Štěstíčko má 18. týdnů

Rodičovství

Ahojky, nuž tak jsem nasupená jako sup ........ Pamatujete se ten náš dvojkočárek do města, sporťáček od Graca, z kterého jsem měla takovou radost, když se mi jej podařilo koupit z druhé ruky ještě když jsem měla Daisy v bříšku?? Tak jsem ho dnes chtěla poprvé s holčinkama otestovat, jdu pro něj do kůlny a málem mě klepla pepka. On byl celý oblezlý plísní ..... a nejen on ..... ještě to odnesl tříkolák, golfky a sedačka na kolo :o(

Připadla jsem si jako bych měla astmatický záchvat, musela jsem zhluboka dýchat, abych se z toho vzpamatovala, taková škoda !!!! Achichichiii ouvej.
Ještě nedávno jsem ty kočárky kontrolovala a nic na nich nebylo, v kůlně není ani vlhko, tak nevím čím to.
Nejvíce mě mrzí ten dvojkočárek, protože jsem ani neměla šanci jej projet, sice ho zkusí Guz očistit, ale velkou naději tomu nedávám.
Ty golfky i tříkolák byly po Polince a čekaly více méně na prodej, ale i tak.

Asi aby mě potěšil, přinesl mi můj milovaný muž katalog s kočárkama a ukázal na jeden, který jsem vždy chtěla, ale protože jsme měli tříkolku po Polince, tak jsem nijak nikdy o jeho koupi manžílka nepřesvědčovala ale asi tím, jak mě mu bylo líto si vzpomněl na toto vozítko a prý ťeď že máme alespoň důvod si ho pořídit :oD
Nu dobrá, přemlouvat mě nemusel, dnes jsem surfovala po netu a hledala nejpříznivější cenu.
Je to Quinny Freestyler 3 XL (možno vidět na : http://www.kiddicare.com/erol.html#1x0 pod obrázkem 3 whleelers) a hodí se i k té naší Maxi Cosi autosedačce.
Nejlevnější jsem našla za 211 liber, ale bohužel jen v barvě černé a já bych moc chtěla tu červenou!!! Co vy na to? Která barva se vám líbí více - červená či černá? Pokud budeme kupovat červenou, tak ten jsem našla za 237 liber. Což znamená, že bych si jen za barvičku připlácela 26 liber a za to už bych mohla mít ke kočárku pláštěnku.......

Dost o kočárcích. Jen jedna rada - bacha na plíseň, je to potvora.

Daisy má po druhém očkování, na třetí už nám bleskurychle zaslali pozvánku, ikdyž si to mají rodiče objednávat sami. To bude asi tím, že jsem na to druhé šla až po dvou měsících místo po jednom a tak se bojí, abych do třetice vůbec přišla. Jenže to mají smůlu, já chci opět počkat ty dva měsíce a kdo ví, jestli nám do toho opět nevleze nějaká nemoc.

Z bříška na zádíčka se už otáčí bravurně, ale naopak jí to stále nejde. Vlastně se o to ani nepokouší, na zádíčkách se jí to očividně líbí více :oD
Přes den už toho moc nenaspí, ale za to vím kdy asi spinkat bude, tak se podle toho organizuju.
Taky se na vás ta miminka při jídle dívají, jako by chtěli ochutnat, co to dlabete? Mě se zdá, že Daisy snad u toho i mlaská, olizuje si rty jazýčkem, jako by tušila, že to je nějaká dobrota ! Tak to někdy vypadá, jako by už věděla, co to znamená „jíst“ a když mě vidí ládovat se nějakým jídlem, tak že jen čeká na to, až taky dostane :oD

Vlásky už asi přestaly vypadávat, protože na prostěradle poslední dobou nenacházím ani chloupek, ale po období „šoupání“ jí tam zůstalo krásné plešaté kolečko, díky kterému jí nadále zůstává přezdívka plešounek.

To by bylo od nás vše, rády bych jen ještě jednou popřála Marťule 1 ať se brzy uzdraví !

Ed

Váš příspěvek
Pomnenka02
Kecalka 251 příspěvků 25.01.04 12:09

Ahoj maminky a miminka (Štěstíčka)
Chtěli jsme se zeptat jestli nás vezmete do party. Je nám moc sympatická. Už dlouho čtu Váš deníček, vlastně od doby kdy Štěstíčkům bylo pár centimetrů, gramů a několik málo týdnů od početí. Nakukuji, sbírám rozumy a rady , ale zatím jsem se nepřihlásili. Tak si myslím že by bylo dobré i se Vám představit.
Syn Daniel se narodil 28.8.2003 , měřil 51 cm a vážil 3600g. U porodu jsem měla dulu ? to protože jsem chtěla přirozený porod, ale veliký strach jestli to zvládnu ( první dítě).Porod nebyl zrovna jednoduchý, ale dula ? soukromá fyzioterapeutka, hodná, příjemná paní byla opravdu velikou pomocí. V nemocnici jsme museli zůstat trochu déle, pediatrům se Daníček nějak nelíbil, řekli mi, že má novorozeneckou infekci a dva dny byl na JIPce a pak na oddělení kde jsou miminka pod dohledem (předčasně narozená, dvojčátka atd.) Měla jsem štěstí že mě přijali, jako kojící matku jako doprovod k dítěti takže jsem mohla být v nemocnici s ním a v pohodě v klidu se všechno s malým naučit a první dny zvládnout, a navíc bylo o nás v nemocnici skvěle postaráno- příjemný personál, překvapivě dobré jídlo a hodná spolubydlící maminka která tam taky měla chlapečka . Po týdnu různých vyšetření a antibiotik které malý pravidelně ve dne v noci dostával nás pustili domů s tím že už je vše v pořádku. Od té doby je Daník bez zdravotních problémů, jen po druhém očkování dostal rýmu. Jinak jsme v pohodě.
Ve 20 týdnu Daník měřil asi 68 cm a vážil něco málo přes 7 kg. Stále plně kojíme a doufám že nám to ještě nějakou dobu vydrží, i když zkusil už i Dětský čajík od Lerosu a neprotestoval takže snad nebudou s jídlem v budoucnu velké problémy.
Předevčírem se mu konečně podařila otočka ze zad na bříško ? hurá, hurá J Jinak ?pasení koníčků? nikdy nebyla oblíbená poloha až teď Daník zjistil, že takhle na některé hračky lépe dosáhne.
To je asi tak vše pro začátek. Přejeme Vám všem pěkný den a těšíme se na další Štěstíček.
Pomněnka a Daník

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.04 13:55

Tak dnes poprvé Simonka zvládla otočku ze zad na břicho. Podle Michala má den náskok. Ještě že si to píšu, můžu srovnat. Edi s tím kočárem tě lituji, snad to půjde nějak očistit. My už museli tašku oddělat před 2 týdny, se svými 67 cm se tam nevešla. Ale zlatý starý kočar z Polska, má umělé kola a je lehoučký, ten nový Simin je těžký, naf. kola jsou nanic. Ale zas je pohodlnější pro Simonku. Zub (dole jednička ) už je zcela venku, ale úlevu jí to moc nepřineslo. Ještě musí vylézt ten vedle. Zatím čao Renča

