdamane zase absolutní rým!!!:-)), že ji nemůže utišit. Když jsem celá rozstřesená dorazila (bylo zrovna slušný náledí), koukali se na televizi - prý to bylo jediný, co ji dokázalo zklidnit. Chm, takže navíc televizní maniak??? Help!

Ed, co se týče toho mlíka, já mám proti tobě asi pramálo zkušeností, ale když jsem řešila Kristýnin průjem, tak dostávala rýžový odvar půl na půl s mým mlíkem. Já jsem taky neměla mlíka víc než bylo potřeba, malá byla spokojená a já jsem neměla žádný velký „nalitkiny“. Řešila jsem to tak, že jsem odstříkávala před kojením a Týna pak dopila zbytek. Tak se mi začalo pochopitelně dělat mlíka víc, takže po mém definitivním pochopení, že Kristýnčin průjem není nic jiného než její obžerství, jsem měla asi tři dny problémy s nadprodukcí, ale pak se to spravilo. Holky já se to skoro stydím říct, ale jednou v noci jsem dokonce budila Toma, jestli by mi to nemohl odsát, protože to ručně odstříkat opravdu bolelo (zatvářil se ale tak, že jsem radši vydržela ;-)). Teď odstříkávám jen v případě, že Týnka spí dýl než devět hodin v kuse (rekord máme jedenáct), což je tak 3× týdně - to odstříkám z jednoho prsa tak 150ml (účelově jí dávám levý, protože umím odstříkávat jen z pravýho, nejsem magor???). Mám tudíž na mrazáku slušnou zásobu. Ale nemá ji kdo vypít, protože máme doma mamánka. Takže každej má něco ;-))).

Holky, mějte se pohádkově a mě stejnak něco napadne, takže tu zas napíšu nějakej román. Ahoj Blanka s Týnkou

TailorTailor
Stálice 52 příspěvků 16.01.04 22:46

Ahojky holky a drobečci,nejdříve Vás chceme pěkně pozdravit.Jsme tu jako „černé ovce“ neboť se ozveme jednou za dlouhý čas.Vždy když mám přístup na net,tak se šupajdím podívat co nového.Přečtu si všechno co jste napsaly,nakonec v tom mám trochu zmatek.Dnes jsem si to chtěla vytisknout a přečíst v klídku v posteli,ale pro změnu došla barva v tiskárně.Nebo prostě zase zaschly ty trysky, či co.
Ale jinak snad funguju celkem normálně a Kevča by snad moc velké výhrady neměl.(Horší by to asi bylo s tatínkem).
13.ledna jsme oslavili první půlrok toho štěstí co nás objímá přesně od té doby,co se na nás Kevča poprvé podíval.Tak strašně to letí,ale i když jsou dny kdy počítám minuty do příchodu velkého Kevina domů z práce,tak si myslím, že to jsou všechno tak drahocené okamžiky,které se nikdy nevrátí a už nám je nikdo nevezme.
Kevča dostal takový ten hrací-vkládací hrnec.Nejdříve se asi trochu lekal,protože pořád jen koukal a říkal HELE HELE.Ale brzo pochopil,že kostka se musí hodit do hrnce,srdíčko taky atd. a hrnec vždy něco řekne.Takže mu táta pomáhal a vydrželi u toho nekonečně dlouho.
Jinak s ním čerti šijou.Po očkování nebyla žádná reakce,naštěs­tí.Akorát máme teď trochu problém s tím,že nějak více ublinkává.Taky se přestal tvářit nadšeně na odpolední zeleninové a ovocné přesnídávky a to málo co spapal,tak během dvou hodinek vybrindal zpátky pěkně na tričko(a nejen to svoje).TAk nevím co bude dál.
Vzhledem k tomu,že jsem se zase nějak rozkojila, tak to vypadá,že mu mlíčko od mámy stačí a dohání seč může,to o co jsem ho ošidila.
A teď vás asi pobavím,ale když teď Kevča víc papá ode mě a jsem zase jak pojízdná mlékárna,tak mám pořád nějak hlad.Takže to co dostanu to sním a nic po mě nezbyde:(((((
A to nevím co budu dělat,protože chceme začít chodit do bazénu a nevím kam ty kilečka a ta prsa dám.Asi do nových plavek.
Neoprénový oblek by se asi prodražil,takže se budu muset trochu krotit.
Jinak jsem si početla jak se vypravujete ven,všechno to strojení a ty přípravy.Myslela jsem si,že se vypravujeme tak složitě jenom my,ale teď vidím,že v tom nejsme sami.Vzpoměla jsem si .jak jsme si s Ed postěžovaly někdy na podzim,že nevíme jak se do toho proměnlivého počasí oblékat,jestli to je moc nebo málo,ale teď je to jasné.Podle toho je to taky náročné.Já navíc musím vyvézt kočárek před dům,protože máme tak prudké schody,že sjíždění s mimčem v kočárku je hazard a pak teprve tam Kevču ukládám.Takže sleduju oblohu a vychytávám vhodné okamžiky,aby Kevča neležel sice v kočáře,ale na sněhu,místo teploučkého fusaku.Stejně si asi vždycky myslí,že zase přišla ta chvíle kdy máma blázní.Ještě nikdy nebyl oblečenej málo,aby poznal jaká je zima a mohl pak to naše strojení za „sněhuláky“ náležitě ocenit.
Nevím, jestlli díky častým pobytům venku,ale vlastně ještě nebyl nikdy nemocný.Nevíme co je to rýma ani kašel a teplotu měl pouze 1 den a to spíše přičítám zoubkům.Tak je mi vždycky líto,když čtu jak Diasy zase trpí.Ale zase je to krásná holka.
Koukala jsem na nový fotečky,všechny jsou moc krásný.
Budu zase končit,nic moc zajímavého jsem vám nenapsala,ale snad se někdy polepším.
Zatím papapa a pusu všem mimískům
P.S: Jo Kevča má takové to zamilované místečko na „podbradku“,pak na chodidle a taky v dlaních.
Už vážně běžím papapa Tailor

