Štěstíčko má 8. týdnů

Rodičovství

AHOJ holky, To chce klid napadá mě, když drhnu dnes již pátou louži v obýváku. Nakonec si za to můžu sama, že jsem se rozhodla učit Apolenku na nočník zrovna, když svůj volný čas musím dělit mezi ni a Daisy :o))) Sem tam se do nočníku Polinka strefí, ale bohužel tak jako dnes má dny, kdy si na ten nočňajs sice sedne, ale vyždímá se na koberec asi pět minut po tom, co mi oznámí, že se jí na malou nechce ! Jak lehké by bylo na:,(it plenu a zapomenout na nějaký nočník, ale když už jsme začali, myslím, že by se přestávat nemělo, takže si do seznamu nákupu na příští týden připisuji 3 x prostředky na čištění koberců ...... bude jich třeba.

Holky mě to naše štěstíčko snad někdo začaroval !!!! Nechci se chlubit, protože na tom nemám zásluhu, ale zmínit se o tom musím :o)
Spinká v noci jako andílek.
Večer usíná pravidelně kolem té 22.00 - 23.00 hodiny a když se zadaří, tak spí až do 6.00 hod !!!! Ale pozor nevyspalí rodičové !!! Tím to zdaleka nekončí :o) Napapá se a pokračuje do 8.00 hod a pokud jste do teď nebledli závistí tak co říkáte na to, že po dalším napapání si ještě po chvilce vrnění, bručení, funění a škytání zdřímne na další hodinku??? :op
No ale něčím vás uklidním hi hi. Nestává se to každou noc… zatím jsme nepřišli na to proč. Je docela možné, že zásluhu na tom má koupání. Koupeme co třetí den a většinou noc po koupání je právě ta prospaná.
Jinak když nespíme celu noc, tak nadále pokračuje zaběhnuté od 23.00 - 3.00 hod - 6.00 - 8.00 hod. což je také prima, protože po každém napapání znovu bez řečí usne.
Jo a když už jsem v tom chlubení che ché tak musím napsat, že usíná úplně sama. Večer jí před spaním kojím. Někdy u toho usne, někdy ne. Tak jí do kolíbky položím, ikdyž je vzhůru a přestože si takových 5 minut popláče, je to spíš takové stěžování si, než pořádný pláč a do čtvrt hodinky je v limbu.
Takže teď už se k nám do postele vkrade jen na ránem a většinu noci prospí v kolíbce.

Výsledkem je, že nedostatkem spánku v naší domácnosti rozhodně netrpíme až na našeho taťku, který je někdy z manželského lože vystrnaděn roztahující se Daisynkou :o)

Plenky - toť téma dnešního deníčku.
Jaké používáte vy? My jsme začali u Huggies, ale přešli jsme zá:,–(ně na Pampers.
Nevím jestli se od dob co byla Apolenka miminko Huggies o tolik zhoršily, ale zdá se mi, že nejen že nevydrží tolik „mokra“ jako Pampers, ale také mi připadají velmi „tvrdé a nepohodlné“ pro miminko a lepítka se zařezávají Daisy no nožiček.......
Pro Apolenku jsem používala výhradně Huggies, zdály se být opravdu lepší, ale teď vedou jen a jen Pampers.
Jsme na velikosti č. 3 čili Midi a úplně nejúžasnější jsou Pampers active fit. Jů v těch má Daisy prdelku jako v bavlnce! Mají krásně pohyblivé natahovací lepítka, takže plenka sedí jako na tělo dělaná a rozhodně se nemusím bát, že jí ráno najdu mokrou. Teď už v noci skoro nekadíme, takže důležitá je plena, co vydrží celou noc a není třeba přebalovat kvůli počůrání a to Pampers definitivně splňuje.
Tak napiště své názory, celkem mě to zajímá. Používá některá z vás normální látkové plínky?
Možná by nebylo špatné i založit anketu - co ty na to Emimino? Nevím jaký výběr jednorázovek je v ČR, ale vím o Fixies, Helen Harper, Aro … takže by anketa mohla znít - jaké pleny používáte? - a výběr by mohl být již z výše zmíněných značek a zařadit samozřejmě neopomenout látkovky :o)

Tak a to je od nás vše. Podařilo se mi dnes ráno vyfotit usmívající se Daisy, tak vám ji sem pěkně za tepla šoupnu. Když jsme u těch úsměvů, tak teď co se v počtu vymámených úsměvů týče vedu JÁ !!! Dříve to totiž byl manžílek, ale na mě se to naše sluníčko teď usmívá celý den, zatím co jemu se podaří pár úsměvů vyloudit pouze po ránu hihi.

Opatrujte sebe i své pokládky a pište pište!
Ed

"klikněte pro zobrazení původního obrázku

":[modules.php?na­me=coppermine&fi­le=displayima­gepopup&pid=1160­&fullsize=1)]

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.03 12:06

Ahojda maminky!:-)

Ed-nejdřív ti musím pochválit Daisinku!!! Je opravdu krááásná a je vidět, že se má u vás moooc dobře:-) S tím Polinčiným nočníkem jsi mě dost pobavila:-)…vím, že je to težký, jenže když jsem si představila, jak ti říká, že na malou nechce a vzápětí se „vyždíme“ jak píšeš na koberec, tak jsem se musela smát:-)
K těm plínkám-v porodnici jsme měli Helen Harper-docela v pohodě, ale my jsme v:,–(ili na Pampers a až do 5měsíce to bylo výborný, ale pak je začal (nám z nevysvětlitelnýho důvodu) pročůrávat, a tak jsme přesedlali na Huggies a ty vedou prim:-) Fixies ani náhodou-má po nich vyrážku. Látkový jsem používala jako prevenci na kyčličky, jinak s nima utírám Matíkovi pusinu:-)
A co tvoje dieta, Ediku? Zvládáš? Nemáš chutě?:-)

U nás je dobře, jen ta blbá vyrážka pořád otravuje-chci si koupit mořskou sůl a vyzkoušet ho vykoupat v ní, prý to na tyhle ekzémy dost pomáhá…Koupeme ob den, nebo taky za tři dny, což je prý dobře, aby se pleť nedráždila. Máme od dr. nějaký olejíček do vody a vitamínovou mast a tím Máťu potom mažeme.
Jinak se stále zdokonaluje na kolínkách a je obratnější a taky čím dál větší lump:-) Už zjistil, že má na přebalováku po levé straně lahvičky se vším možným a pořád se za nima točí a když mu říkám nenene, tak začne vřískat. No, docela zábava:-) Což o to, já bych mu to na ohmatání dala, jenže jsou tam krémy a ty mají docela ostrý hrany, takže se bojím, aby si něco neudělal…on se vším dost řeže (myslí si, že to bude rachtat) a mlátí kolem sebe a taky se dost často majzne, takže proto.
Taky už vylepšil povídání a už bylo slyšet babadada-sice šetří (to jsou ty mužští:-)), ale už víme, že to umí:-)))

