Štěstíčka díl 121 - Pětníček v 38 tt

Rodičovství

Do SUL termínu (24/1/06) zbývají 4dny ! Do TERMÍNU (5/2/06) zbývá 14dní ! Cha chá se to ale nebezpečně krátí viďte??? Obzvlášť pokud by chtěl Pětníček udělat tetě Šulánkovic radost a vykouknout přesně v úterý :o)

Zatím to ovšem na porod vůůůůbec nevypadá. Pětníček je sice podle poslední kontroly stále pěkně v pánvi usazen, ale to je tak asi vše :o) Tvrdnutí bříška beru jako samozřejmost a ne jako známku blížícího se porodu…musím si prostě počkat, až se bude chtít ven Pětníčkovi.
Konec konců má ještě oficiálně dva týdny na to, aby se dopekl a aby z něj bylo krásné dokonalé mimuško :o)
Proto to neberu jako tragédii, že tu ještě pořád sedím s pupíkem hihi.

Také bych ráda, kdyby se mi uzdravily princezny. Daisy na tom není zase až tak špatně, ale Polly má jeden záchvat kašle za druhým a už několikrát se z toho dusila. Inhalátor co dostala zatím nezabírá… Takže ty dva týdny nám snad budou stačit k tomu, aby se jí trošku ulevilo.

Jináč kontrola ve čtvrtek dopadla jako obvykle na výbornou. Srdíčko krásně tlouklo, odhadem prohmatem má Pětníček okolo 3,2 kg (zatím hihi) a já měla tlak i moč také v pořádku.
Další kontrola opět ve čtvrtek.

Musím vás napsat, co mě děsně tento týden rozesmálo.
Když se Polince vyklal ten zoubek, tak bylo už dost pozdě večer a já psala mámě smsku kde jsem se ptala, jestli jí to můžu vytrhnout - mamča je totiž zubní laborantka, tak o zubech ví své :o) Jenže měla asi zrovna vyplý telefon a tak neodepisovala… no jak se nakonec ukázalo, tak se celá situace vyřešila tak, že se ten zoubek vyklal tolik, že se mu ven pomoct muselo… takže jsem v zápětí psala další zprávu, že už je to dobrý, že je venku a že to ani moc nebolelo, jen trocha krve…

Pár dnů na to jsem s mamčou mluvila a ona mi řekla, že si nejdříve četla tu druhou zprávu, která začínala - už je venku - takže v ní samozřejmě hned hrklo - už??? A je to teda holčička nebo kluk?? :o)
Došlo jí to až když si dočetla celou zprávu a také tu předchozí.
No ale já se vážně musela moooc smát, protože mě vůbec nenapadlo, že teď každou mou zprávu budou lidičkové brát jako alarm, že se něco děje a pokud má navíc takovýto obsah…hihihihihi.

Tak jsem slíbila, že příště se polepším :o) Navíc jsem mamce říkala, že to bych jí přece neuděla - když už tajíme to pohlaví tak dlouho a ona trpělivě čeká, zda to bude vnučka nebo vnouček, tak abych jen napsala " jsme venku" :o))))

Od doktora jsem si tento týden vyzvedla Vitamin K - který se zde dává miminkům hned po porodu buď v podobě injekce nebo orálně a dává se miminkům protože podporuje srážlivost krve. Vitamin K se zde dává preventivně, protože ikdyž malé procento (1 z 10 000) novorozeňat může díky tomu, že se mu tohohoto vitamínu nedostává vnitřně krvácet, což může být velmi závažné.

Vlastně vůbec nevím, zda se dává K miminkům i v ČR? Tak mě prosím poučte - dává?

V každém případě jsme se rozhodli dát Pětníčkovi vit K stejně jako u Daisy orálně a první dávka se musí dát co nejdříve po porodu.
U Polinky jsem nebyla moc poučená ani o tom, k čemu vit K je ani o tom, že se dá aplikovat orálně a proto chuděrka dostala piďáro pár minut po narození, celkem dost drasticky, když byla zrovna nahotinká a „vhozena“ na váhu… do dnes je mi z toho smutno… také ji to mohli píchnout když byla třeba u prsu a ne když byla jen pár minut vytažená z bříška a ke všemu bez mámy…

Obávám se, že deníček tentokrát nebude nijak dlouhý. Píšu ho už celkem pozdě a včera jsem toho moc nenaspala. Navíc jedu zítru opět obhlížet auta a na to se prostě musím dnes večer vyspat - co když už konečně nějaké koupíme??? Uáááááááá kéž by.

Řeknu vám, že se nám ten výlet do Londýna kde jsme byli obhlížet auta minulý víkend pěkně prodražil…dnes přišel dopis s pokutou. Prý jsem byla zachycena na kameře, že jedu v autobusovém pásmu. Nevím jestli je něco podobného i v ČR. Tady jsou třeba tři proudy na silnici, kdy dva jsou pro auta a ten třetí pro autobusy, aby se nemusely prodírat zácpou.
Já vím že se v autobusovém pásmu jezdit nesmí, proto si nejsem vůbec vědoma, že bych se nějak prohřešila a snažila jsem si dnes celé odpoledne vybavit kde a jak jsem mohla do toho pásma vjet. A nejsem o nic moudřejší… prostě to musela být nějaká chvilinková záležitost, možná když jsem odbočovala z jedné silnice na druhou, tak jsem do toho pásma na chvilinku vjela????
V každém případě mě ta sranda bude stát pokutu 100 liber!!!!
„Dobrá“ zpráva je, že pokud to uhradím do 14 dní, tak stačí zaplati „jen“ liber 50.
Hormony zapracovaly a já nad tím dopisem skoro hodinu bulela.. no není to nespravedlivé?? Za 50 liber se toho dá tolik koupit !!! A peníze si doma netiskneme, takže to je pěkná rána pod pás. Ach jo.

Je skoro 22.00 hod když deníček píšu a tohle je většinou Pětníčkova hodina kdy začne být velmi aktivní. Kopká sice celý den, ale večer je nejdivočejší. To jsem zvědavá, jestli mu to zůstane, až bude „out“ :o)

Tak já si jdu udělat čajík z malinového listí, pravděpodobně si na chvilinku zaplavu ve vaně a pak šup do postele.

Mějte se krásně a kdyby něco, tak držte palce - a nebojte, budu podávat hlášení :o)
Ed a princezny a Pětníček

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 21.01.06 07:47

Ahooj Ed a Pětníčku:)

To jsem si krásně nad ránem početla:) Před chviličkou jsme byli popřát Zuzance k jejím 12-ti nám a dostala ještě jeden dáreček (parfém a deospray), ostatní dostala už min. týden při oslavě:) Je to neuvěřitelné, že je to už 12 let, co jsem na bříšku cítila své první miminko…je mi z toho i trošku smutno, i nad tím, jak ten čas letí…

Děti si hrají v pokojíčku a já mám čas reagovat na deníček o 38. týdnu Pětníčka:) Vy už tak finišujete, nebudu se opakovat, jak to snad není možné:)))

Jak ses ptala na vitamín K, tak u nás se dává také a přesně proto, jak píšeš, a orálně. U Davídka jsem ho aplikovala na prs nebo později dudlíček a chramst, bylo to:)))

Vůbec se ti nedivím, že jsi u té pokuty plakala…člověku to přijde hodně líto, zvlášť když si fakt není vědom, že něco provedl…mě zase strašně rozlítostnilo tento týden, že Davídkovi slíbil přijet děda, ten se těšil celé odpoledne, hopsal u okna nad každým autem, které projelo (ne že bych jezdilo zas tolik:))), že je to děda…no a nakonec se milý dědeček ozval hodinu poté, co měl u nás dávno být, že nestíhá a že přijede jindy…u něj to taky může být za půl roku a to od nás bydlí 60 km:((( A malej přitom na něj tak trpí, on má vůbec rád návštěvy, příbuzné a těší se když má někdo přijet…no když jsem mu pak říkala, že děda o kterém pořád mluvil, nepřijede…tak plakal u dveří a přesvědčoval mě, že jede jede jede a mě to tak dostalo…možná kdybych nebyla těhu, tak to tak neprožívám…ale nevím, zklamání dětí mě asi bude bolet vždycky…

No asi píšu zmateně, teď až to odkliknu, tak si jdu nalistovat tvůj deníček z Pětníčkova 20. týdne, krásně se čte, jak jsme právě velký a co jsi prožívala ty:)

Pusu holčičkám, ať se Polinka co nejdřív uzdraví a pohlaď Pětníčka:)

Diny od vedle:)

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 21.01.06 08:03

Ahojky všem!
Tak vás všechny v rychlosti zdravím, u nás všechno OK, děti zlobí tak nějak v normě, bříško roste, Překvápko kope přímo ukázkově. Manža se vrátil v pondělí, bylo to trošku drama, protože v garážích na letišti mi nějaký trouba nedal přednost (pravidlo pravé ruky pro něj asi bylo velká neznámá) a vjel mi rovnou před auto, já už neměla šanci to ubrzdit, vyhnout se nebylo kam… no škoda žádná velká, ale čekání na policajty, protokol atp. bylo dlouhé a otravné. No, aspoň že to nebyla moje vina. Práce na scénářích mám teď taky hodně, připravujeme ty, kterými se bude končit před prázdninami (tedy květen, červen), tak je to docela hektické, pak to snad trochu opadne. Ale baví mě to a většinu zvládám z pracovny doma, tak je to v pohodě.
Vítkovi opožděně přeju všechno nej k prvním narozeninám, vážně je to neuvěřitelné, jak ty děti rostou (vždyť Sofince budou 14. února už čtyři, pomalu, abych začla hledat školu).
Během víkendu se snad stačím zase ozvat a snad i reagovat na vaše komentáře, které poctivě čtu, ale na častější psaní nějak času nezbývá. Mějte se krásně,

Jindra + šelmičky + Překvápko (28. tt)

 
jajanina
Stálice 55 příspěvků 21.01.06 17:46

Takže ty už jsi porodila jo?? A Pětníček se jmenuje ZOUBEK :-))) To se musela mamča fakt divit té smsce :-)

Vitamín K se tady taky dává, neboj, naše mimča o něj nejsou ochuzena ;-) Akorát že to dávají v porodce automaticky všem mimi, nemusíš se o to starat.

Teď už je tvůj deníček napínavější a napínavější, jak se ten konec blíží, tak furt nakukuju na emimčo, jestli náááááhodou už nevylezl ven ;-) Koukám, že bumbáš maliník, ten já nepila ani u jednoho, ani masáž hráze, nic… a u prvního nástřih na pár stehů, u druhého bez nástřihu a poranění, fakt paráda. Měla jsem štěstí, ale fakt porod bez šití a s.. je to nesrovnatelné! Když jsem byla šitá, tak jsem 2 dny chodila jak Quasimodo, sotva jsem lezla… u druhého bez nástřihu a šití jsem lítala jak čamrda (obrazně řečeno) už pár hodin po porodu. takže držím palečky, a´t jehla a nit zůstanou v šuplíku!

jinak třetí mimi fakt nevím… nejlepší je, že kdyby fakt bylo, tak bych raději třetího kluka než holčičku :-))))))))

Tož kdyby další deníček už byl od Pětníčka „zvenku“ tak přeju super rychlý bezbolestný pohodový porůdek :-)

JANINA a kluci

 
Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 21.01.06 18:57

Ahoj Ed,

nakukuju do tvých deníčků, když už mám svých holek nad hlavu, a vždycky se od tebe nakazím mateřskou láskou a jsem zase mnohem šťastnější, že je mám!! Příběhy vaší rodinky mě vždycky pohladí po srdíčku, být tebou nechám si je vydat knižně!

Máš můj neskonalý obdiv, že sis ke dvěma holčičkám pořídila ještě Pětníčka!

Tobě i Pětníčkovi přeju co nejhezčí poslední dny čekání a rychlé a krásné shledání! Už se na něj moc těším!