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 18.01.04 00:21

Ahojte maminky a dětičky,
dneska jsem si četla starší těhu-deníčky a jsem tak trochu na měkko. Nejvíce mě jako vždy dorazil porod Ed. To jsem si zase poplakala. Ed moc ti závidím, jak jsi schopna krásně popsat své pocity. Porod po císařském řezu je asi hezčí o to víc, že člověk nevěří, že by to mohl také dokázat přirozeně, a pak to najednou jde, a je to tak nadherný pocit být ženou. Nesouhlasím s názorem většiny lidí, že chlapi se mají, že nemusí rodit. Mě je jich naopak líto, že si nemouhou nikdy prožít na vlastní kůži tak krásnou věc jakou porod je. Ale já jsem pro většinu mých známých máklá, téměř nikdo mé názory na tyto věci nezdílí. Mrzí mě, že jsem emimino objevila tak pozdě a že jsem své těhotenství nemohla prožívat s váma.
Ed na to mlíčko zkus obyčejnou meltu jestli ji tam máte. Já ji piju asi 1litr denně půl na půl s mlékem a dělá to zázraky.
Taky by mě zajímalo jak starší dětičky snášejí ty mladší??? Občas to musí být celkem horor, nebo ne?? Tobiášek ještě Matyáška nepřijal jako člověka ani jako brášku. Pro něj je to stále jen to miminko.
Když si tak prohlížim fotogalerii, tak se musím nad každým miminkem rozplívat. Klukům těm kouká z očí čertovina, a holčičky, z těch rostou nádherný princezničky. Super by bylo kdybych si jejich fotečky mohla prohlédnout i za pár let. A třeba i svatební.
Já jsem dneska fakt nějaká dojatá, tak už budu raději končit. Posílám vám tunu lásky a dík za to že jste.
Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.04 14:55

Ahoj hoooolky, po velmi dlouhé době se hlásí Marťula 1 a Filípek (23. 1. mu budou 4. měsíce).
Neměla jsem vůbec čas teď na net, protože lítám po nemocnicích, uf…
po porodu se mi totiž udělali kamínky ve žlučníku, takže půjdu ještě na operaci. Byla jsem už kvůli tomu 2× v nemocnici a to co jsem prodělala nikomu nepřeju! V Roudnické nemocnici se na mě úplně vyflákli, nechali by mě snad chcípnout s prominutim… a tak jsem zkončila ve Fakultní nemocnici na Karláku na JIP, protože jsem z toho dostala zánět slinivky, což je přý nebezpečné! Takže jsem tam ležela napojená na přístrojích, no děs a to mi ještě dělali ERCP - musela jsem polikat trubičku až do žlučníku.....­...nechutný!! Samozřejmě jsem přišla o mléko, tak chudinka Filípek je na Nutrilonu. Ještě že mám tak spolehlivého manžela, že hlídal po tu dobu, co jsem byla v nemocnici.
No a Filípka trápí prdíky a asi mu porostou zoubky - dole, protože si tam porád cpe prstíky a pláče.
Jo Ed a nejoblíbenější místo na Fifínkovi mám taky ťapinky a tvářičky - má je takový naducaný, prostě k sežrání....­........ hihi
Tak já se zas po operaci ozvu. mějte se hezoučky a pošovinkejte mimátka… hihi
Marťula 1

Vložit nový komentář