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.01.04 16:25

Ahoj všem!
Ed, s tím kočárkem je to pech, ale zase jsi na tom „Vydělala“ jeden krásný, nový! Ten model znám a pro holčičku bych si asi koupila ten červený. My teď prodáváme náš sourozenecký kočár, protože Sofinka definitivně zavrhla vožení (na nějaký hodně dlouhý výlet prostě do auta přihodíme její staré golfky, kdyby náhodou). Pro Matýska sháním trojkolku, ale ještě jsem si nevybrala ani značku ani barvu. No, než se prodá ten dvojkočár (jde to dost pomalu), tak si určitě vybrat stačím. Jinak Mateo si občas ucucne šťávičku, není to nic moc, sem tam kapka, ale paní doktorka měla pravdu, už zase kaká častěji (tak jednou za dva až tři dny) a přešly ho větříky, takže máme opět klidné noci. Zrovna dneska slaví Matýsek pět měsíců, tak dostal takový krásný modrožlutý hrníček od Aventu, ale užívat ho začne až někdy později (přesněji řečeno až bude doopravdy ochotný ty džusíky pít a nejen spolknout to, co prostě náhodou vyteklo). Včera volala tchýně z Ekvádoru a na léto prostě a jednoduše ohlásila, že přijedou na tři měsíce. Luis málem omdlel, protože je chtěl pozvat tak na měsíc. Jsou to sice rodiče, ale tak strašně zasahují do výchovy dětí, že po jejich poslední tříměsíční návštěvě jsme Sofinku další tři měsíce stavěli do latě. Také jsme chtěli konečně někam jet na dovolenou, což s nimi nejde, protože ujdou tak 200 metrů a už jsou znavení, takže pokud dorazí, tak mám šanci na další léto v Praze. No, upřímně řečeno, nadšená nejsem. Ten měsíc se mi zdál také tak akorát, ale tohle je fakt moc. Takže jsem si postěžovala a teď půjdu krmit Matýska, který se už zase hlásí jak kdyby týden nejedl. Mějte se krásně,

Jindra + šelmičky

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 25.01.04 19:53

Ahojdá sluníčko!

Je mi to líto s těma kočárkama…
Já jsem jednoznačně pro červenou, ale to ty už dávno víš:))))) Hele, jestli si ho koupíš, tak si ho pak zamlouvám ju:)))))
A když ho budu potřebovat dřív, tak budeme jezdit se stejným:DD Aby se nám ty děti na fotkách v kočárku pak třeba nepletly:))

Já utíkám napsat nový deníček
Mějte se nádherně

pá Montička

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 25.01.04 21:00

Ahoj holky,
taky jsme se chtěly zeptat,jestli se k Vám můžem přidat.Jmenuju se Monika a moje štěstíčko je Kristýnka.Je jí skoro 17 týdnů.Právě jsme překonaly první „jídelní“ krizi.Kristýnce přestávalo stačit mlíčko,tak nám pí.doktorka poradila Nutrilon.Začala jsem dokrmovat po každém kojení a pak už jen na noc.Za následek to mělo tak příšerný bolení bříška,že jsme skončili na pohotovosti:o(­.Takže Nutrilon letěl z baráku a teď už zase jenom kojíme:o).Akorát tím utrpěl „spinkací“ režim a Kity se začala v noci budit.Ale aspoň víme,že máme doma miminko:o).
No,tak to je zatím vše.Jo,ještě jsem chtěla napsat,že jsme z Prahy.
Takže se loučím a zdravím též Vaše děťátka:o).
 Monika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.04 21:24

Ahoj všechna štěstíčka a maminky,
my se taky ohlásíme jen občas, všechny moc zdravíme.
Ed, určitě kup červený kočárek,je to sice dražší, ale černé kočárky podle mně nemají ten správný veselý šmrnc.
My jsme se vrátili z hor. Byla to úplná bomba! Pořádal to náš plavací klub, měli jsme tam denně plavání a pro starší i lyžování. Skoro pořád sněžilo, pohled z okna jak v pohádce. Za ten týden napadl skoro metr sněhu. Elinka měla lekce lyžování 2× denně ( asistoval tam vždy i tatínek) a Sofinka denně plavala, což ji tak zmohlo, že mi spávala 2×denně na balkoně. Takže já jsem si hověla v pokoji v posteli, četla - konečně jsem si přečetla knihu, na kterou jsem se chystala snad 2měsíce (Rok vdovou od Irvinga - doporučuji, moc se mi líbila), sledovala z okna tu opravdovou zimu… Také tam bylo herna pro děti i s hlídáním, večerní program pro děti a později i pro dospělé… Ten dospělácký program s námi pravidelně absolvovala i Sofinka, protože i když doma celkem slušně spí, tak tam neusnula, dokud opravdu nepadala únavou - tedy až kolem 23h a to ještě jsem musela ležet vedle ní.
Ale byla jsem moc spokojená - i když jsem lyžovala jen jedno odpoledne.Pořádají i letní pobyty, tak pojedem taky. Navíc dělají asi 2× do roka pobyty pro tatínky s dětmi - už se nemůžu dočkat, až tam rodinu vyexpeduju - je totiž skvělé, že už vím, jak je to organizováno a že děti jsou nejen na prvním místě, ale je o ně opravdu skvěle postaráno.
Jinak Sofinka má kolečko vzadu pořád a to už má docela dost vlásků, je to strašně legrační. Je jí 10 měsíců a kousek, leze, ale ještě si nestoupá, s jídlem je to docela dobré, i když ze začátku moc jíst něchtěla. Pořád docela dost kojím, tak 5× denně, v noci 1-2×, ona totiž nechce vůbec z ničeho pít - ani z láhve, ani s hrníčku s násoskou.
To by bylo o nás za poslední dobu asi vše, posíláme pusinku všem miminkům.
Darina, Eli, Sofi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.04 21:53

Ahoj holky,
tak vítáme nové maminky ne?? Ahoj Pomněnko a Moniko :-))

Ed, kočárek je hezkej, pro holčičku bych taky šla do červenýho. Ale klíďo bych snesla i ten černej. My máme takovej hodně tmavej kočár, do šeda a jsem spokojená. Aspoň se k němu skoro vždycky hodim já :-) a moje oblečení.

Renčo, teeda, tak vy už jste zubatý a otáčíte se. My porád nic.

No my jsme teď o víkednu konečně začali s vyklízením bordelu z budoucího Máťova pokojíku (dali jsme si závazek, že bude hotový az bude Matějovi půl roku a ono to letí a letí…). Docela se nám dařilo a v pokoji už to vypadá, že se tam jednou bude dát bydlet. Taky jsme začali měnit obyvák na místnost pro lezoucí mimčo, takže jsme byli v Ikee a koupili novej bytelnej stolek pod TV, neb na ten starej stačilo otevřít okno a už se kácel. Bála jsem se tam utírat i prach. Pak jsme si tam koupili takový proutěný koše co se nám hodí do stěny a tam jsem uklidila vše nebezpečné a dala hodně vysoko. A záslepky do zásuvek. A ještě jsme si koupili křeslo, báječně se mi v něm kojí. A ještě bedny na hračky :-)) No prostě jsme si zautráceli, no. Tak jsem teď taková klidnější. Co kdyby začal náš chlapeček z ničehož nic lézt, že? Hehe, já vím, že si ještě počkám, ale mě to prostě znervozňovalo.

Jináč v noci kojím porád co dvě hodiny, ale aspon už mám zase dost mlíka. Myslím, že my pomohl takový bylinkový sypaný čaj, o jeho koupi mě přesvědčila lekárnice, když jsem tam zoufalá kupovala na zkušenou krabičku sunaru. Ta je schovaná a neotevřená ve spíži.

Tak já letím něco naspat, zítra nás čeká očkování. Doufám, že mi dr. poradí něco na Matěův oblličej, je takovej celej zarudlej, takový olezlý miminko (ale pořád moc hezký :-)), hlavně kolem obočí má úplně suchou kůži. A ještě na kolínkách. A to mažem a mažem.

Tak se mějte, paaaa
Martinav a Matěj ležící, netočicí, nespící (ale přes den je zlatej)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.04 22:02

Ahoj holky!
Do Vašeho deníčku sice nepatřím, ale občas sem ráda nahlédnu!
Chtěla bych Ti Ed jen napsat, že se mi také líbí Quinny Freestyler 3 XL, ale zdá se mi dost těžký. Sama jsem teď při prouzdání narazila na podobné kočárky na stránce: http://users.katedrala.cz/…hi/asahi.htm, ale není tam moc informací o jejich váze, takže ještě hledám dál. Ovšem také je u Quinny výhoda připnutí autosedačky Maxi Cosi. Tu taky máme a tak se nám to bude rovněž hodit. Jako docela dobré kočárky se mi zdají i Jané, ty jsou navíc odlehčené. Ty lze najít na stránce: http://www.kocarky.com/ pod sportovními kočárky. Ovčem jako nevýhoda u skoro všech tříkolek se mi zdá, že nemají polohovací opěrku nohou. Malej mi v kočárku ještě docela často usne, tak by se mu asi špatně spalo.
A co Vy ostatní, jaké máte názory na tříkolky? Případně zkušenosti?
Podělte se prosím.
Tak ahoj a mimísci ať všem dobře rostou!
Monika a Lukášek (10,5m.)

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 25.01.04 23:52

Ahoj Mončo,

děkuju za odkazy. Na Asahi jsem se už taky koukala, dokonce jej dělají také v té mé oblíbené červené a je o dobrých 100 liber levnější než Quinny, ale Qinny vybírám právě kvůli té naší autosedačce Maxi Cosi, která je s tímto kočárkem kompatibilní. Kdybychom pořídili Asahi, tak je třeba koupit i novou autosedačku.

Jané jsou super, moc se mi líbí, hlavně ta jejich autosedačka co se dá polohovat jako korbička. Ale zase to stojí mooooc, tolik připavená teď zaplatit nejsem. Ovšek kočárek je to výborný a pokud někod uvažuje o jeho koupi, tak doporučuju !!! :oD

Takže asi vlastně ne asi ale URČITĚ to vyhrál Quinny, protože jsem před chvilinkou odťukla závaznou objednávku a příští týden by nám ho měli přivézt :oD

S tou polohovací opěrkou máš celkem pravdu, taky my u těch tříkoláků chybí, ale pro Apolenku jsme měli také tříkolku a ráda v kočárku spinkávala a nikdy jí to nijak nevadilo.

Já na tříkolky nedám dopustit, hrozně super se mi s ní jezdí jak v terénu tak po městě, ty které mají zatáčecí přední kolečkou, které se dá i uzamknout do terénu jsou nejlepší.
Tříkolku mám i dvojkočárek a ten je také super, ikdyž teda těžký je, to jo.

Měj se i s Lukáškem hezky, a ať se mu v novém kočárku hezky spinká !

Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.04 00:03

Ed,
asi jsem jediná, ale já bych hlasovala pro černý kočárek. Přijde mi praktičtější a navíc - připlácet si za barvu… to bych raději prckovi za to koupila nějakou hračku… no ale já mám kluka, tak to možná taky vidím jinak :-)))

Holky,
mám takový dotaz - náš korunní princ se nudí… Teda alespoň si to myslím. Prostě bečí a bečí a chce nosit a nosit a já nemůžu (už tak mě bolí záda natolik, že např. obléct si ráno kalhotky je akrobatické číslo - asi použiju radu jedné osmdesátileté paní a budu si dopomáhat ramínkem na šaty). Čím svoje miminka bavíte? Hračky ho zaujmou tak na pět minut, moje povídání a blbánkování taky tak. Nejraději je nošen a to pokud možno v pozici ležícího střelce - bříškem na mém předloktí. Jo a neošulím ho tím, že bych se s ním v téhle poloze houpala v křesle nebo na míči - pěkně musím chodit…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.04 00:04

..ehm… ještě se tak podepsat… sally + Tom (3 měsíce)

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 26.01.04 01:07

Ahoooooooj holky,

tááák kočárek je objednán :oD
Už se těším až ho otestujem!

Daisy asi taky raší zoubky, ikdyž tam nic nevidim. Dnes měla líčka jak dvě rajská jablíčka, ručičku permanetně narvanou v pusině snad až po loket a úpěla od rána když se vzbudila až do večera, než šla opět spát. Použila jsem gel na dásníčka, ale moc to nezabralo.

Vítám u nás nové maminky a mimísky Pomněnku s Daníkem a Moniku s Kristýnkou !!!!! Jasně že se můžete přidat a doufám, že se vám u nás bude líbit. Potřebujeme posily, spousta maminek se nám z deníčku vytratila !!!
Těším se na to, že se trošku více brzy „poznáme“. Vím, je to těžké se přidávat do zaběhuté bandy, ale my tu nekoušem - to necháme mimískům až narostou zoubky :o) Takže piště piště piště a třeba trošku více o vás, třeba jaký byl porod, kolik by jste rády dětí a tak.
Mončo, ty mi prosím napiš přesné datum kdy se Kity narodila a taky míry, ať si tě můžu šoupnout do seznámku, prosím.

Renčo - souhlasím s Marti V - vy se už zubíte a otáčíte a my zatím ani jedno ani druhé, takže Simonka sklízí velkou pochvalu, jaká je to šikulka, že už to vše tak zvládá.

Jindřiško - upřímnou soustrast. Mít u sebe nastěhovány tchánovce na tři měsíce ať jsou jakkoliv skvělí, to bych si asi rozdělala na zahradě stan…
Tři měsíce je strašně dlouhá doba ! Nemůžete to s něma nějak prodiskutovat? Myslíš, že by se urazili, kdyby jste prostě vysvětlili, že chcetě někam i na dovolenou, což by s něma u vás nešlo?

Montičko - na virtuální vození miminek ve stejném kočárku se moc těším :oD !!!

Darinko - tééda vy jste si to krásně užili. Takový čistý horský vzdoušek je asi něco a pěkně to všem provětrá plíce.
Nám v Anglii teď vyhrožují předpovědí počasí na příští týden, že prý se k nám žene nějaké velmi zimní počasí a snad i nějaký ten sníh, tak oproti snad 90% angličanů se já naopak na tuto nadílku těším a mnu si ruce, že snad letos nějakého toho pidi sněhuláčka postavíme!!

Marti V - tou Ikeou jsi mi udělala slinu a asi taky brzy vyjedeme, potřebujeme pořídit pár kousků toho či onoho a na to je Ikea super :oD
Věřím, že Matýskovi pokojíček uděláte krááásný a bude se mu tam moc líbit - nezapomeňte na branku do dveří :o:o)

Držím palečky ať to zítřejší očkování moc nebolí.

Napadlo mě, jestli ten zarudlý obličejí nebude od růstu zoubků. Když se totiž zdá, že Daisy trápí zoubečky, tak má pusinku taky červenou, suchou a takovou opupínkovanou.

Tak já pádím, jdu se ohřát k ohníčku, co nám v krbu plápolá a strašně fajně se u toho usíná.

Páááá
Ed xxx

aLEKA
Nováček 9 příspěvků 26.01.04 10:23

Ahoj Sally,

mám úplně stejný problém jako Ty, jenomže mám holčičku- 2,5 měsíce a chce nosit hozená přes ramena- taky s ním musím vyšlapovat, jinak je vyrvál…, k večeru je to ještě horší. Vůbec nevím co s tím, bojuju s radama " nechat vyřvat apod.", dneska jsem potřebovala vyžehlit a tak jsem nechala malou bekat. Ozvi se jak s tím bojuješ Ty, ať vím, že v tom nejsem sama. (Tuším, že si za to můžu sama, vždycky jsem se snažila mojí Betynce vyhovět, jen si zabekla už jsem letěla, měla jsem strach aby si nenařvala kýlu)Ahoj Aleka + Alžběta, 10 týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.04 15:40

Ahoj Ed, moc zdravím,
už jsem to někomu říkala v osobním emailu, ale chci ti to říci i takto veřejně - velká pochvala za t, jak bezvadně vedeš tento deníček, všechny oslovíš a potěšíš aspoň jednou větičkou, to úplně pohladí na duši. A úplně jsi mě dostala, jak jsi mi psala osboní email, když jsem se dlouho neozvala. Je bezva mít kromě kamarádek „z masa a kostí“ také takovou bazva „virtuální“ kámošku - a to i s celou patričkou dalších kamarádek.
Dostala jsi fotku? omlouvám se , že to bylo obrovký soubor, od tohot týdne má zmenšovací program. Mohla bych něco přidat do galerie, jestli proti tomu nikdo nic nebude namítat. Jen pro zajímavost - název tohoto deníčku mně taky hodně oslovil, protože Sofinka je o pár měsíců starší než všechny miminka „od Ed“, ale už před tím jsme jí doma všichni říkali „štěstíčko“…
Pusinku holčičkám,
 Darina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.04 15:43

Omlouvám se za tu hromadu chyb a překlepů výše,ale klepu to tady se Sofinkou v náručí…
 Darina

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 26.01.04 19:31

Ahoj maminy a mimískové,
tak jak se máte v těch mrazech? Škoda, že náš prcek je ještě maličký, hned bych s ním vyrazila sáňkovat. Máme tady jako v pohádce a silnice je na sáňkování jako stvořená (silnice je soukromá, takže auta tu jezdí jen ta naše).
S usínáním už se nám to zlepšilo. Od té doby, co mu dávám Sunar, je v postýlce klid, chvilinku si žvatlá a pak usne. Ale se spánkem je to stále stejné, včera se mi Matěj budil dokonce co hodinku. Sice pláče, když se vzbudí, ale když si ho vezmu k sobě, že ho nakojím, tak si ?pětkrát? cucne a usne.
Dneska, protože jsme jeli v poledne na návštěvu, tak jsem mu v 10:30 opět zkusila dát Sunar a vydržel do 15:30. Takže pomalinku zjišťuju, že mu mlíčko asi přestává stačit. Ve čtvrtek jdeme do poradny, tak to s paní doktorkou prokonzultuju, že bych ho na poledne dokrmovala a večer mu zkusila zalévat Sunar odvarem z ovesných vloček nebo rýže. Co myslíte? Včera jsme oslavili 4.měsíc, tak si myslím, že by neměl být problém.
V sobotu jsme byli na vítání občánků. Vzhledem k tomu, že bydlíme na vesnici, konala se tato sláva na Obecním úřadě. Bylo to moc krásný, dětičky z místní školy nás přivítaly pásmem písniček a básniček a dětičky dostaly chrastítko,fo­toalbum a pamětní knížečku. My, maminky, karafiát, ale bohužel mi cestou domů upadl květ. A pro zajímavost, mimča byla dvě, náš Matěj a měsíční Jiříček, který se narodil na mé narozeniny ? náhodička. A aby toho nebylo málo, ocitli jsme se dneska na stránkách Děčínského deníku, který vychází každý den v našem městě. Takže jsme vlastně mediální hvězdy, co???
Minulý čtvrtek mi přišla ohřívačka kojeneckých lahví a nemůžu si jí vynachválit. Objednala jsem si jí přes internet na www.pahorek.cz a jako registrovaná jsem dostala ještě 10% slevu. Takže můžu vřele doporučit. Je to značka PHILIPS a vyrábí se dva modely, ten druhý je o něco dražší, protože se dodává s adaptérem pro použití v autě.
Jinak už se snažíme převracet na bříško. Jen ještě vykoumat, kam s tou ručičkou,která nám v překáží.. Když jsme na bříšku, tak se nám povede svalit se na zádíčka, ale myslím si, že to je zatím víceméně náhoda. Ale budeme trénovat a určitě Daisinku dohoníme.
Tak se mějte krásně, přeji všem hezké chvíle s děťátkama a brzo zase ahojky
Lucka s Matýskem (17t.)
PS:Ed, já bych volila červený. Přeci jenom máš holčičku a černá je taková smutná.
Tak papa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.04 19:52

Aleko,
já nevím - nemyslím, že jsem Toma nějak rozmazlovala - jsem sama doma, muž bývá dlouho v práci (cca do osmi, do devíti), babičky daleko (přes oceán), takže jsem od začátku nemohla Tomovi vyhovět úplně vždycky - prostě musím jíst, musím pít, musím si dojít na záchod, musím se převlídt, když mě poblinká atd…

Co se bavení miminka týče, tak máme ozkoušené luxování, fénování. Taky jsem ho dneska dala v obýváku na zem a chvilku jsem se tam s ním koulela, povídala, nechala jsem ho na bříšku (to ho zabavilo asi na deset minut - má to rád - otáčí si hlavičkou atd.). Taky ho teď po chvilkách nosím v babyvaku. Zvlášť když potřebuju něco udělat v domácnosti. Chci zkusit ještě nošení v šátku, ale to nám pořád nějak moc nejde. Asi to neumím uvázat, každopádně Tom v tom spokojený není.
Hodně pomáhá když si ho občas vezme taťka -to je něco novýho, taťka jinak voní, dělá s ním trochu jiné věci než já atd. No a pak už mi dochází fantazie - dál prostě nevím - a nosit ho celé dny nedokážu (myslím fyzicky).
Někdy ale kupodivu pomůže dát ho do postýlky - zřejmě potřebuje změnu i od toho nošení a natřásání. V postýlce chvilku bečí, ale kolikrát ho zase zaujmou hračky nebo usne…
Takže žádná spolehlivá rada není - jenom asi opravdu to neustále střídat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.04 21:55

Ahoj,

tak jsem na chvilku nakoukla, co nového. Nějak teď nestíhám. Už jsem vyletěla ze dvou zkoušek, ale dvě jiné mám, tak aspoň něco. Můžu vám říct, že mě to dost deptá, chodit teď co mám Klárku na ty zkoušky. Ona si totiž nevezme mlíčko jinak než od mámy a navíc to asi bude taky mamánek. V pátek jsem jela ráno na seminář a odpoledne jsem měla zkoušku. Jela jsem domů v poledne nakojit. Klára manželovi hodinu řvala, pak se uřvala a na chvilku usnula. Jakmile jsem přijela, tak se nahlas řehtala, prso mi málem ukousla (kdyby měla čím). Bylo mi skoro do pláče, když jsem se musela po kojení zbalit a zase odjet, nemohli jsme se ani maličko spolu pomazlit.
Dneska jsme byli dát náušničky. Bála jsem se toho už 14 dní předem. V ordinaci jsem dělala hysterické scény. Bylo mně tý mojí chudinky líto. Ale zvládla to statečně. Plakala při tom píchání, ale hned potom se přitulila k mámě a už byla v pohodě. Ani nevím jak jí to sluší, má to zalepený. Teď se děsím, že bude nemocná. Já totiž prskám už třetí den a dneska obzvlášť. Někde jsem četla, že když je dítě kojené, tak má protilátky, které moje tělo na tu nemoc vytváří, a že vůbec neonemocní. Ale připadá mi to nelogické. Když ty protilátky nepomohli mně, tak proč pomůžou jí. No nevím. Dlabu homeopatika, snad pomůžou.
Koukala jsem jak se vám miminka rozotáčeli. Nepamatuji si, kdo všechno psal, že už se mu štěstíčko otáčí. To naše štěstí se otočí na bříško, když jí mírně překřížím nožičky, nemusím vůbec tlačit, jenom náznak a je na břiše. Ale sama se neobtěžuje. Taky mám trošku strach kvůli sezení. Začala se nám potvůrka přitahovat. Když jí podám obě ruce, šup a už je nahoře. Snaží si sedat i v autosedačce (nechce se jí být v polosedu a cpe pořád hlavu dopředu). Myslím, že je to zatím brzo. Já ji v sedu nepřidržuji, ale když se třeba houpeme na balónu, tak ji mám na klíně a držím ji jakoby v sedu nebo částečně v klubíčku.
Už jsme se přihlásili na plavání, budem chodit od konce března, už se moc těším.
Ed, my máme červený kočárek (teda kombinace tmavě šedé a červené). Líbí se mi a na holčičku se hodí. Když mám na sobě černý kabát a svůj oblíbený červený kostým tak mi to skvěle ladí, ale když pak jdu ve své modré bundě, přijde mi to divné. Možná si říkáš, že jsem pako, ale já mám ty barvy prostě radši sladěný. Takže bych asi dneska volila spíše černou. S těmi plesnivými kočárky je to fakt smůla. Taky by mě to pěkně namíchlo. My bojujeme s plísní v ložnici - je dost studená.
Ještě bych chtěla přivítat Pomněnku a Moniku (snad jsem ty jména nesplatla), holky pište, piště. Já jsem taky zvědavá. Ráda si počtu něco o jiných dětičkách, aspoň má člověk rozšířené obzory.
Tak už jdu zase pracovati.

Mějte se krásně a pohlazení štěstíčkům.

Kačkač + Klára (18t + 3dny)

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 26.01.04 21:57

Ahoj holky,
díky za přivítání:o)
Ed-Kity se narodila 30.9.2003.A po­rod?Takhle zpětně jedním slovem pohodička.V pondělí jsem jela na kontrolu,po návratu domů jsem uvařila oběd a šla si dát šlofíka.Ani jsem nestačila usnout a praskla mi voda(ještě že jsem neporodila v metru:o)).Tak jsem zavolala manžovi,že už to vypuklo a šla balit tašku(tohle jsem trochu podcenila-měla jsem termín o pět dní později).Zatím jsem vůbec necítila kontrakce,takže jsem do porodnice dorazila s úsměvem na tváři.Na příjmu mě vyšetřili a rozhodli se pro vyvolání porodu,protože jsem měla streptokoka.Pak jsem absolvovala ty nepopulární procedury na přípravně a odkulila se na porodní sál,kde na mě čekal Pavel.Bylo to tam fakt hezký,nejvíc jsem ocenila naprosté soukromí-každý sál samostatná místnost se sprchou.Dost času jsem strávila na posteli,protože mě často monitorovali a píchali mi antibiotika-kvůli tomu streptokokovi­.V deset večer jsem si nechala píchnout epidurál a v 0:43 byla Kristýnka na světě-50cm a 3830g.Byla naprosto dokonalá.A ten pocit,když jsem ji poprvé viděla v náruči jejího táty…ten se nedá popsat.Prostě to byla nádhera.I díky Pavlovi,který mi hrozně moc pomohl s dýcháním.Moc ráda na to všechno vzpomínám.Připadala jsem si jako bohyně:o)
Ed,jak jsi psala,že Daisinka má všechny příznaky rostoucích zoubků-Kity má to samý.S tim převalováním je ale Daisy větší frajerka.Kristýnka se jednou omylem překulila na záda a od tý doby to zkouší,hází zadečkem,ale ten zbytek ne a ne překulit.Tak uvidíme.
LaBouche,já uvažuju o dokrmování na noc,tak dej vědět,jak to u Vás proběhlo.
Jinak ta zima už mě pěkně štve-to věčný nabalování na ven…už aby bylo jaro.
Mějte se všechny krásně a pozdravujte dětičky.
Monika a Kristýnka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.04 22:00

Ahoj Ed!
Takže kočárek už je objednaný?! A nakonec v té červené?
Tak ať se v něm Daisy náramně líbí! Vidím, že máš o kočárcích pěkný přehled, je vidět, že jsi to všechno pořádně zkoumala, než jsi se nakonec rozhodla koupit.
A jak jsi psala o tom dvojkočárku od Graca, tak Ty jsi v něm plánovala vozit Daisy i Polinku? Polinka už bude mít myslím tři roky, že? Ještě by se v kočárku vozila? Ptám se Tě proto, že taky přemýšlíme o druhém baby, tak abych měla asi tak představu, jak to pak s vožením dětí vyřešit!
Tak ahoj!
Monika a Lukášek 10,5 m

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 27.01.04 00:05

Ahoj holky,

tak mi zase marodíme :o( Teda já ne, ale sluníčka moje malá. Mají opět rýmu. Sotva přešla ta hrozná nemoc před 2 týdny, tak je tu opět rýma. Připadám si už jako u blbých, jen otírám nosy a kroutím hlavou, jak je to možné, že pochytí každého bacila.

Dnes jsem si s Polinkou napustila vanu plnou pěny a zapálila jsem svíčky, takže jsme měly super koupel v přítmí a jí se to náramně líbilo. Už se těším, až i s Daisy bude něco takového možné.
S Daisy se už vůbec nekoupu, protože ona se chce protahovat a plavčit a na to tam se mnou nemá místo :o)

Jak často svoje mrňátka koupete? My každý den. Jí se to totiž moc líbí a vždy se po koupeli krásně uklidní. Vím, že to vysušuje pokožku a tak často by se to nemělo, ale já nemám to srdce :o)

Sally - nudícím se obdobím si projde každé mimi. Nastane to když by oni rádi něco, co ještě nedokáží a mozek by i chtěl, ale tělíčko ne :o) U nás to období nudy trvalo dokud Polinka nezačala samostatně sedět, takže asi od 3 - 6 měsíců a pak to bylo dobrý..
Nedokázala jsem se jí v těch tří měsících zavděčit ničím, snad kromě toho nošení na rukou. S hračkama to bylo stejné jako u vás, podívat se, sáhnout si a začít hulákat, protože to je nudááááá.
A také si moc dobře pamatuji jak protestovala proti tomu, abychom si s ní alespoň na chvilinku sedli, muselo se chodit a nosit a natřásat.

Líbilo se jí hrozně moc venku a tak jsem s ní prostě spoustu věcí podnikala, v pondělí plavat, úterý na baby masáž, středa mateřské centrum, čtvrtek na nákup do supermarketu a pátek u někoho na návštěvě. Pořád něco, aby se měla na co dívat a co poslouchat, změna prostředí jí dělala dobře a unavilo jí to :o)

Jo a miminka se rády dívají na pračku jak pere :o) U nás to sice na dlouho nezabere, ale dobrých 15 minut jo :o)

Darinko - téééda, takové chvály, kdybych měla červenající se smailík, tak už ho sem přidám.
Fotečku jsem dostala, už jsem ti odepisovala mailíkem, že máš moc krásné holčičky ! Určitě nám nějakou fotečku dej i tady na Emimi, budu se těšit !!!!!!
A to štěstíčko - myslím, že to máme společné všechny, naše děti jsou to nejkrásnější co nás mohlo potkat a je to zázrak plus ohromné štěstí, že je máme. Já jsem tenkrát dumala a dumala, jak by se ten deníček mohl jmenovat a bylo to první co mě napadlo :o)

LaBouche - sníh - my chceme taky. Zatím nikde nic, ale hlásí to na zítra, tak se uvidí.
Já ti ohledně přikrmování umělým mlíčkem asi moc neporadím, naštěstí to zatím nemusím dělat a u Polinky taky ne, tak jsme šli ve 4. měsících rovnou na příkrmy tuhou stravou a jinak jsem kojila.
Pokud si myslíš, že máš málo mlíčka, tak potom je asi lepší to doplnit sunarem, ale já si vždycky myslela, že pokud začneš častěji kojit, tak by se tvorba mlíčka měla zvýšit a pak to miminko zase uspokojit??
Pokud v noci u prsu zůstane jen na pět cecnutí, tak to podle mě není hladem, ale proto, že se chce přesvědčit o tvé blízkosti.

MaK - děkuju za podrobnosti ohledně porodu. Byla to teda opravdu pohodička !! Gratuluju !! Kristýnka měla úžasné míry, jestli se nebudeš stydlíkovat, tak se nám můžeš svým broučínkem pochlubit v galerii?

Dnes jsme byla na návštěvě u kamarádky a poradila mi na ty rostoucí zoubečky homeopatikum Kali.phos. nevím jestli jsem to napsala zcela správně, snad ano a prý to zabírá senzačně na jejího synka, který je jen o týden starší než Daisy, tak to taky vyzkoušíme, jen co nějaká ta homeopatika koupím.
Dnes jsem dala Daisy na „žvýkání“ studenou mrkev, je to prý fajn na dásníčka a žvýkala to s děsně srandovním „nadáváním“ skoro hodinu :o)

Taky se už hrozně těším na jaro, ta zima mě ničí. Než nás všechny obleču, půl dne je pryč.

Kačkač- tak to blahopřeji ke dvoum zvládnutým zkouškám !
Za ručičky se sice Daisy nepřitahuje, ale hlavičku už taky zvedá jak z leže tak ze sedu a je to strašně srandovní. Vždy u toho začne ještě kulit očka a to je potom k popukání.

Už máte i náušničky? Tak to gratulujeme, určitě malé Klárce budou moc slušet!

Mončo s Lukáškem - kočárek objednán v červené :o) Ta černá se mi zdála opravdu smutná.

Polinka bude mít tři roky v březnu a pořád se ráda vozí. Sice i ráda chodí, když jdeme do města, tak jenom ťape, ale já chtěla vozit obě holčinky v tom kočárku od Graca proto, že když je třeba ve městě hodně lidí, nebo dám malé sváču, tak abych měla holky obě „po ruce“.
Ten od Graca se dá použít myslím od 3. měsíců do 4 let.
Některé děti jak začnou chodit do kočárku nedostaneš, ale naše Polly si ráda vozí prdelku, takže proto ty dvojkočárky a když jdu někam na delší několikakilome­trovou procházku, tak je lepší mít obě v kočárku (tříkoláku) než jednu v klokance a druhou tlačit, protože tím bych si brzy odrovnala záda a chtít po Polince ťapat 5 km nemůžu.

Takže z vlastní zkušenosti jeden dvojkočárek doporučuji.
Kdy plánujete druhé bambino??

Holky dobrou noc, pusinky pro štěstíčka
Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.04 10:20

Ahoj holčiny,
jen jsem se chtěla zeptat, kdo chodíte s miminkem do plavání? My jsme začali v 5,5 měsíci. Sofinka je v plavání úplně nadšená, už pod vodou přeplave celý bazének ( samozřejmě ji u toho drží lektorka). Můžu to všem jen doporučit. Se starší holčičkou jsem na to neměla odvahu a teď mě to docela mrzí. Zajímalo by mě, jaké máte s plaváním zkušenosti. A navíc jako bonus jsem tam poznala bezva kamarádky. Ty naše hory byly taky od plavání a příští pátek nás čeká karneval. Elinka byla sice trochu zklamaná, že nemůže jít za princeznu - téma karnevalu je totiž čarodějnice a kouzelníci, ale už se s tím nějak srovnala. Půjde za kouzelníka.
Mějte se krásně,
 Darina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.04 11:47

Ahoj Ed!
Díky za odpověď! Potřebuji takové odpovědi z praxe! :-))) O dvojkočárku jsem přemýšlela a pak jsem si říkala, že vzhledem k tomu, že Lukášek už teď sám chodí, tak mi v kočárku už dlouho nevydrží. Ale s těma dlouhýma procházkama máš pravdu. Taky je ráda podnikám a to by s capkajícím Lukáškem vedle kočáru nešlo. Dlouho by nevydržel. Rozhodli jsme se, že teď už to necháme na přírodě a až se zadaří, tak bude druhé. Takže kdyby to vyšlo hned, tak by byl mezi dětmi rozdíl rok a třičtvrtě, tak to by byl Luky ještě prcek. No ale stejně si nemyslím, že to bude tak rychle. Ale jeden nikdy neví!
Tak ať Ti štěstíčka dělají radost!
Ahoj
Monika a Lukášek

Pomnenka02
Kecalka 251 příspěvků 27.01.04 18:32

Ahoj maminky a Štěsticka,
Děkujeme moc za milé přivítání a ujištění že nekoušete :- D .To my zatím taky ne ? i když jak psala Ed že se Daisy dívá při jídle na ni jako by chtěla ochutnat co jí ? u nás je to to samý. Daník sleduje mou ruku jako nadšený sportovní divák utkání tenisu a je úplně fascinován lžičkou a myslím, že se nemůže dočkat až jednou přistane ta lžička taky v jeho pusině . No aby mi pak nepředvedl nějaké ble ?ble- ble , že ?
Slintá už tak dva měsíce, usilovně tak že měním tak 5 bryndáků denně , ale zuby nikde.
Jak už jsem se zmínila, minulý týden sebou poprvé mrsknul tak ze se mu podařila první otočka ze zad na bříško - nemohl totiž dosáhnout na dudlík. Už dlouho mi dělal takové různé půl otočky - jakože se prohnul jako luk a díval se hlavičkou dozadu ale teprve ten minuly týden se mu podařilo to točení dovést k dokonalosti. Přebalování je teď veliký problém. Rozepnu pokaděnou plínu a on šup - už leží na briše. Mam co dělat abych ho stihla otřít do sucha a do čista… No a pak prozkoumává všechno v dosahu svých ruček co leží na přebalováku , takže pomalu ale jistě tam už není nic kromě přebalovací podložky. Nejraději má obyčejné ubrousky v krabici - vytahuje je jeden po druhém a zkouší jestli jsou k jídlu - už jsem je musela taky přesunout na okenní parapet který je vedle přebalováku - abych je mela po ruce já a ne Daník. Je zvědavý jak malá opička - když ho držím v náručí musím pořad dávat pozor, protože ty jeho ručičky jsou jak chapadla malé chobotnice. Každou chvíli se kolem něčeho obtočí a drrržíí velice pevně.
Taky mnohem méně spí - přes den když se to sečte tak max 3 hodinky a večer usíná po deváté a pak se pravidelně budí kolem půl noci, kolem 3 ráno, o půl šesté, o a pak si ještě někdy tak do půl osmé zdřímne. Snažim se aby spal ve své postýlce ale dost protestuje, nejradši spi v kočárku a nebo u nás v posteli - což je ovsem pro mě dost hrozný protože většinou spim zkroucená jak paragraf a mám strach se pohnout abych ho nezalehla. Ale když takhle člověk co 2-3 hodiny v noci vstává, jde k postýlce, vytáhne 7,5 kilového drobka ven, sedne si , nakojí , dá ho zpátky do postýlky, jde si lehnout, vstane, jde k postýlce najde dudlík dá ho do pusinky lehne si, vstane, jde k postýlce , přikryje odkopanou deku… a tak dokola tak to pak většinou vzdám dám si ho k sobě do postele a aspoň ho mám po ruce a nemusim nikam chodit.
Nevím proč ale starý kočárek na balkon, který mi darovala kamarádka se Daníkovi ješte pořád líbí víc než krásná postýlka , a usne v něm i když už je mu v něm podle mě dost těsno… Mám ale obavy že až si začne sedat tak už pobyt v kočárku nebude pro něj moc bezpečný a stejně bude muset vzít postýlku ?na milost?. Nemáte někdo radu jak na něj ? Včera jsem zkoušela skoro hodinu ? dát mimi do postýlky, zazpívat písničku na dobrou noc pohladit , přikrýt a pak tiše sedět v křesle ( za minimálního osvětlení )u postýlky a výsledkem bylo akorát nejdříve smích a pak dlouhý protest který se nakonec vystupňoval ve veliký hlasitý pláč ? to když jsem poprosila tatínka jestli by mě na chvíli nevystřídal … Daníka jsem nakonec vzala do náruče, přesunula do kočárku kde po pěti minutách usnul. Asi musim být asi přísná i na sebe a rozhodnout se ze malej bude spát ve svoji postýlce a nepovolit své vlastni pohodlnosti a nebrat ho do naší postele…
Jinak vy maminky s více dětma ? máte můj obdiv. Taky bych nechtěla aby byl Daník jedináček a snad za rok, za dva se pokusíme o další ? až trochu vyprchá zážitek porodu.To popíšu někdy příště. Před 5ti lety jsem jako au-pair měla na starosti 5 dětí ve věku 6měs.- 12 let a bylo to občas dost náročné ? až tak že jsem si řekla že si musím odpočinout než si pořídím nějaké vlastní robátko. Ale ono je to úplně jiné starat se o SVOJE.
Mějte se krásně.
Pomněnka a Daník

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 27.01.04 20:51

Ahojky Edíku!

Já jen, že už jsem snad OK, příští pátek jdu na UTZ, abysme si upřesnili datum IUI, ale vidím to na neděli:) Už aby to bylo:)

Že vzkazuju bacilům rýmovým, aby se laskavě odstěnovaly, ju.

Měj se krásně a pusinku všem

Montička

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.04 21:18

Ahoj holky,
tak za sebou máme druhé očkování, Máťa byl strašně statečnej a obešlo se to skoro bez pláče. Reakce žádná, akorát dneska (den po) mi spal odpoledne doma skoro 4 hodiny v kuse, což se snad od jeho narození nestalo. Může to být tím? Tak jsem zvědavá, jaká bude noc, když se takhle prospinkal. Jináč váží 6990 gramíků a měří 67 cm. Dneska jsem tak pozorovala Maťu na dece, jak se tam válí a to, že se někdy otočí mi připadá jako úplný sci-fi :-))

Ed, já taky koupu každý den, Matěj to má rád a je to pro nás takové hezké zakončení dne. Nedávám mu tam žádný koupele, koupu jen ve vodě, tak snad mu to nijak neva. teda jeho kůži :-)

Darino, my plavat chodíme, zatím jen na tzv. vaničky, první dvě lekce se Matýskovi moc líbili, dneska strašně plakal, tak jsme ho asi po 2 minutách vylovily. Možná to bylo tím, že se mu chtělo spinkat (pak si dal ten 4 hod. spánek). Na příšte jsem se domluvila, že si tam vlezem spolu (on je to takový malinký bazének), tak snad to bude lepší. Elinka bude určitě kráásná kouzelnice.

Kačkač, kam budeš chodit plavat? Já chci v půl roce přejít na bazen, rozhoduju se mezi dvěma školama. S plísní v místnosti jsme taky bojovali, pomohl nám roztok SAVA v rozprašovači. Chvíli to v místnosti smrdělo, ale jako jediný zabralo. Jo a máš můj obdiv s tou školou, zkouškama a kojením :-))

Pomněnko, náš chlapeček taky nechtěl spát v postýlce, přišlo mi, že se tam bojí, tak spal donedávna v košíku, i když už tam měl málo místa a při nočním tělocviku se občas dost praštil. Pak jsme o vánocích několikrát spali jinde než doma a zalíbilo se mu v cestovní spotýlce, kde teď spí (akorát jsem tam dala jinou matraci) a v té co jsme koupili na spaní je přes den. Tak dej Daníkovi ještě čas :-)) Dětičky do jednoho roku prý ještě nejsou obdařené darem sami usnout (některé) a prof. Matějíček kdysi kdesi říkal, že je máme nechat spát tam, kde je jim dobře.

LaBouche, naše spaní se lepší, kojíme co dvě hodiny, k ránu po hodině (prostě 23:00, 1, 3, 5 a pak v 6, 7 hoděk. Krabice Sunaru čeká ve špajzu.

Tak ahojtě
Martina a Matík

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.04 22:42

Ed
tak díky za útěchu… já už jsem si říkala, jestli je taková hromada pláče „normální“ a pořád přemýšlím, čím ho „šidím“… holt si budeme muset zvyknout - a přežít příští tři měsíce… uf… no lae za 14 dní přiletí na tři týdny mamka, tak se můžeme trochu vystřídat…
Asi bych mohla zkusit ty baby masáže. Venku se Tomovi taky líbí - teda líbí - většinou usne, každý den chodíme na dlooouhé procházky, vydrží se mnou i nakupovat atd… Pračku máme bohužel v garáži, což jsem považovala za báječné uspořádání, ale vidím, že pračka např. vedle televize by byla užitečnější :-))) No holt příště… :-))

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 28.01.04 22:37

Ahoj Ed a ostatní,

to jsou tedy příhody. Tak zase si uděláte radost novým. Ale trochu to na..... A že se ta potvora zelená takhle vyrojil znenadání.

Hlásím se taktéž k poloplešounkům. Janine se začíná vzadu na temeni taky dělat pěkný náměstíčko:-))
Uvidíme, jaký to nabere spád:-)))

S opusinkováváním jsem měla před pár dny na čas utrum, neb se mi vyrojily opary. To bylo hrozný a náročný si to včas uvědomit a necicmat se Janinou :-))

Mějte se všechny moc krásně,

špěhující Martina.

P.S. Chytám moudra, abych se připravila co nás za čas čeká :-)))

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 29.01.04 01:27

Ahoj holky,

je za jednu minutu půlnoc, a pozor, už je půlnoc :o) a já sotva vidím, ale ještě jsem se rozhodla napsat.
Dnes je mi smutno z příspěvku Majdy, která se hodlá vzdát svého miminka jen proto, že je slepé :o( Já to z pozice matky nechápu ať se snažím jak se snažíma toho jejího synáčka je mi tak strašně líto.
Dnes jsem ty svoje holky pusinkovala jak se dalo, a potichu jim slibovala, že je nedám ať se děje co se děje. Nedokázala bych to.

A teď jak se máme. Bídně.
Z rýmy je opět kašel 0 (obě) a zvracení (Daisy). Jsem vycucnutá jak citron a sama se divím, kde beru ještě energii na psaní :o) Podezírám manžela, že mi tajně ve spánku aplikoval pod kůži „energetický čip“ :o)

Diasy je hrozně uplakaná, chudinka už to má od věčného soplíku pod nosíkem celé červené a ikdyž odsávám jak můžu, tak to prostě teče a teče a do toho utírám nos i Apolence, která to celé nese statečněji.

Malá Daisy zatím ve svém 18. týdenním životě byla zdravá snad 4 týdny.........

Novinkou je, že Daisy dnes žmoulala mrkev :o) Ono je to prý dobré na dásně a když je bolí zoubky, a mooc se jí to líbilo, připadala si děsně dospěle a důležitě.

Polinka taky dostala mrkvičku, ale krmila s ní mě a to stylem : na oslíku, í há, náááááá :o))))

Darinko - Elinka bude určitě jako kozelník kouzelná!!!!

Pomněnko - tak vy taky sledujete „jídelní turnaje“? hi hi, dobře jsi to přirovnala, vlastně to je opravdu jako by DAisy sledovala tenisový míček, ani na chvilku z té lžičky očko nespustí a určitě si říká - třeba kousííííínek kdyby na mě zbyl :oD

Jůůů a jak píšeš o těch chapadýlkách, co šáhnou na co příjdou, tak největší problém mi teď dělají mé dlouhé vlasy. Za ty se totiž tahá nejlépe a z pevného sevření naší Daisy se jen tak něco nedostane, takže už několikrát zachraňoval mou hřívu manžel.

Já jsem u obou holčiček neměla problém při přesunu z postele do postýlky, takže asi moc neporadím jak na Daníka, aby se mu to líbilo, ale co používáme a co mi poradili už u Apolenky je do postýlky dát něco tvého, aby to mělo tvou vůni (já dávám své pyžamo) a taky kolem hlavičky udělat v postýlce z jedné dečky /plenky takovou podkovu, protože miminka se potom cítí bezpečněji, když prý se hlavičkou o něco opírají…? No nevím ale u nás to funguje, když to v postýlce Daisy nemá, tak jí trvá strašně dlouho než usne a než je spokojená, a když to tam má, tak chrní bez problémů. Nevím jestli jsem vysvětlila dobře co tou dečkou kolem hlavy myslím, jestli ne, dej říct, já to vyfotím a přidám do galerie Štěstíček.

Kde jsi byla jako au-pair? Mít na starost 5 dětí - no potěž pánbů.

Montíku - nepřestávám držet palečky. Ono se to musí povést.

Marti V - Matýsek je statečný chlapeček, že to očkování takto zvádl. A jak vám krásně roste! To já možná vezmu malou na vážení zítra, ale spíš asi až příští týden, až jí bude líp, abych zase nemusela čekat v čekárně plné bacilů.

Brusinko - tak jak se máš maminko??????? Janička je krááásná, určitě i s malým náměstíčkem hi hi.
Ale mohu z pozice „zkušené“ maminy říct, že to doroste a období „šoupání“ by mělo trvat tak tři týdny :o)

Tak pááá, jdu na kutě
Ed

Ps. Málem bych zapomněla - v Anglii sněží :o) !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Konečně i my máme sníh, ale zatím pořád jen malinko.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.04 17:41

Ahoj Ed i ostatní,

tak cely vcerejsek a dnesek taky sleduju Majdin pribeh a tajne porad doufam, ze to dopadne dobre. Ach jo, vim ze takovych pribehu je na svete vic, a ze je spusta opustenych deticek, ale nejak me tenhle vzal. Myslim, ze to otraslo spoustou holek, tech komentaru!!!

Nikdy jsem si neuvedomila (dokud se mi nenarodil Matej), kolik to malinky miminko potrebuje lásky a dotyku a blizkych lidi kolem sebe a maminku a tatinka… A taky jak je i takovy drobecek schopnej tu lasku vracet. Kazdym tim bezzubym (Renci Simonka zubatym :)) usmevem, zvukem…Ja hloupa jsem si dokonce kdysi myslela, ze s malym miminkem je nuda. Dokud nezacne mluvit. Z omylu me vyvedly uz segry deti (prominete mi to???)

Dneska mam akcni den, odpo jsem byla plavat (Petr mel Matu v praci a ja o blok vedle plavcila :-)) a vecer jdu posedet s kamoskou. Uz se tesim, ale uz ted vim, ze se mi bude po Matovi stejskat. Poctive jsem nastradala dve decky mlika, tak papani doma bude.

Pomnenko, to co ti radi Ed urcite zkus, to by mohlo zabrat. Nas Matik taky spi s plenkou kolem hlavy. No ne doslova, ale tak jak popisuje Ed. Nejlepsi je „spinava“ od mlika.

Tak holky ahojte
Matinav

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.04 20:50

Ahoj holky,

řeknu vám, že mě dlouho nic tak nešokovalo a nerozesmutnělo jako Majdin příběh. Já rozhodně nejsem plačící typ, nebrečím nad dojemnými příběhy, ale tento mě uplně odrovnal a brečím pokaždý, když ten deníček otevřu a čtu ho znovu a zvovu, od včerejška už asi po pátý.
Když jsem to četla poprvý tak jsem sjela ze židle na kolena a modlila se k Bohu. Děkovala jsem, že mám to obrovské štěstí, že se mi narodilo zdravé dítě. A prosila jsem za Románka, aby se na něj usmálo štěstí a našel novou milující rodinu.
Upřímně, já Majdu nechápu a nevím jak může s něčím takovým žít. Některé ženy se svým manželům strašně podřizují, nedokáží být sami a platí někdy za to krutou daň. Vždyť kolikrát už jsem četla o ženský, která nechala své dítě týrat manželem aniž by zasáhla, nebo dokonce znásilňovat. Taková žena by neměla mít právo mít dítě. Je totiž moc slabá na to, aby ho ubránila. Když se stane, že bude mít Majda další dítě, bude mu opravdu dobrou matkou? Ubrání ho ve všech životních situacích a proti všem?
Radši už to nebudu dál rozebírat, když si představím toho drobečka jak je v té tmě sám!

Mějte se hezky

Kačkač

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 29.01.04 21:10

Ahoj holky,
z Majdina příběhu je mi taky hrozně moc smutno:o(.Pořád nějak doufám,že to dopadne dobře.
Ed-chudinky holky,zase nemocný:o(.Čím Daisy odsáváš nosánek?Zkoušela jsi vysavač?
Už aby bylo léto,tohle hnusný počasí je na nemoci jak dělaný.Brzo se uzdravte!
Pomněnko-Kristýnka spí s plínkou na hlavě a chce ji mít i přes oči,tak to určitě zkus.
Už musím leťet,Kity se rozčiluje.
Pa,Monika

TailorTailor
Stálice 52 příspěvků 30.01.04 22:55

Ahooj štěstíčka, na mě padl takovej strašněj splín,tělo mám jako malou zmuchlanou kuličku.Už dávno jsem psala ,že bolest vydržím,ale jak na mě přijde lítost,tak mě nezachrání vůbec nikdo a nic.Zase jsem se těšila,jak si tady počtu.Kdybych šla rovnou sem a neloudala se jinde.......Já vím,že na světě není jen krásně..... že jsem věčnej pesimista a..... že mě rozbolí u srdce i při představě,že jednou bude všechno jinak(i když to třeba bude teprve ten ráj).
Nemůžu napsat vůbec nic,nechci vás taky rozbolavět,jdu pomačkat Koblížka a nechám ho spinkat do dalšího probuzení v postýlce kde máme hlídač dechu,i když ho ze všeho nejraději mám u sebe.Když ví,že jsme spolu.
Nemůžu napsat ani nic Majdě,protože nemám právo.Nemůžu ani pomoci,protože nejsem taková nátura.Mám pocit,že nemůžu vůbec nic,
Jenže vím,že je to trochu jinak.Koblížek zavrní a já poběžím,asi proto že to je instinkt.Asi proto,že jsem dostala šanci a zjistila co to je láska dítěte,asi proto že mám něco a nemám zase něco jiného a nemusela jsem volit.
Ach bože,ještě že jsem tady ve štěsíčkách,asi vím co je to štěstí a budu si toho nade vše vážit.Dobrou noc a pohlazení všem našim štěstíčkům ( a hlavně těm kterým to tolik schází) Omlouvám se.Je mi tak strašně smutno. Zase se ukážu a snad si trochu „pokecáme“ papapa a Pusu Tailor

Vložit nový komentář