Občasná návštěvnice Eva (Lucka-3 roky, Janička-2 měsíce)

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 21.01.06 19:40

ahojky,

sleduji,kdy se bude chtit Petnickovi ven a tesim se prave kdy nam prijde ta nejkrasnejsi zpravicka od sestry…ma stejny termin a take treti ditko.Ty navic nevi co cekaji a doma ma dva kluky.Ja se fakt taaak straaasne tesiiiim az se vam to obema narodi!!

Ja dneska desne zapasila s bolesti hlavy.Ted vubec v tom druhem tehu trpim dost na bolesti hlavy a nedky je to dost nesnesitelne…ach jo.

Simonek ted tyden pekne zlobi.Vsechno chce delat sam,ale rekne mi to vzdycky pozde,kdyz uz to davno sama udelam.A dostane takovy vztek a place a neni vubec k uklidneni.Treba on chtel zavrit dvere (to uz jsme pred barakem asi 10min),on chtel nalit mlicko(jsme po snidani uz hodinu),on chtel vyndat noviny,,sundat boty atd atd atd…Tak spoustu situaci vracime a opakujeme,ale to uz stejne place a vzteka se a nepomuze to. No nekdy ma den,ze vsechno delam spatne a nicim se mu nezavdecim a tak je to furt do kola.Teda pekne vycerpavajici!! Vecer uz padam unavou a boli me i brisko…asi jak i kricim nebo se snazim ovladat,ale je to vsechno ve mne a dusi se to tam :(
Snad ho to brzy prejde.

ahojda
Arka

 
Shelley
Povídálka 11 příspěvků 21.01.06 19:53

Ahoj Edi,

sleduju, jestli uz nahodou nerodis a taky oznamuji, ze jsem Ti vcera poslala mailik, jestli jsi ho jeste neobjevila.

Jo a zapomnela jsem Ti v nem odpovedet na tu otazku, jestli si prejeme holcicku. Me je to, clovicku, ted tak uplne jedno, ze tomu nemohu uverit. S Damiankem jsem si holcicku prala strasne moc, ale Damisek je takovej uzasnej chlapik, ze by se mi docela libilo mit takove dva. I kdyz predstava ruzove obmeny satniku se mi taky moc zamlouva:)) Taky porad nejsem smirena s tim, ze holcicka bude Eliska, to Davidovi uz nevymluvim. Me se Eliska jako takova libi moc, ale v Anglii a jeste k tomu s prijmenim Shelley uz se mi libi podstatne min. Klucik bude Dominik, to uz je domluveno tri roky:))

Jooo a s tou pokutou, holka, mit vetsi auto jeste neznamena, ze jsi autobus:-))) A vy to autiko jeste ani nemate, vlastne!:)) David ma taky na ty zluty kamery pifku, uz ma na ridicaku sest bodu!! 50 liber je pekna rana, vim:( Vydridusi vladni! Hele, tak si privezte auto z Cech a pak nebudes muset platit pokuty zadny, hihi.

No, jsem se zase rozepsala! Tak uspesny finis a at Ti mimi neprekrosi ctyrkilovou hranici!:)

Paaa

Lenka a Damianek

 
IvaPe
Kecalka 157 příspěvků 21.01.06 23:05

Ahoj Ed a Pětníčku (zdravím oba najednou, protože vy se od sebe nehnete, že jo? :o))),
jelikož u nás je to s nemocemi podobné (tedy Toňa se už snad uzdravuje, ale ostatní pochytali, co se dalo), moc přejeme holčičkám a zvláště Polince brzké uzdravení.
Nám ke všem těm kašlům a rýmám opět začalo téct střechou do obýváku, takže se celé dopoledne sekaly ledy…
Jinak zprávy o zoubku se povedly! Maminka asi byla pěkně vyjuknutá :o)
Mějte se, Ed s Pětníčkem, moc krásně, užijte si poslední chvíle těhotenství a my budeme čekat zprávy o změně složení.
IvaPe+Tonička­.skoro.14.měsí­ců

+Žaneto, kde jsi rodila? Já na Fifejdách a domů jsme šly 3.12. Neminuly jsme se náhodou o den? :o)

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 22.01.06 09:19

Tak už máme autíííííííííí­ííííííííííííí­íííííí !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A já jsem šťastná jak bleška, ikdyž teda před domem nám bude stát nejpozději ve čtvrtek, včera jsme ho teprv vybrali a ještě se musí dát do servisu, aby bylo tip top před předáním a takové ty maličkosti vyřídit, než dostaneme klíčky a frrrrrr domů v novém vagonu :o)

Tímto děkuji Katce (jestli to tady budeš číst! ) ještě jednou a MOC za půjčení manžela, který cenu tohoto autíčka krásně a profesionálně usmlouval o 700 liber míň než byla ta původní !
A mému muži děkuji za to, že hlídal celý den holčičky a mě nechal v klídku si vybrat…

Autíčko je stříbrný Ford Galaxy 2,3 Zetec. Je skoro nové, přesně 9 měsíců a vypadá jako nové, je ve velmi dobré kondici. Nemá moc najeto a vůbec je super - teda podle toho jak je teď - ještě se uvidí, jak nám bude sloužit až budem jezdit a tak, ale já doufám, že vše bude OK.

Má 7 sedadel, tudíž pokud ještě to čtvrté štěstíčko bude, nemusíme se bát, že bychom neměli na čtyři dětičky místo :o)

Tak to jen teď rychle ve zkratce rychlou novinku, sorry že ještě nerodím - to už snad ale taky brzy zvládnu :oD

Ozvu se večer s delším komentářem
Páááááááá a krásnou neděli přeji
Ed x

 
Marka
Ukecaná baba ;) 1817 příspěvků 22.01.06 10:12

Ed - nestras se slovy „uz“ a „je venku“ :)))) Jinak z tvuj komentar me uplne optimisticky naladil :) … dovedu si predstavit, jakou mas radost. Ale uplne mi vyrazilo dech, ze „uz ted“ mas chut planovat 4. detatko :)))

Tak peknou nedeli.

Marka + Marketka 32+2tt

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 22.01.06 14:57

Ahoooj Ed,

tak to je skvělá zprávička!!!!!!!

Teď už můžeš opravdu v klidu začít rodit. I když vlastně ještě počkej až budeš mít autíčko před domečkem.

Moc gratuluji k šťastné koupi!!!

Pa pa Simunka

 
Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 22.01.06 15:19

Ed, ty potvurko, ja si taky myslela ze rodis!!!!

Holky, jdu na radu, zitra je Barunka pozvana na ockovani spalnicky, zardenky a nevim co jeste, picha se to do rucicky… ale kocka se nam dneska probudila s rymou..... tak si myslim, ze na to ockovani nepujdeme? Nebo ano? Nebyla by to uz tak zbytecna zatez pro telicko?

Zlaticko nam spinka, vcera me prekvapila..... prerikala mi celou basnicku Polamal se mravenecek!!! Vzdycky jsem ji to jenom ja rikala, a ona to zatim umi cele! Prekvapko jak blazen! Porad keca, az mi jde hlava kolem.........

Papa a diky, Kajka a ukecánek Barunka

 
IvaPe
Kecalka 157 příspěvků 22.01.06 17:49

Edi, to je super! Tiše závidím, protože my nemáme auto žádné, takže se všude přepravujeme hromadnou dopravou nebo nás občas spasí mí rodiče nebo brácha. Autíčko jsem si našla v časopise a je to fakt paráda. A navíc ta čtyři štěstíčkovská místa…:o)

Kajko, očkování asi neprojde, mě se vždycky sestřička ptá, zda Tonka není nemocná, když jdeme na očkování, protože by prý ta vakcína neúčinkovala tak, jak by měla. (když pominu, že je mi toho broučínka vždycky tak líto, že dostává píchanec a nevysvětlím jí, že je to proto, aby nebyla nemocná)
Ahoj, IvaPe+Tonka.sko­ro.14.měsíců

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 22.01.06 19:33

Ahojky,

Ed,auto je vazne super! Ja s timto jezdila v Anglii v rodine,kde meli 9deti!!!! pravda,4uz byli dospeli,takze se nas v nem vozilo 5deti,ja a panidomaci:)))A u­plna parada! Akorat kufr neni super velky,ale na nase nakupy bohate stacil:o)

Kajko,to teda nevim,jestli ockovani klapne.Ale je mozne,ze ta ryma do zitrka polevi…sla bych k Dr a poradila se tam.

Simunko,zdravi­iiiiiim :o)))

Ivco,bez auta je to dost slozite,ze? Hlavne velke nakupy a kolikrat k Dr a nebo rychle se nekam vydat......ale treba do budoucna poridite nake male auti:)

Mne vcera chytal strasna migrena hlavy:( vubec nic nezabiralo a pak uz se michtelo i zvracet…trpela jsem dost.Nakonec jsem si odpoledne vzala pulku Paralenu a hned zabral.Byla to strasna uleva. Docetla jsem se,ze Paralen se v tehu muze,tak snad je to ok?

pa

Arka a Sima radici ve vane

 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 22.01.06 20:35

Ahojky!

Ediku:hihi,to jsou soky:):)..teda pro mamcu:)
Gratulace k auti!!!!!

Arko:mas pravdu,paralen se muze…hlavne,at te ty migreny moc netrapi.

Jindrisko:je,to musel byt sok..hlavne,ze se ti nic nestalo…

Ivco:nee.ja rodila v Porube..a nemuzu si to tam vynachvalit:)…jak se ti tam libilo?

Jinak ja jsem opet na nervy ze sammika:(..on me taaaak zlobi:(..hlavne me rozciluje,kdyz je drzy..a porad terorizuje saru:(:(…snad se tohle zlepsi…

pa holky

zaneta

 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 22.01.06 20:36

ED:at se ti co nejdrive uzdravi princezny!!!!

z.

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 22.01.06 21:10

Ahoj holky,

tak jsem tady s komentářem.
Do galerky jsem přidala fotku našeho nového vozítka, je to přímo ono auto, ikdyž fotka není úplně nejlepší, takže až nám bude autko stát před domem, tak to vyfotím pořádně.
Děkuju všem za gratulace !!!!
Jsem hrozně nadšená, že už máme nové auto, fakt je to o starost míň. Já autům prd rozumím, takže vlastně já ani nemám tak radost, že máme nové hezké auto, spíš že máme nové VELKÉ auto, kde se nám ty děti vedle sebe krásně vlezou !!
Jak nám bude sloužit technicky, to se teprv uvidí, každé auto má nějaké plus a minus. Prostě jsme do poslední chvilky nevěděli, které nakonec vybrat a u mě nakonec vyhrál právě ten prostor jak pro děti tak v kufru. Už žádné těžké pocení se při představě výletů k moři a campování !!!

Ani nevíte jak se těším, až tam ty tři štěstíčka budu mít !! To bude sakra vzácný náklad !!!!

Jinak vám musím napsat, že mi dnes je ještě pořád špatně z toho, že jsme objevili v kuchyni zdechlou myš :o( Blééééééééééé­ééééééééééééé­éééééééééééé
Už pár dnů mi to tady smrdělo a pořád jsem čuchala od kud to táhne, nejdřív to bylo spíš jako kdyby někdo po sobě nespláchl záchod … ale protože z koupelny to netáhlo, začínala jsem mít obavu, že tu máme někde něco zdechlého. Včera jsem donutila manžílka odtáhnout počítač, protože mi připadlo, že to táhne právě z poza počítače kde je taková menší skříńka, ve které je bojler a pamatovala jsem si, že jsme tak kdysi dávali pastičku, když už jsme tu jednou myš měli.

No ale nic … pastička pořád natáhlá a smrad pořád smrděl :o(
Dnes jsem toho už fakt měla dost, sotva jsem vešla ráno do kuchyně, hned mě to udeřilo do nosu - takže hned co se okolo oběda mužíček vrátil, opět byl donucen odtáhnout tentokrát lednici a tam je další něco jako špajzka, kterou nepoužívame, to otevřel - puch jak PRASE a dole na zemi co??? Mrtvá ztuchlá MYŠ !!!! :o(((((((((((( Fuuuuuuuuuuuuj už mi je zase zle.

No už je uklizeno, ale já to stejně pořád cítím - a je mi úplně nechutně z toho, že kdo ví jak dlouho tam ta mrcha ležela. Smrdět to začlo tak před 3 dny kdy teda to bylo jen takový náznak až dnes fakt puch, takže jestli někdo ví jak dlouho to trvá než zdechlina začne smrdět od úmrtí dejte mi vědět, ať vím, jak dlouho jsme tam tu mršinu měli !!!

Manža venku nastražil spoustu pastiček, snad se ty myši chytnou venku a ne v domě - ikdyž teda divné je, že myš ležela vedle pasti a ne v pasti ! Že by jí to jen omráčilo nebo co?

Polinka je pořád nemocná a je na tom hůř a hůř. Začly teploty, včera i dnes celá hořela, 38,5 - srážíme to ibuprofenem pro děti v syrupu.
Kašle příšerně, non stop, dáví se, nejí - beru jí zítra opět k DR a tentokrát k té naší, protože opravdu - když jdu já nebo děti k doktorovi který jen zaskakuje, nikdy nám nic nedají a odbydou nás a prd předepíšou. Podle mě má Po to co jsem měla já apotřebuje antibiotika.
Už týden jí mám doma a žádná změna. Ten inhalační sprej vůbec neumí vdechovat, hyperventiluje u toho, protože nechápe co to znamená vdechnout a místo toho vydechuje a vydechuje a já vidím jak mi modrá před očima… děs a bída.

TAkže mám doma pořád marůdka a mooc bych si přála, aby se uzdravila než se Pětníček narodí.

Daisy je na tom dobře, sem tam zakucká, ale jinak je úúúplně fajn a manža už je na tom taky o hodně líp.

No a Pětníček kopká a převaluje se, já mám nalitá prsa jako blázen, jen si na ně šáhnu, hned teče mlíčko, takže už čekáme jen princeznu či princátko (hihi) ať vykoukne !!! Jééé kéž by už. Jsem čím dál tím více nedočkavější.

Ed

2 dny do SUL termínu
12 dní do TP :o) xxx

 
martanka
Kecalka 375 příspěvků 22.01.06 21:39

Ahoj ed,
chystám se do postele, ale ještě te musím podpořit v boji s hlodavcema. a aby se ti o nich nezdalo :-)) Fůůůj, já bych je pak videla všude. Jednou jsem byla se segrou na chalupe a spala jsem tam sama s matejem v mistnosti a najednou sylsela, jak tam tapka a hryze mys. Ja hruzou nemohla usnout, uz jsme ji videla jak si stele u mne v posteli. Tak jsem o půlnoci volala Petrovi domu, ze mam pod posteli mys (byla jsem 100 km daleko) a co mam delat :-) Jen se mi smal :-(. Nakonec jsem se nastehovala k segre do pokoje (mateje jsem nechala napospas mysim, mel vysokou postylku :-) a smala se mi jeji 7 leta dcera.

auto je super, Petruv velky sen nebo zafira (ma Jindra, ze??).

Jo Jindro, jeste ze to dobre dopadlo, autonehody fuj, zlaty mysi :-)

Na zbytek nestiham reagovat, mejte se

paaaa
martina a kloučci (ten starší straaašne zlobí, pomoc:-)

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 22.01.06 21:47

Diny- tak vy už slavíte 12té narozeninky??? A že máš Zuzanku před očima pořád jako tu malou rozvernou copatou holčičku?? Já si své děti vůbec nedokážu představit dospělé… obzvlášť Daisy, ta je teď ve věku, který bych na pár let klidně zmrazila - je totálně ale totálně k sežrání, tím jak mluví, jak se chová a vůbec - jak je malinká a přitom tak ve všem popředu - možná to dělá to, jak je ukecaná, ale já když jí vidím kolik toho už umí a kolik si toho pamatuje, tak prostě nestačím zírat.

S dědečkem je mi to líto, děti by neměli odnášet to, že na některé lidičky není spoleh :o( Chudáček.

Jindříško - hlavně že se nikomu nic nestalo a nevrazil do tebe nikdo v rychlosti ! Jsem ráda, že bříško roste a že je u váš vše dobrý!

Jajanina- maliník bumbám už delší dobu, začla jsem nějak v 32 tt jedním šálkem - moc mi chutná ! Je to má jediná příprava na porod :o)
Masáž hráze jsem zkusila při druhém těhotenství (u prvního mi to nic neříkalo) ale teda vydrželo mi to jen pár dnů - nemohla jsem ten pocit vystát.
TAk jsem založila olejíček zpět do šuplíku a doufala, že i bez namasírované hráze to půjde :o)
A šlo :o)
Měla jsem jen malinké natržení, vlastně jen takové „odření“, které nebylo ani na jeden steh a lítala jsem po porodu taky jako čamrda :o)

Takže vím, že to jde i bez masáže a hodně může také pomoct poloha při tlačení, jak rychle se tlačí apod v čemž očekávám kdyžtak pomoc od Andryi, stejně jako minule - já chtěla moc tlačit a ona mi říkala ať zpomalím a tím mě možná fakt ušetřila většího natržení…

JInak se vážně nijak nepřipravuji, ani psychicky. Manža mi říkal, že kdyby byl těhotný on, tak by denně meditoval a kdo ví co ještě, aby byl psychicky naladěn.
To já prostě nějak nepotřebuju - já jsem typ který moc dopředu neplánuje a neidealizuje - abych pak nebyla zklamaná.

Evulko - děkuju za milý vzkazík !
Jsem vážně ráda a mile překvapena, že tě mé psaní inspiruje a že dokážu na dálku nakazit mateřskou láskou ! To je príma :o)
TAk až nebudu moct posílat snažilkám těhu prskanečky, vím, že i ty mateřské prskanečky mohou zasáhnout a budu prskat co mi síly budou stačit !

Arko- paralen se v těhu určitě může a nemusíš se bát, že jsi miminku ublížila. Pokud ti je opravdu mizerně, tak si nemáš co vyčítat.
Já taky vydržím hodně, ale teď co jsem tak kašlala, tak člověk pozná, kdy má své meze a kdy už prostě potřebuje pomoct - obzvlášť když ta nabízená pomoc miminku neublíží.
Přeju ať bolesti hlavy co nejdříve přejdou. Já na ně trpěla dost u Daisy - pomáhalo pít a pít a pít.

Shelley - ha há - no tak ještě že nemusím řídit autobus - to bych ani nejezdila v žádné lajně, rovnou bych bourala :o)
Dnes jsme sepsali dopisek, kde se moooc omlouvám, vysvětlili jsme celou situaci, přiložili šek a budeme doufat, že tam bude sedět nějaká dobrá víla, která na to mrkne, pochopí, že to byl můj PRVNI prohřešek a odpustí nám tu pokutu ! Kéž by … a když ne, tak co nadělám… holt LOndýn já neznám, byla jsem tam prvně, takže snad jen že příště už vím že si mám dávat bacha i na ty malinké přestupky, neb právě ty pak stojí velké peníze na pokutách !

MMch - jména Dominik i Eliška se mi líbí ! Eliška moc - ikdyž více v češtině, to je fakt. Děkuju za majlík, pokud to ještě stihnu (hahaha) tak odpovím.

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 22.01.06 22:25

IvaPe - to jsem ráda, že jsi se k nám přidala a na fotce v galerce vám to s Toničkou vážně sluší ! Jsi jako jedna z mála lidiček, kteří vypadají stejně tak, jak jsem si je představovala. Není to sranda? Člověk si o druhých které nikdy neviděl udělá v hlavě takýs jakýs obrázek a pak jsem třeba v šoku když se z blondýnky vyklube brunetka a pod :o) Ať žije bujná fantazie.

To že vám zatíká do obýváku to je nepříjemné ! Budete muset na jaře spravovat nebo je to nějaká zimní záležitost kdy zatíká díky ledům a sněhu?
Já slyšela v rádiu, jak někde v Německu spadla střecha stadionu nebo co díky tíze sněhu ? To byla tragédie :o( Kolik toho sněhu muselo být aby to proboha střecha neunesla !

S autem tě naprosto chápu. My jsme si koupili naše první autko takového křápa ale jak já byla vděčná !!! když už jsme s manželem byli nějaký ten rok spolu a do té doby závislí na veřejné dopravě a náš život se díky autu změnil o 100% k lepšímu !!!
Teď si to bez auta už nedovedu představit, obzvlášť tady kde bydlíme my.

Ikdyž ježdění nočním vlakem má také něco do sebe hihi, je to o něčem jiném když jsou děti !

Jo a prosím o přesné info o narození Toničky a já vás holky přidám do seznámku jo?

Martanka - vidím, že jsi stejný plašan co se myší týče jako já ! Dokonce i ty mrtvé mi vadí a lítala jsem tu jako děs, že kdo ví jak dlouho jsme tady tu mrchu měli ještě i živou ! No poděs.
 Brrr

Shirin - pokojíček pro Sárinku je určitě krásný !
A ta školka pro Sammyho zní úúúžasně - ikdyž tu cenu si nechci ani domyslet :o)
Supr jak jim tam říkají Montíci :o)

MaK- co ručka ? Zahojeno?? Doufám že ano a sundávání sádry bylo ok.

JanaRed - upřímnou soustrast :o( S babičkou je mi to líto, já smrt hrozně těžko nesu - nedokážu se smířit s představou, že nás to jednou čeká všechny :o(

Marko - ony to jsou zatím jen plány a sny a tužby - zda to zrealizujeme to se uvidí … třeba nám ty tři štěstíčka ke štěstí postačí :o)
Posíláme velkou pusu pro Markétku a uzdravovací prsk pro tebe !! Už je ti líp?

Kajko - já bych na očkování nešla, ani s rýmou. Tělíčko by mělo být úplně fit, jinak může pak přijít opravdu škaredá reakce a to nestojí za to.
Daisy na tuhle trojkombinaci měla jít už před rokem. My jí to teda objednali nechat píchat soukromě po jedné a s odstupy nejméně několika měsíců ale zatím to odkládáme z několika důvodů.
První - má oslabený imunní systém a je věčně nachlazená, takže je těžké se strefit do období, kdy by byla nejméně dva měsíce úplně v pořádku.
Druhý - ta klinika je v LOndýně a tak celkem z ruky a je těžké to zajistit tak, aby byl Guz doma a já mohla jet jenom s Daisy.
Třetí - pořád se debatuje o tom, že tohle očkování může být spojeno s autismem…což když má Polinka VFA jaksi opravdu děsí - kdyby po očkování přišla nějaká změna … nikdy si to neodpustím.
Je to těžké dilema, protože samozřejmě mám strach a zvažuju, co je horší - co kdybych chytla některou z těchto nemocí, které mohou být závažné a s následky? Proto to odkládáme zatím na neurčito a v mezičase pořád studuju nějaké materiály a nové vydání studiíí…
V každém případě být tebou jdu až bude Barunka úúplně fit.

Montičko- jak jste na tom? Už je to spaní lepší??

Utíkám, jdu koukat na film.
Mějte se mooc krásně a nemocem ať už je sakra konec !

Ed co musí jít zítra nakoupit, protože lednička je prázdná, kredit na telefonu skoro nulový a kdyby se začlo rodit, tak by to nebyla zrovna ideální situace :o)
Pááá x

 
IvaPe
Kecalka 157 příspěvků 23.01.06 11:22

Ahoj,
my s tím autem… ono se to nějak vyvrbí, protože manželův tatínek je hodně nemocný a už nemůže jezdit, takže mají plonkovní starší auto. Vpodstatě nám ho dali, jenže potřebuje nějaké opravy, taky nemá zimní pneumatiky, takže teď se nedá vyjet ani náhodou. Navíc já mám sice řidičák od osmnácti, ale neřídila jsem určitě tři čtyři roky a v mrazech a ledech to zkoušet nebudu. Necháme to na jaro. Ke všemu u nás mám řidičák jen já, manžel ne (chacha - vyučený automechanik bez řidičáku :o) Občas by nám to dost usnadnilo žití. S Toničkou se dá jezdit MHD, ale nevydrží delší dobu, pokud nespí.
Obývák teď neteče, ale počkáme, co bude, až zase trochu bude tát. A na jaře se teprve uvidí, co se se střechou stalo. Byla tam dvaceticentimetrová vrstva ledu, a když svítilo sluníčko a zároveň šlo teplo zespod z bytu, prostě se pod tím sněhem začala tvořit voda, která neměla kudy a kam téct. Na jaře uvidíme, co uvidíme. Doufám, že to nebude na nějaké velké opravy, protože chceme přestavovat a přistavovat a peněz rozhodně není nazbyt.

Ed, já jsem si zase představovala vaše holčičky přesně tak, jak vypadají na fotkách. Jsou to krásné šikulky. Klidně měj víc takových!

Žaneto, na Fifejdách v porodnici bylo super. Šli jsme tam, protože tam je můj doktor a spousta kamarádek a příbuzných, které tam rodily to jedině doporučovaly. Všechno bylo super. Lidé, prostředí, ale hlavně porod (což samozřejmě nezáleží až tak na místě, kde rodíš). Potom na šestinedělí jsme se trochu zdržely, neboť Toňa měla žloutenku a bylo to taky fajn. Příště (když se nám někdy snad povede) bych tam chtěla rozhodně zas. A svého doktora k porodu. V Porubě rodila sestřenice a taky byla spokojená.
No nic. Tonka spí, tak že bych udělala nějaké jídlo nebo něco vyžehlila nebo uklidila… Uvidím jak dlouho jí to vydrží, protože v noci to bylo děsné. Prosím vás, jak vám děti usínají??? Naše malá byla odmala kontaktní a neusínací. Zpočátku spala na nás (na hrudi), když jsme ji v náručí uhoupali. Jinak neexistovalo. Asi týden byla schopná usnout v postýlce, když jsem na ní měla ruku. Časem jsme ji přesunovali z hrudi vedle sebe na postel a později do její postýlky. Okolo půl roku se naučila usínat při kojení a potom ji dám spící do postýlky. Tak je to dodnes, ale běda, když se po položení vzbudí nebo u prsa neusne. To je pak děs! Vydrží řvát i přes hodinu, ať je v postýlce, v náručí nebo v posteli, ať prostě cokoliv :o( Nejspíš jsme propásli správný moment, kdy se mohla naučit usnout sama, jenže my jsme spíš byli rádi, když vůbec usla a že na ni aspoň něco fungovalo. Nemáte snad nějakou „dobrou radu“, nebo klidně i více dobrých rad?
Ed psala, že Daisynka spinká jako andílek - to je jasné, Ed, vždyť ona vypadá jako malinký andílek :o)
Přeji všem hodně zdraví a někdy ahoj.
IvaPe+Tonička­.skoro.14.měsí­ců

 
IvaPe
Kecalka 157 příspěvků 23.01.06 11:30

jo a poslední řádek jsem, Ed, přehlédla a našla až teď, takže: Tonička se narodila 26.11.2004 ve 12,49 a měla 48 cm a 3300 g.
Jestli to chceš ještě přesnější, narodila se na konci 37. týdne poté, co mi v 5,45 odtekla voda. Manžel se vrátil z práce, spal asi hodinu a půl a budila jsem ho, že musíme do nemocnice. Než se mi rozjely stahy, tak se trochu na pohovce v předporodním pokoji prospal. Doktora jsme odvolali z domu, protože měl dovolenou, ale od 11 do 12 si byl ještě zahrát tenis :o) A říkal, že musím stihnout porodit do 14,00, jelikož pak má ordinaci. Tak jsme to s Tončí stihly. Porod byl moc fajn.
Dám do alba kdyžtak jednu fotku mrňavé Toničky. Tenkrát jsme neměli digitální foťák, fotili jsme normálním, takže první digitální je až 4 hodiny po porodu, kdy za námi přišel můj brácha.
IvaPe+Tonička­.skoro.14.měsí­ců

 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 23.01.06 12:48

Ahoj holky,

tak jsem zas tady. U nás nic novýho, Danda už pár týdnů krásně chodí přes den na nočník, má plínu jen na noc. Teď je to s ním bezva, oproti tomu uřvanýmu miminku to je taková pohoda:)). Krásně si spolu pokecáme, všechno se mu dá vysvětlit, i když samozřejmě není furt takový zlatíčko:).
Jak psala Arka, taky mám občas problém s tím, že chce udělat některý věci místo mě, třeba zapnou pračku, myčku apod., když to udělám já, tak se vzteká a já to musím vypnout a on to znova zapne.

Ed, auto je krásný. Určitě se v něm bude hezky a bezpečně jezdit, když je tak velký. Jsem hrozně zvědavá na Pětníčka, jestli to bude holka nebo kluk:).
Je mi líto Apolenky, že je chudák takhle nemocná, zrovna těsně před tvým porodem:(, snad se do tý doby stihne trochu vykurýrovat.
Taky mám podobnej příběh s mrtvou myší. V našem prvním domečku jsme měli velkej problém s myšima, lezli nám hlavně v kuchyni, takže jsme tam měli furt nastražený pastičky. Asi 14 dní, pokaždý když jsem zapnula troubu a něco v ní pekla, tam něco divně smrdělo, nejdřív jsem si myslela, jestli to nesmrdí to jídlo, který peču, tak jsem furt chodila kolem trouby a očuchávala, odkud se ten smrad line. Na nic jsem nepřišla, tak jsem poprosila tchána, aby mi na to číhnul. Tak tchán začal rozebírat troubu a najednou z takový malý škvíry mezi troubou a varnou deskou vytáh mrtvou slisovanou spečenou myš. Fuuuuuuuj, ještě teď mi je z toho špatně, když si na to vzpomenu a to už to jsou asi 3 roky, co jsme jí tam našli.

Simunko, měla bych na tebe velkou prosbu. Jak jste minulý rok jeli na dovču do Itálie, nemáš náhodou schovaný nějaký rozpis nebo plán cesty? Chceme tohle léto podniknout něco podobnýho, chceme jet do Benátek, Říma a do Gardalandu a moc by mi pomohlo,kdybych viděla, jak jste to měli naplánovaný vy.

Holky, poraďte mi, prosím. Měřim si 3. den bazální teplotu, první 2 dny jsem měla 36,9 a teď ráno jsem měla 37,3. Je možný, že by to už 9 . den cyklu mohlo takhle stoupnout, když mám cyklus 31 dní, takže ovulace by měla být až nejdřív 14 DC? A nebo je to tím, že jsem si změřila teplotu až chvíli po tom, co jsem vstala?

Omlouvám se, že nereaguju na víc komentářů, všechno si nepamatuju.

Mějte se krásně.

Jana+Daník (26 měsíců)

 
Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 23.01.06 14:53

Ahoj holkyyy,

tak ockovani jsme odlozili, porad rymujeme a tak ji nebudeme zatezovat. Navic, tady u nas je temer minus dvacet, takze ani radeji nevystrkuji nos z baraku :).

Ivčo, jsi moc sympaticka maminka a Tonicka je andilek. S tim usinanim...... to nase Barunka do 26 mesicu usinala za:,–(ne u prsu anebo - kdyz se vyjimecne podarilo - tak v aute. Ale minuly mesic jsem rekla dost a kojime jenom v noci. Pred spinkanim rikame pohadky… cervenou karkulku, pernikovou chaloupku, budulinka a potom, kdyz uz je uklidnena tak rikam treba polamal se mravenecek a „jak to bylo pohadko, zabloudilo kuratko… atd“ (Arko, porad ji to jeste bavi!) a ona u toho usne. Jinak posledni dobou ji musim trochu strasit, protoze mi vylezala z postele, tak ji rikam, ze musi byt pod perinou schovana, protoze chodi chlap co sbira deti co jeste nespi, diva se do oken nebo posloucha pod okny (to Bara uz nesmi ani mluvit). Je to trochu drasticke, ale ja ji jinak nedonutim aby polezela a chvilku nemluvila! Jinak nezavre pusu........

Papa Kajka a Barunka spinkajici

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 23.01.06 15:49

Ahoj Jani,

sice rozpis nemám, ale to víš že ti vše popíšu. Jééééé vy se máte!!!! Já bych hned jela zase. Jenže mi budeme letos renovovat, přestavovat a tak nebudou penízky.

Hi hi že by jsme se na to vykašlali?

Loňská dovolená byla asi naše nejhezčí. Pro děti určitě. A určitě tam pojedem zase, ale asi si počkáme až bude mít Matyášek 120 cm.

Atrakcí pro malé děti je v Gardalendu spousta, jenže to zase už moc nebaví ty starší a na některé atrakce se mohlo až od 120 cm. Tak jsme se s manželem střídali a jednou šel s dětma on a jednou já.

Nevím kdy máte v plánu jet, ale doporučovala bych raději v tom červnu. I přes to že ještě nebyly prázdniny tak v Gardalendu bylo plno a to jsme tam byli v týdnu. Dokonce když jsme tam přijížděli, což bylo v neděli, tak byl zcela zablokovaný sjezd z dálice, čili tam muselo být o víkendu ještě více plno.
Ale ono je to tak všude. Alespoň co nám vyprávěla kamarádka když byla v Disney landu ve Francii tak tam ty fronty na ty atrakce byli také. A to tam byli na podzim.

Nevím jak to tam vypadá v noci, jestli jsi koukala na jejich stránky tak mají asi od poloviny června otevřeno až do 24 hodin, jenže my jsme sice jeli tak aby už otevřeno do té dvanácté bylo, ale s Matyáškem jsme tam nikdy tak dlouho nebyli.
Co jsem ale zjistila tak nejlepší je vyrazit hned ráno, mají od 9:30, jít hned na ty atrakce kdy byli fronty, to tam ještě fronty nebyly a pak až na ty ostatní.

Největší fronty byli, na Fuga da Atlantide, vypadá to nádherně, ale pro můj žaludek až tak nic moc. Je to jedna z těch kam Vás ale nepustí s Daníkem, a potom ještě na (mě nyní nějak nejdou jejich stránky čili ti nenapíši kde ta fronta byla. Ale byly to tuším hlavně tyto dvě atrkace. Jinam se dalo v pohodě dostat.
Také ti určitě ještě napíši, až se tam dostanu kam se určitě máte podívat.

Nevím kde se chcete ubytovávat, zdali už jsi něco vybírala, máte proti nám více možností. On třeba ten hotel hned u toho je kouzelný, hi hi ale problém velké rodiny je v tom, že prakticky nelze sehnat hotelový pokoj pro tolik lidí. Většinou mají všude max. 4 osoby a to ještě jen někde.

My jsme bydleli v bungalovu. http://www.campingdelluva.it/ Můžu jen vynachválit. Je to v Peschiera del Garda. Měli jsme ten zděný in masonry 4/6 a vešli jsme se ještě do té ceny za 455 euro/týden. Měla jsem rezervováno 5 nocí, rezervovala jsem přes net, poslali mi email, kde chtěli zaplatit zálohu. No měli tam jen adresu, žádné číslo účtu, ale riskla jsem to. Chtěli ale jen tuším 30 euro, nebo tak nějak.
Po té mi potom od nich přišel dopis s dokladem že jsem zálohu zaplatila a s potrvzenou rezervací.
Jestli jsi takto do zahraničí a jen na adresu nikdy peníze neposílala, tak ti na poště dají jakésy jakési lejstro na vyplnění, dáš jim pak české peníze a tam jim to potom vyplatí v eurech.

