Štěstíčka díl 118 - Pětníček v 35 tt

Rodičovství

Minulý týden jsem vám přála krásné vánoce a teď to bude vše nej do Nového roku :o) Takže Emimino a jeho věrní návštěvníci převážně návštěvnice :o) přeju, ať je ten Nový rok 2006 úspěšnější ve všem, co se vám v tom letošním roce nevyvedlo a hlavně, ať se nám všem dostává zdravíčka, které je ze všeho úplně nejdůležitější. Nadále přeju všem spoustu lásky a štěstí a splnění všech tajných přání.

Když mluvím o zdravíčku, toho se mi právě pořád nedostává :o/
Bohužel antibiotika nezabrala a já pořád kašlu a kašlu a špatně se mi dýchá.
Uteklo už i 10 dní co jsem vdechovala Bioparox, který je zdá se také na tu mou proklatou nemoc krátký a já tolik doufala… :o(
Ve středu jsem naklusala zpět k mé doktorce, která konstatovala, že na plících už mi to tolik nechrčí, ale samozřejmě slyšela - z mého kašle i dýchání, že v pořádku nejsem.
Další dávku antibiotik nedoporučila (ani bych to nevzala), rentgen plic nedoporučila (ani náhodou bych neakceptovala) a tak mi napsala Ventolin - sprej, který se dává astmatikům, prý aby mi to ulevilo v tom dýchání a kašli.

Jenže - paranoidní jak já jsem - ještě jsem si to nevzala, tedy nevdechla. Brouzdám po netu a nic co jsem si o tomto léku přečetla mě nepřesvědčilo, že je to zcela bezpečné pro miminko.
Doktorka samozřejmě tvrdila, že je to ok a možná i ano, ale já pořád nevím :o(
Není prostě prokázáno, že to nemá na dítě vliv a když máme Polinku autistku a nevíme co to mohlo zapříčinit, tak jsem prostě obezřetná - už i ta antibiotika co jsem 10 dní brala mě pěkně deprimovala…

Jenže… také je fakt, že z nějakého důvodu kašlu už 5 týdnů…a beze změny :o(
Tak nadále piju čajíky s medem a citronem a doufám - modlím se - přeju si, abych se jednoho krásného rána vzbudila a mohla se nadechnout bez toho, abych dostala záchvat kašle.

Pětníček šmudlíček ovšem vším úplně nedotčen - kope poslední dobou opravdu mistrovsky a baví svými akrobatickými kousky i lidičky v supermarketu :o)
Takto jsem jednou čekala v řadě a paní co stále vedle mě mi chvíli kouká na bříško a pak říká, že to je prostě neskutečné, co mi tam to miminko vyvádí :o) A je to tak, pupík se hýbe ze strany na stranu a pořád vyčuhuje někde nějaký hrbolek - většinou teda na vrcholku bříška - a také na mě pořád vystrkuje ten svůj malý zadeček. Škýťu dostane vždy, když si dám něco sladkého - to honem honem musí chlampat tu sladkou plodovku potvůrka - bude mít mlsný jazýček po mamince :o)

Cítím, jak moc porostl, všechno mě tlačí nahoře pod žebrama a bohužel se už nemůžu ani ohnout … včera jsem dokonce uklouzla ve vaně, jak jsem se snažila z ní bez pomoci dostat - myslím že je na čase si přiznat, že má neohrabanost nabírá na intenzitě a bez manžela si za chvíli nena:,–(ím ani ponožky :o)
Což není moc ideální zrovna teď v zimě a jestli ještě někdy budu těhulkovat, myslím, že to zkusíme opět naplánovat na léto :o)

Začly všude povánoční slevy, tak jsem Pětníčkovi byla koupit něco hezkého, když pod stromečkem letos ještě nic neměl.
Je krásné, jak moc se Polinka na nové miminko těší a že opravdu chápe, že BUDE. Řekla nám, když jsme si rozbalili dárečky, že teď už se může Pětníček narodit - to asi proto, že jí tvrdíme, že miminko se má narodit po vánocích :o)
Pár týdnů si ještě ale musíme všichni počkat - přeci jen by bylo lepší, kdyby se Pětníček klubal až po 37. týdnu !
Uvdíme, co se dovíme ve středu při kontrole - mám pocit, že už je hlavičkou hodně dole, protože mě to tam vše tlačí a píchá a bříško mi tvrdne pravidelně několikrát denně.

Krásný nový rok přeje
Ed a princezny a právě škytající Pětníček (očekáván za 35 dní) xxxxx

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 30.12.05 20:11

ED

preji ti vsechno nejlepsi v novem roce, krasny porod doma a uz se moc tesim na popis :)))

jinak ten kasel me moc mrzi, dokazu si predstavit, jak to musi byt neprijemne

pusu do Anglie

market a delfinek

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 30.12.05 21:41

to je mi ľúto, že Bioparox nezabral, mne pomohol úplne úžasne… tak ešte vyskúšaj nejaké babské recepty - mastné obklady na hrudník (na veľký kus vaty alebo na plátno namazať :,-(lo, priložiť, prikryť niečím teplým, previazať a nechať pôsobiť - ak nie si alergická, dosť to dráždi pokožku) alebo sirup z cibule (surovú cibuľu pokrájať na veľké kúsky, zasypať cukrom, nechať postáť kým pustí šťavu a potom po lyžičkách užívať).

Článočky o Pětníčkovi sú napriek všetkému nabité optimizmom a pozitívnou energiou a ja si myslím spolu s Polinkou, že to bude Pětníčková :)

 
Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 30.12.05 22:42

Ahoj holky,

jdu nakouknout, jak se vám daří. Děti chrupají, zaplaťpánbůh. Dneska jsme byli s nima plavat, tak doufám, že to oba ustojí a nebudou nemocní. Všichni říkají, jak pomáhá plavání k tomu, aby se dítě otužilo a bylo zdravé, ale my, jak vlezem do bazénu, tak nemoc vleze na nás. To jsem vám psala, jak jsem dala 5500 za kurz plavání pro děti a byli jsme tam 4× - nejdražší kurz ve střední Evropě! No ale děti vodu milují, tak jsem to riskla.

Ed - to je smůla, že tě pořád trápí ten kašel. Napadla mě ještě taková blbost, možná mě někdo ukamenuje, že jsem tak blbá, ale nemůže to být těhotenstvím? Jako že miminko, jak roste, že tlačí na pohrudnici a prostě tě to tam nějak dráždí ke kašli. Z těch babských receptů, jak tu někdo psal, ten olejový zábal je fakt super, dělala jsem to dětem když byly nemocný, ten olej to chce co nejvíc sneseš horký, plácnout na celý hrudník, přes to nějaký hadr a pyžama a utáhnout na těsno. Jinak mám ještě jeden babský, ale to vzhledem k tvému stavu ..... no, prostě dáš lžíci medu, do toho šťávu z jedné cibule a slivovici (té jenom trošku, aby to všechno rozpustila a smíchala, ale když jsi těhu…). Tak ať je ti líp, musí to být opravdu děsný.

Jindřiško - jsem chtěla už několikrát reagovat a vždy na to zapomenu. To je úplně neuvěřitelný, že už máš Matýska na noc bez plen. To je můj sen. My nejenom, že je máme na noc, ale Klárka se nám začala počůrávát (teda spíš jenom trošku přicvrkne) přes den. Takže si jí netroufnu nedat ven plínu. Jo a gratuluji k nové práci, musí to být hrozně zajímavé. Vždycky, když se mi bude zdát, že je toho na mě moc, tak si musím říkat : vzpomeň na Jindru -tři děti, práce, domácnost..... :-)

MartinoV - držím palečky, ať to s Matýskem zvládnete co nejlíp v té nemocnici. Je to hrozný, když to dítě musí do nemocnice, i když jenom na malý zákrok. Ty už Kubíka nekojíš? Jak to, holky, děláte? Já mám prostě nějaký závislý děti či co. Víta kojím ještě docela dost. No ale od té doby co nekojím Kláru už jsem happy, předtím mi to už hodně lezlo na mozek.

Tak jsem chtěla reagovat snad na 10 komentářů z minulého deníčku a opět nevím, jsem prostě blbá, blbá, blbá, takže jdu spát.

Mějte se krásně a posílám pohlazení mimískům.

Kačkač a Klárka a Vítek

PS : dala jsem vám po dlouhé době pár fotek těch mých uličníků do fotogalerie

PS2: taky je pro vás to vánoční pečivo takový mor? mám navrch pět kilo, fuj.

 
Dana26
Echt Kelišová 9105 příspěvků 30.12.05 23:24

Ahojky,
dovolím si vám vlézt do diskuse.
Ed,já jsem astmatik a Ventolin jsem si stříkala celé těhotentsví,protože jinak bych se udusila.Taky jsem se bála léků,ale dr.mi vysvětlil,že,když mám málo kysíku já má ho málo i mimi.Když nemůžu dýchat já,nemůže dýchat ani mimi.
Ventolin ti pomůže a Pětníčkovi neublíží.
Ať je kašel rychle pryč a ty máš pohodový zbytek těhu.
Dana,Mirda a Vojtík

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 31.12.05 08:03

Ahojky Štěstíčka a Ed:)

Je neuvěřitelné, že už jen něco kolem 35 dnů a Pětníček vykoukne:) Já teda tipuju chlapečka, ale jen proto, aby se Ed procvičila v nákupu modrých věcí, autíček, aby se naučila rozlišovat traktor od bagru (oni fakt někdy matou tělem, tělo jak traktor a k tomu naběrák a hned je to bagr:))), hihi a když rozbalí plenku, čekalo tam na ní jiné překvapení než u holčiček, prostě aby to měla kapku pestřejší:))) Jinak je to samo jedno a popláču si i u princezny:)

Ed, je mi tak líííto s tím kašlem, to snad není možné, jak tě to trápí…taky si říkám, jestli třeba nemá maličko pravdu Kačkaš s tím, že miminko může dráždit bránici…i když možná by to některý doktor vyvrátil…no každopádně kéž by to už přešlo…

Moc se mi líbí Polinky hláška, že teď už může Pětníček přijít:) Musím kouknout do galerky, jestli jsi tam nedala nějaké aktuální fotečky princezen:) Pupík obhlížím pravidelně a už se nemůžu dočkat, až mi taky takhle vykoukne:) Zatím pořád více méně vyhlížím jen „tlustě“, mám holt v sobě spoustu místa, kam se prcek schovává, jen večer se začíná už bříško klenout dopředu, v županu vypadám fakt legračně, jak si uvazuju pásek nad:)) No a asi před dvěma týdny jsem cítila poprvé pohyby, ale od té doby sporadicky, na pořádné kopance si ještě počkám…o to víc hltám tvůj popis, jak Pětníček řádí a skoro se mi u toho chce brečet, jak je to krásný…:) Vůbec jsem teď nějak víc naměkko… Davídek chodí a ukazuje pořád na moje bříško a říká všem „miminko v bíšku“ a včera říkal ségře ve vaně" Dáda ne miminko, maminka má miminko", to byla snad zatím jeho nejdelší věta:)))

Tak se tu všichni opatrujte, těhulky, maminky, dětičky a pište, moc ráda k vám nakukuju, tak ať mám co číst:)

Diny od Jarňátek (plus Diňátko 17tt)

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 31.12.05 10:31

Ahojky,ahojky,

Ed ja koukla do galerky a tipuju chlapecka:) Pises si seznamek,kdo ma co za tip? Mas uplne stejne termin jako manzi sestra a take cekaji treti ditko.Maji dva chlapecky 7a 4 roky a moooc by chteli holcicku.Ale na UTZ to nebylo videt,tak jen doufaji,ze tobude ta holcicka.ak se na vas holky obe moooc tesim!!
Ten kasel musi byto strasne umorny:( ach jo,takova neprijemna a tahne se tak dlouho.Kez by ti bylo co nejdrive lepe!

Marti,tak to budete mit brzy za sebou.Prosim jeste dotazek,to jste si vybrali sami nemocnici?a to je nadstandart pokoj,kdyz tam muzes byt s Matejem? nebo to je uplne vsude,ze maminka je s ditkem? Ja se toho proste desne desim.Blba kyla,ze?! :( moc moc moc na vas budu myslet!
Jindrisko,teda jak jste to dokazali,ze je Mateo bez plen i na noc??? Sima ji ma rano uplne durch a to mu vecer uz moc nedavam.Ale moc to neresim,ono to nijak nezatezuje a proste to prijde samo.Pres den jsme bez plenek uplne spolehlive.

Hezky Silvestr VSEM!! a hooodne stesti,zdravi,spo­kojenosti v novem roce 2006!
paaa
 Arka

 
martanka
Kecalka 375 příspěvků 31.12.05 14:33

Ahoj Ed a ostatní,

tak do nového roku jen pár hodin :))

Ed, ty si tedy užíváš s tím kašlem :(((, to je fakt pech, že ani ty ATB nezabraly :-(( a ještě k tomu jseš na konci těhu. Tak to mi nahhrává a do nového roku přeju HLAVNĚto zdraví vám všem i nenarozenému chlapečkovi (:-)))) - můj TIP).

Kačkač, Kuba se mi odstavil skoro sám. Já mu začala občas dávat ostříkaný mlíko z lahve, pak jsem zkusila co řekne na sunar a on řek že jo a jednoho dne jsem schovala prsa a bylo. š dny se mi nelejvaly a ted už pohoda. Jsem ráda, hlavně kvůli tý nemocnici.

Arko, do krče nás poslala naše dr., ale jinak bych si jí stejně vybrala. Sem tam rodila :-)) S takhle malym dítětem máš nárok být všude (charta práv dětí, či tak nějak, zkus si to najít na netu). Pokoj je tedy normální, myslím, že tam budeme 2 maminky a 2 děti.

Tak holky pa, my jsme dneska doma, Matěj nám nesmí nastydnout a nic nikde chytit, ještě v týdnu bral ATB tak aby se mu to nevrátilo :-((

Martina, Matěj (27 měsíců) a Kuba (7 měsíců, nelezec, bezzubec, plešatec)

 
Sonja
Kecalka 204 příspěvků 31.12.05 15:04

Ahoj holčiny!

Ed - můj tip je taky chlapeček, ale to už se brzy dozvíme. Příští sobotu odjíždíme na hory tak ať tě nenapadne rodit dřív. Ten kašel je opravdu hrůza. A co Daisy? Ještě kašle?

Martí - taky na Vás budu moc myslet. Určitě to bude vše v pořádku a Matěj to zvládne líp než mamča. Já jsem taky s Fandou byla v Krči na vyšetření po tom zánětu ledvin. Byla jsem s ním v takovém malém pokojíku za sesternou, takže jsme tam byli úplně sami. I na Kladně jsem s ním byla v nemocnici a to byl na Jipce, jen jsem spala v pokoji pro maminky přes chodbu, kam pro nás sestry chodily, když děti nemohly uklidnit.

Arko - to těhu Ti pěkně utíká, nemyslíš?

Kačkač - ty a úplně blbá? To snad ne? Málokdo dokáže úspěšně studovat s dvěma dětma.

Mijo - kde jsi? a co těhu?

Shirin - ještě jednou díky za vánoční dárek. Nikdy by mě nenapadlo, že vůbec budu s někým tady z deníčku mluvit třeba i jen po tom telefonu.

Jinak vánoce byly v pohodě. FAndovi se nejvíc líbí garáže s autama a koloběžka, která je na něj ještě velká, ale pořád jí vodí mezi nohama. Jinak jsme byli opět u Dr. hrozně v něm chrčelo, to bylo v pořádku. Ted už dva dny po sobě v noci měl 38,2. A dnes začal opět kašlat. Já už se z toho opravdu zblázním. V sobotu máme jet na hory tak snad se z toho dostane. Od rána už teplotu neměl tak uvidíme večer. Výtěr z krku měl v pořádku, teď ještě čekáme na výsledky moče. Pane Bože dej, aby už v té moči nic neměl. Tak jsem si zase postěžovala o nemocech jako stará bába.

HOlky, všem Vám přeju, aby ten rok 2006 byl mnohem zdravější než ten letošní.

Sonja + Fanda 28m

 
Caroline
Kecalka 118 příspěvků 31.12.05 19:07

Stesticka, krasny sylvestr a novy rok vsem!

Ed, at je ti hned lip, to je pech jak ti nic nefunguje, snad casem, ale to uz to trva… Ja nic netypuju, necham se prekvapit, uz to bude za par, to se vsichni tesite kazdym dnem vic, co? Polinka to rekla uplne kouzelne, urcite bude nadcena starsi sestra.

Sonjo, myslim ze kdyz Fandovi nic nenasli v krku tak moc bude v poradku. Rufusovi dva posledni odbery moci byli taky negativni. Asi ho jen neco drazdi, kdyz nema stalou teplotu tak snad bude brzo vse o.k. Horsky vzdych by mu mel prospet, mejte se tam krasne, urcite bude pohadkove zasnezeno.

Martino, to je skvely, ze budes s Matyskem spolu. Rufuse operovali na Vinohradech a tam nemaji prostory pro matky na detske chirurgii. Prvni noc jsem se tam proste vecpala, ale potom se pokoj naplnil tak jsem sla spat domu. Idealni to nebylo, ale prezili jsme a alespon jsem mohla v klidu odstrikat mleko doma. Ale jestli mi to potka podruhe, tak urcite zvolim nemocnici kam me pusti taky.

Kackac, ja taky Rufuse stale kojim, je sice o neco mladsi nez tvuj Vitek, ale nevidim to na brzke odstaveni. Ale me to nevadi, ja mela strasny problem na zacatku, vubec nepribiral a musela jsem ho dokrmovat a dodnes dostava dve flasky nutrilonu, tak jsem naopak rada, ze pres den mu staci moje mliko, hlavne je to takova nase chvilka, krasne ho to uspi (on jinak strasne blbe usina), urcite chci s tim do roka vydrzet a pak uvidime.

Tak to krasne oslavte, at nam ten novy rok prinese same radosti a at se nasem tehulkam narodi zdrave, krasne miminka!

Caroline

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 31.12.05 19:35

Ahojky holky!
Přeju všem hezký začátek nového roku! Hodně štěstí, zdraví a lásky.
Vím, že bych si dneska stěžovat neměla, ale taky vím, že mě pochopíte. Takže - místo na večeři u našich, sedím doma u emimina. Pohádali jsme se jak nikdy (všiml si kolik stojí jeho úplně zbytečná cesta do Ekvádoru, ovšem místo výčitek rodině, která ho do toho nutí, vynadal mě, že všechno blbě organizuju, že málo vydělávám, že by udělal nejlíp kdyby zůstal tam atd. atd.). Já se ho snažím chápat, že je ze všech událostí vystresovanej, ale tohle už na mě bylo moc. Tak jsme se zhádali, on odmítl kamkoli jít no a protože mě se nechce dělat takový ty demonstrativní akce maminka odchází bez tatínka, děti nechápou… tak jsem to u našich odvolala a nešel nikdo nikam. No, stejně mi vyčetl, že prý kvůli mě vypadá před dětmi jak blbec. No já nevím, kdyby se přemohl a šel, tak si s tímhle nemusel dělat starosti. Omlouvám se, že vás s tímhle otravuji, ale je mi fakt smutno, už dlouho mi tak nebylo.
Mějte se krásně a nehádejte se, užívejte si oslavy,

Jindra + šelmičky + Překvápko

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 31.12.05 20:21

Ach jo, Jindřiško,

tak u vás je to taky rozhádané? U nás teda ne, ale v deníčku…držím pěstičky, ať se to brzo srovná a můžeš si užívat klidu a pohody. Drž se.

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 31.12.05 20:23

Ahojky Ed,

ty bláááho, už 35 týden??? A ¨já tak počítala, že se Pětníček narodí až bude mít Beru 1 rok. Tak to si Beru ještě počká, ale Pětníček už bude brzo mezi námi.

Držím pěstičky, ať se brzo uzdravíš, ať si ten „zbytek“ těhu užiješ…pokud se tomu tak dá říkat…ze zákona bych poslední měsíc zrušila!!

VŠEM VÁM PŘEJI VŠE NEJ… V NOVÉM ROCE..HLAVNĚ ZDRAVÍČKO A ŠTĚSTÍČKO.

PAPA VABE

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 31.12.05 23:38

Ahojky,

jsem stálá nakukovatelka a šmíračka Pětníčka, no, už se nemohu dočkat … :-))

Moc mě trápí ten tvůj kašel. Napadlo mě poslat jeden babský recept:

Kávovou lžičku sušené majoránky zalijeme 1/4litrem studené vody, uvedeme do varu, odstavíme, necháme 10 až 15min louhovat, přecedíme přes hustý cedník, osladíme lžící medu, přidáme citronovou šťávu. Pijeme pomalu po douškách.

Třeba je to na nic, nám to teda pomohlo několikrát, ale za zkoušku to stojí…

papa

Stazi

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 01.01.06 22:34

Ahojky Jindrisko,

z te hadky se netrap.Oni chlapi jsourpste uplne jini nez zeny,tezko se nekdy muzeme pochopit a snadno dochazi k nedorozumeni,k ma­le komunikaci…a tim,ze jste jeste kazdy jine narodnosti o to je to opravdu slozitejsi.Mam mnoho pratel z takovychto mezinarodnich manzelstvi a je to proste jine nez Cesi,ale zase to maji takove pestrejsi a nestereotypni :)
Drzim palce,aby jsi hlavne ty bylůa v pohode.Nenech se rozhodit.Jsi sikovna maminka!! perfektni zenska,domacnos­t,dve deti a treti v brisku,delas preklady atd atd atd.........
Myslim na tebe,aby jsi mela dobrou naladu! a miminku v brisku se dobre darilo :)
pa
 Arka

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 02.01.06 00:16

Ahoooooooooooooooj holky,

tak vás vítám v tom novém roce !!!!
Já půlnoc zaspala :o)
Ale unikla mi jen o chvilinku, ještě v 23.30 hod jsem jedním okem koukala na telku, pak už víc nevím - ani si nevzpomínám, že mě o půlnoci vzbudil muž polibkem a že jsem mu řekla, že ho mám moc ráda :o)))))))))))

Magrata - Markét moooc děkuju za vzkazík a za pusu a za přání krásného porodu :o)

LuciaM - syrup z cibule jsem už vyzkoušela a bohužel ani ten nezabral. Děkuju za další babské recepty, kdyby mi totiž někdo řekl, ať dělám stojky a pomůže to, tak budu stojkovat od rána do večera.Takže ten mastný obklad také vyzkouším, jen co si pořídím nějaké dobré sádlo :o)

Kačkač- jestli to je způsobené těhotenstvím, to fakt nevím, určitě nepomáhá, že mi mimčo tlačí na plíce a vlastně i tak se člověku hůře dýchá, když má pár týdnů před porodem a když je tam i nějaká infekce nebo co, tak je to určitě o to horší… ale jestli přímo mimčo může dráždit takto dýchání? Ve středu má přijít Andrya, tak se jí musím zeptat.
Taky se jí chci zeptat, proč mi tam v tom bříšku tak lupe, když kašlu, někdy mám pocit, že mi už praská plodovka…

Fotky jsem si prohlídla, to je neskutečné, jak moc Víteček porostl a Klárka vlastně také, ta vypadá čím dál tím víc jako malá slečna. Asi to dělají i ty vlásky. Jak vy to děláte, že jich máte tolik???? To Daisy je pořád jen tak ochmířená :o)

Dana26 - moc děkuju za to, že jsi se podělila se svou zkušeností s Ventolinem.
Já doufala, že se někdo s astmatem ozve, co třeba zrovna on nebo teda spíš ona používala v těhotenství, takže děkuju, že jsi mě uklidnila, že pokud opravdu budu muset, tak že ten Ventolin se v těhotenství normálně užívá.
Já se hlavně bráním proto, že astmatik nejsem, dýchám celkem normálně, jen mě to na hrudi dost dráždí k tomu kašli. Dýchám trošku zrychleně, ale určitě ne míň, než by bylo třeba.
Dr mi ten Ventolin napsala právě proto, abych si ulevila od toho kašle a mě právě příjde zbytečné to užívat, když ten kašel mě teda otravuje příšerně, ale ne tolik, abych brala něco, co vlastně nemusím.

Chtěla jsem se zeptat, jestli jsi Ventolin brala až do konce TP. Četla jsem, že ve větších dávkách může způsobit zastavení porodu, tak jestli to na porod nakonec mělo nějaký vliv.

Diny - hihi koukám, že na chlapečky by měli vydávat nějaký manuál - bagr nebo traktor - to není to samé? :o)
Je super, že tě Diňátko už okopkává, neboj, za chvíli se dočkáš nejen řádění v bříšku, ale i pořádného pupíku. Ono to hodně poskočí tak okolo 20 tt a ke konci budeš ráda, že se do něčeho vlezeš :o) Já to momentálně řeším hodně teď, nějak mi ten pupík ze všeho kouká a fučí mi na něj :o) Asi bych si měla uštrikovat nějakou bříšní šálu :o)

Arko - seznámek kdo co tipuje si nepíšu a myslím, že ani není třeba. Mám pocit, že zatím nám většina tipuje (přeje) chlapečka :o) Není se co divit, po dvou holčičkách bych asi chlapečka tipovala každému - už jen kvůli té změně hihi.
No ale co nám příroda nadělila, to máme a tak za pár týdnů se holt uvidí co mi tam v tom bříšku vyrostlo :o)

Jestli si švagrovic moc přejí holčičku, tak to jim ji teda vážně přeju, to je sranda, že mají stejný termín jako já.

Sonjo - Daisy už tolik nekašle, teď spíš nudlí. Jí ty antibiotika zabrala, ale je těžko říct na kolik, protože ona je celkem k nemocím náchylná a pokud já nejsem doléčená, tak je taky možné, že si to pořád předáváme navzájem :o(
Odolává jen Polinka a manžel.

Marťanka - Marti na vás budu moc myslet a prosím dej nám vědět, jak operace dopadla. Kamarádčin synáček byl na operaci kýly před rokem a zvládl to znamenitě.

Caroline - no na tebe jsem vážně zvědavá a jestli tam třeba ty // budou :o) Víš jak se to říká - stačí jedna kapka, do roka to capká hihi. No asi by to ještě necapkalo, ale ono se to rýmuje, tak asi proto se to říká :o)
V každém případě jsi jak tak koukám další adept na štěstíčkovou těhulku !!!! Jen tak dál holky, protože někdo po mě bude muset přebrat deníček, tak by bylo príma, kdyby to byla nějaká těhulka že jo??

Jindřiško - ááách jo, to je mi líto, že jste se takto pohádali. On ten stres a to vše kolem pohřbu, vánoce - to určitě udělalo svoje. Člověk pak říká co nechce, unáhluje se… mrzí mě, že se ti ten konec roku takto nevyvedl, ale určitě bude zase brzy dobře, uvidíš!

Euka2- děkuju za vzkazík :o) Já bych ten poslední měsíc také nejraději nějak přeskočila :o) Už se nesmírně těším, vlastně každým dnem více a více a do toho ta neohrabanost. Všechno to vrcholí a emoce řádí :o) Ale ono to nakonec k tomu patří a odměna bude slaďoučká !!! :o)

Stazka - no vida, další babský recept :o) Tak to také hned vyzkouším a moc děkuju za starost. To je hezké, že na mě tolik lidiček myslí !

No a já pádím do postele, zítra je poslední den, co mám doma celou rodinku, v úterý jde manža zpět do práce a Polinka opět do školy :o(
Hrozně se tím trápím, protože od ledna už musí Po chodit každý den na celý den, tudíž jí tu 5× v týdnu nebudu mít od 8.15 hod do 15.45 hod odpoledne :o(((((
Já jsem bez ní úplně mátožná, moc mi ta naše rozumbrada chybí a teď co jí máme doma, protože jsou prázdniny, tak je to úplně jiné - krásné, jsem taková spokojená, když mám své děti pěkně u sebe…je to prostě velké ach jo, ta zatrápená škola !

Mějte se krásně
Ed x

 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 02.01.06 08:23

Ahoj holky,

tak tu máme zase další rok, doufám, že bude o něco lepší než ten minulý, nějak se nám nedařilo a různý věci,co se mohly podělat, tak se podělaly. Myslim snažení se o mimčo, zdraví příbuzných, vztahy, atd.

Já jdu dneska k doktorce na tu slavnou prohlídku, tak pak napíšu, jak to dopadlo.

Jindřiško, to je mi líto, že jste se pohádali. Někdy člověk z pusy vypustí něco, co ani nechtěl říct. Snad se to dá všechno do pořádku. Držim palce.

Arko, u nás taky hrozila operace pupeční kýly, ale vypadá to, že se to ztratilo, aspoň to řikala doktorka, když jsem se jí posledně ptala, tak snad bude pokoj.

Tak já jdu něco dělat.
Mějte se krásně.

Jana+Danda

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 02.01.06 10:52

Ahojky holky,
sedim u pc a snazim se psat zaverecnou praci do skoly.Patlam se s grafem a jak mi tonejde,tak furt od toho utikam…tu pro kaficko,tu pro cukrovi,tu na emimco:)))a do toho Simonek. Nechce me nechat na pokoji ani minutku.Takovych novych hracek dostal,ale chce si s nimi hrat jen se mnou.Strasne si zvykl,ze je tatka s nama doma a ted porad visi na mne a pta se kdy prijde.Uz mluvi krasne ve vetach a pouziva minulost,pritomnost a budoucnost:) je to paradni,kdyz se s nim clovek uplne v pohode o vsem domluvi.
Ed,teda ten kasel je fakt uplne hrozny! Ja bych to snad neprezila.Kdyz to cloveka trapi tak dlouho,to se neda,to je tak vycerpavajici!uplne s tebou soucitim. Ja jsem ted taky na vse prehnana,protoze nevim co to minule tehotenstvi ukoncilo:( tak fakt si nedam ani kapicku vinka,ani nejim plesnive syry,zadne leky,jak nekdo kychne,tak ho od nas zenu:o)......ale stejne si priroda to zaridi sama,ze?! no ale aspon mam ja ciste svedomi,ze delam pro mimi co muzu!

Jani,jasne ze tento rok bude lepsi!!! Mimisek se zahnizdi,vztahy se urovnaji a hlavne,ze je zdravicko!! Moc ti preji,aby jsi si tento rok dobre uzila! no a hlavne pak pisni co Dr rikala a nedej se a tlac na ni!!

Soni,tak jste zdravi? vsechny vysldedky jsou uz ok?? Fandik je statecny klucik,kdyz se s tim tak popral!

Caroline,tak co tehu? :)

Mijo,co Dr??? uz jsi byla? vse ok?? jezis,kdyby tam byla dvojcatka,tak nas tady trumfnes vsechny:)) a budes trojnasobna maminka hned! dej vedet!

tak ja letim varit a venovat se Simovi a az usne tak zas zasednu k tem grafum …brrr

pa

Arka

 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 02.01.06 13:30

Ahojky, tak jsem zpátky od doktorky. Byla moc příjemná, vyšetřila mě, udělala mi normální UTZ přes břicho a pak vaginálně, vzala mi krev a řekla, že mám pít VZ směs, prý se po tom dobře těhotní:). Ještě musim 3 měsíce zapisovat bazální teplotu, pak k ní mám přijít a podle toho se uvidí co dál. Tak z toho mám dobrej pocit, že ze mě nedělala hysterku. Taky řikala, že problém může být v tý antikoncepci, kterou jsem předtím brala (Exluton), že se po něm hůř otěhotní. Takže doufám, že se to co nejdřív povede.

Jdu se najíst, mám hlad:).

Tak papa.
Jana

 
Kajka22
Kecalka 307 příspěvků 02.01.06 16:00

Ahoj holkyyyy,

to se asi divite, kdo vam tady leze… :) Moc vas vsechny zdravim - i nove prispivajici - a preji vam do noveho roku vsechno nej nej nej, hlavne hodne stesticka, zdravicka a lasky!!!!

Po dlouhe dobe se mi podarilo prihlasit a mam chvilinku, se ozvat. Ctu pravidelne, ale nekdy nestiham psat.

Napadlo me, ze jsem z vas asi posledni, ktera koji sve dvoulete stesticko??????????? OPRAVDU??? Reknu vam, ze uz mi je kolikrat fakt trapne, kdyz odchazim z akci drive, abych tu nasi zavislacku uspala u prsu...... Ale v patek jsem se rozhodla, ze ji aspon odnaucim usinat u prsa, takze jsme bojovaly, Barunka se vztekala asi pul hodiny dokud neusnula… Nyni po trech dnech uz je to lepsi, dneska spinkala v noci vkuse od desiti do pul seste, coz je u nas megauspech. Davam ji prso jenom rano. Dokonce pije i normalni mleko, proste ziram. Ze jsem to nezkusila drive…

Tak ja zase utikam, zase se ozvu, papa verna ctenarka Kajka a Barunka (27 mesicu)

 
martanka
Kecalka 375 příspěvků 02.01.06 17:11

Ahoj holky,

chci toho napsat víc, ale určo to nestihnu (spí mi deti - ano, matej ted v 27:04 chrní :-)).

Jani, mojí segre VZ smes pomohla, ja jsem si ji taky koupila ale nestlihla jsem vypít ani hrnek a uz jsme byla tehu (s matejem, s kubou to bylo na 1. pokus :-))

Jindro, tak nam napis, jak jste nakonec slavili, doufam, ze uz je to zas ev pohode.

Jinak my dnseka rano byli na predoperacnim vysetreni, ale matejovi se nepovedlo vzit krev. vubec mu neteklla. tak jdeme zitra primo do laboratore, pry tam maji vic zkusenosti tak snad oni to zvladnou. Byl chudacek muj malej strasne hodnej, ani nepip a to to dr. zkousela na 2 mistech, jehla do pulky v zile a krev nikde .-(( Pak chodil hrde s 2 naplastma a porad je kazdymu ukazuje. Tak snad to zitra ponese taky statecne.

Do nemocnice se tesi, koupili jsme novy pyzamko a backurky, on je na takovyhle veci desne vysazenej, musi se citit dulezite. Porad se tesi, ze mu daji injekci tam (a ukazuje na pindourka). To je divny dite co??? Ja mu rekla ze mu tam spravi pan doktor pindoura a on je z toho vedle jak ta jedle :-). ale uz aby to bylo za nami.

paaa

martina a chlapecci

 
Caroline
Kecalka 118 příspěvků 02.01.06 18:30

Martino,

to mas skvely, ze je Matej takovej pohodar, a ze se vlastne na to tesi :-) Horsi by bylo, kdyby se bal. Ale budes s nim, tak to bude dobry. Navic tyhle kyle se hoji strasne rychle. Onehdy jsem slysela od rodine zname jak vnouce byl taky na spraveni kyli a hned po operaci uz behal. Zavidim ti spici deti. Rufus toho moc nenaspi, pres den si dava 1 nebo dvakrat 20-30 minut. Nekdy ani nestacim domit nadobi a uz je vzhuru, proto je u nas takovy bordel :-) Vecer ho musime uspavat, protoze v postylce se stavi a nechce usnout, tak ho musime vzdycky uklidnovat v naruci, spivat mu, opakovat ze je cas spat, a on posleze se uvolni a usne. Ani kojeni moc nefunguje, flaska taky ne. Ma proste hodne energie, je hodne zvedavej a nechce aby mu neco uniklo :-) A ja zas ho nechci zatim drezurovat a nechat uplakat ke spanku

Jindro, to je mi lito ze jste se s manzelem pohadali, lepe receno, ze se pohadal s tebou. Urcite je tohle pro neho stresujici situace, asi rekl spoustu veci, ktere treba az tak uprime nemyslel, ale je smutne ze zrovna vylil svuj stres na tebe. Uz je lip? Doufam, ze se ti potom radne omluvil a udobril :-)

Jinak nas Ruficek se u vseho stavi, nejvic ho bavi statu stolku nebo u tatova bubnu, uz i zvlada ze stoje se znovu kleknout, tak uz nam tolik nepada a uz nemusim nechat vseho a stat mu za zadkem kdykoliv se u neceho postavi. Ma strasne rad knizky, porad je otvira, prehazuje, listuje v nich a samozrejme okusuje :-) Pouziva strasne moc zvuku, zrovna jsme se s Jakubem bavili kolil toho „napovida“, to me bavi skoro ze vseho nejvic, poslouchat jeho mluvu.

Jestli jsem opravdu tehu se dozvim az kolem 10 ledna, to by mela dorazit menstruace. Desne se sleduju pro priznaky, mam z toho fakt srandu, chichi! Fakt se musim smat, od narozeni Rufuse ani nechtejte vedet kolik krat jsme se tulili, a kdyz se nam to povedlo tak to muselo byt den pred ovu :-)

Ed, tak co, lepsi? Nevim, no, jestli skutecne je to bakterialni infekce, tak na to jsou nejlepsi antibiotika, kdyz tak bylinky zkousej, nic neposkodi a treba kapnes na cajik, ktery by pomohl. Fakt drzim palce at konecne te ten kasel opusti.

Holky, mejte se krasne! Tesim se na vase novinky!

Caroline

 
Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 02.01.06 20:23

Ahoj holky,

tak to zase začalo ten blázinec, co? Já jsem teda osobně docela ráda, že manžel vypadl do práce, už byl nervní jak šestinedělka. A zítra mi odjíždí na 3 dny do Holandska a představte si, já se docela těším. Samotnou mě to překvapuje, vždycky jsem byla taková ta manželka, co bombarduje manžela telefonama, kdy už přijde z práce (a to i před tím než jsme měli děti).

Už vymýšlím Vítkovi oslavu, za 13 dní to propukne. Manžel se zase hroutil, když jsem mu řekla, kolik chci na to peněz. Ať cáluje taťka, holt první narozeniny jsou jenom jednou, že? Ale druhé a třetí a čtvrté… taky :-). Vítek dostane jako dárek klouzačku na doma, už jsem ji objednala. Chtěla jsem něco koupit i Kláře, aby jí to nebylo líto, ale říkám si, že klouzačka se bude určitě líbit i jí.

Jindřiško - to je mi líto, že jste se pohádali, snad už jste dneska na tom líp. Vypovídat se určitě pomůže, aspoň z mojí zkušenosti. Mám kamarádku, které vždy zavolám a nakydám na manžela takovýho svinstva. Ona ví, že to nemyslím úplně vážně a mluví ze mě vztek. Já se vybouřím do telefonu a ono to pak z člověka nějak spadne. A s emiminem je to stejný, někdy mi hodně pomůže se tu vypsat. Manžel je asi dost vystresovaný z té cesty, což ho ale neomlouvá, že se k tobě chová hnusně. Prostě , držím palečky, ať je zase líp.

Kajko - to jsem ráda, že se občas ozveš. S tím kojením si nedělej starosti, znám spoustu mamin co kojí do 3 let i víc. Jenom je blbá ta závislost, myslím, když to mají třeba děti spojené s uspáváním. Ozvi se častějc ať o vás slyšíme. Co nového už zase šikulka Barča umí?????

MartinoV - Matěj ve fakt neuvěřitelný pohodář. Klára ječí i když si ji chce doktorka poslechnout a to se jí v ordinaci zatím nikdy nic drsného nedělo. Budu držet palečky ať to všechno zvládnete a ať jste z nemocnice brzo doma.

Carolin - to budeš mít teď napínavých pár dní, že??? A víc bys chtěla aby to vyšlo nebo ne?

Arko - tak už máš grafík hotový? Tuto pracovní morálnku moc znám. Momentálně mám rozečtené tři knížky a jak naschvál ani jedna nejsou skripta.

Mějte se krásně a posílám pohlazení mimískům

Kačkač a Klára a Vítek

 
Sonja
Kecalka 204 příspěvků 03.01.06 10:50

Ahoj všem!!

Tak moč je v pořádku. Pro změnu má zase rýmu a pěknej zahleněnej chrchlák. Takže žůžo.

Kačkač - plně s Tebou soucítím. Co je manžel doma (od 7/05) tak mi tak od září už pěkně štve. Taky by potřeboval chodit někam do práce a ne pracovat doma. Věčně mu vadí, že Fanda křičí nebo za ním chodí a chce si hrát když pracuje, ale já bohužel musím vařit tak si ho těžko přivážu u nohy aby k němu nešel. Když chodil do práce tak taky takovej nervák nebyl. S kamarádama nikam nechodí neb je pořád nemocnej. prostě na palici.

Snad se sem ještě stihnu kouknout než odjedem.

Sonja a Fanda

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 03.01.06 11:23

Ahojky všem!
Tak u nás už je klid zhruba od neděle, na jednu stranu musím uznat, že to docela pročistilo lehce hysterické ovzduší, které tu panovalo, ale v danou chvíli to člověka pořádně naštve. Navíc manžel mě včera odzbrojil tím, že s takovým naivním výrazem povídá. „Tedy takhle hysterickej jsem snad ještě nebyl. Sám jsem se překvapil.“ Tak to už jsem nějak neměla sílu dál se tvářit naštvaně, protože mi to přišlo hrozně k smíchu.
Včera jsem byla na další pracovní schůzce na NOVĚ, jsou to tedy maratony (od 10 do 17 hod.), ale je to zajímavé a navíc tam mají moc dobré jídlo v bufetu, což mě těší, protože poslední dobou jsem nějaká rozežraná.
Sofinka zase začala chodit do školky, Matěj chodí teď v ty pondělky, abych já mohla v klidu pracovat. Překvápko kope a kope, ve čtvrtek mám technickou, tak snad je všechno OK.
Budu končit, jdu dát Matějovi oběd a potom se poběžím nechat zkrášlit do kadeřnictví.
Mějte se krásně a pište,

Jindra + šelmičky + Překvápko

 
Caroline
Kecalka 118 příspěvků 03.01.06 11:57

Jindrisko,

tak to jsem rada, ze uz je po bitve. To byla opravdu roztomila veta od manzela, asi mel pravdu.

Sonjo, Kackac, ja narozdil od vas jsem rada, kdyz je manzel doma. On mi hrozne pomaha, mam si s kym povidat, jsme na sebe proste dost zavisly tak nam to jde nejlip kdyz jsme spolu :-) Navic jak mi Rufus pres den tak malo spi, tak mi ten cas s nim rychlejc odsejpa kdyz je tu Jakub, stridame se v koupani, v uspavani. Kdyz manzel pracuje vecer tak mi to hrozne vycerpava Rufuse vykoupat a uspat, vzdycky to hrozne trva, vlece se, v byte je ticho, ja hladova a pak kdyz se to povede tak padnu. Zato kdyz je tu manzel tak mi to tak dlouhe neprijde, stacim se naveceret v rozumne dobe. Prave dneska me to po dlouhe dobe ceka, Jakub bude do 9 pryc tak vecerni sichta je na me. Asi vzdycky odskocim sem si postezovat stylem, ach jo, jeste nespi a breci, dam si susenku a za pet minut se za nem vratim :-) Vybrecet nema smysl, on vzydcky zacne zurit a kaslat, navic na to nemam srdce poslouchat jak se vedle trapi, ale uz nemam silu nosit jeho 10 kilove telicko ktere odmita usnout nekonecne v naruci, tak nevim jak to dopadne. Ale zbytecne o tom nebudu premyslet, je teprv poledne a ted je zrovna hodny :-)

Tak se mejte, brzo nashle :-)

Caroline

 
MartulaR-2
Kecalka 153 příspěvků 03.01.06 12:10

Ahojky holky,
tak i já se přidávám k přání Nového roku a hlavně hodně zdravíčka..a ať je ten rok 2006 o dost lepší než ten 2005…(aspoň u mě to byla hrůza…okolo sebe jsem měla spoustu katastrof..a o mě nemluvě)

Ed- pání to to ubíhá..ty bláho, ty budeš za chvilku rodit…můžu se tě zeptat kolik jsi přibrala, Je to víc, než s princeznička­ma?..Ten kašel mě moc mrzí a zkoušelas nějaký homeopatika?

Kačkač- tak u mě to bylo podobné..manžel byl 14 dní s námi doma a říkal si první den, jaká je to pohoda, být na mateřské..no a 3.den řekl, že to přehnal, že mateřská není žádnej med..a že se těší do práce…ale je fakt že se hodně věnoval Kubíkovi a ten se na něho fakt asi o 100% víc upnul, než když chodil do práce..takže aspoň něco bylo k dobru..jo a Klárka je sladká, když na tebe tak pěkně volá:))) Kuba zas volá na manžela Tome:))) a Víteček už bude mít rok? Panebože to letí, to snad není ani pravda!

MartiV-nějak jsem přehllídla kdy jdete na tu operaci kýly…moc a moc držím pěstičky

Jindřiško- tak už máte čisté ovzduší?.) no u nás byla taky hádka a taky 2 dny tichá domácnost, ale už jsme si to vyjasnili…hned se potom lepší dýchá:) a kdy že ty máš ten termín? Necháte si říct pohlaví nebo bude překvápko?:)

Moc se omlouvám, že nereaguju na všechny komentáře, zkusím to večer..teď letím na gyndu, protože jdu na vyšetření prsů-nalívá se mi asi už 3 měsíce 1 prso, jak kdybych kojila (a to Kajko nekojím:))) a bojím se že to bude něco vážnějšího.. Držte mi pěstičky, ozvu se
opatrujte se
Marťula

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 03.01.06 13:08

Ahojky,

tak jsem rada Jindro,ze je doma vse ok.Akorat fakt nak nechapu,jak jeste zvladas byt cely den v praci? :) ja tady valcim kazdou volnou minutu se skolou,ale jsme strasne rada,ze to muzu delat doma na pc a v knizkach,ze nemusim nikam cestovat…ja jsem na te materske nak zlenivela nebo co?!

Soni,parada,ze konecn emoc v poradku!Z kalse a rymy si nic nedelej,to nas ceka asi celou zimu…a ze ta zima bude jeste dlouha:( vydrz!

Caroline,ja taky nemam rada,kdyz je manza dlouho v praci.Pak je ta sichta kolem prcku celodenni a presne mi pomuze hlavne to koupani,vecere,u­lozeni do postylky.Vecer uz mi dojdou vsechny sily,ale vazne je to ted hlavne tim tehu a taky tou tmou a zimou venku.Ale kdyz je manza dlouho doma,tak mi akorat vadi jen ten bordylek,ktery tu dokazem vytvorit,kdyz nas je plny byt:)) A potom mi vadi,kdyz jemnaza nemocnej…to je fakt na odstrel:) ale jinak jsem mooooc rada,kdyz je co nejvice s nami.Sima pak na nem visi a pekne si buduji uzky vztah.

Dneska jdu ke svemu Dr na kontrolu.Tak s etesim,doufam,ze rekne ze je vse uplne ok.Ale UTZ asi nebude,skoda.

Marti,Matej je hrozne statecnej,takhle zvladat vysetreni u doktoru!A to uz se jim bere krev z zily nebo jen z prstu?

jdu se chystat k Dr,tak letim a vecer pisnu,co jsem se dozvedela

Arka 15+1tt

 
mija1
Povídálka 24 příspěvků 03.01.06 14:18

Ahojky všem štěstíčkům,

tak se hlásím po vánocích a doufám, že jste je všichni ve zdraví přežili. Já už se docela těšila až bude zase ten klasický všední den a tak nějak se zaběhneme zase zpátky do normy. Musím si postěžovat, Bětka teď děsně zlobí, vůbec neposlouchá, občas dělá naschvály a ještě se mi směje do obličeje, venku nechce chodit, vzteká se no a dneska vylezla na linku (nikdy dřív neudělala), já přijdu do kuchyně a ona drží v ruce ten největší nůž co mame a říká mi: „mami udělám topinku“. No, hlavně, že se nic nestalo.

U doktorky jsem nebyla, jsem objednaná na 9.1. rovnou na ultrazvuk, dřív neměli místo a řekla mi sestra, že když to dítě chci tak prý není žádný spěch. Holky já jsem tak nervózní, já už chci vědět jestli je vše v pořádku. V noci se mi zdají samé hrůzy, já jsem prostě mooc úzkostlivá - a strašně to na sobě nesnáším. Včera jsem zvládla zubaře, bolelo to, ale mám to za sebou!!! Jinak mi vůbec nic není, až na to, že jsem taková podrážděná a víc unavená, tak jsem v pohodě.

ED: fakt mě mrzí, že pořád kašleš, já se těšila jak napíšeš, že už je to za Tebou a že Ti je fajn. Jinak se přimlouvám k těm teplým obkladům, já jsem průduškářka moc mi pomůže normálně ohřátý olej nalít na vatu na prsa a zavázat a pod deku. Chtělo by to se vyhřát, a třeba víkend nevylízt (kromě nejnutnějšího) z postele. Je mi ale jasný, že s holkama je to těžko realizovatelný. Jo ještě mě napadlo, že Pětníček bude zvyklý na pořádný naklepávání- máš připravenou kolíbku aby se cítil jako v bříšku?

KačKač: tak první narozeniny Vítka už se blíží, to to uteklo, já si pamatuju, jak si psala o porodu… S dárkama jsi mě taky rozesmála (jak děti bavil bublifuk), ony jsou fakt nevyzpytatelný, a nedají se jejich reakce dopředu odhadnout

Arko: já na Tebe vzpomínala, jak byla přijata novina o miminku na Štědrý den. A jinak máš pravdu opatrnosti není nikdy nazbyt, já se taky snažím, i když ještě nemám nic potvrzené.

Martino: Matěj je tedy děsně statečnej, určitě to v pohodě zvládne, hlavně, že tam můžeš být s ním. Chudinky děti dřív co? Návštěvy rodičů jednou za týden… Já si to jako dítě prožila a bylo to hrozný.

Sonjo: Fandíku tfuj,tfuj, už nemaroď, v sobotu jedete na hory, tak ať si to užiješ. Na fotkách v galerce vypadá Fandík jako děsný „rozumbrada“ je takový i ve skutečnosti?

Caroline: tak to jsem napnutá jak to s Tebou bude…, jinak na večerní kolotoč koupání-večeře-uspávání, nemám také hezké vzpomínky. Teď už je to v pohodě, Bětka si sama řekne, že chce koupat, někdy i co bude jíst k večeři. Večer celá rodina povinně!!! koukáme na večerníček.

Jindřiško: Já prostě obdivuju Tvoje pracovní nasazení s dvouma prckama+ pupíkem. Jak prosím Tě zvládáš domácnost-jestli se můžu zeptat? A ta hádka s mužem mě mrzí, hlavně, že už je vše v pohodě. (No je fajn, že jsi o ní napsala, už bych si myslela, že jste úplně dokonalí:)))

JanaRed: tak teď už to určitě vyjde, je dobře, že to doktorka vzala z gruntu. Prosím Tě co to budeš pít za čaj?

Kajko: já odstavila svou Bětku po druhých narozeninách a bylo to dost těžký. Ale hrozně se nám ulevilo, hlavně v noci se konečně vyspím. Měla jsem pocit, že už je to jenom zvyk. Přeju hodně sil.

Mija+Alžbětka

 
MartulaR-2
Kecalka 153 příspěvků 03.01.06 14:48

Holky, ještě mi prosím napište co je to za čaj to VPnebo VZ co podporuje otěhotnění!:)
 díky

Martula

 
martanka
Kecalka 375 příspěvků 03.01.06 20:32

Cau holky,

tak odber mame za sebou - matej opet hrdina dne a cele laboratore. Dostal naplast s obrazkem a je happy :-)).

Arko, krev mu berou ze žíly, je to tfuj :-(

Martulo, je to nejaka smes bylinek a jmenuje se VZ smes. Segra ho koupila v lekarne, ale asi az v 5.

Jindro, jojo ty chlapí. Jo a jinak ses fakt nejaka neznicitelna akcn zena :-)

Mio, chápu tvoje pocity, já bych taky nemohla spát. Taky by to ty doktoři sakryš mohli pohocpit ne????? Tak se teš a užívej :-)

Zatim paaa, jdu žehlit a prát at tady je všechno tip top pro co nejsnažší přežití 2 chlapů. Jsem zvědavá, jak si petr s kubíkem ty 3 dny poradí. S matějen'm už sám byl, tak další zkouška :-))

Martina a kloučci

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 03.01.06 21:31

Ahojky!
Všem vám děkuji za podporu, fakt ani my nejsme dokonalí a občas se prostě docela obyčejně porafeme. Jinak, Arko, já do práce nejezdím každý den, to je jen jednou za čtrnáct dní vždycky taková dlouhá porada, jinak píšu doma, po večerech a v poledne, když Mateo spí, takže v podstatě stejný režim jako při překladech. No a pokud jde o domácnost, tak prostě nezbývá než aby manžel rovněž přiložil ruku k dílu, no a třeba vaření řeším jídly, která nejsou moc komplikovaná, žehlení, praní o víkendech atp., ale fakt se už nestresuju tím, jestli jsem to či ono udělala o den dřív nebo později než jsem měla v plánu. Ale poctivě přiznávám, že časem se poohlédnu po nějaké paní, která by jednou týdně přišla a pořádně vygruntovala. Když už pracuju, tak ať z toho taky něco mám (třeba míň práce doma), no ne?
Martino, držím palce s tou kýlou, ať všechno dobře dopadne.
Holčiny, jdu spát, to dnešní počasí mě nějak zmohlo. Mějte se krásně a dál tak hezky pište, tenhle týden nám přípsěvky hezky přibývají.

Jindra + šelmičky + Překvápko

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 04.01.06 08:53

Ahojky,

vcera jsem byla u Dr na kontrole a vse je uplne ok.Hlavne to bylo vyasetreni a rozhovor.Jinak vse je v poradku a opravdu se ja sama poprve citim naprosto fit.Zadne nevolnosti,unava snesitelna:)
Jeste dnes rano jsem byla na krvi na to proklete AFP (rozstepy…),tak v pondeli budou vysledky.

Jindrisko,ja vim,ze nechodis do prace kazdy den,ale preci jen kazdy den se praci venujes a jeste navic tam obcas jedes…uf,uf,to by byl pro me zahul.Jsi dobra!

Mijo,do 9.1. uz je to jen par dni a to rovnou uvidis tlukouci srdicko…tak to bude krasny.A citis se tehu?pozorujes nejake priznaky,

Grafy do skoly uz mam udelane,ale ted zas jeste slovni hodnoceni a tak tu sedim a bojuju s kazdym slovem.Jezis,mne to taaak nejde.Ja jsem naka uplne leva posledni dobou ;o)

zatimpa
Arka

 
Caroline
Kecalka 118 příspěvků 04.01.06 13:11

Arko, skvely! Jsem rada, ze se citis fit jak rikas. Drzim palce na pondeli ale urcite ty vysledky budou naprosto v poho. To je krasne pozorovat jak ti tehotenstvi pokracuje krasne k cile, jsem tak rada ze uz nemas ty nevolnosti. Uplne chapu te s tim psanim. Vam tady na emiminu se pise snadno ale jak bych musela psat neco „odborneho“ tak bych se urcite rozepisovala dlouho. Ale podle sebe vim, ze jak zacnu tak se proste do toho pustim, jakmila mam par pdstavcu tak to jde. Tak drzim palce, leva ucrite nejsi :-))

Ja byla dneska na joze, uplne krasne jsem se protahla, ja tak miluju tam chodit. Uplne se odreaguju, chlapi necham doma at si hezky uzivaji, Jakub ho hrozne rad hlida a momentalne je s nim na prochazce tak mam tu chvili klidek.

Jinak vcera jsem Rufikovi nedala vecerni flasku ale normalne jsem ho ukojila ke spanku takze krasne usnul a vydrzel 4 hodiny nez se zbudil, coz posledni dobou je tak norma i s flaskou (kde jsou ty casi kdy nam spal temer celou noc?), pak jsem si ho vzala k sobe do postylky a kojila jsem ho kazdou chvilku a rano vstal jako obycejne a mel bezvadnou naladu tak si myslim ze ta posledni flaska je tak nejak zbytecna. Ze bych se rozkojila? Kdyz je se mnou sam tak ho kojim kdykoliv si rekne a nepotrebuju ho dokrmit umelym mlekem vzhledem k tomu ze uz hezky papa. Fakt mam tak zvlastni laktaci… v dobe kdy hodne maminek uz mysli na odstav si teprve zacinam verit ze mam dost mleka. Doufam ze po druhe to bude jednodussi. Ale mela jsem strasnou radost ze uz bytostne nepotrebuje flasku pred spanim, ze staci aby se normalne napil ode me.

Mijo, neboj, neni zadny dovud se stresovat, vzdyt ti tak krasne vysel test jak sis prala, raduj se! A mas pekneho pomocnika v kuchyni, i kdyz s tim nozem by me taky ranila mrtvice. Kdyz ji tak zajima kuchynska linka tak to chce nejak vyuzit, ze by ti pomahala s obedem :-)) treba by ji to bavilo. Ja jsem jako mala strasne rada pomahala mame v kuchyni, jsou krasne fotky jak stojim na zidli a „meju nadobi“, mama mi casto dala mouku a vodu do misky a ja „vypracovala testo“. Nevim kolik me bylo presne, asi vic nez 2, ale treba casem te Betka taky bude tak pomahat a zabavi se.

Tak se mejte, opatrujte se,

Caroline

 
piskle
Stálice 95 příspěvků 04.01.06 15:34

Ahoj,

takže předně přejei všem opravdu krásný rok 2006,aby se všem splnilo to, po čem touží,aby byli všichni spokojení, šťastní,milovali a byli milováni a co je nejhlavnější aby byli ZDRAVÍ!!!

Hlásím se po delší době.Sice jakž takž čtu,ale se psaním to bylo holt horší. Ještě před vánoceni jsme byli celá naše rodinka nemocná.Házeli jsme to postupně jeden na druhého a nemohli se z toho celých šest týdnů vyhrabat.Dokonce jsem brala i antibiotika, do kterých se mi tedy zrovna 2× nechtělo, kvůli Nellince,ale opravdu se to jinak vyléčit nedalo.V krku mě bolelo opakovaně třikrát po sobě,takže holt musela nastoupit vysoká medicína.Denísek měla šmudla vysoké teploty,ale snášel to mooooc statečně.

Jinak vánoce byli letos už moc hezké.Denďa už to krásně vnímal,takže to bylo hnedle veselejší.Slavili jsme jako tradičně s našimi rodiči a mým bráchou a jeho přítelkyní,takže nás bylo požehnaně.Po večeři se šla mamina s Denískem projít a ten volal na celou ulici Jéžíšůůůů pojď k nám.Dárečky jsme dali pod strom a když to pak viděl,tak mu málem vypadly oči z důlků.Říkal furt moooc dárků,Denis hodnej.Dostal toho tedy požehnaně.Přes různá auta,letadla,o­brovský lego,houpacího koně,nějaký ty hadříky,povlečení s milovanou Včelkou Májou ho skoro nebylo vidět.Neliska dostala jen hadrovou panenku a takovou tu žirafu od Fischerprice,jak se tam hází ty kostky.Beztak nemá ještě z ničeho rozum, takže jsme to nechtěli nijak přehánět.

Silvestr, jelikož ho z manžou absolutně nesnášíme, tak jsme tradičně zalezli do pelíšku už po desáté hodině.Všichni, krom mě zaspali i to půlnoční šílení,takže jsem byla ráda.Denis se totiž bojí různých rambajsů, tak jsem byla ráda, že to zaspal.

Nevím, jestli se někdo z vás účastní povánočních výprodejů v Nextu.No já tam byla a musí tedy konstatovat, že je to rok od roku horší.Jedním slovem hyenismus.Ženský tam berou ramínka s oblečením jakýchkoliv velikostí,pak si teprve stoupnou někam do růžku a odhazují co nechtějí.Pár hezkých kousků jsem tedy taky ulovila,ale fakt to byla doslova dřina.Takže fakt to je na vlastní nebezpečí.Je to tak Ed i u vás???Nebo jen tahle nextománie vý:,–(ou Čech?Ještě když jsem čekala Deníska,bývalo to úplně v poho,ale teď je to fakt děs běs.

No jinak naše „malá“ boubelka má už skoro 9kg a to prosímpěkně připomínám má teprve 5 měsíců.Jsme všude,tak trochu za exoty.Byli jsme na kyčlích a Nelinka tam byla mezi 8-9 měsíčními dětičkami.Dali jsme se s maminkama do řeči,no a když slyšely, že je jí 4,5m tak prý čím jí krmím.Kamarád si dělá srandu a říká, že prý salkem.No něco pravdy na tom asi bude.Denísek takový ani zdaleka nebyl.Čeká nás poslední měsíc plného kojení a pak pomalu začneme s příkrmy, tak jsem zvědavá, jak se na to bude princezna tvářit.Jinak je děsně slaďoučká a hodná.Hrozně ráda sleduje Denise a furt se na něj řechtá.Zatím jsem pizizubí.Dnes jsme byli na dalším očkování a představte si co se stalo. Doktorka se mě ptá na co jdeme.Povídám jí, že minule říkala, že dnes dostane už jen jedno očkování do jedné nožičky.Ona na to fajn. Píchla jí pigáro.Pak otevřela očkovák a ježišimarjá, já jí píchla žloutenku…tu má mít až v deseti měsících.Ona prý vypadá na deset měsíců,tak mě to zmátlo.....No stačí vám to!Tak jí píchla to co měla a celou dobu remcala,že prý jí to nemůže uškodit.To je zdravotnictví co!Já jen zírala.

Denísek je taky moc hodnej.Teda samosebou má svý dny,ale to asi každý.Jen mě teda štve, že se zase začal počůrávat do plen.Doma jak je bez pleny, tak to je v pohodě, to si sám sundá teplasy, dojde pro nočník a vyčůrá se nebo vykaká.Pak si znovu sám tepláčky natáhne a dobroš.Jenže venku,jak má plínu, tak to neřeší.Ach jo.Doufám, že přes léto to vychytáme.V únoru jdeme k zápisu do školky,tak jsem moooc zvědavá, zda ho vezmou.Spíš počítám s tím, že mi řeknou, ať si ho nechám doma, když jsem na mateřské.Což mě teda dost štve, protože bych byla ráda,aby si na dětičky víc zvykal a pohyboval se mezi nimi.Třeba jen na dvě hoďky denně.No tak uvidíme.

No a to je asi tak od nás vše.Už se mooooc těším na popis porodu......nechceš to nějak popohnat Ed chichi.

Mějte se nádherně
Pískle+Nella+Denis

 
LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 04.01.06 19:36

Ahoj štěstíčka,
dneska jsem byla s Matýskem v alergu vyzvednout si ty léky na posílení té jeho imunity.Dostal RIBOMUNYL v granulích rozpustných ve vodě. Mohla jsem si vybrat buď to a nebo tablety,tak jsem raději volila ty granule.Léčba je půlroční, poté se znova udělají testy aby se zjistilo, jestli mu ta imunita díky tomuto léku posílila. Zítra začínáme, tak jsem zvědavá.
Jinak jsme ok,
mějte se krásně,
zdraví
Lucka a dětičky

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 04.01.06 21:15

Ahoooj holky !

Takže jsme dnes měli kontrolu, vše je v pořádku a na dobré cestě.
Miminko je hlavičkou dolů, ale úplně v pánvi ještě není. Zádíčka má momentálně na mojí pravé straně a je to pěkně cítit. Vždy když se zapře nožičkama, tak ty se vykulí na mé levé straně a v pravo mám úúúžasný hrbolek :o)
Srdíčko bilo jako zvon a tlak i moč mám v pořádku.
Byla mi odebrána nějaká krev, zda mám dostatek železa a příští kontrola je zase za týden ve čtvrtek.

Andrya doporučila brát česnek (v podobě kapslí), na posílení imunity. Pak ještě echinaceu (kterou beru i tak) a vitamin C - jenže ten taky beru.
Pro posílení imunity toho dělám celkem dost, pořád piju i Actimel a jím bio jogurty… Říkala, že nemám mít strach z porodu a dýchání, že to určitě zvládnu, že si s tím poradím…bylo jí strašně líto, že pořád kašlu a kdyby slova léčily, tak už jsem zdravá jak řípa…no jo, je to holt smůla a abych pravdu řekla, už jsem smířená s tím, že holt nebudu na porod úplně zdravá… teď se hlavně snažím být odpočatá a vyrovnaná a věřím, že to vše bude ok, ikdyž teda mrzí mě příšerně, že si ten konec těhotenství takto protrpím, místo abych si to opravdu užila.

Důležité je, že Pětníček roste jak má a že ho to celé nijak neovlivňuje, snad ten kašel nepřivolá dřív porod a donosíme se pěkně až do termínu.
Ventolin jsem se rozhodla zatím nebrat a Andrya mě v tom podpořila.

Nu tož tak :o) Na radiátoru se mi suší věcičky, do jejichž praní jsem se pustila tento víkend a jen mi to připomíná, jak brzy už nás bude o jednoho víc.
Polinka si udělala sama odpočítavadlo a každý den škrtá den a pak počítá kolik dní ještě zbývá do termínu. Opravdu se hrozně moc těší a také se pořád prohrabuje v těch věcičkách :o) Je to sladké a když jí Pětníček kopne přes bríško, tak je úplně mimo sebe štěstím :o)

Daisy ta dnes šla spát s mastnou hlavičkou - představte si, že má pořád na hlavičce takové ty stroupky co mívají miminka. Když byla menší, několikrát jsem jí to vyčesávala a spravilo se jí to, pak ale to přišlo znova, a já už to nechala tak, když jsem se dočetla, že se to časem samo spraví.. ale teda po roce to tam pořád má :o) A tím jak má těch vlásků celkem málo, tak se mi vůbec nelíbí, že to je i vidět… tak jsem jí dnes drápla, na hlavu nalila mandlový olejíček (ten měl být na mou hráz hehe, ale k masáži mě teda nikdo nedonutí) a ráno budem vyčesávat.

Taky jsem jí včera zvážila na naší váze - má nějakých necelých 13 kg !!! Je to chvístek :o)

Tak jo, pošlu tohle a pak budu reagovat na vaše komentáře
Ed x

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 04.01.06 21:53

JanaRed- to jsem ráda, že tě Dr takto proklepla, ale neptala jse na manžela?? Víš, asi by si i on měl někam zajít - vážně bych to nepodceňovala.
Jinak samozřejmě MOC přeju, ať se vám to druhé miminko co nejdříve zadaří !!!

Arko - Šimonek mi s mluvením připomíná Daisy. Ta taky mluví ve větách a používá časy - je to až k nevíře, kolik nových slovíček se za den naučí a pak používá správně ve větě. Je to mooooc krásné pozorovat, co všechno takové dítě vsákne a je to přenádherné období.

Ještě jsi mi nenapsala, zda jste Šimonkovi řekli, že čekáte miminko!!!! A jestli ještě ne, budete ho brát sebou třeba na ten velký utz ve 20 tt?

Jsem ráda, že je zatím vše v pořádku a věřím, že i AFP dobře dopadne.

Kajko - co se týče kojení, pokud tě to neobtěžuje nějak moc, tak já bych nekončila… jen kvůli tomu, že už jí jsou dva roky… ve svém okolí mám dokonce maminku, která kojí holčičku a té je 5 let :o) Jenže teda kojí tak, že to nikdo neví a ona se tím nijak nechlubí - prostě to tak vzešlo ze situace a abych pravdu řekla, kdysi by mi to přišlo divné, ale protože jí znám, znám i tu holčičku, tak to prostě chápu a beru to… Ale kojit do tří let mi příjde úúúplně normální, pokud máš mlíčko a dítě to chce.
Když máš ale kojení dost, tak zase nemá cenu to lámat přes koleno a je dobře, že děláš kompromis - že jí učíš alespoň neusínat u prsa a tak.

A ukaž se tu u nás častěji !!!

Caroline - už to nebude dlouho trvat a Rufík udělá svůj první krůček. U nás to šlo celkem rychle, mám pocit, že od prvního přitažení se nahoru na nožičky, k samostatnému stání a pak krůčku to trvalo nějaké tři týdny a pak už tu Daisy lítala jako torpédo :o)

Kačkač - Daisy u Dr neječí, ale taky tam nerada chodí, vůbec si jí nedokážu představit v nemocnici. Má prostě z toho prostředí strach a když jsem naposledy byla u Dr, tak jsme jí joooo musely přemlouvat, ať si může paní dr poslechnout zádíčka. Ještě že nás teď nečekají žádné injekce, to by snad nepřežila :o)

A to že bude Vítkovi rok, to je příšerné - ale - než se naděju, tak mi budeme taky roční :o) Prostě ten čas letí a letí a my stárnem… co naděláme že?? :o)
Věřím, že se mu klouzačka bude líbit - já zase chtěla pro děti závěsný žebřík, nebo žebřiny, jééééééééé to by bylo, jenže nevíme jak pevné tu jsou zdi, moc tomu nevěřím, vše je to takové papírové, takže z toho asi nic nebude.
Ale v kuchyni máme háky a houpačku - tak se alespoň doma houpeme :o)

Jindřiško - to je fajn,že se vzduch pročistil a je líp.

MarťulaR - kolik jsem přibrala??? No více myslím ne, ale kolik přesně zatím pořád nevím. Do porodu je to ještě měsíc, takže třeba ty předchozí nabraná kila trumfnu??
Hihi, u Polly to bylo 25 kg a u Daisy 20 - mám pocit, že teď to bude něco mezi :o)
Budu se vážit těsně před porodem, tak pak ti na soukromé zprávy napíšu kolik to dělá celkem :o)
Ale že přiberu jen nějakých 12 kg to se mi fakt může jen zdát - já holt v těhu vždy naberu moc a pak to rok shazuju.

Homeo na kašel jsem nezkoušela, nemáme teď penízky nazbyt na homeopata a takto se sama léčit si netroufám.
Beru jen sem tam Arnicu homeo na ty pohmožděná žebra.

Držím palečky, ať je na vyšetření prsu vše v pořádku. Je mi líto,že máš pořád nějaké trápení, ale snad už bude vše brzy dobré a letošní rok se i ty dočkáš //.
Určitě to nevzdávejte !!!

Mijo - já taky měla první kontrolu až v 8 tt a první utz v 13 tt. Sice je to dlouhé čekání, ale je fakt, že do 9.1. to už uteče a pak už třeba na utz uvidíš více než jen tečičku ! Těším se na zprávičky a taky fotečku, jestli nějaká bude !!!

Ten mastný obklad na hruď vyzkouším teď o víkendu. Plánuju, že si celou sobotu poležím - a budu se potit. Třeba to vážně zabere, to bych byla moooc ráda.

Pískle - Daisy také dostala houpacího koně a ten teda slavil největší úspěch - doslova ho zbožňuje :o)
A slevy v NEXTU? No to víš, že to davové šílenství probíhá i tady v Anglii a přirovnala jsi to celkem vkusně k hyenismu.
Já tam vkročila když slevy začly a nedalo se prostě ani prodrat k věšákům, jak ženské hladově vše prohrabovaly, věci padaly na zem, lidé se postrkovali… byla to hrůza.
Pak jsem tam šla znova asi po třech dnech, a nakoupila si v klidu :o) Prostě i po těch pár dnech tam člověk narazí na dobré kousky… lidé totiž to co nastrkali do tašek doma přeberou a pak zase donesou zpátky, takže já vždy nejlíp nakoupím, až když je skoro po všem :o)
Letos jsem ani neprocházela ženské, když už tam neprodávají těhu oblečení, jen dětské, ale zdá se mi také, že je to čím dál horší - navíc ta sleva ani nestála tak za to, některé věci slevněné jen o pár liber - to mi vážně nestojí za to, abych se probírala mezi stovkou lidí a snažila se tak něco málo ušetřit … navíc člověk nikdy pořádně neodhadne, jakou velikost koupit a další slevy jsou pak na jaře, v létě apod. nemá cenu nakupovat dopředu teď.

S tím očkováním, to je teda síla - raději bych se někde optala, zda to vážně nevadí, že jí to píchla teď :o( To je teda doktorka trouba !

LaBouche - tak to přeju, ať vám ta medicínka na posílení imunity zabere !!!

No a já letím, sice ještě není moc pozdě, ale mám tu nějakou prácičku a bolí mě ze sezení u PC zadek :o)
Mějte se krásně
Ed x

 
Missorka  04.01.06 22:03

Ed,

já dost nestíhám, ale čekám na flašku, tak si u vás čtu… K těm stroupkům - nám zázračně pomohl Excipial (obsahuje močovinu, je pro extrémně suchou pokožku). Val toho měla plnou hlavičku, krásně to změklo a ani jsem moc nevyčesávala, šlo to dolů samo… Tak zkuste! :-)

Pusu holčičkám! a pohlazení Pětníčkovi (moc se na něj těším a moc mi připomíná, jak moc a jak už docela dlouho jsem na emimi doma…)

Peta a missorčata spící

 
JanaRed
Kecalka 202 příspěvků 05.01.06 08:41

Ahoj Ed,

o manželovi jsme se taky bavily, ale na toho přijde řada až pozdějc, pokud se teď během 3 měsíců nezadaří. Dr. říkala, že by to bylo fakt divný, kdyby během 2 let ztratil spermie. Probíraly jsme všechno možný, co by se dalo dělat, ale prý to ještě není tak dlouho, že by se i mohlo stát, že budu chodit na všemožný vyšetření a mohli by mě tím i poškodit než mi pomoct, když je teď všechno v pořádku. Další věc je, že by se taky mohlo stát, že jeden měsíc ovuluju a druhý ne. To se uvidí podle bazálních teplot a podle hormonů v krvi. Samozřejmě taky psychika hraje velkou roli, s tím si ale bohužel moc neporadim, neumim si moc poručit na to nemyslet.
Pak mi taky dr. řikala, že by mi mohla dát na zkoušku injekci na vyvolání ovulace, ale že se mi po tom můžou dělat cysty.
Takže radši teď budu pít tu hnusnou VZ směs než riskovat nějaký problémy.
Snad to už nebude tak dlouho trvat.

Jinak jsem ráda, že Pětníček je v pořádku, ale tebe s tim kašláním moc lituju :((.

Mějte se krásně.
Jana+Daník

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 05.01.06 13:16

Ahojky všem!
Tak jsem dneska měla kontrolu, nahoře mám asi 5,5 kila, tlak, moč, cukr v pořádku (tlak tedy spíš nižší, 100 na 60, normálně mívám tak 90 na 60, takže i ten se ale těhotensky „zdvihl“). Dr. mě chtěla poslat na ten test na cukrovku, ale to jsem odmítla, když nemám ani stopu cukru v moči, tak proč bych tam lezla. Rodinná lékařská rada souhlasí, tak jsem to odpískala. Miminku srdíčko bušilo krásně, neotvírám se ani trochu, takže zatím všechno OK. Teď jdu nainstalovat nové repráky a mikrofon k počítači, večer se snad ještě ozvu. Mějte se krásně,

Jindra + šelmičky + Překvápko (26. tt)

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 05.01.06 14:21

ahojky,
tak to jsou skvele zpravy! Moc dobre,ze se ti vede taks kvele.Jak to delas 5,5 kila??to bude spo porodu a sestinedeli jeste stihlejsi nez pred otehotnenim:) utika to,utika,za chvilku budes v 36tt a v klidu rodit:)
Na tlak taky desne trpim.Mam ted porad 95/55 a je mi z toho opravdu mdlo a neprijemne.Mota se mi hlava,huci v usich a nemuzu nikde delsi dobu stat:( takze i pri vareni doma si furt sedam na bobek,v obcho­de…nic moc.

Ed,skvele,ze te andrya hezky uklidnila.To vis,ze porod zvladnes!! Vsak to udychas ani nebudes vedet jak:) i ten kdo ma nejvetsi rymu a nemuze mluvit,tak pri porodu funi o 106 a rici z plna hrdla:))

Dnes jdu poprve na tehucviceni na kurz pro nastavajici maminky.Mne tyhle veci hrozne bavi a je to na malem meste levne,je to 6lekci…tak se tečsim.
pa
 Arka

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 05.01.06 14:30

Jani,
drzim palecky,aby jsi vse v pohode zvladala:( neni to nic prijemneho,ale za to miminko to rozhodne stoji!! Vydrz! a prsne,ta psychika je strasne dulezita,ale jak si porucit na to nemyslet,ze?? Verim,ze to prijde a mas skvelou dr,to je dobra podpora:)
pa
 Arka

 
Caroline
Kecalka 118 příspěvků 05.01.06 17:58

Arko, to je mi lito s tim tlakem. Mas ho nizkej normalne, nebo jen behem tehu? Uzij si tehu kurz. Ja taky behem tehu chodila na gravidjogu a predporodni kurz a moc se mi to libilo, a i pomohlo.

Ed, to je supr ze mas tak skvelou porodni asistentku. Urcite te uklidni behem porodu jestli se ti kasel nespravi pred tim. Ale pevne doufam, ze nez porodis tak prestanes kaslat, drzim pesticky!

Bezim, tak se zatim mejte!!

Caroline

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 06.01.06 11:47

Ahojek Peto,

děkuju za doporučení. Hned jsem omrkla zda je Excipial dostupný anglickému trhu a klasicky není !
Grrrrrrrr
Ale musím říct, že i ten olejíček celkem zabral, jen to byla teda zábava vyčesávat, protože ty vlásky jsou přeci jen delší než na miminku.
Musela jsem použít hřeben na vši :o)

Ale teď má hlavičku krásnou a voňavou, ikdyž pořád trošku mastnou a je to moje krásná bezstrupá holka :o)

Pusu pro V+V
Ed x

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 06.01.06 13:59

ahojda,

jdu se s vami podelit o prave prozity zazitek:) Sedim u PC a pisu praci do skoly,jsem predklonena (mackam si brisko) a furt citim nake simrani dole v podbrisku…rikam si: co to je?? a za par vterin mi to dochazi!!! jezis,vzdyt je to to moje miminko!!! :) citim pohybyyyyyyyyyy :o)))) huraaaa,na to sjem se strasne tesila.
Kdyz se narovnam,tak to necitim,ale kdyz zase pritisknu brisko k noham,tak je to jsou to jasne bublinky,simrani…no nic jineho,nez mimisek mi dava najevo,ze tam je! a ja hloupa druhorodicka,po­trebuji nakou dobu,nez mi to docvakne:)
no parada.Jsem ted nabita energii......toho bych mela nak vyuzit:o)

tak paa
Arka v 15+5tt

 
-Evka-
Závislačka 3306 příspěvků 06.01.06 14:23

Ed, taky Ti dám jednu „lidovou“ radu na kašel:-) Použila jsem ji pro kamarádku, kterou také před porodem trápil kašel víc jak měsíc. Napadlo mne to právě teď, když čtu o tom actimelu. Všechny mléčné výrobky zahleňují. Zkus je vynechat. Mojí kamarádce se opravdu ulevilo.

Evka od špuntíků.

 
Caroline
Kecalka 118 příspěvků 06.01.06 21:31

Arko supeeeeeeer! To je krasny! To mas maminko radost, vid? Jejej, jsem tak za tebe rada, tyhle prvni pohyby jsem take strasne prozivala, pripadalo me to jako uplny zazrak! Hi to je skvely ze ty a tvoje mimi se maji k svetu!

Caroline

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 06.01.06 22:20

Arko,
to je krása !
Gratuluju k prvním pohybům !
Už to bude jen a jen silnější a krásnější. Mě budou kopanečky děsně chybět.

Ed x

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 06.01.06 22:23

Ahoj Evi,

už jsem o tom mlíku také dost přemýšlela a jestli nemám vy:,–(it mléčné výrobky.
Je fakt, že to půjde těžko, ale naštěstí mě chutná třeba sojové mlíko, takže to prostě udělám tak, že vyměním vše mléčné za sojové a uvidíme. Cokoliv jen aby ten zatrápený kašel přešel !

Děkuju
Ed

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 06.01.06 22:44

Jani,

snad Dr ví co dělá a já nemám tucha, jak se v takovýchto situacích postupuje.

Neuškodilo by ale třeba, aby začal manžílek brát Zinek, ten je fajn na spermie - můj muž zinek bral vždy když jsme plánovali otěhotnět a třeba to je jen náhoda, ale my vždy otěhotněli velmi rychle.

Jinak souhlasím, že psychika je děsná potvora a hraje asi dost velkou roli u všech snažilek, kterým se delší dobu nedaří… Ale i víra dokáže dělat zázraky, tak musíš věřit, že se to povede !!!!! Určitě tento rok budeš těhulka ! Tfuj tfuj

Ed

Vložit nový komentář