Supermatka

Ostatní

Zdravím všechny na emiminu. Nejsem zrovna moc pisatelské střevo, ale chtěla bych se s Váma všema podělit o jednom mém pocitu, který mě poslední dobou nějak často napadá. A to je pocit, že se kolem nás objevují tzv. Supermatky.

Začalo to tím, že jsem si při brouzdání různých diskuzí a hlavně při čtení článků a pak diskuze k němu všimla tohoto jevu.

Začne to tím, že nějaká normální mamina napíše třeba své zkušenosti s tím, jak vychovává svoje dítě a neprozřetelně napíše, že své dítko párkrát při neposlechnutí plácla přes zadek (plínku). No a pak to nastane, v diskuzi se na tu nebohou chuděrku jako rozzuřené vosy slétnou ty Supermatky, které NIKDY, ale opravdu NIKDY své dítko neplácly a onu maminku obviní pomalu z týrání dítěte.

Dále to pokračuje tím, když se mamina vzepře proti narůstajícímu trendu používat bavlněné pleny a vyjádří svůj pravdivý názor, že se jí prostě NECHCE prát a žehlit a proto používá jednorázovky a v tu chvíli ji zase odsoudí, že je nezodpovědná k životnímu prostředí a je ta špatná a ony ty nejlepší.

Takhle bych mohla pokračovat do nekonečna naposled jsem se dozvěděla, že ty matky, kterým prostě vadí důchodci a jejich kolikrát otravné otázky kladené dítěti, nebo neomalené nakukování do kočárku a pomalu odkrývání peřinky cizí osobou, jsou nekomunikativní a zahořklé osoby. :-)

Takže to zhrnu kdo je to Supermatka(podle mě) -

  • Je to žena, která za každé situace, i když se k jejímu dítěti žene velký slintající pes , je v pohodě - nechá dítko psa pohladit, všem otravným lidem, odpovídá s úsměvem a nevadí ji, když cizí člověk strká jejímu dítěti bonbony.
  • Zá:,–(ně používá bavlněné pleny a třídí vše na co přijde(proč ne, ale nemusí do toho nutit i všechny okolo ).
  • NIKDY své dítko neplácla, zá:,–(ně domlouvá a všichni ostatní zasluhují odebrat dítě sociálkou.
  • Většinou nejí maso, je zapřísáhlá vegetariánka a my zbytek masožravců, jsme podle ní vrazi.
  • Samozřejmě kojí minimálně 2 roky a všechny co zkončily s kojením a je jedno z jakého důvodu, jsou nezodpovědné a špatné matky.

No je Vám všem jasné, že je to tady napsané z trochou nadsázky, ale můžu teda říct, že na oné nejmenované diskuzi pár těchto supermatek existuje a opravdu se chovají takhle jak jsem napsala…

Nešlo mě o to oněm maminkám se nějak vysmívat, ony si myslí, že to co dělají je jedině správné, budiž, ale mě rozčílila ta jejich představa, že když to tak dělají ony, tak i zbytek musí a kolikrát to velmi nevybíravě dávají najevo.

Děkuji že jste dočetli, je to možná tak trochu mišmaš, opravdu moc psát neumím :-)

Vaše obyčejná matka Ellhana z Ledna 2007 + Nikolka

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
xyz
Závislačka 3294 příspěvků 06.03.08 20:42

Super! Naprosto souhlasím. I já se musím vyrovnávat s pocitem viny, že nejsem Supermatka :-)  Kolikrát mám pocit, že se to na mě valí ze všech stran :-(  

 
Eliška
Extra třída :D 11610 příspěvků 06.03.08 21:20

u prvního dítěte jsem měla podobné pocity, ale naopak. je to už celkem delší dobu a tehdy jsem byla divná já, která dlouho kojila, velmi pečlivě hlídala jídelníček, byla proti kortikoidům pro své dítě… a mnoho „chyb“ u mého dítěte prý způsoboval můj „přepečlivý, úzkostlivý“ přístup. Supermatky, se kterými jsem se setkávala, dávaly dětem v půlroce bůček, „protože to je ze zdravýho prasete“, ošklíbaly se nad psychologií a knížkami, které jsem četla, nechápaly, proč nenechám osmiměsíční dítě v kočárku sedět (neumělo se ještě samo po:,–(it)… A mě se to strašně dotýkalo, ačkoli jsem byla přesvědčena o svém přístupu (který jsem ale nikomu nevnucovala, naopak jsem se o něm radši nešířila), prostě to ranilo moje city… navíc jsem měla holčičku a okolí mi neustále dávalo najevo, že společensky přínosnější je kluk, kterého mají ony… Dnes se nad tím zasměju, rozhovory s maminkami podobných názorů mě nevytáčí, prostě jsem nad věcí. Jsem mamina 4 dětí, které zdravě a pohodově vyrostly, a stojím si za svým. Nic není černobílé, ničí (v dobrém myšlený) přístup neodsuzuju, ale nenechám se ničím vytočit. proč taky? Buďme sebou!  

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 06.03.08 22:21

Ahoj Eliško,  

jak já ti rozumím, ikdyž tě neznám. Jako bych ve tvém příspěvku četla sama o sobě… S tím rozdílem, že mám 2 kluky :-)).  

Demi z Jesliček.

 
Lenkae
Kecalka 141 příspěvků 07.03.08 07:49

Ahoj,

musím se trošku zastat bavlněných plen,  i když jsi psala, že tvůj článek je psán s nadsázkou. Používáme látkovky a určitě si jako supermatka nepřipadám, svoje dítě plácnu, když se vzteká nechám vyřvat, maso jíme. Nikdy jsem nikomu látkové pleny nevnucovala, spíše si připadám mezi ostatními maminkami jako ta „divná“ co v dnešní době používá látkovky, většinou na de mnou ohrnují nos a myslí si,  proč v dnešní moderní době trápím své dítě v látkové plíně. Můj syn je chudinka malý, kvůli látkovkám zaostalý a určitě to bylo látkovou plínou proč tak dlouho nechodil (začal chodit v 14m). Toť můj poznatek. PS: dnes už se látkovky žehlit nemusí.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 07.03.08 08:10

 "obyčejná matko " :-))) ooooo, díky za tento článek !!  

ještě bych přidala  KDO NEKOJÍ, NENÍ SPRÁVNÁ MATKA  a KDO NEDĚLÁ VŠECHNY DOMÁCÍ PRÁCE SAMA, by se měla stydět :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))    všem přeji krásný den, irias s Jarňulek

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15086 příspěvků 07.03.08 08:12

tak na podruhé- to KOJENÍ už tam máš :-)))) a samozřejmě Z jarňulek… píši mezi jednáním vpráci :-)))

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 07.03.08 08:16

Ahoj,tady taky obyčejná matka jako ty.dost jsem se článkem pobavila,stejně jako se bavím některýma diskuzema.Musím říct,že jsem se snažila být taky Supermatka-ne že bych dávala látkový plenky nebo si myslela,že moje dítko nikdy nedostane na prdel,spíš jsem se snažila být co nejlepší mámou-žrala jsem všechny články o psychologii,o ko­jení jsem znala vše,řešila jsem vše,co se týká dítěte od A do Zet na všech možných diskuzí.Zakoupila knihy o co nejzdravější výživě,málem doma mlela a klíčila zrní…To bylo-když jsem byla těhotná,a pak když jsem měla doma miminko.
Najednou to nešlo tak,jak jsem si představovala,ská­kali jsme,jak malá jen kníkla,dělala jsem to,co jsem si myslela,že nikdy dělat nebudu a byla zmatená,že to nefunguje jako v těch článcích,že do dětí pomazánku z tvarohu a lněného semínka nedostanu ani heverem…prostě jsem to moje mateřství strašně žrala a najednou jsem si připadla nemožná.
Teď mám děti dvě,myslím si už i zdravý nadhled a občas mi přijde srandovní,jak se všechno děsně řeší(dělala jsem to taky:)
Realita je taková:
zrní opravdu nemelu,brumík a jogurty s blivajzem pod víčky jsou taky k jídlu,protože jinak do děti svačinu nenarvu,nejvíc jim chutná přesně to,co jsem si myslela,že MOJE děti nebudou nikdy jíst.
Zjistila jsem,že kyž pronesu příkaz důrazně,ale tichým hlasem,nebo se snažím nabízet alternativy,jak jsem vyčetla z různých chytrých článků,je totálně naprd-takže když chci,aby děcka něčeho nechaly,zaječím na ně,občas jim dám na zadek a nechám vyzuřit a musím říct,že jsou moc hodný a občas i poslechnou-jenom jsem důsledná a nehroutím se,když něco provedou.
O látkovkách jsem teda ani neuvažovala,někteří důchodci mě točí do vývrtky,to,že babička dá mýmu dítěti čokoládu mi nepřipadá jako vražda dítěte a nevadí mi to,hlavně že je má ráda…myslím,že děti by se neměli žrát tolik,jako se to teď děje,že by se nemělo všechno točit jenom kolem nich,že by si člověk měl udělat i čas pro sebe a zjistit,že existuje i jinej svět než ten,co se točí kolem dětí.Mám svoje děti moc ráda a myslím si,že z nich vychovávám dobrý lidi,a vlastně si jako SUPERMATKA připadám:)
Jitka,Vojta a Bára z Růzňátek

 
Ellhana
Závislačka 3259 příspěvků 07.03.08 08:38

Ahoj tak přesně nějak tak bych to taky zhrnula. :-) 

 
stanuska
Echt Kelišová 8671 příspěvků 07.03.08 08:39

Ahoj,docela pěkný článek.....jsem zasmála,znám je hlavně z MC.Já těmto maminám neříkám supermatky,ale profesionální matky.Do výčtu všech jejich předností bych ještě zařadila,že často rodí doma a že dítko nenechávají očkovat proti žádným nemocem,které u nás už prakticky nejsou jako třeba TBC…Docela s klidem se pak ráda řadím mezi matky-amatérky.
 Stáňa

 
Ellhana
Závislačka 3259 příspěvků 07.03.08 08:46

Ano na toto jsem zapoměla, taky tam strašně hustili do jedné chuděrky která si dovolila pochválit porod v porodnici.:-) Jako jejich věc jak vychovávají, rodí, žijí, to je v pořádku, ale nemusí odsuzovat zbytek co to prostě takhle dělat nechce. A to ještě stylem fakt značně nevybíravým. To mi strašně vadilo.

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 07.03.08 09:00

nojo,já si myslím,že je to teď trend-děti mají maminky spíš ke třicítce nebo po třicítce a většinou touží po dokonalosti,protože je to tak,jak si ony naplánovaly-teď jsem se rozhodla mít dítě a dám tomu všechno.Většinou jsou hodně přecitlivělé,padají sice na hubu,ale babičku rozhodně nenechají dítko pohlídat,protože by nedejbože mohla udělat něco jinak,než jak to dělá ona.
je to na jednu stranu dobře-maminky jsou připravné a dost zralé děti mít,jsou sečtělé,maximálně se věnují-na druhou stranu to přehánějí,dítě potřebuje svou volnost na vývoj,aby mělo prostor pro to objevovat věci kolem sebe samo a ne prostřednictvím jenom a pouze mámy a táty.Někdy je možná lepší ten bezstarostnější přístup mladých maminek,které si prostě spoustu problémů nepřipouští nebo o nich neví a jsou možná víc v pohodě.nechci házet do jednoho pytle,jen to pozoruju ve svým okolí u kamarádek,který teď,po třicítce,mají první.
O porodech doma si myslím,že je to neskutečnej hazard se zdravím matky i dítěte,že když jsou praštěný ony,nemusí tím trpět i to nebožátko.
O kojení si myslím,že se to strašně přehání,kdo kojí,má tu výhodu,že má mlíko furt s sebou a nemusí utrácet za sušený,kdo ne, může ho v noci zastoupit tatínek.Neznám ani jednu maminku,která by kojit nechtěla,ale spoustu těch,kterým to prostě nešlo nebo děti řvaly hlady a byla nešťastná máma i mimčo.
A přijde mi ujetý,když se kojí děti starší,třeba dvouletý,protože si myslím,že už vitamínů má jiných ze všeho ostatního,a že jde spíš o návyk a podudlání si a uklidnění.a když vidím,jak se takovej macek u doktora sápe mámě pod tričko a slovně se dožaduje toho,že chce kojit,přijde mi to krapánek divný.a maminka je strašně pyšná,že tak dlouho ze sebe dělá mlíčnej bar..to mi hlava nebere.ale je to přece každýho věc…

 
xyz
Závislačka 3294 příspěvků 07.03.08 09:13

JITKO, i ty jsi to skvěle napsala :-)

 
adelina77
Závislačka 3141 příspěvků 07.03.08 10:01

ellhano, skvele napsano. a jitusko, tvoje komentare mi mluvi z duse:-). ale jeste me tak napadlo - nemaji ty supermatky jeste jeden spolecny znak - a sice ze maji jen jedno ditko? ja myslim, ze nejpozdejc s druhym ditetem kazda zjisti, ze nic neni cernobile…
tak jsem zvedava, jestli se mi to odesle, je to muj prvni komentar k clanku a nejak mi to vzdycky zmizi:-)  

 
magama
Nováček 6 příspěvků 07.03.08 10:18

Ahoj holky, sice sem chodím jen nakukovat,ale tenhle článek se mi moc líbil a naprosto souhlasím se vším, co jste tu napsaly…taky jsem se párkrát pozastavovala nad maminama,co tu i jinde psaly,jak všechno zvládají, mají doma naklizeno, děti si ohlídají jen ony samy, babičky téměř nepotřebují a jak vymýšlejí programy pro svá robátka,jen aby se nenudila a po všech stránkách se dokonale rozvíjela. Připadala jsem si jako matka neschopná vychovávat, protože ani porod doma, ani látkovky, ani kojení do dvou a více let jsem nedělala…

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 07.03.08 10:33

jojo,Adeli,na­prostej souhlas-buď jedináčka,nebo první.Přiznám se,že když se dívám na videa z doby,kdy byla jenom Barunka,tak se tomu směju-jak jsme z ní poprděný:)moje hesla-Bordel v bytě,šťastné dítě a Přece se jim do toho nebudu montovat,když si tak hezky hrajou,jsou u mě čím dál oblíbenější.
Bára byla vcelku rozmazlenec,strašně jsme okolo ní skákali,byla teda strašně šikovná-na mluvení,na nočník a ta.,ale teď už není číslo jedna,má bráchu,a nikdy jsem ji tak spokojenou a poslušnou a hodňoučkou nezažila.Zažijou spolu spoustu legrandy,kterou jí asi suchar matka nemohla poskytnout,pocho­pila,že brácha není soupeř,ale parťák a já jsem taky daleko spokojenější,spou­sta věcí mě už nerozčílí-no bože,tak se přidal další flek na koberec,svět se přece nezboří.to neznamená,že by nedostali sprďana,ale nedělám z toho estrádu.
respektuju,když chce někdo jedináčka,ale nechápu to-protože by se mohl přetrhnout,ale to,co dá jenom sourozenec,na­bídnout nemůže.

 
PeZa
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 07.03.08 10:35

Ha, tak já se musím přiznat, že u první dcery jsem byla supermatka tak na 50%, sice jsem dlouho nekojila a nepoužívala látkovky, ale zase jsem si hlídala jídlo (chudinka Adélka měla dlouho ke svačině jenom bílý jogurt a ani marmeládu jsem jí do toho nedala) a snažila se dodržovat pokyny doktorky třeba co se týče brzkého sezení ..Ale to je asi tak vše…Jak jsem první dceru dlouho nekojila, setkala jsem se se supermatkou , která teda jela na 100% a ta se velmi, ale velmi podivovala nad tím, že jsem se prostě nerozkojila…A mě to tenkrát přišlo děsně líto, měla jsem mindráky a do druhého těhotenství jsem šla s tím, že prostě kojit budu. A kojím..Ale zase nedělám nic jiného, nalévají se mi prsa, druhá dcera trpí na prdíky, řešíme  absenci stolice a čekání na jeden prdík…A taky jsme se setkala s matku, která zavrhovala porody v porodnici, já zase děkuji za to, že jsem si tam těch šest dní mohla odpočinout a že mi pomohli právě s tím kojením (a to jsem rodila v Podolí)..
Na druhou stranu a to je nutno ještě podotknout jinak k tam výstižně napsanému článku je fakt, že neexistují jenom super matky, ale i super budoucí matky, které mají teorii v malíčku a sypou vědomosti z rukávu, ale doma nemají ani partnera..Jde mi konkrétně o případ jedné mé kolegyně, která po tom, co jsem je navštívila v práci a při té příležitosti dala Adélce rohlík, aby byla hodná (bylo jí cca 11 měsíců), tak na mě koukala jako na naprostého šílence a se slovy-ty jí dáváš rohlík?? mě doslova zmrazila pohledem. A proč se divila?? Její stejně starý synovec přeci rohlík ještě neokusil, jí jenom zeleninu, ovoce, maso jen králičí a krůtí a bonbon-tak ten viděl jenom v obchodě..A to nemluvím o tom, že TAKY nechápala, jak jsem nemohla kojit, když je to tak JEDNODUCHÉ..
No, ona praxe ukáže, jak moc je všechno jednoduché a jenom praxe mi potvrdila, že druhé dítko už se bere jinak, že člověk nepřemýšlí tolik nad tím, kdo všechno vám do toho krafe a co vám říká, že kojení není žádná věda a že když se to nepovede, svět se nezboří a že tyhle rádoby supermatky a super budoucí matky jednou budou taky sedět a třeba i litovat toho, že než záplavou slov, tak to raději mírným výpraskem potomka počastovat :o)) Tím ovšem tyto matky neodsuzuji, každá děláme, co si myslíme, že je pro potomstvo nejlepší, ale neodsuzovat ostatní za jejich přístup a jejich pohled na věc, to bych možná brala úplně ze všeho nejvíc..
Přeji všem pohodová miminka a mateřství zdar :o) Petra, Adélka a Klárka

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 07.03.08 10:41

Já bych „supermatky“ tak neodsuzovala…vždyť se snaží dělat vše co nejlépe…Jediné, co bych jim teda vytkla, je málo tolerance k druhým :-/ Já sama se snažím být zlatý střed, nechápu, jak může někdo dát ani ne ročnímu děcku třeba tatranku nebo arašídové křupky, ale když to vidím, určitě nikomu nedomlouvám a myslím si svoje :-D Snažím se, aby kluci jedli v rámci možností zdravě, ale samo, že mi to občas hrubě nevychází ;-)  

Spíš mě štvou diskuze typu „Chceme synovi koupit chodítko, poradíte mi jaké?“ a odpovědi „Chodítko v žádném případě!!!!!!“ nebo „Nejlepší chodítko = žádné chodítko!!!“ atd. Myslím, že takové odpovědi tazatelka slyšet nechce… Nebo: „Nevíte, kde se dají sehnat dobré “jeté" botky na prostřídání?" a odpovědi „Boty jedině nové!!!!“ atd., atd., takových případů by bylo hooooooooodně ;-) (jen pro pořádek - chodítko jsme nikdy neměli, jeté botky dávám ;-))  

matka od dvou kluků (3,5 + 1,5) :-D

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 07.03.08 10:55

Jo a jinak to s tím počtem dětí sedí :-) Supermatky jednoho dítěte mluví o tom, co jak má být, kdežto vícematky o tom, co by jak mělo být :-DDD

 
katulinek
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 07.03.08 11:40

Jo, taky si myslím, že nejhorší je až demagogie některých takových supermatek. Chodila jsem před třemi lety s prvorozenou do klubíku při Waldorfské školce. Přišla mi hezká ta idea - mají tam dřevěné hračky, udržují tradice… Ale když jsem byla svědkem diskusí typu - kdo nechává očkovat své děti je poloviční vrah, Kouzelná školka otupuje dětem smysly a potlačuje jejich fantazii, maso je pomalu horší než radioaktivní odpad a oholené nohy jsou proti přírodě… nestačila jsem žasnout. Každý má právo jet podle svýho, ale ta nevraživost, s níž se navážely do maminek, jež spáchaly výše uvedené hříchy, mě děsila. Sama jsem tak někde na půl cesty - používám látkovky (ale až na třetím dítěti, a na noc má taky jednorázovku), maso nevařím každý den, televizi pouštíme jen omezeně. Snažím se děti fyzicky netrestat, ale když občas moje ruka přistane na jejich pozadí, sice mě to mrzí, leč nehroutím se z toho. Kojit chci co nejdýl, ale po roce a půl už bych asi nepokračovala. A co se týče paní na úklid, dlouho jsem měla pocit, že vše chci zvládat sama, že děti baví mi pomáhat a tak, ale se třetím dítětem šlo hrdinství ho háje a jednou týdně mi sem chodí paní udělat z chlívku na pár hodin zas domov. A hlídání? Kdykoli prarodiče (bohužel stále pracující a sportovně aktivní) nabídnou hlídání, propadám nehorázné euforii a hned běžím balit batůžky… . A porody? Při prvním dítěti jsem chtěla rodit co nejpřirozeněji, nejlépe do vody, ale při samotném porodu (nakonec jsem rodila v Motole), mě museli nutit abych vstala a šla hopsat na míč, nejradši bych jen ležela. Z původních ideí zbylo snad jen to, že jsem rodila bez epidurálu. Při druhém porodu už jsem ráda šla rovnou do Motola, a při třetím jsem se tam skoro těšila a byla jsem ráda, že si tam 3 dny můžu odpočinout:).
Taky nechápu sotva sedící děti u Mekáče s pusou plnou hranolek, taky bych se sama nikdy nerozhodla nekojit (píšu nerozhodla, nemám na mysli případ, kdyby to nešlo), ale respektuji, že jsem si prostě zvolila jinou cestu a že nemám právo si myslet, že ta moje je jediná správná. A propos důchdci a šišlající tetky mě taky dokážou vytočit; nejvíc Ti, kteří radí (a v mém případě často i komentují nejmladší dítě v šátku - že nemůže dýchat, že si vyvrátí nožičky…).
Jen ještě jedna věc - občas si skutečně jako „supermatka“ připadám - to když se moje děti smějí a vidím, že jsou šťastné, když společně něco tvoříme a vidím, že je to baví… a už vím, že takové chvíle se dají zažít, i když dělám spoustu chyb! Takže matkám supermatkám o nichž je tu řeč, bych poslala pořádnou dávku tolerance - vůči sobě i druhým!
Katka (+Eliška 5 let, Štěpa 2 a půl, Klárka 4 a půl měsíce)

 
miau
Povídálka 32 příspěvků 07.03.08 11:47

teda to je taaak krasně napsané :-) naprosto souhlasím, nejsem sice matka, ale tepre něco o řád níž  - druh tzv. těhule a někdy mám pocit, že jsou kolem nás i super těhule, těhotenství beru tak jak je, věci řešim tak jak přijdou a snažim se zbytečně věci kolem těhotenství nepřehánět, jsem vděčná za těhule, který pořád neřeší kočáry (holčička musí mít jen barvičky červené a růžové a v žádném případě třeba modré, to by se třeba na dálku podle kočáru nepoznalo, co leží v kočáře, proboohaaaa) a jsem vděčná za každou těhotnou, která nepoužívá slova jako mimísek apod., děkuji za článek EL.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 07.03.08 12:35

Ahoj :)  

ja myslim ze jsme vsecky supermatky ne,kdyz prezijeme den ve zdravi  se svymi zlatymi detmi :-D  

Osobne jsem asi v zivote nejakou supermatku nepotkala. V MC nebo i ve skolicce kam chodime, jsou same normalni prototypy :) Na netu je jich samozrejme hafo :-D  

Kdyz to vemu poporade…Latkovky at si kazdy dela co chce, ale ja osobne to nechapu. Je to jako kdybych chtel v 21 stoleti pouzivat nastrihane platno misto vlozek :-D Kdyz ma nekdo chut,cas,energii prat a zehlit dobre mu tak .  

Jidlo - se zdravou stravou nevysiluju ale vysiluju se sladkostma.A znam vice lidi. DUvody ma kazdy jine, nekdo alergii v rodine, nekdo nadvahu, u nas treba spatne zuby…a na podavani sladkosti detem jsem alergicka. Nevim proc by melo 2 lete dite jist cokoladu nebo bonbony…a uprimne kdyz mi do toho zacne nekdo kecat, byvam neprijemna :-D  

Kojeni - to je ozehave u zenskych vzdycky.S Riem jsem si nacetla vsemozne info, ptala se zkusenych kojicek a vsecko slo dobre i diky pozitivnimu mysleni si myslim. Zanety prsu jsem si prodelala a nastesti to vzdy dopadlo dobre. Je pravda, ze jsou zeny co kojit nemohou ale je taky pravda, ze jsou zeny ktere kojit mohou ale jsou line pri sebemensim problemu s tim neco delat. HLedat informace snazit se a tak…to me pak nadzvedava ze zidle, protoze si rikam ze decko doplati trebas na to, ze matka byla proste lina. Takze pak agituju hehehe…ale snazim se mirnit a do 2 let bych nekojila, protoze pak uz to uchylne pripada i mne :-D  

Nakukovani do kocarku ,osahani bricha a celkove otazky …Jeee v kterem jste tydnu? a jake mate jmeno?  to je fakt des. Nevadi mi to u lidi, se kteryma to samozrejme chci sdilet  , ale je mi taky jasne ze tehonsky bruch a nebo decko v kcoarku vetsinou byva jedinym moznym tematem :-D mne nastesti duchodci do kocarku nelezli, ale zase mivaji takove ty dobre rady typu… Ze ja si te kluku zlobivy vezmu k sobe? Maminka mi te da, abys ji uz nezlobil…to sou pak hodne prekvapeni kdyz reknu ..Ne,maminka ho nikomu neda.
Jo a placnuti po zadku. No tak kdo mne zna vi, jak jsem to STRASNE odsuzovala :-D nedela mi to teda dobre ani ted,kdyz musim pouzit pocitani a na treti dat po zadku, ale na meho syna to bohuzel plati. Jen doufam, ze s pribyvajicim vekem  a rozumem to bude odeznivat a ze dojdeme do stadia ze bude stacit nekdy rict.Ale osobne to beru spise jako prohru , ze to zrovna toto neslo jinak.
Je opravdu zlvastni sledovat,jak to ma kazda rodina jinak. Mne to celkem fascinuje a pozoruju a kdyz mne prijde neco rozumnejsi nez delam ja,rada se poucim.  Toz tak. je to uz roman :( nat

 
misan222
Kecalka 204 příspěvků 07.03.08 12:44

Ahoj, supermatka nejsem, nesnasim extremy, podle me vseho s mirou..Mame dve ceti, obe jsem kojila 4mes., pleny papirove, jidlo bezne(snažím se vařit zdravě, občas dovolime i neco nezdraveho), kdyz je uz neni zbyti, ditě placnu…Take mam pocit, ze ted je hodne matek, ktere jsou hodne uzkostlive- ze babicka da diteti pamlsek, tak se s ni nebavi, dite ji jen a jen bio…nerikam, ze je spatne, ale podle me, je to prehnane, co chteji delat, az dite zacne chodit do skolky a strava tam bude bezna? A tak to je se vsim..Na druhou stranu jsou situace, kdy taky nereaguji adekvatne- svagrova dala me dceri ve 4 mesicich pacholika- vyletela jseem,  jako cert z krabicky, nebo kdyz se nekdo pokousi me dite prede mnou vycho vavat- od toho jsme tu zatim my-rodice. Nedavno se me ptala znama, zda bych s ni nejala s kocerem na prochazku, a me polilo horko. Ona vzdy vyzehlena, navovena, to same dite, hubena, telo vyfitkovane, naličená..a já bych vylitla z domu, proteze nez deti oblecu, nez vercu chytnu, abych ji zpracovala, jsem zpocena, rozcuchana, verunka skace v prvni kaluzi, kočárek ma jeste porad flek od lizatka…tak asi tak..misa

 
Krista
Závislačka 4068 příspěvků 07.03.08 12:59

Ženy,
díky všem, které jste normální!  

Já tedy supermatka nejsem a díky své lenosti jsem se nikdy ani nesnažila být.   Smekám před každým, kdo používá látkovky - já toho nejsem schopná.  

Kojení - obě děti rok. Taky si myslím, že dlouhodobé kojení je už spíš jen takové mazlení (zkusili jste si někdy zvážit, kolik nakojíte, když už dítě normálně jí? Já jo,  v nemocnici -  20ml!! a to jsem si myslela, co toho tam ještě mám) a taky mi připadá, že dvouleté dítě deroucí se matce venku pod triko vypadá divně.  Přírodňačky - proč asi dětem narostly zuby? Příroda jim dala, aby mohly jíst, ne?  

Porod doma pokládám taky za zcela zbytečný hazard, argumenty, že v cizině je to takhle běžné u mě neobstojí - proč máme u nás asi jednu z nejmenších novorozeneckých úmrtností na světě???   Mě tedy v porodnici nikdo do ničeho nenutil, porod běžel víceméně sám bez lékařských zásahů (až na ten epidurálek, o který jsem škemrala) a nechápu proč by nemohli občas mimi zkontrolovat na monitoru, to přece není invazivní metoda…  

Svoje děti biju.  Tedy pokud tak říkáte plácání přes zadek a občasné facce, když už je hodně zle.  Myslím si, že je to v mnoha případech ten neúčinnější  prostředek a to i k záchraně dětského života. Starší dcerce to poměrně dost prospívá. Taky občas hodně nahlas zařvu, tichým klidným hlasem to prostě ignorují. Sociálku na mě nikdy  nevolá a kdyby- ráda je uvítám. Chci, aby moje děti byly vychované a aby se jim nic nestalo.   

A co takhle DVD a televize? Supermatky NIKDY nepouštějí, co? Já jo. A často. V nemoci hodně často.  

Paní na úklid zatím nemáme, ale je tady dost velký čurbes. Ale ne špína.  

S dětmi si moc nehraju, protože mě to nebaví. Chodíme zatím na 2 kroužky, kde se jim věnuju na 100% a to je vše. Dnes jsme byli na roční a tříleté prohlídce - a ejhle, jsou oba normální.  

Takže zdravím všechny supermatky (u nás jsou taky srocené v MC, ale naštěstí normální převažují). MOje heslo je: ŽÍT A NECHAT ŽÍT.  

Kristýna a 2 děti                  

Ještě bych přidala televizi a DVD. Supermatky NIKDY nepouštějí.      

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 07.03.08 13:16

Článek mě pobavil,  přiznám se ale, že mně se pod názvem Supermatka evokuje trochu něco jiného… Matka, která má načančané dítě, samozřejmě ve značkovém oblečení, sama je na tom rovněž tak: vždy pečlivě nalíčená, ustrojená podle posledních módních trendů, na dlouhých pěstěných nehtech francouzská manikúra a na hlavě moderní účes :). No a naopak by bavlněné plíny NIKDY neprala a nežehlila, protože by nestíhala fitko, aerobic a kávu s kamarádkami. A taky je velmi emancipovaná, protože zá:,–(ně koupe a přebaluje manžel, protože ona „chce mít večer klid i pro sebe“ :D. No a samozřejmě večer, s pleťovou maskou na obličeji studuje Cosmpolitan, Haarperś Bazar (pokud to ještě existuje, já ty tituly nečtu!!! :) ) a podobné nezbytnosti, aby byla IN. A o zdravou výživu dbá jen tak do té míry, aby ji to moc neomezovalo v rozletu, takže když se jí zrovna nechce vařit, klidně s dítětem poobědvá v restauraci, protože „chce mezi lidi“. Tak asi tak to vidím já :D. Jo a nezbytným „doplňkem“ dítěte je taky kočárek za 30 tisíc!!!
A samozřejmě se pořád usmívá a dítěti říká: kuřátko, beruško, broučku, i kdyby se zrovna vzteky válelo v kaluži :D.
K tomu všemu výše uvedenému vzhlížím s jakýmsi obdivem, protože nic z toho není můj případ :D.    

 
Kikija
Echt Kelišová 8426 příspěvků 07.03.08 13:18

Krásný a tleskám, sama jsem zatím těhule a doufám, že si zdravý mozek i nadále zachovám. Jednorázovky teda používat budu - jsem líná a nehodlám tu pořád poslouchat pračku.
no a co se týká trestání a případnému plácnutí na zadek, proč ne? Kolikrát se člověk může umluvit nebo uřvat a je to o ničem. Myslím, že to ještě nikomu neublížilo. Narazila jsem ne tenhle článek http://zpravy.idnes.cz/…-/domaci.asp?…  no jo, za chvíli se budeme bát i zvýšit na ty prťata hlas

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 07.03.08 13:25

.. a jinak se připojuji k názoru, že druhé dítě už je brané úplně jinak, než to první. Starší (5) nevěděl snad do tří let, co je bonbon, protože jsme to prostě domů nekupovali, kamarádky to taky nějak nevedly a babičky jsme poprosily, ať to nezavádějí, když to nevyžaduje. Jenže pak šel do školky, kouzlo sladkostí objevil, takže mladší (2,5) automaticky sladkosti požadoval snad od 1,5 roku :(. A těžko se tomu zabraňuje. Staršímu jsem se věnovala mnohem víc, četli jsme, stavěli jsme kostky, mám pocit, že jsem s ním pořád komunikovala. Mladší se zabaví se starším, takže moje role je trochu potlačená, a přiznám se, že hlavně nemám ani tolik času se věnovat oběma tak intenzivě jako jsem se kdysi věnovala staršímu. Staršího jsem při každém flíčku na triku hned převlékala, třeba pětkrát za den. U mladšího prohlédnu večer triko a když je pouze lehce oslintané, nechám ho na ráno s myšlenkou, že to stejně pokecá u snídaně, takže ještě jako dobrý :). Samotnou mě to někdy štve, že to tak trochu flákám, ale  ona ta dokonalost je hrozně vyčerpávající :D.
Jo a taky jsem se starším chodila pravidelně na procházky - dvě hodiny dopolko, dvě odpolko, sousedky „dvojmatky“ mě obdivovaly, jak se mu věnuji, mně to přišlo NORMÁLNÍ. Teď, když si představím, že mám strojit sebe a ty dva, radši jdem jen na zahradu, kam mohou v teplákách - rovnou z domu…

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 07.03.08 13:27

Myslím, že duševní políček a ponižování může být někdy horší, než ta facka či plácnutí na zadek.
Když je to potřeba, taky dětem jednu šoupnu, to se přiznám, protože někdy bych se umluvila, kdybych to chtěla řešit „po dobrém“. A starší mi dokonce řekne: Mami,radši na zadek a už nemluv, prosím!" (když ho dlouze a důrazně hubuji).

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 07.03.08 13:41

Haha, já si říkám, že tenhle příspěvěk je jako bych ho psala já a až nakonec jsem si přečetla Nick!!! :-) Tak je to vlastně skoro jako ode mě, že jo?! :-))))  

Jinak k článku - super! Přiznávám se, že také nejsem SUPERMATKA! A to ani ta s látkovkama a vegeteriánka nebijící své děti a ani ta načinčaná kočka s beruškou válející se v kaluži. :-)))) Někdy jsem dokonce na zhroucení, že jsem naopak totálně neschopná matka a děti jsem si vůbec neměla pořizovat, protože na jejich výchovu prostě „nemám“ (teda myslím tím psychicky). Ale ve skutečnosti doufám, že to tak hrozné není a že se „do toho“ snad ještě dostanu a budu aspoň PRO SVÉ DĚTI ta nejlepší maminka. :-)  

Monča a dva kluci

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 07.03.08 13:59

Moni a tenhle „dovětek“ jako bych psala já, že jo :D.
Musím sepsat konečně ten deníček o tom,jak se mi to všechno vymyká, abys najednou pochopila, jak vlastně všechno zvládáš!!! :D

 
Ogulaa
Kelišová 6149 příspěvků 07.03.08 14:08

Ty jsi snad psychotronik a přečetla jsi mi myšlenky :-))))

 
majka11
Kecalka 236 příspěvků 07.03.08 14:10

Článek fakt moc super, konečně něco pro normální matky a hlavně k pobavení a ne k poučení…Je tedy fakt, že ty diskuze tady mi přijdou až extrémní, viz to chodítko a nebo boty. Fakt si vzpomínám na jednu, nevím jestli tady nebo na BC, ale určitě byla na obou o podávání pribiN´áčku malému- 5? měsíčnímu dítěti. Dopadlo to tak , že chtěli volat dětské lékařce a pomalu oznamovat sociálce!!!! A o kojení, škoda mluvit- kdo nechce kojit- zavřít!!!!!! Někdy je to až k pobavení, nebo k breku? Jen by mě zajímalo s kým se SUPERMATKY kamarádí v reálu a ne na tomto servru, jestli se potkají ve skutečnosti… Jo, už jsem si vzpomněla, dostala mě ta diskuze o tom jak jsou nezodpovědné matky co někam jdou, nebo nedejbože do školky dají dítě s RYMOU !!!!!!!! Ta byla fakt super. Nesupermatka, sice dlouho kojící Majka.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 07.03.08 14:15

Majko, přiznám se, že u prvního dítěte bych se taky křižovala, když bych viděla, jak někdo dává pětiměsíčńákovi pribinák :). Starší snad do 2 let nevěděl, co je párek, buřt a jiné „dobroty“. Jenže u mladšího to prostě nějak nejde, takže ten si dopřával „páuečky“ už někdy na roce a půl, ač jsem z toho teda nadšená nebyla. Ale pochopila jsem, že teorie a praxe jsou dvě rozdílné věci :D.
Obecně bych řekla, že pokud to nejde do extrému - aby takové potraviny byly součástí každodenního jídeníčku- tak z toho není třeba dělat vědu.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 07.03.08 15:20

Já sice ještě nejsem maminka, ale pouze těhulka, přesto mě dokáží nadchnout rady supermatek kolem. Ty jsi těhotná a jíš tavený sýry? No to já bych teda nikdy nejedla… Jak můžeš ve svým stavu jezdit nakupovat do supermarketu? Víš kolik je tam lidí a co všechno od nich můžeš chytnout? To já bych teda neriskovala… Ty v těhotenství piješ OCHUCENOU magnézku? Ty sis pohladila morče? Ty nejíš papriku? Ty jsi měla na oběd SMAŽENÝ řízek?… A následuje pohled plný odsouzení, výčitek a naprostého zděšení, to ony by přece NIKDY neudělaly! Nejvíce mě dojímají rady a poznámky známých, které ještě dítě nemají, neplánují ho, jen někde něco četly. Doktor ti říkal že bys neměla plavat? Ale to je nesmysl, teď jsem někde četla článek, kde psali že můžeš. Doktor ti zakázal sex? To je blbost, to jsi špatně pochopila,  známá totiž říkala, že normálně sexovali celou dobu…
A co mě opravdu dojímá jsou rady babiček (mojí mámy a tchyně). Až se ti to narodí, tak musíš udělat to či ono, až to bude na světě, tak to nesmíš zapomenout udělat tak jak já, vždyť já už mám tři děti, tak to musím vědět. Cože? Ty chceš kočárek kupovat ještě před porodem? To ať tě ani nenapadne, vždyť to přináší smůlu! Když se sestřenici manžela narodilo dítě, poslouchala neustále od mé tchyně, která bydlela naproti ní, rady typu: Proč jí dáváš ty papírový plinky? Vždyť to je nezdravý… Já jsem dávala ze zá:,–(y látkový /nehledě na to, že v té době papírovýá ani nebyly).  Ty chceš zůstat doma jen tři roky? Víš jak tím malou ošidíš, já byla s děckama vždycky čtyři ap odívej co z nich vyrostlo. Atd… atd… Nejsou asi jen supermatky, ale taky superbabičky. Babičky, který mají dítě na světě už fůru let, ale přesto si nejlíp pamatují jak to dělaly ony. A dělaly to samopzřejmě správně, protože mají dnes tááák hodné děti…
Mám známou, která byla takovou tou typickou supermatkou. Dítě neustále načančané a za ručičku, pustit ji na písek? Blázníš? To by byla špinavá! Dát jí fruko do ruky? No ještě by se pokapala. Pustit ji na kolotoč nebo na skluzavku? To nehrozí, na to je ještě malá (5 let). Stavět sněhuláka nebo sáňkovat? Ještě by se namočila a pak nastydla. Vyvětrat doma? V takové zimě? Nehrozí! Pustit malou mezi děti? Ježiši, co je to za nápad, vždyť by se naučila tolik sprostých slov! Malá začala chodit do školy a zaostávat mezi ostatníma. Neuměla se bavit se stejně starýma, neustále měla strach, že se umaže od barviček či od plastelíny, při hodině tělocviku se bála i žiněnky a zatímco jiné děti vesele řádily po tělocvičně, ona byla ve všem nemotorná a pozadu.
Tak všem nesupermatkám držím palce ať obstojí v konkurenci mezi těma „lepšíma“, sama jsem zvědavá do jaké skupinky se já zařadím po porodu :-))

 
andela  07.03.08 15:24

:-D super článek. 
Taky nejsem super matka a ni bych se o to nesnažila. I když tajně doufám, že pro své dítě i v pubertě a dospělosti ta super matka budu ;-).
On ten zárodek supermatkování začíná už asi v těhotenství. To se takhle super žena dozví že je těhotná, a už má doma nakupeno plno tištěného matriálu a študuje a študuje, jí zdravě, nepije kafe a colu už vůbec, chodí cvičit, má plno serepetiček na strie, výbavu má nakoupenou raz dva a řeší kočárky až si vybere ten nej.
Já jsem otěhotněla,a neřešila jsem nic. Žrala jsem na co jsem přišla, kafe pila (ale jen instant bo mi lográk v těhu nedělal dobře), pořád jsem někde courala, parkrát jsem byla i s mou drahou polovičkou v hospodě (pila jsem limonádu) přeci nebudu sedět pořád doma ne? Sem tam i tu skleničku piva jsem si dala. Kočár jsem měla jetej, část výbavy taky, hračky žádný … a pohoda ne? A v knize jsem četla jen to, jak je miminko velký a co se mu v kterém týdnu vyvinulo a pod. :-).A porod jsem řešila asi do té míry jak to probíhá, a abych to zvládla.
A pak se dítko narodilo … Od narození pokud nemrzlo byl skoro celý den venku, doma byl na dece na zemi, hrál si kde s čím, později brakoval kuchyň.Nemá žádné zázračné superrozvíjesí hračky,pohádku mu pustím když chce, jí defakto co chce, já jen redukuju množsví,když pořádně nechce jíst, defakto tedy nejí kromě raního a večerního mlíka nic, jsem vděčná i za ty 4 hranolky který do sebe nasouká.Kousek rohlíku ochutnal taky brzo, bo bych se nikdá pořádně nenajedla jak řádil,když chytne rýmu neletím hned k dr. Očkování má všechno comá mít, jen jsem teda zkusila hexavakcínu.Když lítá venku, je doslova jak prase od hlavy až k patě - no a co? Na zadek taky kolikrát dostane, když přeteče míra mé trpělivosti. Byť je tomoje první dítko, plno věcí neřeším a nedělám si s nima hlavu.Jde mi jenom o to, aby z mého syna vyrost slušný člověk, aby věděl že všechno má svou cenu a nic není jen tak a nic jen tak nedostane, a aby si uměl vždy poradit.
Souhlasím že supermatky to někdy dost přehání … od kojení, plínek, stravy po výchovu a volnost.
A když jsem teď řekla jedné mamince v buse, která koukala na mého řvoucího syna a ptala se co ho bolí, že jdem od zubaře, koukla na mě jak na vraha a zjevně jí hlavou prolétla myšlenka, jak 2leté dítě může mít zkažené zuby.

Anděla a Jára25m

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 07.03.08 15:42

Tak na rady babiček se psychicky připrav raději předem!!! To jsem mnohokrát dokonce obrečela, vlastně spíš se střídal pláč a vztek :(. Výhoda vlastní maminky je, že té můžeš říct, aby s radami šetřila, že si to chceš dělat po svém a že doba se změnila a pokud je trochu normální jako ta moje, bude to respektovat. Od tchyní většinou přicházejí nevyžádané rady v pravidlených intervalech a tak nějak je nelze moc eliminovat, případně to nutně přinese nepříjemno na jedné straně - buď té vaší, že ustoupíte a budete se žrát nebo že něco „babičce-tchyni“ řeknete a ona se urazí :(.  

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 07.03.08 15:43

Ohledně kočárku :) - podle pověry se klidně může koupit předem, jen se nemá přechovávat doma, ale třeba právě u babičky.

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 07.03.08 18:29

čau Filipino :-)
mluvíš mi tímto příspěvkem z duše. ja si pamatuju, když jsem byla cca na konci prvního trimestru, tak dokonce i TADY :-) byla jedna diskuze kolem sýrů- a protože si moc nepotrpím na tvrdá prohlášení typu „to fakt nesmíš " respektive, že kolem plísnoveho sýru ani projít bez roušky, tak jsem tu diskuzi chtela trochu shodit, aby z ni nemely čerstve těhule psychickou újmu, co vsechno už mohly svemu miminu způsobit - a napsala jsem, že po této diskuzi si asi pujdu koupit hermelín. Si nepřej vědět, jaky jsem dostala ceres- "nezodpovědná“ „falešná hrdinka“ no i lepší tam byly - jsem získala dojem, že jsem snad to mimčo měla zabít rovnou, když mám tu drzost vůbec se zmínit o hermelínu. (chapeš, má cenu cokoli v tak vypjate atmosfere vysvětlovat? haha- to bych dopadla.)

kocarek mam taky doma (tedy jestli ho deti z domu jeste nerozmlátily), kdyby se s naším mrnouskem mělo cokoli stat, kočárek to určitě nezpůsobí.

a super máma pro své dítě bych byla taky rada, ale to ví jen Bůh, jak to dopadne…

toz zdar a sílu (najdeš víš kde…) H.

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 07.03.08 18:34

jo ale jinak k článku :-)
odpad třídím zběsile už snad od patnácti a zůstalo mi to dodnes -plna normalni popelnice nezmačkaných plastových lahví ve mně vyvolává kroucení hlavou, zvlast když vedle stojí „žlutá“ :-) a na latkovy plenky se tez chystam :-) (zbytek si nepamatuju)

 
Epi
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 07.03.08 19:24

Super!!! Opravdu se bavím!!!! Dlouho jsem nečetla, nic pravdivějšího. Takže mi to ani nepřijde jako nadsázka!
Mohu s klidným svědomím říct, že Supermatky, jak říkám já Supermatkování, mi leze krkem.
Nechci urazit jiné holky, protože si nemyslím, že by všechny byly až tak přehnaně dětsky upjaté, je tu spousta vtipných mamin, že když někdy čtu jejich komentáře, příspěvky, tak se bavím, jak bravurně s nadhledem situaci zvládly.
Ale některé diskuze nebo deníčky …např. uvařila jsem mrkvičku…nééééé, to není možný, ty jsi šikovnáááá!!!! …celou noc jsem nespala, musela jsem vstávat k plačícímu dítěti..ale nakonec jsem i já vyčerpáním usnula…nééééééé, ty jsi úúžasnááááááá, jak jsi to zvládla!!!! Držíme palce, ať už nebrečí!!!! Apd.
TAK TOHLE MĚ DOSTÁVÁ DO KOLEN. To falešný chválení, pochlebování a supermatkování, která a co zvládla líp.
Nevím jestli je to touha, dotáhnout všechno k dokonalosti nebo to, že si dítě pořídím ve vyšším věku a jsem ze všeho paf, protože jsem byla celý život zvyklá, starat se jen o sebe a své potřeby.

 
pasanek
Povídálka 28 příspěvků 07.03.08 20:16

Ahoj holky, článek nemá chybu. Škoda, že jsem neměla takovou odvahu nějaký podobný stvořit, když se mi narodil syn. Všude kolem mě byly supermatky…dneska se tomu jen usmívám, ale před pěti lety mi z toho bylo hrozně!
Přidala bych ještě dovětek, se kterým jsem se setkávala strašně dlouho já......„Ty jsi dala dítě do jeslí a šla jsi do práce???? Jak jsi jen mohla.....“
Ano byla jsem ta krkavčí matka, která ve 23letech porodila po třech samovolných potratech své vysněné dítě. Zdravého syna, kterého jsem nedokázala kojit déle jak 4měsíce. Syna, který na půlroce ochutnal první příkrmy vařené doma. Syna, který usínal sám v postýlce po přečtění pohádky, který prořval půl noci, který měl jednorázové pleny, obyčejný kočárek, využil možnosti chodítek, ale co hlavně.....syna, kterého jsem  na roce a půl dala na 4hodiny do městských jeslí!!!!!!!
Nášemu synovi bude letos pět let. Je to normální klučina, co má rád ta´tku s mamkou, ale taky blbosti, raubířiny, sport a kamarády. Dnes chodí do druhé třídy mateřské školy. je to pohodář, který se umí i pěkně naprdnouti a v tu chvíli bych ho …vzala vejpůl:-)
A právě dnes se setkávám s tím, že mé ročníky rodí své první děti. Do porodnice jdou s porodním plánem - což dodnes (promiňte mi) nechápu k čemu ho mají a co to vlastně jě, nebo jak se v porodnici uplatňuje.Jezdí rodit 30km od místa bydliště, protože ve Vrchlabí se přeci rodí líp..(jak, neví, protože čekají své první dítě..) doma mají nachystané výhradně jen látkové pleny, nikde u nich není připravená náhradní strava - kdyby náhodou - to se samozřejmě nikdy nestane:-), babičky nepotřebují, neboť zvládly VŠ a kariéru, proto dítě zvládnou levou zadní (taky mám VŠ a za babičky jsem dodnes vděčná!!!!), na miminko doma čeká kočárek za 15-17tisíc od chicca nebo jiných značek a již dnes ví, že jejich dítě se nikdy nebude chovat jako to naše - bude přeci poslouchat a nebude nikdy jíst nic sladkého.....
Pokaždé, když jsem z takové podobné návštěvy doma, děkuji za svého muže a své dítě!!!!
Mějte se moc hezky

 
Knoflice
Kelišová 7354 příspěvků 07.03.08 21:03

Holky, pěkný článek, komentáře se mi taky líbí, jen se, prosím, pořád nenavážejte do látkových plen. Dík.

 
miau
Povídálka 32 příspěvků 07.03.08 21:47

jj presnéé, ja zas slysela :  ty se mazlíš s kočkama? vy je jeste máte v domě? no měli byste je dát pryč ( sakra to jako vezmu svoje milačky a odnesu je někam na 9 měsícůů !!!!) dále … ty si dáváš víno, nejsi náhodou těhotná ? no játra bys neměla, tatarku taky nesmíš, ty piješ kolu ? neběhej ! a proboha hlavně se moc nekoupej v teplý vodě.. fakt se ze začátku těhotenství myslela, že všechny budu vraždit, no a to ani nemluvim o tom, když sem si dovolila řici, že budu rodit v motole, že je mi šumak jak je to na sále vymalovany a že tam snad budu jen tři dny, tak je jedno co mi tam budou vařit, zda mi tam bude hrát bedna apod., hlavně že je tam kompexni špičkova zdravotnicka peče a o to jde a porod je pro mě to, že ditě „vypadne“ ze mě na svět :-) neberu nikomu, že to je veleduležity okamžik vztahu matky a ditěte a že jen žena matka pochopi…( a dalši kecy typu.. žensky smysl, my ženy..jen žena ti porozumi) no ja nevim ja i moje kamaradky jsme byli odrozeny standartne (nepishu normalne, protoze co je normalni a toleruji nazor jinych) a tata u porodu tehda nebyl a videla jsem ho až za tyden po narozeni.. no a muzu vam rici ze mame paradni vztah, ale to uz sem se moc rozepsala:-)

 
miau
Povídálka 32 příspěvků 07.03.08 21:50

joooo, tak u těch se bavím nejvíííc :-)))) a ty jdes vařit brambory? no tak at se ti to povede, a s cim je budesh mit? s tvarohem? hm  jakym?… eeee …sakra nekdy je to tady masakr

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 07.03.08 22:13

Jé, holky děkuju, děkuju, děkuju!!!! Jste fakt skvělé a jsem moc ráda, že jste přesně takové :)

Moc jsem se totiž bála, že se to tu pohádá - ale ne! Zaplaťbůh :o

Přiznávám, že se občas chodím pobavit do diskuzí pod článkem na jiný nejmenovaný server, vyhledávám články hlavně od jisté uživatelky, která na echtmatky působí jako červený hadr na bejky - kouří, má nechtěné (ale milované) dítě a otevřeně říká, že se uživí sama a víc než dobře a že chlapi jsou prima na sex :o Zvlášť u ní se to prima hádá málem do krve… :D A pokaždé jsem pak ráda, že to tady není… Tak tam jsou debaty plácatXneplácat obzvláště plamenné a mám občas dojem, že neplácačky by nejraději vzaly cepy a šly nám vysvětlit jak to je správně ručně a stručně!

A teď k tématu - záchvatem echmateřství jsme asi prošla každá, ale snad se mi ho podařilo přežít a zachovat si alespoň nějaký zdravý rozum… Kojila jsem sice skoro do dvou let starší holky a hodlám tak kojit i nejmladší, kupuju jen nové boty a cpu dětem ovoce - ale na zadek dostanou stejně jako dostanou lízátko, doma je občas bordel skoro jako v tom tanku a jsou dny, kdy sedím a říkám si, že za bezdětna, to byly doby…
A já si s hrůzou uvědomuju, o čem všem jsem říkala, že to MOJE DÍTĚ PROSTĚ DĚLAT NEBUDE!!!! Dělá - a to ať je to úchylka pro růžovou barvu nebo vzteklé válení se v obchodě po zemi

A moc mi pomáhá vědomí, že v tom nejsem sama…

L.

PS: Látkovky v moderním pojetí jsou fakt super, to není jak za našich miminkovských let - vlastně se látkařkám ani nedivím - jen já osobně jsem na to poněkud zdechlá :o A navíc se mi nechce furt prát… I tak máme fuseklí a kalhotek víc než je mi milo…

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 07.03.08 22:26

K tomu jsem se zapomněla vyjádřit, s tím souhlasím - malej měl alergii na papírovky, pořád měl ekzém, takže jsme nakonec museli do 4.měsíce dávat jen látkové. Byl to docela záhul,hlavně, když už začal být pohyblivější a musela jsem to kvůli kyčlím vrstvit :), ale dalo se to zvládnout. Pak už mi to ani nepřišlo.  

 
Aluška1
Kecalka 444 příspěvků 07.03.08 22:34

bohuzel se v teto diskuzi najdou komentare, ktere se dopousti presne takovych generalizaci, kratkozrake kritiky a nalepkovani, ktera je vycitana tem z dru­heho tabora (at uz super ci nesupermatkam) … trochu vic te tolerance a smirlivosti, ktera udajne chybi prave tem ostatnim by to chtelo …

 
alda
Kecalka 290 příspěvků 08.03.08 06:13

Aluško děkuji, souhlasím.
Taky mě zarazila ta míra odsuzování a netolerance od „nesupermatek“. Vůbec mi v poslední době připadá, že na internetových serverech tohoto typu jsou populární diskuze podobného zaměření - pojďme se všechny vzájemně ujistit, že jsme normální, hlavně že nejsme supermatky. Ovšem výsledek je úplně stejná nesmiřitelnost jakou ukazuje druhý tábor tzv. supermatek.
Snažme se nesoudit ty okolo, kteří dělají prostě věci jinak než my. I když se to příčí našemu rozumu, jsou to jejich životy a jejich činy a nám do nich nic není.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 08.03.08 07:50

Holky, jestli jsem to pochopila dobře, tady v tomhle článku a spoustě komentářů pod nimi se neodsuzuje to, že maminky chtějí mít pro své děti jen to nejlepší, že dělají to či ono aby byly vyjímečné, ale to, že kritizují okolí za to, že to dělá jinak než ony. Zatím jsem tu nepřečetla jediný názor, kde by někdo psal, např. „No jo, ty "supermatky“ dávají děckám látkový pleny, tak jsem jim hned napsala, jste normální, proč to děláte, a důkladně jim vysvětlila proč to dělají tak blbě…" Já myslím že je to tu právě o té toleranci, každá máma si to dělá po svým a je to jen její věc jak své dítě vychová. Každý si občas rád poslechne názor někoho jiného, ale opravdu jen názor - ne kritiku či dobře míněnou radu, kterou, když však neuposlechnu, spustí se na mě záplava výčitek. A o to v tom článku jde, trošku zlehčit situaci a vtipným způsobem tu naznačit, že názory na výchovu můžeme mít každá jiné, ale není hezké kritizovat jednoho za to, že to dělá jinak než my.
Já myslím, že každá z nás se snaží být takovou „supermatkou“ protože všechny děláme maximum pro to, aby bylo našim dětem dobře. Ale některé věci mi opravdu připadají trošku na hlavu: Nepoužívej spreje, smrdí to a to miminku škodí. Nepoužívej make-up, v té knížce psali, že to by těhotný vůbec neměly… Všude kolem nás je fůra výparů z aut, z továren, z komínů, tomu se prostě nevyhneme. Moje těhotenství je vysněné a vymodlené, dlouho se nedařilo a tak když jsem konečně zjistila že čekáme miminko, i u mně se vyrojila záplava chytrých knížek a rad co v těhotenství ano a co ne, jak se chovat, co jíst, kdy nakupovat a co nakupovat atd… Asi po dvou mesících jsem půjčené knížky vrátila a ty svoje pěkně založila a už nevytáhla. Vzájemně si odporovaly, taky jsem zjistila, že bych nemohla vůbec nic a pasáže o potratech či zamlklém plodu mě natolik stresovaly, že jsme si řekla, že tohle pro miminko není vůbec dobré.
Já byla pořízena účelově - aby se rodiče ve fabrice dostali výš do postupky na byt :-)) Takže se nekonaly žádné velké nákupy, v té době taky ani žádný výběr nebyl, narodila jsem se klasickým způsobem, táta mě viděl jen zdálky za oknem porodnice, kojená jsem byla asi dva měsíce, protože máma neměla mlíko a celé dětství jsem prolítala v otrhaných starých teplákách na venek, s děckama jsme „vařily polévky“ v kalužích rygólu před barákem, lozili jsme po stromech a já měla věčně odřený kolena. Přesto myslím, že ze mně nevyrostlo nic špatnýho, ke svým rodičům jsem vždycky chovala respekt, měli jsme spolu úžasný vztah dokonce i v mé pubertě a na své mládí a dětství vzpomínám hrozně ráda jako na to nejkrásnější období v životě.
Já myslím, že supermatka ani superotec neexistuje, jen lidi, kteří jsou přesvědčení, že jejich názor je ten správný a je nutno o něm ostatní přesvědčit (viz moje tchyně) a lidi, kteří jsou přesvědčeni o tomtéž, jen respektují, že i někdo jiný může mít pravdu. Ráda ocením zkušenost či radu někoho jiného, přece jen první dítě je první dítě, ale nemám ráda rady typu: Ale vždyť jsem ti minule říkala že to děláš blbě, to jsi mě neposlouchala? Tak já ti to ukážu ještě jednou, podívej se…cože? Ty to tak dělat nechceš? No jak myslíš, ale děláš to špatně, s takovou z toho malýho nic nebude!

 
NiKina
Závislačka 3940 příspěvků 08.03.08 08:01

Bezva článek, asi vyjadřuje pocity mnoha z nás.

Ale ŽENSKÝ!!! Neřešte to, v:,–(ím, se, že 99,9% těch „nicků“ by vám svůj prezentovaný agresivní či v tu chvíli nepatřičný názor neřeklo do očí. To je fenomén internetových diskuzí, jsme schované za anonymním nicneříkajícím nickem a můžeme rozdávat své názory a pocity bez zábran a někdy i bezhlavě a zbrkle a troufnu si říct, že třeba někdy ani ne pravdivě… A rozhodně netřeba rozčilovat se zrovna tady.
Chceš chodítko? Tak si ho kup! Moje dítě to není, já si sice myslím, že k ničení páteře bude mít dítko v životě ještě přehršel možností…ale kdo ví, třeba za x let vědci zjistí, že je to na páteř naopak báááječné :-)
NiKi, hříšnice, co je právě v tom a okusuje představte si to HERMELÍN!!!! A ještě si dám černej čaj a pěkně silnej - heč!

 
papajda
Povídálka 11 příspěvků 08.03.08 09:39

přiznám se bez mučení, že jsem nějaký čas taky měla supermatkovské tahy - kojila jsem skoro dva roky, používali jsme látkovky, snažili jsme se o zdravou výživu, ale časem jsem se nějak otupila nebo co…a teď někdy sama dám dítku nějakou sladkost, abych měla chvíli klid:-) a taky mu někdy naplácám, když je zle…
Ovšem, tohle super(z)matkování zůstalo jenom mezi mnou, potomkem a ještě mezi blízkou rodinou (babičku s dědou jsem pravidelně vytáčela svým odmítavým postojem ke spišským párkům, které jsou přece nejlepší! - stejně, když u toho nejsem, tak do svého vnoučka cpou, co jim přijde pod ruku)…ještě jsem možná někdy něco řekla kamarádkám, ale dobré rady na potkání nikomu nedávám…myslím si svoje, ale neřeším to…každý dělá, co může a jak to nejlíp svede. Mně taky vadí, když mi někdo dává dobré rady nebo dává najevo svůj pohrdavý postoj typu - „jéééžišii, ty toho naděláš kvůli jednomu spratkovi“…a tenhle článek je bohužel přesně takový…  

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak se snažím já - dokončení story


Reklama