Syndaktylie

Ostatní

Vrozený srůst prstů na horních nebo dolních končetinách.

Dcerka se narodila 26.4.2012 se syndaktylií na levé ručičce, 3. a 4. prstík. Hned po propuštění z porodnice (FNKV) nás poslaly na plastiku, která je hned vedle. Tam se nás ujala paní Dr. Leamerová, byla to jen krátká návštěva s domluvou, že další kontrola až za půl roku. Po půl roce jsme se dostavily na kontrolu. Na kontrole nám rovnou řekly, že malé budou dávat štěp z její kůžičky, a to z třísílka a rovnou nám i daly termín operace 2.5.2013, nástup na oddělení Dětské plastické chirurgie.

Dne 3.5.2013 hned jako první cca 8h ráno operace. Strašně rychle ten půl rok utekl a 14 dní před operací začal maraton předoperačních vyšetření. Najednou jsme stály dole na příjmu a já se strašně začala bát! Celý čtvrtek jsem se ještě docela držela. O půlnoci malá ještě dostala mlíčko a naposled pila čajík cca 5h ráno, pak nesměla nic. Cca okolo 7h dostala na lžičku nějaký oblbovák, kterému se snažila bránit, aby neusla, ale pak jí to zmohlo a byla uplně vláčná. To mi jí sestřička sebrala a odvezla na sál.

Strašnej pocit, když vidíte, jak vám roční dítko odváží oblblou duchem nepřítomnou :/. Cca po 2,5h jí přivezly na JIP. Hned jak jsem mohla, tak jsem k ní šla. Strašný pohled, jak byla přivázaná za ruce, nožičku, ve které měla kanilu. Po operaci mohla pít a jíst až po 3 hodinách. Tak jsme začaly čajem, a jelikož nezvracela, tak jsme pokračovaly cca po 40 min mlíčkem, celé spapala a chvilku potom zase usla.

Pak se ještě jednou vzbudila, to papala jestě jednou, pak prospala celou noc. Asi potřebovala tu narkózu a to bolení ručičky prospat. Druhý den už se tam i vztekala, protože byla stále přivázaná. V třísle měla ranku jak po slepáku, antibiotika dostávala po 8 h a dostávala i něco na bolest, vše nitrožilně. Z JIPky nás pustily v sobotu večer a to jen díky tomu, že jsme hodně pily a jedly :)

Ale stejně jsme musely chodit a hlásit, kolik jsme toho snědly a vypily :) V pondělí 6.5. nás pustily domu :) Hned 9.5 jsme nastoupily znova na převaz pod narkózou (prej jen na jednu noc, to už nebylo tak strašný). Oblbovák dostala zase, ale bránila se mu ještě víc. Odvážely jí s hysterákem. Po příjezdu z převazu cca 30 min mi jí i s hysterákem přivezly.

Když mě viděla, tak se uklidnila. Jelikož si po cestě ze sálu strhla kanilu, tak nás po prvním pití poslaly na pokoj, kde nám bylo líp než na pooperačním pokoji :) Nechaly si nás tam až do soboty. Další kontroly jsou jen ambulantně, první jsme měly 15.5 ( vypadalo to pěkně děsivě, když jsem tu ruku viděla, oteklé, samé strupy).

Pak 20.5. (to nám sestřička vytahala nejvíc stehů), to jsme celý týden dělaly koupele té ručičky v Řapíku a mazaly kalciovkou (skoro všechny strupy se těma koupelema daly pryč), další až 27.5. Teď už děláme tlakové masáže, aby nám změkly jizvy a nezkroutily se nám prstíky! Na další kontrolu máme jít cca až za 3 týdny, tak snad nám masáže pomohou, abychom už nemusely ručku pořád vázat :) A mohly konečně na hřiště.

Hodnotilo 11 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  04.06.13 06:23

Synovce to ceka v zari. ma na leve rucce chybeji malicek ukazovacek. a prostrednicek s prstenickem srostle cast dlane uplne chybi.
nevim proc, ale jde az po2.roce…

ste moc statecni a at se rucka pekne hoji.

 
Alani
Závislačka 3323 příspěvků 04.06.13 07:15

Věř mi, že malá o tom jednou nebude vůbec vědět :hug: Já se narodila se syndaktylií druhého a třetího prstu na obou nohou, takže vím, o čem mluvím. První operaci jsem absolvovala v roce, to na zkoušku operovali levou nohu. Do půlky to zase srostlo. V šestnácti jsem si to nechala operovat oboje - levá noha v pořádku, pravá po nějaké době zase srostla. Tak jsem šla ve třiceti na opravu a bylo to dlouho dobré, ale teď, po třech letech, to mám zas do půlky srostlé, jako by si to ta potvora pravá noha pamatovala nebo co :lol:

Myslím ale, že tohle tvé malé absolutně nehrozí, protože prsty na rukou se neustále hýbou a nejsou tolik u sebe jako na nožce - hodně to ale kontroluj a hlídej, i pokud ti doktor řekne „už je to komplet zahojené“…

Hodně štěstí a držím malé palce, určitě to zvládnete na jedničku! :kytka:

Příspěvek upraven 04.06.13 v 07:20

 
Habibi91
Kecalka 152 příspěvků 04.06.13 09:45

Malá to zvládá docela statečně… jen ty masáže se jí moc melíběj tak s tím trochu bojujem :/

 
K-Black  04.06.13 10:17

Jsi statečná a malá taky, přeji ať je ručka v pořádku a čekají vás už jen samé radosti :hug: :hug: :hug:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29742 příspěvků 8 inzerátů 04.06.13 12:39

:kytka: To je super, že se to tak povedlo. Malá už ručitě na všechno zapomněla.

 
bonna83
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 04.06.13 13:52

Děti ty operaci snáší relativně dobře a stejně si je nebudou pamatovat. Za to rodiče to těžce nesou. Naší Natálce operovali 2× v šesti týdnech žaludek. No pro mě děsný. Ten pohled na ni, když ležela na JIP, plno hadiček a naříkala a trápila se :,( A nemohla jsem tam být s ní..

 
Danieli
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 04.06.13 16:27

Jste moc sikovne jak to zvladate. Preji at uz je rucicka v poradku :hug:

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 04.06.13 19:38
:hug:
 
chcememimi
Echt Kelišová 7766 příspěvků 04.06.13 19:56

…tak at se krásně hojíte a můžete jít brzo na to hřiště :hug:

 
Habibi91
Kecalka 152 příspěvků 04.06.13 20:30

Děkujeme, jen jsem se chtěla podělit o co prožíváme a že se to opravdu dá zvládnout… malá už se s tím sžila já to opravdu nesu hůř =) Jinak operace s žaludkem mě moc mrzí ale také nám hrozila kvuly refluxu :/ naštěstí stačilo jen Mlíčko Nutrilon AR

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Vpomínka na porod


Reklama