Jinak ten kemp je opravdu ideální. Prošli jsem tam okolí a příště budeme bydlem opět tam.
Je celkem malý, nic obrovského, je hodně blízko u Gardalandu, bungalov byl čisťoučký, nový, pěkný. Auto máš postavené za bungalovem a co je velké plus tak pod stromama, ve stínu. Je tam bazén, skvělá restaurace (i když zmrzlinu měli o dost lepší dál ve městě). Ale jídlo v té restautaci bylo moooc dobré, určitě mi chutnalo lépe než pak u moře. Je tam obchůdek kde prodávají pohlednice a různé drobnosti, pak i taková samoobsluha.
A hlavně tam v tu dobu opravdu bylo málo lidí. My tam přijeli v tu neděli a bylo jich tam více, jenže pak nějak všichni odjeli. Mluvila jsem tam potom s jedním Rakušákem a ten mi říkal že tam hodně jezdí na víkendy.
Jinak jsme hodně seděli venku před bungalovem a mají to tam vysypané takovými kamínky, čili Matyášek si tam vyhrál s kyblíčkem a lopatičkou. Jo a kousílínek, když vyjdeš ven, u jezera bylo pěkné hřiště pro děti.
Nám se tam opravdu děsně moc líbilo. U toho moře, když budu upřímná, potom už vůbec ne.

Tak ještě ti asi popíšu cestu, dokud Matyášek spinká.

Vyjeli jsme v sobotu nějak po páté. Nevím odkud jsi, jestli z Prahy(to by jste to tam měli totiž asi o minimálně 100 km blíže), nevím ani kam se chcete nejprve podívat, ale mi jeli k jezeru.
Měla jsem v plánu že pojedem na hranice, jeli jsme přes Mikulov, tak že si dáme přestávku, najíme, se natankujem, vyčůráme se a pak vyrazíme na noc.
Hi hi jenže plány se plánujou že. Matyášek měl jiný plán a cestou nám 3× zvracel. Nrmálně už jsem říkala že to snad otočíme, ale pak jsme jeli. On zvracel naštěstí jen z počátku, během té první hodinky a půl, pak už ne, ale byla jsem z toho zoufalá, a dost nás to zdrželo.

Na hranice jsme dorazili asi o hodinu později než jsem měla naplánováno. Ale to nevadilo, chtěli jsem jet, dojet do Itálie a pak někde zastavit a spát. Stejně jsme se měli ubytovat až tušim někdy v neděli po druhé?

Chtěla jsem jen prostě aby jsme největší kus urazili v době kdy budou děti spát, aby to pro ně nebylo tak dlouhé.

Hi hi ale to spaní, ani ta cesta také nějak nevycházely. Nejprve nás dost zrželo že opravdu šílený kus opravovali dálnici, tudíž se jelo jen jedním pruhem a to šlo rychlostí max. 90 km za hodinu.
A pak ani to spaní nevyšlo, protože jak jen jsme zastavili tak byl Matyášek vzhůru.
Tak jsme změnili plán, že sjedem v Itálii z dálnice zajedeme si k moři, tam si manžel zdřímne v autě a já se budu s dětma koupat. Hi hi jenže jsme tam přijeli asi v o půl šesté ráno, a děti spaly. Nechali jsem je s manželem spát v autě, a šli si sbírat mušličky. Pak se probudil Tobiášek a tak jsem se tam procházeli, užívali si teplíčko a zase měnili plán. Že jako pojedeme k jezeru, necháme si auto v tom kempu a projdeme se po okolí.
Naštěstí jsme tam přijeli, já se šla zeptat jestli si tam můžeme zatím zaparkovat někde auto, než se budeme moci ubytovat, ale huráááá, mohli jsme se ubytovat rovnou.

V pondělí a v úterý jsem potom byli v Gardalandu, první den, jsme tam šli pěšky(blázni), ono to vypadalo kousek, šli jsme kolem jezera, jenže pak musíš Gardaland ještě celý obejít ke vchodu, čili se cesta protáhla, takže jsme druhý den jeli autem.

Další den jsme se pak jen koupali.
Další den jsme jeli do Verony.

A pak už ráno do Benátek. Nevím jestli jsi tam někdy byla?
Když tam přijedeš, tak jsou tam 2 parkoviště. Dál už se jet nedá.
Hned na parkovišti ti budou nabízet že tě lodí dovezou kam chceš, ale levněji výjde jet (plout) městsou hromadnou dopravou. Nádraží najdete v pohodě, kousek u toho jednoho parkoviště.
My jsme pluly na náměstí sv. Marka a odtud jsme potom šli zpátky pěšky.

Určitě to ale nezkoušejte bez mapy. My jsme tam bloudili i s ní. Chtěli jsem totiž jít cestou zpět, přes ten most, jak byl nedávno v té reklamě, tuším na žvíkačky, jenže jsme nějak špatně odbočili a museli se potom vracet.

Já bych v Benátkách klidně byla déle, jenže jsme zase pak museli jet aby jsme se ubytovali u moře.

No co uděláme příště jinak:

  1. vyjedeme až někdy v noci.
  2. hi hi na Gardaland si dáme minimálně 3 dny.

3)Budeme určitě minimálně týden u toho jezera. Je tam v okolí pousta věcí k vidění. Je tam spousta parků, je to tam mooooc pěkné.
Super je hrad v Sirmione (nevím jak se to přesně píše)

Určitě ti na to ještě mrknu, na ty atrkace. A co by jsi ještě chtěla vědět?
Jen se ptej.

Na jak dlouho jedete? Budu se opakovat, ale jéééééééé vy se máte!!!!!!!!!

Pa pa Simunka

PS: a kdyby jsi chtěla tak můžu přidat do galerie ještě nějaké fotky. Nebo mi pošli adresu, já ti je pošlu.

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 23.01.06 17:02

Jani mrkni sem,

tady někdo píše o loňské cestě po Itálii. http://www.italie.iipardubice.cz/den1.htm

Určitě to stojí za přečtení.

Pa Simunka

 
Caroline
Kecalka 118 příspěvků 23.01.06 18:12

Ahoj Sesticka,

tak ja se pridavam k maminkam deti, kteri neumi usnout sami. Muj 10 mesicni Rufik usina ted jenom pri kojenim v nasi posteli, uz ani nesnese prelozeni do jeho postylky, kde do te dobe nez se v ni umel sam postavit tak klidne spal. Proste jak zacal lezt po ctyrech (uz se definitivne prestal plazit a smejdi po ctyrech) a hlavne stat a chodit kolem nabitku, tak zacal mit problemy s usinanim. Ja s tim nemam vubec problem, proste tak to ma a menit to by pro neho znamenalo trauma ve forme vyrvani. Jsem rada, ze ho umim sklidnit, uklidnit, ze u me nachazi pocit bezpeci a jistoty, od toho jsem jeho mama abych mu to dala. Mam dite, ktery ma velkou potrebu byt noseny, mit mamu na oci, potrebuje hodne sat, spat v me blizkosti. Ze zacatku jsem to nesla spatne, byl to pro me sok, nebyla jsem pripravena na to jak malo budu mit casu pro sebe, ale az kdyz jsem pochopila jak moc trpi kdyz ho odlozim, jak jsem z toho nervozni jak to ze neumi usinat sam jak to ze je na me tak zavisly, tak jsem to hodila za hlavou a ridim se jeho potrebam. Zatim je malicky, vsak to nebude trvat vecne, v nasi domacnosti stejne nepanuje drsna disciplina, nikdo tu nema predepsany kdy se musi spat, jist, pit. Tak to u nas funguje. Ale je fakt, ze jsem se na to dlouho zvykala, ja porad slysela jak miminka krasne spinkaji, koji po dvou hodinach, milujou prochazky v kocarku, postupne se odstavujou… Rufus byl proste jiny, a menit ho nebudu a ani meumim.

Jinak jsem na neho strasne pysna protoze definitivne umi rict „mama“. Je to uplne kouzelne jak se ke me priplazi a natahuje rucicky a rika „muma, muma“. Ma take strasne rad hudbu. Je strasne rad kdyz si poustime cdecka, on hned se vypravi ke vezi, opira se o stolek a tancuje. Vzdycky se divi kdyz skonci pisnicka, a pak se raduje kdyz zacne dalsi. A chudak se lekne kdyz si ji pusti moc nahlas, moc ho laka cudlik na hlasitost, ale nekdy to prepiskne a lekne se.

Konecne mu taky prorizly horni zuby tak uz jich ma 4. Ale abych nemluvila jen o nas…

Ad mys: jsem rada, ze nemam tu cest. Ale urcite bych strasne vyvadela, ja se hrozne stitim, bleeee!

Ad auto: Ed gratuluju! Te obdivuju co vsechno nezvladas v 38 tt! A stacila se jit ostrihat, jit na posledni pracovni schuzku, posledni lekce anglictiny a pak uz nic. 39 tt uz neznam, Rufus chtel ven v 38tt :-) Jejejej, uz zase si vybavuju tu krasnou noc, kdy se Rufus narodil, hned bych si to dala znovu! A Jindro, klepu na drevo, ze se nic vaznejsiho nestalo!
lidi v Praze ridi jak blazni.

Arko: neboj si obcas pomoci paralenu ulevit, kdyz to potrebujes. Ja bolesti hlavy znam moc dobre, ted jsem nastesti dlouho nemela, ale vim, ze kdybych byla na tvem miste, tak bych si urcite ten paralen dala. Malemu miminkovi taky das paralen cipek nebo panadol syrup kdyz ma horecku ktera neustupuje.

Zdravim (pro me) nove tvare, ja jsem take ponekud cerstvejsi pisatelka stesticek. Omlouvam se, jsem posledni dobou malo psala, mela jsem ted hodne prekladu a Jakub dela zkousky, tak casu je ted min, ale uz bude lip!

Jo, a JanaRed, k mereni bazalni teploty: je klidne mozne, ze ovulace ti prisla takhle brzy, ale snaz se merit hned jak se probudis ale nez vstanes z postele, protoze jakmila udelas moc velky pohyb, tak se ti zvisi teplota a uz si ji nenameris tak aby byla verohodna pro sledovani. Jsou webove stranky, kde ti to vse vysvetli a kde si muzes svoji bt zapisovat, myslim ze je to neco jako fertilityfriend.com

Drzte se vsichni v teple, at vam ditka a briska nezmrznou!!

Caroline A Rufus

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 23.01.06 18:31

Ahojda,ahojda,

jezis,ja se taaak tesim,az sestra porodi:) a Ed taky.Na kazdou sms se hrnu precist k mobilu,ze uz se rodi a zatim nic :) sestra mne vcera pobavila,volala sjem ji,tak je 100pro nachystana,pry „ostrihala jsem klukum vlasy,nehty…“ pak na ne nebudu mit cas :o)))) To me rozesmalo!

Ivco,to je parada,ze jsi byla se s vym porodem spokojena.Napis poradne detaily a pocity:) ja porad hltam vsechny porody jednim dechem…Ze strechy si nic nedelej,urcite to bylo tou vrstvou snehu a tanim zaroven…uz se to urcite opakovat nebude. V usina ni fakt neporadim.V tomhle je Simonek super,da se do postylky s knizkama a necha se mu rozsvicena lampicka a on si SAM cte. Po pul hodince mu prijdu zhasnout abez reci knizku odlozi,zavrta se a za chvilku sam usne.

Jani,s tou bazalni teplotou je to asi trosku nepresne.Prave hodne zalezi,kdy si ji nameris…musi to byt hned v posteli po probuzeni…ale zase je opravdu mozne,ze mas ovulaci takhle brzy!! Ma kamaradka ji ma hned par dni po skonceni MS! a je si tim jista.

Simunko,bezva komentar!! Fakt mi tu tve rozpravky chybi…fnuk fnuk.Uplne si mne naladila na nakou dovcu!! jela bych hneeeed! ale toto leto strabime s miminkem na zahrade,tak my mame letos jasno:)

Ed, s tou mysi je to fakt bleee.Ale uz na to nemysli a nepripominej si to…Zadna jina potvurka uz tam neni,tak je vse ok! S Polinkou je mi to lito,ze ji neni vubec dobre.Snad bude stacit par dni,aby byla uplne fit! drzim palecky!

Karolinko,tak u nas taky porad frci Jak to bylo pohadko…:)) Tak uz rika nektere basnicky cele sam a u toho jeste nahodi ledabily ton,ze jako to odrmoli…no zabava:)) Jsou to nasi ukecanci a nejlepsi je,ze mu na vse musim odpovidat a nebo to po nem alespon zopakovat.No nekdy dooost narocne:)

Mrazy jsou super,ze?! uz aby bylo to nadherne jaro!Takhle venkem opravdu jen prebihame:/

Arka

 
MaK
Kelišová 5063 příspěvků 23.01.06 20:03

Ahoj holky,
tak od pátku jsme bez sádry:).Teď nás ještě čekají rizikové tři týdny,kdy na tu ručku nesmí spadnout,pak kontrola a pak už to bude definitivně ok.Sundavání proběhlo v pohodě,na to,že se sádra bude střihat,jsem Kikču připravovala skoro týden,takže to zvládla.Dostala obrázek,sádru do ruky a jelo se domů.Byla tam malinká holčinka,tak osm,devět m.,a ta měla popálené ručičky,chudin­ka:(.Jeli tam na převaz a její maminku nepustili dovnitř!Bych se tam vecpala.Když si představim,že takovýmu mrňouskovi dělaj něco,co určitě hrozně bolí,on neví,o co jde a ještě tam nemá maminku,tak se mi chce brečet:(.
V sobotu jsme byli s manžou lyžovat a vybrali jsme si snad ten nejhorší den,jaký jsme mohli.Od rána do večera sněžilo jako blázen,takže jsme odjížděli úplně promáčený.
Jinak se hlásím k maminkám zlobidel-Kristýnka se od včerejška vzteká,že z ní šedivim:(.Dneska obzvlášť.Nakonec jsem ji nalákala na vytírání podlahy(má takový minimop,tak mi pomáhá).Už se těšim,až se mi vrátí moje hodná holčinka:)

Ed-Auto je super,přesně po takovým s manžou toužíme,ale zatím se ještě vejdem do autíčka „normální“ velikosti,takže si musíme počkat,až se nám rodinka pořádně rozroste:)
Přeju ti,ať se Apolenka CO NEJDŘÍV uzdraví.Ach jo,děti by vůbec neměly být nemocné:(

IvaPe-Kristýnka začala usínat sama až v roce a půl.Do té doby jsme prošli fázemi samostatného usínání,usínání při kojení,usínání v náručí,usínání s mámou u postýlky,usínání s lahví a dneska táta přečte pohádku,dá pusu a do pěti minut spí.Myslim,že by se to nemělo lámat přes koleno,ono si to každé děťátko nakonec nějak urovná:)

Musím letět,manža na mě čeká s večeří,tak aby mi neumřel hlady:)

Zatím se mějte,Monika aKristýnka

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 23.01.06 21:15

Ahojte holky!!

Arko, noooo he he mé komentáře tu určitě nechybí.
Víš já jsem si to své veledílo po sobě přečetla a já se prostě musím stydět. Ty hrubky… Jenže já totiž neumím psát aniž bych u toho nekoukala na klávesnici a tak nestíhám, jak koukám kde je jaké písmenko, myslet i na tu gramatiku a pak je toho tolik a na čtení a opravu nemám čas, takže to odešlu. No a pak se hluboce stydím. Takto děsně se veřejně ztrapňovat.

Navíc, já si občas říkám že bych tolik chtěla psát, jenže, jenže. Ztratila jsme již přehled o nových človíčcích a jejich maminkách z deníčku.
Deníček už až tak moc nečtu a komentáře pro mě cizých lidiček (holky promiňte) přeskakuji.

A co je hlavní, všechny jste tu těhulky, nebo máte už miminka a já normálně ani nemohu to emimino moc číst. Bere mě to děsně. Pokaždé když čtu jak holky rodíte a těhotníte, tak bych chtěla také. A jsem opravdu dost blázen a klidně jsem schopná tu začít přemlouvat manžela.
Mě opravdu stačí jen chviličku pokecat s Ed a hned druhý den už to na manžela zkouším.
Jenže my další dítě mít nemůžeme. Alespoň nyní. Uvidím jak se to bude vyvíjet, ale teď to opravdu nejde.
Takže raději nečíst a už vůbec ne psát.

Tak to jen tak aby jsi věděla.

Teď se sem koukám zase maličko víc, jsem napnutá jak špagát, nesmím proásnout až bude Ed rodit!!!!!!! A až se bude blížit Jindřišky a tvůj termín porodu, tak to tu budu jistě také stále, ale jinak.........

Jo a ještě mám jeden důvod proč už mě pc už nějak zvlášť nebere.
Přistěhovala se mi sem zpět skvělá kamarádka!!!!!!!!!!
Bydlí přes chodbu, jen otevřu dveře, přeběhnu v bačkorách chodbu a jsem u ní.
A je to opravdu skvělá kamarádka. Spolu jsem vyrostly, spolu jsme probíraly kluky, čteme stejné knížky a máme se stále o čem bavit.
Takže taková ta prázdnota že nemám nikoho kdo by mi byl opravdu blízko (když neberu rodinu), tak ta je pryč.
Dokonce jsem s ní začala i plést. Já pletu celkem ráda, občas mě to chytne, ale přestane mě to bavit po chvilce. No tak jsem třeba jí pletla rukávy ke svetru. Vlastně jsem to byla já kdo jí učil plést. Jenže mě to nebaví, já nikdy nic nedopletu ale ona u toho zůstala a půjčit si od ní pletení a chvilku jí něco plést to mi nevadí, to mě baví.
Také co tu je tak jsem přečetla hromadu knih. Máme oblíbené stejné autory a tak si jednu knihu koupím já, jednu ona a půjčujeme si je. U nás v knihovně už mám totiž snad vše přečtené.
Třeba od vánoc já si napsala Ježíškovi že bych chtěla něco od jistého autora, Ježíšek byl zlatý, přinesl mi rovnou dvě knihy ona dostala také jednu a už je máme přečtené. No ale ona měla naštěstí svátek, tak dostala další dvě a já už tu jednu zase louskám. Hi hi ale budu si ji muset šetřit já mám svátek až v březnu........
Také zítra jdeme bruslit. Nemám jinou kamarádku která by vyrazila bruslit.

Prostě mi mooooooc chyběla a jsem děsně ráda že je zase tu.

Tak já letím.

Pa Simunka

 
MartulaR-2
Kecalka 153 příspěvků 23.01.06 22:57

Ahojte holky, moc vás všechny zdravím!!!!!!!!

Jen nakukuji, jestli třeba už Ed nerodí:))) abych něco nepropásla:)…
Vidím, že je zatím 2v1..:) tak se opatrujte- všichni…
přiznám, že čtu, ale nepíšu..nějak nestíhám:(
Je skoro 23h a mě čekají ještě 2 koše prádla na žehlení:(((((((( blééé nesnáším to!

Kajko-ptala ses na to umývání hlavy…nezkoušelas ten kšilt pro děti? Prodává to tušim Oriflame, stoji kolem 39 kč a strčí se to jen dítěti na hlavičku a můžeš krásně splachovat šampon a do očí nic neteče:)

pa

Martula

 
IvaPe
Kecalka 157 příspěvků 23.01.06 23:14

Ještě se vrátím k tomu usínámí mimin. Tonka má problém jen s tím usnutím, se spaním už pak ne. Přes den spí dvakrát v kočáře, satčí s ní vyjet ven na tři minuty, ona usne a pak spí třeba hodinu a půl v předsíni.
Ale večer ji kojím, u toho většinou usne. Když neusne nebo se těsně po dání do postýlky vzbudí, tak je zoufalá. Protože už chce spát, ale nejde jí to nijak. Já bych jí moc chtěla pomoct, ale taky nevím jak. Mně totiž nejde ani tak o to, aby u toho prsa neusínala, ale aby, když se jí to nepovede, dovedla usnout i jinak. Ona totiž potom už třeba cucat nechce, má plné bříško, takže se odpojí, chvíli kouká, pak se válí, sedá, stoupá, … když ji vezmu do náručí, protože ke mně natahuje ruce, za chvíli sebou šije a natahuje se k postýlce „hajá hajá“, jenže když ji teda dám do postýlky, začne řvát ještě víc a opět natahuje ruce ke mně… no nic. To nevyřeším, pokud se jí to nějak nezadaří, takže to snad ani nečtěte (to píšu brzy, co? :o)
Dnes usla u kojení, takže uvidíme, co bude dál. jinak je to ale zlatíčko největší.
Arko, o porodu teda určitě napíšu, když mám aspoň jednu posluchačku (nebo čtečku :o)
Teď jdu spát a nechám si něco pěkného zdát. Taky si něco pěkného zdejte.
Dobrou noc.
IvaPe+Toninka­.skoro.14.měsí­ců.

 
TailorTailor
Stálice 52 příspěvků 23.01.06 23:30

Ahoj štěstíčka,nějak mi to nedá:))Už jsem tady tak strašně dlouho nebzla.Stále jen nakukuju a koukám,jak si štěstíčka lebedí a jak jich je stále víc:)))
ED musím Ti popřát spoustu krásných,silných a neopakovatelných okamžiků při příchodu pětníčka na svět.Držím Vám pěsti,vím že jsi silná a vnímavá a určitě to spolu krásně zvládnete!!!!!!!Po­každé si vzpomenu na to :„jak se rodí štěstí“ a vím,že to jsi ty.
A tak to bude navždy.Hodně,hodně štěstí. Tailor a Kevin xxx

 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 24.01.06 08:50

Ahojky,

Simunko, strašně moc děkuju, že jsi se mi s tim takhle rozepsala, to bylo snad úplně vyčerpávající :)). Jsi zlatá!!!Budu si to muset ještě párkrát přečíst, abych věděla, jestli se mám na něco zeptat nebo ne.

My bychom chtěli jet taky v červnu, ale ještě to není jistý, snad se nám podaří uspořit nějaký penízky, aby nám to stačilo a mohli si to pořádně užít. Taky bychom s sebou chtěli vzít nějaký bezdětný pár, kterej by nám mohl v Gardalandu občas hlídat Dandu, abychom s Tomem mohli jít na ty velký atrakce. Takhle bychom museli chodit každej zvlášť a to by nás nebavilo. Asi řeknu ségře s jejím budoucím manželem, v tu dobu, co my chceme jet, by měli mít po svatbě, pokud se do tý doby nerozejdou, oni jsou totiž takovej italskej páreček:-DD. Termín svatby mají 2.6., a my bychom jeli asi v půlce června.

To je skvělý, že máš takovou dobrou kamarádku hned přes chodbu, já mám svoje 2 nejlepší kamarádky až na druhým konci Prahy, a to je moje ségra a moje spolužačka z vyšší odborný. Takže se s nima vídám málo, se ségrou samozřejmě víc, ale taky ne tolik, jak bych se představovala.

Arko, to jsem nějak nezaregistrovala, že sestra je taky těhotná:). To je fajn.

Tak já zas utíkám, musim poplatit nějaký účty a vyrazim na velkej nákup do Hypernovy, už tu není co k jídlu:).

Mějte se
Jana+Danda

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 24.01.06 13:10

Ahojky,

Ivco,ja si neuvedomila,ze je Tonicce teprve 14mesicu.To je pak to usinani urcite tezsi…naucit je to samostatne.Nejhorsi je,kdyz je prso:) To Simonek taky usinal za:,–(ne u kojeni.Myslim,ze se tio pomalu bude zlepsovat,jak bude mala rust.

Simunko,je super mit takovou kamaradku,ze?! Ja prave mam take opravdu vyborne 3kamaradky.Casto se navstevujeme,zname s evsechny navzajem a hlavne mame uplne stejne stare deti!! Takze spolecne tema k probirani je vzdy! :o) fakt jsem strasne stastna,ze je mam a simonek,ze je mezi detma a nauci se trosku s nima vychazet.....velka vyhoda.

Monco,tak at je Kristynka fakt opatrna na rucku.Musi se to poradne zahojit,aby pak cely zivot nemela nake problemky.Jsou to trapeni,ty urazy deti.A bude hur! :)

Simonka ted zachvaty docela presly.Tak jsem zvedava jak dlouho mu to vydrzi a nebo to treba odeznelo nadobro???? :))))

Citim hezky pohyby mimiska,ale jsou strasne nizko.Vazne je citim az v podbrisku.Kdyz ohnu nohy,tak „skoro“ az v trislech?! Je to mozne? Neni mimisek nak MOC nizko? nebo je ta deloha jeste tak dole a teprve se zvedne? Docela me to znepokojuje:( Na kontrolu jdu az za 14dni…

pa

Arka

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 24.01.06 15:49

Arko,

jen mě tak napadlo a doufám, že tě to trošku uklidní - nemůže být mimísek koncem pánevním?
To by jsi pak nejvíce pohybů cítila právě dole - od nožiček - obzvlášť tak jak je ty popisuješ?

NEBOJ - prosím hlavně neboj, určitě to je dobrý a nic to neznamená.
Koukej na mě - třetí mimísek a pohyby jsem ze začátku sice cítila brzy, ale vůbec nesílily nebo taky se nezdálo,že by jich bylo nějak moc a dost. Navíc tatínek taky cítil první kopaneček dost pozdě - a jak se ukázalo - bylo to díky placentě, která je uchycená na přední straně a docela nízko.

Takže opravdu každé těhotenství je jiné a každé mimi je jiné.

Opatruj se a užívej si kopanečků, je jedno že jsou nízko - hlavně že jsou !!!

Ed x

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 25.01.06 10:32

Ahojek,

jen rychlé hlášení, že jsme stále 2 v 1 a včerejší SUL termín nesplněn :o)
Ničevo se neděje :o)
Ale fakt ničevo. Já jsem jak kdybych ani nebyla těhu - nebýt toho pupíííííku.

Polinku mám doma až do pátku, má zánět průdušek a dostala antibiotika. Takže má to co měla celá naše rodina, snad se to do víkendu zlepší ! V takovýchto podmínkách bych raději nerodila.
Pořád kašle a kašle a kašle a někdy až tak, že z toho začne zvracet.
Zatím žádná změna od pondělka, snad jen že už nemá tolik teploty, tak snad ty ATB zaberou.

Daisy je teď ve školce, ani mi nezamávala potvůrka, málem že mě nevystrčila ze dveří - naštěstí je dnes zase veselá, z nějakého důvodu, včera celé odpoledne a celou noc proplakala - fakt nevím co jí bylo … bylo to ale vážně divné .

Tak jo, musím se jít starat o toho mého pacienta a zkusím napsat více večer.

Opatrujte se.
Tady je dnes zima brrr, ale určitě ne jako u vás v ČR.
Ed x

 
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 25.01.06 12:15

Ahojky!

Komentáře jsem ještě nějak nestihla přečíst, ale snad to brzo napravím:)

Ten mráz je hroznej:( Já už chci jarooo:)

V baráku nám tím mrazem rupla voda, takže jsme měli zatopený sklep. No nic krom krabic v něm nemáme, ale krabice tam byly nachystaný na stěhování:) Od monitoru, televize a tak. No nevím, kde takový velký splaším, ale to je fuk. Přežili jsme chvíli bez vody, ale naštěstí už je to opravený.

Filípkovo spaní je pořád takový nijaký:( V noci je i 4× vzhůru. 2× usne hned, jak ho znovu položím, ale z toho se tam i hodinu chudák převaluje a převaluje a ne a ne zabrat. A já samozřejmě nezaberu taky:)

Dnes se stal zázrak zázraků. Seděla jsem s ním u postýlky, ale protože pořád zlobil a vstával, tak jsem odešla a on za 5 min spal! Takže si tu teď vesele smažím bramboráky:))))

Edi, jestli já ten tvůj porod zaspím, tak mě klepne! Asi už si začnu brát telefon do ložnice:)))

Mějte se krásně

pá Montička + Filípek

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 25.01.06 12:44

Ahojky,

Ed,ja si taky rikala,ze tam asi rejdi mimisek nozickama,ale jsem takova znepokojena,ze je to tak nizko.Volala jsem setricce,ta rikala,ze mam byt v klidu a kdyz zacnu spinit nebo neco,tak mam prijit hned.
No tak pockam tech 14dni do kontroly a bude take UTZ.

A ty se neboj,ze se Polinka nevyleci,nez budes rodit.Vsak mas jeste tyden cas a jeste tyden budes prenaset:o)))Je usper,ze ti brisko nevadi a nemas zaden potize,tak tech 14dni budes mit krasne:)

U nas nastesti tak velke mrazy nejsou,v noci max -13 a pres den -8.Coz jde a chodim se Simonkem ven,sice na chvilku ale nevytahnout paty z domu,taks e asi oba zblaznime:)

Mijo,co UTZ a Dr???????????­???Doufam,ze je u vas vse v pohode!

pa

Arka

 
Sonja
Kecalka 204 příspěvků 25.01.06 12:46

Ahoj holky!

Montičko - to je teda pech s tou vodou, ještě že jste tam neměli žádné cenné věci. Doufám, že ty mrazy od pondělí značně poleví. Fandy spaní taky není ideál, taky vstává tak 4 x za noc a chce dudu nebo napít, ale zase hned spí.

Ed - s těma nemocema jste snad klon naší rodiny, Fandu taky koncem listopadu postihl zánět průdušek, tak že vím jak moc všichni trpíte. Fanda měl v sobotu večer a v neděli 38C teplotu a jímala mě hrůza co zase je. Ať už je za námi alespoň ten leden.

Jinak holky, ten koncert DM byl naprosto skvělej. Byl to můj i manži první koncert,ale nemůžeme si ho vynachválit. šla bych znova, ale teď bych chtěla pod pódium, my jsme seděli na dobrém místě, ale přeci jen u podia je u podia. Skoro všichni známí byli pod a naprosto spokojení.

Mějte se krásně a přeju brzké krásné počasí všem.

Sonja + Fanda

 
MaK
Kelišová 5063 příspěvků 25.01.06 20:24

Ahoj holčiny,
já už se ták těším,až budem v létě sedět na písku a neřešit,jestli dnes ven ano či ne…U nás je teď hrozně hnusně,Kisy trpí na laringitidy,záněty průdušek a podobně,tak jsem si tři dny ven netroufla.Mám strach,aby kvůli dvaceti minutám venku nekašlala a neztvrdly jsme doma mnohem dýl a ještě s lékama.Ale na to,že jsme tak dlouho nebyli na pořádný prochajdě je zlatá,celý den si hrajem s kostkama a na obchod a užíváme si:).Však ono se oteplí…

Ed-mě nějak uniklo,že Daisy chodí do školky!Jak dlouho už?A jak zvládala začátky?
Apolenka se už URČITĚ brzo uzdraví a až se Pětníček narodí,tak budete zdraví jako řípy a bude to supeer:)

Arko,já myslím,že i nízké pohyby jsou ok.Zatím tam má mimi relativně dost místa,tak se roztahuje,kam se dá.Určitě to bude v pořádku

Montičko,s tím sklepem je to fakt smůla,ale hlavně,že máte sucho v bytě:).Nějaký krabice na stěhování určo splašíte.

Simunko,je fajn,že máš kamarádku tak blízko,mě tohle hrozně hrozně moc chybí.S většinou mých kamarádek nás tak nějak „rozdělilo“ to,že já mám rodinu,ony studujou a když se náhodou vidíme,tak jsme rády,ale nějak prostě už nemáme nic společnýho.Pak teda mám pár kamarádek s podobně starýma dětma,což je super,ale musíme za sebou dojíždět.Přesně to,co píšeš-v bačkorách na kafe…bych potřebovala:).U nás na patře bydlej samí důchodci…
Jo,a fakt tu chybíš,mamino­.Doufám,že se v deníčku s vašim čtvrtym a našim ještěnějakym bříškem sejdem:)

Zatím se mějte,holčinky,jdu si dát véču.

Monika a Kristýnka

 
mija1
Povídálka 24 příspěvků 25.01.06 22:00

Ahojky všem,
moc se omlouvám, ale dnes na komentáře reagovat nebudu. Včera jsem se vrátila od rodičů a je mi dost neveselo. Neměla jsem připojení, a tak se ozývám až teď.

Minulé úterý ráno jdu na záchod a krev, bohužel ne málo, jasně červená a sraženiny. Začala jsem dost panikařit, hned jsem volala manžu a jeli jsme k doktorce. Ta podle ultrazvuku zjistila, že miminku se zatím daří, bilo mu srdíčko, ale mám mít klidový režim. Je to možná v důsledku virózy (bez teplot), co jsem chytla do Bětulky.
Tak si moje zlatá maminka vzala hned volno a já ležela, v neděli se situace bohužel opakovala, jen krve nebylo tolik a já se bála do nemocnice, že mě zastelou do postele.
Teď má dovču manža. Je mi furt zima, špatně, a mám děsný strach, že to nedopadne nebo bude mimčo postižené…
Určitě se zase ozvu, musím přelouskat komentáře, jsem zvědavá co se děje u vás.
Mija+Alžbětka

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 26.01.06 00:49

Ahojky Mijo
tak ti moc moc drzim palecky at je vse v poradku!!!!!
Hodne odpocivej a davej na sebe pozor!!!!
Dej nam vedet jak se ti dari, budu na tebe myslet.....

Jeste krvacis ???

tak papa a odpocivej…Evca

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 26.01.06 01:10

Ahojky berusky…vy moje stesticka..:O)))

Holky ja jsem tak rada, ze tady zase vidim Kajku a Simunku…;O)))))) JUPIIIII..:O))

Holky vy jste my do te bandy proste chybely......:O)))) TEd jsme tady zase vsichni..:O)

Ediku panecku tobe se to krati..:O))))
Tak jsem strasne zvedava co se z Petnicku vyklube…:O))) Ja tipuju holcicku..:O))))
MOc gratuluju k auticku!!!!!! Az dopisu pujdu se kouknout do galerky..:O))))

HOlky se omlouvam, ale na PC jsem se dostala zase az po 3 tydnech..:O))))

pisu honem honem, nebo mam pocit, ze ten muj tajtrlik jakmile slysi ze je doma ticho, vztane a je po psani..:O)))))
KOnecne mame nejaky ten pravidelny rezim…:O))) Kubula ted zacal pekne spinkat nejen odpoledne ale i vecer pekne usina…:O)))
V pokojicku se mu libi, fakt, rad si tam hraje a dovadi..>:O))) Nemo se vyplatil…:O) Coz jsem moc rada…Ani nevite, jake to je spat v posteli bez nej…TEda prvni dny jsem si nemohla zvyknout…a vetsinou jsem vytuhla u nej v pokoji......ale ted uz je to balada..:O)))) Vecer jde spinkat s Romcou, je to jen jejich cas, chce proste tatu, ja jim zapnu ceske pohadky na cd a za 5 minut oba chrapou jako dudci…:O) Najednou se my zda, ze ta postel je strasne velka…:O) Budi se jednou za noc, ale staci jen dat mu napit, chvili pockat a zase spi…JO uz je odstaven uplne asi tyden, zadne kojeni nic…musim rict, ze s mirnym premlouvanim ho to preslo…:O)) Zacina byt hrozne samostatny, dokonce uz umi jezdit na svem raptorovi.....vi kdy zastavit jak se vybhybat prekazkam, otacet…no jsme s Romcou koukaly…Vzdycky jsme musely u neho jit, kdyz jel, ted to zvlada naprosto sam, dokonce si sam vjede do garaze si ho zaparkovat.....:O) Myslim, ze trikolku, az dosahne na pedaly, bude zvladat taky dobre, protoze ho to bavi…Uz ted se snazi, ale jeste ma ty noziky kratky..:O))))

U nas se momentalne porad kresli…:O) Fakt, je to neskutecne, ale ja za den nakreslim tech motorek a auticek neskutecne hodne…a musim rict, ze uz my to Kubula nevraci, abych to nakreslila znova…lepsim se..:O))))) NO bodejt ne, ze, ziskavam takovou denni praxi..:O)))) I Romca me pochvalil, ze kreslim vrtulnika lip jak on......
Musim rict, ze ja kreslim doted..rada maluju ..Zrovna dodelavam obraz tigra..Jeden uz mam hotovy , ted me jeste ceka dodelat ten druhy......a pak mam nachystane nejake morske obrazy…Je to muj konicek, a kreslim jak my to cas dovoli, navecer s Kubulou..:O))))
Chystam se Kubulovi vymalovat piskoviste…Romca mu ho postavil na zahrade, tak mam v planu na nej namalovat Krtecka , trochu mu to zpestrim..:O))))

JO je to vazne fain, mit zahradu..:O)) Kubula cely den lita venku, hraje si na pisku, a ja varim a uklizim, stale ho mam na ocich.....Fakt stihnu celkem rychle si za dopoledne uklidit, uvarit ( ted varim kazdy den, a 2 chody, polivky a druhe ), vyprat proste ty domaci prace......a pak maly dostane obidek a jde chrnet…Ja si udelam kafco a mam chvilicku cas na sebe.....No cas na sebe, ale nejak my do toho vzdycky neco vleze, but navsteva nebo vyrizovani...­...Dneska jsem si dala pohov…
Mam totiz problem vyridit malymu pojistku..Kvuli tomu, ze mel ty operace my ho nidko nechce pojistit…Takze sedim na telefonu, obvolam doktory, agenty z pojistoven…a uz ny z toho hrabe…fakt..:O( Bych jim nejradeji nakopala prdele…se vam omlouvam......ale jsou to hlupaci, a tady v USA system pojisteni je postaven na hlavu.......Pry se mam poradne zeptat dr…jak my rekly…oni pojistuji JEN ZDRAVE DETI !!!!!! NO nic radeji toho necham, protoze me to desne vytaci!!!

Vecery jsme ted travily pred tv…Koukame na cesky serial Ordinace v ruzove zahrade, fakt supr serial, me se moc libi…i Romca u nej se mnou sedi…VCera me nahanel at se jdu divat…:O))))
Kamoska my to pujcila, ma to natocene na kazetach, ktere ji posila mamka.....Vzdycky az odvysilaji par dilu , poslou ji to…NO a me dala 26.dilu, ma jich celkem 32 a ceka na dalsi…SI predstavte, ze jsme na to s Romcou koukaly az do 3 do rana, skoro kazdy den a zvladly jsme to za par dni…O vikendu si jedu pro zvytek..:O))))))

Holky my vam zase jezdily na vyletiky, teda hlavne odpocinkove…Projely jsme se opet na raptorech, ja to uplne miluju, clovek nema v tu chvili zadne starosti.......uz se tesim az pojedeme znova…Tentokrat chceme jet asi na cely vikend do Palm Springs…ma tam byt nejaky velky park, prave pro off road vozitka..:O)))) Tak se tesim..:O)))
Kubula vyfasuje ten svuj rapturek a bude jezdit s nami..:O))))

tak ja to poslu a skocim se podivat do galerky na vase prdolky…a taky par fotek prihodim..:O)))

Kubulovy jsem z puvodniho baby roomu udelala hernu, ma tam vsechno na hrani, kreslici stul, stan s balonky..a dalsi jeho hracicky..:O)))) Pres den tam dovadi…:O)))

Jo a je ostrihany nakratoucko..TEd uz mu to povyrostlo, tak to ma tak akurat…:O))))

tak se mejte krasne , trochu jsem to shrnula co se deje u nas.....:O))) a snad uz budu mit vice casu na PC a na vas..:O)))))
Jeste jsem vas nestacila docist, asi to uz ani nestihnu…:O) Kubula se vzbudil..:O)))

Arko jak se ti dari ???
Migreny uz povolily ??

Jindrisko hlavne ze se ti nic nestalo…Tady to pravidlo prave ruky moc lidi nezna…takze taky si musim davat bacha…

tak vsechny ostatni berusky pozdravuju …:O) papa Evca a Kubicek

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 26.01.06 09:09

Ahojky maminky,

Mijo,je mi moc lito,cim prochazis.Musime pevne verit,ze bude vse ok a urcite tve telicko poradne bojuje a dockas se krasneho miminka! Ze bude postizene se vuuube c nestresuj,proboha! Priroda to ma zarizene, mimisek se u tebe udrzi a bude v poradku! Hodne bud optimismu:))))

Evi,hezky komentar!!! Cisi z nej krasna pohoda.Jsem moc rada,ze jste ok:) S tim malovanim te moc obdivuji.Ja na to vubec nejsem a taky ted Simonek furt chodi a at mu maluji.Musela jsem si koupit knizku,kde je postupne jrozkreslene,jak se co maluje.tak uz umim jerab,bagr,nakladak a par zviratek:)) A Simonek ted vyrukoval,ze chce furt malovat certika:o)

bolest hlavy me provazi skoro kazdy den.Je to velmi neprijemne,ale nemusim brat zadne leky,nic!Asi jak mam hodne nizky tlak (bezne 95/50),tak jak se meni pocasi a je narocna zima,tak asi na to me telo reaguje bolesti hlavy. Snazim se hodne pit,to mi nedela problem,ja vzdy piju hodne,2-4litry denne.Zit se s tou hlavou da:o) musiiii:)Vyletiky jsou super.My sedime skoro celou zimu doma:( Manza i o vikendech v praci…grrrr a kdyz uz je doma,tak je tak unaveny,ze se nejradeji projde hodinku do cukrarny,dame si kaficko a jdem zase domu.....ale ja jsem taky fakt furt unavena,tak ani na nej netlacim.Ale na jaro se tesim mooooooc!

tak pa,cekam navstevu,tak to tu musim trochu zkulturnit:)
Arka 18+3tt a Sima 28mesicu

 
martanka
Kecalka 375 příspěvků 26.01.06 09:33

Ahoj Mio,

moc moc na tebe myslim a drzim ti palce, at to zvladnete a adobre to dopadne.

hodne sily tobe i mimnku

Martina

 
LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 26.01.06 19:36

Ahojky holčiny,

Taky se hlásím po delší době.
Dneska jsem byla s Barčou na půlroční kontrole v poradně, tak váží 6,54 a měří 68 cm. No na Nelinku od Písklete teda nemá, ale i tak dostala pochvalu. Paní doktorka z jejího výrazu poznala, že je to naše malá pohodářka, která nikam nespěchá. Ještě se neotáčí na bříško, jen na bok a protože je taková líňoučká, prý jí i ty prdíky víc trápí. Kdyby prý sebou víc mrskala, uměla by je vytlačit. Taky už prý mám začít s příkrmy, ale ještě počkám měsíc, doporučuje se až od ukončeného 6.měsíce, ne? (plně kojený mimča). Taky už vyfasovala Zymafluor, což mi přijde brzo, ale v letáku jsem četla, že se má začít brát ještě než vůbec zoubky vylezou. Jo a musím dávat fialku do pusinky.
Matěj vyfasoval druhou dávku klíšťovky, na poslední jdeme před Vánoci.
Eva - závidím Vám to teplíčko u Vás. Tady ty mrazy už mi lezou krkem. Dneska jsme byli víc jak po týdnu venku.
Ed - tak už se Ti to krátí. Já tipuju chlapečka, i když to určitě bude zase Princeznička Pětníčková.
Mija - přeji brzké uzdravení, určitě budeš Ty i mimčo v pořádku.
Arka - migrény Ti nezávidím, ze zkušenosti vím, jaká je to hrůza. Mě trápí ještě teď, jednou týdně minimálně. Dle MUDr. jsem celkově unavená, potřebovala bych si orazit tak na tři dny a spát a spát. No ale větší podíl na tom má to, že já přes den když se dokopu k tomu, abych něco snědla, je večer pět hodin. Ráno snídám s Matýskem, ale pak nějak nestíhám. A to k tomu taky hodně přidá.
Co se usínání týče, s Matýskem nemám problémy. Už od malička usíná sám, od roka chodí do postýlky s flaškou sunaru,když jí vypije, zavolá na mě, abych si pro ní došla, popřeju mu dobrou noc a spí. Zato teď s Barčou poslední týden jsou to muka. Když jí neuchovám ke spánku, řve v postýlce jak o život. Snad to bude jen chvilková záležitost…Protože jinak si neumím představit uspávání jako u Vás některých L.
Holčiny, neměla byste některá zájem o časopis MAMINKA? Mám kompletně celý rok 2004,2005. Nebo kdybyste věděly o nějaké nastávající mamince. Jeden výtisk za 20 Kč (normálně 39Kč.)
Holky, dneska jsem byla asi po půl roce opět na kosmetice a tááááááááák jsem si odpočinula. To byl takovej relax, že opět začnu pravidelně chodit, abych měla alespoň nějakej voraz.
Taky jsem byla u kadeřnice a udělala si radost a koupila si žehličku na vlasy. Nevěděla jsem, jak se nechat ostříhat, tak jsem to nechala na ní. Je to super salon, kadeřnice jezdí na různá školení, takže jsou fakt in. Tak to mám nahoře kratší, dole delší, takový to střapatý. Vlasy mi vzala nakonec tou žehličkou a vypadá to fakt super. Tak jsem si jí koupila a vážně to nemá chybu.

Tak se mějte krásně, letím se najíst.
Dobrou a pohlazení dětičkám a bříškám
Lucka + Matýsek 28m. + Barča půlroční

 
berusinka
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 26.01.06 19:52

Ahojky Luci

tak sis krasne odpocinula v salonu co ? :O))))) Tak hod fotecku jak vypadas ??? Jsem zvedava baba..:O)))))

JO jinak Luci na toho Borka jsem nezapomela…bohuzel nikde tak velkou postavicku nemaji co jsi chtela.......spis sem nasla hracky, takove baleni, Borek + nejake naradi nebo zemedel. auta..:O))))) SE omlouvam ze my to vzalo tak dlouho, ti napsat..:O)))

Arko tak bolesti hlavy porad neprestavaji…chji­..ale neboj bude zase dobre…:O))))
A jak se ma mimi ?? :O)
Ja taky porad cosi kreslim…Kubula je asi v tom po me…No me to vazne bavi malovat…tak porad cosi kreslim..:O))))

Mijo porad na tebe myslim doufam, ze se citis lip a vse je OK!!!
Hodne odpocivej!!

tak a ja zase letim.....holky u nas je celkem teplo, ale vecer se ochladi jako blazen…Ale takove zimy jako mate vy, potes panbuh…bych umrzla…:O)))))

mejte se krasne papa.....Evca s Kubickem

PS: Nahrala jsem nejake fotecky naseho predelaneho baracku do galerky - Denicek maminek v zahr…tak muzete kouknout..Kubickovy jsem udelala ten Nemo pokojicek, jak uz jsem vam psala a je z nej nadseny..>:O))))))

 
MaK
Kelišová 5063 příspěvků 26.01.06 20:21

Ahoj holky,
tak jsme dneska vyrazili po třech dnech na chvíli ven,ale Kristýnka to teda moc neocenila,nejradši by si hrála celý odpo doma:)

Evčo,to je super,že ti Kubík spí po obědě!Ta hodinka klídku fakt přijde vhod,co?
My taky pořád kreslíme,akorát já teda kreslim jak chovanec zvláštní školy:)).Ale Kikča má naštěstí dost fantazie,tak jí vždycky řeknu,že tohle je prostě kravička a hotovo:))).

Arko,moc ti přeju,ať jsou ty bolesti hlavy brzo tytam!

La Bouche,spaní se určitě zlepší,dětičky se sladěj a bude to:)

Mijo,sice se neznáme,ale moc moc vám držim palečky,ať je vše ok,a na konci krásné a zdravé miminko.

Pa,Monika a Kristýnka

 
LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 26.01.06 20:28

Evi, nevadí, neomlouvej se. Já jsem na to taky zapomněla, neb mi kámošky brácha poslal z USA jednoho, tak máme klid.
Ale děkuju ještě jednou jsi moc hodná
 Lucka

 
LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 26.01.06 20:31

To jsem ještě já. Omrkla jsem fotečky Vašeho hnízdečka a krása nesmírná.
Fotku hodím. zítra přijede kámoška, tak jí řeknu, ať mě vyblejskne.
tak papa Lucka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »