Štěstíčko má 45. týdnů

Rodičovství

Ahoj holky !! Tak je tady slibovaný mega komentář alias nový deníček :o) Usedám k psaní v 23.00 hod, tak snad to budu mít do půlnoci dopsáno, musím jít brzy spát, ráno opět dobrovolně vstávám v 6.30 hod a jdu na mou oblíbenou car boot. Minulou neděli se mi tam podařilo koupit cestovní postýlku za 8 liber (je skoro jako nová ! ) a teď ještě sháním nějaké ty dvířka dolů na schody, jelikož se nám už párkrát stalo, že ta naše obludka si to vykračuje směr první patro, zatímco my jsme někde úúúplně jinde.

No a je půlnoc :o)))) Ne že bych tak pomalu psala, náhodou mám z psaní na stroji státnice :oP - ale Daisynka se mi nějak budí brouček a pláče a já chodím konejšit a pusinkovat. Teď je tam pro změnu manžílek.
Budou to buď zoubečky nebo jí svědí vyrážka, která se jí teď v tom horku udělala. Má to celkem škaredé - v záhybech na rukou, pod krčkem a na hrudi a když jí třeba ovoce, tak potom má olezlou i celou pusinu. Dostala jsem na to od sestřičky nějaký krém, je to jen na promazávání, ať to nemá vysušené, ale nějak to nepomáhá :o( Dnes jí to v těch záhybech úplně mokvalo - snad to nebude ekzém :o( Ten se dědí u mě v rodině :o(

Byla jsem s Daisy po měsíci na vážení a držte se, váží v 10. měsících 8 660 g ( před měsícem měla 8 420 g !). Nejsme tu náhodou s váhou oproti ostatním štěstíčkům pozadu? Já si myslím, že moc nepřibrala díky tomu, že měla minulý měsíc pořád průjem a to její nechutenství taky moc nepomohlo, ale říkám si, hlavně že to jde nahoru a ne dolů!!!

A veliká novinka je, že dnes udělala Daisy PRVNÍ TŘI SAMOSTATNÉ KRŮČKY !!!! Stála u gauče a když se otočila, aby mohla přejít ke mě, tak aniž by si to uvědomila, že jsem dál, než kam může dosáhnout, najednou zavrávorala a bylo to :o) A jakou měla radost !! Ona si vyloženě vyžaduje pozornost, když udělá něco, na co je sama pyšná a „volá“ na nás, ať se podíváme :o)))

Počasí je tu teď totálně letní a konečně došlo na bazének i pískoviště a užíváme si to na zahradě. Nějak se ale letos nedaří našemu trávníku a já jsem nakázala manžílkovi, že do příštího léta s tím musíme něco udělat. Není totiž nic horšího než obírat nahé dítě, které se po vykoupání ve vodě rozhodlo přelézt celou zahradu a pak vypadá jak obalený řízek. Vůbec nemáme hezkou trávu, je to samý prach a padá nám plot :o( Ten by sice měla spravit škola, ale těm to připomínáme už co jsme se tu před rokem a půl nastěhovali, takže nám jaksi došel dech a asi do toho budem investovat sami. Jen si ten plot pak až se budem stěhovat vezmem sebou, aby nám nebylo líto utracených peněz :o)
Kéž by to byl náš baráček - to by se pak utrácelo a spravovalo.

Byli jsme okukovat autíčka a já teď nějak toužím po Toyotě Previi. Vlastně mě na ní nejvíce zaujaly dveře - že se neotevírají jako normální, ale jsou takové zasouvací, což je velké plus při parkování a vyndávání dětí z auta. Vevnitř je více méně stejně prostorná jako Ford Galaxie nebo VW Sharan, což jsou naši další dva favoriti. Ach jak já bych to větší auto chtěla !!! No uvidíme :o)

Pokukuji také po novém kočárku !!! Hi hi
Tento co jsem si vyhlídla je podle mě naprosto super a teď prosím zbystřitete Kačkač a MartiV a vy, které plánujete děti blízko od sebe, protože se jedná o tandem, ale tak trochu „jinak“ :o) Je od výrobce Phil & Tedds
Zkusím sem přidat odkaz: http://www.joggingstroller.com/…s/faq-pt.htm
Je to vlastně normální tříkolka, ale dá se z ní během pár vteřin udělat tandem. Kočárek je vhodný od 0 - 5 let, je ve třech barvách (mě se líbí samozřejmě ta červená hi hi) a co je super, je stejně dlouhý jako normální tříkolák, takže se pořád vlezete všude, kam se s normálním kočárkem vlézt dá :o)
Jo a je taky celkem lehký. Neměla jsem moc času, tak jsem ho nemohla v obchodě okouknout do podrobna, ale co jsem viděla se mi velmi zamlouvalo.
To znamená, že bych prodala náš dvojkočár tříkolák i tříkolku Quinny, protože ten Phil & Tedds by vystačil za oba kočárky.
Když jsem o tom říkala manžovi, jen mávl rukou a prý ať si dělám co uznám za vhodné - myslím, že už se dávno smířil s tím, že si vzal za ženu kočárkovou fetišistku hi hi :o))))

Ok, půl hodiny po půlnoci - se divím, že mi to ještě vůbec myslí, obzvlášť po včerejší ráně do hlavy........byli jsme s holčičkama v parku a jak tak blbnu s Apolenkou a honíme se a podlízám prolézačky, při jednom prudkém stoupnutí mě najednou zastaví tupá bolest, tma před očima a pak už jen milion hvězdiček a starostlivý hlásek Apolenky, zda jsem v pořádku......já se vám tak třískla do hlavy o jednu šprušli, co byla nademnou, že mi úplně vrhkly do očí slzy. Dokonce mi začala téct krev a uvažovali jsme, zda s tím na pohotovost, ale protože jsem se kromě toho, že to bolelo a krvácelo cítila dobře, tak jsme se rozhodli, že ne.
Dnes už je to lepší, ale trochu to pořád bolí.

Myslím, že jsem i vyřešila z větší části dárek pro Daisy k 1. narozeninám. U kamarádky se jí hrozně líbil bazének s míčky (jako měla Kačkač ve vaně pro Klárku). Takže jsem tak koukala a vyhlídla jeden ve tvaru autíčka a to se jí bude určitě líbit !
Taky tam měli takový větší nafukovací skákací hrad - to by se jí líbilo snad ještě víc, protože její momentálně velmi oblíbená činnost je hopsat po naší posteli, ale ten bychom neměli kam dát :o( Leda tak na zahradu, ale tam by to zase určitě zplesnivělo.

Tak a teď k vašim komentářům, ať je z mega komentáře mega deníček.

Simunko - zprávy jsem si před chvilinkou přečetla, dnes už nebudu mít síly odepsat, ale zkusím to zítra :o) Copak jsi vlastně dostala k narozeninám? Pochlub se !!!

Ještě jsem ti chtěla napsat, že mám velkou radost z toho, že se učíš anglicky :o) Samozřejmě z čistě sobeckých důvodů - ušetří mi to překládání až se jednou sejdeme :o) Nauč pár slovíček i manžela - to až pošlem chlapi na pivo hi hi.

Kačkač - to je fakt prima, že ti může sem tam ségra s Klárkou pomoct. Potřebuješ se teď šetřit ! Napiš jak dopadlo to uspávání.
Já věřím tomu, že až se malá odnaučí usínat s prsem, že z ní bude spavec jedna radost.
Nám Daisy krásně spinká právě od dob, co se naučila sama spát v postýlce.

Jo a to vodítko jsem tenkrát kupovala v ČR v jednom Baby obchodě. Byl takový menší a měli tam snad úplně všechno - stálo to snad něco kolem 250 Kč. Já si ho pořídila právě proto, že mám Polinku padací, ona taky může zakopnout na rovném a padá pusinou napřed, takže jí to hodněkrát zachránilo odřená kolena :o)

MartiV - tak tebe zastihnu až po víkendu, doufám, že si to hezky užijete.
Musím říct, že mi tak jako všem ostatním vyrazilo dech, jak se k tobě drze chovala ta doktorka. Co je jí do toho, co má Matějíček na sobě? Supěla jsem a v duchu přemýšlela, co bych jí já na to všechno řekla, slepici jedné !!!

Také jsem velmi natěšená na to vaše snažení !!! To už jsi z Lesinou druhá snažilka v našem deníčku a snad pak brzy i těhulka !!! Tak ať vám to hlavně netrvá opět rok - ono se říká, že těm kterým nešlo dýl poprvé otěhotnět to pak na podruhé výjde velmi rychle :o)

Já mám taky novinku - my se asi začneme snažit příští rok v létě !!!!!!!!!!
Manžílek by to třetí chtěl už teď - měli jsme o tom totiž vážnou rodinnou poradu a já jsem mu musela vysvětlit, že teď se na další mimi vážně necítím a že jsem ráda, že si můžeme užít Daisy jako miminka a vlastně nám nic momentálně nechybí.
Ani po tom těhotenství netoužím (viz minulý měsíc ta pilulka po, díky které mi mmch už 4 dny mešká ms :o/ ).

Protože jsem původně chtěla čekat ještě 2 roky, tak jsem udělala kompromis a souhlasila, že pokud se na to budu cítit, začneme se snažit touhle dobou příští rok :o) Tudíž to ještě není finální, ale s největší pravděpodobností do toho příští rok prásknem hi hi. Manža se chce dát totiž do formy, on si na tomhle a na výkonnosti svého sperma vždycky nechává hrozně záležet :oD

Pomněnko - to je fajn, že jsi se ozvala. Já jsem myslela, že už budete touhle dobou přestěhovaní a vy máte ještě tři týdny. No tak to přeju, ať to stěhování zdárně zvládnete a přežijete !

Gratuluju Daníkovi k prvním krůčkům !

Jindřiško - kdypak vy přijedete do Anglie jak jste plánovali? Nebo z toho už sešlo?

Tak a já se loučím a jdu spát - teda až umyju nádobí a pak sebe - ve sprše, ne v té vodě od nádobí :o) A je 1.15 hod jen to fiklo… alespoň že Daisy už nepláče a chrupajdí.

Páááááááááááá­ááááááá
Ed

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.04 21:53

Ahoj holky!

Ed, tak Daisy je fakt šikulka. K té váze, Matěj měl na 10 měsíční kontrole 8700, je to tedy o něco víc, ale jen o malonko. No je fakt, ze mu docela lezou žebra, ale jí o 106. Ale taky se o 106 vyprazdňuje . Na kočár jsem hned mrkla, je to fakt docela zajímavě vyřešený. Se ti nedivim, že po něm pokukuješ. Já už taky jeden kočár prodala a koupila jiný, teˇm mám tedy dva ? golfky a takový sporťák, ale na 6 kolech a relativně lehkej, unesu ho v nejhorším i po schodech do metra. Ale to se většinou objeví nějaký chlapík a začne se se mnou prát . Já už po nějakém tom tandemu pokukuju, ale samo že počkám. Ono to jde docela kupředu, pořád se objevujou novinky, kočáry jsou lehčí a lehčí a skladnější a docela i cenově přijatelnější, tedy aspoň tady v ČR. Taky jsem viděla takový jeden řešený tak, že se sedátko dalo připnout kamsi nahoru a bud z toho byl tandem nebo normální kočár.

I já mám veeeelikou novinu. Matik se konečně odvážil na všechny 4 a dokonce i popolez. Sice ještě k rychlým přesunům vyhrává plazení, ale když si třeba hraje s nějakou hračkou, tak jde na kolena a sem tam se odváží k nějakému tomu ?kroku?. V úterý se jdeme ukázat na neurologii, tak doufám, že Matěj ještě něco nacvičí . Jo a taky se mu povedlo se po:,–(it. A další pokrok máme, že konečně Matěj pochopil pití z hrnku. Před tím ho jen tak okusoval a nenapadlo ho z něj sát. Máme ten nekapací od Aventu. A další novinka, Matikovi jsou už dole v pusince vidět první dva zoubky. Ještě se nevyklubaly, ale jsou tam!

Ty zuby jsou doufám příčinou Matějovi celovíkendové špatné nálady. Jeli jsme se koupat na pískovnu a můj malej milovník vody tam ječel a ječel. A celý den fňukal a fňukal. Nepomohlo nic, ani chování, hraní si? prostě nic. Takže se Matěj předvedl v celé své kráse před našimi kamarády. Byli jsme totiž na víkendu u rodičů, ale bez rodičů. Oni vyrazili do Alp a my jsme jim jeli na víkend pohlídat domeček a užívat zahrádky a večer grilovat a popíjet. No až na výstupy mého chlapíka se vše povedlo. No, ještě ta bowle co jsem jí vyrobila byla možná moc silná. Chutnalo to jako limo, ale ráno nebylo nejlíp . Taky jsem udělala generálku a vyrobila jsem dort, co ho chci udělat Matějovi na 1. narozeniny. Nejsem moc pečící typ, tak jsem jsem se rozhodla pro nepečenou klasiku z banánů, kysaný smetany, jogurtu a piškotů. Povedlo se, akorát nešel vyklopit, ale neměla jsem dortovou formu, tak až zakoupím, tak snad se zadaří. A byla to mamka, všem chutnalo.

Holky, z našeho Matěje se stal docela žroutik nebo mně to aspoň tak přijde. Celej den pořád mele pusinkou a říká to svoje mam mam mam. Jíst před ním, to je docela psycho, ale nechávám ho prostě kvičet, odmítám se před ním schovávat s jídlem. Kamarádka, co u nás byla byla nadšená, jak hezky říká máma, tak jsem jí musela vyvést z omylu, že chlapeček říká ham ham, ale nejde mu H .

Ještě k minulému deníčku - ¨
Simunko, opožděně ti přeju vše NEJ NEJ NEJ k nafoukám a k té ?očekávané? 30 ? já bych taky brala, kdyby přišla později a to mě čeká o něco dřív než tebe  Ani tak mi neva ten věk, jako to, že bych chtěla bejt trochu mladší mamka. Pořád počítám, že až mi bude 50, tak bude Matějovi teprve 20 a tuhle jsem si posteskla, že se možná nedočkám vnoučat a to si moje máma poklepala na hlavu, že jsem fakt magor . No a ty máš 3 krásný zdravý dětičky, co mají mladou mamku, tak jseš na tom líp . Jo a to víš že chci holčičku, to já jen tak napsala, že Matik potřebuje bráchu schválně, aby mi to jako nevyšlo, hehe.