S úsměvy je to u nás nastejno (dřív jsem vedla já:-), Ale teď už se Matýsek směje často (viz foto:-) a téměř na kohokoliv.
MartiV-byl úplně stejnej jako tvůj Matějíček-úsměvy dost šetřil a teď je rozdává i v kavárně:-) Takže dočkej času, budeš mile překvapená!:-)
Máťa má taky někdy kočárkový krize a pořád řičí, že chce ven, tak doufám, že to nebude zrovna tenhle čtvrtek, aby ses nelekla:-))

My jdeme dneska na velkou procházku i s taťkou a známými, pak si u nás uděláme něco k snědku a dáme si vínečko, tak už se moooc těším!:-)

Mějte krásnou neděli a opusinkujte miminečka:-)

Pá Lucka a velký Máťa:-)

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 16.11.03 12:13

Ahojdá holky!

Daisinka je úžasnáááááááááááá:) A jak tak čtu, je to opravdu zlatíčko.
Promiň, ale trošku jsem se zasmála u těch loužiček:) Držím palečky, ať to Polinka brzo zvládne a ty nemusíš pořád drhnout koberce. Klárka to pochopila docela rychle a už dlouho běhá bez plínek. Když už jsem u Klárky, bude mít druhé nározeniny. A já nevím, co jí koupit chi chi. No jsem zvědavá, co nakonec vymyslím:) Dnes po obídku chvátáme na nákupy:)

Mějte se všechny krásně

Pá Montička

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 16.11.03 12:56

Ahoj Luci,

to mě teda mrzí, že máte ekzém. Teď je toho tolik, že je opravdu zázrak, když dítě nemá s pokožkou problémy… Navíc u nás to je v rodině, takže já jen čekám, kdy se z každého pupínku udělá vyrážka..
Mluvila jsem minulý týden se známou a ti museli do nemocnice s 3letým chlapečkem, protože v noci dostal astmatický záchvat! A to nemají astma v rodině. Ach jo.

Moc přeju, ať ta mořská sůl pomůže. Vidíš, to mě ani nenapadlo, že se něco takového dá koupit a použít. Levnější než jet k moři :o))

Máťulka je nádherný uličník. Už jsem se na fotečku dívala a připomíná mi v tom věku Apolenku. Taky jí každá rošťárna koukala z očí a s tím smíchem to bylo zrovna tak - kdokoliv na ni jen mrkl, už se řechtala od ucha k uchu.

Pěkně si dnes užijete procházku, my taky na jednu půjdeme, protože je venku krááásně a svítí sluníčko. No a nám se zase v lednici chladí růžové šampáňo, protože tatík má zítra volno, tak jsme se dohodli, že dnes konečně tu naši drobinku zapijeme, tudíž připiju si i na tvé a Máťovo zdravíčko!

Jo a dieta - he he. No musím se přiznat, že to nedržím poctivě, ale snažím se. Už to jsou dva týdny a mám 1 kg dole, ale to může být spíš díky tomu, že hodně chodím na procházky a vůbec se snažím mít více pohybu… :o)
Měla bych si pořídit takový ten alarm, co dá do lednice a pokaždé když otevřeš dveře tak to začne chrochtat :oD To by mě odradilo od půlnočního mlsání hehe.

Páááá
Ed

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 16.11.03 17:25

Ahoj všichni,

Ed, ta fotka se vám opravdu povedla, Daisynka je na ní nádherná. My už se taky smějeme (většinou na tátu), ale jen zřídka a tak bych to asi nestihla vyfotit. Jak už jsem psala, tak je Klárka spíše uplakané miminko.

Ten pláč jsme se teď snažili řešit. Možná si řeknete, že jsem blázen, ale byli jsme na terapii u psycholožky. Někdo mi to doporučil, než jsme tam šli, tak jsem o tom moc přemýšlela, ale pak jsem si řekla, že i když jí to nepomůže, tak jí to určitě neublíží. Dozvěděla jsem se, že může mít prcek nenálady i z toho, že jsem měla v těhotenství pocit nejistoty (chci opravdu dítě? zvládnu to všechno?) a tak se v ní asi zakotvil pocit, že je dítě nechtěné. Navíc jsem ve svém těhotenství prožila dvě zkouškové období ve škole, nerváky v práci a naši se chtěli rozvádět. Nechci to přehánět, ale myslím, že na tom něco je.

Taky jsme byli na vyšetření kyčliček a nedopadlo to nic moc. Teda kyčle jsou v pořádku, ale Klárka má křivé chodidlo (vytočené směrem dovnitř). V porodnici říkali, že se to srovná samo, doktorka tady u nás taky a nakonec nám chtějí dát nožičku do sádry. Pěkně mě to štve. Přemýšlím, že bych kontaktovala ještě nějakého jiného doktora, jestli neexistuje šetrnější metoda, jak tu nožičku srovnat (masáže, rehabilitace).

Co se týče plen - vyzkoušeli jsme Fixies, Hugies a Pampers. V tomhle pořadí bych je i oznámkovala - nejlepší Pampers, nejhorší Fixies. Ty Fixiesky se mi zdáli krátké na zádíčkách a na bříšku, takže jsme pořád měli bláto až za krkem. Pampersky jsou nejlepší, nálož zůstane tam, kde má být a jsou i docela jemné. Ale nemůžeme používat ty vlhčené ubrousky na zadečky. Malá je z toho opruzená, takže ji myju v umyvadle a ubrousky mám jenom na cesty.

Tak už zase náš ďáblík řádí, musím běžet. Mimochodem Ed, musím se taky pochlubit. I když máme přes den opravdu co dělat - Klárka pláče a pláče, tak přes noc nám spí od 9:00 do 6:00, a to už třetí den - jsem zvědavá, jak dlouho jí to vydrží. Teplá koupel tomu spinkání rozhodně hodně pomáhá.

Mějte se krásně a pozdravujte svoje uzlíčky.