Kačkač, to je fakt, že to letí, mně přijde nedavno, kdy si oznámila, že klárka bue mít sourozence a ty jsi skoro v půlce. A taky ti přeju, at se vám zlepší to usínání. Je dobře, že ti pomůře segra, to ti přeju.

Tak to jsem se nějako rozepsala, tak paaa, jdu spát, jsem uplně hotová.

Martinav a Matik skorolezec a skorozubatec (je už na čase )

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.04 21:54

Hmmm, ty kostičky jsou smajlíky. Psala jsem to ve wordu a zkopírování sem ne uplně vyšlo, tak :-))))

Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.04 08:12

Ahojky všechny!
Tak jsme se včera vrátili z chalupy, kde jsme byli už od čtvrtka od odpoledne. Počasí nám vyšlo nádherně. V pátek jsme se byli podívat na Braunův Betlém u Dvora Králové, je to nádhera a stojí to za vidění, i když některé sochy jsou poškozené. Cestou zpátky jsme se chtěli podívat na Kuks, ale Sofinka zblejskla reklamu na ZOO a hádejte, kam jsme jeli. Správně, do ZOO. Letos si už připadám jak tamní sponzor, tohle byla třetí návštěva. Tentokrát jsme zvládli i safari, dokonce i Matýsek byl nadšenej, koukal z okna autobusu a vřískal číča kdykoli šlo něco kolem (číča je zatím všechno, co má čtyři nohy, kromě tygra což je tyg a psa, což je Bit (podle našeho pudla Brita)). No zvládli jsme to v pohodě¨, jen Matýsek řval, když jsme odjížděli od tygra (řval velmi hlasitě, ale nebylo to vztekání, jen hlučná varianta na lítost a smutek). Tygr nám to ještě zkomplikoval, protože jak Mates řval, tak se na něj tygr přišel kouknout zblízka (asi ho překvapil hlasový fond našeho chlapečka, který si nezadal s tím jeho) - no a to potom odcházejte. V sobotu jsme experimentovali a jeli jsme na zámek Hrubý Rohozec u Turnova. Překvapilo mě, že tam dost počítají s dětmi i takhle malými, mají velký a malý okruh, sami nabídli hlídání kočárku, nemusela jsem se na nic ptát.Měla jsem trochu strach, že Sofinka bude chtít všechno osahávat, ale líbilo se jí to a byla celých těch 40 min. jako pěna, samozřejmě jsem jí musela odbornou mluvu překládat do vět typu „Hele, tady papali princezny.“, ale evidentně jí to zaujalo. Matýska jsme umlčeli dudlíkem, ale taky to zvládnul. Takže v tom hodláme pokračovat, aby si děti zvykaly, že může být i jiný program než hraní a zlobení. V neděli jsme odjížeděli už v devět, protože zase přijížděly sestřenice, tak abychom se tam nemotali. Sofince jsme slíbili, že se podíváme do Jičína, aby viděla, kde bydlel Rumcajs. No a v Jičíně jsme si uvědomili, že jsme bez kočáru, protože máme jeden chalupní a jeden pražský, ovšem Matýsek byl nadšenej a za ruku mezi mnou a Luisem odšlapal skoro celé náměstí. Měli tam výstavu na Motivi Země Nezemě z petera Pana, tak jsme se tam byly já a Sofinka podívat, děti si mohly s exponáty hrát, mohly i něco namalovat, tak se jí líbilo, že to bylo takové interaktivní. Taky mají v Jičíně krásné hřiště s prolézačkami, to jsme taky absolvovali. V Praze jsme se pak vydali koupit Sofince boty (Ed, jaké číslo nosí Polinka? Sofka 24 a ani to není evidentně na dlouho, mě to přijde docela dost). U Bati měli slevy, a tak jsme jí koupili krásné sandálky (kombinace umělina + uvnitř kůže) za 190,– Kč a bačkory za 110,–, což mi přišlo dost slušné. No a večer jsme všichni odpadli snad už v osm.
MARTINAV: tO JE FAJN, ŽE UŽ mATĚJ ZAČÍNÁ LÉZT. TO SE TEPRVE NABĚHÁŠ, HI, HI!
ED: POLINKA JE OCHOTNÁ SEDĚT NA KOČÁRKU? TO MÁŠ TEDA VÝHODU. JÁ PRODALA DVOJKOČÁR UŽ NĚKDY V LEDNU (UŽÍVALA JSEM HO ČTYŘI MĚSÍCE), PROTOŽE BYCH JÍ MUSELA ASI DÁT ROUBÍK A SVÁZAT. ONA TAK MAXIMÁLNĚ GOLFKY (KDYŽ JÍ VEZE TÁTA) A TAK ASI DESET MINUT ZE ČTYŘHODINOVÉ PROCHÁZKY. ASI MI TO MĚLO DOJÍT UŽ NEŽ SE NARODIL MATÝSEK, ŽE DÍTĚ, KTERÉ VĚTŠINU ČASU ŠLAPE ASI NEBUDE OCHOTNÉ NAJEDNOU ZNOVU JEZDIT. NO NIC, MNĚ NEVADÍ KUPOVAT KOČÁRKY, TAKŽE JSEM SI NÁKUPŮ ASPOŇ UŽILA. DO TÉ ANGLIE BYCHOM MĚLI JET NĚKDY KONCEM ZÁŘÍ, ALE LUIS JEŠTĚ NEZNÁ PŘESNÉ DATUM, MĚLI BY MU DÁT VĚDĚT DO POLOVINY SRPNA.
SIMUNKA: DOSTALA JSI SMS K NAROZENINÁM? JÁ S TÍM TVÝM MOBILEM NIKDY NEVÍM, JESTLI PŘIJÍMÁ NEBO NE. TAKŽE POKUD NE - TAK JEŠTĚ JEDNOU BLAHOPŘEJI!
Tak a to je opravdu všechno, nějak jsem se rozjela. Mějte se krásně sluníčkově!

Jindra + šelmičky

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 02.08.04 11:12

Ahojte holky!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!

Tak už je to tady!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!

Ségře v noci odtekla plodová voda. Jsem jak zmlácená, protože mi stále volala. Byla sama doma. Její přítel totiž musel jet místo jednoho kolegy z práce kterému zrovna rodila manželka.
Ještě večer jsme si tu dělali srandu že to na ní určitě také příjde. A sranda se stala skutečností!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!

Přítel se teda vrátil a je s ní nyní v pordnici. Odtekla jí voda, odešla zátka, ale stahy nic, tak dostala tabletu. Teď jsem jí volala a zatím ji to nic moc nedělá. Tak uvidíme.
Každopádně, já se táááááááááááá­áááááááák moooooooooooo­oooooooc těším na miminko.

A já u Matyáška také dostala tabletu, ta nic, tak mi zavedli asi po 3 hodinách druhou a do 4 hodin byl Matyášek venku.

Jindřiško, SMS jsem dostala. Díky moc. Ten mobil je ale opravdu debil. On se stále zasekává. Musím z něj pak vždy vytáhnout baterku, dát ji zpět a třeba když píšu SMS tak se mi ztratí a mohu začít znovu. Pak se zas zasekne, zase musím vytáhnout baterku, SMS mi zmizí a tak dál a tak dál. Takže psaní SMS je na něm opravdu zábava na pár hodin. Tak ho mám jen tak provizorně, a až se konečně rozhodnu jestli T-Mobile, Oskara nebo Eurotel, tak si hned koupím nový. Zatím ale nevím. Manžel má Eurotel, ségra Oskara a všichni ostatní T-Mobile. Myslím ale že nakonec si dám toho Oskara. Teď má i ty nové tarifi a zdá se i to, když má každý něco jiného, asi nejlepší.

Jinak Marti a Marťulo, diky také. Jste moc hodné.

Já si jdu na chviličku lehnout. Snad bude Matyášek chvilku spát abych trošku dospala tu noc.

Pá Simunka

PS: Stejně asi neusnu. Jsem z té mé sestry nervózní a natěšená. Raději ať si již další dítě nepořizuje nebo mě z toho raní. Ona mi volala od půl druhé snad každou hodinu a dokonce chtěla abych přišla k ní. Jenže mi vždy tím telefonem vzbudila Matyáška a tak jsem ho musela uspávat a než usnul tak volala znova. Ona mě má za zkušenou rodičku, jenže já o tom jak začíná porod bez vyvolávání vím jen to, co mám vyčtené, čili to samé jako ona.

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 02.08.04 12:25

Ahojky!
Simunko, tak to nezapomeň dál informovat! My máme v rodině také nové mimčo, sestřenici, která bydlí v Německu se minulý týden narodil chlapeček. Porod ale čistá hrůza, blbě jí píchli epidurál (fungoval jen do jedné nohy), pak přišly na řadu vysoké kleště, pak začala krvácet, protože tím jak jí tlačili na břicho, aby pomohli malému ven, tak jí urvali placentu, takže skončila na sále, pozašívaná všude, kde to jenom jde. Navíc mi říkala, že personál nebyl tedy nijak moc příjemný (a to je ona sama zdravotní sestra a zná je!!!!) a po třech dnech šup domů a starej se jak umíš. Říkala, že když to srovnala s tím, jak její ségra rodila tady v Motole a co jsem jí já povídala o Apolináři, tak že se rozhodla, že příště bude rodit v Praze. Byla fakt hodně rozčarovaná. Ale malý je v pořádku, vážil 3.70 a má se krásně k světu. Na mně jde taky nějaká miminková nálada (zvlášť když si tu povídáte, jak se pustíte do snažení), ale zatím to opravdu nejde, kdyby byly Sofince aspoň tak čtyři, uvažovala bych o tom, ale dva a půl a rok, to je strašně málo, asi bych neměla pořádně čas na nikoho, tak mi nezbývá než čekat. Simunko, držím palce, ať jsi brzo teta!!!! Letím se naobědvat než se Matýsek probudí! Ahoj všem,

Jindra + šelmičky

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 02.08.04 13:24

Ahojte holky,

tak ségra dostala v 11 druhou tabletu a zase jí to nic nedělá.
Prý to může zabrat třeba až za 3 hodiny. Řekli jí že když to nic neudělá, tak dostane antibiotika a zítra budou zkoušet znova.
Já se tu nervuji a říkám si že nevolá a když jí teda zavolám, tak mi řeknou že oba i přítelem chrápou.
No, ať se pěkně vyspí, dokud může, že!

Simunka

Jindřiško, teda já si myslela že v Německu se rodí lépe než zde.

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 02.08.04 14:04

Ahoj maminy,

tak jsem se vrátila s Daisy od doktora, včera i předevčírem měla horečky 39 °C a ta vyrážka se jí nezlepšila.

Taky trochu pokašlává - ale je to dobrý, nic nemá v krčku ani na plících, jen na tu vyrážku jsme dostali mastičku - prý to je ekzém :o(

A ve čtvrtek jdu k Dr znova, tentokrát s Apolenkou, která má už týden úplně žlutý jazyk ! Nevíte někdo co to může znamenat? Já se dnes toho Dr ptala, ale on že se musíme objednat, že to je na dýl a nechtěl říct, co to může být - podle toho jak se ošíval to určitě může být něco špatného a já se teď strachuju :o(

Marti V - já do galerky přidám pár fotek toho kočárku, na tom odkazu není moc dobře vidět, jak ten kočárek vypadá. Ale včera jsem ho viděla u jedné maminy a hned jsem ji zastavila, abych se optala na zkušenost z první ruky a ona si ho nemohla vynachválit. Prý váží ani ne 10 kg. A dětičky v něm vypadali mooooc spokojené :o)

Simunko - moc na Lenku myslím a přeju, ať se to brzy rozjede. Já jsem normálně nervozní s tebou a když mi přišla sms od tebe, že segra je v porodnici, tak mě oblezla husí kůže :o)))
Tak nás hlavně informuj, jak to pokračuje.

Musím letět, jsem tu jen na skok, ale snad příjdu večer.

Ed xxx

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 02.08.04 17:07

Ahoj!
Já myslím, že všude na světě je to o tom, kam přijdeš a na koho narazíš. Já slyšela spoustu stížností na Apolináře, přitom já osobně bych už asi jinam nešla, protože jsem tam byla moc spokojená. V tom Německu to bude asi to samé v bleděmodrém. Já osobně se přiznám, že bych nechtěla rodit v USA. Luis tam má dvě sestřenice, obě otěhotněly už tam, nejdřív ta mladší. Celé těhotenství v pořádku, jen ji trápila vyrážka, kterou se nikdo nezabýval. Děťátko se narodilo mrtvé, prý kvůli neznámé infekci. V té době už byla těhotná ta starší, také se jí objevila vyrážka, upozornila na to svého doktora, pověděla mu o sestře, ten jí řekl, že je to obyčejná vyrážka z horka… no a celý příběh se opakoval, miminko se narodilo mrtvé. Když otěhotněla znovu, všem říkala co a jak a teprve třetí doktor jí udělal nějaké testy, přišlo se na jakousi skrytou infekci, zaléčili ji a teď má malou holčičku. Ta mladší sestřenice už má díky tomu chlapečka, protože už všem říkala přesné jméno toho, čím trpí. Obě se shodovaly na tom, že všichni byli neochotní proto, že ony pro ně nebyly až tak lukrativními pacientkami. Z čehož plyne, že na blba můžeš padnout všude a pak je člověku asi dost fuk, jestli má nebo nemá privátní pokoj s barevnou televizí (tedy u toho Apolináře jsem ho měla taky), že jo?
Nezapomeň referovat co ségra!!!!!!

Ahoj,

Jindra + šelmičky

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 02.08.04 20:21

Ahoj holky,

konečně nový deníček, včera jsem ho vyhlížela a nic a dneska jsem to nestíhala. Klára má nějakou blbou náladu, a je to ufňukaný miminko. Má taky průjem a mírně slintá, tak doufám, že to budou zuby. Protože si nedovedu představit, že bych měla takto protivné dítě bez příčiny :-))). Opět mi udělala scénu v autě, já fakt nemůžu nikam jezdit. A to jsem jela pouze 20 min. Cestou zpět mi kamarádka půjčila takový hrací pultík do autosedačky, vydrželo jí to 2 minuty a opět řvala. Proč zrovna já musím mít necestovní dítě!