Kačkač a Klárka (8t +2dny - už pětikilovka)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.03 22:37

Edi, malá je moc pěkná. Nám spaní v noci moc nejde, ale je to lepší než u Michala. (Do 4 hodin s kočarem po vesnici, kde vyjí psi je super.) Simonka usíná o půlnoci, ale zas ráno si někdy přispí. Pleny - Michal je nosil na noc ještě v červnu. Ale on byl neopruditelný. Nikdy nebyl zapařený, osypaný a používali jsme levné, mimo ze začátku měsíc - dva. Měli jsme Helen Harper, Beiby sou (nedoporučuji pro děti přikrmované), ARO. Všechny, co byly v nějaké akci. I tak Michal pročůral téměř 20 tisíc a neměl nikdy látkovku mimo odbrknutí - tedy pod sebe. Ale byl dlouho kojený, jinak by to asi dobrotu nedělalo. Nyní máme Koruny jak končily v Albertu, ted tam jsou pod názvem Euro shop. Jedna za 2 koruny. Ale máme i Fixisky. I nám se podaří, že je to i na zádech. Nožky máme dobré, vedle sousedka musí chudák používat tu peřinku. Vážit jdem ve čtvrtek, myslím tak 5.5kg určitě. Doktorka se mě ptala, kolik chci aby měla v roku.(Michal por. váha 3.6 kg a v roce 9.45kg) Sima myslím tak 12 kg v roce. Míša ve 3 letech 12.5kg. Ale ona je velká, používáme velikost 74 a to asi už ne dlouho. Nosí už ted, co Miša v chodítku. Jdu hajat čau Renča

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 16.11.03 23:12

Ahoj Ed
Daisy je opravdu moc krásná!!! Nádherně se směje To našemu Matyáškovi jsou teprve 3 týdny tak si ještě budu muset chvilku počkat. Narodil se 22.10..

Plenky a mé zkušenosti: Mám 3 děti. První Kristýnce bude 24. 11. 9let. Tehdy ještě papírové pleny moc nebyli, takže jsem používala látkové. Bydlela jsem u tchýně a musela je vyvářet v hrnci, vylít do vany, 3× vymáchat, vyždímat, pověsit a vyžehlit. Hrůza!!!!! Jak za první republiky. Podruhé, Tobiášek 4 a půl roku, jsem používala látkové jen prvních 6 týdnů. Pak se mi osvědčily Fixies. Teď mám zatím Pampers. Dál se uvidí. Nedokážu si ale představit že každý den vyvářím a žehlím pleny se třema dětma.
A k Apolence. Že čůrá na koberec!!! Šibalka!!! Ale je šikovná, že se nepočůrala, když jste byli venku. To náš miláček Tobiášek už plenky nějakou dobu nepotřeboval, když začal chodit do školky. Tam se mu asi moc nelíbílo a tak začal stávkovat. Pokakával se na procházkách. Na zahradě kakal za keříčky. Naštěstí ho vždy nějaký kamarád naprášil. A když už šel kakat na záchod, tak to nikomu neřekl a utíral si sám zadeček. Já pro něj chodila s hrůzou co zase udělal. No, nezávidím těm učitelkám.

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 16.11.03 23:15

Jé nepodepsala jsem se.

Mějte se fajn Simunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.03 23:25

Ahoj holky,
tak jsem se dneska konečně naučila s naší kamerou, takže jsem mohla přidat do našeho alba nové fotky . Je tam ta naše holčina vidět daleko líp než z těch naskenovaných fotek.
Já se tedy taky nechci chlubit a ani zakřiknout, ale Makulka usíná v osm hodin, strčím jí do postýlky, chvilku si brouká nebo bekne, že jí vypadl dudlík a usne během chvilky. Pak jí já vzbudím o půlnoci, když jdu spát, nakojím a Makule se vzbudí tak v 5:00 - 6:00, ale už se jí párkrát povedlo, že se vzbudila až v sedm. Taky mám nějaké hodné miminko, ale nechci to zakřiknout.
Jinak já používám nejvíc Pampersky, pak Fixies a nakonec Huggies. Ale máme nakoupeno do zásoby z nějaké akce spoustu Huggiesek, tak jsem zvědavá.
Mě teda příjdou ty plenky všechny stejné. Makulajda je nějaký kouzelník, protože se jí stejně vždycky podaří se někudy pročúrat mimo plenku a o tom, když se pokadí ani nemluvím… Už 2× jsem jí myla v umyvadle krček…

Doufám, že se máte fajn, Ed díky za vzkaz ve fotoalbu a mrkni na nová fota.
Adresa je : http://rodina.cz/růžičkovic

Mějte se Léna a Makulka

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 17.11.03 00:20

AHOJ!

Nejříve musím moc pogratulovat k Matyáškovi!! GRATULUJU! Moc jsem na tebe myslela a říkala si, jestli se tu ukážeš pochlubit, co se vám vyklubalo!

Takže chlapeček a dokonce už třetí štěstíčko!
Musela jsi nakonec na vyvolání nebo to šlo samo?
A jaký byl porod?
Promiň že se tak ptám, ale já jsem ženská zvědavá a teď když vím, že máš tři dětičky, tak si k tobě budu s dovolením chodit pro rady až se pro třetí štěstíčko taky rozhodneme!!
Mimochodem jména Kristýnka, Tobiášek a Matyášek jsou super!
Věděli jste, že to bude chlapeček?

Jo a ještě jedna otázečka :o) Plánujete ještě čtvrté?

Tak ještě jednou gratuluju a budu moc ráda, když zase napíšeš, ikdyž se třema raubířema to jde asi těžko viď??

Opatruj se a kdyby byla nějaká fotečka, tak prosím prosím pochlubit se v albu Štěstíčka :o)

Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 17.11.03 00:28

Ahoj Léno,

teda ta Makulka ta má ale kukadla ! Po kom má tak krásné velké očička??
Je vážně strašně krásná.

Koukám, že to máte doma taky hezky se spánkem nacvičeno, jen tak dál, není nic lepšího, než se pořádně vyspat. Člověk má pak přes den energie na rozdávání, což je s malým miminkem potřeba.

Jak se jinak máte? Jak se cítíš? Kdy pořídíte Makulce sourozence ? :o)

Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.03 11:20

Edi,
sourozence, to jsi mě rozesmála! Já bohužel vzhledem k tomu, jaký jsem měla porod (jsem sešívaná snad i za ušima - zvenku i zevnitř), tak jsem se sice mohla docela brzo po:,–(it, ale jinak…
Když jsme se dostali na nějaké intimnosti, tak jsem málem brečela bolestí… zatím to moc nejde, ale snažíme se a zkoušíme :o)!
Sourozence bych Makulce chtěla pořídit, tak za 3-4 roky. Musím nejdřív dodělat školu ( mám před státnicema na psychologii) a chci si to trochu rozložit, abych si Makuli taky užila a ne se jen stresovala se zkouškama, co bych měla udělat a co mi ještě schází…

Makulda má taková kukadla asi po tatínkovi, myslím, že je tam nějaká fotka Marcela,tak se mrkni. Akorát, že Makuliště má zatím očička modré a Máca má hnědé. Kdy se vlastně definitivně udělá barva očí? Maku má ty oči takové borůvkově modré, hodně tmavé, tak by mě zajímalo u jaké barvy zůstane. U nás je to půl na půl. Já mám oči modré a Marcel hnědé. No uvidíme, po kom je bude mít.

Kdy už dáš do alba nějaké nové fotky? Vždycky když zapnu net, tak mrknu na rodinu, co je nového, pak na emimino a zakončuju pohledem na vaše fotoalbum, jestli jsi tam dala nějaké nové fotky těch vašich princezen! Jsou tak roztomilé… Docela bych byla ráda, kdyby další miminko byla taky holčička, ale kdo ví, jak to nakonec bude, hlavně aby bylo zdravé…

Musím běžet. Makulajdě kručí v bříšku a hlásí se o svá práva.

Mějte se pěkně, přesně podle svých představ.

Léna a Makulka

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 17.11.03 14:37

Ahojky Ed,

díky za další deníček, který jsem jako vždy přečetla jedním dechem.
Daisinka se Vám opravdu povedla, je kouzelná.
Náš Matýsek se už taky usmívá ? pár fotek už jsme dali i na net, tak se můžeš juknout.
S tím spánkem Ti závidím, ale u nás na tom nejsme taky tak špatně. My máme intervaly 21.00-00.00-03.00-06.00-08.00 i když je fakt, že někdy si to o půl hodinky protáhne nebo zkrátí. Ale nejlépe se Matýskovi spí venku v kočárku, to vydrží i 4 hodinky. To pak chodím se na něj koukat a pozoruju, jestli dýchá.J)
Teď v úterý jdeme na kontrolu s kyčlema a ve čtvrtek po 14 dnech do poradny, tak se pak hned pochlubíme, kolik jsme přibrali.
Co se plenek týče, mám vyzkoušené Fixies, Pampers i Huggies a jsem zatím spokojená se všemi. U nás už je široký výběr. Kromě již zmíněných ještě Helen Harper a pak takové ty ze supermarketů jako Tesco-papírové pleny, kterým nevěřím?.za málo peněz špatná kvalita.
Taky jsem ráda, že do dnešního dne nás nepotkala žádná rýma, žádný pupínky?musím to zaklepat na dřevo?teda kromě potniček, na které jsme od paní doktorky dostali úžasnou kouzelnou mastičku.
No tak to by bylo asi všechno, těším se na další Váš deníček, mějte se fajn, ať hezky rostete, zatím ahojky
LaBouche + Matýsek 7týdnů

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 17.11.03 19:13

Ahojky!
PRO KAČKAČ: Sofinka měla taky vtočené chodidlo, ale pan doktor nám řekl, že to máme několikrát za den masírovat (po vnitřní straně směrem ven), čím častěji tím lépe. V šesti měsících jsme šly na kontrolu a všechno bylo v pořádku. Kdyby nebylo, tak pan doktor říkal, že nejprve by bývala dostala ortopedické botičky, aby se nožička srovnávala až by si začala stoupat a teprve potom, že by případně uvažoval o sádře. Takže být tebou zkusila bych masáže a možná bych se poradil ještě s nějakým jiným, méně radikálním, doktorem.

Pokud jde o pleny, tak Sofinka byla rovněž takové to dítě, co na zadečku sneslo cokoli a Matýsek se jeví stejně, takže já tak nějak kupuji to, co mi zrovna přijde pod roku a pokud je to zároveň finančně výhodné, tak tím líp. Takže my máme široký záběr od Fixies, Pampers, Huggies až po Helen Harper či Scandii.

Ed, Sofinka se asi opičí po Polince! Jen jsem se pochlubila, že čůrá do nočníčku, tak máme loužičky a hromádky snad úplně všude. Nejdřív poctivě nahlásí, co chce dělat, pak se po:,–(í, potom, že tedy ne a nakonec někde o pár metrů dál drhnu podlahu. Tak uvidíme.

Prodloužený víkend jsme strávili na chalupě, testovali jsme „nové“ (je už trochu ojeté) auto, které jsme koupili ve čtvrtek. Koupili jsme Opla Zafiru, protože jsme zjistili, že dvě dětské sedačky + neustálé návštěvy Luisových příbuzných z Ekvádoru, se prostě do jiného auta nesloží.

Matýsek je už prostě velikáneskej kluk, strašně moc se směje a nejnadšenější je, když může do party s tátou a se ségrou, to je prostě úplně u vytržení.

PRO MARTINUV: Z které části Prahy 4 jsi? My jsme z Pankráce.

No, to je zatím všechno, všechny vás moc zdravíme,

Jindra, Sofía, Mateo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.03 18:00

Ahoj holky,
Ed, teda foto vysmáté Daisy je užásnéééé. Nám se ještě nepodařilo Matěje vyfotit, na foťák se prostě mračí.

My jsme se včera vrátili ze šumavy, kde byl matýsek straaaašně hodnej, byli jsme přes 7 hodin venku na procházce a on to prospinkal jen s jednim nakojením, večer spal taky ukázkově (22-04, 04-6) fakt jsem byla v šoku, co to… Ale!! Jen co jsme přijeli zpátky do prahy tak pláče a pláče, není k utišení (jen v babyvaku, ale hned jak ho vyndáme tak zase spustí) a dneska spinkal v kočárku. Jsem zoufalá, nezabírá fakt nic, když ho chovám a mluvím na něj, tak ještě přidá na intenzitě :-( Je mi hrozně. Vidím na něm, že by spal, ale prostě mu to nejde. že by si zvyknul na to, že byl dva dny hodně vozenej v kočáru a neumí usnout? Noc byla docela v pohodě (ve dvě ráno se na mě dokonce sám od sebe smál a čekal že bude nějaká sranda :-)), tak jsem zvědavá na tu dnešní.

Tak ahojtě, já si vás jdu pořádně pročíst, jak se máte, teď jsem to jen tak přelítla.

Jindro, bydlím u metra Opatov.

Mějte se
MartinaV a její uplakánek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.03 20:16

Milá Ed, miminka, maminky,
moc vás všechny zdravím.

Ed, s čůráním se musí vydržet. Kdy byly Apolence 2 ? Elinka se kolem dvou let také pořád počůrávala i pokakávala na zem, byla to hrůza. Začala jsem v dubnu - v červnu jí pak měly být 2. Katastrofa. Tak jsem jí zase vrátila plíny. V červnu u moře běhala jen v plavečkách a za pár dnů si všimla, že jí teče po noze něco teplého, pak si začala sama říkat, že se jí chce a vrátili jsme se bez plínek.Ve dne se snad od té doby nepočurala, v noci byla bez plín od září - tedy o 3 měsíce později a párkrát jí to v noci uteklo - těch prvních pár měsíců.

Nechci tě strašit, ale také jsem byla na Sofinčino spaní pěkně hrdá - do 4.měsíce. Od 2. měsíce jsem ji dala do postýlky, sama usnula kolem 9 a vzbudila se kolem 6 ráno. Bomba. Pak se začala budit stále častěji, v šestém měsící v růstovém spurtu jsem kojila opravdu po hodině. No a těť už kojím méně často, ale ona odmítá spát u sebe v postýlce, je pořád u nás. Ono pár nocí to jde, ale pořád je to fakt hrůza. Zabere už docela místo, s manželem jsme zkroucení každý na své straně, div že nepadáme na zem… Tak se těším, až jí bude rok, to půjde nekompromisně do své postýlky. To zase bude řevu… Elince to v roce trvalo asi 3 noci, ale to byl koncert!
Na druhou stranu si říkám, že jestli to má být moje poslední miminko (chci ještě jedno, ale člověk nikdy neví), musím si ho pořádně užít.
Jinak Elince minulé pondělí zase píchali ucho, měla týden antibiotika, Operace mandlí a uší nás čeká 5.12.

Mějte se všichni moc krásně,
pusinku Apolence a všem štěstíčkám,

Darina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.03 18:24

Ahojky,

tak jsem to všechno konečně přečetla, diskutujete o plenkách, tak já našeho broučka zapisuju do klubu odolných zadečku - zatím jsme snesli všechno s čím jsem experimentovala. Používáme papmpersky, ale hlavně proto, že jsme v akci koupili 3 balíky a ještě jedny dostali darem :-)) Jinak nám vyhovovaly i Fixies, Hugguie i ty Helen H. Jiný jsem nezkoušela. Taky jsem zkoukla nové fotky miminek, tak chválím blonďáčka Kubíka a jasně že i vysmátého jmenovce Matěje nejstaršího :-)) Lucko, fakt pohodář.

Já jsem si teď užila 2 krušný dny, kdy Matýsek přes den jen řval a řval. V noci docela i spal, na dnešek to v deset zalomi a já s ním a probudil se až ve 4. To už ale nechtěl spát a culil se na mně (ó ano, náš mračounek se v noci culí :-)) jako že bude nějaká sranda. No nebyla…

Tak ahoooj,
MartinaV

aduna
Povídálka 37 příspěvků 19.11.03 19:50

Editko, Editko,

Ty se ale máš!! Daisynka je takové sluníčko na které vypadá! A Apolenka si už brzy revír určitě přestane značkovat :-D. Mimochodem, tady se dají koupit takové učící plinečky. Jsou to vlastně plinečky ve tvaru kalhotek, takže si je princezna může stáhnout sama, až bude chtít trůnit.

Používáme Fixies, po ostatních plinečkách (a to jsme zkusily všechny značkové, ale prdelinka je holt citlivá) se budulín buď osypal, nebo je systematicky pročurával. V létě jsme museli přikoupit plinečky na Ibize a pozor ? kvalita Huggies se vůbec nedá srovnat. Plinky ze Španělska lépe seděly, byly jemnější a měkčí. Tak asi záleží i na made in..

Ostatním maminkám držím pěsti, aby ty jejich zlatíčka spinkala stejně krásně jako teď. Některé děti holt rády spí.

KačKač ? vtočenou nožičku měla moje sestra (taky Klára), masírovali jsme a šlacha se sama natáhla. U Petříka se mi zdálo, že má taky jednu nožičku špičkou ke středu, ale pan ortopéd doktor mě označil za přecitlivělou? Stejně jsem ale noženku masírovala, po natření olejíčkem, a za pár týdnů jsem byla spokojená. Myslím, že je naprosto v pořádku jít se poradit k lékaři, člověk alespoň získá jiný náhled na věc. Já jsem měla Peťu vytouženého, moc jsme se na něj těšili, stresům jsem se snažila vyhýbat (ale copak to na úřadech jde???) a stejně byl taky kvartální uplakánek :-). Teď je z něj sluníčku zářící a pláč se nám (tedy spíš jemu) vyhýbá. Takže pokud ti rady psycholožky pomohly, nebo alespoň ti něco ozřejmily, proč ne?? Ale hlavně si nedávej nějakou vinu. Klárinka plakat jednou přestane, určitě!!!

Mějte se krásně, já to asi s miminem budu muset omezit, protože mě začaly chytat ty správný touhy..:o)) a to bychom ten domeček nepostavili :-).

Aduna

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 20.11.03 00:49

Ahoj holky,

tak jsem si zase ukradla chvilku na psaní.
Bohužel v pondělí jsme měli první očkování a byla to hrůůůza !!!!
Daisy to ráno měla velmi dobrou náladu, smála se na celé kolo a mě se svírala žaludek, vůbec jsem nemohla jíst z představy, že mi do té mojí princezny budou ďobat :o(

No dostala ďobance do každého stehýnka, pokaždé u toho samozřejmě plakala od bolesti a pak ještě na polknutí do pusinky. Kojit nechtěla, takže byla k neutišení a já s ní.....
Jsem z toho traumatizovaná snad napořád. Nevím nevím jak půjdu za měsíc znovu, asi pošlu manžela…

No a celé pondělí chudinka proplakala. Chtělo se jí spinkat, ale sotva zavřela očička, asi jí to bolelo příliš a plakala a plakala. Ani nošení na rukou nepomáhalo. Večer jsem jí dala na radu doktorky malou dávku dětského Calpolu (sirup na bolest) ale vzápětí to vyzvracela.
I přesto se jí ale podařilo usnout a ikdyž se budila víc než je zvykem, tak jsme se vyspali do růžova a ráno se už na mě zase culila.
Včera už jí bylo líp a dokonce spinkala od 21.30 - 5.30 - 8.30 hod, a dnes už je zase moje sluníčko šťastné vychlamané.
Nesnáším očkování !!!!!

Ale zdá se, že rýma je na ústupu, tak alespoň něco! Bohužel teď začala kašlat a chraptět Polinka, tak snad to od ní Daisy nechytne. Je teď holt to období chřipek a bacilů a ochránit děti od všeho nelze.

KačKač - s tím chodidlem bych taky zkusila nejdřív nějaké cviky, než hned dávat do sádry - to mi zní unáhleně. Určitě zajdi někam jinam na druhý posudek a poptej se na rehabilitační cvičení a masáže, jak tu už zmiňovaly holky.

Léno - s tím šitím až za ušima jsi mě rozesmála. Vím, že tobě do smíchu asi nebylo a není, ale prostě ta představa …

Ty také studuješ? Já holky nevím, jak to děláte! Já jsem chtěla, ale zjistila jsem, že jsem na to až moc shnilá a ospalá :o)

Barva kukadel se myslím už vyjasní nějak kolem šestého týdne. Opravte mě pokud se pletu, přesně to nevím, ale Daisy má očička modré (já to věděla hi hi, že bude po mě) a modré jsou už od 4. týdne. Manžílek má oči zelené, ale modrá prý převažuje, pokud jeden z páru má oči modré a Apolenka je taky modrooká.

Do alba přidávám fotky tak 1× týdně, aby bylo vidět, jak se Daisy mění, tak když se tam 1× týdně mrkneš, tak si můžeš být jistá, že vždy nějaká ta fotka přibyla :o)

LaBouche - Matýsek je slaďoučký a roste krásně.
Copak to máte za úžasnou mastičku na potničky??

Jindřiško - vy se máte, že máte nové autí.
My bychom taky něco většího potřebovali, do Focuse se prostě dvě děti vlezou tak tak a místo v kufru taky nic moc.
Tak ohlížíme Forda Galaxii, VW Sharan a možná Toyota Previa… prostě něco kde se vlezou naše potencionální čtyři dětičky :o)
Pokud se zadaří, tak příští léto už budeme mít autíčko nové.

Marti V - zdravíme nevyspanou maminu a uplakánka Matýska :o) Očividně mu čerstvý šumavský vzduch svědčil!!!
Nevím jestli to, že nechtěl doma zabrat je zaviněno tím, že se na Šumavě vozil v kočáře a tam usínal a teď to jinak neumí. To pochybuji.
Spíše má období, kdy prostě spinkat nechce, ale pak přebere a pak už mu usnout nejde, zlobí se, pláče…
Daisy má taky sem tam takové období. Třeba včera nespala od 16.00 hod až do 21.30 hod. Nejdříve tak hodinku byla spokojená, pak hodinku pofňukávala a kolem 18.OO hod už bylo znát, že by chtěla spinkat, ale nešlo jí to a taky byla pěkně mrzutá.

Celkem si dokážu představit jak ti je, a radu pro tebe bohužel nemám.
Miminka pláčou z různých důvodů a ikdyž už rozeznám pláč od bolesti, pláč z hladu a pláč z únavy, tak kolikrát jsem zoufalá z toho, že nevím co jí zrovna ještě může být a utišit jí nedokážu.

Darino - nestraš ! Já sice vím, že spánek se může ještě 100 x změnit, ale momentálně je to báječné a doufám, že to Dasiy ještě nějaký pátek vydrží :o) Člověk si zvykne na prospanou noc a pak příjde růstový spurt a je to jako na začátku, kojení co hodinu až dvě....... brrrrr

Přeju, ať proběhne operace mandlí v pořádku a ať to Elinku moc nebolí :o( Je mi líto, že máte takové potíže. Moc na ni budu myslet a posíláme jí extra sladkou pusinku.

Adunko - ty natahovací učící plínečky od Huggies se tady dají koupit taky. Ikdyž já malé když nemá zrovna plínu spíš natáhnu kalhotky, protože pro ní je plína prostě plína a myslím, že by do ní čůrala tak i tak. Vím, že jde o ten pocit vlhka a to ty učíčí dělají s tím rozdílem, že když to „ujede“ tak nedojde k drastické louži, jako když má na sobě jen normální rajtky.
No momentálně jí necháváme běhat bez plínky ráno a pak večer a bohužel, zadržuje to a čůrá až do plínky na spaní.....
Ale však ona to zvládne, zatím nechci moc tlačit, ještě pořád se mi zdá, že není definitivně připravená.
S kvalitou plínek podle toho kde jsou vyrobeny máš pravdu. Nestačím se divit, když jedu do ČR, že Huggies tam jsou snad vyrobeny z igelitek a Polince se z nich zákonitě oprudil zadeček.
Sice teď dávám tak a tak přednost Pamperskám, ale i přesto jsou ty anglické Huggies pohodlnější a jemnější než české. Zvláštní

Jé mě se zachtělo nějak spinkati, takže letím do hajan.
Opatrujte se a co nejvíce prospaných nocí přeju
 Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 20.11.03 00:50

Ahoj holky,

tak jsem si zase ukradla chvilku na psaní.
Bohužel v pondělí jsme měli první očkování a byla to hrůůůza !!!!
Daisy to ráno měla velmi dobrou náladu, smála se na celé kolo a mě se svírala žaludek, vůbec jsem nemohla jíst z představy, že mi do té mojí princezny budou ďobat :o(

No dostala ďobance do každého stehýnka, pokaždé u toho samozřejmě plakala od bolesti a pak ještě na polknutí do pusinky. Kojit nechtěla, takže byla k neutišení a já s ní.....
Jsem z toho traumatizovaná snad napořád. Nevím nevím jak půjdu za měsíc znovu, asi pošlu manžela…

No a celé pondělí chudinka proplakala. Chtělo se jí spinkat, ale sotva zavřela očička, asi jí to bolelo příliš a plakala a plakala. Ani nošení na rukou nepomáhalo. Večer jsem jí dala na radu doktorky malou dávku dětského Calpolu (sirup na bolest) ale vzápětí to vyzvracela.
I přesto se jí ale podařilo usnout a ikdyž se budila víc než je zvykem, tak jsme se vyspali do růžova a ráno se už na mě zase culila.
Včera už jí bylo líp a dokonce spinkala od 21.30 - 5.30 - 8.30 hod, a dnes už je zase moje sluníčko šťastné vychlamané.
Nesnáším očkování !!!!!

Ale zdá se, že rýma je na ústupu, tak alespoň něco! Bohužel teď začala kašlat a chraptět Polinka, tak snad to od ní Daisy nechytne. Je teď holt to období chřipek a bacilů a ochránit děti od všeho nelze.

KačKač - s tím chodidlem bych taky zkusila nejdřív nějaké cviky, než hned dávat do sádry - to mi zní unáhleně. Určitě zajdi někam jinam na druhý posudek a poptej se na rehabilitační cvičení a masáže, jak tu už zmiňovaly holky.

Léno - s tím šitím až za ušima jsi mě rozesmála. Vím, že tobě do smíchu asi nebylo a není, ale prostě ta představa …

Ty také studuješ? Já holky nevím, jak to děláte! Já jsem chtěla, ale zjistila jsem, že jsem na to až moc shnilá a ospalá :o)

Barva kukadel se myslím už vyjasní nějak kolem šestého týdne. Opravte mě pokud se pletu, přesně to nevím, ale Daisy má očička modré (já to věděla hi hi, že bude po mě) a modré jsou už od 4. týdne. Manžílek má oči zelené, ale modrá prý převažuje, pokud jeden z páru má oči modré a Apolenka je taky modrooká.

Do alba přidávám fotky tak 1× týdně, aby bylo vidět, jak se Daisy mění, tak když se tam 1× týdně mrkneš, tak si můžeš být jistá, že vždy nějaká ta fotka přibyla :o)

LaBouche - Matýsek je slaďoučký a roste krásně.
Copak to máte za úžasnou mastičku na potničky??

Jindřiško - vy se máte, že máte nové autí.
My bychom taky něco většího potřebovali, do Focuse se prostě dvě děti vlezou tak tak a místo v kufru taky nic moc.
Tak ohlížíme Forda Galaxii, VW Sharan a možná Toyota Previa… prostě něco kde se vlezou naše potencionální čtyři dětičky :o)
Pokud se zadaří, tak příští léto už budeme mít autíčko nové.

Marti V - zdravíme nevyspanou maminu a uplakánka Matýska :o) Očividně mu čerstvý šumavský vzduch svědčil!!!
Nevím jestli to, že nechtěl doma zabrat je zaviněno tím, že se na Šumavě vozil v kočáře a tam usínal a teď to jinak neumí. To pochybuji.
Spíše má období, kdy prostě spinkat nechce, ale pak přebere a pak už mu usnout nejde, zlobí se, pláče…
Daisy má taky sem tam takové období. Třeba včera nespala od 16.00 hod až do 21.30 hod. Nejdříve tak hodinku byla spokojená, pak hodinku pofňukávala a kolem 18.OO hod už bylo znát, že by chtěla spinkat, ale nešlo jí to a taky byla pěkně mrzutá.

Celkem si dokážu představit jak ti je, a radu pro tebe bohužel nemám.
Miminka pláčou z různých důvodů a ikdyž už rozeznám pláč od bolesti, pláč z hladu a pláč z únavy, tak kolikrát jsem zoufalá z toho, že nevím co jí zrovna ještě může být a utišit jí nedokážu.

Darino - nestraš ! Já sice vím, že spánek se může ještě 100 x změnit, ale momentálně je to báječné a doufám, že to Dasiy ještě nějaký pátek vydrží :o) Člověk si zvykne na prospanou noc a pak příjde růstový spurt a je to jako na začátku, kojení co hodinu až dvě....... brrrrr

Přeju, ať proběhne operace mandlí v pořádku a ať to Elinku moc nebolí :o( Je mi líto, že máte takové potíže. Moc na ni budu myslet a posíláme jí extra sladkou pusinku.

Adunko - ty natahovací učící plínečky od Huggies se tady dají koupit taky. Ikdyž já malé když nemá zrovna plínu spíš natáhnu kalhotky, protože pro ní je plína prostě plína a myslím, že by do ní čůrala tak i tak. Vím, že jde o ten pocit vlhka a to ty učíčí dělají s tím rozdílem, že když to „ujede“ tak nedojde k drastické louži, jako když má na sobě jen normální rajtky.
No momentálně jí necháváme běhat bez plínky ráno a pak večer a bohužel, zadržuje to a čůrá až do plínky na spaní.....
Ale však ona to zvládne, zatím nechci moc tlačit, ještě pořád se mi zdá, že není definitivně připravená.
S kvalitou plínek podle toho kde jsou vyrobeny máš pravdu. Nestačím se divit, když jedu do ČR, že Huggies tam jsou snad vyrobeny z igelitek a Polince se z nich zákonitě oprudil zadeček.
Sice teď dávám tak a tak přednost Pamperskám, ale i přesto jsou ty anglické Huggies pohodlnější a jemnější než české. Zvláštní

Jé mě se zachtělo nějak spinkati, takže letím do hajan.
Opatrujte se a co nejvíce prospaných nocí přeju
 Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.03 07:30

Ahojky!
ED: Jestli okukujete sedmimístné vozy, tak já bych ti ze svojí zkušenosti možná radila toho Opla Zafiru nebo VW Touran, u obou se ta zadní sedadla dají zaklopit do podlahy, takže když náhodou nepotřebuješ sedačky, ale velký kufr, tak nemusíš ta zadní sedadla vynýšet z auta, ale prostě je zacvakneš do podlahy. Je to určitě pohodlnější, navíc sedačky u Forda a u VW bývají dost těžké. My jsme to ozkoušeli v sobotu, kdy v zadu jela moje maminka, druhé sedadlo zůstalo zaklopené a v pohodě se tam vešel kočár i tašky s věcmi. Můj táta seděl s Luisem vepředu a já mezi dětmi a i tam bylo dost místa. Takže přeji hezké vybírání a potom i příjemné nakupování!!! Já řídím moc ráda, takže teď si to s novým autíčkem krásně užívám!

Včera nás strašně pobavila Sofinka. Já jsem šla dát prádlo do pračky a Sofinka byla s tátou na naší postlei a „chovala“ si Matýska. Najednou se Matýsek rozbrečel, ale protože nebyl sám, tak jsem hned do pokoje neběžela. Za chvilinku mě ale volal Luis, ať si pospíším a jdu se na něco podívat. No, Sofinka postupovala logicky - když pláče, tak má hlad, tudíž musí dostat najíst. Už ví, že svoje lahvičky a hrníčky mu dávat nesmí, ovšem ví, jak ho krmím já. Takže si rozepnula blůzu a nabízela se Matýskovi, že když se někde toulá máma, tak že ho nakrmí ona. No „kojící“ Sofinka, to byl tedy pohled za všechny peníze.

Jinak Matýskovi se občas podaří překulit se z bříška na záda, udělal to i u paní doktorky, kam jsme si jenom jeli pro recept na takovou jemnější vakcínu, aby ho to očkování tolik nesebralo, a i paní doktorka byla překvapená, jaký je to čilouš. Rozhodně je to pohodář, moc toho nenapláče, spíš se na všechny ¨„zubí“. Tak doufám, že mu to vydrží.

No, to je teď asi všechno, moc vás i mimča zdravím, ahoj,

Jindra, Sofía, Mateo

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 20.11.03 17:34

Ahojky Eďulko!

Jsem ráda, že už je Daisince zase do smíchu. Já jsem teď trošku mimo chi chi, z čehopak asi:D. Já jen, abys věděla, že čtu čtu čtu a čtu:))))) Hotovej závislák:)

Opatrujte se a ještě jednou DĚKUJU

Montička:)

aduna
Povídálka 37 příspěvků 20.11.03 21:08

Editko,

Musela jsem kouknout do očkovacího průkazu, jestli se nepletu. Ale nepletu ? tady se očkuje až v pěti měsících. Vyjma tuberkulózy ? to dostal džoganec ještě v porodnici do ramínka. Do nožiček se očkuje slavná čtyřkombinace (záškrt, tetan, dávivý kašel a invazivní onemocnění vyvolané Haemophilem influenzae b), do druhé noženky žloutenka typu B. Tedy snad se nepletu ? ono se to rychle zapomíná. Určitě budou ještě přeočkování, to bych doporučila čípky pro miminka (tady se dají koupit paralenový, která jsem podélně půlila). Vyhne se tím zvracení miminka, působí proti bolesti i proti teplotám. Peťa měl první reakci po očkování příšernou, proplakal mi v horečkách noc, naštěstí kojit chtěl? reakce má trvat maximálně tři dny, jinak se má kontaktovat lékařka. U dalších očkování reakce byly mizivé ? ono je to silně individuální. Také jsem u očkování kojila a stínila tak budulínovi výhled na paní doktorku ? aby si ji nespojil s bolestí. A pokaždé jsem trnula a bolelo mě to snad ještě víc než toho malého drobečka ( v duchu jsem plakala s ním, ale pořád si říkám, že jsou horší věci). Moc prosím, abys Daisynku nenechávala v ordinaci samotnou. Jsi pro ní veliká jistota a snad druhé očkování bude snášet lépe a navíc ? Guz ji asi nepřikojí (tedy pokud bude mít zájem. Daisynka).:o) My na nočníček taky nijak netlačíme, časem se to poddá. Dneska se Peťovi podařilo do nočníčku postupně vše, co tam patří. Potom z radosti (my za odměnu tleskáme a voláme sláva) zatančil kočičí tanec (takové poskakování a pohupování v bocích ? holt babička je bývalá primabalerína) a počural celou předsíň?

Jindro ? ty holčenky jsou tak všímavé! Pro Sofinku je to ale úžasná průprava do života. Koukala jsem, jestli ještě nedorazily ty nové fotky, ale nejsou tam, nejsou.

Pá Aduna

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 20.11.03 21:41

Ahoj Adi,

jo jo, to co se v Čr očkuje v pěti měsících, tak to je přesně to, co měla Daisy v 8 týdnech. Nevím proč na to tady tak spěchají.
Takže další várka po měsíci a pak po měsíci ještě. Takže očkování my budeme mít ve 4. měsících za sebou!!! Zdá se mi to příliš brzo a hrozně moc najednou.

S Apolenkou jsme dokonce šli soukromně na trojkombinaci MMR, (mumps, measles, rubella) když jí byl rok, protože jsme nechtěli riskovat, že by na to měla nějakou silnou reakci, když by se jí to dalo v jednom.

Samozřejmě že s Daisíkem příště půjdu zase, nikdy by mě ani náhodou nenapadlo jí tam nechat samotnou!!! To byl jen takový řečnický obrat, abych vyjádřila, jak moc mě to trýzní. Navíc manžílek by tam asi omdlel, on takové věci bere ještě hůř než já.

Čípky na bolest do zadečku se tu bohužel koupit nedají a to asi ze stejného důvodu, jako proč se tu nedají koupit hadičkové odsávačky hlenu - bezpečnost. Oni si doktoři asi myslí, že by to lidi těm dětem strčili moc hluboko a nějak je poranili.
Takže jediná možnost je právě ten syrup, který mimochodem i Polinka vždy vyzvracela.

Achich jo, je to ale trápení, když ty naše drobky něco trápí!

Musím letět, jdu se s malou koupat, je dnes nějaká uplakaná, tak voda jí určitě trošku uvolní.

Pááá a pusinku pro „balerínu“ Peťulku :o)
ed

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 21.11.03 13:31

Ahojky Ed a Daisinko,

ta zázračná mastička se jmenuje Levians a dělali mi jí v lékárně. Je bílá a docela příjemně voní. Teď se Matýskovi loupe hlavička, tak mi paní doktorka řekla, že jí můžu použít i na mazání hlavičky.
Včera jsme byli v poradně a už vážíme 4,86kg. Na další prohlídku jdeme 18.12. a po Novém roce nás čeká očkování. Včera očkovala paní doktorka dvě miminka (taky do stehýnek) a když jsme je slyšela, jak hrozivě pláčou, naskakovala mi husí kůže. Takže se už pomalu psychicky připravuji na naše očkování. Ale doufám, že Matýsek bude alespoň trošičku statečný a ten pláč nebude tak srdceryvný.
Pomalu se blíží Vánoce a včera jsme s babičkou byly vybrat našemu zlatíčku dárek ? kolotoč nad postýlku. Je od Chicca a je s plyšovými klauny ? moc krásný. Nejradši bych ho pověsila už teď, ale musíme to ještě těch pár dní, než příjde Ježíšek, vydržet.
Tak se mějte moc krásně, zdravíme i ostatní maminky,
pa
Lucka + Matýsek 8 týdnů

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 22.11.03 00:56

Ahoj Jindřiško,

sedmimístňáky okukujeme, musíme, většího snad už nic neexistuje - leda autobus a ten by se mi blbě parkoval :D

Opel Zafira je fajn, ale zdá se mi být menší než třeba ta Galaxie od Forda, proto se spíš díváme na něco takového. Ten VW Touran a zasunovací sedadla do podlahy zní báječně. My totiž kufr v autě potřebujeme, na kočárek a nákupy, takže všechna sedadla by nemohla být pořád nahoře.

Já taky strašně ráda řídím - he he. Vždy když jedeme do čech tak po příjezdu domů mám absťák a musím si honem nějak zajet :o)

Je strašně dojemné, jak se snažila Sofinka nakrmit Matea! To je opravdu úžasné, jak moc ty děti odkoukají.

Matýsek je šikulka, že se už obrací. Polinka se poprvé otočila ve 4. měsících a my ji potom nestačili převalovat zpět na záda, protože na bříšku se jí to nelíbilo :o)

Pááá
Ed

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 22.11.03 19:18

Ahojky Ed a ostatní. uf uf, nejak nestáhám internetit, cvalík zádá kojení skoro kazdou hodinu a jeste k tomu si muj pracovitej manzílek prinesl práci domu a vystrnadli me od pocitace. Ze pry vydelava. No dobra dobra.....Matysek spinka nespinka, jak kdy, ale mam nejak min a min casu. Ed, mam te tuhle nedeli vystridat s denickem? Pocitam s tim, akorat aby nebyly najednou dva :-)

Tak paaaaa, ja se zase ozvu, ted uz na me Petr kouka, ze moje minutka uz uplynula :-))

Martina

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 22.11.03 19:40

Ahoj Marti,

rozhodně mě vystřídej - já s tím také počítám .o)
Už se na tvůj deníček těším !

pa

Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.03 10:01

Ahoj Ed a ostatní,
nový deníček jsem samo napsala, posílala v neděli brzy ráno, zatím se neobjevil :-( Posílala jsem mail Šárce, tak snad brzy…
Páááá
MartinaV

Vložit nový komentář