Včera jsme si ale užili super den. Klára zvládla svůj první hrad - u táty na zádech, přidala jsem nějaké fotečky. To byl totiž tak trošku úskok od manžela. My jsme se domluvili, že přes týden a v sobotu si může makat jak potřebuje, ale neděle jsou jenom pro nás, to nesmí žádnou práci brát. No a on přišel s tím, že jedeme na výlet na Bezděs a v autě mi říká, jenom se stavíme v Mladé Boleslavi na takový malý servis. Ale na servisu byl jenom 10 min, tak to nevadilo. Můžu vám říct, že jsem přesně tak hysterická matka, co mi vždycky lezly na nervy. Bojím se s ní kamkoliv vlézt, hned vidím katastrofické scénáře, tak např. na rozhledně si hned představím jak mi padá dolů, apod. Tak za ní pořád lítám a ječím, nechoť tam, pomalu, opatrně - prostě jak pako! Jinak byl výlet super, jenom závěr se nám trošičku zkazil. Teta Blanka ji držela v náručí a pes je omotal vodítkem okolo nohou. Ségra upadla i s Klárou, snažila se to zachránit co to šlo, takže se strašně potloukla a Klárka vyvázla „jenom“ s odranou bradou a prokousnutým jazykem. Řvala strašně.

Teď zase nechce spát. Čumí na Teletubbies. To je neuvěřitelný, jak to to dítě baví. Jinak televizi nemusí, což jsem ráda.

Ed - super deníček. Na ten kočárek jsem koukala a vypadá dost zajímavě. Budu o tom přemýšlet. Zatím nevím, jestli to u nás nedopadne jako u Jindřišky, moje dítě je taky aktivní, v kočárku nechce být, tak uvidíme. S těma holčičkama máš fakt smůlu, Daisy si ty nemoce vybírá v jednom roce snad na celý život dopředu. Snad to bude v pořádku. A gratuluji Daisy k prvním krůčkům, teď vám to teprve začne, to běhání za dítětem, co???

MartiV - velká gratulace k prvním lezoucím úspěchům. No vidíš, jak to začalo Matějíčkovi jít, to ho asi naštvala ta dr. Si řekl, tak jí to předvedu, káče jedný.

Jindřiško - vy teda máte pořád akcí, já jedu jeden den s Klárou na hrad a jsem z toho vyřízená na dva dny, a vy toho pořád máte. Ale je to fajn, když si takto dětičky užívají. Že Sofinka vydržela celou prohlídku, to teda smekám. Já jsem si to zatím netroufla, ale hlavně kvůli tomu, že jsem nechtěla nechávat psa 40 min. přivázaného před hradem.

Simunko - přeju ségře ať to dobře dopadne. Zrovna jsem si říkala, že jsem určitě to narození asi v některém deníčku přehlídla, protože mi to přišlo už dlouho od té doby, co jsi psala o tom prvním poplachu.

Tak se mějte krásně a posílám pohlazení mimískům.

Kačkač + Klára + Kulihrášek

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 02.08.04 21:11

Ahojte holky,

tak ségra zatím nic. Ona nás s tou svou vodou pěkně všechny nervuje a pak se nic neděje.
Před chvilkou jsem s ní mluvila a plány jsou takové, že dostala antibiotika, ráno je dostane opět. V 7 má dostat další tabletu, když do dvou hodin nezabere tak oxitoxin(nevím jak se to píše) a když do nezabere ani to, tak prý pro ni ve 12 mají přichystaný sál.
Tak kééééééž by se už něco dělo. Ona má po těch tabletách takové pidimidibolístky, nikterak pravidelné a vůbec se neotvírá.

Já letím umýt nádobí a pak jsem domluvená s Ed na chat. Tak zatím ahojte.
Jindřiško, tobě asi jen tak nezavolám, protože jsem si včera koupil kredit 400,– a dnes už tam mám............ (bacha aby to neslyšel manžel) 45,– Bééééé!!!!!!!!!!!­!!!!!! A to jsem jí slíbíla že jí ještě dnes zavolám. Takže doufám že už se jí něco narodí nebo mě manžel zaškrtí. A půjdeme žebrat.
Zítra si musím hned ráno koupit nový a jsem moc zvědavá jak dlouho mi to vydrží. Takže aby jsi nečekala, tak zavolám raději až po výplatě. Bereme tak toho 14tého.

Simunka

MartulaR-2
Kecalka 153 příspěvků 02.08.04 21:53

Ahoj holčiny,
jsem tu jenom na skok…
Já fakt nechápu jak to všichni stiháte…některá máte 2 nebo 3 děti, jiná do toho studuje a někdo i překládá…a někdo se učí anglinu:))))))To fakt nechápu…já jsem asi úplný blboň a nebo ten můj klučina vydá za 3 děti:)) (a nebo to mám nějak špatně zorganizovaný…můj manža totiž moc nepomáhá¨:(…já jsem šťastná, když se mi zadaří ráno vyčistit zuby a dát vlasy do ohonu:))))))))))

SImunko- hned napíšu, co ségra- nebudu snad v noci ani spát.....Jo jinak ti gratuluju k té angličtině:)…tři děti a ještě se učit anglicky.....

Kakač - ten můj Kubík je taky takovej řvoun, ale já přišla na to, že když mu dám do ruky tyčinku a nebo piškoty, že si to šmidlí v puse a je chvíli klid.....

Ed- ptala ses na tu krosničku…koupili jsme ve „směru jízdy“ a Kubíček je tam nadmíru spokojenej…okraje jsou plostrovany, takže i když tam usnul a hlavou jezdil po obvodu krosny, tak „padal“ do měkkýho!A ještě se mu líbilo (teda kromě toho, že viděl všechno z výšky), že může taťku lechtat ručkou na krku:)))Ale fakt se teda pronese…má 11kg:)..Co se týká těch mojích nabraných kil v těhotenství tak ti můžu říct, že šli dolů asi z toho důvodu, že jsem kojila snad do 6,měsíce každé 2h, a hlavně že ten můj prďola v noci nespí, takže to udělá taky svoje…ale taky si myslím, že mám dobrý „spalování“, protože jím opravdu za 3…a kromě toho denně aspoň 3 čokolády!!!!A to fakt nekecám!Mám prostě absťáky

Jindřiško- taky se těším, až bude Kubík trošku větší a my se mu budem snažit pořídit sourozence a pak s nima budeme absolvavat výlety…Já si vždycky takhle představuju „rodinnou idylku“:)

MartiV- vidíš jak je Matěj šikovnej!A obdivuju tě, jak s ním hodně cestuješ…

Budu končit, na oči už nevidím a zase mě volá ten můj brouček…
Holky mají ty vaši prďoly taky takový maminkovský období?…U nás je hysťák jen když jdu na WC:(((((

Opatrujte se
MarťulaR

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 03.08.04 11:16

Ahojte holky,

tak zatím stále nic!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!

Jsem tu už jak na trní, protože jim od rána zkouším volat a neberou mi telefon!!!!!!!
Takže asi už se i něco děje. Jen mi to již příjde dlouhé. Jestli má chuděrka nějaké hnus bolístky a to možná (já si to teda myslím, jinak nechápu proč by ani jeden z nich nebral mobil) i má, tak už to je nějak dlouho!!!!!!!!!!!!
Fuj. Doufám že bude ona i miminko v pořádku.

Tak já jdu něco dělat abych na ni nemusela pořád tak hodně myslet.

Pááááááááááá a krásný den Simunka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 03.08.04 11:47

Ahojky holky!
Teda Simunko, ta tvoje ségra nás ale napíná! já pořád nakukuju, jestli už a ono pořád nic. U nás je všechno ok jen včera mě naštvala tchýně (zvládne to i přes oceán). Poslala Sofince šatičky jako má Minnie, jako má Popelka a jako Sněhurka (z těch starých vyrostla), k tomu všechny doplňky a ještě panenku Sněhurku. Až potud dobrý. Jenomže neposlala vůbec nic pro Matýska a to není prvně. Ona si prostě vzala do hlavy, že protože je to muž=dědic (nevím, co by asi tak dědil kromě toho příjmení), tak že kvůli němu budeme zanedbávat Sofinku a tak jí tuhle pseudokřivdu nahrazuje. Ono je to pro ní typické, vždycky má mezi vnoučaty (i mezi vlastními dětmi) nějakého oblíbence. Mně to štve, Luise taky, už jí to i řekl, ale marná práce. Zatím je to Matýskovi jedno, ale za půl roku, za rok už si bude dobře uvědomovat, že Sofinka něco dostala a on ne a bude mu to buď líto nebo bude žárlit nebo oboje. Já už naní v tomhle směru uhodila dvakrát a nic, co myslíte, má smysl, abych se snažila znovu? Mně to vážně štve! Tak jsem si postěžovala a zase poběžím, Matýsek má hlad. Nezlobte se, že otravuju, ale potřebovala jsem se vypovídat. Pá, pá,

Jindra + šelmičky

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 03.08.04 13:17

Jé, Jindřiško, koukám, že tvoje tchýně v tomto směru reaguje stejně jako ta moje. Kláru teda miluje, to si nemůžu stěžovat. Ale manželův bratr má dvě děti, holku a mladšího kluka. Z Lenky se může zbláznit, kupuje jí dárky, pořád jí něco šije, háčkuje, plete. A když měl narozeniny Péťa, tak mu dala bonboniéru a Rychlé Špunty. Že prý nemá peníze a dva dny na to si koupila :,-(u nerezovýho nádobí (asi třetí). A Lence vždycky nakoupí darů. A pod stromečkem toho má taky vždycky víc Lenka. Navíc se i k němu chová fakt hnusně. Abych pravdu řekla, skoro se bojím, že budeme mít kluka. Ona je na ty holky zatížená. Asi že žádnou neměla.
Hodně síly v boji.

Kačkač

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 03.08.04 16:36

Ahojte holky!!!!!!!!!!!!!!

Tak ségra má konečně holčičku. 2930g a 48 cm.

Simunka

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 03.08.04 16:40

Ahoj broučku,

ohromná gratulace tvojí sestře a samozřejmě i tobě k tetoství !!!!

GRATULUJEME a holčičce přejeme do života spoustu lásky, štěstíčka a zdraví.

To je dojemné, zamačkávám slzu, další štěstíčko je na světě ............

Simunko, až budeš mít možnost, napiš víc :o)

Páááá tetino
Ed

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 03.08.04 17:01

Ahoj Ed,

určitě napíšu víc, ale až se víc dozvím. Ona mi ségra sice volala už 2× ale poprvé jsme začla bulit a vůbec jsem jí nerozumněla a podruhé jsem s ní mluvila jen chvilku protože jí přinesli tu její prdelku.
Vím jen že první informace že je blonďatá a plešatá po ní byla po umytí změněna na, že má malilinké trošku nahnědlé vlásky. A také prý nemá 2930 jak jsem poprvé slyšela ale 2920g.
Tak já pak napíšu večer až se dozvím vše tak nějak v klídku. Pak snad nebudu psát nesmysli.
Achjóoooooooooooo, já bych hned šla rodit. Pro ten krásný pocit když se to miminko narodí, pro to štěstí. Stejně v životě není nic krásnějšího a dojemnějšího.

Pááááááááááá Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.04 17:54

Ahoj holky,
tal hlásím první MAtikův zoubek :-) Ještě ráno tam nebyl a na procházce jsem hho tam už našla :-)) Je malinkej a krásnej :-))

Simunko, tedy mě to nějak dojalo. Tak holkám moc moc štětsíčka ty tetko :-)) Já už se tak těším. Tak moc, že jsem prohlásila měsíc sem, měsíc tam a už s petrem jedeme bez antikoncepce :-)))))))

Jindro, tohle co dělá tvoje tchyně dělala i moje babička (prý, vypráveno od mamky). Starší segře pořád něco vozila a mě nic. No a pak se prořekla, že jí nebaví dávat něco vnučce, ketrá z toho nemá rozum a neví, že je to od ní. To me docela dorazilo. Začala mě prý obdarovávat kolem dvou let. A k vánocům nám začala něco dávat až když jsme neveřeily na ježíška. Důvod je asi jasný.

Tak holky paaa, já pádim cvičit a pak na víno :-)) S Luckou, co dřív psávala sem do deníčku, má už15 měs. chlapíka a taky jdou do dalšího :-))))

Paaaa
MArtinav a Matěj zubatec

(ja na neurologii to dopadlo celkem dobře, prý za ten týden udělal matěk docela pokrok. Tak hurááá, dneska měli nějakou lepší náladu)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.04 18:37

Ahojte berusky,

tak jsem zase tady :O))) ikdyz jenom na chvilku, protoze jsem celou noc nespala. Ne kvuli Kubickovi, ale snedla jsem neco spatneho a celou noc jsem zvracela…No muzu rict ze neni asi na svete nic horsiho nez mit bolesti zaludku, zvracet a mezitim kojit.....Chudinka Kubicek byl co chvilku vzhuru, protoze se nestacil ani poradne nekojit a ja ho musela od prsa „odtrhnout“ abych stihla doletet na zachod :O(( Uz je mi lip, nezvracim ale boli me hrozne zaludek :O( Snad to do vecera prejde…Udelala jsem si jenom kafe, to me but vzpamatuje nebo ne, k jidlu nemam chut vubec.....

Chtela jsem vam napsat dlouhe psanicko, ale jaksi se na to necitim…Snad pozdeji sem skocim…

Simunko gratuluju ti k tetovstvi !!!!!!!!!!!! Tak ses konecne dockala!!!!!!!! Jsi teta !!!! :O)))))))))))) Tak tve sestre i te male preju moc a mooooooc zdravicka a stesticka, at je v zivote ceka jen same dobre !!!!!! :O)))))) Kdyz jsem si to tak cetla, vzpomela jsem si na svuj porod, na ten „muj uzlicek stesti“ a bylo mi do place :O) Uz se tesim na druhe mimi :O))) MOOOOOOOOOOOOOOC !!:O))))
A jak se mala jmenuje???? Uz vis jmeno ????

Tak berusky jdu protoze me je opravdu blbe, Kubicek je tady se mnou a kouse me k tomu do nohy :O)))) Jakmile usne a ja se budu citit OK, prijdu napsat, mam toho celkem hodne na srdci, tak si poctete :O)))))))))))))))

zatim papa Evca + Kubula :O) ( za 6 dni mame 8 mesicu !!!!!!!!!!! :O)

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 03.08.04 19:40

Ahojky holčiny,
mám málo času, tak jen krátce:
Simunko - gratulujeme s Matíkem k tetovství..­.....Ať malá vyrůstá ve zdraví.
Evi - ať je Ti co nejdříve lépe.
U nás vše OK, Matík leze, staví se o stošest, prostě lumpárny mu koukají z očí.
Mějte se všechny krásně,
Lucka a Matýsek
Přidala jsem pár fotek do galerie.

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 03.08.04 19:49

Ahojte!

SIMUNKO: že sestře mooooooooc gratulujeme a přejeme jen a jen štěstíčko

pá Montička + mimizemšťánek

MartulaR-2
Kecalka 153 příspěvků 03.08.04 21:17

Simunko, velká gratulace tvojí sestře k holčičce a tobě k tetovství:)…Hlav­ně hodně zdravíčka..... Úplně mě popadla touha jít hned do dalšího mimča:)))))))))­)))))no budu to muset nějak zkrotit, když si pomyslím, že by i druhý brouček byl takový nespavec, jak Kubíček:))))))))­))))))))))))))))

Marťula

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.04 22:34

Ahojte moje zlate berusky,

tak jak mi je ted uz mi dlouho nebylo :O( Myslela jsem si ze to prejde, ale ne. Zaludek me strasne boli, vsechno co s nim jde hned ven, takze jsem prestala jist a jen piju…Tak doufam, ze se mi ten zaludek uklidni, at mam uz klid :O) Nebudete verit, ale za tu noc a cast dne jsem shubla neco pres kilo…Je to mozne ???? Vazim se kazde rano, no a dneska jsem mela o kilo min a ted mam jeste o nejeke ty deka min..
No ale za tu „bolest“ mi to vubec nestoji…Radeji budu mit nejake to kilicko navic nez se takhle trapit :O)))
Zda se ze zaludecek se trosinku zklidnil ( uz hodinu jsem nezvracela ) a Kubicek spinka, tak snad stacim neco napsat :O)
Zachod mam kousek takze to v pohode stihnu kdyby to na me prislo :O)))))

Simunko tak ses teta!!!! Napis nam jak to vsechno probehlo :O))

ED - tak Daisy dostala egzem :O( Chudinka :O( A z ceho to ma ????? Zabira vam ta masticka ????
Denicek jako vzdy je skvely :O) S tim kocarkem jsi me nadchla taky. Na neco podobneho jsme si divaly s manzou nedavno. Neni to pro 2 deti, ale pro jedno a je to ve stejnem provedeni jako na obrazku, ktery jsi poslala. Chceme koupit takovou „trikolku“ pro Kubicka. Je to skvely do terenu, na behani ( chci zacit behat :O) ) proste to vypada skvele. Nasly jsme jeden typ od firmy Jeep. Ta trikolka je kombinace kocaru a „behacky“ jak tady tomu rikaji. Da se ruzne nastavovat, takze kdyz z ni chces behacku odstranis z ni prebytecne veci aby nebyla tak tezka, a kdyz z ni chces mit zase kocarek zpatky ji poskladas…Je tam zabudovany i CD player…No opravdu skvela vec, lehce ovladatelna, kolecka se daji bloknout, kdyz chces i cenove neni az tak draha…Takze moc o ni uvazujem. Je to taky dobra vec kdyz nekam cestujes do hor nebo i na plaz…Prece jenom ten klasicky kocarek neni tak ovladatelny…Uz jsem manzovi rikala, ze by to bylo fain. Ale zatim pouzivame kocarek stary, je to kombinace kocarku s autosedackou. Uprostred kocarku je tyc na kterou pripnes tu autosedacku. Je to strasne vyhodne, protoze kdyz nekam jedu v aute, Kubicek je v sedacce, tak pak jenom vytahnu kocar z kufru a Kubicka i sedackou hodim na kocar. Je to fain protoze kdyz spinka, nemusim ho budit. Vemu ho i se sedackou a pripnu na kocar a jedu :O) My jeste nejakou dobu tento kocarek vyuzijeme. Takze s tou trikolkou asi pockama idkyz me se strasne libiii :O))))))))))))
Mam za dva tydny narozky, tak me mozna manza prekvapi a stou trikolkou prijede :O))))))))

Martina - tak vidis vsechno vam na neurologii dopadlo dobre, Matik uz ma dokonce zoubek a uz sem tam leze, to je skvely !!!!!!! :O)))) Chtelo to jenom cas :O) Ted to uceni pujde jako na masle !!! :O)))

Jindriska - teda vy jste cestovatele!! :O) je to opravdu super, ze jezdite na vylety. Tve selmicky z toho museji mit obrovskou radost..:O))) Ja jsem milovala cestovani…Tatka me bral vsude sebou na hory..Byl horolezec, takze jsem prosla a prolezla od 5 let kdejakou skalu u nas v CR…Sumavu, Vysocinu, Beskydy, Tatry proste tam kde nejake skaly na ktere se muzes „vydrapat“, jsme prolezli :O)))) A kdyz nebylo moc casu na cestovani, tak jsme si vystacily s kamenovym mostem u nas za barakem…:O)))
Proste v lete jsem lezli a v zime jezdily na lyze - lyzovat me taky naucil uz v 5 letech…a to tak ze me postavil na kopec a drcnul do me a ja jela…No skoncilo to jak jinak nez drzkopadem, ale i tak jsem to nevzdavala a zkousela dale :O)))
Jsem tatkovi vdecna, ze se mi venoval uz takhle od mala, naucil me spousta veci…Mamka z toho uz takovou radost nemela, protoze jsem se vecne vracela s modrinama a tatkovi vzdycky rikala, ze me jednou „zabije“ z toho jeho uceni :O))))

Kackac tak necestovni dite - to se z Kubicka stalo taky…:O) Nejakou dobu vydrzi sedet, ale pak zacne rvat a chce jit ven…Uz ho to nebavi tam „jen“ sedet, chce vsechno videt…:O)))) Uz jsme mu koupily novou autosedacku, ktera je vetsi a „sedi“ rovne, ale prestaly jsme ji pouzivat, protoze kdyz Kubicek usnul klimbalamu hlavicka. Takze jsme se vratily k te stare sedacce ( prece jenom tak pololezi ) a kdyz usne hlavicku si opre…No a prave tahleta se mu moc nelibi, protoze z ni nevidi, tak jak by chtel :O))))
V aute mi vydrzi sedet hodinku, ale pak uz se s nim neda vydrzet :O))))))
Myslim, ze se casem zklidni a bude OK…Ted to bude tim ze se naucil lezt a chce byt aktivni.....:O))))))
A jak se citis ???? Vsechno je s tebou i mimiskem v poradku ?????

MartulaR - tak ty mas taky „slabost“ na sladke ??? Ja ji nikdy nemela, ale v tehu jsem strasne chute mela…:O) Ja tak ani ne, ale Kubicek strasne moc kopal. Prestal az kdyz jsem snadla neco sladkeho…:O) Opravdu..:O) Neprestal dokud jsem neco do sebe nedostala…Kdyz se mi to stalo poprve myslela jsem si, ze je to nehoda. Ale kazdy den bylo to same. Zkusila jsem jeden den nic sladkeho nesnist, a to se zdalo, ze ten maly „ulicnik“ se vykope z briska ven. Tak jsem do sebe hodila nanuk, a kopani prestalo :O)))) No a tak to bylo kazdy den…:O) Takze me to „sladke“ i po porodu nechce nejak opustit :O)
I muj Kubicek ma „maminkovske“ obdobi..:O) Bude to temi zoubky, prece jenom se citi nejbezpecneji v me - mamine naruci :O)))) Jsem rada, ze za mnou takhle tahne, musim si to uzit. Az vyroste bude chodit za tatou…:O))))) hi, hi......

Vidim, ze jsem se rozepsala, ale ja uz to mela vsechno nachystany co a jak napisu, ale i tak jsem vynechala…Z tech mych poznamek se opravdu neda nekdy vyznat. Psala jsem si je vcera vecer, no a pres tu noc to cloveku z te hlavy „vyprcha“ ze ? :O)) A dneska rano jsem na to koukala a nechapala co ktere „znacky“ znamenaji…Zacina mi „meknout“ rozum ..:O)))) hi, hi…

No jeste chci napsat co a jak delame my…tak to poslu a napisu dal…:O))))

Evca

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.04 23:36

Tak to jsem jeste ja…:O)

Kubicek se zrovna probudil. Zatim si hraje v postylce, tak mam jeste chvilenku volno..:O) Musim rict, ze je to mali ciperka. Nekdy si preju abych mela oci i vzadu hi, hi :O) Porad vymysli nejaky lumparny :O) Dneska se mi opet schoval za zaves, jak jsem uklizela. Uz neni ve skrini, to uz je „stara“ zalezitost. Vi ze ho tam pokazde nejdu :O) Ted se zacal schovavat za zaves…Je s nim sranda..Vzdycky mu couhaji jenom nozky, ale ticho je jak myska..Tak delam ze ho nevidim a volam, proste si s nim takhle hraju. :O) Zacina byt cim dal vic chytrejsi - aspon na ty lumparny :O) Nevim jestli i ty vase ratolesti rady „hrabaji“ v kvitkach..:O) Kubicek uz mi stacil „pre:,–(it“ nekolik kvitek…Jeste ze to vsechno udelal tam kde mame kachlicky :O)

S jidlem problemy nemame. Zda se, ze se z neho vyklube pekny „otesanek“..:O) Sni skoro vsechno :O)
Zoubky uz mame taky venku obe dvojky i jedna jednicka…:O))) Jeste nejsou povyrostly, takze to porad vypada jako by tam nic nemel..Nedokazu si ho predstavit s tolika zoubky..:O)))) Uz to nebude to „miminko“.....ach jooooo ..Jsem zvedava, jak na tom budem s kojenim. I pri tech 2 zubech co ma me pekne sem tam kousne…A ted s temi 4 nahore, no to bude sranda.....:O)))))

Vcera Kubicek dostal poprve boruvky - cele ne presnidavku…Koupila jsem boruvky velke jak pulka prstu…Omyla jsem je a dala mu na stolek…On vam je bastil…Vzdycky se je temi 2 spodnimi zuby nakousnul a „vucucal“ ten vnitrek…Byl kouzelny:O)))) No a dneska prdi ostosest..:O) Rano stihnul manzu nejen pocurat ( prebaluje ho kazde rano a pak mi ho soupne zpatky do postele :O) ), ale kdyz byl Kubicerk nahatej a manza si s nim hral, stacil mu i poradne proprdet ruku hi, hi…:O)))) Prdi cely den a poradne !! :O))))))))))

Byla jsem vcera nakupovat nejake veci do bytecku. Chci si ho nejak zpestrit, tak smejdim a koukam co mi kde padne do oka…Neodolala jsem antickym svicnum na krb…Jsou pekny a moc se mi libi. Dokoupila jsem i nejaky svicky, aby mi to ladilo. Divame se i po novem nabytku do obyvaku…Nasly jsme nadhernou sedacku, ale je to celkem drahe…Premyslime, jestli to ma cenu kupovat neco takoveho…Prece jenom kdyby Kubicek byl uz vetsi, tak by to bylo lepsi. Ted je zatim malej a vsude se nejak „podepise“. Bylo by mi lito, kdyby se znicila.....Takze asi pockame a budeme se divat dal. Myslim, ze nejdeme i neco levnejsiho.
Dostaly jsme od svagrove obrovitansky obraz Parize…Je to cernobily, rucne malovany obraz, velky - na skoro 3 mestry siroky a pres 2 metry vysoky.....Tak tak jsme nasly misto kam ho dat..:O))))
Ale uz nam visi a vypada skvele…:O)

Holky kolik asi vazi a meri 5 leta holcicka, na kolik to odhadujete ????
Od me sestrenice dcerka ma 9 srpna 5 let. Ja ji naposledy videla pred 2 roky a tak nemam predstavu jak je velka…Mam totiz pro ni nejake veci. Koupila jsem ji riflove saty a nejaky sportovni komplet, ale nevim jestli to bude mit dobre. Ptala jsem se mamky, ale ty jeji miry mi nejak nejdou do hlavy a sestrenky se ptat nechci, protoze to chci mit jako prekvapeni..Tady mi moc neporadi, tak se obracim jak jinak nez na vas …:O))))))) Tak kolik si myslite ze takova holcicka vazi a meri ???? Poradite mi ???? :O)))))))))))))

Tak a ja letim, ja uz se citim jakztakz OK a Kubicek uz me vola…
Mejte se moc hezky a preju hodne slunicka :O))))

papa Evca + Kubula :O)

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 04.08.04 00:31

Ahojte holčinky,

nejpreve chci moc poděkovat za vaše přání a to jak mě k tetkovství, tak sestře a té její nádherné holčičce.

Tak jsem slíbila že večer napíšu víc a tak teda píšu.

Musím řici že jsem celé to těhotenství hoooooodně moc prožívala s ní. Byla jsem první kdo se o tom dozvěděl, dokonce jsem to věděla dříve než budoucí tatínek. Byla jsem její vrba pokaždé když jí trápil třeba jen zaražený prd.
Potom mě hodně moc překvapila tím když se mě jednoho dne zaptal jestli bych , kdyby byl její přítel pryč, tak jestli bych nešla k porodu s ní. Byla jsem dost překvapená protože já osobně bych jí asi k porodu nechtěla. Já nevím. Moc mě to tehdy překvapilo.
Pak jsem tu s ní nedávno lítala kvůly té vodě. Naštěstí to přešlo a ještě že tak. I takto se jí narodila malá holčinka, nevím jak velká by byla kdyby se narodila tehdy.

No a teď k tomu jejímu dnešnímu porodu. Ráno v 7 dostala 1. tabletu. V 8 dostala hned druhou a potom ještě prý 2 kapačky oxitoxinu.
Tu poslední hodinu měla epidurál. Říkala že jí moc pomohl a že by to asi už nevydržela. Její přítel jí také prý moc pomohl i když mu nadávala a prý ho občas i trošku (to trošku tvrdí ona) mlátila. V jeho podání mu sprostě nadávala, v jejím mu nadávala ale né sprostě.
Tlačení jim ale nějak nešlo a tu se oba shodli že jí hodně pomohl, protože ona to vzdávala a vůbec se nesnažila. Je docela sranda mluvit s nima zvlášť, protože je vidět jak to oba vidí trošku jinak.
Nakonec se jim to v 15:49 (doufám že to píšu dobře, je to totiž informace z prvního telefonátu a to já si moc pro mé dojetí nepamatuji) povedlo. A na svět vykoukla Karolínka, nejprve blond-plešatá, nyní světle hnědo-malilinko vlasatá, zelenomodrooká, náááááááááááá­ádherná, prý hodně podobná ségře(tvrdí to její přítel a prý i sestřičky v porodnici ségře se to moc nezdá) ale to je všechno jedno hlavně zdravá holčička dceruška mé malé ségry o kterou jsem se celé dětsví musela starat, kterou jsem v dětství k smrti nesnášela a se kterou jsme si k sobě časem našli cestu a staly se z nás i přes naše chyby a naše občasné hádky dobré kamarádky.
Ze mě je koooooooooooo­ooooooooooneč­ně teta a děti mají koooooooooooo­ooooooooonečně sestřenici.

Tak holčinky já jdu chrupčit. Dlužím vám už tak dlouhatánský komentářek ale ono to teď opravdu nějak nejde. Tobiášek s Kristýnkou jak jsou již přes měsíc stále spolu, tak se mi tu začínají řezat jak koně, navíc Tobiášek začíná trošičku ubližovat Matyáškovi a tak už s naději vyhlížím konec prázdnin, jelikož když se nevidí celé dlouhé dny tak se mají o hodně víc rádi ale takto je to na palici.

Tak ještě ten měsíc a budu mít snad víc času a energie. Navíc jsem zas dnes skončila s Ed na Chatu a to jsem chtěla žehlit. Dopadlo to katastroficky.
Musím jít spát.

Dobrou úplně tu nejkrásnější noc Simunka

PS: Marti do toho, do toho!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!! Jsem fakt sprosťák a musím jít raději spát.

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 04.08.04 01:03

Ahoj Evi,

s těmi mírami ti bohužel nijak moc neporadím. Tobiáškovi je sice 5 ale on je veliký. Velikosti zde jsou podle výšky dítěte. Třeba velikost 110 je na dítě velké 110 cm, jenže ono to je jak co. Někdy si člověk v obchodě nechá ukázat třeba kalhoty stejné velikosti a jedny jsou krátké a druhé zas dlouhé. Tobiášek měřil v pěti letech přesně 118cm. a vážil 21 kg. Ale to se nedá. Podle mého raději kup větší do toho jednou doroste než menší.
Tobiáek má nyní tak velikost 122-128.

Já už musím jít spinkat, tak dobrou.

Simunka

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 04.08.04 09:13

Simunko, taky se přidávám s vééééélikánskou gratulací. Ať jim to štěstíčko hezky roste a je pořád zdravý.

Kačkač

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 04.08.04 13:27

Ahojte holky,

tak jsme se vrátili z koupání, Matyášek snad bude chvilku spát a tak snad něco i písnu.
Odpoledne se doufám pojedem kouknout do porodnice, ale bohužel to moc nadějně nevidím. Měla jsem jet s mamkou, jenže ta bere babičku s dědou a stavují se na oběd. Manžel mě tam asi těžko vezme, protože má nějakou střevní chřipku a není mu nejlépe. Navíc by stejně nemohl dovnitř, aby ještě někoho nenakazil. Tak nevím.
Ráno jsem mluvila se ségrou a Karolínka prý stále blindí, prý se bojí jí mít u sebe. Ona je dost plašan, tak jsem zvědavá jak to zvládne.

Blééééééééééééééé, teda Ed, jsem si to pitivo včera vylila do klávesnice a nemohu to z ní nějak dostat. Až na to příjde manžel tak mi dá.

Marti, grarutuji a 1 zoubkůůůůůů­ůůůůůůůůůůů!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!! Juchůůůůůůůůů­ůůůůůůů!!!!!!!!!!!­!!!!!!!
No, vidíš, dal si sice na čas, ale ono stejně není o co stát.

Jéjku, tak už opět nespí!!!!!!!!! To jsou ty blbé zuby. Chuděrka moje malá!

Jo, tak já teda jdu. Dnes večer už nenapíšu, neb už opravdu musím žehlit, ale napíše vám určitě Ed. Jsme se včera domlouvali že uděláme štěstíčkoví srazík. No, ono to asi není moc realizovatelné ale za pár let se nám to třeba povede. Nebude tam totiž moci chybět Ed a Eva a nevím nevím jak ty dvě by se jednou sešli a přijeli najednou do ČR. Ha ha no nikdy neříkej nikdy, žé!!!!!!!

Pááááááááááá a krásný den Simunka + zvěřinec-blázinec

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 04.08.04 21:16

Ahojte holky,

tak jsme nakonec za tou ségrou jeli. Manžel seděl v autě, kočárek jsme si bohužel nevzali a ségra zrovna kojila když jsme tam přijeli.
Moc jim to nejde a tak jsme tam museli hodně dlouho čekat. Nakonec jsme se ale dočkali a já s Tobáškem jsme viděli Karolínku. Kristýnka raději jen z dálky, protože jediná ona tu chřipku ještě neměla. Tobiášek ji měl minulý týden, Já jsem tu objímala záchod celou sobotní noc s Matyášek už to má také za sebou. Takže infekční byl již jen manžel a Kristýnka, protože se jí to sice možná vyhne ale člověk nikdy neví.
Bohužel jsme tam byli jen chviličku. Já už neunesla Matyáška a ségra byla dost unavená. Chtěla jsme si ji vyfotit, ale raději jsem si udělala jen jednu fotečku. Tak ji dám do galerie. Sice je taková nic moc, ale určitě budou lepší.
Je to takový drobeček. Já jak jsem zvyklá po Tobiáškovi a Matyáškovi na velké kluky tak jsem nechápala. Ona má takové malinkaté a droboučké ručičky, malinkou hlavičku a je takové hubeňoučká!!!!!!!!!­!!!!
Už se moc těším až si jí pochovám!!!!!!!!!­!!!

Tak já už jdu žehlit. Sice tu stále přemýšlím jak se tomu vyhnout, ale ono to asi nepůjde.

Pááááááááááá Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.04 21:52

Ahojte berusky

tak dneska je mi uz mnohem lip, noc byla taky OK. Je poledne a Kubula nespi (touto dobou vetsinou spi ) mrnousek :O))) nejak se mu nechce. Nevim po kom je tak aktivni. Nejspis po manzovi. Prece jenom ja si dopreju nejaky ten spanek :O)))

Venku je opet krasne tak pujdeme k bazenu. Snad ho ta voda unavi. Koupila jsem mu takovy nafukovaci kruh pro male mimina, ktery je kombinovany i pro dospele. Na jednom konci sedi Kubicek na na druhem lezim ja :O)))) Takze si uzivame oba :O)

Jeste musim zpichnout nejaky ten obed, ale nic moc me nenapada :O) Asi udelam cinu, je to rychle a chutne :O) .....
Kdyz jsme u toho jidla, tak rada bych si dala uzene koleno se zelim a knedlikem :O) mnam , mnam .....:O)))))
Ale nevim jestli se da tady sehnat koleno, zeli problem neni, ale knedlik udelat neumim…Takze si o tom muzu nechat zdat :O)))))))

Jo jeste musim nahlasit, ze Kubicek ma ze vcera jednu modrinku pod okem. To ma od toho jak se pokousel sam drapat na kreslo :O)) No a dneska to zavrsil tim ze sebou seknul o stul a takla mu krev ( ale jen trochu ) z pusy. .:O( Ale vubec nebrecel jen tak pofnuknul a bylo :O))) Zacina byt hrozne hr do vseho a uz si mysli ze vsechno zvladne bez problemu ..:O) Ale sem tam mu to bohuzel ujede a uraz je na svete :O))))

Tak holky zlaty utikam at vsechno stihnu udelat a musem vyrazit na ten bazen. Je to skvely, protoze jsme tam uplne sami…:O)))) Mame bazen sami pro sebe :O))))

Tak papa Evca + Kubula :O)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.04 06:55

Ahojte berusky,

koukala jsem na fotecky v galerce a musim rict, ze ty nase deticky jsou nadherny !!!!!!!! :O))))
LaBouche Matik je fesak !!!! :O))))
Simunko ,Karolinka je tak hezoucka a roztomiloucka!!!! :O))))))))) Tak at roste ve zdravi!!!!!!! :O))))) Preju ji do zivota jen to nejlepsi :O)))))))

Dneska u nas byl pohodovy den. Kubicek se cvachtal v bazenu a ani se mu nechtelo ven…Musela jsem ho vzit, jinak by se mi tam uplne rozmocil :O)))))))
Taky hlasime ze u nas uz se vyklubaly vsechny 4 zuby nahore tak tedy mame celkem 6 zubu!!! :O)))))

Tak to bylo jen ve zkratce. Mejte se moc hezky a piste !! :O)))))

Jo holky cetla jsem si prispevek Osamely muz ( nebo tak nejak se to jmenovalo ) a pri cteni jsem se valela smichy.....Moc dobre tam popisuje jak se snazil zvladat domacnost po dobu, kdy manzelka odjela na tyden pryc..... Uz jsem to vytiskla a jdu to cist manzovi at vi, ze vest domacnost neni vubec jednoduche, a taky at vi co ma doma za poklad :O)))) hi, hi......

tak zatim papa Evca + Kubula :O)

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 05.08.04 10:40

Ahoj holky,

omlouvám se, že jsem včera nenapsala, ale byla jsem randit :o) S kamarádkou jsme šly na pivčo.

Za chvilinku jdu s DAisy k doktorovi, opět se jí ten ekzém zhoršil - má zarudlé celé tělíčko a pusu, je jeden velký červený flek :o/
Tak jestli se k netu dostanu až příjdem, třeba až půjde Daisynka spát, tak vám napíšu, co nám řekl, a zda nám na to dal nějakou silnější mastičku.

Ach jo, to je pořád něco !!!!!

Tak já už musím, ikdyž jestli tam budeme čekat hodinu, tak jako minule (ikdyž jsme byly objednané na určitou hodinu ) tak to ani nemusím pospíchat :o(

Vaše smutná
Ed

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 05.08.04 11:22

Ahojte holky,

tak jsme se vrátili od doktorky.
Tobiáškovi přišla pozvánka na očkování. Doktorka, když už jsme tam byli, a když jsem jí řekla že máme přijít na 10 měsíční prohlídku 17. 8. ,ale to tu nebudem, tak udělala 10 měsíční prohlídku Maytáškovi rovnou.
Takže mám velikou radost, protože za měsíc a týden přibral 420g čili váží 8580g.
Pak se mi ale radost trošku zkazila tím že má opět ten šelest na srdci.
Prý to ale může být i tím že nechce jíst a tak má málo železa.
Takže nás poslala na krev. Budou mu jí brát jen z prstíku ale stejně, chuděrka moje.
No uvidíme. Doufám že to má jen z toho nedostatku železa a že se to zpraví.

Tak se mějte já musím jít. Včera jsem vyžehlila jen půlku. Byla jsem šíleně ospalá a tak jsem se na to vy......
Jsem fakt hrozná!!!!!!!!!!!!!

Ed, s Daisy mě to mrzí. Já ti už poslední dobou uvažuji i nad tím že se na to čtvrté mimčo vykašlem, abych pořád nemusela lítat jen po doktorech. Fakt když je těch dětí víc, tak se ty nemoce střídají jak na běžícím pásu a já to tak šíleně vždy prožívám.

Evi, ty máš koukám také malého plaváčka. Včera jsem vyděla večer z okna jít kolem tu kamarádku, tak se k ní dnes snad stavím a konečně se ti poptám co a jak.

Páá a mějte se krásně. Simunka

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 05.08.04 12:07

Ahojky!
Chudinka Daisy, ekzem je prevít, ale snad jí to rychle přestane trápit. Simunko, ten šelest bude určitě v pořádku, Sofinka ho měla ještě v roce a půl, poslali ji na vyšetření (EKG, ECHO atp.) a všechno bylo OK, tak jí ještě zkontrolují v pěti letech, někdy to prý vydrží až do puberty, bývá to růstové a ani se to nijak neléčí. My máme 28. s Matýsekm roční kontrolu, v deseti měsících vážil devět a půl kila, tak jsem zvědavá kolik to je teď. Já byla u Sofinky zvyklá na takové ty modelkovské váhy, v roce 8700g, takže mě někdy překvapuje co všechno Mates zbaští a kolik váží, ale doktorka říká, že je dlouhej a že vůbec není tlustej. Mně se taky nezdá, že by byl moc baculatý, prostě je to kluk a přibírá jinak než přibírala Sofinka. Já bych ho teď tipovala tak na 10,5 kila, víc asi ne. Jinak u nás není nic moc nového, děti se mírně nudí, chybí jim chalupa, tak uvidím, co pro ně vymyslíme o víkendu. Teď jdu pověsit prádlo a vyžehlit, nechce se mi, ale co se dá dělat. Mějte se krásně a nestonejte,

Jindra + šelmičky

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 05.08.04 13:21

Ahoj holčiny,

tak jsem zpět od Dr. a Daisynka spinká, tak se budu snažit psát extra rychle, abych mohla popsat vše, co jsem zameškala.

Takže nejdřív ta její vyrážka - fakt nevím z čeho to má, možná to je reakce na nějaké jídlo, ale ať přemýšlím jak přemýšlím, nemůžu si vzpomenout, že bych jí dávala něco nového…
Začalo to před týdnem jen takovým flíčkem na puse a pak měla úplně rudé a do krvé rozmokvané záhyby na ručkách. Na to dostala v pondělí mastičku, která se zdála, že zabrala, ale pak v úterý se to začalo horšit a včera už byla zase olezlá celá a dnes ráno se mě krve málem nedořezal, když jsem pro ni šla do postýlky, byla úplně celá červená a opupínkovaná a kolem očí to má úplně zarudlé.....

Doktor říkal, že to, že měla teplotu a že je tak příšerně horko to celé zhoršuje, ale nemá to souvislost. Já myslela, že to třeba bude nějakého virového původu, protože má i průjem a nic nejí.
Zatím teda na:,–(il jinou mastičku a pokud to nezabere tak máme přijít znovu :o(

S Polinkou jdu k Dr. ohledně toho žlutého jazyku dnes v 17.00 hod, takže vám pak ještě večer napíšu, jak jsme dopadly tam.

Možná právě proto, že jí není dobře teď opět odmítá jakékoliv jídlo.
Já vám tak závidím ty papající děti (Jindřiško, MartiV, Evi), já už totiž nemám ani náladu nic vařit, když to třeba ani neokoštuje, nebo jako včera, okoštuje, ale pak vyplivne, rozetře si to po celé puse a mne si oči a pak pláče, protože jí to pálí :o(
No a pak pláče ještě víc, když jí přemlouvám do další lžičky a nakonec to skončí tak, že se v slzách utápíme obě. Ona pláče proto, že má naprosto nemožnou matku, která neví co jí má uvařit, aby jí to chutnalo a já proto, že se bojím, že nebude zdravě růst, když nebude jíst a nedostane se jí dostatek vitamínů :o(
Už jsem z toho fakt nešťastná. A to má někdy období, kdy jí skoro všechno.......já vím, že je teď nemocná, takže dnes bych to ještě chápala, ale co ty ostatní dny??? ACH JO.
Tak jsem si vám poplakala na e-ramenu, a je mi o malinko líp :o)

Tak jsme plánovali, že půjdem o víkendu campovat a vypadá to bledě, protože já už dva dny kašlu, což by ani nevadilo, spíš by to nebylo ideální pro Daisy, protože ty bojové podmínky by tomu ekzému asi nepomohly.
Ale zase kdyby bylo horko, mohli jsme se koupat v moři a mořská sůl má na ekzém pomáhat...... no uvidíme.

Včera jsem si hodně ulevila, když jsem šla s kamarádkou na pivko, přestože se z 80 % bavíme o dětech, tak se vždy tak nějak odreaguju a odpočinu.
To už byl druhý den, kdy jsem si dopřávala nějaký ten alkohol. Jak už se tu zmínila Simunka, spolu jsme zapíjely v úterý malou Karolínku virtuálně po chatu a kdyby nebylo už hodně pozdě, tak se určitě pořádně opijem :o)

Koukám koukám, že vždy když se někomu narodí miminko, že vás tu všechny popadne touha mít další děti :o) Jsem zvědavá, kdo po Kačkač bude další těhulka !!!!

Holčinky, já tohle odešlu a pak ještě napíšu jo?
 Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 05.08.04 13:58

Marti V- GRATULUJU Matíkovi k zoubku !!!!!!!! A taky k lezeníčku !!!! To mu to ale najednou všechno jde ! Já mám hroznou radost vždy, když něco nového ty naše štěstíčka vyvedou, ale u Matějíčka mám tu radost obzvlášť velikou, protože nechci, aby z něho dělali doktoři nějakého exotka, jen proto, že je trošku pozadu. Určitě vše brzy krásně dožene sám, protože je to šikulín šikulínkovatý.

No a jinak samozřejmě taky fandím, když jste ty antiko prášky zahodili už teď a přála bych vám, aby se Matíkovi brzy u tebe v bříšku zabydlela malá sestřička :o) Do toho !!!!!!
A až budeš s Lucinkou, tak ji prosím moc a moc a moc pozrdravuj, jsem ráda, že se taky začínají snažit o druhého prcka a že přeju, ať se to brzy povede.

Jidnřiško- to je skvělé, že takto můžete sebou děti všude brát. Já si to taky tak představuju a nechci, aby nás to, že máme děti nějak omezovalo, když se chceme jít někam podívat, ať už je to přímo určeno dětem, nebo nějaké muzeum.

Ptala jsi se, jaké má Polinka číslo boty. Tak teď má anglickou 9. Fakt nevím, kolik to je česká velikost.
Já ty slevy u Bati miluju, většinou když jsme v ČR, tak zrovna slevy jsou a já Polince vždy koupím nějaké super botičky. A pak se tu všechny maminy mohou nad jejíma sandálkama rozplynout, protože ty české botičky, obvlášť Baťovky jsou vážně hezounké.

V kočárku sedí Apolenka vážně ráda a vydrží pěkně dlouho. Vždy si tam i schrupne ! ONa je kočárková už od mala, vydrží tam s radostí i dvě hodiny, když jdu na delší procházku. Zdá se, že Daisy je taky taková - zatím :o)
Obzvlášť se Polince líbí ten dvoukočár, že může sedět vedle Daisy a obě si vezou prdelku :o) Připadá si strašně důležitá. Ale když jsme ve městě, tak mám jen golfky na DAsiy a Polly spokojeně ťape.

A ty dárky od tchně pro Sofinku. Víš, já ti závidím, že dává alespoň něco Sofince, naše holčičky nedostanou od tchyně nic… Ale jasně že chápu, že tě to mrzí a je smutné, že nedává oboum zároveň !!!
To my uvažujem, že něco malého koupíme Apolence, až bude mít Daisy první narozeniny, protože určitě bude hrozně žárlit, že ona nedostala nic a Daisy spoustu dárku ! :o)

Tak já s tebou pořád počítám až přijedete do Anglie, že se uvidíme a těším se !

Kačkač - tak my máme sice dítě co nejí, ale za to v autě je cestovní a vydrží :o) Tudíž s tebou velmi soucítím, já jezdím dost často a kdyby mi v autě brečela, pokaždé když někam dál vyjedem, tak bych se asi zbláznila :o)

Marťulo R- děkuju za postřehy ohledně krosničky. Určitě jednu pro Daisy pořídíme, už mám jednu vyhlídnutou, má i stříšku, kdyby moc svítilo sluníčko a dokonce i pláštěnku a na šňůrce zrcátko, aby jsi se mohla kouknout, co ten prcek vzadu dělá :o)
Určitě se to dítě pronese, to věřím, ale já už jí vůbec nemůžu nosit v klokance, ikdyž nemá ještě 9 kg, tak to se pronese ještě víc a v babyvaku jí je teď moc horko, když je u mě přímo na těle.

A kdy se budete snažit pořídit Kubíčkovi sourozence??

Evi- to je mi líto,že ti bylo tak hrozně špatně. Ono fakt stačí, když člověk něco špatného zblajzne, obzvlášť teď v tom vedru, vše se rychleji kazí..... ještě že ti je už líp !! Starat se o prcka v tom bluéé stavu asi nic moc :o(

Ten tvůj vybraný kočárek zní úžasně !!! Myslím že vím, který myslíš, sise jsem jej neviděla osobně, ale při brouzdání na netu jsem na Jeep kočárky narazila a jsou hrozně vymakané a určitě budou na vás lidi koukat, až se s ním budeš promenádovat :o)

Eviku, kdy přesně máš narozky? Chci si to napsat do seznámku.

Polinka má 3,5 roku a váží 16 kg. Já si odhaduju, že 5ti letá holčička váží kolem 20 kg??? Asi tak nějak. Snad ti to pomůže :o)

Simunko - už se těším na fotečky Karolínky !! Však si jí brzy celou osaháš - je škoda, že jste jí viděli jen tak z dálky !!

Tak a já letím, Daisy se budí, to to krásně vyšlo.
Mějte se líp než my a žádné nemoce ať se k vám nedostanou!!!

Pááá
Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.04 19:37

Ahoj holky,
jsem upne hotova, nem chlapecem má uz 3. den horecky kolem 39 a nic mu je nesrází dou. Byla jsem s ním u dr., nic na nem neshledala a ze bud zuby nebo ta sesta nemoc. Zitra tam jdeme znovu. Cely den se chovame, v noc spim u nej v pokojiku a moc jsem tomu nedala. Sice spi docela dobre ale strasne funi a ja se budim, pac mi je ho lito a mam o nej strach.

Tak paaaa, já napisu pozdeji vic

MaM

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 05.08.04 23:11

Ahoj holky,

tak zase nakukuji, Klára mi teď nějak „blbne“ se spaním. Včera spala odpoledne ani ne hodinku a v půl deváté večer ještě ejchuchu juchuchu - nemohla jsem ji dostat do postele. A dneska chrupajdila dvě hodiny po obědě, a odpadla v půl sedmé ségře na procházce v kočárku, naprosto nešla vzbudit, tak jsem ji dala do postýlky, že jako bude spát až do rána. Ta potvůrka se probudila v půl osmý, a že si jako budem hrát. Před chvílí jsem ji dostala do pelechu. Nějak mi ten náš denní stereotyp rozházela. Přičítám to počasí.

Ed - to je mi moc líto, že má Daisynka takové problémy. Snad ji to brzo přejde. Nemáš někde v blízkosti třeba bazének s mořskou vodou??? Možná by jí to pomohlo. Vím, že třeba v Praze to mají někde jako na rehabilitaci.
Mám na tebe velkou prosbu. Prohlížela jsem si ten kočárek a líbí se mi čím dál víc. Jsem ale na angličtinu analfabet (osm let kurzů evidentně nestačilo). Mohla bys mi říct nějaký podrobnější informace??? Hlavně mě zajímá cena. Pak taky, jestli ten kočár vůbec jde objednat z Čech a jestli by poštovné nebylo dražší než ten kočár :-). Nebo jestli ta firma tady nemá zastoupení??? Samozřejmě jenom pokud tyto informace najdeš na těch jejich stránkách, nechci po tobě, abys mi to někde zjišťovala. A ještě - budeš si ho kupovat?, viděla jsi ho v reálu nebo jenom na netu??? Mám trošku pocit, že pokud je rozložený pro obě mimi, že tam je málo prostoru pro chůzi, že bych musela být trošku nahnutá dopředu a dělat menší krůčky. Vím, že teď nemáš čas, máš starosti s Daisy, takže klidně odpověz až na to bude vhodnější doba. Díky.

Evi - vy si teda u té vody užíváte. Já jsem teď nějaká zlenivělá, nějak se mi k vodě nechce, dneska jsem se opět marně přemlouvala, ale zítra už asi vyrazíme, protože to horko se nedá vydržet. Jo, a s tou nevolností jsi mne asi virtuálně nakazila, protože minulá noc byla fakt děsná :-)))

Já jdu spát, snad ten malý šakal nebude vstávat v šest.

Mějte se krásně a posílám pohlazení mimískům.

Kačkač + Klára + Kulihrášek

PS : nedívaly jste se dneska náhodou večer na ČT2?? Byl tam docela zajímavý pořad o porodech. Bylo co celý takový „něžný“, že se už i docela těším.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.04 06:19

Ahojte berusky,

tak jen v rychlosti, jsem totiz unavena jak pes :O) Cely den jsme stravily u bazenu. Teda lepe receno v bazenu :O)) Ten muj plavacek se ve vode uplne vyziva a na lehatku sedet nebude :O)))) Takze je vymocenej nejen on ale i ja…A protoze jsme se potapely, tak mam v hlave tolik vody, ze mi pri chuzi v ni „duni“ :O)))))) No proste sranda :O))))
Jak psala Kackac tak si vody opravdu uzivame :O)) Musim rict, ze Kubicek se ve vode „otrkal“ natolik, ze kdyby bylo na nem plaval by nejradaji uz sam. Prestal se uplne bat a tak mi zacal tu ruku kterou ho drzim odstrkavat..:O) No zatim se mu to nepodarilo, a kdyby jo, tak poplave jedine jak sekera ke dnu hi, hi…:O)))
Uz vi kdy ma zavirat pusinku, pozna i „znameni“ na potapeni ( zacnu delat pusou bubliny do vody ) to uz vi ze se jde pod vodu :O))))
To jeho plavani je strasne roztomile:O) Pripomina mi vcelku spadlou do vody. Chvilku se „trepe“ (plave) a pak je na chvili klid, a pak se zacne znova „trepat“ (plavat) no a tak se to porad opakuje dokola..:O))))))) A navic v tech sorteckach co ma na plavani je opravdu k sezrani :O))))))))

Dneska tam byli i deti a Kubicek je se zajmem pozoroval. Kde byli oni ,chtel taky..Posledni dobou projevuje zajem o deti. Zacly ho zajimat.....asi uz je ve veku kdy si bude chtit hrat s detmi…To bude tady celkem problem..Neznam nikoho, at Cesku nebo Americanku, ktera ma miminko…Toho se taky celkem bojim, aby tady nasel nejake kamarady v jeho veku. Nechci aby poznal deti - kamarady az ve skolce..:O( Prece jenom je lepsi kdyz bude vyrust kolem deti…
U nas v okoli neni nikdo. Vetsinou jsou tady maminy s odrostlejsimi detmi - uz skolou povinne…Takze budu hledat a doufat, ze nekoho najdu :O) ANEBO premluvim manzu at Kubickovi poridime dalsiho sourozence :O))))))) hi, hi.........at si ma s kym hrat :O)))))))))

Simunko - dekuji za odhad…Ja vim, ze je to celkem tezke. Ono kazde ditko roste jinak at uz je to kluk nebo holka :O) Ja jsem ji to koupila vetsi, teda aspon se mi zda ze je to vetsi…Snad ji to bude pasovat :O)
A za optani u kamaradky dekuju taky :O))) Porad me to moc zajima…Neni nic lepsiho nez zkusenosti jinych…Aspon budu trochu vedet jaka ta narkoza u malych deti je…

Kdyz uz jsme u toho tak si predstavte OPET se na nas zapomelo!!!!!!!!!! Ja si pripadam jak ve spatnem snu!!!! Meli mi volat v utery nebo ve stredu a nic.....Tak jsem tam volala dneska, ale bohuzel ta zenska co se o to stara - planuje operace, tam nebyla..:O(((( Tak se na ne zitra chystam!!! A jestli mi znova rekne, ze mi zavola zpatky tak tam zajedu osobne a udelam jim tam takovy bordel, ze se z toho poserou…Ukazu jim co dokaze takova ceska natura jako jsem ja…Nenecham se odbit tak jako amici, jsou mecci na takovehle veci......Omlouvam se za sprosta slova, ale jinak to opravdu napsat nejde. Pekneji to rict neumim :O)))))))

Tak jsem si postezovala a ted se vratim ke komentarum :O)))))))

Jeste Simunko neboj se. Urcite to vsechno dobre dopadne - ten odber krve i ty selesty na srdci..:O)))) Budu na vas myslet :O)))

MaM - doufam ,ze ten tvuj prdosek uz nema horecku a citi se lepe :O)))) Drzim palecky at to neni zadna nemoc, ale „jenom“ ty zoubecky. Vim jak takove zuby dokazou potrapit :O(
Posilam pusinku tvemu stesticku :O))))))

ED - Tak jak se citi tvoje holcicky ?? Uz jste na tom dobre - Daisy s egzemem a Polinka s tim zlutym jazyckem - co to vlastne ma ????? Napis jak jste dopadly u toho dr.
Egzem je peknej previt :O( Uz vam zabrala ta nova masticka ???
Moc a mooooooc libam tvoje stesticka a drzim palecky at se z toho „trapeni“ dostanete co nejdrive :O))))

Taky ti dekuji za odhad. Snad to bude mit Kristynka ( tak se jmenuje dcerka od sestrenky :O) ) dobre…Pro jistotu jsem koupila vetsi…

Dekuji za starostlivost :O)) Uz se citim OK. Ani nevim z ceho me bylo tak spatne. Jedla jsem to stejny co manza, a tomu nic nebylo…At si lamu hlavu jak chci nic me nenapada…No hlavne ze uz je to za nami…V takovem stavu se neda kojit :O( Bylo mi lito toho mojeho mrnouska. Porad jsem musela odbihat i pri kojeni, takze se tu noc nevyspal ani on :O(

Jsem rada,ze se ti kocarek libi :O)) Ja o nem uvazuju moooooooooc :O)))) Dneska se me manza ptal co chci na narozky..Chtela jsem si koupit coffe table do obyvaku, uz by potreboval vymenit. Ale me se hrozne libi ta „behacka“, tak asi zvitezi ona :O) Manza rikal at to necham na nem, tak jsem zvedava cim me prekvapi :O))))))))

Tak pivecko bych si dala taky !!!!!! :O))))) Nekam vyrazit s kamaradkou by mi vubec neuskodilo...­..:O)))
Ja zacinam znova cvicit. Dneska sel manza a zitra jdu ja :O) Jsem zvedava jak tam dopadnu…Mozna to hodinove cviceni cele jenom prolezim :O))))))

Ptala ses kdy mam narozky tak ja je mam 16.8…To mi bude 26.....:O(

Tak berusky koncim, mejte se moc hezky a vsem stestickum posilame pusinku at to stonani prejde co nejrychleji :O))))

papa Evca + plavacek Kubula :O)

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 06.08.04 11:10

Ahoj Evi,

tak jsem tu známou konečně zastihla a vyvzpovídala.

Takže, holčička se narodila s váhou 3,5kg a hned po porodu jí převáželi na operaci.
Prý i přesto že jí dávali 5%ní šanci na přežití tak bylo vše v pořádku. Já si vůbec nedokážu představit co bych dělala kdyby něco takového potkalo mě. Asi bych v té porodnici, protože tam musela čekat 10 dní po porodu než jí propustili a mohla jet za ní, zešílela.
Potom měla ještě jednu operaci asi v půl roce.
Vyvíjela se prý úplně normálně. Prý si nemáš dělat zbytečné starosti a i z té narkózy nemusíš mít obavy.

No, snad ti to trošičku pomůže a když už nic jiného snad tě to malinko i uklidní. Já vím, ono to bude pro tebe stejně hrozné, ale uvidíš, vše dobře dopadne a až bude po všem tak ti bude o dost lépe.

S těmi doktory je to opravdu síla. Nechápu jak na vás mohou stále zapomínat. Jen si pěkně zanadávej!!!

Doufám že už vám brzy zdělí termín té operace a že budete mít co nejdříve po tom.

Měj se moc krásně a pozdravuj Kubíčka.
Simunka

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 06.08.04 11:57

Cusky holky,
tak jsem zjistila, ze jsem napsala nejake komentare neprihlasena a drze se podepsala pouze MaM, coz melo byt zkratka z Martina a Matej :-)) No chtela jsem setrit casem, protoze ten muj chlapik ma porad horecky, je nestastnej a neplace jen kdyz usne.

Dneska jsme dostali antibiotika :-( Pry je to nejaka infekce, je fakt ze ty horecky nekdy jen teploty ma od uterka a paralen mu nepomohl. Chjo chjo. Zrovna takovy vedro. No ja utikam uvarit blivajz (v tom je tedy Matej po mne, i dkyz je nemocnej, tak ji skoro za dva Mateje.

Mejte se, snad si stihnu vecer precist denicek, dneska jsem sla sapt az ve tri rano, to chlapik zabral. No, bude lip!

Tak paaa
Martina a Matik, tc 39 :-(

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 06.08.04 12:34

Ahojky!
Chudáček Matěj, takovéhle teploty! Snad ho to brzy přejde a bude zase jako rybička. Sofinka při teplotách taky vždycky dobře jí, takže když měla šestou nemoc, tak na rozdíl od jiných dětiček nezhubla ale přibrala (klid na lůžku + rozežranost se musel nějak projevit. Tak si aspoň můžeš být jistá, že Matěj nezhubne.
U nás jsem nějak odpadla já, strašně mě bolí v krku a vůbec je mi dost blbě. Ovšem děti na to ohledy neberou, takže musím fungovat normálně. Nejvíc mě ničí, že Mateo si nechce s ničím hrát, chce jenom a pouze chodit, pustit se ale nechce, takže neustále procházíme ruku v ruce byt.
Zítra chceme jet na Orlík, tak se musím vyléčit, abych to zvládla.
Simunka: Co to bylo té holčičce tvojí známé? Mně by z něčeho takového asi kleplo.
ED: Tak co holčiny? Už jsou OK? Co ti řekli k tomu žlutému jazyku?
No, já si teď půjdu lehnout, musím využít toho, že děti spí. Zatím ahojte a všichni se koukejte rychle uzdravit!!!!

Jindra + šelmičky

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 06.08.04 13:06

Ahoj holky moje nejzlatější !

Omlouvám se, že jsem nenapsala už včera. Chystala jsem se k tomu, dokonce jsem to měla rozepsané, pak mě zavolal Guz se kouknout na jeden zajímavý dokumentární film v televizi a já u toho usla:o)

Takže : Apolenka a její žlutý jazyk nadále zůstává mystickým tajemstvím - doktorka neměla ani pááááru proč ho má žlutý a kroutila hlavou ještě když jsme odcházely z ordinace :o)) Prý ale zkusí projít knihy a poptat se kolegů a třeba na něco příjdou - prý pokud je Apolenka jinak zdravá a to ona je, až na nějakou tu rýmu, tak by si nedělala starosti. Ale pro jistotu nám dala medicínku na nějakou kvasinkou nemoc, co se dává i miminkům, že to třeba pomůže… no uvidíme, jdu to vyzvednout dnes z lékárny :o) Uf.

Daisy už dnes vypadá o hodně líp, idkyž je pořád olezlá, ale mastička určitě zabírá. Te beruška spinká a zdá se, že ani v nočním spánku jí to nějak nebrání.

Včera večer jsme šli ještě s Apolenkou na kolotoče a teď pořád lítá s pytlíkem cukrové vaty a jak ten sáček tiskne, tak už je z toho jen taková malá kulička :o)))
Jenže ona nechce abych jí to otevřela :o) Asi se bojí, abych jí to nezblajzla, jenže marně jí můžu vysvětlovat, že abnormální chuť na cukrovou vatu jsem měla pouze loni jako těhotná :o)

Počasíčko se nám drží, tak nevím nevím, zda k tomu moři přece jen na noc nevyrazíme !
V každém případě tento týden deníček asi nestihnu napsat, tak se toho prosím někdo když tak ujmětě jo?

Jindřiško - našla jsem na gumáčkách evropské značení botiček. Takže 9 = 27. Zkusím ještě zabrousit v deníčku, co Apolence píšu, zda tam nemám poznačeno, kolikátku měla ve dvou letech. Brzy se uzdrav, neni to žádná slast, když se cítíš mizerně a nadále musíš fungovat.

Marti V - to je mi líííííííto, že i ty máš Matějíčka maroda a ty horečky - chudáček. Kdyby neměla Daisy ten šílený ekzém, tak si říkám, zda neměla i ona tu šestou nemoc? Tři dny horečky 39, které nešly srazit ani paralenem…?
Tak ať se Matík už brzy zotaví !!!

Evi- už si tvé narozeniny poznamenávám do seznámku i kalendáře, ať na tebe nezapomenu :o))) Jsi mladá mamina - co ten smutný smailík za tou 26 ??? Bohužel žádná z nás nemládne :o) A držím pěstičky, ať manža vybere jako dárek ten kočár :o)))) Já myslím, že určitě

Ten bazén vám závidím. Určitě to je jiné poňuchňáníčko než ty naše nafukovací na zahradě :o) Ještě že je Kubík takový vodníček !

A že na vás zase zapomněli u doktora?? No comment - to je prostě hrůza. Pěkně tam zajdi a udělej fičák, na který nezapomenou. Jasně že si to nesmíš nechat líbit !

Kačkač - jasně že ti info pozjišťuji a přeložím a zkusím zjistit, zda je distributor i v Čr.
Já jsem ten kočárek viděla v obchodě, takže jsem si ho očuchala i ošahala, jen ještě nezkusila s dětma a nezkusila jak lehké je ho kombinovat, skládat, řídit… Jen když jsem se ptala té maminy co ho měla, tak ta si ho nemohla vynachválit a prý nemá chybu.

Já si ho určitě koupit chci, ale nejdříve musíme prodat naše kočárky, ať na něj máme penízky :o)
Stojí okolo 300 liber - ta dvojkombinace což je asi 15 000 Kč. Dají se k tomu ještě přikoupit pláštěnka, fusaky atd takže pak by ta celková cena odhadem byla asi okolo 20 000 Kč.
Víc ti napíšu až ti ty informace přeložím jo?
Pokud by jsi o něj měla veliký zájem a nedal se ten kočárek sehnat v ČR, tak příští týden tu za mnou přijede ségra na dva týdny, možná by ti ho mohla přivézt? Poštovné by bylo určitě moc drahé, myslím, že levnější by možná pro tebe byla i letenka - přijet tu za mnou na kratší dovču a kočárek si koupit ?? :o))) No uvažuj, jsi tu u nás vítána :o)

Tak já pádím a přeju krásný den a víkend, který už klepe na dveře. Užívejte si sluníčka a hlavně manžílků, co přes týden pořád někde lítají - oni říkají, že pracují a vydělávají penízky, ale to teda neví co to ta pořádná práce je, že jo? :o)

Ed xxxx

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 06.08.04 15:12

Ahojte holky,

Marti, je mi Matěje i tebe moc líto. Chuděrka takto dlouho má tak vysoké teploty. To že se ani nevyspíš je také normální. Já pokaždé když děti marodí také moc nemohu spát a to i když jsou velké. Myslela jsem si že až povyrostou tak mě to přejde, ale ono ne. Stejně tu vždy v noci sedím, každou chviličku jim měřím teplotu a dokud jim neklesne tak vyšiluju.

Jindřiško, ta kamarádčina holčička má něco s bránicí. Ona tehdy prý měla bolesti, byla v porodnici na pásech a pak prý z ničeho nic okolo ní začali všichni běhat, a odváželi jí na sál na císaře, když se potom vzbudila tak holčička byla už v Hradci Králové a operovali ji.
Prý to pro ni tehdy bylo hrozné!!!!!! A to je asi dost slabé slovo. Vůbec si nedokáži představit, co bych dělala kdyby se něco takového stalo mě. Já bych asi zešílela.
Musela tenkrát po tom císaři ležet v porodnici 10 dní než jí propustili a pak teprv mohla jet za ní. Ona jí vlastně vůbec ani neviděla. A to ještě kdyby neměla mličko tak by ani nemohla být s ní. Jenže ona stejně nechtěla pít.
Myslím že měla brániční kýlu, či co. Já tomu ale nerozumím. Má v těle nějakou destičku.
No a ty další operace(měla jich totiž víc, Eva chtěla vědět jen o těch do 1 roku) ty jí prý dělali proto, že když měla třeba větší kašel tak se jí ta destička posunula. Proto nesměla ani nijak nastydnout. Teď to máš ale již delší dobu v pořádku. Dokonce už jim vzali i peníze které na ni brala jako na invalidní nebo postiženou nebo co? Prostě na ní brala i nějaké peníze a rodičovský příspěvek, kdyby znovu neotěhotněla, tak na něj měla nárok něž by šla do školy.

Jinak mě mrzí že je ti špatně. Tak se nám brzy uzdrav. Nemoce s dětmi stojí opravdu za..... Já měla občas takové chvilky, kdy jsem si říkala, že bych si tak přála být opět malá. Stalo se mi to sice jen párkrát a zrovna právě když mi bylo hodně moc špatně a musela jsem se u toho starat o děti a mohu říci že snad jak už mám ty děti dlouho, tak už mi to ani neva. Prostě ani nějak nad tím že normální lidé, když mají horečky a je jim špatně tak leží, nepřemýšlím, doklepu to tu do doby než se mi vrátí manžílek z práce, pak mu je vrazím a lehnu.
Hezky si užijte ten Orlík!!!!!!!!

KačKač, tak to mě mrzí že jsem se na ten pořad na dvojce nedívala. Já včera večer uložila děti, pověsila prádlo a pouklízela a když jsem si konečně sedla a začala studovat program co nám v té bedně dávají, tak to právě končilo. A to jsem to měla vyhlídlé že to určitě musím vydět. No, vydíš jak už si nic nepamatuji.
Doufám že se Klárce to spaní upraví a budeš mít opět trošku klid.
Možná by jí pomohlo i to koupání. Ale já tě chápu, já kdybych neměla větší děti které mě tu stále otravují, tak se budu těžko nutit jít někam v tom vedru.

Ed, pokud teda někam vyrazíte tak přeji kráááááááááásný výkendík a pěkně si to užijte.
Apolenka náhodou ví co dělá, přeci nebude riskovat že jí tu vatu sníš!!!!!! Ha, ha. To třeba já nyní jak tak baštím čokoládku, tak když děti nějakou dostanou tak jim hned říkám, ať ji honem honem zbaští nebo že jim ji sežeru.

Holky, mám depku. Jsem opravdu poslední dobou neschopná cokoliv udělat.
Nevím jestli je to tím že jsem posledních téměř 10 měsíců nespala v kuse více jak 4 hodiny a ta je ještě jen takový svátek jednou za 3 měsíce, ale jsem pořád tak líná a unavená.
My ráno vstanem, a musíme honem honem makat aby se děti najedli a abychom se všichni umyli a učesali a občas stihnu třba i ustlat, ale to jen občas, protože Mytaášek vydrží jen chviličku ráno nezlobit, pak začne být protivný a jediné co mohu udělat je buď ho chovat a nebo okamžitě vyrazit ven.
Takže hned po raním maratonu běžím s kočárkem ven. Tam jsme tak 2 hodinky. Buď jdeme k mamce, koupat se do bazénku, nebo jdeme na koupálo, nebo do města a nebo někam na drb. Pak musíme hned zas hnát domů, protože se mu chce spinkat a musím vařit oběd.
To bývá tak mezi 10 - 10:30.
Spát vydrží tak půl hodinky, někdy ale ne moc často třeba hodiny, a pak se najíme a opět musíme jít někam pryč, nebo ho musím celou dobu chovat.
Potom chodí spát ještě jednou odpoledne, to spává déle, tak tu hodinu, někdy víc, já místo abych něco dělala, tak lehnu s ním.
No a večer, sice již nyní chodí spát dříve, ale stejně než usnou úplně všechny děti, tak je již minimálně půl desáté a já se nemohu ani hnout natož ještě něco dělat.
Matyášek je takový protivný z těch zoubků, ale rostou mu již tak dlouho a já už nějak nemohu.
Navíc je doba dovolených a manžel jak jich je v práci málo, tak chodí pěkně pozdě domů, takže mi ani s ničím nepomůže.
Jsem už opravdu zoufalá a dnes na mě ještě padla ta depka.
Připadám si tak neschopná!!!!!!!!!!­!!!!
Achjo!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!
Já se i tak těšila že bude mít manžel už dovolenou ale opět bohužel!!!!!!!!!­!!!!
Jeden jeho spolupracovník se vymlel na kole a on si tu dovolenou kvůly němu nemůže vzít. Fakt to je pech!!!!!!
Tak snad ten další týden?
Já už nevím, kdy my někam pojedem?

Tak já raději jdu. Jsem v nádherné náladičce, bolí mě opět ta záda a nevím nevím kdo za mě vyžehlí tu hromadu prádla.

Páááááá Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 06.08.04 15:22

Holčinky, promiňte mi prosím ty chyby a překlepy. Něco je způsobeno tou blbou klávesnicí, ona má ty písmenka nějak blíže u sebe, něco mou vygunovanou hlavou, a hodně tím, že jsem líná přemýšlet a číst to po sobě, k tomu mě už nikdo nedonutí. Já když jsem to poslala tak jsem jen tak okem zavadila o ten výkendík a ještě mám stále před očima mé minulé tarifi. Já vím že se to tak nepíše, ale můj mozek už nějak nefunguje. A nevím jestli ještě někdy fungovat bude. Ani si nepamatuji jestli někdy vůbec fungoval?

Já jdu raději lehnout k tomu mému miláčkovi (spíše než miláček je to moje zkáza) a trošičku si schrupnout.

Simunka

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 06.08.04 15:36

Tak změna plánu, jsem si lehla a on se probudil!!!!!!!!!­!!!
Takže, já jdu vyhledat nějakého psychouše!!!!!!!!!!!

Pá Váš totální zničenec!!!!!!!!

PS: a to nás ještě dnes čeká zapíjení miminka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.04 18:30

Ahojky Simunko,

tak s tou unavavou a nechuti k uklizeni jsme na tom stejne. Ja se o tom jenom neodvazuji moc psat, protoze mam jen jedno ditko a ty jich mas 3 :O) Takze mi pripada, ze oproti vam si nemam na co stezovat..:O) Ty i ostatni holciny mate vic jak jednom mimi a tak i presto, ze tady pises, zvladas domacnost a k tomu mas na „krku“ 3 deti - KLOBOUK DOLU!!!!!!!!!!­!!!!!! Zvladas to perfektne!!!!! Ja bych to asi nezvladla. Opravdu. Jsem clovek, ktery chce mit vsechno hotove, uklizene a nacancane a vim ze pri detech to moc nejde (a to mam zatim jedno!! :O) ) Snazim se uklizet ( jsem hrozna puntickarka!! )a tak, ale stejne se to neda, prece nezavru Kubu do ohradky jenom proto aby mi nekde nesmejdil a nedelal bordel, ze ?! Vsak to urcite znas, jednu mistnost uklidis a nez se dostanes k dalsi uz je tam opet plno hracek :O))))))…Uklizim kazdy den, vysavam, utiram prach, proste to co k domacnosti patri, ale jsou dny, kdy se na to doslova vys..... a jdu si hrat s Kubickem…Proste nemam na to silu…Bude to i tim, ze jsem se jeste poradne nevyspala…Snad se to vsechno casem zlepsi…
Tak si nedelej hlavu, stejne to zvladas na jednicku!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!! :O)))))))))))))))))
A to ja nemusim ZEHLIT!!!!!!!!!­!!!!!!! Takze holka moje zlata, netrap se........:O)))) I me obcas prepadne takova depka, ze nic nezvladam, ale to nas asi vsechny :O) Prece jenom chceme mit vsechno hotove a krasne a vime, ze tu praci za nas nikdo jiny neudela…Je to proste na nas !! :O))))
Snad az tvuj manzilek dostane tu dovolenou, trochu „vy:,–(is“ z tempa a udelas si doma vse potrebne ANEBO se na to vsechno vykasles a udelas si „prazdniny“..­...Ostatne ty by jsme potrebovaly vsechny!!!!!! :O))))))
Uz jsem si rikala, ze by se muj manza mohl starat tyden (az bude mit dovcu ) o Kubicka, jezdil s nim na prochazky, atd…a ja si lebedila.....­.doma…To bych vykruntovala cely nas bytecek!!!!!!!!

Ale co zijem jen jednou, a kdyz jsme vsichni zdravi a v poradku, tak nas nejaky prach nebo nevyzehlene pradlo nerozhodi.....Jak muj tatka rikaval - Kdyz v zivote nejde o „zivot“ , jde o hovno :O))))))))))))) A tak ten zivot neberu az tak vazne, to bych zblba samou starosti :O))))))
Tak Simunko vidis, nejsi ve vsem sama, mame stejne pocity.....:O)

Taky jsem se krasne vypovidala, ze ??!! :O) Zkratka zvladas to skvele!!! tecka - konec debaty :O)))))

mej se moc krasne a doufam, ze jsem ti trosku tu depku „rozfoukala“ :O)))
Jeste ti chci podekovat za optani u tve kamaradky. Trochu me to uklidnilo, mela jsem nejvetsi strach z te narkozy…Ale jak vidim, nebude to tak zle…:O))))
Ta holcicka si opravdu prosla hroznym utrpenim…Je to supr ze je v poradku a citi se dobre…Podekuj za me i tve kamaradce....­.:O))))))

Tak zatim papa a preju hezky vykend tobe a vam vsem. Vecer sem skocim a napisu jeste maly komentarek …:O)))))

papa Evca + Kubula :O)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.04 23:54

Ahojte berusky,

rozhodla jsem se napsat uz ted odpoledne, protoze dneska az prijde manza domu, jdu poprve cvicit!!!! :O)))) A jak se znam, da mi to zabrat…Takze az se vratim na zadne psani uz bych nemela asi silu :O)))))

Venku je hrozne vedro. Chtela jsem jit na prochazku, ale v takovem hicu se to neda…:O) Nez bych dosla do parku, byla bych spocena jak prase :O))))) a Kubicek taky…:O))))

Na bazen dnes nejdu, protoze jsem zacla spinit, ale je to divne. Na MS to nevypada…
Holky jaky MS jste meli - myslim ten prvni po porodu ?????
Takze radeji na bazen nejdu. Az prijde manza vezme Kubulu na bazen on…:O)

MartinaV - tak snad vam ti antibiotika zaberou a horecka spadne dolu…Chudinka Matik, dej mu za nas pusinku,at se uzdravi co nejdrive :O)))))
Je dobre ze i presto ze ma teploty ti tak pekne basti :O)))) To je moooc dobre!!! :O)))

ED - tak Daisy masticka zabira, to je dobre:O)))) Teda s tim Polincinym zlutym jazyckem to je zahada???!! Jsem moc zvedava co ti doktorka rekne priste…Snad to neni nic vazneho…Kdyz se jinak citi v poradku a nic ji neboli, tak to asi nic neni..:O)))
No ten smutny smailik za mym cislem 26, tak nejak si pripadam „stara“ :O))) vim, ze mi je jen 26, ale uz se to pomalu tahne k te 30!!!!!! Ale je to jen cislo, tak si z toho nic uz nedelam…Porad se citim tak na 20..:O))) Jenom okolo tech mych narozek zacnu nad tim premyslet, kolik mi je, pak uz si na to nevzpomenu :O)))))

Tak berusky koncim, Kubicek ma hlad a ja celkem taky :O)))) Nejak posledni dobou nic nejim, nemam chut…to bude asi tim pocasim…

tak papa Evca + Kubula vsem marodum prejem brzke uzdraveni :O))))))

PS : Holky, tak OPET!!!!!!!!!! na nas zapomeli!!!!!!!!!!­!!! Normalne uz mi to je k smichu…Prece mi nemuzou rikat ze v tom maji takovy bordel!!!!
Takze jsem tam volala dala jit poradne kapky…i manza rikal, ze by me nechtel takovou potkat i pres ten telefon jsem jim dokazala „slusne“ vynadat !!!!! :O)))) Nic noveho nevime, musime cekat do dalsiho tydne…tak snad pristi tyden budu vedet co a jak..... Ja jsem vam tak nasrana, ze snad bouchnu vzteky!!!!! Hotovy blazinec…:O)))))
tak ja koncim papa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.04 06:27

Ahojte berusky,

kdepak vsechny litate ???????????? :O)))))))

Tak jsem si sla vcera zacvicit a vsechno me strasne moc boli…Jo jo musi si to me telicko zase zvyknout hi, hi.....:O))))
Zitra v nedeli se chystam jit znova. Ale pujdu az vecer. Dneska u nas bylo 35 stupnu ve stinu, sotva jsem se plazila :O) Ja az takovy vedra nemam rada. To se cloveku vubec nic nechce delat. Nema na to silu :O))))) Tak jsme si lebedily u bazenu - ja a Kubicek. Manza zacal dodelavat koupelnu, kterou uz tady mame rozkopanou skoro rok…:O) Ted ma na to konecne cas. Novy baracek je pronajaty, tim je starosti mene…Muze se soustredit na praci doma. Do vanoc to chceme kompletne dodelat. Zbyvaji nam natrit dvere a futra ve vsech pokojich a pak predelat nasi kouplenu. Na Kubickove uz pracuje a bude dodelana zitra. Tak se moc tesim, az to vsechno bude dodelane :O))))

Kubicek je uplne vodou posedly :O))) Uz se me nechce drzet, nejradeji by plaval sam…Odstrkuje moji ruku, porad se smeje, proste je to maly vodnik:O))))))) Jsem moc rada, ze se mame jit kam zchladit. Mame tady tri bazeny a dneska byly vsechny plne…Opravdu bylo horko.

Ja jsem se jela podivat do obchodu. Vetsinou tam „utecu“ kdyz jsou takova vedra. Bezi tam klimatizace a clovek se citi hned mnohem lip :O)))) …Doma si klimatizaci poustim taky, ale protoze manza delal tu koupelnu a potreboval mit okna otevreny tak mel zapnute vetraky. Samo, ze vsude hned plno prachu. Zitra mam co uklizet…:O)
Koupila jsem si nejake obleceni.....a konecne v takove velikosti, jakou jsem mela pred otehotnenim!!!!!! Teda hlavne do uplych veci se vejdu!! :O)))))) Tak nevim jestli to vcerejsi cviceni bylo „kouzelne " ,ale dnes jsem si zkousela i kalhoty, ktere jsem mela "na telo“ a oblecu je......Tak jsem z toho taaaak radostna :O))))) Uz jsem je chtela posilat segre..:O))) Ona je takove tintitko stihle..:O)))) Mam opravdu radost!! :O)))))

A jak jste na tom vy holky?????? Uz jste zpatky „ve forme“ ????????? :O))))))))))

Tak se mejte krasne a preju prijemny zbytek - u vas uz nedele…:O)))))
Doufam, ze stesticka, ktera marodi se uz citi mnohem lepe :O)))))))))))

papa Evca + vodnicek Kubula :O)) ( za 1 den mame 8 mesicu :O))) )

PS : Kdo napise dalsi denicek ?????

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 08.08.04 13:40

Ahoj Evi,

nechceš ten deníček napsat ty?

My jsme byli na chalupě. Slavili jsme tam miminko. Konečně jsem poznala ségry budoucí tchýni a celé příbuzenstvo. Mám tu ale teď tolik práce, že nevím jak to tu dám na těch 5 minut, než mi to děti opět rozhází a zašpiní, do pořádku.
Navíc ségru dnes pustili z porodnice tak bude chtít pomoci a tak na psaní deníčku opravdu nemám čas.

Simunka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »